PDA

Zobacz pełną wersję : Marsz Niepodległości 11.11.12 - niech żyje Polska!!!!

Strony : [1] 2 3 4 5

mort
09-08-2012, 05:16
Otwieram nowy temat :)

robi się gorąco bo władzy chyba niepodoba sie oddolna inicjatywa tysiecy ludzi.

Za narodowcy.net

Na zaproszenie kancelarii Bronisława Komorowskiego odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone organizacji marszu w Święto Niepodległości. Udział wzięło około 40 osób, w tym m.in. reprezentujący kancelarię Tomasz Nałęcz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i członek komitetu poparcia Komorowskiego w 2010 r., gen. Zbigniew Ścibor-Rylski.

(....)

Z kolei gen. Ścibor-Rylski dowodził, że potrzeba, by wszystkie opcje ideowo-polityczne razem świętowały 11 listopada. Proponował porozumienie głównych sił w parlamencie, które miałoby prowadzić do wspólnego Marszu w Dniu Niepodległości. Przekonywał by wówczas nie udzielać zgody na inne marsze. Jeśli się to nie uda to jak mówił „lepiej żeby marszu w ogóle nie było”.

strasznie mnie irytuje to ich zasłanianie się kombatantami. Niech prezydent sam wyjdzie z taką inicjatywą a nie chowa sie za plecami "próśb kombatantów".

Na spotkanie rzecz jasna:

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, organizator społecznych manifestacji niepodlełościowych w 2010 i 2011 roku informuje nas, że również nie otrzymało żadnego zaproszenia.

Yanks
09-08-2012, 05:42
Prezydent od początku "panowania" chowa się za czyimiś plecami.

Zaproszenia nie dostał m.in. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Pomimo tego, przedstawiciele

Kancelarii Prezydenta twierdzili, że chcą zaprosić wszystkie siły, które w zeszłym roku manifestowały na ulicach Warszawy, zarówno ze strony organizacji narodowych, jak i skrajnej lewicy

...

Foxx
09-08-2012, 06:18
Narodowcy nie mogą tego spieprzyć. Powinni potwierdzić z zainteresowanymi skład zeszłorocznego komitetu poparcia i jechać z tematem po swojemu. Próba zawłaszczenia Marszu może tylko zmobilizować ludzi. Szczerze, na miejscu organizatorów - biorąc pod uwagę nową ustawę o zgromadzeniach - już bym rejestrował demonstrację...

daimler
09-08-2012, 07:32
No proszę, czy Gen. Ścibor-Rylski o taką Polskę walczył, w której demokracja jest reglamentowana? :hmm:

dodatkowo jakie to urocze: albo z nami, albo nikt!
cudowne!

Pan Artysta
09-08-2012, 07:38
Z całym szacunkiem dla Generała można stwierdzić, że Pana Generała ktoś źle prowadzi albo on sam już stracił kontakt z rzeczywistoscią. Smutne ale taka jest starość.

BlackAdder
09-08-2012, 07:41
Narodowcy nie mogą tego spieprzyć. Powinni potwierdzić z zainteresowanymi skład zeszłorocznego komitetu poparcia i jechać z tematem po swojemu. Próba zawłaszczenia Marszu może tylko zmobilizować ludzi. Szczerze, na miejscu organizatorów - biorąc pod uwagę nową ustawę o zgromadzeniach - już bym rejestrował demonstrację...

Cóż, taka nasza natura ;)

daimler
09-08-2012, 07:48
Ja myślę, że ten ich "marsz" nie będzie niczym innym, jak nieco rozbudowaną defiladą która zawsze ma miejsce 11.11 po zakończeniu uroczystości na Pl. Teatralnym.
Zawsze po tych uroczystościach była defilada wojska i grup rekonstrukcyjnych. Tym razem po prostu na czele stanie Bul-Komorowski i będzie wielki "marsz", a służne media będą mogły obwieścić że wzięło w nim udział pierdyliard tysięcy ludzi :lol3:

TNTP
09-08-2012, 08:45
To co napisał Pan Artysta to chciałem napisać już po 01/08, co do samej rejestracji marszu i jego trasy to tak czy siak jakaś fajna lokalizacje i marsztrute da sie ogarnąć. Ja już widze "reklamę" ze strony 2redakcji jakbyśmy szli dajmy na to z Wilanowa pod pomnik Dmowskiego:)

Buziek_LG
09-08-2012, 09:16
Ja już widze "reklamę" ze strony 2redakcji jakbyśmy szli dajmy na to z Wilanowa pod pomnik Dmowskiego:)

Z Sulejówka na Belweder! ;)

NowyKamil
09-08-2012, 09:31
Pan Artysta trafnie stwierdza , ze Panu Generałowi się ze starości miesza w głowi. Po drugie z całym szacunkiem dla zasług Generała w Powstaniu , ale w czasach komunistycznego terroru w roku 1984, kiedy patrioci siedzieli w wiezieniach, ukrywali sie, prowadzili dzalalnosc podziemna "AK-owiec" zostal pozytywnie zweryfikowany przez SB jako czlonek "Obywatelskiego" Komitetu Obchodów 40 Rocznicy Powstania Warszawskiego , a od 1956 pracowal w Zjednoczonych Zespołach Gospodarczych INCO, nalezacych do PAX. Tej samej organizacji, ktorej celem wg wspolnych ustalen nkwd i boleslawa piaseckiego byla likwidacja polskiego kosciola katolickiego .
Wniosek, nawet tak "wielcy" Powstańcy potrafią się dostosować do władzy i ulepić sobie i rodzinnie ciepłe gniazdo. Do tego dochodzi to , że Ścibor-Rylski to czlonek komitetu poparcia BRONISLAWA KOMOROWSKIEGO

EviLmonkey
09-08-2012, 09:51
W kontekście terminu zgłoszenia Marszu na 11.11 warto brać pod uwagę prace nad nowelizacją prawa do zgromadzeń.

Zgodnie z projektem nowelizacji w obecnym brzmieniu, jeżeli dwie manifestacje przecinają się trasami i ich przebieg może zagrażać życiu lub zdrowiu - organ gminy wzywa do zmiany trasy organizatora, który zgłosił zgromadzenie później. Jeżeli ten organizator w wyznaczonym terminie nie zmieni trasy - organ wydaje zakaz zgromadzenia.

Na ten moment prezydencki projekt czeka w Sejmie na rozpatrzenie poprawek Senatu. Potem trafia do prezydenta, a sama ustawa wchodzi w życie w ciągu 30 dni od podpisania przez prezydenta. Tak czy inaczej, na pewno zrobią wszystko, żeby zdążyć przed 11 listopada.

W projekcie nie ma tzw. przepisów przejściowych, więc nie wiadomo za bardzo, czy jak np. teraz zgłosi się Marsz (oczywiście z oznaczoną trasą) i zaraz rzuci się wiadome środowisko na blokowanie trasy - to czy po wejściu w życie nowelizacji te środowisko będzie musiało zmienić miejsce zgromadzenia na niekolidujące z Marszem. Z drugiej strony - jeżeli organizatorzy Marszu poczekają ze zgłoszeniem, to wiadome środowisko może jako pierwsze zgłosić sporo zgromadzeń na interesujących trasach. I to organizatorzy Marszu mogą mieć związane ręce.

Wszytko jest bardzo niejasne, bo to będzie.. pierwsza poważna nowelizacja prawa do zgromadzeń od momentu jego uchwalenia, tj. od ..... 1990 roku. To też sporo mówi w temacie.

Wiadomo jak było z trasą w zeszłym roku, warto by nie dopuścić do powtórki w tym.

Pan Artysta
09-08-2012, 09:52
mnie zabolało to stwierdzenie :

Przekonywał by wówczas nie udzielać zgody na inne marsze.

Jeśli się to nie uda to jak mówił „lepiej żeby marszu w ogóle nie było"

no tragedia, reglamentowanie wolności- za ch. Pana nie mogę uwierzyć że to powiedział, ale jak widać i tacy ludzie przestają czasami racjonalnie myśleć :(

księciuniu
09-08-2012, 10:06
W projekcie nie ma tzw. przepisów przejściowych, więc nie wiadomo za bardzo, czy jak np. teraz zgłosi się Marsz (oczywiście z oznaczoną trasą) i zaraz rzuci się wiadome środowisko na blokowanie trasy - to czy po wejściu w życie nowelizacji te środowisko będzie musiało zmienić miejsce zgromadzenia na niekolidujące z Marszem. Z drugiej strony - jeżeli organizatorzy Marszu poczekają ze zgłoszeniem, to wiadome środowisko może jako pierwsze zgłosić sporo zgromadzeń na interesujących trasach. I to organizatorzy Marszu mogą mieć związane ręce.

Zgłaszać jak najszybciej - opcja numer dwa jest realnym niebezpieczeństwem, a opcja numer jeden i tak będzie miała miejsce - MN jest zbyt dużym przedsięwzięciem żeby z partyzanta, na tydzień przed ustalić/upublicznić jego trasę. To czy się to zrobi na miesiąc czy na 3 miesiące wcześniej to w tym kontekście nie ma znaczenia, a może pozwolić na uniknięcie niebezpieczeństwa bycia "tym drugim" zgłaszającym trasę.

daimler
09-08-2012, 10:08
I dodatkowo w ten sposób Bul-Komorowski z Nałęczem mieliby niezłą zagwozdkę, gdyby się okazało że na mocy własnej ustawy musieliby zmienić trasę swojego spaceru :lol:

księciuniu
09-08-2012, 10:11
Powiedzieliby, że oni tym swoim pomysłem wspólnego marszu już de facto zgłosili marsz, a że to ma być marsz wszystkich Polaków, więc zgłosili go na wszystkich możliwych trasach. Więc byli pierwsi :prosze:

EviLmonkey
09-08-2012, 10:20
O proszę .. w uchwale Senatu z poprawkami do tego bubla prawnego prezydenta i Sejmu jest stwierdzenie:

"„Art. …. Do postępowań w sprawach zgromadzeń zgłoszonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.”.

I komentarz:

"Poprawka nr 13 dodaje przepis przejściowy określający sposób zakończenia postępowań wszczętych, a niezakończonych przed dniem wejścia w życie ustawy.
Ustawa wprowadza nową procedurę zgłaszania zgromadzeń. Nie określa jednak, jak należy zachować się w stosunku do tych zgromadzeń, które zostały zgłoszone przed dniem wejścia w życie ustawy, ale nie zdążyły się odbyć. Konieczne jest zatem, w opinii Senatu, wprowadzenie odpowiedniego przepisu przejściowego. "

Jeżeli Sejm zaakceptuje tę zmianę, to mamy jasną sytuację. Jezeli Marsz zostanie zgłoszony przed wejściem w życie nowelizacji - stosujemy stare zasady. Dotyczyć niestety to będzie również kontr zgłoszonych przed wejściem w życie nowelizacji.

księciuniu
09-08-2012, 10:25
Nie mam teraz czasu czytać czy gdzieś to w tym bublu określili/mają zamiar określić, ale podejrzewam, że marsz zgłoszony po wejściu ustawy, który kolidowałby z innym marszem zgłoszonym przed jej wejściem byłby zmuszany do zmiany trasy.

EviLmonkey
09-08-2012, 10:26
Nie mam teraz czasu czytać czy gdzieś to w tym bublu określili/mają zamiar określić, ale podejrzewam, że marsz zgłoszony po wejściu ustawy, który kolidowałby z innym marszem zgłoszonym przed jej wejściem byłby zmuszany do zmiany trasy.

Na podstawie obecnego brzmienia projektu (przy uwzględnieniu poprawek Senatu) - dokładnie tak.

darekforest
09-08-2012, 10:43
Pan Artysta trafnie stwierdza , ze Panu Generałowi się ze starości miesza w głowi. Po drugie z całym szacunkiem dla zasług Generała w Powstaniu , ale w czasach komunistycznego terroru w roku 1984, kiedy patrioci siedzieli w wiezieniach, ukrywali sie, prowadzili dzalalnosc podziemna "AK-owiec" zostal pozytywnie zweryfikowany przez SB jako czlonek "Obywatelskiego" Komitetu Obchodów 40 Rocznicy Powstania Warszawskiego , a od 1956 pracowal w Zjednoczonych Zespołach Gospodarczych INCO, nalezacych do PAX. Tej samej organizacji, ktorej celem wg wspolnych ustalen nkwd i boleslawa piaseckiego byla likwidacja polskiego kosciola katolickiego .
Wniosek, nawet tak "wielcy" Powstańcy potrafią się dostosować do władzy i ulepić sobie i rodzinnie ciepłe gniazdo. Do tego dochodzi to , że Ścibor-Rylski to czlonek komitetu poparcia BRONISLAWA KOMOROWSKIEGO

Dosc trafnie obecna postawe Generala i zaslanianie sie kombatantami ujal w swoim komentarzu Leszek Zebrowski.Tylko patrzec jak postawia Generala na czele Kolorowej Niepodleglej...

df385pi9q-8

BlackAdder
09-08-2012, 11:07
Doskonała wypowiedź - mógłbym się podpisać pod każdym słowem.

spotter_spotterow
09-08-2012, 12:09
strasznie mnie irytuje to ich zasłanianie się kombatantami. Niech prezydent sam wyjdzie z taką inicjatywą a nie chowa sie za plecami "próśb kombatantów"'

Żeby to oni tak pierwszy raz... boją się to temat bumerang.

- Jeśli będzie zgoda, stanę na czele przyszłorocznego wspólnego marszu w Święto Niepodległości - mówi "Gazecie" prezydent Bronisław Komorowski

maatek
09-08-2012, 12:10
Szczerze, na miejscu organizatorów - biorąc pod uwagę nową ustawę o zgromadzeniach - już bym rejestrował demonstrację...

W myśl:

Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.

Nie sądzę, aby w praktyce było możliwe zdążenie przed nimi z rejestracją.

EviLmonkey
09-08-2012, 13:03
W myśl:

Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.

Nie sądzę, aby w praktyce było możliwe zdążenie przed nimi z rejestracją.

No i po ptakach. Słuszna uwaga maatek.

Pytanie natomiast brzmi, czy uda się im uchwalić ustawę na tyle szybko, żeby 12 października weszła w życie. Szanse na to mają spore.

Najbliższe posiedzenie Sejmu będzie miało miejsce 29/30 sierpnia. Na razie porządek obrad nie przewiduje głosowania nad nowelizacją. Ale mogą to dodać w późniejszym okresie. Tym bardziej, że kolejne posiedzenie jest 12 września, a więc ich nie urządza. Zakładając, że uchwalą nowelizację 29 sierpnia - idzie ona do prezydenta do podpisu. Ten załóżmy, że podpisuje błyskawicznie (30 sierpnia) to akt trafia do publikacji w Dzienniku Ustaw. Tutaj też mogą pocisnąć maksymalnie, żeby przyśpieszyć publikację. Potem ustawa wchodzi w życie w 30 dni od publikacji.

Mogą niestety zdążyć.

yhmov
09-08-2012, 15:06
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/226362_10151024903153237_1410911590_n.jpg

arczi
09-08-2012, 15:18
I brawo. Szybka reakcja.

syrokomla
09-08-2012, 15:41
Grupy rekonstrukcyjne nie zostały zaproszone przez prezydenta no normalnie koniec demokracji. Znajcie umiar panowie. Dla mnie ten list który mógłbyć ważny i potrzebny został rozbrojony przez takie stawianie na równi kombatantów i jakiś przebierańców.

Pan Artysta
09-08-2012, 16:06
Grupy konstrukcyjne nie zostały zaproszone przez prezydenta no normalnie koniec demokracji. Znajcie umiar panowie. Dla mnie ten list który mógłbyć ważny i potrzebny został rozbrojony przez takie stawianie na równi kombatantów i jakiś przebierańców.

chłopie przeczytaj to i pomyśl dlaczego "grupy"
ps:
podpowiedz- wspomniano o lewackich skur$ielach z niemiec :)

syrokomla
09-08-2012, 16:48
chłopie przeczytaj to i pomyśl dlaczego "grupy"
ps:
podpowiedz- wspomniano o lewackich skur$ielach z niemiec :)

Jeśli jak czytam" ze zdumieniem przyjęli że ich prezydent nie zaprosił"; a to z listu wynika to zapewniam cię że jestem zdumiony ich zdumieniem. A jeśli jest jak piszesz to tym bardziej, no chyba że zaraz przeczytam że grupy kibicowskie też są "zdumione".

spotter_spotterow
09-08-2012, 17:23
Jeśli jak czytam" ze zdumieniem przyjęli że ich prezydent nie zaprosił"; a to z listu wynika to zapewniam cię że jestem zdumiony ich zdumieniem. A jeśli jest jak piszesz to tym bardziej, no chyba że zaraz przeczytam że grupy kibicowskie też są "zdumione".

Nie chcę mącić, ale według mnie słowo zdumienie mogło zostać użyte do określenia samego zjawiska "zamkniętych narad" na których miało dojść do delegalizacji Marszu Niepodległości(i wstawienia w jego miejsce kompletnie innego przemarszu z komorem na czele).

syrokomla
09-08-2012, 17:30
Nie chcę mącić, ale według mnie słowo zdumienie mogło zostać użyte do określenia samego zjawiska "zamkniętych narad" na których miało dojść do delegalizacji Marszu Niepodległości(i wstawienia w jego miejsce kompletnie innego przemarszu z komorem na czele).

Może i masz rację. Koniec oft.

Egoista
09-08-2012, 20:49
pozatym na narodowcy.net jest napisane...

Oprócz oficjeli reprezentowane były niektóre Grupy Rekonstrukcji Historycznych

szczup(L)ak
10-08-2012, 07:17
Ot, tak dla propagandy :)
http://www.youtube.com/watch?v=ioGTO-UmKaw
Niech żyje Polska !!!

jednostrzałowiec
10-08-2012, 12:59
Jak już propagować to tylko moim filmikiem:)

Marsz Niepodległości 2012
yThtziUqdHs

Slavonic
10-08-2012, 13:07
Z tymi grupami rekonstrukcyjnymi to jest to swego rodzaju szantaż, niektóre są dofinansowywane z publicznych pieniędzy i dostają ultimatum - albo z Komorem albo nie ma pieniędzy, ew. pójdą sobie tak jak rok temu jako szarzy Kowalscy w oddolnej inicjatywie.

MAYDAY
10-08-2012, 14:43
http://www.youtube.com/watch?v=2g1mroMTo9U&feature=player_embedded#!

Szacunek!

Parasol44
10-08-2012, 21:00
NASZ WYWIAD. Ziemkiewicz: nie chcę 11 listopada świętować z ludźmi, który w mojej ocenie hańbią swoją osobą najwyższe urzędy w państwie

http://wpolityce.pl/wydarzenia/33801-nasz-wywiad-ziemkiewicz-nie-chce-11-listopada-swietowac-z-ludzmi-ktory-w-mojej-ocenie-hanbia-swoja-osoba-najwyzsze-urzedy-w-panstwie

jednostrzałowiec
12-08-2012, 18:12
z całym szacunkiem dla zasług Generała w Powstaniu , ale w czasach komunistycznego terroru w roku 1984, kiedy patrioci siedzieli w wiezieniach, ukrywali sie, prowadzili dzalalnosc podziemna "AK-owiec" zostal pozytywnie zweryfikowany przez SB

co w kontekście tego daje do myślenia...

http://blogmedia24.pl/node/59369

NowyKamil
12-08-2012, 18:43
co w kontekście tego daje do myślenia...

http://blogmedia24.pl/node/59369
też chciałem dać ten link ale nie mogłem znaleźć. Ot cała prawda o Panu Generale.

LegiaMistrz93
12-08-2012, 23:51
Jeśli to jest prawda to może i powinna być z tego być straszna afera.
Jeśli to nie jest prawda to niepowinno się takich rzeczy wypisywać do walki politycznej szargając takie osoby.

Natomiast abstrahując od tego to On na stare lata i tak już chyba nie wie co czyni, a jest wykorzystywany. Wiadomo robią sobie PR, żeby wyszło że to oni bronią bohaterów a my ich szargamy.

Co do marszu to myslę, że jedną z metod naszej walki z nimi powinno być ukazanie ludziom (w tym części "konserwatywnej" PO tzn. grupie Gowina i żeby się przed ludźmi oni do tego odnieśli) lewactwa, które zdradziecko zaprosiło szwabów i pluli na polskie flagi i atakowali grupy rekonstrukcyjne i zwykłych Polaków. Jeszcze nie do wszystkich dotarła prawda, a niektórzy o tym zapomnieli. W ten sposób cześć osób może się ogarnie i stanie po naszej stronie. Myślę, że w tym roku będą dziesiątki tysięcy.

A to jaka będzie prowokacja i inwigilacja to mi ciężko sobie to wyobrazić.
A że będzie jestem pewny.

Peace
13-08-2012, 08:02
http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif Prezydent Bronisław Komorowski wygłosił 1 sierpnia apel do weteranów Powstania Warszawskiego o udział 11 listopada w „wielkim wspólnotowym marszu niepodległości". To był apel wygłoszony ad hoc czy prezydent ma konkretny plan nowej inicjatywy na Święto Niepodległości?

Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego: Nie tyle plan, ile podsumowanie rozmów prezydenta z kombatantami, którzy są u niego częstymi gośćmi. To było nawiązanie do rozmów, które stały się szczególnie intensywne po 11 listopada ubiegłego roku. Wszystkimi wstrząsnęły sceny zamieszek z ulic Warszawy.

Kombatanci byli tym bardzo zbulwersowani. Wiadomo, że odpowiedzią na to nie mogą być środki administracyjne czy użycie sił porządkowych, ale wspólnotowy marsz, w którym jest miejsce dla każdego.

Prezydent zdecydował się zwrócić do kombatantów, aby patronowali temu marszowi. Trudno sobie wyobrazić ludzi bardziej godnych.

Oni są poza podejrzeniem o doraźną interesowność polityczną...

http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif Ale prezydent już nie. Jest politykiem, który myśli o reelekcji.

Zgoda, dlatego ma tu być patronat kombatantów. Prezydent w bardzo godnym miejscu, pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, nawiązał do swoich rozmów z kombatantami, zwrócił się do nich z prośbą o podjęcie tej inicjatywy. To ma być pochód nawiązujący do wielkich narodowych marszów z lat 1916 i 1918. W środę, na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, w gronie osób i instytucji zainteresowanych jego organizacją, padały nawiązania do pochodu z 3 maja 1916 r. i 16 listopada 1918 r., kiedy na Trakcie Królewskim były setki tysięcy warszawiaków.

Marzeniem prezydenta jest, aby było jak najmniej negatywnych emocji związanych z tym pochodem. Apel do kombatantów spotkał się z różnymi komentarzami. Najgłośniejsze zawsze będą te nieżyczliwe.

Czytałem np. tekst o kradzieży marszu niepodległości.

To absurd, bo jak prezydent Rzeczypospolitej, pochodzący z wolnych wyborów, proszący kombatantów o udział w obchodach, może coś ukraść? Jestem historykiem II Rzeczypospolitej. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że prezydent Rzeczypospolitej chcący świętować z kombatantami rocznicę 11 listopada kradnie coś ONR-owi, zostałby skierowany na leczenie. Prezydent z chęci maksymalnego obniżenia napięcia politycznego chce, aby najważniejszymi postaciami w tym pochodzie byli kombatanci.

A oni podkreślali to, że powinien być to pochód otwarty dla wszystkich.

http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif Kto uczestniczył w tym spotkaniu?

Byli gen. Ścibor-Rylski, przewodniczący Związków Powstańców Warszawskich, jego zastępca płk Edmund Baranowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Stanisław Oleksiak, prezes Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy BCh mjr Stanisław Ozonek, prezes Związku Inwalidów Wojennych płk Marian Kazubski i prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych płk Henryk Strzelecki. Lista jest cały czas otwarta – tak, aby żadna organizacja kombatancka nie była wykluczona. Była też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Także przedstawiciele MON, Ministerstwa Kultury, Muzeum Historii Polski, Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednymi z dusz projektu są dyrektor MPW Jan Ołdakowski i jego zastępca Dariusz Gawin. Dyrektor MPW przedstawił ogólny pomysł pochodu, który mógłby przejść od placu Piłsudskiego do Belwederu, czyli drogą, gdzie są wręcz jakby stacje niepodległości w postaci pomników: prymas Wyszyński, Witos, Paderewski, Grot-Rowecki, Dmowski i Piłsudski. Wszyscy byli zgodni, aby maksymalnie odpolitycznić pochód.

Bez partyjnych haseł.

http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif Prezydent pójdzie w pochodzie?

Z wypowiedzi prezydenta wynika, że jest gotów w nim uczestniczyć. Kombatanci też na to liczą. Podkreślam jednak, że patronem pochodu mają być kombatanci.

http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif Pomysł narodził się pod wrażeniem incydentów z zeszłego roku. Obawiam się, że może być to impreza jednorazowa, o której wszyscy zapomną w następnych latach.

W czasie spotkania jeden z uczestników powiedział, że warto zaapelować o organizowanie podobnych marszów w innych miastach. Ktoś przypomniał, że w wielu miejscowościach już są takie marsze. Kontekst wypowiedzi świadczył o tym, że każdy chce, aby te imprezy powtarzały się w następnych latach.

http://www.rp.pl/static/img/orzelek_zakladki.gif „Narodowej solidarności i wspólnotowości potrzeba nam dzisiaj jak powietrza" – to słowa prezydenta z apelu do weteranów. Jest klimat dla tej inicjatywy?

Wydaje mi się, że tak. Intencją kombatantów i innych uczestników spotkania jest wspólnotowy charakter pochodu. Generał Ścibor-Rylski mówił, że on chce, aby przyszła też młodzież z ONR. Ktoś odpowiedział, że to będzie bardzo trudne, że jeśli przyjdą, to tylko pod pomnik Dmowskiego. Odpowiedział, że to też będzie dobrze.

Na sali dominowało przekonanie, aby nie robić pochodu przeciw komukolwiek.http://www.rp.pl/artykul/10,924350-W-marszu-jest-miejsce-dla-wszystkich.html

Wywiad przeprowadził ten człowiek (http://blog.rp.pl/gursztyn/2012/08/02/droga-donikad/)

:snoopi:

BógHonorOjczyzna
13-08-2012, 11:05
http://www.youtube.com/watch?v=2g1mroMTo9U&feature=player_embedded#!

Szacunek!

Ale jak wszyscy wiemy to krwiożerczy antysemita, który współpracował z gestapo i mordował cywilów... :kawa:

Noris
23-08-2012, 12:18
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości poinformowało, że Janusz Korwin-Mikke został usunięty z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, wpisujące się w propagandę skrajnej lewicy skierowaną przeciwko Marszowi, jego organizatorom i uczestnikom - czytamy na stronie Stowarzyszenia.

- Jednocześnie, w związku z ubiegłorocznym złamaniem przez Kongres Nowej Prawicy i jego lidera, zasady nieeksponowania emblematów i symboliki partyjnej podczas Marszu Niepodległości, zwracamy się do pozostałych partii politycznych o uszanowanie regulaminu manifestacji w 2012 roku. Jak co roku, ze swoimi znakami, transparentami i emblematami zapraszamy wszelkie organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, instytuty, media, związki itp. - apeluje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Organizatorzy Marszu dziękują także tym wszystkim politykom i działaczom partyjnym, którzy w latach ubiegłych uszanowali wyżej wspomnianą zasadę. - Zapraszamy wszystkich, niezależnie od sympatii partyjnych, także w tym roku, w celu wspólnego manifestowania za narodową, niepodległą Rzeczpospolitą! - zachęca Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Niepodlegli.net

Buziek_LG
23-08-2012, 12:30
O nie! Lider najbardziej prawicowej ze wszystkich prawicowych, najmocniej patriotycznej ze wszystkich patriotycznych partii odsunięty... To działanie SMN wybitnie dowodzi ze JKM znów miał rację i to nikt więcej jak naziści.

bloniaq
23-08-2012, 15:05
No to, żeby być sprawiedliwym, zobacz co Twój antyidol napisał:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Prawda-czy-plotka,2,ID489593570,n

liczę na jakiś ciekawy tekst typu: "stary, głupi, zapomniał" albo coś w podobie.

Buziek_LG
23-08-2012, 15:19
Wybacz mam zasadę onetu nie klikać więc nie zobaczę...

Sagitarius
23-08-2012, 15:24
Przeklejam:

Prawda - czy plotka?

Zadzwonił do mnie redaktor „ONET”u zawiadamiając, że zostałem właśnie skreślony z listy komitetu honorowego poparcia Marszu Niepodległości.
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi – bo w żadnym takim komitecie nie byłem, niczego nie podpisywałem, ani w żadnym zebraniu takiego komitetu nigdy nie uczestniczyłem. Oczywiście Marsz Niepodległości popierałem i popieram – i żadna uchwała żadnego „komitetu” - ani nawet rezolucja ONZetu - tego nie zmieni.
Podobno – opieram się na tej relacji – chodzi o to, że określiłem uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”. Nieprawda – prawdą jest natomiast, że w tym Marszu byli również narodowi socjaliści. I napisałem, że jeśli mogą w nim brać udział socjaliści spod znaku Piłsudskiego – czemu się dziwię, bo Piłsudski był głównym wrogiem narodowców – to tym bardziej nie będą mi przeszkadzać narodowi socjaliści. Natomiast w demonstracji z okazji rocznicy niepodległości Polski (7-X) narodowi socjaliści nie będą mile widziani – w odróżnieniu od normalnych narodowców, oczywiście; których ponownie zapraszam.
I tyle.
Czekam na wyjaśnienie tej głupiej sytuacji

Buziek_LG
23-08-2012, 15:33
No to, żeby być sprawiedliwym, zobacz co Twój antyidol napisał:

No to żeby być sprawiedliwym wypadałoby wkleić nie jego wyjaśnienia tylko tekst za który został zganiony. Pomijam to że zupełnie nie odniósł się do autopromocji swojej partyjki na czymś co z założenia miało być apartyjne.

@Sagitarius - dzięki

Jerzman
24-08-2012, 06:53
Ja mam nadzieję, że w tym roku Marsz Niepodległości odbędzie się na nielegalu. W ten sposób władza w pełni odsłoni swój parszywy charakter, a po naszej stronie nastąpi jeszcze większa mobilizacja.
Zaprosić wszystkich ludzi, którym bliskie jest hasło "Bóg-Honor-Ojczyzna", bez jakiś sztucznych podziałów na narodowców, pisowców, whatever. Myślę, że wtedy 200 000 Polaków się stawi, już widzę ich miny:prawi:.

darekforest
25-08-2012, 16:46
http://www.wykop.pl/ramka/1243787/kombatanci-od-komorowskiego-z-wizyta-u-niemieckiej-antify/

Czym jest, skrajnie lewicowa, anarchistyczna i terrorystyczna organizacja „antifa”, której kilkuset niemieckich bojówkarzy przyjechało w ubiegłym roku zakłócać Marsz Niepodległości, tego tłumaczyć nikomu nie trzeba. Blisko stu z nich zostało zatrzymanych, jednak polski wymiar sprawiedliwości potraktował ich pobłażliwie, w przeciwieństwie do prześladowanych uczestników Marszu Niepodległości.

O wiele mniej osób zdaje sobie sprawę, że dzisiejszy Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, to dawny, reżimowy, komunistyczny ZBOWiD (Związek Bojowników o Wolność i Demokrację). Prawie nikt jednak nie wie, że ZKRPiBWP z antifą jest… „zaprzyjaźniony”.

ZBOWiD był „organizacją kombatancka utworzoną 2 września 1949 roku, w wyniku narzuconego zjednoczenia 11 istniejących w tym czasie, działających od 1945, organizacji kombatantów i więźniów obozów hitlerowskich. Do 1989 politycznie i organizacyjnie podporządkowany PZPR. [...] W 1990 ZBoWiD przekształcono w Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”.

Jak dowiadujemy się z pisma ZKRPiBWP, „Kombatant Polski”„Na zaproszenie berlińskiego oddziału Stowarzyszenia Ofiar Prześladowanych przez Reżim Nazistowski – Zrzeszenie Antyfaszystów (VVN-BdA) oraz berlińskiej grupy Antifa w dniach 7-9 maja br. przebywała w Berlinie 10-osobowa grupa polskich kombatantów z prezesem ZG ZKRPi- BWP płk inż. Henrykiem Strzeleckim na czele. W skład delegacji obok prezesa wchodzili uczestnicy szturmu Berlina – mjr Lech Tryuk i płk Eugeniusz Skrzypek, kmdr Józef Czerwiński, kmdr Henryk Kalinowski.”

Relacja jest dosyć obszerna, delegacja odbyła szereg spotkań. Kończy się podziękowaniami, jakie „niemieccy antyfaszyści” złożyli „polskim wyzwolicielom i wyzwolicielkom”, podpisanymi, a jakże „Berliński oddział Stowarzyszenia Ofiar Prześladowanych przez Reżim Nazistowski – Zrzeszenie Antyfaszystów (VVN-BdA) oraz berlińskie grupy Antifa.”

Informacje mówiące o kontaktach polskich, postkomunistycznych kombatantów z niemiecką organizacją terrorystyczną są ciekawe nie tylko ze względu na sam fakt ich istnienia. Otóż, jak wynika z naszych informacji, kombatanci dawnego ZBOWiDu, dziś nie tylko udzielają się w specyficzny sposób „na arenie międzynarodowej”. Ma to swoją wymowę również w kontekście inicjatywy Bronisława Komorowskiego, chcącego zdominować Święto Niepodległości swoją imprezą.

Jak wynika z naszych ustaleń, obecną strategią pałacu prezydenckiego odnośnie 11 listopada, jest przedstawienie zgromadzenia pod patronatem Komorowskiego, jako inicjatywy „społecznej”, a konkretnie – jako inicjatywy, na której czele stoją kombatanci. Pomimo, że sprawa jest kontrolowana przez władze w 100% – spotkania odbywają się w kancelarii prezydenta i na jej zaproszenie, organizacją zajmować się ma minister rządu Tuska – szef Urzędu ds. Kombatantów – propagandowy wydźwięk ma być zupełnie inny. „Medialną twarzą” imprezy Komorowskiego jest Związek Powstańców Warszawskich (utworzony również w okresie PRLu i od tego czasu w pełni lojalny wobec władz) z gen. Ścibor-Rylskim na czele.

Jednak w trakcie ostatniego, czwartkowego spotkania w kancelarii prezydenta (podczas którego Ścibor-Rylski mówił m.in. o tym, by „jeśli miałaby być dwa marsze, to lepiej zrezygnować z inicjatywy”), działacze byłego ZBOWiDu byli, obok szefostwa ZPW, jedyną siłą kombatancką, w całości wspierającą linię władz. Można więc spodziewać się, że znajomi niemieckich terrorystów, będą jednym z głównych filarów imprezy, którą pałac prezydencki postara się sprzedać medialnie jako „patriotyczną, kombatancką i społeczną”.

Warto podkreślić, że dwie największe organizacje kombatanckie, reprezentujące formacje istniejące w czasie II wojny światowej, a więc Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Światowy Związek Żołnierzy AK, dystansują się od imprezy Komorowskiego. ŻŻ NSZ wspiera i patronuje Marszowi Niepodległości, ŚZŻ AK zadeklarował zaś „neutralność”, a jego Prezes, Stanisław Oleksiak, wypowiadał się bardzo ciepło o Marszu Niepodległości podczas spotkania w kancelarii prezydenta.

Pojawia się też pytanie – czy „rządowi kombatanci” zaproszą swoich niemieckich przyjaciół, by 11 listopada ponownie „odwiedzili” Warszawę?

Artur Kotlarz

MWyrz
25-08-2012, 19:42
Witam wszystkich chciałbym wam przedstawić projekt współtworzony z Prezesem stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Mianowicie oficjalne Vlepki Marszu Niepodległości 2012. Cały zysk przeznaczony jest na dalszą promocję Marszu.

Zapraszam na allegro - http://allegro.pl/vlepki-marsz-niepodleglosci-2012-zysk-na-mn-i2584979873.html

A dla tych co nie lubią allegro do kontaktu drogą e-mail: mw.wyrzykowski@gmail.com

Pozdrawiam wszystkich! Czołem Wielkiej Polsce!

(Sorki za reklamę w tym temacie, ale odpowiedniejszego nie znalazłem)

majaW
28-08-2012, 13:08
J. Kaczyński: Marsz "OBUDŹ SIĘ POLSKO" 29.09.2012

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qQia4Ow2tzk

EviLmonkey
29-08-2012, 14:40
Warto śledzić jutrzejsze obrady Sejmu - zgodnie z harmonogramem:

godz. 19:15 – 20:15 - Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o zgromadzeniach (druki nr 639 i ) (3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów) (pkt 13)

- godz. 21:00 – 22:30 - Głosowania.

Porzadek obrad jest otwarty. Także obawiam się, że jutro wieczorem kołalicja przegłosuje pierwsze poważne zmiany w prawie do zgromadzeń od 1990 roku. A cały temat zmian utonie w szumie afery Amber Gold.

EviLmonkey
31-08-2012, 10:41
Przepraszam za ponowną wiadomość, ale może będzie to dla kogoś istotne:

Wczoraj komisje sejmowe przyjęły poprawki wniesione do projektu ustawy o zgromadzeniach (m.in. 3 dni a nie 6 na zawiadomienie, zmniejszenie kar finansowych z 10 i 7 tys. do 5 tys., przepisy przejściowe).

Co bardziej istotne - Sejm nie uchwalił znowelizowanej ustawy o zgromadzeniach, bo był zbyt zajęty złotem. Chociaż raz ta cała szopka zadziałała w dobrym kierunku.

Oznacza to ni mniej ni więcej, że ustawa będzie mogła być uchwalona dopiero na kolejnym posiedzeniu Sejmu, tj. 11 września.

A biorąc pod uwagę, że:
- nowa ustawa wchodzi w życie w ciągu 30 dni od ogłoszenia w dzienniku ustaw (a wcześniej jeszcze musi ją podpisać prezydent),
- Marsz można zgłosić nie wcześniej niż 30 dni przed 11 listopada (a więc najwcześniej 12 października),
- przepisy przejściowe nowej ustawy przewidują, że: "Do postępowań w sprawach zgromadzeń zgłoszonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe",

to jest szansa, przy dobrych wiatrach, na zgłoszenie Marszu na tyle wcześnie, żeby procedura zgłaszania chodziła jeszcze na starych zasadach. A więc bez ryzyka braku zgody na Marsz, bo ktoś organizuje na trasie kontrę.

majaW
02-09-2012, 23:04
http://www.youtube.com/watch?v=gBO7SreZIdI&feature=my_liked_videos&list=LLdUkK7P-ntGQeaAZuuh3NgQ

jednostrzałowiec
27-09-2012, 19:00
Skąd ja musiałem odkopać ten temat...:zagubiony:

Jakość ujęć w filmiku raczej słaba, ale ogólnie klimatyczne momenty, które nie jednemu przypadną do gustu, np. 1;35, 2;47 :ok:

0T_POe4AaWo&feature=related

kraroryfer
27-09-2012, 19:52
Skąd ja musiałem odkopać ten temat...:zagubiony:

Jakość ujęć w filmiku raczej słaba, ale ogólnie klimatyczne momenty, które nie jednemu przypadną do gustu, np. 1;35, 2;47 :ok:

0T_POe4AaWo&feature=related

Zajebisty utwór :muza:

Montaż również elegancki :ok:

jednostrzałowiec
27-09-2012, 20:13
Montaż również elegancki :ok:

Gwoli wyjaśnienia, zrobiłem kilka amatorskich teledysków, ale akurat ten nie jest mój:)

Śwwięty
28-09-2012, 19:48
Ładne, ładne :)

gizo
02-10-2012, 15:23
http://radiorp.fm/index.php/polska/polska/polityka/567-komuchy-chca-zawlaszczyc-marsz-niepodleglosci

Jeśli tak się stanie jak w tym realnym przecież scenariuszu, to Polska, a właściwie PO będzie chyba europejskim liderem jeśli chodzi o praktyki rodem z Żelaznej Kurtyny. Mam nadzieję, że to będzie to przegięcie, chociaż realnie patrząc - ludzie muszą stracić koryto...

Jeśli to zrobią, skompromitują się do reszty.
Narazie można się z tego pośmiać. Wyobrażam sobie jak komicznie wyglądałoby, gdy do ich 3-4 tyś tłumu dołączyło np. 100.000 ubiegłorocznych uczestników. Biedni musieliby wysłuchiwać dziwnych rzeczy a i wziąć na siebie, jako organizatorzy, całą odpowiedzialności za wszystko, co by tam się działo.

spotter_spotterow
02-10-2012, 15:48
http://radiorp.fm/index.php/polska/polska/polityka/567-komuchy-chca-zawlaszczyc-marsz-niepodleglosci

Jeśli tak się stanie jak w tym realnym przecież scenariuszu, to Polska, a właściwie PO będzie chyba europejskim liderem jeśli chodzi o praktyki rodem z Żelaznej Kurtyny. Mam nadzieję, że to będzie to przegięcie, chociaż realnie patrząc - ludzie muszą stracić koryto...

Żeby było jasne kto za czym stoi:

http://www.rp.pl/artykul/754906.html

Pod auspicjami prezydenta i z jego udziałem z Placu Trzech Krzyży mógłby w przyszłym roku wyruszyć w kierunku Belwederu wspólny Marsz Niepodległości - powiedział we wtorek w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

+

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tomasz-Nalecz-Polacy-powinni-przylaczyc-sie-do-marszu-Rosjan,wid,14560663,wiadomosc.html

Tomasz Nałęcz: Polacy powinni przyłączyć się do marszu Rosjan(EURO 2012)

syrokomla
02-10-2012, 16:04
Spokojnie jeszcze prezydent nie podpisał+ vacatio legis, moim zdaniem jest duza szansa, że nowelizacja nie zdąży wejść w życie.

ku(L)fon
03-10-2012, 10:45
Marsz Niepodległości 2012 - akcja informacyjna w dniu 29.09.2012 http://www.youtube.com/watch?v=FdN9n46BCfs

fumen
04-10-2012, 07:08
Dzisiejszy art. na rp.pl

Marsz Niepodległości znów może skończyć się zadymami. Na prawicy i lewicy trwa wielka mobilizacja

Prezydencka inicjatywa dotycząca zmian w sposobie organizowania manifestacji i zabezpieczenia jej bezpiecznego przebiegu kończy się fiaskiem. Potrójnym: nowe przepisy nie wejdą w życie przed 11 listopada, a planowane ograniczenie wolności do zgromadzeń spowodowało, że na tegoroczny Marsz Niepodległości do Warszawy wybierają się dziesiątki tysięcy ludzi. Własną manifestację organizują też działacze środowisk lewicy niepodległościowej nawiązującej do tradycji dawnego PPS. A komunizujący ekstremiści spod znaku Antify szykują się, by patriotyczne manifestacje zablokować.

Brak podpisu
Po ubiegłorocznych zamieszkach w Warszawie, do jakich doszło 11 listopada podczas Marszu Niepodległości, gdy grupa lewackich zadymiarzy i kiboli starła się między sobą i policją, prezydent Bronisław Komorowski przygotował nowelizację ustawy o zgromadzeniach. Główny zapis noweli mówi o możliwości zakazania organizacji manifestacji w tym samym miejscu i czasie, jeśli władze uznają, że zagrażają one bezpieczeństwu. Ustawę oprotestowywały organizacje pozarządowe. 13 września Sejm jednak ją przyjął. Ale prezydent Komorowski do tej pory nowelizacji nie podpisał.

– Prezydent ma czas na jej podpisanie do 8 października – informuje nas Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Ale zanim nowe przepisy staną się prawem, obowiązuje 30-dniowy okres vacatio legis. A to oznacza, że przed tegorocznym Świętem Niepodległości ustawa nie zacznie obowiązywać. Nawet jeżeli prezydent podpisałby ustawę dziś, a w piątek zostałaby opublikowana w Dzienniku Ustaw, to rygory nowego prawa nie będą obowiązywały demonstracji zarejestrowanych przed wejściem w życie ustawy.

Wiele demonstracji
Fiaskiem zakończy się najprawdopodobniej też inna, związana z rocznicą odzyskania niepodległości inicjatywa Komorowskiego. Prezydent chciał, by 11 listopada odbył się jeden wspólny przemarsz wszystkich środowisk, któremu patronowaliby kombatanci. 12 sierpnia w Kancelarii Prezydenta zorganizowano spotkanie części środowisk kombatanckich poświęcone właśnie tej sprawie.

– Nie ma żadnych ustaleń – mówi „Rz" gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich.

A Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych już zaapelował do wszystkich środowisk kombatanckich o wspólny udział, ale w... Marszu Niepodległości. I ostro skrytykował prezydenta Komorowskiego. „(...) To właśnie ośrodek prezydencki był inicjatorem kagańcowej nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych, która w sposób istotny i wbrew konstytucji ogranicza wolność zgromadzeń w naszym kraju" – napisali żołnierze NSZ w oświadczeniu.

Na prezydenckim pomyśle, skorzystają organizatorzy Marszu Niepodległości. W ubiegłorocznym wzięło udział od 12 do 25 tys. osób. Teraz organizatorzy demonstracji szacują, że w Warszawie pojawi się nawet 60 tys. uczestników.

– Mamy sygnały od kombatantów, że prezydencki marsz nie wypali – komentuje Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej i współorganizator marszu. – My zapraszamy wszystkie środowiska od lewa do prawa, dla których ważne jest suwerenne państwo polskie oparte na tożsamości narodowej – dodaje.

Zbiórka w Internecie
Do facebookowego profilu Marszu Niepodległości dołączyło już ponad 30 tys. sympatyków. A na prawicowych, internetowych forach dyskusyjnych trwa mobilizacja i wzajemne zachęcanie, by 11 listopada przyjechać do stolicy. Na Marsz Niepodległości wybierają się nawet prawicowcy aktywni w latach 90., którzy już dawno wzięli rozbrat z polityką.

– Jadę demonstrować, bo niepokoi mnie prezydencka ustawa. To kolejna próba ograniczania naszej wolności – wytyka Wojciech, dawny działacz ROP.

– Władza próbuje założyć kaganiec społeczeństwu ograniczając prawo do wolności zgromadzeń. Tym bardziej trzeba być na marszu – dodaje Przemysław Piasta, lider stowarzyszenia Tak dla Poznania.

Własną manifestację w Warszawie organizuje też Ruch 7 Listopada, skupiający środowisko lewicy patriotycznej nawiązującej do niepodległościowego PPS.

– Ten pomysł powstał, by pokazać, że niecała lewica żeruje na hasłach antypatriotycznych i jedyne, co potrafi, to „walczyć z faszyzmem", by zaistnieć w mediach. Chcemy przypomnieć wszystkim, że to PPS, a nie KPP i PZPR długo stanowiła główny nurt rodzimej lewicy – mówi „Rz" Krzysztof Wołodźko, dziennikarz i publicysta czasopisma „Nowy Obywatel".

A to oznacza, że 11 listopada w Warszawie zapowiada się bardzo gorąco. Ekstremiści z Antify i Porozumienia 11 listopada (m.in. Federacja Anarchistyczna, Lewicowa Alternatywa, „Krytyka Polityczna") wezwali już do blokowania marszu. „Nie zamierzamy milczeć! Nie będziemy bierni! Nie chcemy drugich Węgier, nie takich, jakimi są dziś, pełnych rasizmu i segregacji" – napisano w oświadczeniu.

Przed rokiem to właśnie bojówkarze Antify z Polski i Niemiec napadli na ubranych w stroje ułańskie członków grup rekonstrukcji historycznych.
 Policja, przekonuje, że zapanuje nad porządkiem.

– Będziemy rozmawiać z organizatorami, uświadamiać, jakie są ich prawa i obowiązki. Jeśli dojdzie do łamania prawa, będziemy interweniować – mówi „Rz" Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Ale przed rokiem, gdy „Rz" informowała o planowanej ekspedycji bojówkarzy z niemieckiej Antify do stolicy, policja składała podobne oświadczenia. Jednak rozruchów nie udało się uniknąć.

casual
04-10-2012, 11:30
Nie wiem kto robił te vlepki, na co idą pieniądze (inna sprawa że za bardzo to się na tych chyba nikt nie obłowi), no ale sama inicjatywa masowego ovlepkowania miast przed tym martszem zacna bardzo, więc link:

http://allegro.pl/vlepki-marsz-niepodleglosci-100szt-gratisy-i2689337714.html

ku(L)fon
04-10-2012, 12:30
Władza zareagowała błyskawicznie na doniesienia medialne o klęsce inicjatywy marszu Komorowskiego 11.11. Na front rzuceni zostali urzędnicy Bufetowej, którzy od rana obdzwaniają instytucje i grupy rekonstrukcyjne, mobilizując ich do udziału w imprezie "politycznego centrum" (jak uprzejma była wyrazić się HGW podczas spotkania w kancelarii prezydenta). Najwyraźniej Pałac Namiestnikowski poczuł się urażony w swojej ambicji. http://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/posts/464498733594736

JEDNASILA88
04-10-2012, 16:13
http://fakty.interia.pl/polska/news/efekt-zeszlorocznych-zamieszek-jest-nowe-prawo-dotyczace,1849495,3 :bejsbol:

Kempes
05-10-2012, 11:35
"Razem dla niepodległej" - pod takim hasłem 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy marsz współorganizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Kancelarię Prezydenta. W marszu weźmie udział Bronisław Komorowski.

Według planów marsz ma wyruszyć bezpośrednio po oficjalnych uroczystościach z okazji 11 listopada z pl. Piłsudskiego.

Jak powiedział PAP prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz, idea wspólnego marszu z okazji 11 listopada wzięła się "z przykrych ubiegłorocznych doświadczeń - awantur na ulicach Warszawy". Z apelem w sprawie zainicjowania takiego marszu Komorowski zwrócił się do powstańców uczestniczących w uroczystościach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego latem tego roku.

"Byłaby to taka narodowa procesja, która składałaby hołd poszczególnym środowiskom, bohaterom narodowym zasłużonym dla niepodległości" - podkreślił Nałęcz. "Stacjami narodowej wdzięczności" - jak mówił - byłyby kolejne pomniki, zaczynając od pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, a na pomniku Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu kończąc.

Marsz przejdzie: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Al. Ujazdowskimi. Zatrzyma się m.in. przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego, pomniku Wincentego Witosa przy pl. Trzech Krzyży, pomniku Ignacego Paderewskiego w Parku Ujazdowskim, pomniku Stefana Grota-Roweckiego u zbiegu ulic Fryderyka Chopina i Al. Ujazdowskich.

Jak zaznaczył Nałęcz, choć pierwsze spotkania w sprawie marszu odbywały się w Kancelarii Prezydenta, to koordynatorem przygotowań jest p.o. kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski.(PAP)

Czy ja mam paranoje czy ''niepodległej'' od razu skojarzyło mi się z ''kolorową niepodległą'' ?

bloniaq
05-10-2012, 11:38
Może ta sama osoba wymyślała nazwę...

Tysh
05-10-2012, 11:42
Czy ja mam paranoje czy ''niepodległej'' od razu skojarzyło mi się z ''kolorową niepodległą'' ?

niestety ja skojarzyłam tak samo...

księciuniu
05-10-2012, 11:43
Ciekawe czy lewaki z atnify pójdą w tej „narodowej procesji” po „stacjach narodowej wdzięczności” ? :hmm:

Chociaż im pewnie bardziej pasowałaby trasa od Rakowieckiej do Toledo.

syrokomla
05-10-2012, 11:55
Jak zaznaczył Nałęcz, choć pierwsze spotkania w sprawie marszu odbywały się w Kancelarii Prezydenta, to koordynatorem przygotowań jest p.o. kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski

To nie jest ten koleś, który na tym jakże waznym stanowisku wydał przez dwa lata 200 tys na podróże?

Noris
05-10-2012, 12:34
To nie jest ten koleś, który na tym jakże waznym stanowisku wydał przez dwa lata 200 tys na podróże?

:fajek:

Aż 181 tys. złotych wydał przez blisko dwa lata na służbowe podróże zagraniczne pełniący obowiązki kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski. Raz nawet kazał sobie przysłać służbowy samochód do Hiszpanii, do której poleciał samolotem.

Redakcję "Super Express" zaalarmowała grupa kombatantów. Prosiła o anonimowość. W specjalnym liście chciała, byśmy sprawdzili wydatki służbowe szefa UdsKiOR, bo budzą one wątpliwości.
Okazało się, że Ciechanowski był m.in. w Brazylii na obchodach Dnia Żołnierza Polskiego (17 tysięcy złotych), a także w USA (http://www.podroze.pl/wyprawa/kraj/usa) na 90. rocznicy Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej (17 tysięcy złotych). W sumie na zagraniczne delegacje wydał 181 tysięcy złotych.
Czemu miały służyć te wyjazdy? - Urząd ma obowiązek podejmować inicjatywy związane z kultywowaniem oraz upowszechnianiem walk o niepodległość i suwerenność RP, organizować współpracę zagraniczną z rządowymi organami do spraw kombatantów i ofiar wojny, organizacjami kombatanckimi za granicą oraz upamiętniać i popularyzować historię walk o odrodzenie Polski - uzasadnia Ciechanowski.

daimler
05-10-2012, 14:10
Trasa kończąca się przy pomniku Dmowskiego. Ciekawe czemu?
Czy aby nie dlatego, żeby to kolidowało z trasą MN, co HGW wykorzysta do wydania zakazu dla MN?

Żeby się tylko nie zdziwiła :lol:

Nałęcze pewnie połączą tę procesję z uroczystościami na Placu Piłsudskiego, na które zawsze przychodzi kilka tysięcy osób. Do tego defilada wojskowa, grupy rekonstrukcyjne itp - wykorzystają to, bo tylko to pozwoli im uniknąć liczebnej kompromitacji.

szczup(L)ak
05-10-2012, 14:20
Nałęcze pewnie połączą tę procesję z uroczystościami na Placu Piłsudskiego, na które zawsze przychodzi kilka tysięcy osób. Do tego defilada wojskowa, grupy rekonstrukcyjne itp - wykorzystają to, bo tylko to pozwoli im uniknąć liczebnej kompromitacji.

Otóż właśnie to. 11 listopada zawsze jest tak, że wiele tysięcy ludzi wychodzi po prostu na spacer. Całe rodziny idą , dlatego trzeba ludzi uświadamiać że prawdziwy Marsz Niepodległości jest tylko jeden.

daimler
05-10-2012, 14:25
Na razie to niech się Winnicki i spółka ogarną bo za chwilę będą musieli ten marsz organizować ***** na Ursynowie...
Wbrew temu co dziś/wczoraj napisali i co opublikowała Rzepa - druga stronie nie śpi.

EviLmonkey
05-10-2012, 14:48
Również u mnie pierwsza myśl to był potencjalny, "niefortunny" zbieg przemarszów przy pomniku Dmowskiego. I o ile HGW nie będzie mogła się powołać na przepisy znowelizowanego prawa o zgromadzeniach (zakazującego dwóch manifestacji w jednym miejscu), to zakazywanie takich zgromadzeń na gruncie starego prawa o zgromadzeniach przetestowała choćby przed meczem z Lechem w tym roku. Jeżeli pamiętacie, i my, i Lechici chcieliśmy protestować w okolicy stadionu w dniu meczowym i zakazała obydwu zgromadzeń twierdząc, że grozi to bezpieczeństwu i życiu.

Tylko że .. zakazanie jednego marszu patriotycznego z powodu drugiego marszu "patriotycznego" przerasta chyba nawet jej możliwości.

Ale więcej się dowiemy już za kilka dni, kiedy rozpocznie się bieg 30-dniowego terminu na zgłoszenie przemarszów.

daimler
05-10-2012, 14:57
zakazanie jednego marszu patriotycznego z powodu drugiego marszu "patriotycznego"
"zakazanie marszu agresywnych faszystów z powodu patriotycznej inicjatywy prezydenta" - to już jesteś sobie w stanie wyobrazić? Bo ja już widze oczyma wyobraźni tę wiadomość w "Faktach" z odpowiednią otoczką :cool:

Z.
05-10-2012, 15:33
Jakby ktoś miał jakiś oficjalny "gadżet" związany z tym prezydenckim marszem to prośba o wrzucenie albo opisanie, bo jestem strasznie ciekawy w jaki sposób zapisano słowo "niepodległa". Bo dla mnie oczywistym jest, że jedyna dopuszczalna forma to wielka litera. Każda inna to jakaś żenada na poziomie - "powstanie warszawskie" albo "w tym kraju".

TNTP
05-10-2012, 15:46
"zakazanie marszu agresywnych faszystów z powodu patriotycznej inicjatywy prezydenta" - to już jesteś sobie w stanie wyobrazić? Bo ja już widze oczyma wyobraźni tę wiadomość w "Faktach" z odpowiednią otoczką :cool:

dla mnie nie ma problemu zawsze można przejść się w prezydenckim marszu :)
już widzę te tytuły w zagranicznych gazetach haha

spotter_spotterow
05-10-2012, 15:51
W ogóle to takiej prowokacji dawno nie było żeby stare komuchy ze swoją pacynką w ogóle 11 listopada z domów wychodziły. Dla nich świętem był przecież 22 lipiec. Chociaż w sumie, ciekawe gdzie ich ten sołtys zaprowadzi, przez Budę Ruską do Kaliningradu. :lol:

Jaco
05-10-2012, 16:38
dla mnie nie ma problemu zawsze można przejść się w prezydenckim marszu :)
już widzę te tytuły w zagranicznych gazetach haha
Zajebiście byłoby ujrzeć Bronka, idącego ze swoimi kumplami z kancelarii na czele pochodu, który śpiewa na cały ryj :"Nie ma litości dla żydów z Unii Wolności!" :rotfl3:

TNTP
05-10-2012, 16:45
W latach 80 w GB za największy sukces danej ekipy uznawano przejęcie sektora gospodarzy.
Może w Polsce w XXI wieku, podobne zjawisko będziemy mogli zaobserwować, przy różnorakich marszach, czy tam protestach:)

gizo
05-10-2012, 16:57
Jeśli to zrobią, skompromitują się do reszty.
Narazie można się z tego pośmiać. Wyobrażam sobie jak komicznie wyglądałoby, gdy do ich 3-4 tyś tłumu dołączyło np. 100.000 ubiegłorocznych uczestników. Biedni musieliby wysłuchiwać dziwnych rzeczy a i wziąć na siebie, jako organizatorzy, całą odpowiedzialności za wszystko, co by tam się działo.

Pisałem to kilka dni temu i uważam, że nie byłoby to głupie. Widok reakcji Nałęcza i całej tej czerwonej elyty - bezcenne.

Śwwięty
05-10-2012, 17:59
Na razie to niech się Winnicki i spółka ogarną bo za chwilę będą musieli ten marsz organizować ***** na Ursynowie...
Póki co nie powinniśmy panikować :hipis:

JMJK
05-10-2012, 18:34
Chaos w tym roku na ulicach Warszawy będzie nieopisany. jest marsz niepodległości, marsz ruskich pachołów, marsz środowisk "obywatela" i do tego wszystkiego blokada organizowana przez pedałów.

Jaco
05-10-2012, 18:52
Chaos w tym roku na ulicach Warszawy będzie nieopisany. jest marsz niepodległości, marsz ruskich pachołów, marsz środowisk "obywatela" i do tego wszystkiego blokada organizowana przez pedałów.
Pierwszy szereg:

http://static2.wpolityce.pl/site_media/pictures/2011/01/19/hgpylcirv.jpg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29827/komorowska1.jpeg

http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/3/1/Donald_Tusk_wita_Joanne_5301616.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=Vq-VmzcJa3Y&feature=related

Kruche ulice Warszawy mogą się co najmniej zapaść. :hmm:

Gawriosz
05-10-2012, 19:37
Pierwszy szereg:

Kruche ulice Warszawy mogą się co najmniej zapaść. :hmm:

Zwłaszcza jak będą przygrywać na swych cymbałach Tow. red. Seweryn Blumsztajn i A. Szechter.

:look:

Alek
06-10-2012, 06:23

Gajowy zrobi selekcję i nie każdy będzie mógł wziąć udział w jego incjatywie:rotfl3:

Peace
09-10-2012, 15:05
wPolityce.pl: Z informacji, jakie publikujemy na portalu wPolityce.pl, wynika, że marsz, na czele którego stanie Bronisław Komorowski 11 listopada, może kolidować z Marszem Niepodległości. Czy w Pana ocenie pochód prezydencki może być próbą destabilizacji Marszu Niepodległości?
Rafał Ziemkiewicz: Niewątpliwie marsz prezydenta Komorowskiego jest wymierzony w Marsz Niepodległości. To nie jest jednak dla mnie żadne zaskoczenie. Od dawna wiedziałem, że prof. Tomasz Nałęcz lobbuje w środowiskach kombatanckich i innych środowiskach na rzecz takiego kontrmarszu. Ja kiedyś powiedziałem, że nie zamierzam świętować Święta Niepodległości razem z prezydentem Komorowskim. Sądzę, że moje stanowisko podziela większość osób zaangażowanych w organizacje Marszu Niepodległości.

Dlaczego?
Z tego samego powodu, dla którego nie chcę świętować rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II z przyjacielem Bronisława Komorowskiego, Januszem Palikotem. Nie zmieniłbym decyzji nawet, gdyby Palikot nagle zaczął uznawać, że znów jest wierzącym katolikiem i chce urządzać obchody rocznicy, by jednoczyć Polaków wokół kultu Jana Pawła II. Palikot byłby w tej sytuacji równie wiarygodny, jak Bronisław Komorowski, jako inicjator jednoczonych Polaków obchodów Dnia Niepodległości. Działalność Komorowskiego przed wyborami oraz jego działalność jako prezydenta wyraźnie służyła judzeniu Polaków przeciwko sobie i tworzeniu podziałów.

Tak Pan ocenia obecny marsz?
Przypomina mi to sytuację z czasów komuny, gdy władza nie mogła sobie poradzić z układaniem krzyża przez Polaków na ówczesnym Placu Zwycięstwa. Wymyślono więc, że plac trzeba zamknąć i wyremontować. Tak utrudniono patriotyczne manifestacje. W ten sam sposób działa Bronisław Komorowski. Nie pomogła "Gazeta Wyborcza", nie udało się zebrać chętnych do wygwizdywania marszu, nie udało się tego załatwić pałkami bandziorów z Niemiec. Teraz próbuje się takiej metody, by marszowi zaszkodzić.

Jak organizatorzy Marszu Niepodległości powinni się zachować w Pana ocenie?
Nie jestem w komitecie organizacyjnym, jedynie w komitecie honorowym, więc nie chcę niczego narzucać czy choćby sugerować. Wydaje się, że Warszawa jest na tyle duża, jest na tyle dużo miejsc pamięci, związanych z tradycją narodową, że jeśli czynniki oficjalne postawią na swoim i rzeczywiście zablokują dostęp do pomnika Dmowskiego, to przecież nie będziemy się z nimi bić. Sądzę, że skończy się to kompromitacją pana prezydenta, kiedy okaże się, że zebranej VIPowskiej widowni będzie znikoma garstka, w porównaniu z tymi, którzy przyjdą na społeczny marsz. Będzie tak samo, jak z próbą zablokowania Marszu w poprzednich latach. Również ten sposób szkodzenia obchodom skończy się zapewne wizerunkowym blamażem Kancelarii Prezydenta.http://wpolityce.pl/wydarzenia/37971-nasz-wywiad-ziemkiewicz-dzialalnosc-komorowskiego-sluzy-judzeniu-polakow-przeciw-sobie-i-tworzeniu-podzialow

Banan B.H.
10-10-2012, 09:49
A tu taka perełka na końcu artykułu...

Z Komorowskim? Nie ma szans". Nie będzie wspólnego marszu na 11 listopada
Darek Zalewski, TOK FM
09.10.2012 , aktualizacja: 09.10.2012 15:15
A A A Drukuj
Policja musiała użyć armatek wodnych, by uspokoić tłum

Policja musiała użyć armatek wodnych, by uspokoić tłum (Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta)

Marsz Kolorowa Niepodległa miał być wesołym świętem na przekór bogoojczyźnianym i nacjonalistycznym hasłom Marszu Niepodległości - miniatura
Kolorowa Niepodległa nie chciała, by święto 11 listopada zostało zawłaszczone przez środowiska prawicowe - miniatura
Podczas zadym z użyciem kamieni i kostki brukowej zniszczono kilka radiowozów - miniatura
Święto Niepodległości w Warszawie - miniatura
Zobacz zdjęcia (11)

Nie powiedzie się plan Bronisława Komorowskiego na zorganizowanie wspólnych obchodów święta niepodległości 11 listopada. Będą co najmniej dwa oddzielne marsze - różnymi trasami i o różnych porach. Antyfaszyści zapowiadają blokadę tego, który organizują środowiska związane ze skrajną prawicą.
Rok temu 11 listopada prawicowy Marsz Niepodległości w stolicy "wsparli" stadionowi zadymiarze gotowi w patriotycznym zrywie do regularnej bitwy z policją i uczestnikami konkurencyjnej "Kolorowej Niepodległej". Bojówkarze Antify "ochraniający" kontrmanifestantów nie pozostali dłużni próbującym przedrzeć się do uczestników heppeningu grupom ze flagami ONR. Na placu Konstytucji doszło do regularnej bijatyki. W ruch poszła kostka brukowa. Zniszczono kilka radiowozów, spalono wóz transmisyjny TVN.

Prezydent mówi: razem

Prezydent Bronisław Komorowski chciał, by uniknąć gorszących burd w Święto Niepodległości i by przez stolicę przeszedł jeden wspólny marsz. - Mamy miejsce idealne do takiej manifestacji. Szlak narodowego panteonu. Stacjami są pomniki naszych bohaterów narodowych - mówił prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta. - Było marzeniem prezydenta i kombatantów, żeby to był wspólny marsz. By przy wszystkich odmiennościach iść razem - dodaje prof. Nałęcz.

Marsz "Razem dla niepodległej" przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Al. Ujazdowskimi. Zatrzyma się m.in. przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego, pomniku Wincentego Witosa przy pl. Trzech Krzyży, pomniku Ignacego Paderewskiego w Parku Ujazdowskim, pomniku Stefana Grota-Roweckiego u zbiegu ulic Fryderyka Chopina i Al. Ujazdowskich.

"11 XI nic dla nich nie znaczy"

Swój Marsz Niepodległości 11 listopada już po raz trzeci organizuje stowarzyszenie założone przez środowisko Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Zapowiada się nawet kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Wspólny marsz z Komorowskim? - Na to nie ma szans - twierdzi w rozmowie z TOK FM Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

- Zmusiliśmy władze państwowe do licytacji, kto zrobi lepszą, patriotyczną imprezę - mówi z rozmowie z TOK FM. - Marsz Niepodległości ma nieść określone treści. Suwerenność traktujemy poważnie. Obecne władze państwowe - z prezydentem Komorowskim na czele - suwerenności poważnie nie traktują i dla nich 11 listopada dla nich nic nie znaczy, jest pustym gestem - uważa Winnicki.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się kilka spotkań ws. wspólnego marszu. - Na jednym z nich zjawiła się reprezentacja Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" - mówi prof. Nałęcz. - Dano nam do zrozumienia, że wspólnego przemarszu nie uda się zorganizować. Organizatorzy "Marszu Niepodległości" stawiali absurdalne zarzuty, że to Prezydent chce zawłaszczyć ich inicjatywę - dodaje doradca prezydenta.

Kolorowa Niepodległa to przeszłość, ale przyjadą "koledzy antyfaszyści"

Porozumienie 11 listopada, które nie chce pogodzić się z marszem narodowców ulicami Warszawy, zorganizuje blokadę lub happening. W jakiej formie? - Tego jeszcze nie wiadomo - mówi Łukasz Korda z "Porozumienia 11 Listopada". Jeden z organizatorów ubiegłorocznej Kolorowej Niepodległej przyznaje jednak, że powtórki tej manifestacji nie będzie. - To projekt zamknięty - mówi TOK FM.

- Chcemy pokazać zagrożenia idące ze strony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda. - Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał.

Od czwartku, 11 października, w stołecznym ratuszu można zgłaszać chęć organizacji marszów 11 listopada.

yogi_wwa
10-10-2012, 10:31
- Chcemy pokazać zagrożenia idące ze strony skrajnej prawicy. Ten dzień (11 listopada - red.) ma wymiar symboliczny, choć działania antyfaszystowskie prowadzimy przez cały rok - mówi Korda. - Na pewno blokować narodowców przyjadą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Liczymy na solidarność antyfaszystów i antyfaszystek - dodał.

I ci ludzie twierdzą, że chcą mówić o NIEPODLEGŁOŚCI jakkolwiek rozumianej?

:poddaje:

StefanMW
10-10-2012, 14:50
W piątek o 18 w Mławie spotkanie z Winnickim, jakby ktoś nie miał co robić, albo przejeżdżał obok to może wpaść.

Ronsonek
10-10-2012, 19:12
Okładka zbliżającego się DL 6, poświęcona wiadomo czemu...

http://i46.tinypic.com/wlq6go.jpg

Okładka elegancka :)

Mr Kev
13-10-2012, 09:49
Z FanPage'a Narodowych Sił Zbrojnych:
L9TFAmdA7lo

Peace
13-10-2012, 19:05
RAZ - Z panem prezydentem nie świętuję (http://www.rp.pl/artykul/776919,942156-Z-panem-prezydentem-nie-swietuje.html)

daimler
14-10-2012, 17:42
- Porozumienie 11 Listopada nie będzie blokować Marszu Niepodległości w Warszawie. Zamiast tego zorganizowana będzie demonstracja - dowiaduje się TOK FM.
Członkowie Porozumienia i środowiska antyfaszystowskie zrezygnowały z blokady wzorem ubiegłego roku. Chcą natomiast od rana 11 listopada organizować marsz w stolicy. Ruszą spod Pomnika Bohaterów Getta, a zakończą manifestację na pl. Zamkowym.

Oznacza to, że w Warszawie tego dnia będą co najmniej trzy pochody: planowany nawet na kilkadziesiąt tysięcy osób Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Radykalno-Narodowy, patriotyczny marsz prezydenta Bronisława Komorowskiego połączony z obchodami państwowymi święta niepodległości i demonstracja antyfaszystowska przygotowana przez Porozumienie 11 Listopada.

i na deser hit wart oddzielnego podkreslenia:

Rok temu 11 listopada prawicowy Marsz Niepodległości w stolicy "wsparli" stadionowi zadymiarze gotowi w patriotycznym zrywie do regularnej bitwy z policją i uczestnikami konkurencyjnej "Kolorowej Niepodległej". Bojówkarze Antify "ochraniający" kontrmanifestantów nie pozostali dłużni próbującym przedrzeć się do uczestników happeningu grupom ze flagami ONR. Na placu Konstytucji doszło do regularnej bijatyki. W ruch poszła kostka brukowa. Zniszczono kilka radiowozów, spalono wóz transmisyjny TVN.
mają tupet :lol:

TNTP
14-10-2012, 18:03
żebyśmy tylko my biednym lewaczkom w tym roku "nie zablokowali" tego marszu :) ciekawe jaka byłaby frekwencja na naszej blokadzie hahaha

Śwwięty
14-10-2012, 21:13
Zaczęliśmy okres wzmożonego działania w tej kwestii :trans2: Nie zapomnijmy jednak w naszej codziennej chęci skakania lewakom po głowach by godnie uczcić ten dzień (chociaż osobiście jestem w stanie zrozumieć, że dla niektórych Niepodległość najlepiej świętuje się skacząc po kimś kogo uznaje się za przeciwnika owej Niepodległości :lol3:)

karakan
14-10-2012, 21:32
Oj w tym roku nie wróżę brudnym sporej frekwencji.Bez wsparcia KArolaków będzie ciężko.

juby
14-10-2012, 23:32
Jestem nie ogarnięty w temacie kto co kiedy i gdzie, ale na fb pojawiło się wydarzenie "Ludowy Marsz Niepodległości". Pomijając określenie ludowy, ktoś może mi wyjaśnić ocb? Z góry dzieki za pomoc!
E: już doczytałem że to lewaki próbują udowodnić że nie są antypatriotyczni. Ale post zostawiam, żeby było wiadomo że takie cudo powstało.

gizo
14-10-2012, 23:58
Jestem nie ogarnięty w temacie kto co kiedy i gdzie, ale na fb pojawiło się wydarzenie "Ludowy Marsz Niepodległości". Pomijając określenie ludowy, ktoś może mi wyjaśnić ocb? Z góry dzieki za pomoc!
E: już doczytałem że to lewaki próbują udowodnić że nie są antypatriotyczni. Ale post zostawiam, żeby było wiadomo że takie cudo powstało.

Śmierdzi mi Palikotem albo czymś w jego stylu - czyli GóWnem.

IX14
15-10-2012, 00:07
Palikot ? kto to jest ,jego marsz 1 maja to kwintesencja zebrania się nierobów.

Esk
15-10-2012, 06:37
Swoją drogą antyfaszyści z Niemiec, Czech, ze Słowacji, z Irlandii i Wielkiej Brytanii "ochraniający" kontrmanifestantów z Porozumienia 11 listopada spokojnie mogą sobie pomylić faszystów i przez przypadek oberwie się gajowemu lub jakiemuś Kombatantowi w polskim mundurze z jego otoczenia...

mort
15-10-2012, 07:32
Esk-alez to pewne,że jeżeli się oberwie to wlasnie im :lol:

Do szukania "naziolkow" z Marszu Niepodległości nie są tacy skorzy, widzialas w zeszlym roku ekipe wychodzaca ze Zrodelka to wiesz dlaczego :lol:

Esk
15-10-2012, 08:23
Ale Marsz Niepodległości to nie tylko ekipa ze Źródełka :)
W zeszłym roku działania ochraniające były podjęte wobec osób z biało - czerwonymi flagami ( np. grupa z Bałtyku ) czy wobec grupy rekonstrukcyjnej w faszystowskich mundurach z okresu Księstwa Warszawskiego.

W tym roku ze względu na swój marsz może nieprzyjemności mieć Bronek. Przecież uczestnicy tego marszu mogą mieć faszystowskie kotyliony.

Ciekawe jakby wtedy GW czy inna Krytyka Polityczna tłumaczyła "antyfaszystów".

A poza tym, sprowadzanie obcych sił, przeciwko swojemu własnemu narodowi miało już miejsce w historii Polski.
Najjaskrawszy przypadek to Targowica, której przywódcy zasłużyli na miano zdrajców i zostali skazani na karę śmierci.

KBK
15-10-2012, 11:12
Taka ciekawostka. Chyba pierwszy lewacki tekst, w dodatku na tym ich CIA, który w miarę, poza nielicznymi kwestiami, trzyma się rzeczywistości.

(...)Tymczasem po drugiej stronie, Marsz Niepodległości zmienił się z marginalnego wydarzenia w wielki marsz prawicy. Całej niemal prawicy. I jako taki ten marsz od zeszłego roku trzeba analizować, a nie trzymać się kurczowo tezy o "marszu faszystów". Prowadzi to bowiem do wielu nieporozumień.
(...)
jeśli nadal będziemy nazywać Marsz Niepodległości marszem faszystów, to będziemy utrwalać fałszywy pogląd, że faktyczni faszyści czy narodowi radykałowie stanowią potężną siłę polityczną, która wyprowadza tysiące osób na ulice, a sami będziemy przy tym wypadać marniej(...)
http://cia.media.pl/nie_karmic_nacjonalistycznego_trolla

Jak widać u nich też nastąpił postęp. W końcu znaleźli choć jedną myślącą osobę.

Mr Kev
17-10-2012, 11:39
Marsz Niepodległości 2012 - start 15.00 Rondo Dmowskiego

Oficjalny plakat promujący tegoroczny MN:

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247767_438287156206691_673355376_n.jpg

Moim zdaniem plakat dość ciekawy. Z początku zalatuje kiczem, ale po chwili można stwierdzić, że wpisuje się jednak w pewien styl jaki grafika MN prezentuje od początku. Trzeba przyznać, że rozwieszony będzie się rzucał w oczy i chyba o to chodzi projektantom (a nad formą i stylem można dywagować ;) ).

Autobus188
17-10-2012, 17:04
Taka ciekawostka. Chyba pierwszy lewacki tekst, w dodatku na tym ich CIA, który w miarę, poza nielicznymi kwestiami, trzyma się rzeczywistości.

http://cia.media.pl/nie_karmic_nacjonalistycznego_trolla

Jak widać u nich też nastąpił postęp. W końcu znaleźli choć jedną myślącą osobę.

Nie do końca. Nie wiem na ile Ty się trzymasz rzeczywistości, czy to Twoja zwykła niewiedza. Dałeś się oszukać w każdym razie, dość naiwnie. Poza paroma faktami, które zostały podane przez autora tekstu na CIA, reszta to "domysły zza miedzy", które są bzudrami.

Autor tekstu ma naiwne podejście, że jeśli na MN2011/2012 przyjdą ludzie z szerokiej jak Azja prawicy, to Marsz straci na wartości ideowej. Nic takiego. Celem Marszu było ściągnięcie jak największej liczby sympatyków organizacji narodowych oraz idei manifestowania narodowej dumy. To się udało. Sympatycy są jak najbardziej potrzebni, bo na tym fundamencie będzie można budować za kilka lat mocne zaplecze polityczne z poparciem społecznym. Nową, narodowo-radykalną siłę polityczną. W podobny sposób powstał sukces węgierskiego JOBBIK'u. Tam do dzisiaj na ich manifestacje w większości przychodzą sympatycy - nie wspominając o historycznych już zrywach jak zamieszki w 2006 itp. Członkowie takiego JOBBIKU i innych organizacji stanowili o wiele mniejszy procent frekwencji swoich większych manifestacji. Nie jest więc problemem to, że na nasz Marsz Niepodległości przychodzą różni ludzie. To nasz atut. Problemem obecnym jest jedynie to, że nie potrafimy tego w tej chwili wykorzystać. To jednak prawdopodobnie szybko się zmieni. I całe szczęście...

Marsz Niepodległości nadal jest i będzie marszem narodowych-radykałów. Marszem, który radykalizuje tych ludzi, którzy nie wstydzą się podpisania pod ONR/MW/itp. a wcześniej nie wgłębiali się w idee narodowe. Nie mamy jeszcze siły politycznej, ale już potrafimy wyprowadzić na ulice naszych miast dziesiątki tysięcy ludzi. Czas zrobić z tego pożytek i zmienić w końcu Polskę na Polskę.

Foxx
17-10-2012, 17:22
Ignorujesz liczne przypadki, jak poniższy:

http://foxx-news.blogspot.com/2010/11/marsz.html

- a już w 2011 w wyniku akcji Blumsztajna prawo narodowców do wolności demonstrowania poparła cała szeroko pojęta prawica. Nie oznacza to, że podzielamy poglądy ONR, czy MW. Łatwo to sprawdzić na innych demonstracjach tych organizacji.

I jeszcze takie coś:

http://foxx-news.blogspot.com/2011/12/suwerennosc-marsz-1312-kilka-spraw.html

Z.
17-10-2012, 20:27
Plakat rewelacyjny. Pamiętam, że rok temu był w podobnych klimatach i.... jedyną rzeczą jakiej mi brakowało był husarz.

Dzięki :piwo:

spotter_spotterow
17-10-2012, 21:23
Trzeba pamiętać, że w tym roku będzie jeszcze ultrapolityczna zbieranina pod tytułem "Razem dla Niepodległej" - w sensie politycznym, stworzona tylko po to, aby zawłaszczyć ciężką pracę organizatorów Marszu Niepodległości.

http://www.pch24.pl/prezydencki-marsz-niepodleglosci,6471,i.html

Jak wynika z tekstu, obóz Komorowsko-ZBOWiDowski na 11 listopada NSZ-tu zaprosic nie chciał. Trudno się dziwić, skoro za organizacją imprezy stoją między innymi komuniści będący stałymi uczestnikami obchodów 22 lipca. Obchodów takich, jak ten:

http://i.imgur.com/3EL0z.jpg

Czyżby kontynuacja tradycji?

spotter_spotterow
17-10-2012, 21:30
Widać lewaki nie próżnują:

Demonstracja ma na celu obnażenie oblicza polskich ugrupowań faszyzujących, zarówno tych przedwojennych, jak i ich współczesnych kontynuatorów. Dlatego przejdziemy po szlaku miejsc związanych ze skrajnie prawicową przemocą. Będą to miejsca, w których doszło do aktów przemocy ze strony nacjonalistów w ostatnich latach - napaści na tle ksenofobicznym, homofobicznym i rasistowskim. Na rondzie De Goulle'a będziemy mówili o ksenofobicznym ataku narodowców na rosyjskich kibiców, w czasie Euro 2012, na Nowym Świecie - o terroryzowaniu siedzib i lokali organizacji lewicowych, LGBT i innych - nie pasujących do białej, narodowej, heteroseksualnej wizji świata. [...]

:bravo: :lol:

mort
17-10-2012, 21:39
idiotów banda :lol:

ciekawe czy jak jakiś cieplak 10 listopada w ryj dostanie w Piasecznie to tam tez będą zasuwać kolumną z buta :lol:

Parasol44
17-10-2012, 21:44
Jeszcze niech ta cała międzynarodówka odbuduje tęczę w czynie społecznym na Pl. Zbawiciela.
Głupota ludzka nie zna granic.

spotter_spotterow
17-10-2012, 21:53
Nieuki zniszczyły symbol przymierza, Warszawianie go odbudowują. Do akcji naprawiania słynnej tęczy zgłosiło się już prawie tysiąc osób, Was również nie może zabraknąć!

http://www.facebook.com/11listopada.org

JMJK
17-10-2012, 22:15
mozna by sie tam zapisac do tej calej miedzynarodowej brygady i podczas odbudowy niby to przypadkiem i niechcący jeszcze bardziej rozjebać to tęczowe kurestwo

Wszystko to pachnie starą dobrą "komuną"- Prezydent organizujący "społeczne obchody". Partia tez kiedyś animowała różnorakie niezależne inicjatywy

KBK
17-10-2012, 22:56
Nie do końca. Nie wiem na ile Ty się trzymasz rzeczywistości, czy to Twoja zwykła niewiedza. Dałeś się oszukać w każdym razie, dość naiwnie. Poza paroma faktami, które zostały podane przez autora tekstu na CIA, reszta to "domysły zza miedzy", które są bzudrami.

Autor tekstu ma naiwne podejście, że jeśli na MN2011/2012 przyjdą ludzie z szerokiej jak Azja prawicy, to Marsz straci na wartości ideowej. Nic takiego. Celem Marszu było ściągnięcie jak największej liczby sympatyków organizacji narodowych oraz idei manifestowania narodowej dumy. To się udało. Sympatycy są jak najbardziej potrzebni, bo na tym fundamencie będzie można budować za kilka lat mocne zaplecze polityczne z poparciem społecznym. Nową, narodowo-radykalną siłę polityczną. W podobny sposób powstał sukces węgierskiego JOBBIK'u. Tam do dzisiaj na ich manifestacje w większości przychodzą sympatycy - nie wspominając o historycznych już zrywach jak zamieszki w 2006 itp. Członkowie takiego JOBBIKU i innych organizacji stanowili o wiele mniejszy procent frekwencji swoich większych manifestacji. Nie jest więc problemem to, że na nasz Marsz Niepodległości przychodzą różni ludzie. To nasz atut. Problemem obecnym jest jedynie to, że nie potrafimy tego w tej chwili wykorzystać. To jednak prawdopodobnie szybko się zmieni. I całe szczęście...

Marsz Niepodległości nadal jest i będzie marszem narodowych-radykałów. Marszem, który radykalizuje tych ludzi, którzy nie wstydzą się podpisania pod ONR/MW/itp. a wcześniej nie wgłębiali się w idee narodowe. Nie mamy jeszcze siły politycznej, ale już potrafimy wyprowadzić na ulice naszych miast dziesiątki tysięcy ludzi. Czas zrobić z tego pożytek i zmienić w końcu Polskę na Polskę.

Przyznam, że choć dużo napisałeś to mało tu konkretów. Na czym konkretnie ma polegać moja naiwność?

Dla mnie to w ogóle nie jest problem, że na marsz przychodzi dużo różnych osób, wręcz przeciwnie.
Natomiast faktem jest, że choć marsz jest organizowany przez środowiska narodowo-radykalne, to w swej wymowie jest głównie "niepodległościowy" i antysystemowy w sensie sprzeciwu wobec III RP, skupiając pod tymi hasłami bardzo różne środowiska prawicowe.
Jeżeli Tobie się wydaje, że wszyscy uczestnicy MN w dającej się przewidzieć przyszłości będą potencjalnymi zwolennikami jakiejś partii czy ruchu narodowo-radykalnego to się grubo mylisz i nie doceniasz siły środowisk okołoPiSowskich.

Zaś co do tekstu który wrzuciłem, to głownie chodzi o to, że pierwszy raz widzę, żeby jakiś lewak mniej więcej patrzył rzeczywistości w twarz, zamiast rzucać zwyczajowe zaklęcia o faszystach i katolickich fundamentalistach (przykładem takiego typowego lewackiego pierdolenia jest to co wrzucił sppoter). Warto to odnotować.

EviLmonkey
19-10-2012, 14:48
Jedna sprawa budzi moje wątpliwości - w kolejnych przekazach medialnych pojawia się informacja, że nowelizacja nie obejmie Marszu.

Tylko że zgodnie z przepisem przejściowym: "Do postępowań w sprawach zgromadzeń zgłoszonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe."

Czyli jeżeli dobrze to rozumiem, to do Marszu nie będą stosowane przepisy u zakazie dwóch manifestacji w jednym miejscu. Bo tutaj można mówić o postępowaniu.

Ale już przepisy zakazujące np. piro i dotyczące kar grzywien dla organizatora i uczestników będą znajdowały zastosowanie do uczestników Marszu?

Peace
19-10-2012, 15:43
Ale już przepisy zakazujące np. piro i dotyczące kar grzywien dla organizatora i uczestników będą znajdowały zastosowanie do uczestników Marszu?A to one były wcześniej legalne?

EviLmonkey
19-10-2012, 16:33
Na chwilę obecną ustawa nie wymienia materiałów pirotechnicznych:

"2. W zgromadzeniach nie mogą uczestniczyć osoby posiadające przy sobie broń, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne narzędzia."

Także kwestia piro była co najwyżej dyskusyjna.

Wkrótce za posiadanie petardy w trakcie zgromadzenia możesz mieć problem.

Sosen
21-10-2012, 23:07
http://www.rp.pl/artykul/182403,944583-Bojowkarze-szykuja-zadyme.html

Lewacy będą chcieli przemocą zatrzymać Marsz Niepodległości

Wbrew medialnym zapowiedziom o pokojowej „antyfaszystowskiej" demonstracji, jaka miałaby przejść 11 listopada ulicami Warszawy, część środowisk lewicowych, głównie tzw. antyfaszystów kojarzonych z organizacją Antifa, szykuje rozróby – ustaliła „Rz".

Organizując nielegalne akcje, chcą zablokować przemarsz prawicy i narodowców. Uliczna awantura w Święto Niepodległości planowana jest też we Wrocławiu.

Za niespełna miesiąc w stolicy może dojść do ulicznych awantur podobnych do tych, jakie miały miejsce przed rokiem w Święto Niepodległości. Wówczas to lewaccy bojówkarze, w tym osoby niemieckiej Antify, napadli na członków grup rekonstrukcji historycznych, starli się też z kibicami i policją. Interweniujący policjanci zatrzymali przed rokiem ok. 200 osób, w tym 92 lewaków z Niemiec.

W tym roku ulicami Warszawy 11 listopada ma przejść patriotyczny marsz organizowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz niezależny Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe.

– Zgłosiliśmy już w stołecznym urzędzie miasta naszą demonstrację. Zaczynamy o 15, negocjujemy jeszcze trasę przemarszu – mówi „Rz" Witold Tumanowicz, prezes stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", które organizuje rocznicową manifestację.

W ubiegłym roku pochód narodowców i sympatyków prawicy usiłowali zatrzymać anarchiści i lewacy skupieni w Porozumieniu 11 Listopada. W tym roku, jak informowało przed tygodniem radio TOK FM, sygnatariusze Porozumienia zrezygnowali z blokady i postanowili zorganizować własną manifestację.

Ale jak ustaliła „Rz", taka decyzja wywoła podział w środowisku anarchistów i sympatyków radykalnej lewicy. „Spodziewaliśmy się, że po całkowitej klęsce tzw. Kolorowej Niepodległej, Porozumienie będzie chciało zorganizować blokadę na wzór blokad z 2009, 2010 lub 2011. (...) Blokadę bez celebrytów czy polityków z pierwszych stron gazet. Zamiast tego będzie demonstracja. Przykro nam, ale nie widzimy żadnego sensu w demonstrowaniu 11 listopada". 
– napisała w umieszczonym w Internecie oświadczeniu grupa radykalnych lewaków określająca się mianem „antyfaszystów". Postanowiła zorganizować pod szyldem „Faszyzm nie przejdzie" własną akcję – i przemocą zablokować przemarsz uczestników Marszu Niepodległości. Za pomocą portali społecznościowych wzywają do przyjazdu do stolicy i udziału w akcji.

– Mogę tylko powiedzieć, że apelujemy do policji o pilnowanie i przestrzeganie prawa, tak by legalny Marsz Niepodległości mógł się odbyć – komentuje Tumanowicz.

Lewicowi „antyfaszyści" założyli już na portalu Facebook specjalny profil: „Blokada antyfaszystowska 11/11/12". Piszą w nim: „Dołącz do nas i przyprowadź ze sobą znajomych. Razem zablokujemy ten brunatny marsz!". Osoby, które w ten sposób deklarują udział w nielegalnej blokadzie Marszu Niepodległości, w sieci nie ukrywają, że ich pikieta nie będzie przebiegać w pokojowy sposób. – „Zapier... faszystowskich morderców, nie chcesz, aby zło szerzyło się znowu" – wzywa na profilu akcji jeden z internautów.

Podobną blokadę chcą też zorganizować we Wrocławiu, gdzie swój marsz ma Narodowe Odrodzenie Polski. Wezwanie do udziału w "antyfaszystowskich blokadach" pojawiło się już na niektórych portalach i forach dyskusyjnych w Niemczech.

– Wiem, że organizatorzy marszu wyznaczą straż porządkową, każdy może też dokonać tzw. zatrzymania obywatelskiego, więc na pewno lewicowi bojówkarze w pochodzie nam nie przeszkodzą – mówi „Rz" poseł Stanisław Pięta (PiS), który wybiera się na Marsz Niepodległości. Na początku października Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji, w rozmowie z „Rz" przekonywał, że funkcjonariusze policji będą przygotowani, by zapobiec przypadkom łamania prawa.

:kawa:

syrokomla
26-10-2012, 08:44
Oświadczenie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje coroczną manifestację dla uczczenia tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Marsz rozpocznie się o godz. 15:00 przy rondzie Romana Dmowskiego (obok stacji metro Centrum) w Warszawie. Poprzedzi go uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele parafii świętej Barbary przy ulicy Nowogrodzkiej 51. Tegoroczny marsz przejdzie pod hasłem "Odzyskajmy Polskę!"

Przypominamy najważniejsze informacje, dotyczące dorocznej manifestacji narodowej 11 listopada. Apelujemy do wszystkich, którzy chcą w niej uczestniczyć, o zapoznanie się z poniższymi punktami:

1. Marsz Niepodległości, po raz trzeci organizowany w obecnej formie przez środowiska narodowe, a wywodzący się z wcześniejszych inicjatyw podejmowanych przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską, jest wydarzeniem o charakterze społecznym. W dniu 11 listopada akcentujemy szczególnie zasługi, jakie dla odzyskania niepodległości Polski miał Roman Dmowski i Narodowa Demokracja. Nie chcemy zapominać jednak o innych tradycjach ideowo-politycznych, stąd otwarty charakter naszej inicjatywy.

2. Wszystkich uczestników zgromadzenia obowiązują zasady, które określają organizatorzy. Należy do nich bezwzględne stosowanie się do poleceń Straży Marszu oraz przestrzeganie:
- zakazu posiadania własnego nagłośnienia
- zakazu eksponowania jakichkolwiek znaków, transparentów i emblematów należących do partii politycznych

Transparenty i emblematy organizacji społecznych, fundacji, stowarzyszeń oraz związków zawodowych są jak najbardziej uprawione do udziału w Marszu. Wszystkie transparenty muszą być zgłoszone do akceptacji przez organizatorów. Ewidencja transparentów będzie odbywała się od godz. 14:00 pod rotundą PKO.

3. Za porządek kolumny marszowej odpowiedzialna jest Straż Marszu Niepodległości. Pod jej komendą znajdują się wszystkie siły porządkowe zgromadzone 11 listopada na naszej manifestacji. Wszystkie bez wyjątku środowiska biorące udział w Marszu mają obowiązek stosować się do poleceń Straży Marszu Niepodległości.

4. Sukces inicjatywy Marszu Niepodległości powoduje różnorakie reakcje. Ze strony lewicowo-liberalnego mainstreamu doświadczamy nieustannego nękania i ataków, ze strony skrajnie lewicowych bojówek - prób konfrontacji na ulicach. Nie tylko jednak to sprawia nam problemy; również pojawiające się niekiedy próby rozegrania swoich interesów przez postacie bądź środowiska odwołujące się do idei narodowych, niepodległościowych lub szeroko pojętego patriotyzmu. Apelujemy, by udziału w Marszu nie wykorzystywać w sposób instrumentalny.

5. Mając na uwadze zeszłoroczne, złe doświadczenia ze służbami państwowymi podczas Marszu Niepodległości, apelujemy o zachowanie zgodne z następującymi wskazówkami:

a) wszelkie grupy spoza Warszawy, organizujące przyjazdy do stolicy 11.11 prosimy o to, by wyjazd i trasę zaplanować z uwzględnieniem odpowiedniej rezerwy czasowej; należy spodziewać się zatrzymań autobusów przez policję pod byle pretekstem i w związku z tym mieć w zapasie nawet kilka godzin; planowanie przyjazdu do Warszawy na 14:45 nie jest dobrym pomysłem;

b) zachować trzeźwość umysłu, spokój i szczególną ostrożność wobec prób prowokacji oraz ataku ze strony lewackich bojówkarzy, bezwzględnie stosować się do poleceń Straży Marszu;

c) zabrać ze sobą flagi biało-czerwone oraz dostosować strój do listopadowej pogody;

Wszystkich Polaków myślących kategoriami narodowymi, niepodległościowymi i patriotycznymi zapraszamy do udziału w największej, dorocznej manifestacji narodowej.

Do zobaczenia w Warszawie!
Odzyskajmy Polskę!

majaW
28-10-2012, 07:23
1dAQwVbnQ1s&feature

ra4319
28-10-2012, 09:09
edit
nareszcie ktos usunal jego posty

casual
29-10-2012, 07:34
Vlepki z których zysk idzie na marsz:

http://allegro.pl/vlepki-marsz-niepodleglosci-2012-zysk-na-mn-i2743535095.html

Cielo
30-10-2012, 14:07
Gdzieś na yt był filmik pokazujący zeszłoroczny marsz, trwał ok. 40min. Poratuje ktoś linkiem?

Danoo
30-10-2012, 14:14
O to chodzi?

http://www.youtube.com/watch?v=Q-ggVzK3KmY

Cielo
30-10-2012, 14:28
Nie, pomyliłem się w drugą stronę, chodziło o ten http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA&noredirect=1 ;)

swiety1916
31-10-2012, 08:18

2. Wszystkich uczestników zgromadzenia obowiązują zasady, które określają organizatorzy. Należy do nich bezwzględne stosowanie się do poleceń Straży Marszu oraz przestrzeganie:
- zakazu eksponowania jakichkolwiek znaków, transparentów i emblematów należących do partii politycznych

Transparenty i emblematy organizacji społecznych, fundacji, stowarzyszeń oraz związków zawodowych są jak najbardziej uprawione do udziału w Marszu. Wszystkie transparenty muszą być zgłoszone do akceptacji przez organizatorów. Ewidencja transparentów będzie odbywała się od godz. 14:00 pod rotundą PKO.

Mając na uwadze powyższą część oświadczenia, zapytam organizatorów z czystej ciekawości: jak Straż Marszu będzie się odnosić do uczestników obnoszących się z symboliką klubu Polonia Warszawa?

swiety1916
31-10-2012, 09:14
Ale po co pytasz organizatorów, którzy są spoza klimatów o symbole kibicowskie, które w tym przypadku i tak się na 99% nie pojawią?
Jak widzisz to wal w papę, co tu się głowić długo... Jak widać na horyzoncie lewactwo itd. to miejcie wyjebane w jakąś straż i inne głupoty.

No właśnie o to pytam. I myślę, że bez wątpienia także dla organizatorów konotacje dziewuch pozostają oczywiste...

syrokomla
31-10-2012, 09:22
Już abstrahując, od faktu że nic Winnickiemu do tego: przecież dla organizatora marszu byłoby kompromitujące wdawać się w takie niuanse w komunikacie wysyłanym do wszystkich mediów w Polsce. :jejku:.

swiety1916
31-10-2012, 10:02
Już abstrahując, od faktu że nic Winnickiemu do tego: przecież dla organizatora marszu byłoby kompromitujące wdawać się w takie niuanse w komunikacie wysyłanym do wszystkich mediów w Polsce. :jejku:.

Ok, moje pytanie całkowicie nienapinkowe i nie odnoszące się do merytorycznej treści oświadczenia, a tylko nawiązujące do konkretnej, zawartej w nim informacji.
Kończąc OT, zapewne się nie dowiemy jak jest, wszak warto wziąć sobie do serca słowa Łukasza.

ku(L)fon
31-10-2012, 12:41
Wiara Lecha rezygnuję z wyjazdu pociągiem specjalnym na MN. Powód : PKP nagle ...podniosło ceny.

Coś czuję, że ktoś podpowiedział PKP co mają robić.

Jerzman
31-10-2012, 13:00
Wiara Lecha rezygnuję z wyjazdu pociągiem specjalnym na MN. Powód : PKP nagle ...podniosło ceny.

Coś czuję, że ktoś podpowiedział PKP co mają robić.

Zaczyna się, ciekawe co dalej.

LWFCŁ
31-10-2012, 14:22
jPOM4X-P7hU&feature

swiety1916
31-10-2012, 17:06
Wiesz...jakby oni mieli sensowny plan "co dalej" z Polską to można słuchać straży itd. A tak to jest chaos - zarówno w ich "polityce", tym bardziej w ulicznym działaniu...

Rozumiem, niemniej jednak interesował mnie jedynie stosunek organizatorów MN, wyrażony poprzez zadania Straży w stosunku do czarnuchów na codzień kolaborujących z antifą i pozostałym ścierwem :prawi:

Jerzman
31-10-2012, 17:19
Ale po co pytasz organizatorów, którzy są spoza klimatów o symbole kibicowskie, które w tym przypadku i tak się na 99% nie pojawią?
Jak widzisz to wal w papę, co tu się głowić długo... Jak widać na horyzoncie lewactwo itd. to miejcie wyjebane w jakąś straż i inne głupoty.

Są więksi wrogowie, którymi można by się było zająć na marszu, niż lewactwo z nimi przecież część postulatów mamy wspólnych:)

TNTP
31-10-2012, 17:48
Są więksi wrogowie, którymi można by się było zająć na marszu, niż lewactwo z nimi przecież część postulatów mamy wspólnych:)

Podobna droga podazyla juz falanga

mort
31-10-2012, 17:48
Rozumiem, niemniej jednak interesował mnie jedynie stosunek organizatorów MN, wyrażony poprzez zadania Straży w stosunku do czarnuchów na codzień kolaborujących z antifą i pozostałym ścierwem :prawi:

A co nas obchodzi stosunek jakiejs tam strazy czy innego onr albo mw.

Oni maja swoje sprawy a my swoje.

Pewnie polowa z nich nie rozroznia klubow nie mowiac o wiedzy na temat ukladow ksp z antifa. To sa sprawy kibolskie.

PS. Co innego gdyby Autonomiczni nie wiedzieli ale tu jestem dziwnie spokojny ;)

ku(L)fon
31-10-2012, 18:00
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=287891757910756&set=a.167348959965037.36403.167115176655082&type=1&ref=nf i podpis fotki :D

swiety1916
31-10-2012, 20:07
A co nas obchodzi stosunek jakiejs tam strazy czy innego onr albo mw.

Oni maja swoje sprawy a my swoje.

Pewnie polowa z nich nie rozroznia klubow nie mowiac o wiedzy na temat ukladow ksp z antifa. To sa sprawy kibolskie.

PS. Co innego gdyby Autonomiczni nie wiedzieli ale tu jestem dziwnie spokojny ;)

:lol:

Vito de Vito
31-10-2012, 20:20

Pardon, ale nie ja :sedzia:

Kempes
31-10-2012, 20:25

Sorry ale czy to jest normalne ? Nie zamierzam ani nic z tych rzeczy, ale czy to normalne że np. nie można przyjść z logiem PiS ? Pytam serio bo mnie to zdziwiło.

Jerzman
31-10-2012, 20:38
Pardon, ale nie ja :sedzia:

Rozumiesz, że nie chcesz obalić rządzącego nami systemu, niekoniecznie za pomocą wyborczej kartki;).

mort
31-10-2012, 20:58
Rozumiesz, że nie chcesz obalić rządzącego nami systemu, niekoniecznie za pomocą wyborczej kartki;).

nie brnij plis

jest to dla nas taka abstrakcja,ze proponuję abyś .... został z nią sam na sam ;)

Vito de Vito
31-10-2012, 21:04
Nawet pozostawiając kwestię szans na "obalenie ustroju" w drodze tzw. "kryterium ulicznego", to potwierdzam, że to "obalanie" w mojej opinii nie powinno w żadnym razie odbywać się w sojuszu z jakimkolwiek lewactwem, żeby w efekcie nie było potrzebne "spłacanie długów" w formie wdrażania lewackich "świetlanych" pomysłów. Czerwone pomysły, gdziekolwiek i kiedykolwiek były realizowane, bez względu na formę nigdy nie przyniosły (bo po prostu nie mogą przynieść) niczego dobrego. Hasło "Better dead than red" ja traktuję bardzo poważnie

Jerzman
31-10-2012, 21:25
nie brnij plis

jest to dla nas taka abstrakcja,ze proponuję abyś .... został z nią sam na sam ;)

Mort, ja nie pisze przecież, żeby się z nimi bratać, czy wspólnie obalać ustrój siłą. Istnieje we mnie jedynie wewnętrzne przekonanie, że prawdziwym moim wrogiem, jako człowieka, który chce żyć w wolnym kraju, jest zupełnie ktoś inny niż jakaś banda dzieciaków w arafatkach na szyi. Albo odzyskujemy Polskę, albo robimy z tego podróbkę pierwszego maja w Hamburgu czy innym Berlinie.

IX14
31-10-2012, 22:54

Nagłośnienie rok temu ,akurat dało ciała ,więc lepiej wziąć megafony....

trendyOrca
01-11-2012, 02:03

Jakze , niestety , trafna uwaga .Takze w kontekscie historycznym .

Magik2501
01-11-2012, 07:54
Sorry ale czy to jest normalne ? Nie zamierzam ani nic z tych rzeczy, ale czy to normalne że np. nie można przyjść z logiem PiS ? Pytam serio bo mnie to zdziwiło.

Czemu przychodzić z logiem systemowej partii na antysystemową manifestację?

mort
01-11-2012, 08:03
Czemu przychodzić z logiem systemowej partii na antysystemową manifestację?

a ja bym raczej powiedział,że nie nalezy przychodzić z symbolami organizacyjnymi własnie ze wzglęu na takie jak Twoje pytania.

W kontekście tego Marszu tego typu dyskusje są niepotrzebne bo to święto niepodległej Polski a nie NOP-u, ONR, MW, KNP, PiS czy kogo tam jeszcze.

Przynajmniej kibicowska część Marszu jako całość z całą pewnością nie wybiera się tam w charakterze wsparcia dla kogokolwiek z nich bo są wśród nas ludzie o różnych poglądach - tyle,że wszyscy stoją po stronie wolnej, dumnej i niepodległej Polski.

gizo
01-11-2012, 08:49
Dyskusja bez sensu. Jedynym obowiązującym w tym dniu symbolem powinna być biało-czerwona flaga. Żadnych symboli partii czy organizacji.

mort
01-11-2012, 13:15
Nie no, celtyczek musi być :oczko:.

to symbol dumnego Polaka a nie partii politycznej ;)

casual
01-11-2012, 21:53
Mając na uwadze powyższą część oświadczenia, zapytam organizatorów z czystej ciekawości: jak Straż Marszu będzie się odnosić do uczestników obnoszących się z symboliką klubu Polonia Warszawa?

Brzmi to tak jakby wybierały się całe hordy KSP w kurtkach, czapkach i szalach swego klubu :lol:

Jak byłeś na poprzednich Marszach to wiesz, że jeśli ktoś z Polonii rzucał się w oczy to raczej z osób blokujących Marsz a nie w nim uczestniczących.

Zresztą ostatnią rzeczą, jaka tym osobnikom przyjdzie tego dnia na myśl będzie jakiekolwiek obnoszenie się z barwami swojego klubu, więc nie masz się co kłopotać.

fankaKibiców
01-11-2012, 23:41
Warto się nad tym zastanowić :

Zbliża się 11 listopada. Nie dajcie się sprowokować! Tylko na to czekają. Zło rośnie w siłę
http://wpolityce.pl/artykuly/39748-zbliza-sie-11-listopada-nie-dajcie-sie-sprowokowac-tylko-na-to-czekaja-zlo-rosnie-w-sile

martinus88
01-11-2012, 23:54
Jak byłeś na poprzednich Marszach to wiesz, że jeśli ktoś z Polonii rzucał się w oczy to raczej z osób blokujących Marsz a nie w nim uczestniczących.

Akurat ja w zeszłym roku widziałem jednego w czapce dyskopolo (po stronie MN) i powiem szczerze,że przez chwilę miałem problem jak się zachować :lol2: i o ile widok Lecha,Zawiszy,Motoru, czy Widzewa w barwach na ulicach Wa-wy 11.11.11 mi nie przeszkadzał, o tyle widok kolegi z Grodziska mocno mnie zaskoczył :D

mort
02-11-2012, 05:57
Akurat ja w zeszłym roku widziałem jednego w czapce dyskopolo (po stronie MN) i powiem szczerze,że przez chwilę miałem problem jak się zachować :lol2:

wiadomo jak :D

przeciez nikt nie będzie weryfikował czy akurat ta konkretna parówa przekazuje info swoim koleżaneczkom z trybun stojącym na blokadzie czy nie :)

pamiętajcie,że więzi klubowe są u nich z racji,że jest ich mało dość silne więc niejedna menda z Polonii zapewne wydzwania do ziomeczków z blokady i sprzedaje im info gdzie, kto , co i jak

Magik2501
02-11-2012, 09:08
Dyskusja bez sensu. Jedynym obowiązującym w tym dniu symbolem powinna być biało-czerwona flaga. Żadnych symboli partii czy organizacji.

Nie no, flagi MW i ONRu na pewno będą, bo to manifestacja organizowana przez te właśnie organizacje. Marsz Niepodległości już nie jest taki jak choćby 3 czy 4 lata temu, kiedy to szli praktycznie tylko ludzie z jakichś organizacji o zabarwieniu NR, ale to moim zdaniem bardzo dobrze.
Ponadto jest to marsz nacjonalistów, a jak wiadomo wieelu uczestników się z nacjonalizmem nie utożsamia, tak naprawdę nie wiedząc za bardzo czym ten nacjonalizm jest (poza tym, że się im wmówiło przez lata, że "nacjonalizm to te hitlery, swastyki i takie nazistowskie krzyże w kółkach"), ale cieszy fakt, że na MN idą i prawdopodobnie (jak kiedyś ja) zmienią swój stosunek :)

BTW ciekawi mnie jak będzie z zatrzymaniami psów w tym roku. Taki Poznań organizuje specjala i wcale bym się nie zdziwił, gdyby dziwnym trafem tenże pociąg został gdzieś zatrzymany, a pasażerowi trzymani długo.
Tak czy inaczej widać, że władza jest wysrana :)

maatek
02-11-2012, 09:39
Już z Poznania specjal odwołali, bo 'przypadkowo' PKP podwyższyło ceny...

(to do postu Magika, widzę, że się zdublowało)

casual
02-11-2012, 09:54
Może to i lepiej... Psy pod byle pretekstem mogłyby zatrzymać pociąg na pare godzin w szczerym polu, wiadomo jak jest... A jak pojadą busami, autokarami czy furami osobno to i mniejsza szansa na "kontrolowane opóznienie" i inne problemy na trasie.

Jerzman
02-11-2012, 11:59
Jak zapatrujecie się na frekwencję w tym roku? Podobno słabo to wygląda. A wszelkie inicjatywy, których celem organizowanie jest własnych marszów we własnych miastach, to dla mnie niepojęta głupota.

Michu
02-11-2012, 12:53
Jak zapatrujecie się na frekwencję w tym roku? Podobno słabo to wygląda. A wszelkie inicjatywy, których celem organizowanie jest własnych marszów we własnych miastach, to dla mnie niepojęta głupota.

"Podobno" to rok temu szczytem wszystkiego miało być 11 tys. ;)

voytek
02-11-2012, 13:54
Uwaga! Policja będzie utrudniać dojazd na Marsz Niepodległości

„Pion, który zajmuje się wszelakimi ruchami, subkulturami etc. otrzymał instrukcję o rozwalaniu zorganizowanych wyjazdów, poprzez szukanie usterek w autokarach itp.” – portal narodowcy.net dotarł do informacji, które wskazują, że służby państwowe zostały ponownie zmobilizowane przeciwko narodowej manifestacji 11 listopada.

Organizatorzy przewidzieli taką sytuację – w oświadczeniu wydanym ponad tydzień temu apelują: „Mając na uwadze zeszłoroczne, złe doświadczenia ze służbami państwowymi podczas Marszu Niepodległości, apelujemy o zachowanie zgodne z następującymi wskazówkami:

a) wszelkie grupy spoza Warszawy, organizujące przyjazdy do stolicy 11.11 prosimy o to, by wyjazd i trasę zaplanować z uwzględnieniem odpowiedniej rezerwy czasowej; należy spodziewać się zatrzymań autobusów przez policję pod byle pretekstem i w związku z tym mieć w zapasie nawet kilka godzin; planowanie przyjazdu do Warszawy na 14:45 nie jest dobrym pomysłem;[...]

Warto żeby wszyscy organizatorzy wyjazdów pomyśleli o tym i postarali się, by przybyć do Warszawy jak najwcześniej i mieć w zapasie kilka godzin. To już kolejna informacja o tym, że władze robią wszystko, by utrudnić Polakom przybycie na Marsz Niepodległości w Warszawie. Kilka dni temu PKP podniosła „Wierze Lecha” koszt za pociąg specjalny do Warszawy do nieopłacalnego pułapu. Zażądano ceny dwa razy wyższej niż podczas normalnych wyjazdów meczowych (!).

Pamiętajmy również, że policja nie ma prawa osób zatrzymywanych filmować i fotografować, zwłaszcza z widocznymi dowodami osobistymi. Nie pozwólmy się sterroryzować bandyckiej władzy. Wszyscy do Warszawy!

http://narodowcy.net/uwaga-policja-bedzie-utrudniac-dojazd-na-marsz-niepodleglosci/2012/11/02/

Bardzo możliwe.

karakan
02-11-2012, 14:15

Dużo zależy od pogody (jak zawsze) , ale generalnie o frekwencję bym się nie martwił.Wg mnie ten marsz zmieni się w manifestacje anty rządową.

jan palony
02-11-2012, 14:23
http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2012/11/02/cala-polska-nagrywa-marsz-11-11-12-czujne-oko-nad-wladza/

Puszka
02-11-2012, 14:23
Jestem takiego samego zdania. Jestem wrecz pewien, ze tak bedzie. Przyjezdzaja ekipy z calego kraju, a w dodatku sam narod jest i tak dostatecznie wsciekly.

rubel
02-11-2012, 20:25
Ja odnoszę wrażenie, że rok temu była jakaś większa mobilizacja.

Alek
02-11-2012, 20:46
Ja odnoszę wrażenie, że rok temu była jakaś większa mobilizacja.

data i szwabiki zrobiły swoje

Lodbrook
02-11-2012, 21:21
A ja uważam, że w tym roku będzie dużo więcej ludzi niż w zeszłym. Trzeba tylko uważać na lewackie prowokacje

rubel
02-11-2012, 21:24
Odbiegając od tematu jak czytam wypowiedzi posłów o tym trotylu, o smoleńsku to rzygać mi się chcę.

Ja mobilizuje znajomych już od paru dni, wam też polecam

karakan
03-11-2012, 07:48
W zeszłym roku Wyborcza waliła w lewacki bęben.Były Karolaki i reszta ciot.
Było trochę głośniej o Marszu - fakt.Tylko ,że za sprawą drugiej strony.

mort
03-11-2012, 09:29
svR2jku3Cr8 (http://www.youtube.com/watch?v=svR2jku3Cr8)

!!!!!!

JMJK
03-11-2012, 09:39
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/487229_381379381939829_957683663_n.jpg

Swoja drogą polecam przeczytać ten paszkwil reklamowany na fejsbuku lewaków ze stowarzyszenia 11 listopada

szczup(L)ak
03-11-2012, 09:40
Jedno jest pewne, musimy tam być, po prostu. A lewaki jak się odważą ujawnić, w co wątpię, to.... no przecież wiecie :oczko:

Jerzman
03-11-2012, 09:57
Wszystko fajnie i pięknie, tylko, że w tym roku chodzi o znacznie poważnie niż pogonienie kilkusetosobowej bandy lewaków. Hasło ambitne, Polskę trzeba odzyskać, ciężkie zadanie.

mort
03-11-2012, 10:14
młodzi chuligani Polonii rok temu :D

do zobaczenia 11.11 na blokadach ksp

http://i49.tinypic.com/x1ateg.jpg

Magik2501
03-11-2012, 10:18
Wszystko fajnie i pięknie, tylko, że w tym roku chodzi o znacznie poważnie niż pogonienie kilkusetosobowej bandy lewaków. Hasło ambitne, Polskę trzeba odzyskać, ciężkie zadanie.

Ogólnie ganianka z pancipą jako główny element 11.11 jest bez sensu. Lewary staną sobie za kordonem, pokrzyczą razem z grodzkiem i biedroniem, a potem napiszą na necie relację jak to oni by nas rozgonili, gdyby nie sprzyjające nam oddziały policji. Z tym nie można walczyć, to trzeba leczyć.

szczup(L)ak
03-11-2012, 10:21

Wiesz co Jerzman, Twoje wpisy zwłaszcza w tym temacie świadczą że oczekujesz rewolucji. Ktoś już o tym pisał, ilość milicji zwłaszcza tej tajnej na metr kwadratowy, będzie w tym roku zapewne ogromna. Pies który kopał w ubiegłym roku niewinnego chłopaka, też wyglądał jak jeden z nas. To ogromne niebezpieczeństwo. Oni wiedzą, że w tym roku MN to będzie głównie bojowe kibolstwo. Odzyskajmy Polskę !

Jerzman
03-11-2012, 10:23
Ogólnie ganianka z pancipą jako główny element 11.11 jest bez sensu. Lewary staną sobie za kordonem, pokrzyczą razem z grodzkiem i biedroniem, a potem napiszą na necie relację jak to oni by nas rozgonili, gdyby nie sprzyjające nam oddziały policji. Z tym nie można walczyć, to trzeba leczyć.

100% racji, tylko, że wielu ludzi tego nie rozumie i dlatego frekwencja ze strony naszego środowiska niestety nie będzie tak imponująca, jak w zeszłym roku. Ale mam nadzieje się mylić.

@szczup(l)ak.

A wiesz jak liczne były siły tajnej policji gdy wybuchała rewolucja październikowa? I co bolszewicy dali radę:), a było ich co najwyżej kilkuset. A rewolucji to tutaj nie będzie, chłopaki z Big Cyca 20 lat temu już to śpiewali, kiedy jeszcze spoko zespołem byli;).

szczup(L)ak
03-11-2012, 10:43
@szczup(l)ak.

A wiesz jak liczne były siły tajnej policji gdy wybuchała rewolucja październikowa? I co bolszewicy dali radę:), a było ich co najwyżej kilkuset. A rewolucji to tutaj nie będzie, chłopaki z Big Cyca 20 lat temu już to śpiewali, kiedy jeszcze spoko zespołem byli;).[/QUOTE]

Rewolucja październikowa :lol2: No co ty Jerzman? I do tego w zestawienu z Big Cycem :gwizdze: Niech Żyje Polska !!! :) No i generalnie to ja jestem za!

JMJK
03-11-2012, 10:45
A wiesz jak liczne były siły tajnej policji gdy wybuchała rewolucja październikowa? I co bolszewicy dali radę, a było ich co najwyżej kilkuset. A rewolucji to tutaj nie będzie, chłopaki z Big Cyca 20 lat temu już to śpiewali, kiedy jeszcze spoko zespołem byli.

W czasie rewolucji październikowej to już ochrany nie było. Ale tzreba przyznać że bolszewicy i inni rewolucjoniści świetnei wymanewrowali tajna policję czego efektem była rewolucja lutowa. taki agent ochrany w pewnym momenci enie wiedział już czy jest z polecenia przełożonych infiltruje partie rewolucyjną czy też z polecenia rewolucjonistow infiltruje ochrane. Tam przegniło państwo- i tutaj chyba też już gnije

mort
03-11-2012, 10:50
masz priva

obydwie organizacje wiedzą już ocb więc nie ma co ciągnąć tematu

Wszyscy na Marsz a ksp na blokady na "dym z cwelami" :lol:

http://i49.tinypic.com/x1ateg.jpg

gizo
03-11-2012, 11:04
Jestem takiego samego zdania. Jestem wrecz pewien, ze tak bedzie. Przyjezdzaja ekipy z calego kraju, a w dodatku sam narod jest i tak dostatecznie wsciekly.

Obym się mylił i to bardzo ale nie sądzę, że będzie to jakieś wielkie, zmasowane ruszenie. Wprawdzie niezadowolenie i wściekłość w społeczeństwie jest duże, ale ta forma organizacji nie zmobilizuje zwykłych ludzi, nie podpiętych pod żadną z organizacji. Organizatorzy zabronili eksponowania wszelkich symboli partyjnych czy innych poza swoimi a występowanie pod tymi szyldami nie każdemu pasuje. Twiedzę nadal, że albo nie powinno eksponować się żadnych symboli, niech ludzie mają poczucie, że jest to marsz pod biało-czerwonymi flagami, albo zaprosić wszystkie organizacje na takich samych prawach.
Trochę szkoda, 11.11 jest jedną z nielicznych okazji by zmobilizować niezadowolony z rządu naród. W tej sytuacji, gdy są dwa marsze - jeden Komorowskiego, drugi MW i ONR - wiele osób to sobie odpuści. Takie przynajmniej mam odczucia po rozmowach z ludzmi. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie zacnie.

JMJK
03-11-2012, 11:13
Organizatorzy nie zabronili eksponowania wszystkich symboli poza swoimi. Zabronili symboli partyjnych właśnie po to by nie upolityczniać. Odnoszę wrażenie że w tym roku jest jakaś dziwna percepcja tego marszu przez ludzi. Symbole partyjne są zakazane przez JKM'a który rok temu starał się usilnie promować jako jedn z głównych sił tego marszu. Takie tworzenie rzeczywistości jest godne Lenina lecz niestety pan z muszką w dziedzinie skuteczności politycznej nie dorasta do pięt przywódcy bolszewików. Na marszu pod swoim,i flagami będzie GP, będzie solidarność i tym podobne. marsz skupia ruchy społeczne a nie polityczne. Zresztą umówmy sie jeżeli ludziom bardziej przeszkadza flaga z celtem czy falangą niż obecne upodlenie kraju i nędza w jaką wpycha nas władza to ja nie mam pytań. Taki naród sam skazuje się na zagładę.

Rafik
03-11-2012, 11:18
Bracia niema co narzekać teraz na forum :kawa: Trzeba namawiać nakręcać jest jeszcze dużo czasu. Ja osobiście niespodziewam sie jakiejś rewolucjii. Ale jak kazdy bedzie miał podejście do tego że nie idzie bo idzie mało ludzi czy sami aktywiści to nic z tego nie będzie. Ten marsz może jednak tym razem bedzie chociaz jakims krokiem w strone normalności. Pozdrawiam

szczup(L)ak
03-11-2012, 11:19
Trochę szkoda, 11.11 jest jedną z nielicznych okazji by zmobilizować niezadowolony z rządu naród. W tej sytuacji, gdy są dwa marsze - jeden Komorowskiego, drugi MW i ONR - wiele osób to sobie odpuści. Takie przynajmniej mam odczucia po rozmowach z ludzmi. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie zacnie.

Tyle że MN nie jest od tego " zmobilizować niezadowolony z rządu naród". To jest Marsz osób o dość radykalnych poglądach (wiecie jakich). Nie zapominajmy, także o tym. Kiedyś się o tym mówiło że to skrajna prawica. I niech tak zostanie.

mort
03-11-2012, 11:22
"nadchodzą, nadchodzą NAC-JO-NA-LIŚCI!!!!!"

;)

szczup(L)ak
03-11-2012, 11:29
Biały Niećfieć Nadchoci Stszeszcie Się !!! Podkreślam Biaaaaałyyyyy !!!BiaaaaaŁŁŁŁŁyyyyyy !!!:mistrz:

mort
03-11-2012, 11:30
:D

rubel
03-11-2012, 11:34
Ale pozytywnie powiem, że na przykładzie mojej okolicy w tym roku jedzie więcej osób niż w tamtym :)

gizo
03-11-2012, 11:55
Tyle że MN nie jest od tego " zmobilizować niezadowolony z rządu naród". To jest Marsz osób o dość radykalnych poglądach (wiecie jakich). Nie zapominajmy, także o tym. Kiedyś się o tym mówiło że to skrajna prawica. I niech tak zostanie.

Mi pewnych rzeczy nie musisz tłumaczyć. Odniosłem się tylko do wpisów tych, którzy twierdzą, że marsz przyciągnie wszystkich niezadowolonych z systemu i rządu. Pogląd, że tegoroczny marsz jest tylko dla ludzi o radykalnych poglądach jest po części odpowiedzią dla Jerzmana, dlaczego z frekwencją może być różnie (oby nie) i dlaczego organizowane są inne marsze - zamiast jednego a konkretnego.

Jerzman
03-11-2012, 12:01
Tyle że MN nie jest od tego " zmobilizować niezadowolony z rządu naród". .
To po co?

mort
03-11-2012, 12:17
a ja bym proponował aby socjologiczne dyskusje odłożyć ad acta.

Po Marszu pogadamy jak było i dlaczego.

Jak dwa lata temu zbieraliśmy się legijną ekipą to wiadomo,że celem bardziej były blokady niż marsz, zaryzykuje,że taką bandą mało kto by nas zatrzymał nie tylko w Polsce ale i na świecie (inna sprawa,że w Polsce=świecie w pewnych aspektach :D ), rok temu już było inaczej bo i ekip wiecej i ich jakość masakrycznie wzrosła a i cel Marszu wysunął sie na pierwszy plan zdecydowanie.

W tym roku będzie jeszcze inaczej bo i blokad brak i mainstream zamknął ryje za to niezadowolenie społeczne wzrosło... Pożyjemy, zobaczymy....

Wszyscy na Marsz!!!

szczup(L)ak
03-11-2012, 12:22
Po to, żeby ludzie o poglądach mocno prawicowych, mogli pokazać że są , istnieją i mają się dobrze. Po to , żeby lewackie ścierwo wiedziało że dostanie kopa w h.j od nas "faszystów" w imię obrony ojczyzny. Po to, żeby Naród ,Polacy wiedzieli że "Jeszcze Polska Nie Umarła". Rząd , ten czy tamten, będzie przeciwko nam. Zawsze. Bo jesteśmy gotowi oddać za Polskę wszystko i nie sprzedamy naszych poglądów. W przeciwieństwie do nich. W wyborach "demokratycznych" głosuję na mniejsze zło. Bo nie mam innego wyjścia. Nie głosowanie uważam za głupotę. Pompatycznie ? Być może. Ale tak właśnie to czuję! Niech Żyje Polska !!!
No i jeszcze jedno , napierdalajmy antifę !! !:chytry:

Mściwy
03-11-2012, 13:02
z fejsbuka Winnickiego

Dziś kolejny akt historii p.t. jak zaszkodzić Marszowi Niepodległości 2012. Po informacji, że jednak część lewaków podejmie próbę blokady, po grze w kotka i myszkę z kancelarią Komorowskiego odnośnie trasy marszu i tego, kiedy skończy się jego pochód, po zablokowaniu pociągu specjalnego z Poznania i informacjach o zatrzymywaniu autobusów przez policję, mamy próbę zdestabilizowania samego Marszu.

Ktoś rozpuszcza po Warszawie bzdurną plotkę, jakoby organizatorzy poprosili Polonię (ekipa kibicowska, w której mocne wpływy ma lewactwo) o przyjście na MN w swoich barwach, a nawet o udział w Straży Marszu (!) Plotka powoduje zrozumiałe poruszenie wśród legionistów. Zastanawiam się, ile takich kłamstw padnie jeszcze w ciągu najbliższego tygodnia, by zdestabilizować sytuację na Marszu? I czy rozsiewa je ktoś poza lewactwem?

Wszystkich uczestników Marszu proszę o to, by usłyszawszy tego typu "rewelacje" najpierw sprawdzili je u organizatorów.

My robimy swoje. Do zobaczenia 11.11 na największej manifestacji narodowej.

Odzyskajmy Polskę!

mort
03-11-2012, 13:11
i wszystko jasne 8)

tych pedałów z konwiktorskiej nikt tam nie potrzebuje 8)

szczup(L)ak
03-11-2012, 13:11
Ktoś rozpuszcza po Warszawie bzdurną plotkę, jakoby organizatorzy poprosili Polonię (ekipa kibicowska, w której mocne wpływy ma lewactwo) o przyjście na MN w swoich barwach, a nawet o udział w Straży Marszu (!) Plotka powoduje zrozumiałe poruszenie wśród legionistów. Zastanawiam się, ile takich kłamstw padnie jeszcze w ciągu najbliższego tygodnia, by zdestabilizować sytuację na Marszu? I czy rozsiewa je ktoś poza lewactwem?

Zapraszamy, o niczym innym nie marzę...

szczup(L)ak
03-11-2012, 13:20
i wszystko jasne 8)

mort naprawdę, nie chcesz twarzą w twarz spotkać tych mitycznych antifa ksp ?:mf: zapraszamy. wiem że czytacie cioteczki, czytacie , czytacie zapraszamy chodźcie z nami !!!!:imprezowicz:

Magik2501
03-11-2012, 14:46
Litości...Winnicki chyba nie musiał takiego oświadczenia pisać. Wbrew temu co niektórzy myślą ONR i MW znają klimaty kibicowskie, gdyż jest tam wielu kibiców (w niektórych miastach sami) i chyba nikt nie przypuszczał, że poważnie będą się z ksp przepraszać :) Szczególnie, że ilu by tych "prawych polonistów" wsparło Marsz? 30?

joasia
03-11-2012, 15:40
Przecież poloniści też są Polakami, dlaczego mają nie iść na marsz?

karakan
03-11-2012, 15:47
Teraz się zacznie rozkmina :]

Stout
03-11-2012, 15:55

Droga Joasiu.
Pytasz dlaczego?
Bo są h.uja warci,bez żadnych zasad.
Bo dla nich ważniejsze od "Bóg-Honor-Ojczyzna" jest stanie z j.ebanymi lewarami ramie w ramię.Tylko po to,żeby zza policyjnej eskorty krzyczeć ,że Legia to....

Alek
03-11-2012, 15:58

Krzysio idzie na marsz ?

Jerzman
03-11-2012, 15:59

Dla własnego bezpieczeństwa:lol2:

TNTP
03-11-2012, 16:40
Faktem jest, że ostatnio na Polonii pewne rzeczy poszły w dobrym kierunku i osobiście nie przeszkadzałoby mi gdyby prawicowa Polonia pojawiła się na MN, tylko, że jest jedno ale...przez X lat polonistom nie przeszkadzało wszelkie kurestwo i lewactwo u nich na sektorze. Nic z nimi nie robili nacodzień, ale 11.11 nagle zaczyna im to przeszkadzać - w sumie jest to dla mnie symptomatyczne dla ich ekipy, weekendowi chuligani, jednodniowi patrioci.

karakan
03-11-2012, 17:10
Dalej im nie przeszkadza.Na turniejach są razem.Na meczach stoją na jednej trybunie.To zamyka temat.

joasia
03-11-2012, 17:18
Przecież nie tylko na Konwiktorską chodzą ludzie o poglądach lewicowych i prawicowych. Tak jest w całej Polsce.

Somebody
03-11-2012, 17:20
Ale czy na jakimkolwiek innym stadionie w Polsce widziałaś w młynie murzyna lub lewacką flagę?

TNTP
03-11-2012, 17:26
przeszkadzać to im przeszkadza, zresztą nie tylko im, ale także ich zgodom. Tylko, że na dzień obecny są oni za bardzo zesrani żeby coś zrobić+dla niektórych z nich-decyzyjnych jest nieistotne z kim się bawią na trybunie, byle by nienawidzili Legii.

Jerzman
03-11-2012, 17:29
Ale czy na jakimkolwiek innym stadionie w Polsce widziałaś w młynie murzyna lub lewacką flagę?
Ja widziałem(murzyna) w młynie Cracovii, podajże na derbach z Wisłą. A w Bratysławie jakoś nikomu nie przeszkadzało jak czarnoskóry w koszulce Polski napierdalał się z miejscową psiarnią:).

trendyOrca
03-11-2012, 20:01
Ja widziałem(murzyna) w młynie Cracovii, podajże na derbach z Wisłą. A w Bratysławie jakoś nikomu nie przeszkadzało jak czarnoskóry w koszulce Polski napierdalał się z miejscową psiarnią:).

Niepodległość Polski nie wyklucza nikogo z powodu koloru skory - tak uważam . Obecny prezydent Polski jest jak najbardziej biały a niestety , pogardzam
nim bardziej niż niejednym obywatelem o innym kolorze skory .

PeCe
03-11-2012, 20:24
i wszystko jasne 8)

Swoją drogą jakby ktoś ich przypadkiem spotkał, to orient dwa razy, czy to nie tajniaki w ich barwach, bo takie sytuacje z okazji derbów i nie tylko, już też bywały.

Robert E. Lee
03-11-2012, 20:40
Tylko uwaga na czarnych z iphonami:lol2:
http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Etui-z-miotaczem-gazu-pieprzowego,wid,15057115,wiadomosc.html?ticaid=1f7 66

Narodowiec(L)
04-11-2012, 10:26
http://w252.wrzuta.pl/audio/2qcJR5TONpW/marsz_niepodleglosci

karakan
04-11-2012, 12:15
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/ankiety/do-ktorej-manifestacji-chcialbys-sie-przylaczyc-11/wyniki,20878

Mała ankieta z interii.

kraroryfer
04-11-2012, 14:31

W Młynie GieKSy Katowice również jakoś z mięsiąc temu obecny murzyn.

TNTP
04-11-2012, 15:18
nie murzyn tylko cygan i nie cygan tylko kiepsko oświetlona fotka :)

casual
04-11-2012, 16:22
U sąsiadek wisi na płocie tran zapraszający na Marsz Niepodległości. Transparent nie precyzuje jednak do stania po której stronie przy okazji tego marszu zachęcają. Wybór należy zapewne do każdego Polonisty :cicho:

Swoją drogą gdzies tam w sieci pojawiło się oświadczenie Winnickiego takiej treści:

Dziś kolejny akt historii p.t. jak zaszkodzić Marszowi Niepodległości 2012. Po informacji, że jednak część lewaków podejmie próbę blokady, po grze w kotka i myszkę z kancelarią Komorowskiego odnośnie trasy marszu i tego, kiedy skończy się jego pochód, po zablokowaniu pociągu specjalnego z Poznania i informacjach o zatrzymywaniu autobusów przez policję, mamy próbę zdestabilizowania samego Marszu.

Wszystkich uczestników Marszu proszę o to, by usłyszawszy tego typu "rewelacje" najpierw sprawdzili je u organizatorów.

My robimy swoje. Do zobaczenia 11.11 na największej manifestacji narodowej.

Odzyskajmy Polskę!

m82
04-11-2012, 16:25
U sąsiadek na meczu z Koroną wisi transparent "Polonia Zaprasza Na Marsz Niepodległości". Tylko na jaki marsz? :zapomnialem:

Parasol44
04-11-2012, 16:27
Już wiedzą, że wiemy i ściągnęli:lol:

maatek
04-11-2012, 16:51
U sąsiadek na meczu z Koroną wisi transparent "Polonia Zaprasza Na Marsz Niepodległości". Tylko na jaki marsz? :zapomnialem:

Pytanie na który :cicho:

jednostrzałowiec
04-11-2012, 17:11
Pytanie na który :cicho:

A ile jest organizowanych Marszów Niepodległości??

A transparent wisiał 15 minut także może nie popierają MN na 100%;) Jak to oni mają w zwyczaju są za a nawet przeciw;)

m82
04-11-2012, 17:16

A transparent wisiał 15 minut także może nie popierają MN na 100%;) Jak to oni mają w zwyczaju są za a nawet przeciw;)

Wcześniej wisiało coś innego... może delegat kazał im zdjąć? :lol2:

maatek
04-11-2012, 17:52

Po nich można spodziewać się wszystkiego, może dla nich MN to np. Marsz Bronka :ucieszony:

IX14
04-11-2012, 21:53
Na stronie lisiej cipy pełna sraczka przed 11.11.2012 :D

trendyOrca
05-11-2012, 02:41
Nazwałbym to raczej strona lisiego ,, uja

jednostrzałowiec
05-11-2012, 09:07
Dobry tekst, można się pośmiać;)

źródło: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/652851,marsz-z-podpalonym-lontem.html

Przynajmniej trzy marsze niepodległości przejdą centrum Warszawy w Dniu Niepodległości, 11. listopada. Ale wszyscy interesujemy się tym jednym, który będzie „odzyskiwał Polskę” i z którym zdecydowana większość Polaków się nie identyfikuje.

Nawet za dużo o tym marszu nie wiemy. Jakimi ulicami ma przejść, jakie przygotuje niespodzianki, a że one będą, to więcej niż pewne. Znamy tylko częściowy skład marszantów, a są to przeważnie ludzie marginesów: politycznych, społecznych, żurnalistycznych i kulturowych.

W kraju marginesy mamy szerokie, czasami się wydaje, iż nasze życie publiczne składa się z marginesu, marginesy rozpychają się na czołówkach portali, zaś centrum wygląda na margines. Od kiedy nastąpiła tabloidyzacja mediów, marginesy zostały dowartościowane, bo one lepiej się sprzedają. Sam zresztą wpadam w ten rezonans, acz z tym się nie godzę.

Ten marsz niepodległości, który będzie „odzyskiwał Polskę”, nazywa się Marszem Niepodległości. W Polsce stało się trwałym obyczajem, iż zawłaszczają nie swoje słowa wszelacy uzurpatorzy prawd.

Nowością – przynajmniej dla mnie – jest komitet honorowy marszantów niepodległości, który marginalizację potwierdza. Jaką zmarginalizowaną Polskę chcą odzyskiwać? Czyżby margines ten popadł w podległość, w niewolę, a my ludzie centrum tego nie wiemy? Chyba tak to należy rozumieć.

A może oni popadli w autoniewolę, chcą uwięzioną w sobie Polskę uwolnić? O, nie! Nie jestem tak naiwny, abym posądził ich o taki luksus autorefleksji. Są to zwyczajni ludzie z marginesu, którzy mają parcianą wizję ojczyzny prawicowej i chcą kraj odzyskiwać dla prawicy i związanych z nią imponderabiliów, które są wspólne.

Organizatorami – tak przynajmniej odczytuję w sieci – są Młodzież Wszechpolska i ONR, są też ukryci organizatorzy, nazwę ich: potężniejsi pod względem struktur. A ten komitet to postaci zgoła symboliczne: posłowie Artur Górski i Stanisław Pięta (folklor PiS), propagujący nową ideę panierowaną zmielony Paweł Kukiz, podróżnik kowboj o takimż umyśle Wojciech Cejrowski, bp Antoni Dydycz, wnoszący ostatnio wielki wkład w rozkład Kościoła, no i publicyści, którzy nie zostali wpuszczeni na salony: Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz (ostatnio wydał książkę z oksymoronem w tytule) i jeden z braci Karnowskich. Jest jeszcze jedna postać – to zdaje się jemu nasz szef dyplomacji wytoczył proces o antysemityzm – Jan Kobylański.

Czytasz nazwiska i wiesz, co to będzie za marsz. Jeżeli zaserwowane będą niespodzianki, które publiczność ma otrzymać w trakcie marszu, a wiedzą o nich podzielił się nieopatrznie na Facebooku radny PiS z Sosnowca (nazwiska nie pamiętam), to można rzec: będzie to marsz z podpalonym lontem.

Acz ten lont jest wilgotny, nie pali się, tli, dużo daje dymu, to jest nie mniej groźny. Incydenty, jak marginesy, czasami trwale uszkadzają centrum. Przykładów w najnowszej historii jest multum.

* * *

Patriotycznie zaś dziękuję Jerzemu Janowiczowi za finał Masters w Paryżu. Zobaczyliśmy przyszłość tenisa. Naszego i światowego. To są emocje nie farbowane żadnym parcianym patriotyzmem.

i jaszcze CIEKAWOSTKA

W Marszu Niepodległości organizowanym w Warszawie pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego ma pojawić się "nieoczekiwany bohater", który "dłużej niż Odyseusz wracał do ojczyzny, ale w końcu jest w Polsce" - zapowiedział w rozmowie z Programem I Polskiego Radia prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz.
Prof. Nałęcz nie chciał zdradzić o kogo chodzi. - Myślę, że będzie okazja, żeby tego polskiego Odyseusza na ulicach Warszawy, który będzie w naszym marszu też podążał, powitać - powiedział tylko. Dodał, że o tożsamości zaproszonego na marsz gościa poinformuje wkrótce Bronisław Komorowski. - Myślę, że ten nieoczekiwany gość naprawdę może przyciągnąć tłumy warszawiaków, bo on naprawdę zasługuje na to, żeby go tłumy warszawiaków powitały na ulicach stolicy - podsumował.

Czyżby Kubica miał dołączyć do marszu podległości ??:)

edit. źródło na górze

yogi_wwa
05-11-2012, 09:10
Skąd ten piękny tekst? ;)

karakan
05-11-2012, 09:18
Jak widać trzeba sięgać po "celebrytów" ,żeby przyciągnąć ludzi.

Kimkolwiek nie będzie ten "ktoś" , to rozpruje sobie dupę jak Karolak.
Rana otwarta szarpana.

R.Piaski
05-11-2012, 10:17
Ja natomiast chciałbym się odnieść do programu " Młodzież kontra..."

http://www.tvp.pl/krakow/mlodziez-kontra/wideo/robert-winnicki-prezes-mlodziezy-wszechpolskiej-roman-kurkiewicz-red-naczelny-przekroju-4-xi-2012/9003480

Niestety w moim odczuciu Robert Winnicki zawiódł. Miał możliwość wypowiedzenia się w sprawie Piłsudskiego a nie powiedział nic konkretnego. Miał możliwość odnieść się do " Papież pedofil" a niestety nie skontrował tego. Tak samo mógł o wiele bardziej konkretnie wypowiedzieć się nt. "marszu Bronka" i też nie skonkretyzował ... nawiązał dość płytko do UE. Problem polega na tym, że powinien starać się dotrzeć i wyjaśnić te tematy ludziom, którzy stoją z boku i nie wiedzą do końca o co w tym wszystkich chodzi. Wiem, że czasu było mało ale sam wyglądał na to jak by mu się nie chciało tego wszystkiego wszystkim po raz kolejny wyjaśniać.

Jeśli chodzi zaś o Polonistów i o wypowiedź koleżanki dotyczącą tego że oni też są Polakami i dlaczego mieliby nie przyjść na MN? Odpowiem tak:

Owszem są Polakami i boli ich to że w młynie zasiadają lewackie ścierwa to powinni coś w tym kierunku zrobić by ich się pozbyć.. ja im nie bronię tego by pojawili się w marszu, ale jako Polacy a nie jako Poloniści, gdyż w innym wypadku sprowokują nie tylko nas - Legionistów, ale także inne grupy kibiców do spuszczenia im wpier...lu właśnie za to że bratają się z tym lewackim g..nem.

Piekutoszczak
05-11-2012, 10:35
Jak widać trzeba sięgać po "celebrytów" ,żeby przyciągnąć ludzi.

Kimkolwiek nie będzie ten "ktoś" , to rozpruje sobie dupę jak Karolak.
Rana otwarta szarpana.

Info telefoniczne.... to jest tek "ktoś".....

https://www.youtube.com/watch?v=-IdbIaVKJo4 :lol:
Trzeba przyznać, że znają się na rzeczy w kancelaryji Bronka...

karakan
05-11-2012, 10:38
Ja natomiast chciałbym się odnieść do programu " Młodzież kontra..."

Niestety w moim odczuciu Robert Winnicki zawiódł. Miał możliwość wypowiedzenia się w sprawie Piłsudskiego a nie powiedział nic konkretnego. Miał możliwość odnieść się do " Papież pedofil" a niestety nie skontrował tego. Tak samo mógł o wiele bardziej konkretnie wypowiedzieć się nt. "marszu Bronka" i też nie skonkretyzował ... nawiązał dość płytko do UE. Problem polega na tym, że powinien starać się dotrzeć i wyjaśnić te tematy ludziom, którzy stoją z boku i nie wiedzą do końca o co w tym wszystkich chodzi. Wiem, że czasu było mało ale sam wyglądał na to jak by mu się nie chciało tego wszystkiego wszystkim po raz kolejny wyjaśniać.

Tam padają pytania i jest dość krótki czas na odpowiedź.Szczególnie jak temat jest gorący.O Papieża pytali Hartmana i Winnicki coś tam dopowiedział , ale do samego Hartmana i nie było tego slychać.Tak to chyba wygląda ,że jeżeli pytanie jest do strony A , to strona B się nie odzywa.Tak samo to działało jak pytano RW.

Jak dla mnie wypadł ok.Odpowiadał krótko i treściwie.Z Piłsudskim pytanie padło ,żeby w jakiś sposób skompromitować RW.Jak dla mnie wybrnął z tego dobrze.Miał o tyle łatwe zadanie ,że na tej publice w dużej mierze siiedzą jakieś dzwony od Palikota czy MD.

R.Piaski
05-11-2012, 10:50
Dobry tekst, można się pośmiać;)

źródło: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/652851,marsz-z-podpalonym-lontem.html

i jaszcze CIEKAWOSTKA

Czyżby Kubica miał dołączyć do marszu podległości ??:)

edit. źródło na górze

Jeśli miałbym strzelać kim może być ten owiany tajemnicą gość to stawiałbym na obywatela Szwecji...o pseudonimie "Kazimierczak" ;) Najbardziej mi do Bronisława pasuje ten człowiek.

darekforest
05-11-2012, 13:09
Wydalo sie,Bronek chce przyciagnac ludzi na swoj marsz czolgiem odnalezionym ostatnio w Afganistanie...

Czołg, który zasłynął w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921, został wyprodukowany dla polskiej armii przez Francuzów. Egzemplarz po wielu latach odnaleziono w Afganistanie. Teraz podarował go nam prezydent tego kraju, Hamid Karzaj.

Czołgi trafiły do Afganistanu przez ZSRR. Po inwazji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku Rosjanie przejęli z polskich zapasów mobilizacyjnych maszyny Renaul FT. Cztery z nich zostały poźniej podarowane lub sprzedane Afganistanowi. Odnaleziony po latach czołg trafił do bazy w Bagram, gdzie w środę oglądał go między innymi, przebywajacy w Afganistanie, szef MON Tomasz Siemoniak. Maszyna poddana będzie renowacji w Poznaniu. Potem przewieziona zostanie do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

W odzyskanie francuskiego czołgu zaangażowanych było wiele osób, między innymi prezydent Bronisław Komorowski, który rozmawiając z Hamidem Karzajem, poruszył ten temat. W odnalezienie i odzyskanie maszyny włączyli się też pracownicy ambasady Polski w Kabulu. Jej szef, Piotr Łukasiewicz zdradził Informacyjnej Agencji Radiowej, że czołg znaleziono dzięki spostrzegawczości jednego z pracowników placówki, który wypatrzył go na terenie afgańskiego MON-u.

W czasie wojny polsko-bolszewickiej Polska dysponowała 5. kompaniami czołgów Renault FT. W sumie mieliśmy wtedy 120 tego typu maszyn. Były to najnowocześniejsze czołgi na świecie. Właśnie te maszyny stanowiły o sile naszej armii w wojnie z bolszewikami. Egzemplarz znaleziony w Afganistanie jest unikatowy, ponieważ w naszym kraju nie zachował się ani jeden oryginalny tego typu czołg. Poszukiwania prowadzono od lat na całym świecie.

Jerzman
05-11-2012, 14:17
Dokładnie, chodzi o ten czołg.

fankaKibiców
05-11-2012, 14:21
Post pomyłkowo wstawiłam na ten wątek.Przeniosłam go na właściwy.Za pomyłkę przepraszam.

daimler
05-11-2012, 14:27
http://i48.tinypic.com/ogi00h.png

:|

nst
05-11-2012, 14:31
Daimler - Niezla akcja pod wpisami na FB. W sumie to KSP dobre jest, jedni zapraszają na Marsz Niepodległości, drudzy na blokadę...Oni nawet w pojedynkę pewnie są podzieleni :lol:

((L))ukasz
05-11-2012, 14:56
Stołeczna prokuratura chce, by sąd warunkowo umorzył sprawę policjanta, który w Święto Niepodległości w 2011 r. kopał demonstranta. Argumentem jest m.in., że Karol C. działał "w napięciu i silnym zdenerwowaniu", przyznał się do zarzutu, a przebieg służby ma nienaganny.

...

nil
05-11-2012, 15:02
Na kilka dni przed MN ... co za kraj..
troszkę więcej szczegółów:

Stołeczna prokuratura chce, by sąd warunkowo umorzył sprawę policjanta, który w Święto Niepodległości w 2011 r. kopał demonstranta. Argumentem jest m.in., że Karol C. działał "w napięciu i silnym zdenerwowaniu", przyznał się do zarzutu, a przebieg służby ma nienaganny.
- 31 października Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do sądu rejonowego wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Karola C. na rok próby - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Karol C. ma zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności Daniela K., którego uderzał w głowę, kilka razy kopnął oraz użył gazu łzawiącego, kierując jego strumień na twarz pokrzywdzonego.
....
Prokuratura wniosła do sądu o umorzenie sprawy C. na rok oraz o zobowiązanie go do zapłaty świadczenia pieniężnego w wysokości 500 zł na wybrany cel społeczny.

Pytany o uzasadnienie tego wniosku Ślepokura odparł, że przemawia za tym kilka argumentów: Karol C. przyznał się do zarzutu i złożył "obszerne wyjaśnienia"; prokuratura wzięła też pod uwagę dotychczasową postawę C.; niekaralność; jego "ustabilizowany tryb życia" i nienaganny przebieg służby w policji.

- Wykonywał on czynności związane z zabezpieczeniem manifestacji, których przebieg cechował się bardzo dużą agresją ze strony uczestniczących w nich osób - powiedział prokurator. Dodał, że przebieg zdarzeń z udziałem C. był "dynamiczny, nacechowany znacznymi emocjami, a oskarżony działał w napięciu i silnym zdenerwowaniu". - To wszystko spowodowało jego gwałtowne zachowanie wobec pokrzywdzonego i naruszenie przepisów określających procedury zatrzymań - oświadczył Ślepokura.

- Te wszystkie okoliczności w pełni uzasadniają przypuszczenie, że - mimo umorzenia postępowania - oskarżony będzie przestrzegał porządku prawnego, a w szczególności nie popełni przestępstwa - brzmi konkluzja prokuratury. Dlatego też uznała ona, że "wina i szkodliwość społeczna tego występku nie są znaczne".

Ślepokura dodał, że o wniosku zawiadomiono pokrzywdzonego. Nie wiadomo, jakie jest jego stanowisko w całej sprawie; będzie mógł je przedstawić w sądzie.

Karol C. jest zawieszony w obowiązkach służbowych do czasu decyzji sądu - podał rzecznik KSP asp. Mariusz Mrozek.

Vito de Vito
05-11-2012, 15:05
...

To jest absolutny skandal i kpina z choćby pozorów praworządności! Taki "finał" sprawy ewidentnego przestępstwa funkcjonariusza należy nagłaśniać i nie pozwolić dyspozycyjnym bandytom w togach i mundurach na ukręcenie jej łba

BógHonorOjczyzna
05-11-2012, 15:14
Daimler - w sumie to zgadzam się z przesłaniem. Nienawidzę Polonii, ale jak podczas ostatniego Marszu Niepodległości panuje zasada "ponad podziałami". W ten szczególny dzień jestem w stanie iść obok polonisty, czy fana jakiegokolwiek innego klubu (zwłaszcza, że przyjeżdża sporo kibiców Lecha), bo liczy się cel wyższy - Wielka Polska! To trochę jak przed wojną - sanacja i endecja potrafiły się zjednoczyć, gdy naszła potrzeba obrony Ojczyzny przed brunatną i czerwoną hołotą. Tak jest też dzisiaj. Śmieszy mnie to o czym napisał "nst", ale ja jestem w stanie dla dobra Polski współpracować z każdym patriotą. Jak już "odzyskamy Polskę" znowu będziemy mogli wrócić do starych sporów ;)

Dzihadowiec
05-11-2012, 15:17
Chyba sobie kpisz z ta Polonia :ucieka: I nie porownoj Lecha czy Widzewa do komuchow z Konwiktorskiej. Przy calej nienawisci do ww,po prostu na to nie zasluguja.

daimler
05-11-2012, 15:20
Mówisz o ludziach, którzy w zeszłym roku otwarcie organizowali się na blokadę...

nst
05-11-2012, 15:30
Jawne nawoływanie do blokad, płacz że jeden z drugim biegając z antifa dostał po mordzie, układanie się z lewakami nie raz i nie dwa. Ja mam z tym czymś iść w Marszu upamiętniającym odzyskanie niepodległości ? Rok temu stali z Kaliszem i innymi przydupasami ludzi, którzy Nas gnoili przez kilkadziesiąt lat, a dzisiaj mam z nimi maszerować? Nigdy.

karakan
05-11-2012, 15:42
Nie ma sensu się kłócić o 10 gości.Luz.

księciuniu
05-11-2012, 15:45
Nie ma sensu się kłócić o 10 gości.Luz.

Idealne podsumowanie dyskusji :brawo:

TNTP
05-11-2012, 15:47
Wydalo sie,Bronek chce przyciagnac ludzi na swoj marsz czolgiem odnalezionym ostatnio w Afganistanie...

to jest nieprawdziwa informacja, "odnaleziony" Ft-17 nie jest czołgiem używanym przez Polaków.
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=72&t=130980&st=0&sk=t&sd=a&sid=5b5d7a69568a3e434b484a086cc096c8

joasia
05-11-2012, 15:52
Skoro chcą iść w tym marszu, to dlaczego chcecie im zabronić? Sorry, ale nawet Krzysio widzi, że chcecie bardziej załatwić swoje kibicowskie interesy niż przyjść dla Ojczyzny.

Dzihadowiec
05-11-2012, 16:02
Przychodzisz tutaj do nas i oczekujesz,ze bedziemy Ci tlumaczyc wszystko bo Ty nie rozumiesz? Troche wkladu wlasnego,poczytaj,popytaj sie troche o genezie ruchu kibicowskiego,jego losy w latach 90 i pozniejszych, a dowiesz sie dlaczego nie kazdy kto chce moze sobie przychodzic w rozne miejsca i zyc z innymi w jednym kibolskim spoleczenstwie. Sa pewne reguly,ktore trzeba przestrzegac,a nie potem sie podpierac "wspolna sprawa".