PDA

Zobacz pełną wersję : Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa [10.3.2012 g.15.45]

Strony : [1] 2

nevermind
05-03-2012, 13:35
http://desmond.imageshack.us/Himg685/scaled.php?server=685&filename=podbeskidzie.png&res=mediumhttp://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=mediumhttp://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium

TS Podbeskidzie
Bielsko-Biała

Rok założenia: 1995
Data założenia spółki: 28 czerwca 2011
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Adres: Rychlińskiego 21, 43-300 Bielsko-Biała
telefon: (33) 498-39-88, 498-39-87; faks: 498-39-88
WWW: http://www.ts.podbeskidzie.pl (oficj.)
Stadion:BKS Stal (otwarty w 1927 roku)
pojemność - 4.279 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie - 1800 lx / boisko - 105 m x 68 m
Prezes: Marek Glogaza (od 25 listopada 2011)
Trener: Robert Kasperczyk (od 4 grudnia 2009)

Sukcesy Podbeskidzia:

awans do Ekstraklasy - 2010/11
1/2 finału Pucharu Polski - 2010/11

Historia pojedynków z Podbeskidziem.

Jako, ze Podbeskidzie jest młodym klubem, i po raz pierwszy w swojej historii występuje na najwyzszym poziomie rozgrywek, historia rywalizacji stołecznej Legii z bielskim klubem nie ma prawa być bogata. Jedynym jak do tej pory oficjalnym spotkaniem był mecz 6 kolejki T-Moblie Ekstraklasa, podczas ktorej Podbeskidzie przyjechało na Łazienkowską 3, i ku zaskoczeniu całej pilkarskiej Polski wywiozło komplet punktów. Jednak to nie byl pierwszy kontakt obu klubów. Do pierwszej konfrontacji doszło w przerwie miedzy sezonem 2001/2002 a 2002/2003. Mistrz Polski przyjechał do Bielska rozegrać jeden ze swoich meczów sparingowych przed zblizajacym sie sezonem. Podopieczni Drago Okuki zremisowali wtedy z ówczesnym triumfatorem III ligi śląskiej i zarazem beniaminkiem II ligi - Ceramedem Bielsko-Biała(parenascie dni pozniej nazwa klubu zostala zmieniona na obecną) 0:0. Drugim nieoficjalnym pojedynkiem pomiedzy oboma klubami, był sparing rozegrany w przerwie zimowej sezonu 2003/2004. Podczas zgrupowania w Szczyrku pilkarze dowodzeni przez Dariusz Kubickiego pokonali "Górali" 3:1. Łupem bramkowym podzielili sie Marek Saganowski i Stanko Svitlica.

Sezon 2011/2012

Po błyskotliwym sezonie 2010/2011 w ktorym pilkarze Podbeskidzia po raz pierwszy w swojej historii awansowali do Ekstraklasy, i w ktorym rozniez byli rewelacja Pucharu Polski(wyeliminowanie Wisły Kraków), ocierajac sie o sam finał tych rozgrywek, przyszła walka po ligowe punkty w najbardziej elitarnym gronie druzyn w Polsce. Zgodnie z obietnica daną pilkarzom ktorzy wywalczyli awans do Ekstraklasy, Podbeskidzie zaczeło sezon w składzie nie zmienianym o tego ktory dzielnie walczyl na drugim froncie. Jednak jak sie pozniej okazało, był to bład Roberta Kasperczyka. Po pierwszym, dosyc szczesliwie zremisowanym meczu z Jagiellonią Białystok(2:2) przyszła kleska w Bełchatowie. “Górale” zostali rozbici przez miejscowy GKS az 0:6 I wydawało sie, ze piekna przygoda z Ekstraklasa moze sie skonczyc szybciej niż ktokolwiek mógł sadzić. Po roszadach w Zarzadzie Klubu(Okrzesika zastapił Glogaza), i w wyjsciowej jedenastce - Podbeskidzie zaczeło sie piac w góre tabeli. Pierwsze zwyciestwo w Ekstraklasie odniosło na Łazienkowskiej. Jednak to nie byla jedyna sensacja jaka pilkarze z południa Polski byli w stanie sprawic w tym sezonie. Drugim wynikiem, ktory wzbudził szacunek w pilkarskim swiatku, było pokonanie w Krakowie obecnego jeszcze Mistrza Polski i jak dodamy do tych dwoch mega sensacyjnych zwyciestw, wygrane z Lechią, Cracovią, Jagiellonią, Bechatowem Widzewem i Zaglebiem Lubin nie mozemy sie dziwic, ze po 20 kolejkach beniaminek praktycznie zapewnil sobie juz utrzymanie w Ekstraklasie. Na dzien dzisiejszy podopieczni Kasperczyka zdobyli 29 punktów co w osmiu z ostatnich dziesieciu sezonach zapewniało utrzymanie. Jedynie w sezonie 2002/2003(Ruch Chorzów 32pkt) i 2008/2009(Górnik Zabrze 29pkt), taka liczba oczek powodowała spadek o klase nizej. Na ten imponujacy bilans punktowy złozyło sie 8 zwyciestw, 5 remisów I 7 porazek. Bilans bramkowy “Górali” to 17-21.

Podbeskidzie w Bielsku rozegralo do tej pory 10 spotkan z czego czterokrotnie wygrywało(Lubin, Lechia, Cracovia, Bełchatów), czterokrotnie remisowało(Jagiellonia, Widzew, Górnik, Lech) i 2 razy uległo gosciom(Ruch, Korona). Na stadionie BKSu, Podbeskidzie strzelilo dziewiec bramek i straciło siedem.

W przerwie zimowej 1.zespoł Podbeskidzia opusciło osmiu zawodników:
-Jacek Broniewicz(rezerwy)
-Adam Cieslinski(Olimpia Grudziądz)
-Daniel Gołuch(Młoda Ekstraklasa)
-Bartosz Kostyra(Młoda Ekstraklasa)
-Michał Osinski(rezerwy)
-Frantisek Metelka(?)
-Artur Moron(Młoda Ekstraklasa)
-Dariusz Kołodziej(rozwiazanie kontraktu)

Za to skład Podbeskidzia wzmocniło siedmiu zawodników:
-Ivan Curic(NK Mosor)
-Liad Elmalich(Maccabi Hajfa)
-Wojciech Jurek(Czarni-Góral Zywiec)
-Damian Byrtek(KSZO)
-Mariusz Mikoda(KSZO)
-Łukasz Mierzejewski(AO Kovala)
-Wojciech Reiman(Stal Rzeszów)

Cóz, jak na lidera przystało nie widze innej mozliwosci niż trzy punkty... 8)

PS: Tylko BKS... :chytry:

FiBa
05-03-2012, 13:41
Oby nie skończyło się jak w zeszłej rundzie że olejemy ten zespół totalnie, mam nadzieje że zakończy się takim wynikiem jak z ŁKS'em.

Sgt.
05-03-2012, 13:53
W zeszłej rundzie TSP przyjechało do nas zebrać tęgie lanie, a potem się okazało na boisku, że wcale nie. Teraz raczej nie wyobrażam sobie, żeby Legia TSP zignorowała jak wtedy. Jeżeli będzie porażka lub remis, to tylko na własne życzenie.

Tak mnie naszło, że prawdopodobnie Ljuboja znowu będzie na szpicy. Nie dlatego, że jest lepszy od Blanco tam, ale dlatego, że w grze Skorży ofensywni pomocnicy muszą a) wymieniać się pozycjami oraz b) brać czynny udział w obronie. Czy ktoś wyobraża sobie Ljuboję zapieprzającego po skrzydle do obrony? No właśnie... ;)

Tak więc 10 marca o godzinie 15:45, festiwal spalonych czas rozpocząć!

PS. - w Bielsku-Białej jest tylko jedna ekipa i nie jest nią wcale TSP ;)

ZdziCHu
05-03-2012, 14:08
PS. - w Bielsku-Białej jest tylko jedna ekipa i nie jest nią wcale TSP ;)

A jest nią Rekord Bielsko-Biała?\')

A tak na poważnie,to 3 pkt muszą być, innej możliwości nie ma.

triqas
05-03-2012, 14:18
Podbeskidzie ostatni raz przegrało u siebie 17 września z Ruchem (0:1). Mam nadzieję , że przerwiemy ich passę 8)

Muha
05-03-2012, 14:22
jak wygląda sektor gości w Bielsku? Jaka pojemnośc?

ivan
05-03-2012, 14:23
Dobrze w sumie się stało że w meczu z ŁKSem nie było pogromu , ten fakt plus jesienna kompromitacja na Łazienkowskiej powinna pozytywnie zadziałać na piłkarzy . Z należytym zaangażowaniem i oczywiście KONCENTRACJĄ nie powinno być problemu ze zwycięstwem , w końcu to tylko solidni ligowi kopacze a nie jacyś piłkarscy bogowie . Ta ewentualna wygrana plus wygrane derby mogą być kluczem do zdobycia tytułu . Śląskowi z Koroną łatwo nie będzie a i Jaga nie musi przegrać z Czarnymi Grodzisk . Dobrze by było zachować 8 punktów nad Wisłą do meczu w Krakowie .

ZdziCHu
05-03-2012, 14:23

200-220 jakos tak

Nazgul
05-03-2012, 14:44
Mecz z Podbeskidziem to dobry moment, żeby posadzić na ławce Danijela "Spalonego" Ljuboję. Skorża musi coś zrobić z problemem gwiazdora który rozpieprza Legii akcje ofensywne bądź swoja bezmyślnością bądź egoizmem. Nie wyobrażam sobie, aby w czerwcu przedłużono z Serbem umowę. ZWŁASZCZA, jeśli byśmy mieli zdobyć mistrza i grac o LM ale myśleć trzeba do przodu i być przygotowanym na sukces, choc zbytnio się nań nie nastawiać.

Już chyba wiem czemu Ljuboja nie zdał egzaminu w Niemczech - tam on musiał grać dla zespołu, tu zespół gra dla niego i wydaje mi się, że jego ego nie znosi innej sytuacji...

Mario
05-03-2012, 14:45

220 miejsc.

Mecz będzie bardzo ciężki, bo Podbeskidzie dobrze gra na (nie swoim) stadionie. Po tym co zobaczyłem w spotkaniu z ŁKSem nie spodziewam się zbyt wiele i liczę na skromne 1:0 dla nas. Najważniejsze są trzy punkty, a w takim spotkaniu styl zupełnie nie będzie się liczył.

Sgt.
05-03-2012, 14:49
Mecz z Podbeskidziem to dobry moment, żeby posadzić na ławce Danijela "Spalonego" Ljuboję. Skorża musi coś zrobić z problemem gwiazdora który rozpieprza Legii akcje ofensywne bądź swoja bezmyślnością bądź egoizmem

O proszę, hejter Ljuboi? :lol2: Widać każdy zawodnik u nas w składzie musi mieć swojego hejtera :lol2:

Ljuboja irytuje spalonymi, to fakt, ale co do tego egoizmu bym nie przesadzał. O ile dobrze kojarzę, zaliczył z ŁKSem asystę, w meczu ze Śląskiem pięknie wypuścił Novo. W mojej ocenie Ljuboja jest zresztą na tę chwilę naszym najlepszym zawodnikiem w polu i nie wyobrażąm sobie, aby w czerwcu z Serbem umowy nie przedłużono. ZWŁASZCA, jeśli byśmy mieli zdobyć mistrza i grać o LM.

Ljuboja już nie raz pokazywał że potrafi świetnie grać z innymi członkami zespołu, nie tylko z Radovićem. Jego problem to, że jak mu nie idzie, to mu krew oczy zalewa i próbuje wszystko robić sam.

Z.
05-03-2012, 14:52
Mecz z Podbeskidziem to dobry moment, żeby posadzić na ławce Danijela "Spalonego" Ljuboję. Skorża musi coś zrobić z problemem gwiazdora który rozpieprza Legii akcje ofensywne bądź swoja bezmyślnością bądź egoizmem. Nie wyobrażam sobie, aby w czerwcu przedłużono z Serbem umowę. ZWŁASZCZA, jeśli byśmy mieli zdobyć mistrza i grac o LM ale myśleć trzeba do przodu i być przygotowanym na sukces, choc zbytnio się nań nie nastawiać.

Po prostu nie wierzę w to co czytam. To absolutnie nasz najlepszy piłkarz aktualnie, który rozkręca nam cała ofensywę czy to podaniami (po udanym przyjęciu - rzecz trudna do powtórzenia dla polskiego piłkarza), czy absorbowaniem rywala czy dryblingiem jeden na jednego czy strzałem.

Oczywiście, że ma swoje wady: spalone (chociaż gdyby nie ta wada to nie byłby czerwonej dla Pietrasiaka i 3-0 po strzale.... Ljuboji) czy szybkość.

Ale nie zmienia to faktu, że jest to absolutnie genialny transfer. To w ogóle jest poza dyskusją Nazgul. Nie masz racji i już.

Nazgul
05-03-2012, 14:56
Ale nie zmienia to faktu, że jest to absolutnie genialny transfer. To w ogóle jest poza dyskusją Nazgul. Nie masz racji i już.

Może nie mam.
Może trzeba go przestawić za plecy napastnika (Blanco). Może potrzebne są zmiany taktyczne. Jak na razie facet mnie wkurza bardziej niż Chinyama.

mizal
05-03-2012, 15:01
liczą się tylko 3 pkt, jaka bedzie gra jest nieważne, jak dla mnie to może nawet Kuciak d...ą strzelić, w tym meczy najważniejsze są 3 pkt.

Muha
05-03-2012, 15:03
Na ławkę to trzeba posadzić Miro Radovicia, beznadziejne zagrał z ŁKS, zamiast dogrywać do Blanco, Kucharczyka, to robi pięć kółeczek i podaję Ljuboii. Nie zmienia to faktu, że jest genialny.

Sgt.
05-03-2012, 15:04
Może nie mam.
Może trzeba go przestawić za plecy napastnika (Blanco). Może potrzebne są zmiany taktyczne. Jak na razie facet mnie wkurza bardziej niż Chinyama.

Serio, porównywanie Chinyamy do Ljuboi zakrawa na żart. Ljuboja miewa wkurzające zachowania, ale jego umiejętności, gra drużynowa i ogólna przydatność na boisku to kosmos w porówananiu z Chinim. Chini grał w swoim świecie, trudno powiedzieć żeby był częścią 10 w polu, tymczasem Ljuboja tą dziesiątką wręcz żyje... choć czasem próbuje być trzema zawodnikami na raz, ignorując tych, którzy realnie na tych pozycjach grają ;) Ale to też nie jest reguła.

A co do ustawiania go za plecy Blanco - obawiam się, że to po prostu nie będzie pasowało do taktyki jaką gra Skorża :/ Ljuboja w defensywie jest bezużyteczny, pressing w jego wykonaniu to jak, nie przymierzając, granie kombinacyjnie na jeden kontakt z Chinyamą właśnie. Tymczasem nasi ofensywni pomocnicy są w grze Skorży bardzo aktywni w defensywie, bardzo wysoko atakując na przeciwnika (co daje zresztą świetne efekty!). W przypadku gry Ljuboi, pojawiałaby się dziura tam, gdzie on gra, co na środku byłoby jeszcze do zneutralizowania, ale na skrzydłach już mogłoby się skończyć tragedią. Tymczasem przybicie Ljuboi do środka ofensywnej pomocy oznaczałoby rezygnację z drugiego ulubionego manewru Skorży, czyli ciągłej wymiany pozycji w ofensywie. Koniec końców, przesunięcie Ljuboi do tyłu mogłoby oznaczać więcej zmian taktycznych, niż taki manewr jest tego wart... no ale zobaczymy. Mimo wszystko liczę na Blanco z przodu.

ivan
05-03-2012, 15:05
Ciągłe spalone irytują lecz ten piłkarz robi różnicę , biega 90 minut i nogi nie odstawia . Poza tym jest najlepszym strzelcem Legii no i zdobył bramkę tygodnia w Europie .:)

Nazgul
05-03-2012, 15:10
Ale mnie wcale nie chodzi o to, żeby mu dawać zadania obronne. Mnie chodzi o to, żeby nie grał w linii z obroną tylko przed nią - w środku albo na skrzydle. Słyszałem że on to woli nawet.

Co do porównania z Chinyamą - porównuję osobowości, nie umiejętności.

Sgt.
05-03-2012, 15:15
Ze względu na to, że piłkarz Cię wkurza osobowościowo liczysz, że nie podpiszą z nim kontraktu, pomimo że prezentuje najlepsze umiejętności w składzie? Jak dla mnie to się kupy nie trzyma.

To tak jakby City miało rezygnować z Balotelliego bo to wkurzający przygłup ;)

e(L)egion
05-03-2012, 15:18
Podbeskidzia raczej nie zlekceważą, bo wczoraj Żewłakow z C+ twierdził że chciałby pojechać tam jak po swoje ale nie wyglądało to tak jakby był tam pewny zwycięstwa. Dodatkowo dostaliśmy z nimi w tyłek w Warszawie czym zupełnie nas zaskoczyli. Dlatego wierzę że tego rywala raczej nie zlekceważą.

Co do Ljuboi to nie zgadzam się w całości z Nazgulem ale na pewno nie dało sie nie zauważyć, że jak do składu wrócił Radović do to ten pierwszy dostał jakiegoś małpiego rozumu. Myśle jednak że to nie Ljuboja powinien zasiąść na ławce, a właśnie Radović. No chyba że na treningach pokaże na co go stać. W sobotę był beznadziejny, a że bez niego Ljuboja jest jakby bardziej zespołowy to może nam to wyjśc na dobre.

Co do meczu to trudno spodziewać się czegoś rewelacyjnego, zwłaszcza po ostatnim występie. Pytanie czy Podbeskidzie da sie trochę ponieśc emocjom(dawno nie przegrali, grają u siebie, ograli nas w Warszawie) i nas zaatakuje przy okazji otwierając się, czy zagra coś a'la Górnik Zabrze czyli "jeżdżenie na dupach" plus kontry, zakładając że 0-0 biorą w ciemno. Dowiemy się tego w sobotę. Dodatkowo zobaczymy jak nasi poradzą sobie z presją, która teraz będzie większa niż wcześniej. Wydawać by się mogło że takie nazwiska jak wspomniany już Ljuboja, Novo, Blanco czy Żewłakow powinni gwarantować trzeźwość umysłu i raczej luźne gacie w takiej sytuacji ale kto ich tam wie.

Także ogólnie to na obecną chwilę za dużo jest niewiadomych aby prorokować coś konkretniejszego. Może paradoksalnie to że każdy spodziewa się tam ciężkiego meczu, spowoduje że naszym wyjdzie tam wszystko i powieziemy Podbeskidzie jak Śląsk. Każdy i tak będzie wierzył w zwycięstwo, a ewentualne potknięcie zakończy się masowym wieszaniem psów, ale nie można będzie powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Taki to już "urok" kibicowania Legii :)

Fizi
05-03-2012, 15:18
w sumie mi też chodzi po głowie czy nie byłoby więcej pożytku z Ludojada grającego za napastnikiem takim jak np. Blanco , a nie na szpicy, czyli dokładnie na odwrót niż w meczu z ŁKS-em, przy czym zupełnie nie podzielam opinii o tym, że gra rzekomo tylko pod siebie, moim zdaniem jest zupełnie inaczej, co zresztą byłoby argumentem za takim właśnie ustawieniem

to, że często bierze na siebie ciężar gry to zaleta a nie wada tego zawodnika, poza rzucanymi tu już przykładami asyst warto sobie przypomnieć, ile to razy w ciągu niemal każdego meczu ściąga na siebie 2,3 a czasem nawet 4 przeciwników, dzięki czemu nie ma ich gdzieś indziej i ktoś inny może to wykorzystać

do tej pory w Legii nie było przynajmniej w 2 ostatnich dekadach takiego grajka i zupełnie nie pojmuje j.ebania go

Fizi
05-03-2012, 15:20
Pytanie czy Podbeskidzie da sie trochę ponieśc emocjom(dawno nie przegrali,

chyba jednak niedawno ;)

e(L)egion
05-03-2012, 15:21
chyba jednak niedawno ;)
Znaczy się u siebie. Tak miało to wyglądać :)

Z.
05-03-2012, 15:22
w sumie mi też chodzi po głowie czy nie byłoby więcej pożytku z Ludojada grającego za napastnikiem takim jak np. Blanco , a nie na szpicy, czyli dokładnie na odwrót niż w meczu z ŁKS-em,

Teoretycznie jest to nawet ciekawa propozycja (chociaż wydaje mi się, że Ljuboja jest za wolny i w konsekwencji zbyt mało przebojowy - chyba, że chodziłoby o klepanie miliona krótkich podań - wtedy rewelka), ale praktycznie się obawiam.

Bo w praktyce oznaczałoby to zabranie miejsca w składzie Ljuboji. A wydaje mi się, że ten piłkarz potrzebuje świadomości, że jest absolutną gwiazdą zespołu. Jak jest szefem to się stara, walczy i gra tak, że inny za nim idą. Jak jest jednym z wielu to wyrabia dokładnie to co podczas całej kariery - fochy i awantury wymieszane z popadaniem w przeciętność.

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Fizi
05-03-2012, 15:25
chodzi nawet mi bardziej nie o takiego klasycznego ofensywnego pomocnika, ale o to, żeby sobie gdzieś tam latał i robił tumult ;)

Sgt.
05-03-2012, 15:25
Pozytywną jaskółką jest to, że kibice nie dopisują sobie +5 bramek przy zero z tyłu jeszcze przed meczem. Wiadomo, kibice nie grają, ale piłkarze często mają zbliżoną mentalność ;)

Mario
05-03-2012, 15:27
A co do ustawiania go za plecy Blanco - obawiam się, że to po prostu nie będzie pasowało do taktyki jaką gra Skorża :/

I dlatego Skorża powinien teraz zmienić nieco taktykę, co z tego, że pół ligi gra dwoma defensywnymi pomocnikami? Legia jest inna. Ljuboja to nie jest typowy snajper, on potrzebuje mieć przed sobą łowcę bramek (niby Blanco). Serb spokojnie mógłby grać cofniętego napastnika/ofensywnego pomocnika, tam spisywałby się najlepiej, przynajmniej nie byłby królem spalonych.

Mini
05-03-2012, 15:30
Wracając jeszcze do meczu u nas to pamiętajcie że na 3 strzały Podbeskidzia wpadły 2, w tym Patejukowi wyszedł strzał życia - kiedyś był taki mecz z Amicą że Legia waliła głową w mur a oni oddali dwa strzały stadiony świata i przegraliśmy. Do tego graliśmy z nimi tuż przed meczem z PSV, a wiemy jak nasi zawodowcy byli w takiej sytuacji skupieni.
Nie ma co demonizować i bać się Podbeskidzia bo to przecież jest... tylko Podbeskidzie.

voytek
05-03-2012, 15:32
.Bo w praktyce oznaczałoby to zabranie miejsca w składzie Ljuboji. A wydaje mi się, że ten piłkarz potrzebuje świadomości, że jest absolutną gwiazdą zespołu. Jak jest szefem to się stara, walczy i gra tak, że inny za nim idą. Jak jest jednym z wielu to wyrabia dokładnie to co podczas całej kariery - fochy i awantury wymieszane z popadaniem w przeciętność.

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Właśnie. Zobaczymy jak będzie w kolejnych spotkaniach, ale chyba Ljubo powoli zaczyna wkurwi** sytuacja że zamiast o nim trąbi się o Novo i Blanco. Wg mnie w czerwcu zarząd nie przedłuży umowy z DL.

Sgt.
05-03-2012, 15:33
I dlatego Skorża powinien teraz zmienić nieco taktykę, co z tego, że pół ligi gra dwoma defensywnymi pomocnikami? Legia jest inna. Ljuboja to nie jest typowy snajper, on potrzebuje mieć przed sobą łowcę bramek (niby Blanco). Serb spokojnie mógłby grać cofniętego napastnika/ofensywnego pomocnika, tam spisywałby się najlepiej, przynajmniej nie byłby królem spalonych.

Moim zdaniem nieprzystosowalność Ljuboi do taktyki Skorży nie wynika z gry dwoma defensywnymi pomocnikami, tylko z tego że ofensywa Legii wymienia się ciągle pozycjami, do czego Ljuboja z grubsza się nie nadaje. Dlatego zresztą można tyle rozgrywać przez Ljuboję, bo on jest ciągle w innym miejscu, stąd ciężko mu nałożyć plaster. Ale on zmienia pozycję tylko w ofensywie, w defensywie w zasadzie nie uczestniczy - i to jest problem. Skorża gra asekuracyjnie... i moim zdaniem ma rację. Zwłaszcza ze "słabymi" ekipami które swojej szansy upatrują w kontrze.

Lillo
05-03-2012, 15:46
Ljuboja to dobry piłkarz jak na nasze warunki, ale przydał by się ktoś kto by go utemperował.

Nazgul
05-03-2012, 15:51
Ze względu na to, że piłkarz Cię wkurza osobowościowo liczysz, że nie podpiszą z nim kontraktu, pomimo że prezentuje najlepsze umiejętności w składzie? Jak dla mnie to się kupy nie trzyma.

To tak jakby City miało rezygnować z Balotelliego bo to wkurzający przygłup ;)

Osobowość ma gigantyczne znaczenie. Żyro na przykład jest za grzeczny na zawodową piłkę choć umiejętności ma. Wczoraj w Lidze+ Extra Żewłak dobrze powiedział: Chciałby w Legii Piecha bo on ma charakter.

Ljuboja to dobry piłkarz jak na nasze warunki, ale przydał by się ktoś kto by go utemperował.

Zdaje mi się że wielu już próbowało.
Przy okazji - bramka Wolskiego z ŁKS. Przyjrzyjcie się tej sytuacji. Całe szczęście, że Ljuboja nie opanował piłki. Opanowuje ją Wolski i rusza w stronę Wyparły. Co w tym czasie robi Ljuboja?

KRA
05-03-2012, 15:54
Słusznie e(L)egion zauważył mecz z gatunku takich, co podskórnie czujemy, że może być w plecy, ale gdyby tak się faktyko stało to będziemy masowo wieszać psy na grajkach. Nie lubię takich spotkań, wszystko może się zdarzyć, od porażki po jakiejś kontrze lub stałym fragmencie po totalną rozpierduchę i zaaplikowanie Podbeskidziu przynajmniej 4 brameczek.

Może się mylę, może tak nie będzie, ale w kościach czuję, że jak z Bielska przywiozą komplet i wygrają w pseudo derbach to nie puszczą lidera do końca. Bo jeśli pokażą jaja w wyjazdowym meczu z niewdzięcznym przeciwnikiem i pod ogromną presją tłumów w meczu derbowym to pokażą i w dalszej część sezonu.

I ostatnia kwestia, również poruszana. 8 pkt nad Wisłą przed meczem w Krakowie to jest absolutne minimum, bo w przypadku (wcale nie niemożliwej) porażki jeszcze nie daj Boże Wiśle zechciałoby się powalczyć o tego mistrza.

Muha
05-03-2012, 17:10
Myślałem, że kompleks Odry Wodzisław skończył się po jej spadku z ligi, niestety teraz jest Podbeskidzie. My jesteśmy Legią i przegrywanie z Podbeskidziem to WSTYD. Zostawmy sobie margines błędu (którego de facto nie mamy) na mecze z Wisłą, czy też Lechem.

Playboy
05-03-2012, 17:28
Ljuboja szybko stał się z bohatera (po meczu ze Śląskiem) zerem (po meczu z ŁKS-em). Może mu ten mecz nie wyszedł, ale nie przesadzajcie z ławą dla niego i odejściem po sezonie :oczko:

Jaco
05-03-2012, 17:30
Ljuboja szybko stał się z bohatera (po meczu ze Śląskiem) zerem (po meczu z ŁKS-em).
Chyba dla ciebie. :nienormalny: Napisz jeszcze, że 95% kiboli sądzi podobnie. :hmm:

Nazgul
05-03-2012, 17:45
Chyba dla ciebie. :nienormalny: Napisz jeszcze, że 95% kiboli sądzi podobnie. :hmm:

Przecież on ironizuje :)

A ja piszę poważnie. Ljuboja stanowi spory problem który trzeba rozwiązać w taki albo inny sposób.

"Legia to ja" - tak w skrócie.

Ale co ja sobie pogadam - to moje. Skorża Ljuboi na ławie nie posadzi więc przyglądajcie się szczegółom - zagraniom, gestykulacjom, minom. To nie robi dobrze drużynie.

me(L)u
05-03-2012, 17:48
To ładnie Nazgul pojechałeś. Jeden gorszy mecz i od razu ława. To jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć, chociaż nie podzielam Twojego zdania. Ale to, że nie wyobrażasz sobie, że przedłużą z nim kontrakt? To już herezje. Przecież ten człowiek całkowicie odmienił Legię i na dzień dzisiejszy nie mamy lepszego piłkarza, który miałbym tak pozytywny wpływ na drużynę. Napij się wody ;)

Przecież on te wszystkie miny robi od początku. Taki jego urok. A jego gra robi drużynie nawet nie dobrze, lecz wyśmienicie.

Nazgul
05-03-2012, 17:52
Przecież on te wszystkie miny robi od początku. Taki jego urok. A jego gra robi drużynie nawet nie dobrze, lecz wyśmienicie.

I mam na myśli to "od początku".

Teraz są nowe możliwości i należy ich spróbować. Także dlatego, żeby dać mu do zrozumienia że nie jest świętą krową.

glazek
05-03-2012, 17:52
To moze od razu rozwiazmy kontrakt z Rado, bo zagral slaby mecz i (podobno, nie widzialem) nie podal reki Skorzy :P

______

Faktycznie, Ljubo nieraz moze niepotrzebnie macha rekami po nieudanych zagraniach kolegow, ale przynajmniej widac, ze mu zalezy.. A to akurat byla nasza najwieksza obawa, kiedy przychodzil do Legii..

______

Z Podbeskidziem oczywiscie musi byc zwyciestwo. Moze byc ciezko, ale Legii nie przystoi przegrywac z takimi druzynami..

me(L)u
05-03-2012, 18:02
I mam na myśli to "od początku".

Teraz są nowe możliwości i należy ich spróbować. Także dlatego, żeby dać mu do zrozumienia że nie jest świętą krową.

A jakież to możliwości mamy i co one pokazały, żeby rezygnować z naszego najlepszego piłkarza, tylko po to, żeby my coś udowodnić. Po jednym słabszym meczu :O

capital
05-03-2012, 18:02
To ciekawe na kogo machał po tym jak w meczu z ŁKS-em nie wyszedł mu strzał z rzutu wolnego czy po przebiegnięciu dobrych kilkudziesięciu metrów na sprincie strzelił obok słupka? Facet się wkur.wia bo mu zależy, wolelibyście żeby po nieudanych zagraniach swoich czy kolegów szczerzył zęby?

nst
05-03-2012, 18:04
Udowodnic cokolwiek Ljubo bedzie mozna po sezonie, nie w tej chwili... Absorbuje uwage 2-3 zawodnikow robiac miejsce innym? Tak. Strzela bramki? Strzela. Umie zagrac niekonwencjonalnie i szybko? Umie. Wystarczy.

Kontrakt juz powinni szykowac to oczywiste.

PS: Zyro i Kucharczyka trzeba opierniczac bo ostatnio gowno graja i taka prawda.

Zohan
05-03-2012, 18:04
przyglądajcie się szczegółom - zagraniom, gestykulacjom, minom. To nie robi dobrze drużynie.

Szczególnie opier..lanie młodziaków takich jak Kucharczyk czy Żyro za każde złe zagranie pewności im nie dodaje...

kristof
05-03-2012, 18:10
Ljuboja był jednym z najlepszych na boisku z ŁKS, a na pewno najlepszym ofensywnym zawodnikiem.

Był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem w co drugim miesiącu tego sezonu.

Niektórych nienawiść lekko zaślepia.

zbinky
05-03-2012, 18:29
niektórym to się chyba naprawdę w dupach poprzewracało!

kiedy mieliśmy ostatnio napastnika tej klasy? W ogóle zawodnika tej klasy, który brał na siebie cały ciężar gry?

Dla mnie to on może gwiazdorzyć, robić miny i *** wie co jeszcze. Jeśli tylko w tym sezonie będziemy mistrzem to przede wszystkim dzięki Ljuboji.

Blanco to jeszcze niewiadoma jedna wielka. Daj Boże żeby okazał się rasowym napadziorem i ładował co mecz 2 sztuki. Zobaczymy. Życzę tego i jemu i nam.

***** jak sobie przypomnę Iwańskiego, Arru czy Manu i porównam ich z Ludojadem to ja naprawdę nie mam odpowiedniej skali porównania

Nazgul
05-03-2012, 18:30
Szczególnie opier..lanie młodziaków takich jak Kucharczyk czy Żyro za każde złe zagranie pewności im nie dodaje...

Opier...nie ma sens, jeśli jest zasadne. Ale przy golu Wolaka to "graj mi tu" zagotowało mnie deczko :)

Dobrze, że Rafał go nie słuchał :)

Kempes
05-03-2012, 18:47
Opier...nie ma sens, jeśli jest zasadne. Ale przy golu Wolaka to "graj mi tu" zagotowało mnie deczko :)

Dobrze, że Rafał go nie słuchał :)

No i ja mam nadzieje, że wszyscy podchodzą tak jak Wolski w tej akcji. W sensie że każdy wie, jaki Ljuboja jest i reszta bierze jego zachowania z dystansem. ''Niech się wykrzyczy i wymacha rękami'' a w końcowym rozrachunku i tak zawsze leci z uśmiechniętą gębą celebrować gola razem ze strzelcem, niezależnie kto by nim nie był. Taki charakter, ja sie ciesze że ma jaja. Trafił się w końcu wilk który nie boi sie wziąć gry na siebie a że czasami pofochuje itp to trzeba to zlać i robić swoje (w sensie z perspektywy reszty piłkarzyn).

Jednego sięobawiałem, że faktycznie może być ''niechętny'' gwiazdom które teraz przyszły i mogą mu odebrać miano 'wielbionego superstara z zachodu', ale jak ma trochę oleju w głowie to powinien wiedzieć że dobro drużyny to również dobro każdego z osobna. Jak będzie współpracował z Novo czy Blanco, tak jak wcześniej z Radovicem, to nie usiądzie na ławie, a wręcz zdobędzie mistrza którego podobno tak pragnie.

Z.
05-03-2012, 18:51
Ale przy golu Wolaka to "graj mi tu" zagotowało mnie deczko

Coraz bardziej mnie zadziwiasz. Chciał piłkę, bo chce grać. Mimo, że jest emerytem, dla którego większość meczów Legii jest w klimatach 'psy dupami tu szczekają' to ma głód piłki. Jednocześnie takim machaniem absorbuje obrońców, dzięki czemu Wolski (który notabene do strzału miał same złe zagrania) był osamotniony do samego końca.

Poważnie nie czaję o co Ci chodzi. Pierwszy mecz Legii widziałem na żywo w 1996 roku i szczerze mówiąc nie widziałem nigdy gracza o takich predyspozycjach. Oczywiście zdarzali się super strzelcy, asystenci, piłkarze przeciętni w super gazie, fajne osobowości, doskonali wykonawcy wolnych - ale faceta o takiej technice, ustawianiu się, pomyśle - no, nie widziałem.

Może Roger w szczytowej formie to było coś podobnego - ale jednak nie.

Szczerze mówiąc to może teraz napisze herezje, ale jak sobie pomyśle, kto mógł być w ostatnim ćwierćwieczu na poziomie Ljuboji to z tego co mówią mi starsi - Dziekan.

P.S. Tak samo nie czaje co wyrabia Kowal zawsze w temacie Ljuboji.

Playboy
05-03-2012, 19:01

Hah ty jak zwykle trzymasz poziom... :roll:

Nie ma co biadolić w końcu jest lider i z tego trzeba się cieszyć. Po meczu ze Śląskiem rzeczywiście zbyt dużej ilości osób odwaliło i myśleli, że do końca rundy Legia będzie wszystkich kosić z łatwością. Najpierw wygrywajmy mecze, zdobądźmy mistrzostwo, a potem dopiero można narzekać na styl.

Nazgul
05-03-2012, 19:05
P.S. Tak samo nie czaje co wyrabia Kowal zawsze w temacie Ljuboji.

A co mnie Kowal? ;)

Mnie interesują moje obserwacje. I każdemu radzę - na spokojnie, na chłodno. Wtedy może się okazać że idol nie jest taki złocisty i że ma pryszcze :)

siekan
05-03-2012, 19:11
Nazgul, a który ich nie ma? Ljuboja nie jest idealny, ale jednak w naszych warunkach jest to gracz wybitny, który jednym zagraniem potrafi przechylić szale zwycięstwa na nasz korzyść. Dawno nie mieliśmy takiego piłkarza, za mojej kibolskiej kadencji na pewno. Owszem zdarzali się piłkarzy dobrzy, tacy jak chociażby Roger, ale to nie było to. Każdy miał jakieś braki. Nie twierdze, ze Ljuboja ich nie ma ale potrafi je w najważniejszych momentach zniwelować dając drużynie to, co może najlepszego.

voytek
05-03-2012, 19:18
Nie popadajmy w skrajności. Nikt tutaj (nawet Nazgrul) nie mówi że Luboja jest nagle ch*jowy a Rado to marny gracz. W meczu z ŁKS dało się po prostu zaobserwować "serbski" temperament (zwal jak zwał) Rado i chwilami wyjątkową samolubność Ljuboi (pomimo udziału przy obu bramkach!) i brak chęci grania z kimkolwiek, a szczególnie z nowymi nabytkami. Coś w stylu podwórkowych "kiwczy", którzy to niby dobrzy są ale nikt nie chce z nimi grać ponieważ "nie podają i nie grają zespołowo". Dziecinne. Osobiście czekam na kolejne mecze i decyzje Skorży, czy da pstryczka Rado czy też kosztem Serbów znów posadzi na ławie Novo, lub Wolskiego czy Blanco.

kristof
05-03-2012, 19:21
Tu nie ma o czym nawet dyskutować. Jeśli ktoś na czerwony mówi czarny nie ma co kłócić się z nim o to który krawat lepiej pasuje do garnituru.

Ljuboja jest najlepszym zawodnikiem jaki grał w ekstraklasie, kropka.

Wolski w sobotę przez pierwsze 20 minut kopał się w czoło, oddał jeden celny strzał w sam środek bramki, zmarnował setkę i ... tyle go było widać.

Kucharczyk od 2 lat gra dokładnie to samo, tylko sezon temu nie było go z kim porównywać więc wyglądał okazale, a teraz na tle Ljubo w końcu widać, że co druga piłka skacze mu na 10 metrów i co drugą akcję gdzie jednak uda mu się przyjąć poda nie w tempo, albo totalnie niecelnie.

Żyro pierwsze 10 dotknięć piłki to 5 niecelnych podań na ślepo z pierwszej oraz 5 strat.

... i to są Ci młodzi którzy mają wymagać żeby Ljuboja na nich rękoma nie machał? Wolne żarty.

Jerzman
05-03-2012, 19:50
Wiadomo co z Vrdoljakiem? Już zagra czy wyautowany na dłużej?

Jaco
05-03-2012, 19:54
Zagra. :ucieszony:

twarog1987
05-03-2012, 19:55
Po meczu we Wrocławiu,niektórzy Ljuboję to chcieli koronować,a teraz najlepiej jakby powędrował na ławkę...,facet ma 33 lata,dalej prezentuje wysoki poziom, więc tylko wypada się cieszyć.Jeśli zaś o spalone chodzi,to prawda jest taka,że Ljuboja szybkości nie ma i kombinuje by podanie które ma dostać dało mu przewagę startową nad rywalem,dlatego te spalone będą dalej nagminne do końca sezonu,ale proponuję na to patrzeć,że czasami się zdarzy,że jednak dostanie podanie do którego idealnie wyjdzie,a to w zasadzie spora szansa na bramkę.

kaka1534
05-03-2012, 20:41
Co do Ljuboi to raczej powinno poświęcić mu się oddzielny temat :P
Według mnie to gracz przypominający (niekoniecznie skalą umiejętności) Ibrahimovica w Milanie. Podobnie jak Serb dla naszej drużyny tak Szwed wydaje się dla swojego klubu niezastąpiony. Obydwaj to gracze niepokorni, niekonwencjonalni, wokół nich nich musi kręcić się wszystko co dzieje się na boisku. Wbrew temu co niektórzy piszą, Ljuboja jest w tej chwili na tyle ważną postacią, że wydaje się być nie do ruszenia.

Nie można oceniać go przez pryzmat tylko meczu z ŁKSem. Ze Śląskiem i wielu innych spotkaniach ratował nam tyłek. Nie twierdzę że jest ideałem bo gołym okiem widać że czasami woli stracić lub spróbować kogoś ograć piłkę niż podać do znacznie lepiej ustawionego kolegi (Novo czy Kucharczyk).

A co do samego meczu.. Jesteśmy liderem i musimy wygrywać ile się da. Wiemy to my, wiedzą to zawodnicy. Więc z Podbeskidziem TYLKO ZWYCIĘSTWO.

((L))ukasz
05-03-2012, 20:48
jak wygląda sytuacja z biletami na wyjazd ?

Wspak!

hummel
05-03-2012, 20:52
Dojebałeś pytaniem jak przysłowiowa Hanka w kartony.

((L))ukasz
05-03-2012, 20:54
Dzieki Michał :)

czyli trzeba będzie wyrobic karte kibica, kolejną...

Iron86
05-03-2012, 20:55
Czytam i oczom nie wierzę.

Choć nigdy na tym forum nic nie napisałem to od ładnych paru(nastu) lat kibicuję Legi, na nie jednym meczu w sto(L)icy byłem i z nie jednym z Was wódę piłem.

Pochodzę z okolic Bielska-Białej i za TSP (wcześniej Ceramedem) trzymałem od kiedy interesuję się piłką czyli od jakiegoś 6 roku życia kiedy to pierwszy raz byłem zabierany na mecze.

Dla tego śmieszą mnie niektóre wypowiedzi na tym forum.

Nie piszę tego teraz aby się żalić bo nawet mi to nie w głowie tylko poinformować grzecznie że część z tutaj komentujących pieprzy głupoty.

Zarówno co do historii klubu, jak i odnośnie stadionu na którym gramy. (pomijam już tę żenadę odnośnie kto w Bielsku rządzi czy tam jest jedynym klubem, a zaręczam że masę kibiców TSP z Legią sympatyzuje)

Cóż w sobotę będę oczywiście dopingował TSP w każdym innym jestem i pozostanę za (L)

Niech na szczycie tabeli zawsze będzie najlepszy więc o niczyje potknięcia się nie modlę, a co do sobotniego meczu to osobiście cieszę się na wielkie święto jakim jest każdy mecz ligowy mojego zespołu w moim mieście.
Liczę na zaciętą grę, wiele goli i oby co najmniej jeden więcej po stronie TSP
Czołem!

Brylancik
05-03-2012, 21:06
pomijam już tę żenadę odnośnie kto w Bielsku rządzi czy tam jest jedynym klubem

po czym wnosisz?

czy to że TSP ma stoisko na hali marketu Real Gemini Park z pamiątkami? czy po tym że wieszacie plakaciki przed meczem na słupach ? bo nie wiem w czym jesteście tacy kozacy ?

:?

Jaco
05-03-2012, 21:29
Poczytaj sobie historię klubu jeśli Cię to interesuje TSP pisząc w wielkim uproszczeniu to konsolidacja lwiej części historii piłki nożnej w samym Bielsku i regionie.

To masz na myśli?:

Drużyna Podbeskidzia powstała w obecnej formie 11 lipca 1997 roku, w wyniku fuzji sekcji piłkarskiej BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i DKS Inter Komorowice, kontynuując tradycję utworzonej w 1907 sekcji piłkarskiej Bielitzer Fussball Klub

:wsciekly:

Mario
05-03-2012, 21:33
Kibicu TSu, wy istniejecie tylko godzinę przed meczem i godzinę po nim. Nie ma co się oszukiwać, w Bielsku kibicowsko jest tylko BKS, piłkarsko jest tych klubów więcej. To, że kibicowsko nie istniejecie niech świadczy chociażby fakt, że nigdy nie chcieliście konfrontacji ze Stalą, a jak wracacie do miasta z wyjazdu, to dzwonicie po mundurowych. Tyle i aż tyle, nie zaśmiecaj już forum.

Muha
05-03-2012, 21:47
Kibicu TSu, wy istniejecie tylko godzinę przed meczem i godzinę po nim. Nie ma co się oszukiwać, w Bielsku kibicowsko jest tylko BKS, piłkarsko jest tych klubów więcej. To, że kibicowsko nie istniejecie niech świadczy chociażby fakt, że nigdy nie chcieliście konfrontacji ze Stalą, a jak wracacie do miasta z wyjazdu, to dzwonicie po mundurowych. Tyle i aż tyle, nie zaśmiecaj już forum.

W przerwach skautowania lig bałkańskich ogarniasz trochę kibicowsko? :hmm:

Iron86
05-03-2012, 21:48
Moja ostatnia odpowiedź w tym temacie bo wyjdzie że się przyszedłem tylko napinać a tego bym nie chciał. To nie jest jakiś mój atak na kibiców Legii bo jak wspominałem byłem (i choć za pewne wielu to zaneguje) i myślę że nadal jestem.

więc:

100 osób to jest Twoim zdaniem wielka liczba? Może i było Ich tylu, spięli się to i przyjechali.
Nie wiem jakich "gości z Komorowic" znasz, to i nie mogę tego komentować.
"Podbeskidzie jest jak Polonia" xD no jak tak powiedział to na pewno ma racje;)
Jaco to nie jedyna fuzja którą wymieniłeś a co do "kultywowanej tradycji" to gdzie w 1907 było Bielsko? Nazwa może nie napawa dumą ale tu musiał bym wejść w historię miasta oraz jego etniczność z tamtego okresu.

Naprawdę nie chcę tu śmiecić Historią więc nie proście mnie cały czas o polemikę bo ktoś był w Bielsku i barw nie widział czy też zna tam kogoś itp.

Po co już przy prezentacji przeciwnika takie złośliwości? Szczególnie w sytuacji kiedy w kibicach TSP naprawdę macie sojuszników i cieszył bym się gdyby zawsze tak było między oboma klubami i ich kibicami.

Mario - nie będę polemizował z niewiedzą ale co do zaśmiecania masz rację, nie o to mi chodziło

Mario
05-03-2012, 21:52
W przerwach skautowania lig bałkańskich ogarniasz trochę kibicowsko? :hmm:

Za stary już jestem, jeżdżę tylko rekreacyjnie.

Pan Artysta
05-03-2012, 21:58
Non Iron chcesz nam powiedzieć, że Bielsko jest wasze a wy sami nie jesteście medialna wydmuszką ?

e(L) Pichichi
05-03-2012, 22:01
Jestem spokojny o ten mecz.Chłopaki będą chcieli się zrewanżować za kompromitację u nas i zlekceważenie rywala.Jeżeli zagramy z pełnym zaangażowaniem i chęcią rewanżu to liczę nawet na 3 bramki do przodu,bo jesteśmy o klasę lepsi od rzemieślników z Bielska...

Runi
05-03-2012, 23:42
Jestem spokojny o ten mecz.Chłopaki będą chcieli się zrewanżować za kompromitację u nas i zlekceważenie rywala.Jeżeli zagramy z pełnym zaangażowaniem i chęcią rewanżu to liczę nawet na 3 bramki do przodu,bo jesteśmy o klasę lepsi od rzemieślników z Bielska...

Też mam podobnie jestem spokojny. Po pierwsze rewanż za jesień, po drugie ŁKS pokazał ,że na stojąco się z nikim nie wygra więc chłopacy się postarają. Wbrew pozorom ważny mecz, później KSP i Bełchatów i można w tej lidze odjechać.

slony7
06-03-2012, 09:09
jezeli chodzi o mecz to wydawałoby się że są to 3 pewne punkty aczkolwiek jak wszyscy wiemy z doświadczenia to ten mecz będzie bardzo trudny

Kawa
06-03-2012, 09:42
jezeli chodzi o mecz to wydawałoby się że są to 3 pewne punkty aczkolwiek jak wszyscy wiemy z doświadczenia to ten mecz będzie bardzo trudny
Jeśli o pogodę to powinno być słońce, ale jak wszyscy wiem może też padać.

Jaco
06-03-2012, 09:52
Genialne! :bauns:
A teraz zastanów się, co wniosłeś do dyskusji. :jejku:

Ytong
06-03-2012, 10:25
W gruncie rzeczy, mecz z Podbeskidziem nie będzie taki łatwy. Raz, że na swoim boisku są bardzo mocni już parę drużyn z czuba się o tym przekonało. No i Legia grając ze słabszymi w pada w jakiś amok i nie mogą zagrać dobrego meczu. Po meczu ze Śląskiem myślałem, że rozbiją słaby ŁKS, a teraz mam mieszane odczucia...ale co tam 3 pkt muszą być !

ivan
06-03-2012, 11:30
Dużo będzie zależało od tego kto pierwszy strzeli gola , w Zabrzu miałem wrażenie że gdyby udało im się pierwszym strzelić gola to spokojnie powieźli by Górniaka . Po bramce Prezesa zaczęły się nerwy i histeryczne zagrania w ataku bez jakiejkolwiek myśli taktycznej . Takich meczów było dużo więcej choćby Bełchatów na wyjeździe w poprzednim sezonie . U siebie odrabianie strat jeszcze czasem wychodzi , na wyjeździe ta sztuka w tym i poprzednim sezonie chyba się nie udała jeśli mnie pamięć nie myli . Także najważniejsze to nie stracić bramki a wtedy pewnie coś wpadnie do bramki Podbeskidzia .

PeCe
06-03-2012, 11:44
Podbeskidzie bardzo dobrze jak na beniaminka spisuje się u siebie i tracą mało goli. Możliwe, że się zamurują i będą grali na 0:0 albo na jedną kontrę i jednobramkowe zwycięstwo. To idealny sprawdzian dla naszych kopaczy, żeby pokazać, że potrafią wygrać z każdym i że drużyna dojrzała, potrafiąc ze słabszymi regularnie zdobywać punkty. Wydaje mi się, że Podbeskidzie nie wytrzyma tempa ligi i z obecnego 7 miejsca, skończy gdzieś na 11.

maatek
06-03-2012, 11:45
W takich meczach to najwazniejsza jest skuteczność. W Zabrzu mieliśmy swoje okazje i nic z tego nie wyszło. Na pewno bedzie to mecz walki, jazda na dupie raz po raz. Stąd możemy mieć 2-3 sytuacje i trzeba je wykorzystać.

rey
06-03-2012, 11:46
Styl nieważny, ilość goli nieważna, skład nieważny. 3 punkty ważne :cinkciarz:

Ytong
06-03-2012, 11:52
Styl nieważny, ilość goli nieważna, skład nieważny. 3 punkty ważne :cinkciarz:

O to to ;) Lecz wysokie zwycięstwo przed meczem z KSP może jakoś dobrze wpłynąć na ich psychikę

nevermind
06-03-2012, 11:53
O to to ;) Lecz wysokie zwycięstwo przed meczem z KSP może jakoś dobrze wpłynąć na ich psychikę

Wysokie to ma byc z konfiturami a nie Podbeskidziem :bauns:

Ytong
06-03-2012, 11:55
Wysokie to ma byc z konfiturami a nie Podbeskidziem :bauns:

To chyba lepsze rozwiązanie :prawi:

Sosen
06-03-2012, 12:53
A ja myśle, że PBB z racji tego, że gra u siebie, oglądało nasze potyczki w Kielcach i Zabrzu zagra identycznie jak gospodarze tamtych spotkań. Przez 25-40 minut 100% pressing i walki co skończy się strzeloną bramką i znając Naszą słabość na wyjazdach dowiozą to do końca.

Jeśli Nasi wytrzymają napór to mecz skończy się tak jak w Chorzowie. My dużo szczęścia pod własną bramką i 2-3 akcje w całym spotkaniu z czego jedna wpadnie.

Pozostało 10 kolejek do końca. Muszą, po prostu muszą, w każdym spotkaniu wyszarpać te upragnione 3 pkt.

R.
06-03-2012, 12:59
Ja tam jestem ciekaw jak sie zaprezentuja. Nie przemawia do mnie argument, ze u siebie Podbeskidzie traci malo goli, nie przegrywa itp. Druzyna z takim skladem musi tam wygrywac. Bo jesli nie to albo psychika nie funkcjonuje albo trener nie potrafi ich zmotywowac. Dziwne to tym bardziej, jesli spojrzy sie na metryke i doswiadczenie niektorych graczy.

Slyboots
06-03-2012, 15:14
Co do Ljuboji - pomimo jego bezdyskusyjnych umiejętności, nie unikniemy jego przymusowej degradacji ze statusu świętej krowy do, przyjmując nomenklaturę FM-ową, ważnego zawodnika pierwszego zespołu. ;)

O ile zechcą oczywiście przedłużyć z nim kontrakt, co po takim sezonie wydaje się być bezwarunkowe. Jeśli podpisze nową umowę, wtedy nie wyobrażam sobie żeby 34-letni zawodnik ( w 2013 35-letni) wychodził na pozycji wysuniętego napastnika co mecz, w dodatku w każdym od 1 do 90 minuty, tak jak ma to miejsce teraz, z nielicznymi wyjątkami. Mimo ułomności naszej ligi, biologii w ten sposób się nie oszuka i już. W końcu jego technika zacznie coraz częściej przegrywać pojedynki z szybkością jakiegoś drwala z Korony czy Bielska.

W tym sezonie póki zespołowi jako tako żre, jest lider, bałbym się zmieniać mu pozycję. O posadzeniu na ławce nie ma mowy, tak jak pisał Z. - ze względów zarówno sportowych, jak i "szatniowych". Pozostaje kwestia Blanco, który przy nietykalności Ljuboji nie będzie mógł pokazać, jak potrafi grać w piłkę i czy można brać go na następne 2-3 sezony, czy szukać kogoś nowego.

W każdym razie, trzeba jednak Ljuboję oswajać z myślą, że takiej roli w następnym sezonie odgrywać już nie może, jeśli drużyna ma notować progres. Czasem pozycja za napastnikiem, rzadziej ławeczka, ale zdarzy się. Fochów nie ma co się bać w nieskończoność. :]

Co do meczu - jeden z tych wyjazdów na wiosnę, po których pozna się czy będzie mistrz. 1-0 dla nas będzie równie świetnym znakiem jak wyjazdowe wygrane w Wodzisławiu w ostatnich mistrzowskich sezonach ;)

Alejku Masalama Muhamad
06-03-2012, 19:20
Raz, że na swoim boisku są bardzo mocni już parę drużyn z czuba się o tym przekonało.

Faktycznie.

Podbeskidzie w Bielsku rozegralo do tej pory 10 spotkan z czego czterokrotnie wygrywało(Lubin, Lechia, Cracovia, Bełchatów)

Nie ma co demonizować.

pleba
06-03-2012, 20:09
Klucz w tym, żeby szybko strzelić pierwszego gola. Jeśli Skorża w pełni wykorzysta nasze atuty w ofensywie (czyli wystawi Blanco na szpicy, a Ljuboję lekko cofniętego) to jestem o to spokojny. Po porażce u nas i ostatnich wynikach Podbeskidzia nie sądzę, by mogli ich zlekceważyć. Nie wiem jak tam może prezentować się murawa, ale chyba gorej niż na meczu z ŁKSem czy Sportingiem być nie może, więc i to przeszkadzać nie powinno.

nst
06-03-2012, 20:15
Podbeskidzie traci troche bramek wiec wystarczy mocno na nich siasc. Dodatkowo nie powinni nasi ich zlekcewazyc jak chyba poprzednio im sie przytrafilo. Jest spora szansa na fajna kolejke. Wisla z Lechem zremisuja, Slask bedzie sie meczyc z Korona... Oby :)

PS: Ruch wygrywa z Zaglebiem :D

ivan
06-03-2012, 20:34
W bramce Podbeskidzia stoi Richard 0:6 Zajc więc jest nadzieja na bramki . :bauns:

Playboy
06-03-2012, 22:59
Tutaj się nie ma co zastanawiać jak zagra Podbeskidzie czy wysokim pressingiem czy niskim. Najważniejsze to jak zagra Legia, bo jeśli będzie w normalnej dyspozycji to bez względu na grę Bielszczan będą 3 punkty i tego się trzymajmy

nevermind
06-03-2012, 23:10
W bramce Podbeskidzia stoi Richard 0:6 Zajc więc jest nadzieja na bramki . :bauns:

A u nas za to jest Danijel "całe zycie na spalonym" Ljuboja, wiec z tą nadzieja to bym sie wstrzymał :D

;)

Nazgul
06-03-2012, 23:15
W tym sezonie póki zespołowi jako tako żre, jest lider, bałbym się zmieniać mu pozycję.

A ja bym mu zmienił właśnie dlatego że zespołowi żre i nie są uszkodzeni mentalnie jak w zeszłym sezonie z czego zobacz ile czasu wyłazili. Teraz taki numer łatwiej by przeszedł.

Ciekaw jestem, czy Skorża robi burze mózgów w szatni? :D

Brylancik
07-03-2012, 06:21
A u nas za to jest Danijel "całe zycie na spalonym" Ljuboja, wiec z tą nadzieja to bym sie wstrzymał :D
;)

Danijel "The Situation" Ljuboja :bounce:

szybko strzelić bramke, potem już kontrolować gre samemu i nie patrzec na TSP

Mini
07-03-2012, 09:14
Danijel "The Situation" Ljuboja :bounce:

"Everything is situation" - śp. George Carlin

Runi
07-03-2012, 09:16
Podbeskidzie traci troche bramek wiec wystarczy mocno na nich siasc. Dodatkowo nie powinni nasi ich zlekcewazyc jak chyba poprzednio im sie przytrafilo. Jest spora szansa na fajna kolejke. Wisla z Lechem zremisuja, Slask bedzie sie meczyc z Korona... Oby :)

PS: Ruch wygrywa z Zaglebiem :D

Podbeskidzie- Ruch 1:0
Podbeskidzie-Bełchatów 1:0
Podbeskidzie-Lech 0:0
Podbeskidzie-Górnik 1:1
Podbeskidzie-Cracovia 1:0
Podbeskidzie-Lechia 1:0
Podbeskidzie-Ruch 0:1

W ostatnim 7 meczach u siebie stracili 2 bramki , więc nie zgodziłbym się ,że tracą dużo u siebie.Początek mieli gorszy, bo i Korona im 3 strzeliła , i Jaga 2, no ale potem stali się niezłą drużyną w defensywie u siebie.

ivan
07-03-2012, 09:49

;)

No proszę cię , Danijel " przeważnie na spalonym ale czasem pierdolnę bramkę tygodnia w Europie " Ljuboja zje Zajaca na obiad .:D

Kempes
07-03-2012, 10:15
Po tych ostatnich postach o Ljuboji naszło mnie takie przemyślenie. Jeśli z Podbeskidziem Blanco nie zagra na szpicy, a Novo nie zagra w pierwszym składzie - to znaczy że z tymi transferami było coś nie tak / są nieprzemyślane.

No bo k-rwa mać, jak wytłumaczyć fakt że sprowadzamy z zachodu dwóch napastników, dajemy im gigantyczną pensję a teraz ... nie ma dla nich optymalnego miejsca, a zaczyna się eksperymentowanie.

Ljuboja daje wiele drużynie ale nie zgadzam się z twierdzeniem że cały klub ma teraz działać pod niego. To trener rządzi drużyną i tak musi pozostać. Skoro sprowadza się 2-krotnego króla strzelców ligi greckiej, który jest najlepszy na szpicy, to powinien grać na szpicy.

Podobnie jest z Novo. Możemy sobie wmawiać, że to zawodnik na różne pozycje ect. ale prawda jest taka że JEDNAK to jest napastnik.

Mam nadzieje, że ŁKS to był tylko test doświadczalny. Skoro kupiono klasowych napastników (z - przypominam - gigantyczmi kontraktami) a teraz nie można znaleźć dla nich miejsca w drużynie (ze względu na specyficzne ustawienie teamu albo nie daj boże ze względu na fochy Ljuboji) tzn. że te transfery to były tylko igrzyska dla ludu - aby ten lud oraż Skorża zamknęli mordę.

ps. Moja generalne konkluzja jest taka, że jak dla wszystkich 3 nie znajdzie się miejsce w szeroko pojętym napadzie (a Blanco na szpicy) tzn. że będziemy mieli na ławie gigantyczny/gigantyczne kominy płacowe przy których Kneżević to pikuś.

detoxizer
07-03-2012, 10:21
ps. Moja generalne konkluzja jest taka, że jak dla wszystkich 3 nie znajdzie się miejsce w szeroko pojętym napadzie (a Blanco na szpicy) tzn. że będziemy mieli na ławie gigantyczny/gigantyczne kominy płacowe przy których Kneżević to pikuś.

Teoretycznie, ale tylko przez 2 miesiące. Ludzie zamknęli się, a chyba jednak głównie o to chodziło...

a-d-a-m
07-03-2012, 10:31

Musi się znaleźć, inaczej by Skorża sobie sam w kolano strzelił. Tyle płakał o nowych ofensywnych zawodników, a jak ściągnęli mu dwie (jak na polskie warunki) gwiazdy za duże pieniądze to on ich na ławce sadza i naraża klub na straty finansowe... Walter i Zygo by tego nie przeżyli... Choćby było to wbrew interesowi drużyny to wkrótce będą grali z Blanco na szpicy, cofniętym Ljubo oraz Nacho i Rado na skrzydłach.

Nazgul
07-03-2012, 10:42
Po tych ostatnich postach o Ljuboji naszło mnie takie przemyślenie. Jeśli z Podbeskidziem Blanco nie zagra na szpicy, a Novo nie zagra w pierwszym składzie - to znaczy że z tymi transferami było coś nie tak / są nieprzemyślane.

No ja akurat jestem zdania, że nie powinni jeszcze w tym meczu wychodzić obydwaj. Połowa jeden, połowa drugi. Tylko warunek - chłopaki powinni mieć powiedziane, aby grali z nimi jak najwięcej, bo ze Śląskiem nie za bardzo grali z Hiszpanem a z ŁKS - z Argentyńczykiem. W przerwie Wolski za Blanco, Novo za dajmy na to Żyro, przesunięcie Ljuboi na szpicę i zobaczyłoby się co lepiej żre.

Bootleg
07-03-2012, 10:43
bo tak naprawdę, po przyjściu Novo transfer Blanco nie był aż tak bardzo konieczny... dużo lepszym wyjściem byłoby zakontraktowanie japońca, który mógł grac zarówno na boku pomocy jak i w środku... Novo byłby przewidziany wtedy tylko do ataku, a Matsui wypełniłby lukę po Rybusie. No a tak mamy trzech napastników, których w obecnym systemie nijak nie da się upchnąć w 11 :kawa:

Poza tym ja nie zgodzę się, z tym, że Blanco powinien grać z automatu na szpicy. Ljuboja to mimo wszystkiego sprawdzony wariant, więc siłą rzeczy Skorża bardziej ufa jemu.

Kempes
07-03-2012, 10:43
No ja akurat jestem zdania, że nie powinni jeszcze w tym meczu wychodzić. obydwaj. Połowa jeden, połowa drugi. Tylko warunek - chłopaki powinni mieć powiedziane, aby grali z nimi jak najwięcej, bo ze Śląskiem nie za bardzo grali z Hiszpanem a z ŁKS - z Argentyńczykiem.

No tak też można. Cokolwiek, byle w 100% wykorzystywać ich najlepsze cechy..

Runi
07-03-2012, 10:44
Wolski musi zagrać w pierwszym, bo z drużyną z autobusem w polu karnym przyda się ktoś mocno kreatywny, który jednym zagraniem stworzy sytuację.

detoxizer
07-03-2012, 10:48
Wolski musi zagrać w pierwszym, bo z drużyną z autobusem w polu karnym przyda się ktoś mocno kreatywny, który jednym zagraniem stworzy sytuację.

Obyś się nie zdziwił. :)

Runi
07-03-2012, 10:50

A uważasz , że wyjdzie ktoś na mecz z nami grać otwartą piłkę??:) do tego jak napisałem parę postów temu oni naprawdę mało bramek tracą u siebie.

Nazgul
07-03-2012, 10:55

Zdziwić to się zawsze można. I to w obydwie strony :)
No chyba że się nie gra na loterii i się dziwi, że się nie wygrało :)

A tak bajdełej - po cholerę ciągle grać DWOMA def. pomocnikami?

Jeden by IMO zdecydowanie wystarczył.

syrokomla
07-03-2012, 11:05
Zdziwić to się zawsze można. I to w obydwie strony :)
No chyba że się nie gra na loterii i się dziwi, że się nie wygrało :)

A tak bajdełej - po cholerę ciągle grać DWOMA def. pomocnikami?

Jeden by IMO zdecydowanie wystarczył.

Jak na razie jestesmy liderem, stracilismy najmniej bramek, strzeliliśmy najwięcej - widaś system się sprawdza. A oprócz tego to nie jest tak do końca, że obaj mają identyczną pozycję, zadania. Jeden jest przecinak (Borysiuk, teraz Rzeżniczak), a drugi taki bardziej środkowy pomocnik 50/50 (Gol, trochę mniej Vrdoljak). Ale tez bym wolał dwóch w... ataku ;)

ultra(L)ights
07-03-2012, 11:11
Mój nic nie wnoszący post w tej dyskusji, ale nie mogę się już doczekać meczyku.
Mrowienie w palcach i lekkie podenerwowanie. :)
Nie ważne czy jedna czy osiem bramek...ważne 3 punkty!

P.S. brakuje mi meczyków o stawkę co 3 dni :)

voytek
07-03-2012, 11:29
No ja akurat jestem zdania, że nie powinni jeszcze w tym meczu wychodzić obydwaj. Połowa jeden, połowa drugi. Tylko warunek - chłopaki powinni mieć powiedziane, aby grali z nimi jak najwięcej, bo ze Śląskiem nie za bardzo grali z Hiszpanem a z ŁKS - z Argentyńczykiem. W przerwie Wolski za Blanco, Novo za dajmy na to Żyro, przesunięcie Ljuboi na szpicę i zobaczyłoby się co lepiej żre.

Bez sensu. Novo jest w "trybie meczowy" (grał w Hiszpanii) i nie jest to zawodnik, który potrzebuje czasu aby zgrać się z drużyną. Tacy gracze wchodzą niemal z marszu. Powinien wyjść od 1 minuty, bo w obwodzie jest słaby po kontuzji Radović, słaby Kucharczyk i beznadziejny Żyro, który wg Ciebie powinien wyjść od 1 minuty? Już wolę 3 def. z Vdroljakiem i Golem w środku. Blanco może wejść z ławki, owszem, jako klasyczna 9, tylko nasuwa się pytanie: czy Skorża ma odwagę zdjąć z boiska Ljuboje dajmy na to w 60 minucie? Wątpię.

nst
07-03-2012, 11:55
Stawianie na Zyro od pierwszej minuty to bedzie sabotaz. Niech chlopak odpocznie i wejdzie na podmeczonego rywala :D

Spokoj w tylach i dobra komunikacja to bedzie najwazniejsze. Podbeskidzie moze nie cofnie sie calkowicie, ale wiemy ze z kontry to oni lubia i potrafia grac.

Piotr_90
07-03-2012, 12:08
Myśląc jak Skorża to mamy 4 miejsca w ofensywie.
A zawodników mamy trochę więcej:
- Ljuboja,
- Radovic,
- Wolski,
- Żyro,
- Kucharczyk,
- Novo,
- Blanco,
- Hubnik.

Dla mnie prawie pewnym jest, że z Podbeskidziem zagra Ljuboja i... Wolski. Zostają dwa miejsca. Hubnik i Żyro odpadają, bo pierwszy po kontuzji ciągle nie może dojść do siebie, a drugi formy szuka a znaleźć nie może. Rado to samo co Hubnik, czyli po kontuzji jakoś mu gra nie szła. Cieszy progres w grze Kucharczyka. Zostają Novo i Blanco. Pierwszy pokazał ze Śląskiem, że w piłkę potrafi grać. Blanco zagrał z ŁKSem na nie swojej pozycji.
I co teraz zrobić z tym wszystkim?
Ustawiając Blanco na szpicy a Ljubo za nim to trafimy dwóch graczy, jeśli chodzi o defensywę. Blanco nie mógłby wtedy cofać się po piłkę bo zapewne nie taka byłaby jego rola. Ljubo raczej by nie starał się odbierać piłek tylko czekać na podanie. I czy to by się sprawdziło? Pewnie w dzisiejszym sparingu się nie dowiemy bo Ljubo zapewne nie zagra. A Blanco zagra na szpicy i strzeli dwie bramki, i będzie problem.

Reasumując: grając 4-5-1 to my nigdy Blanco nie ustawimy na szpicy bo Skorża nie będzie chciał w destrukcji tracić dwóch piłkarzy, a ewentualnie jednego.

A moim zdaniem ofensywa na Podbeskidzie powinna być mniej więcej taka: Wolski-Ljuboja-Novo i przed nimi Blanco. Jak tak nie zagramy to nigdy się nie dowiemy czy z Blanco taki kocur. Ewentualnie za Novo Rado lub Kucharczyk.

zizou
07-03-2012, 12:40
Tak czytam Nas i czytam i wniosek jest jeden: nie na darmo mówi się, że w Polsce jest 40 mln trenerów piłkarskich:lol:

Jak dla mnie - jeśli nasz trener tak zdecyduje - z Podbeskidziem możemy zagrać nawet z Kuciakiem jako wysuniętym napastnikiem, Magierą (tak, tym Magierą) jako rozgrywającym, Ljuboją na bramce (wszyscy, którzy piszą, że ciągle macha rękami i nie chce mu się biegać powinni być zadowoleni) i Panem Lucjanem Brychczym na ławce, jako niezawodnym jokerem (przecież prawie 200 bramek w lidze strzelił); byleby po meczu 3 punkty pojechały do Warszawy:flaga:

Mario
07-03-2012, 14:49
A może założycie temat "Ljuboja, Novo, Blanco - siła ofensywna" i tam rozkminiajcie kogo gdzie ustawić itp. itd. Bo obecnie każdy temat meczowy wygląda tak samo.

Nazgul
07-03-2012, 14:57
A może założycie temat "Ljuboja, Novo, Blanco - siła ofensywna" i tam rozkminiajcie kogo gdzie ustawić itp. itd. Bo obecnie każdy temat meczowy wygląda tak samo.

A jak ma wyglądać Twoim zdaniem?

Mario
07-03-2012, 15:00
A jak ma wyglądać Twoim zdaniem?

Trochę to już męczące i dlatego nawiązałem do przeniesienia dyskusji o sile ofensywnej do nowego tematu.

Mini
07-03-2012, 15:05
Musi się znaleźć, inaczej by Skorża sobie sam w kolano strzelił. Tyle płakał o nowych ofensywnych zawodników, a jak ściągnęli mu dwie (jak na polskie warunki) gwiazdy za duże pieniądze to on ich na ławce sadza i naraża klub na straty finansowe... Walter i Zygo by tego nie przeżyli...

to może lepiej niech siedzą na ławce.

Kto musi usiąść na ławie żeby Miklasa szlag trafił ?

zizou
07-03-2012, 15:11

Jak dla mnie najlepsza nazwa takiego tematu to "Dlaczego Skorża nie ma racji, czyli i ty możesz zostać trenerem":lol:

a-d-a-m
07-03-2012, 15:15

A o czym twoim zdaniem powinno się rozmawiać Mario w tym temacie, jak nie o ustawieniu taktycznym przed zbliżającym się meczem?

to może lepiej niech siedzą na ławce.

Kto musi usiąść na ławie żeby Miklasa szlag trafił ?

Miklasa Legia mało co interesuje, więc żeby spełniło się twoje życzenie to raczej musiałby zostać zwolniony z roboty z perspektywą powrotu do Iławy...

Mario
07-03-2012, 15:32
A o czym twoim zdaniem powinno się rozmawiać Mario w tym temacie, jak nie o ustawieniu taktycznym przed zbliżającym się meczem?

Rzuciłem luźną myśl, nic więcej.

me(L)u
07-03-2012, 15:57
Jak słyszę pomysły w stylu "połowę niech gra jeden, a połowę drugi" to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Przecież to jakaś niedorzeczność jest. O co tu chodzi, żeby każdemu zrobić dobrze, czy jak?

Nazgul
07-03-2012, 16:16
Jak słyszę pomysły w stylu "połowę niech gra jeden, a połowę drugi" to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Przecież to jakaś niedorzeczność jest. O co tu chodzi, żeby każdemu zrobić dobrze, czy jak?

Nie.

Widziałeś co się działo jak w 2010 załadowali do pierwszej 11 wszystkie nowe nabytki na raz. Tudzież jak graja zespoły którym wymienia się skład co pół roku. Zmiany w składzie muszą być stopniowe. Żadnych rewolucji.

A co do wariantów taktycznych właśnie ćwiczymy z kukłą. Póki co 7:0.

Edit - 8.

detoxizer
07-03-2012, 16:18
Bardzo dobry ruch Skorży, który rozdzielił Ljuboję i Radovica.

Kempes
07-03-2012, 16:19
Nie wiem co komu przeszkadza jeśli z kulturką ludzie dywagują z innymi analizatorami o potencjalnym składzie i ustawieniu. Chyba jest to lepsze niż 50 postów w stylu: będzie 3:0 , będzie 4:0.

Zwłaszcza, że każde rozkminki przed każdym meczem odnoszą się do aktualnej sytuacji. Po ŁKS-ie ludzie dywagują co Blanco mógłby zrobić na szpicy, a po Podbeskidziu mogą być dywagacje czemu Blanco ma spierda-ać na szczaw, a z Polonią lepiej zagrać bardziej bezpiecznie w środku pola ect.

Nie wiem jak inaczej może wyglądać meczowy temat ''przed'' meczem.

nevermind
07-03-2012, 16:20
Nie wiem jak inaczej może wyglądać meczowy temat ''przed'' meczem.

Na bałkanach te tematy "troszke" inaczej wygladają wiec Mario pewnie jest przyzwyczajony do innych standardów :lol3:

Zreszta sam nie wiem co to komu przeszkadza... Niektorzy chyba na siłe próbują być mega "fajni" i "kumaczi" aczkolwiek im to za bardzo nie wychodzi :chytry:

E: 10:0 dla Legii. Tak sie zastanawiam w jakim celu odbywaja takie mecze? Przeciez taki sam efekt bylby jakby pograli z kolkami wbitymi... :|

Nazgul
07-03-2012, 16:34
E: 10:0 dla Legii. Tak sie zastanawiam w jakim celu odbywaja takie mecze? Przeciez taki sam efekt bylby jakby pograli z kolkami wbitymi... :|

Bo nawet słaby przeciwnik gra zawsze na całego.

Edit: 11:0. Blanco x3, Wolski x2, Żyro, Novo, Hubnik, Kucharczyk, Furman, Gol.

(L)ukas
07-03-2012, 17:01
Bo nawet słaby przeciwnik gra zawsze na całego.

I właśnie przez takie "na całego" mogą przytrafić się kontuzje :/

Makrel
07-03-2012, 17:04
Nawet ładny mecz. Takie zwycięstwo powinno podbudować naszych kopaczy. Tylko, żeby nie myśleli, że z każdym tak łatwo pójdzie. Pierwszy test z Podbeskidziem.

Tom Kruz
07-03-2012, 17:12

Kto był na meczu widział, że Pilica przeważała. Legia wygrała dzięki sędziemu, który puszczał spalone i nie uznał 12 bramek Pilicy. Szczególnie słaby Blanco. Walter po meczu ponoć zwolnił Skorżę i zatrudnił Pasiekę. :lol2:

me(L)u
07-03-2012, 17:14
Widziałeś co się działo jak w 2010 załadowali do pierwszej 11 wszystkie nowe nabytki na raz. Tudzież jak graja zespoły którym wymienia się skład co pół roku. Zmiany w składzie muszą być stopniowe. Żadnych rewolucji.

Super pomysł, pycha. Tylko, w którym momencie napisałem, że nowe nabytki mają grać w pierwszym składzie?

A teraz pokaż mi zespoły, w których zastosowano tę "wspaniałą" metodę grania po pół meczu (poza sparingami).

W Barcelonie wpadli kiedyś na podobnie zajebisty pomysł. Valdes będzie bronił w lidze, a Rustu w LM. Efekty były oszałamiające :D

Nazgul
07-03-2012, 17:22
Super pomysł, pycha. Tylko, w którym momencie napisałem, że nowe nabytki mają grać w pierwszym składzie?

A teraz pokaż mi zespoły, w których zastosowano tę "wspaniałą" metodę grania po pół meczu (poza sparingami).

Każdy zespół który dokonuje zmian :)

Bo one PO TO SĄ :hyhy:

me(L)u
07-03-2012, 17:59
Noooo. I nowi zawodnicy grają po pół meczu. To taka norma.

EOT

Nazgul
07-03-2012, 18:10
Noooo. I nowi zawodnicy grają po pół meczu. To taka norma.

Czasami, a czasami wchodzą na ostatnie cztery minuty :hyhy:

Skorża po sparringu:

http://legia.com/news,28347-skorza_blanco_z_ljuboja_w_bielsku_bialej.html

Prawdopodobnie Radović zacznie mecz w Bielsku na ławce.

Bajdełej Skorża chyba mnie czyta :D :D :D

midzi
07-03-2012, 18:34
Ostatnie 20 min sparingu jakie widziałem nastrajają pozytywnie. Bramka wpadała za bramką, a tempo było mocniejsze niż spacerkowe.

O co chodzi z tymi problemami kardiologicznymi Bruce'a?

Nazgul
07-03-2012, 19:23
Ostatnie 20 min sparingu jakie widziałem nastrajają pozytywnie. Bramka wpadała za bramką, a tempo było mocniejsze niż spacerkowe.

O co chodzi z tymi problemami kardiologicznymi Bruce'a?

Też się zdziwiłem...

Może ktoś z redaktorów LL! zapyta na konferencji prasowej?

Muha
07-03-2012, 19:35
Czyżby Bruce wcale nie miał tych 18 lat, tylko powyżej trzydziestu? :>

Mini
07-03-2012, 20:36
Bajdełej Skorża chyba mnie czyta :D :D :D

no ba \')
w klubie nie ma pół osoby od której mógłby coś sensownego usłyszeć to czyta forum. Tu znajdzie optymalne ustawienie drużyny na każdy mecz, taktykę, jakie zmiany powinny być, gotowe formułki do motywowania piłkarzy - żyć nie umierać. Jak nie było internetu to dopiero mieli trenerzy przejebane... sami musieli wszystko wykombinować

Nazgul
07-03-2012, 20:53
no ba \')
w klubie nie ma pół osoby od której mógłby coś sensownego usłyszeć to czyta forum. Tu znajdzie optymalne ustawienie drużyny na każdy mecz, taktykę, jakie zmiany powinny być, gotowe formułki do motywowania piłkarzy - żyć nie umierać. Jak nie było internetu to dopiero mieli trenerzy przejebane... sami musieli wszystko wykombinować

Ja to już rozkminiłem: W Polsce każdy robi wszystko ZAJEBIŚCIE i jest superfachowcem do momentu, kiedy nie zacznie za to brać kasy. Wystarczy ze za coś zaczną płacić i 90% totalna demencja. ;) \')

Jaco
07-03-2012, 20:56
Ja to już rozkminiłem: W Polsce każdy robi wszystko ZAJEBIŚCIE i jest superfachowcem do momentu, kiedy nie zacznie za to brać kasy. Wystarczy ze za coś zaczną płacić i 90% totalna demencja. ;) \')
To tak, jak z wyborami politycznymi u niektórych. Tylko twardziele się nie przerzucają. \')

Mini
07-03-2012, 20:59
A na moje to za dużo niektórzy zarabiają i ew. utrata pracy ich nie boli, bo mogą sobie za zaskórniaki które w domu z każdego kąta się wysypują przeżyć spokojnie bez pracy rok albo i dłużej. Wytłumaczenie dla siedemnastego z rzędu niepowodzenia zawsze znajdą takie w które łatwowierne ziutki uwierzą i którego nie zweryfikują i tak się kręci

e. a no i tym że ktoś powie prawdę nazywając ich szmatą (Zieliński: nigdy nie wrócę do JW), że robią z gęby cholewę (Dyzma: u mnie będą grać tylko ci co mają miejsce w składzie) itd. się kompletnie nie przejmują to mogą sobie funkcjonować spokojnie - wszak z góry idzie świetny przykład

Nazgul
07-03-2012, 20:59
To tak, jak z wyborami politycznymi u niektórych. Tylko twardziele się nie przerzucają. \')

Pytanie jeszcze, co owi twardziele mają twarde :)

Runi
07-03-2012, 23:58
No więc Skorża zdradził tajemnicę i Blanco z Ljuboją zagrają w Bielsku Białej razem:)

Stewie
08-03-2012, 08:10
Kwestia tylko w jakim ustawieniu :)

Runi
08-03-2012, 08:29
W wywiadzie po wczorajszym meczu stwierdził , że tym razem Blanco i Ljubo razem nie zagrali ale w sobotę napewno zagrają. Co do Rado stwierdził , że wraca do formy.Czyli można wywnioskować , że jeszcze nie wrócił i pewnie on zasiądzie z tej piątki na ławce. Zdaje mi się , że Ljuboję cofnie na szpicy ten Blanco a Wolski i Novo na bokach.

Lukasz-001
08-03-2012, 11:33
Znając Skorże to zagrają razem w systemie jeden w polu drugi na ławie.
Ostatni mecz pokazał, że nasz trener to wie tyle o ustawieniu drużyny, co wąż o bieganiu.

Sonny
08-03-2012, 12:16
Znając Skorże to zagrają razem w systemie jeden w polu drugi na ławie.
Ostatni mecz pokazał, że nasz trener to wie tyle o ustawieniu drużyny, co wąż o bieganiu.

Skoro tak mówisz, to zrób papiery i będziesz następcą Skorży. Pośmiejemy się z Twojego cyrku.

detoxizer
09-03-2012, 10:57
http://forumts.podbeskidzie.pl/viewtopic.php?f=41&t=637

Jaka spinka :lol:

Paluch
09-03-2012, 10:57
:popcorn:

Sgt.
09-03-2012, 11:03
Jaka spinka

19 postów od dwóch tygodni, normalnie forum im zaraz pęknie od tego ciśnienia :kawa:

nst
09-03-2012, 12:01
Sgt. dobrze to ujal :) Dodatkowo pokonali Nas na Łazienkowskiej, maja tez na rozkladzie Wisle i Lecha, u siebie stracili....2 gole? Maja prawo czuc sie pewnie.
Musimy ich tylko w sobote odpowiednio przekonac ze teraz nie bedzie dekoncentracji :)

matx
09-03-2012, 12:15
Spinka jak spinka, ale jakie głębokie przemyślenia. ;)

Widać ze kazdy z zawodników inaczej koncentruje sie przed tym meczem, jedni wolą spedzic czas w domu, jedni tacy jak Liran wolą zakupy w Auchanie; ) Miejmy nadzieje ze doda mu to skrzydel

Adin
09-03-2012, 12:18
http://forumts.podbeskidzie.pl/viewtopic.php?f=41&t=637

Jaka spinka :lol:

raczej forum typowych Januszy.

Nawet sam wpis, że " Nie poruszamy tutaj tematów dotyczących życia kibicowskiego !! " mówi sam za siebie.

ŁukaszD
09-03-2012, 12:37
Mecz mi pachnie następną "niespodzianką sezonu" :) od następnego to już będzie jak norma :cool:

================================================== =======
^ temu panu dziekujęmy - za wpisy na forum legionistów

I niech to będzie przestroga!

Sorry ale nasi modowie są jacyś ludzcy :kwiaty: i niech to będzie przestroga! :bat: nie narzekaj na moda swego bo możesz mieć Bielsko-Białego* :leze:

*-celowy zabieg autora :)

nevermind
09-03-2012, 12:38
Oni maja dwa fora. Jedno wlasnie to, dla typowych Januszy(cos a'la nasze drzewkowe), a drugie na wzor forum SKWK, gdzie zeby sie zalogowac/zarejestrowac trzeba osobiscie pofatygowac sie do nich i podac nick. ;)

możesz mieć Bielsko-Białego

Bielskiego ;)

Runi
09-03-2012, 16:53
Czy przypadkiem żółta kartka dla Ljuboji nie wyklucza go z "derbów"?? Jeśli gdzieś to było sorki , wszystkiego nie chce mi się czytać.

Adqs
09-03-2012, 17:09
Czy przypadkiem żółta kartka dla Ljuboji nie wyklucza go z "derbów"?? Jeśli gdzieś to było sorki , wszystkiego nie chce mi się czytać.

nie tylko jego. Podobnie jest z Jankiem i Rzeźnikiem.

nict
09-03-2012, 17:30
Liczę, że mają głęboko w pamięci porażkę z PBB na Ł3, innego wyjścia nie widzę jak zwycięstwo. Z całym szacunkiem do Podbeskidzia, ale takich ogóreczków Legia powinna jechać minumum 3:0. Choć jak sobie przypomnę Odrę Wodzisław...

Blanco i Ljubo w ataku do tego Novo od pierwszej minuty i będzie dobrze.

Playboy
09-03-2012, 18:21

Dlatego być może Blanco wyjdzie w pierwszym składzie, a Ljuboja odpocznie.

mort
09-03-2012, 19:58
Oni maja dwa fora. Jedno wlasnie to, dla typowych Januszy(cos a'la nasze drzewkowe), a drugie na wzor forum SKWK, gdzie zeby sie zalogowac/zarejestrowac trzeba osobiscie pofatygowac sie do nich i podac nick. ;)

Bielskiego ;)

wyłaczyli rejestrację ;)

jak jest tam zabawnie to niech mi ktoś podrzuci na priv login i haslo to zobaczę co tam wypisują :D

tspfanatic
09-03-2012, 23:55
wyłaczyli rejestrację ;)

jak jest tam zabawnie to niech mi ktoś podrzuci na priv login i haslo to zobaczę co tam wypisują :D

nie napalaj się. Do zobaczenia na stadionie:zlosliwy:

detoxizer
09-03-2012, 23:58
:lol:

O, kolejny rodzynek :D

nevermind
09-03-2012, 23:59
nie napalaj się. Do zobaczenia na stadionie:zlosliwy:

Widze, ze internetowa huliganka tsp zaczeła manewry :lol:

@mort, ale tam na to Januszowe nie potrzebujesz konta zeby przegladać. A na to "kumaczi" raczej nikt nie ma ;)

ultra(L)ights
10-03-2012, 00:03
wyłaczyli rejestrację ;)

a po co?

idąc tym tokiem myślenia to trzeba by było mieć "loginy" i "hasła" do innych forumek...
dziś Śląsk, Podbeskidzie...wczoraj Wisła i Lech, przedwczoraj Widzew i GKS, a jutro nie wiadomo co....my i tak zawsze na TOPIE :)

BlackAdder
10-03-2012, 09:10
Jak ich pykniemy, to znacząco przybliżymy się do Mistrzostwa. Ale właśnie dlatego będzie ciężko. Dziś jak nigdy wali mi, czy to będzie swojak czy pomyłka sędziego, oby były 3 punkty.

Loko
10-03-2012, 09:38
Ej nie śmiejcie się, pamiętam jak do mnie do Dęblina kilkadziesiąt lat temu na Puchar Polski przyjechał Motor Lublin to też byłą spina, więc wiem jak się czują hehe :hyhy:

Ciekawy jestem jak to ta murawa tam u nich wygląda, mam nadzieję że jest lepsza niż u nas na ostatnim meczu...

Jak nie zlekceważą rywala a myślę, że nie ponieważ na pewno mają w pamięci tą kompromitującą porażkę na Ł3, to powinni pokazać że są zespołem o kilka klas lepszym.
Ważne są 3 pkt i tylko to się będzie liczyć!

1951
10-03-2012, 09:59
...są zespołem o kilka klas lepszym.
Ważne są 3 pkt i tylko to się będzie liczyć!

Są zespołem o kilka klas lepszym i mają najlepszą ofensywę w lidze :box: Mam nadzieję, że w dzisiejszym spotkaniu nie będzie tylu spalonych (Ljuboja) no i nowi piłkarze pokażą się z jeszcze lepszej strony.

Jasper121
10-03-2012, 10:19
Dzisiaj od pierwszych minut trzeba zdominować Podbeskidzie, siąść na nich zdecydowanie i spokojnie wygrać to spotkanie. Zrezygnowałbym dzisiaj z Ljuboji, lepiej go oszczędzić na spotkanie z czarnuchami. Może dzisiaj Maciek zaskoczy i wyjdzie dwoma napastnikami Hubnik-Blanco. Dzisiaj tylko zwycięstwo i ostatnia prosta!

edyta: Poszła zmiana :D

Pan Artysta
10-03-2012, 10:26
Czarnuchami.

:lol: na ch. wielkom ?

Jasper121
10-03-2012, 10:31
A **** z przyzwyczajenia piszę takie nazwy z dużej... Poprawię się!

detoxizer
10-03-2012, 10:35
To sobie zapracowały dziewczyny na szacunek. :lol:

Jasper121
10-03-2012, 10:44
No ale było śpiewane :nie:
"Kochać araba, kochać murzyna
Legia Warszawa tolerancyjna."!

KOLA10
10-03-2012, 11:45
a co można z większości wypowiedzi przed tym spotkaniem wywnioskować .................. ?

jednymi z pierwszych komentarzy w zapowiedzi spotkania były wypowiedzi odnośnie stadionu/kurniku..... (szkoda że tak szybko niektórym wyparował niedawne estadio WP......)

następnie ktoś szukał kolejnego pretekstu na forum Podbeskidzia i doszukał się "napinki" z ich strony, od razu również musiał dostrzec ilość wypowiedzi na ten temat, a jak ktoś napisał że jest to forum Januszów, a SK ma oddzielne (niedostępne dla wszystkich), to już ktoś kombinował jak to "rozgryźć"......

z tego co można dostrzec na forum udzielają się te same osoby, pisząc chyba dla samej idei pisania, szukając kolejnych "pikantnych" tematów......

ivan
10-03-2012, 12:10
a co można z większości wypowiedzi przed tym spotkaniem wywnioskować .................. ?

jednymi z pierwszych komentarzy w zapowiedzi spotkania były wypowiedzi odnośnie stadionu/kurniku..... (szkoda że tak szybko niektórym wyparował niedawne estadio WP......)

następnie ktoś szukał kolejnego pretekstu na forum Podbeskidzia i doszukał się "napinki" z ich strony, od razu również musiał dostrzec ilość wypowiedzi na ten temat, a jak ktoś napisał że jest to forum Januszów, a SK ma oddzielne (niedostępne dla wszystkich), to już ktoś kombinował jak to "rozgryźć"......

z tego co można dostrzec na forum udzielają się te same osoby, pisząc chyba dla samej idei pisania, szukając kolejnych "pikantnych" tematów......

A dla jakiej to idei ty piszesz te mądrości ?

1951
10-03-2012, 12:25
Dzisiaj od pierwszych minut trzeba zdominować Podbeskidzie, siąść na nich zdecydowanie i spokojnie wygrać to spotkanie. Zrezygnowałbym dzisiaj z Ljuboji, lepiej go oszczędzić na spotkanie z czarnuchami. Może dzisiaj Maciek zaskoczy i wyjdzie dwoma napastnikami Hubnik-Blanco. Dzisiaj tylko zwycięstwo i ostatnia prosta!

edyta: Poszła zmiana :D

Tylko, żeby Blanco dzisiaj zaczął się więcej pokazywać, bo w ostatnim spotkaniu mało co było go widać. Co do zakonnic to same się wykończą w meczu z Jagą:sedzia:

Reksio_1916
10-03-2012, 12:31
Tylko, żeby Blanco dzisiaj zaczął się więcej pokazywać, bo w ostatnim spotkaniu mało co było go widać. Co do zakonnic to same się wykończą w meczu z Jagą:sedzia:

Musi zgrac sie z drużyna. Ale mam przeczucie ze dzisiaj ustrzeli cos w Bielsku :)

ReAl
10-03-2012, 12:32

Kola zaj.ebiste "przemyślenia" - życzę Ci samych sukcesów na forum :leze:

Edyta: Zapomniałem dopisać że cieszę się, ze podzieliłeś się tym z Nami

mic.sz(L)
10-03-2012, 14:21
ale miałem koszmar!! śniło mi się 2:0 do tyłu... oby się to nie sprawdziło...

meteorjednostrzalowiec
10-03-2012, 14:31
Bez nowych. 3 defensywnych pomocników...

12 Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Inaki Astiz, 6. Michał Żewłakowk, 14. Jakub Wawrzyniak - 27. Rafał Wolski, 21. Ivica Vrdoljak, 25. Jakub Rzeźniczak 5. Janusz Gol, 18. Michał Kucharczyk - 28. Danijel Ljuboja

detoxizer
10-03-2012, 14:34
Jedyne co mi przychodzi do głowy to :zdziwiony:
Ok, niech się sprawdzi, ale na **** Skorża męczył bułę o środkowego napastnika? :hmm:

Muha
10-03-2012, 14:35
Skorża chyba ochujał z tym składem...:zdziwiony:

6xir
10-03-2012, 14:35
A info skąd, jeśli można wiedzieć?

R.
10-03-2012, 14:36
Ktos mi wytlumaczy co robi Skorza? To ma byc jakas manifestacja czegos? :o

Muha
10-03-2012, 14:38
oficjalna strona Legii podała taki skład... :kowboi:

meteorjednostrzalowiec
10-03-2012, 14:38

legia.com

rumun1990
10-03-2012, 14:42
Na mecz w którym powinniśmy siedzieć ciągle na połowie przeciwnika wychodzi z 1 "napastnikiem"...
Oceniać będziemy po meczu.

detoxizer
10-03-2012, 14:44
Mamy 3 ofensywnych piłkarzy w składzie... :lol:

1951
10-03-2012, 14:44
Żeby nie przekombinował..Dziwie się, że wystawia taki skład. Legia ma najlepszą ofensywę w lidze i Skorża powinien to wykorzystać.

Muha
10-03-2012, 14:45
Ljuboja będzie się denerwował, znowu sam bedzie grać bez żadnego wsparcia. Z kim on ma grać?

triqas
10-03-2012, 14:47
I ławka :

84. Wojciech Skaba, 4. Dickson Choto, 9. Nacho Novo, 11. Tomasz Kiełbowicz, 22. Ismael Blanco, 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro

6xir
10-03-2012, 14:47
Dzięki meteorjednostrzalowiec. W takim razie, ja już nie rozumiem po jaką cholerę kupiono tego Novo i Blanco. Mecz z drużyną, którą powinniśmy pocisnąć od samego początku, a gramy ustawieniem, jakbyśmy chcieli bronić wyniku z klasową drużyną europejską. Bez sensu. Oceniać będziemy mogli po zakończeniu spotkania, ale pytanie "po co ściągać doświadczonych zawodników, którzy powinni być gotowi do wejścia do składu od zaraz" pojawia się już teraz.

Adqs
10-03-2012, 14:48
Ljuboja będzie się denerwował, znowu sam bedzie grać bez żadnego wsparcia. Z kim on ma grać?

Z wchodzącym z drugiej linii Golem, z Kucharczykiem, którego moja osobista ocena za te 3 mecze w tym roku jest nad wyraz pozytywna (bramka, kilka ładnych akcji, Żyro 4 klasy gorszy) no i z Wolskim.
Czuję męki mimo wszystko, oby wymęczyli 1:0. Skorża wie co robi, na pewno. Ale czy wykonawcy też wiedzą, czy wykonają to co trzeba to już ich sprawa. Ja tak to odbieram. Oby nie wpadł jakiś głupi gol dla nich i tyle moich życzeń.

Muha
10-03-2012, 14:50
Gol? Proszę Cię. Taka sama sytuacja była w meczu z Górnikiem, gdzie identyczne było ustawienie. I jak to wyglądało? Sam Ljuboja, a 30 metrów za nim nie nadążający za grą Janek.

Kucharczyk? Oprócz bramki z ŁKS-em niczego nie pokazał.

To ustawienie wygląda jakbyśmy grali 1-8-1-1

el majoneze
10-03-2012, 14:51
mi się wydaje, że on zwyczajnie nie chce popełnić błędu z 2010, kiedy ustawił skład z samych nowych i wszystko się posrało. Widział, że z ŁKS'em funcjonowało to średnio, poza tym pamiętajcie, że Ci goście przyjechali do nas na kilka dni przed ligą (Novo) albo po jej rozpoczęciu (Blanco). Ja wiem, że piłkarze tej klasy nie potrzebują tego mitycznego "przepracowania okresu przygotowawczego" żeby strzelać bramki Podbeskidziu, ale mimo wszystko dobrze, że nie mają od razu pewnego placu. Blanco może zmienić Ljuboję, który w każdym meczu po 60 minutach oddycha rękawami.

detoxizer
10-03-2012, 14:52
Sorry, ale Novo akurat przyjechał przygotowany. Ze Śląskiem się nie bał, a z Podbeskidziem się boi? Przecież to się nie trzyma kupy... Chyba, że znowu trzeba komuś coś udowodnić. :roll:
Obyśmy nie stracili pierwsi bramki.

ReAl
10-03-2012, 14:54
Muszę przyznać, że mi "zaimponował" :)
Na trzech forach ustawiają mu skład z Blanco, Ljuboją, Novo i Wolskim a ten i tak na 3 defensywnych jedzie :leze:

PS. Zaczynam skłaniać się do teorii, ze Skorży jednak ktoś prochy podmienił i pierwszy na zmianę wejdzie Żyro :lol:

matx
10-03-2012, 14:54
Na mecz w którym powinniśmy siedzieć ciągle na połowie przeciwnika wychodzi z 1 "napastnikiem"....

A po czym wnosisz, że my tam powinniśmy siedzieć cały mecz na ich polowie? Po 2/3 sezonu można śmiało powiedzieć, że PBB jest jedną z największych niespodzianek. Przegraliśmy z nimi u siebie, nie potrafiliśmy wygrać z mega chujową Cracovią i wiele nie brakowało, żeby w ostatniej kolejce było różnie ŁKS-em. W tym meczu najważniejsze są 3 pkt i szczerze mówiąc wali mnie to jak je zdobędziemy. Proponuję wstrzymać się na razie z komentarzami typu "Skorża ochujałeś", bo mecz się nawet jeszcze nie zaczął. Tak na wszelki wypadek. Po co z siebie robić idiotę? Też mnie pewne rzeczy dziwią, ale najpierw wolę popatrzeć, a nie udawać mądrzejszego niż jestem.

Adqs
10-03-2012, 14:55
Gol? Proszę Cię. Taka sama sytuacja była w meczu z Górnikiem, gdzie identyczne było ustawienie. I jak to wyglądało? Sam Ljuboja, a 30 metrów za nim nie nadążający za grą Janek.

Kucharczyk? Oprócz bramki z ŁKS-em niczego nie pokazał.

To ustawienie wygląda jakbyśmy grali 1-8-1-1

parę ładnych zagrań ze Śląskiem, ładny strzał w meczu z nimi, ożywienie gry w Lizbonie to i tak dużo. Przynajmniej będzie szarpał. W Zabrzu jak pamiętam, od początku wyszedł Żyro no i było jak było. Dziś Wolski na pewno ze skrzydła będzie dużo zbiegał do środka. W nim widzę potencjalnego bohatera. Pamiętajmy też dobrą grę IV z SCP oraz o tym, kogo mamy na ławce. Jak będzie 0:0 HT to za Rzeźnika Novo i można grać.

ja123
10-03-2012, 15:02
Ze Śląskiem ofensywny skład z Novo, Wolskim, Ljuboją i Kucharczykiem. Wynik? 0:4. Z Górnikiem tylko 3 ofensywnych - wynik 2:0 dla Zabrza. Trzeci mecz na wyjeździe i powtórka z Zabrza. WTF?

Slyboots
10-03-2012, 15:03
Ewentualna strata punktów będzie wyłączną zasługą Skorży. Nie wyciąga żadnych wniosków. Pierwsze zmiany mogą być już w przerwie.

6xir
10-03-2012, 15:07
(...)
No już bez jaj. Jeśli wychodzimy takim ustawieniem na "rewelację ligi", która w statystyce strzelonych bramek okupuje ogony, to ja nie mam pytań. To w jakim ustawieniu mamy wyjść na lepsze drużyny? Czy niektóry nie zrozumieli jeszcze, że przegraliśmy z Górnikiem (i innymi ogórkami) nie dlatego, że Zabrzanie byli jakoś cholernie mocni, albo że są jakąś rewelacją ligi, tylko dlatego, że nie wykorzystywaliśmy okazji, i może gdyby mieć więcej doświadczonych graczy w ataku, to coś by wpadło? Ewentualnie dlatego, że zawodnicy nie podeszli do rywalizacji na serio, ale to już inna kwestia - i tak to bywa na całym świecie, tylko że niektóre zespoły charakteryzują się tym, iż właśnie mają grajków, którzy wybiją się ponad piach i coś wcisną. I co, za tydzień też ich nie wystawimy, bo Polonia jest w czołówce, więc trzeba murować bramkę? PS. czy jeśli dzisiaj Ljuboja zarobi kartkę, to nie pauzuje przypadkiem w następnym meczu?

e(L)egion
10-03-2012, 15:11
Też po przeczytaniu składu ch.uj mnie strzelił bo liczyłem przynajmniej na Novo w składzie, gdyż nie uważam aby jakoś specjalnie zawiódł we Wrocławiu. Jednakże po przeczytaniu posta bodajże matixa skłaniam się ku zachowaniu spokoju. Poczekajmy i zobaczmy jak to wyjdzie. Zawsze jest pole manewru do zmian, a z ławki naprawdę ma kto wejść.

Z drugiej strony od razu przypomina mi się Górnik Zabrze. Tam graliśmy prawie tak samo i efekt był taki jaki był. Jedyna różnica jest taka że teraz mamy większe pole manewru na ławce.

No nic, czekamy.

matx
10-03-2012, 15:14
No już bez jaj.

Znaczy co bez jaj? Lepiej sobie poszczekać przed meczem?

Muha
10-03-2012, 15:14
tylko jak do przerwy będzie 2:0, to zmiany już nie uratują meczu :kawa:

Układ
10-03-2012, 15:15
Przed Śląskiem były podobne płacze, zaczekajcie do meczu, albo chociaż pierwszej połowy.

meteorjednostrzalowiec
Ewentualna strata punktów będzie wyłączną zasługą Skorży. Nie wyciąga żadnych wniosków. Pierwsze zmiany mogą być już w przerwie.

Właśnie wyciąga wnioski - z 2010. Akurat największe problemy Legia ma, kiedy wstawia dużo ofensywnych zawodników. Każdy głupi potrafi wstawić do składu nazwiska.
Co do golenia frajerów - w Bielsku w tym sezonie wygrała tylko Korona i Ruch i to dawno temu. A dzisiaj Podbeskidzie będzie podwójnie zmobilizowane, dla nich to mecz sezonu. 0:1 to będzie sukces.

e(L)egion
tylko jak do przerwy będzie 2:0, to zmiany już nie uratują meczu :kawa:
Owszem, zakładam jednak że przy tak defensywnym ustawieniu dwóch goli nie stracimy ;)

kemot
10-03-2012, 15:16
Spokojnie panowie... ocenimy po meczu.

Jeżeli przywiozą do Warszawy 3 pkt. to mogli grać i 11 defensywnymi pomocnikami, bez napastnika i nawet bez bramkarza.
Jeżeli stracimy punkty to wtedy na Maćka poleje się fala krytyki...

djlullegionista
10-03-2012, 15:18
Znowu krytykujecie, przypomnijcie sobie co się działo przed Łks i jak się skończyło.
Druga sprawa górale byli przygotowani na kontrataki, my mamy 3 ofensywnych zawodników więc Maciek im troche namieszał.

1951
10-03-2012, 15:20
Według mnie przynajmniej jeden z nowych powinien wejść. Novo debiut miał nawet niezły, a nie zapominajmy, że po to są czy to Blanco czy Novo, żeby strzelać bramki. No oby Skorża wiedział co robi, i żeby to wyszło na dobre.

6xir
10-03-2012, 15:25
Znaczy co bez jaj? Lepiej sobie poszczekać przed meczem?

Rozumiem o co Ci chodzi, natomiast nie rozumiem, dlaczego mając (przynajmniej na papierze) atak na poziomie przyzwoitego europejskiego średniaka, wychodzimy na mecz z jakimiś leszczami ustawieniem wskazującym na to, że się ich boimy. Ja tu nie wyrokuję, że to ustawienie przyniesie nam porażkę, natomiast nie oszukujmy się, że jeśli trener boi się grać ofensywnie z Podbeskidziem, to mało jest zespołów w tej lidze, z którymi odważna gra niosłaby mniej ryzyka.

Maciek
10-03-2012, 15:25
A mnie najbardziej boli to, że Ljubo jest zagrożony i coś czuję, że dostanie pewnie żółtą, i później się Skorża będzie tłumaczyć. Gramy z jakimiś ogórkami a on wystawia taki skład jakby chciał prosić o najmniejszy wymiar kary. Skorża czasami potrafi wkurwić :poddaje:

LioneL
10-03-2012, 15:32
wyjściowa "11" :niebij:

Już zacząłem się przekonywać do Skorży, ale on znów zaczyna mnie wkurzać. 3 defensywnych pomocników na Podbeskidzie? Czas umierać. Skorża boi się focha ze strony Rzeźniczaka, że na siłkę wystawia go w składzie?

A Novo i Blanco to kiedy mają się pokazać w tej lidze aby sprawdzić, czy opłaca się z nimi przedłużać kontrakty na przyszły sezon czy też nie. Niech potem Maciek nie narzeka, że mu nie sprowadzają piłkarzy, skoro on z nich nie korzysta.

adus1994
10-03-2012, 15:32

Z oficjalnej.

Ytong
10-03-2012, 15:35
Ktos mi wytlumaczy co robi Skorza? To ma byc jakas manifestacja czegos? :o

Blanco, Novo, Radovic, co to kurva ma być ?:gupi:

matx
10-03-2012, 15:41
Blanco, Novo, Radovic, co to kurva ma być ?:gupi:

Akurat Radovic to pokazał w ostatnim meczu, że do gry zupełnie się nie nadaje.

Magik2501
10-03-2012, 15:41
Spokojnie trenerzy ;) Miejmy nadzieję, że Skorża wie co robi. Wbrew pozorom to nie amator jednak. A Rado dopiero dochodzi do formy, więc logiczne, że nie gra od początku. Będzie dobrze.

turboptyś
10-03-2012, 15:42
jak on ich ******* ustawił. :zdziwiony: Wolski na lewicy, Rzeźniczak znowu jako defensywny. dziwnie.

Ytong
Akurat Radovic to pokazał w ostatnim meczu, że do gry zupełnie się nie nadaje.

Z tym się zgodzę ale Novo? W ostatnim meczu zrobił więcej przez 5 minut niż pozostali przez 90minut...

Sosen
A może byście tak poczekali do 90 minuty czy dobrze zrobił ?

Przed Śląskiem balem się o wynik ale teraz ******* jeszcze bardziej. Oby zakończyło się tak samo. Potem juz tylko będe czekał na wygraną w Lotto :hyhy:

dyha
10-03-2012, 15:43
Z tym się zgodzę ale Novo? W ostatnim meczu zrobił więcej przez 5 minut niż pozostali przez 90minut...

Może sił ma tylko na 5 minut :hyhy:

Ytong
10-03-2012, 15:45
Może sił ma tylko na 5 minut :hyhy:

Hehe oby nie ! :D Walić skład 3 pkt muszą być !

karpen
10-03-2012, 15:45
Jaka wiocha :lol:

Neg
10-03-2012, 15:51
Żenada ten skład, oby wygrali... dziwne, że Novo grzeje ławę skoro pokazywał się z zajebistej strony w każdym meczu.

Głodny
10-03-2012, 15:54
Jak widać ten mecz to bedzie walka....Pewnie Skorza wprowadzi Blanco I Novo po przerwie, kiedy bedzie wiecej miejsca.

Tom Kruz
10-03-2012, 15:58
Nie ma jeszcze 10 minuty a komentator Olbrycht już walnął 3 błędy merytoryczne, twierdząc, że:
- Legia gra w Białymstoku,
- Jędrzejczyk przed sezonem strzelił hat trick Arsenalowi,
- Żewłakow gra 100 mecz w koszulce Legii.

Ciężko będzie oglądać ten mecz, jeśli szybko czegoś nie strzelimy.

ReAl
10-03-2012, 15:59
Czy dobrze słyszałem że niby to Żewłakow rozgrywa setny mecz w Legii ? :)

PS. Rybus nie otworzył wyniku tylko strzelił na 2:0

E. Tom był szybszy tzn. dobrze słyszałem

1951
10-03-2012, 16:00
No jak widać Podbeskidzie idzie na całość i będą cały czas atakować. W sumie nie mają nic do stracenia, Legia ma lidera więc musi być ostrożna:P

turboptyś
10-03-2012, 16:00
Nie ma jeszcze 10 minuty a komentator Olbrycht już walnął 3 błędy merytoryczne, twierdząc, że:
- Legia gra w Białymstoku,
- Jędrzejczyk przed sezonem strzelił hat trick Arsenalowi,
- Żewłakow gra 100 mecz w koszulce Legii.

Ciężko będzie oglądać ten mecz, jeśli szybko czegoś nie strzelimy.

tak się właśnie zastanawiałem co on brał. :hyy:

e: taaa i polecenie Skorży, żeby Żewłakow grał długie piły na Ljuboje. :poddaje:

Nugh
10-03-2012, 16:02
No jak widać Podbeskidzie idzie na całość i będą cały czas atakować. W sumie nie mają nic do stracenia, Legia ma lidera więc musi być ostrożna:P

Ameryki nie odkryles

Ytong
10-03-2012, 16:02
Co to za idiota komentuje ?

brachu
10-03-2012, 16:04
Janusz Gol jest czerstwy jak zawsze.

Nazgul
10-03-2012, 16:05

Gol jak Gol - Vrdoljak co odpierdala :[

Daro
10-03-2012, 16:11
ale bansują na trybunach :D

kemot
10-03-2012, 16:12
Skoro wyliczamy sobie wpadki pana Olbrychta to właśnie mamy kolejną... Vrdoljak jest Serbem.

Ytong
10-03-2012, 16:13
Co oni grają :[

Sosen
10-03-2012, 16:13
Cieniutko jak narazie to widze. Zero w środku pola. Ivica :jejku:

gizo
10-03-2012, 16:16
Skoro wyliczamy sobie wpadki pana Olbrychta to właśnie mamy kolejną... Vrdoljak jest Serbem.

Żeby jego wpadki można było zamienić na nasze gole.
Narazie PBB wykorzystuje nasze defenzywne ustawienie. Vrdoliak już 4 głupie straty piłki. Gol bez zmian, Maciek powinien dać mu odpocząć.

ivan
10-03-2012, 16:17
Vrdoljak i Gol na ławę .

meraś
10-03-2012, 16:18

Pierdolisz...Szacunek za Moskwę na zawsze !

twarog1987
Niech Skorża wreszcie ściągnie Gola,bo dziś to tragedia,Vrdoljak to samo...

Szefoszap
lalalalalalala ssij ... ssij na trybunach :lol:

Nugh
10-03-2012, 16:19
Blanco na rozgrzewce ;)

SpideyPL
10-03-2012, 16:20
Na razie karny paluch w dupę Skorży za to zestawienie trzema defensywnymi. Skutki widzimy, gra jest beznadziejna. Jak trzeba mieć zryty beret by trzymać na boisku Gola i Kucharczyka?!

m82
10-03-2012, 16:23
Mysle ze wpuszczenie Blanco nic nie da, problem jest w środku w pomocy. Mam nadzieje ze Macius naprawi swój błąd ale nie w 70 minucie.

Szyde(L)
10-03-2012, 16:24
Gra jest jaka jest, ale z dopingiem to nasi bardzo dobrze jadą :chuligan:

ReAl
10-03-2012, 16:26
Eeee tam się przypi.erdalasz na siłę :lol: - jest wporzo, przecież cytując co poniektórych "Skorża wie co robi" i "zobaczymy to będziemy mądrzejsi"

******* 40 min i nawet śladu jakiejkolwiek sensownej akcji ofensywnej, nie mówiąc nawet o śtrzale w światło bramki.

Przypominam tylko, że ten mecz to My musimy wygrać, nie Podbeskidzie.

Domino KG(L)
10-03-2012, 16:27
Nędznie to wygląda. Prawda jest taka że, nie ma z kim rozegrać piłki. Cofający się Ljuboja nic nie daje. Oby coś w końcu trafili bo z minuty na minutę będzie coraz bardziej nerwowo.

SpideyPL
To bezsprzecznie najgorszy mecz Gola w Legii od kiedy u nas jest. Trzymanie go po przerwie na boisku to będzie sabotaż.

brachu
Smuda se mysli : ale meczysko zajebiste :lol2:

Kusza
10-03-2012, 16:28
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, było przed chwilą zbliżenie na twarz Gola i gość wygląda jakby skończył chlać z godzinę temu. Jak na razie mimo sympatii absolutnie Gol do zmiany.

Mokot
10-03-2012, 16:28
Ten skład od początku był nastawiony bardziej defensywnie niż ofensywnie.
Gdzie jest Blanco, gdzie Novo?!

Ivica, Gol, Ludojad na ławkę.
Skorża chyba myśli, że remis w dzisiejszym meczu będzie sukcesem...

Ale i tak głównym motywem dzisiaj jest "ssij pałę ssij..." :)