PDA

Zobacz pełną wersję : Występ Madonny 1 sierpnia.

Yanks
08-02-2012, 12:16
Założę temat, ponieważ ...

...

Królowa pop chyba polubiła nasz kraj. Pamiętny koncert na warszawskim Bemowie w 2009 roku przyciągnął tysiące fanów, bilety na jej występ rozeszły się na pniu. Przy okazji nie obyło się bez specjalności Madonny – skandalu. Data wielkiego muzycznego spektaklu Amerykanki kolidowała bowiem (zdaniem niektórych) z obchodami święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak to zwykle bywa, protesty religijnych ortodoksów tylko przysporzyły koncertowi popularności w mediach. Po niespełna trzech latach Madonna będzie miała kolejną okazję do bycia odsądzoną od czci i wiary.

Jak poinformowała niedawno oficjalna strona artystki, pod koniec maja rusza kolejna jej trasa, promująca wyczekiwany album "MDNA", którego premierę zapowiedziano na 26 marca. Na koncertowej mapie artystka ponownie uwzględniła stolicę – jedyny polski występ Madonny odbędzie się na Stadionie Narodowym 1 sierpnia. Kwestią czasu jest zatem, by skandalizujące show piosenkarki znów zostało oprotestowane – niefortunna data wiąże się bowiem z obchodami 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego... Czy Madonna robi to specjalnie? Jednak fani piosenkarki – a takich w Polsce nie brakuje – nie będą zapewne mieli skrupułów, by zamiast na okolicznościowe parady wybrać się na wyczekiwany występ 53-letniej gwiazdy.

http://kulturaonline.pl/madonna,znowu,w,polsce,tytul,artykul,12810.html

Obchody rozrastają się, z roku na rok przyciągając coraz więcej osób, tym samy część niezdecydowanej strony na pewno dokona "złego" wyboru a przy okazji na ulicach pojawi się kolorowa młodzież zachwycona wyciem pani Ciccone.

... ja sobie tego w głowie pomieścić nie mogę. Niech się szacowne grono forumowiczów wypowie. Mi brakuje słów ... chwilowo.

Alek
08-02-2012, 12:20
myślę , że komuś z góry konkretnie zależy aby robić koncert akurat w tak ważnych dla Polski datach

księciuniu
08-02-2012, 12:20
Ale po co od razu odrębny temat - jest już odpowiednie miejsce na takie cuś
:prosze: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=5259

matx
08-02-2012, 12:40
Madonna ma w 2012 światowe tournee. Szczerze mówiąc nie wiem jaki był wpływ strony polskiej na ustalenie takiego terminu, ale wydaje mi się, że niezbyt wielki. 29 lipca ma koncert w Wiedniu, a 7 sierpnia w Moskwie.
To tak w kwestii informacyjnej.

Yanks
08-02-2012, 12:42
jaki wpływ strony polskiej był na ustalenie takiego terminu, ale wydaje mi się, że niezbyt wielki.

To niech zagra w .... Ostródzie, Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu czy itd. O miejsce się rozchodzi ...

wrobel
08-02-2012, 12:43
Co gorsza w eter pójdzie pewnie przekaz,że ten koncert ma uświetnić obchody rocznicy Powstania:jejku:

matx
08-02-2012, 12:53
To niech zagra w .... Ostródzie, Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu czy itd. O miejsce się rozchodzi ...

Co do meritum, to ja absolutnie nie mam żadnego ale. Natomiast dziwi mnie, ze ktoś się dziwi..

SPQR
08-02-2012, 13:02
To ktoś jeszcze tego "yc, yc" od Madonny słucha w ogóle?

Jaco
08-02-2012, 13:07
Kto na to gówno pójdzie, jest :
kobieta - Hanną Gronkiewicz-Waltz
facet - wiecznym cwelem.

:roll:

SPQR
08-02-2012, 13:09
facet - wiecznym cwelem.

Ale z tą Hanną to przegiąłeś ... .

:)

Yanks
08-02-2012, 13:18
facet - wiecznym cwelem.

To nie wszystko. Będąc na Kopcu Powstania, nie chciałbym słyszeć jakiegoś laislabonita. Już nie wspomnę o szwędającym się, brudnym, tałatajstwie na mieście w ciągu dnia. Ja sobie nawet nie mogę wyobrazić Starówki o godz. 17.00 i ... jakiś śmierdzący, przemieszczający się, kolorowy bajzel ...
... komuś mogą nerwy puścić.

me(L)u
08-02-2012, 13:27
Śmierdzący, kolorowi i na pewno będą się uśmiechać. Skandal!

Yanks
08-02-2012, 17:56
(...) będą się uśmiechać. Skandal!

No może nie wszyscy, ale jak czytam (komentarze), że przyjeżdżają na trzy dni przed koncertem, będą koczować, a ma być ileś tam tysięcy ... :? Generalnie, mi nie pasi ...

karakan
08-02-2012, 18:13
Niech każdy robi swoje.

Budyń
08-02-2012, 18:21
A chvj, niech przyjeżdżają i patrzą jak upamiętnia się Bohaterów w Warszawie.

Nie zapominajmy, że tego dnia nie koncert jakiegoś zblatowanego plastiku jest najważniejszy.

Parasol44
08-02-2012, 18:26

Tak jest!

BlackAdder
08-02-2012, 18:38

Nie zapominajmy, że tego dnia nie koncert jakiegoś zblatowanego plastiku jest najważniejszy.

Otóż to. Wbrew medialnej papce trzeba się będzie tym bardziej sprężyć i pokazać, co tego dnia jest najważniejsze :)

Lub w cudownie lapidarnej wersji @Karakana: Niech każdy robi swoje :prosze:

Yanks
08-02-2012, 18:40
W sumie słusznie, a Księciuniu miał rację ...

Ale po co od razu odrębny temat - jest już odpowiednie miejsce na takie cuś
:prosze: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=5259

... jak zwykle.

andzeloputi
08-02-2012, 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=9wF3z4M6Lrk

karakan
08-02-2012, 20:10
Sprawa zapewne będzie wykorzystana.TVN rozpocznie "debatę" o nieznośnych patriotach , którzy nie pozwalają normalnie żyć ludziom.

Dlatego mam nadzieję ,że każdy będzie robił swoje.

andzeloputi
08-02-2012, 20:21
Zrobie swoje. Uczczę minutą ciszy pamięć poległych , później heja na koncert.
http://www.youtube.com/watch?v=s__rX_WL100&ob=av2e[/url]

spotter_spotterow
09-02-2012, 06:21
Madonna ma w 2012 światowe tournee. Szczerze mówiąc nie wiem jaki był wpływ strony polskiej na ustalenie takiego terminu, ale wydaje mi się, że niezbyt wielki. 29 lipca ma koncert w Wiedniu, a 7 sierpnia w Moskwie.

Strony polskiej? Chyba "polskiej". :pociesza:

Znając regułę, można się zastanawiać czy pieniądze na koncert pójdą z puli przeznaczonej na upamiętnienie PW.

A celowość jest oczywista, koncert Madonny ma przyciągnąć więcej ludzi niż uroczystości. Jak się uda, to Hania będzie się miała czym chwalić stronie "polskiej". Stołek k**** unijnej z każdą taką akcją coraz bliżej.

karakan
09-02-2012, 06:42
Proponuję jednak nie wkręcać się za mocno w datę koncertu.

Najpewniej taki termin pasował stronie występującej.Nie doszukujmy się wszędzie spisków.

spotter_spotterow
09-02-2012, 07:20
oj, polemizowałbym..

voytek
09-02-2012, 07:26
Rzepa za ŻW

Madonna i powstanie? A czemu nie?
http://www.rp.pl/artykul/17,809222-Koncert-Madonny-w-rocznice-wybuchu-powstania-warszawskiego.html

karakan
09-02-2012, 07:36
oj, polemizowałbym..

Czyli co wg Ciebie specjalnie strona "polska" wybrała datę 1 sierpnia ,żeby nałożyło się to z obchodami?

Po 1) To Madonna stawia warunki

Po 2) Bez przesady.

matx
09-02-2012, 08:03
Czyli co wg Ciebie specjalnie strona "polska" wybrała datę 1 sierpnia ,żeby nałożyło się to z obchodami?

Po 1) To Madonna stawia warunki

Po 2) Bez przesady.

Dokładnie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze logistyka, taka trasa to jest ogromne przedsięwzięcie. Koncert w Polsce odbywa się między koncertami w Wiedniu i Moskwie. Jak myślicie, który z tych trzech koncertów jest z punktu widzenia Madonny najmniej istotny? Czyli gdzie organizator miał najmniej do gadania?

mort
09-02-2012, 08:30
Podstarzaly babsztyl niech wypieprza.

Kogo normalnego obchodzi co jej pasuje?

Jak jej bedzie pasowac zatanczyc kankana 1 listopada na grobach Waszych rodzin to też "bez przesady" bo "wielka artystka"?

Co to ******* za argument? Srac na nia i jej zjebanych fanów

matx
09-02-2012, 08:42
Mort, przecież tutaj nikt nie broni Madonny, ani jej fanów. Po prostu doszukiwanie się w tym wszystkim spisku i sabotażystów ze "strony polskiej" jest niedorzeczne.

Pan Artysta
09-02-2012, 08:45
zwykła dupodajka bez szkoły :lol:

(L)ookasch
09-02-2012, 08:49
Dokładnie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze logistyka, taka trasa to jest ogromne przedsięwzięcie. Koncert w Polsce odbywa się między koncertami w Wiedniu i Moskwie. Jak myślicie, który z tych trzech koncertów jest z punktu widzenia Madonny najmniej istotny? Czyli gdzie organizator miał najmniej do gadania?

Ale są ważniejsze rzeczy niż koncert jakiejś tam podstarzałej k**** która jż drugi raz chce zbeszcześcić nasze święto,a jeżeli organizator nie mógł ustalić innego terminu to mógł zrezygnować z koncertu.

matx
09-02-2012, 08:51
O naiwności...

Parasol44
09-02-2012, 09:35
Po prostu doszukiwanie się w tym wszystkim spisku i sabotażystów ze "strony polskiej" jest niedorzeczne.

To jest jak najbardziej dorzeczne i prawdziwe. To jest budowa nowej Polski. Tej kolorowej, bez wartości, bez zasad, róbta co chceta. To jest tworzenie coraz głębszych podziałów w Narodzie. Po co? Po to, żeby zjednoczony Naród nigdy razem się nie spotkał.
To jest celowe przeciwstawianie młodych ludzi przeciwko starszym, celowe dzielenie młodych ludzi.

matx
09-02-2012, 09:44
To jest jak najbardziej dorzeczne i prawdziwe. To jest budowa nowej Polski. Tej kolorowej, bez wartości, bez zasad, róbta co chceta. To jest tworzenie coraz głębszych podziałów w Narodzie. Po co? Po to, żeby zjednoczony Naród nigdy razem się nie spotkał.
To jest celowe przeciwstawianie młodych ludzi przeciwko starszym, celowe dzielenie młodych ludzi.

Czyli co? Ktoś powiedział Madonnie: ok możesz zagrać koncert w Warszawie, na naszyn nowym, wypasionym Stadionie Narodowym, ale tylko 1 sierpnia, bo inaczej ni chu chu?

PabloMag
09-02-2012, 09:55
Parasol wszystko, co napisałeś, jest właśnie niedorzeczne. Koncert, jak koncert. Data mogłaby być lepsza, ale trasę ustala artystka i jej ekipa. Ktoś ci każe tam iść? Nie. Czy są ludzie, którzy uczczą pamięć powstańców i pójdą na koncert? Napewno tak. Piszesz o tworzeniu podziałów w narodzie, a wykluczasz z niego różne grupy, poczynając od fanów piosenkarki. Czy tych "kolorowych" chciałbyś widzieć na obchodach? Mam wrażenie, że nie. Oni pewnie nie chcieliby ich krytyków na koncercie. Niech każdy siedzi tam, gdzie mu się podoba. Po ch... sobie wchodzić w paradę? Co cie to obchodzi, jak ktoś spędzi ten dzień? Zrób jak sam uważasz za najlepsze i nie narzucaj nikomu formy upamiętniania tej szczególnej daty. Rozumiem, żeby ten koncert przechodził przez godzinę 17:00 i było darcie mordy i głośna muzyka w czasie wycia syren, ale nie dajmy się zwariować. To "widowisko" będzie później, bezpośrednio nie skrzywdzi rocznicy

Jaco
09-02-2012, 10:00
Parasol wszystko, co napisałeś, jest właśnie niedorzeczne. Koncert, jak koncert. Data mogłaby być lepsza, ale trasę ustala artystka i jej ekipa. Ktoś ci każe tam iść? Nie. Czy są ludzie, którzy uczczą pamięć powstańców i pójdą na koncert? Napewno tak. Piszesz o tworzeniu podziałów w narodzie, a wykluczasz z niego różne grupy, poczynając od fanów piosenkarki. Czy tych "kolorowych" chciałbyś widzieć na obchodach? Mam wrażenie, że nie. Oni pewnie nie chcieliby ich krytyków na koncercie. Niech każdy siedzi tam, gdzie mu się podoba. Po ch... sobie wchodzić w paradę? Co cie to obchodzi, jak ktoś spędzi ten dzień? Zrób jak sam uważasz za najlepsze i nie narzucaj nikomu formy upamiętniania tej szczególnej daty. Rozumiem, żeby ten koncert przechodził przez godzinę 17:00 i było darcie mordy i głośna muzyka w czasie wycia syren, ale nie dajmy się zwariować. To "widowisko" będzie później, bezpośrednio nie skrzywdzi rocznicy.
Domyślam się, że kolega nigdy nie był na Kopcu w dniu 1 Sierpnia?

Pan Artysta
09-02-2012, 10:02
Jest duży plus takiego koncertu
Hanka nie pojawi się na kopcu ! :kawa:

me(L)u
09-02-2012, 10:04
Jestem w stanie uwierzyć, że data została wybrana nieprzypadkowo, właśnie dlatego, żeby o koncercie było głośno na długo długo przed nim. I to się świetnie sprawdza, jak widać...

PabloMag
09-02-2012, 10:05
.
Domyślam się, że kolega nigdy nie był na Kopcu w dniu 1 Sierpnia?

Nie miałem okazji. Ja pojawiam się na Powązkach. Tylko co to ma do tego koncertu?

Jaco
09-02-2012, 10:08
Nie miałem okazji. Ja pojawiam się na Powązkach. Tylko co to ma do tego koncertu?
To, że jest do dosyć specyficzne miejsce. Sądzi kolega, że okrzyki z Kopca "Cześć i chwała Bohaterom" będą w stanie zagłuszyć dudnienie dochodzące akurat ze Stadionu Narodowego?

PabloMag
09-02-2012, 10:11
Przypuszczam, że mogłyby być za słabe nawet jeśli koncert by był na lotnisku na Bemowie. Tylko nie widzę sensu przekonywania do obchodów ludzi, którzy na to nie mają ochoty. Muszą mieć to w sercach, a nie w uszach od naszych okrzyków

spotter_spotterow
09-02-2012, 10:11
w takim razie może inaczej...

Kiedy ostatnio "Madonna" miała w Polsce koncert?

wrobel
09-02-2012, 10:16
Przypuszczam, że mogłyby być za słabe nawet jeśli koncert by był na lotnisku na Bemowie. Tylko nie widzę sensu przekonywania do obchodów ludzi, którzy na to nie mają ochoty. Muszą mieć to w sercach, a nie w uszach od naszych okrzyków

Ale tu nie chodzi o nakłanianie nikogo na siłę do obchodzenia rocznicy.Tu chodzi o średnio trafiony dobór terminu na taki koncert w Warszawie.

raff
09-02-2012, 12:04

To może warto wreszcie wybrać się i poczuć magię tego miejsca?

Do tych, którym nie przeszkadza ten koncert - tutaj chodzi o coś zdecydowanie ważniejszego, niż jakieś logistyki, niekolidowanie z Godziną W, itd. Wiadomo, że ci, którzy co roku uczestniczą w obchodach, w tym roku nie zrezygnują nagle, bo jakaś piosenkarka przyjeżdża. Ale spośród tych 50 tys. osób, które pójdą na koncert, na pewno znalazłby się Kowalski, który usłyszałby o uroczystościach na Kopcu albo o wspólnym śpiewaniu Powstańczych piosenek na Pl. Piłsudskiego i z ciekawości poszedłby na to. A tak, zachęcony przez "gwiazdę światowego formatu" i "bezpieczny, nowoczesny stadion za 2 mld" pójdzie na koncert.

U obecnej władzy i mediów jest niestety chęć całkowitego wykorzenienia pamięci o takich wydarzeniach, jak Powstanie. Nawet, jeżeli termin koncertu został wybrany przypadkowo, państwo powinno zainterweniować. No, ale dla "naszych" ministrów PW to przecież katastrofa narodowa...

qwarcu
09-02-2012, 12:32
Tu już nie chodzi nawet o to czy strona 'polska' wybrała ten termin czy dostała go z góry, ale poprostu taki koncert 1 sierpnia gdzie jak gdzie ale w Warszawie nie wypada organizować, 1 sierpnia dla Warszawy jest dniem szczególnym. Jeśli to sztab 'Madonny' zaproponował taki termin a nie inny, nie powinno wyrazić się zgody na ten koncert. :nie:

(L)egionek
09-02-2012, 14:10
Proponuję jednak nie wkręcać się za mocno w datę koncertu.

Najpewniej taki termin pasował stronie występującej.Nie doszukujmy się wszędzie spisków.

I co z tego, że to jej pasował taki termin? Dla mnie to delikatnie mówiąc niesmaczne, że w dniu najważniejszym dla Warszawy, gdzie dla wielu będzie to chwila refleksji, dla innych wspomnień, niektórzy poznają trochę historii swojego miasta... niesmaczne, że w takim dniu władze Warszawy wydają zgodę na koncert. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Koncert w takim dniu dla miasta to kiepksi pomysł. Jest mi poporstu przykro, że komunistyczne gówno ma gdzieś historie tego kraju.

Już sobie wyobrażam koncert madonny 27 stycznia w Oświęcimiu. Wątpie, żeby była wtedy cisza w mediach.

Jebał pies tych, którzy nie doceniają i nie oddają szacunku poległym za kraj.

Magik2501
09-02-2012, 14:47
Ej, ale kogo to obchodzi? Jedni pójdą oglądać jak 54 letnia kobieta udaje nastolatkę i kręci tyłkiem, a inni w tym czasie będą na Powązkach/Kopcu/innym, odpowiednim miejscu.

VANAHAIM72
09-02-2012, 14:55
I np. w czasie minuty ciszy będą musieli wysłuchiwać łomotu dochodzącego ze stadionu... A wystarczyło pomyśleć.

krs76
09-02-2012, 15:27
I np. w czasie minuty ciszy będą musieli wysłuchiwać łomotu dochodzącego ze stadionu... A wystarczyło pomyśleć.

Ale kto ma myśleć???? Ludzie którzy myśleli odeszli... Niektórzy na zawsze. Ci co mogliby pomyśleć patrzą na wszystko przez $$$.

Pozostaje tylko robić swoje, olać pipe.

daimler
09-02-2012, 16:05
O której ten koncert w ogóle się zaczyna?

Olać. Oni bardzo chcą, abyśmy zrobili wokół tego szum. Jest im to na rękę. Nasze zlanie tego tematu wkurwi ich bardziej niż choćby najgłośniejsze piski.
Takie moje zdanie.

Yanks
09-02-2012, 16:24
O której ten koncert w ogóle się zaczyna?

Na pewno, pokryje się czasowo z obchodami właśnie na Kopcu PW ...

Odległość stadionu od Bartyckiej jest jaka jest i tu widzę problem ...

Z.
09-02-2012, 16:56
A moje zdanie jest takie, że organizatorzy koncertu nie mają nawet pojęcia, że 1 sierpnia jest jakakolwiek rocznica czegokolwiek. A wizja tłumów na Narodowym i gwiazdy o statusie światowej rozpoznawalności uderzyła im do głowy jak wizja sucharów szczerbatemu. Mówiąc krótko i wprost zbieżność dat jest całkowicie i totalnie przypadkowa, acz niesmaczna.

No, chyba że ktoś wierzy, że na świecie kogokolwiek obchodzi taki kraj jak Polska i takie miasto jak Warszawa. :] Nie mówiąc już o jakiś lokalnych świętach.

LioneL
09-02-2012, 17:00
facet - wiecznym cwelem.

można prościej:

Anną Grodzką :prosze:

SPQR
09-02-2012, 17:52
A moje zdanie jest takie, że organizatorzy koncertu nie mają nawet pojęcia, że 1 sierpnia jest jakakolwiek rocznica czegokolwiek. A wizja tłumów na Narodowym i gwiazdy o statusie światowej rozpoznawalności uderzyła im do głowy jak wizja sucharów szczerbatemu. Mówiąc krótko i wprost zbieżność dat jest całkowicie i totalnie przypadkowa, acz niesmaczna.

No, chyba że ktoś wierzy, że na świecie kogokolwiek obchodzi taki kraj jak Polska i takie miasto jak Warszawa. :] Nie mówiąc już o jakiś lokalnych świętach.

Ale chyba ktoś w Ratuszu musiał organizację tego koncertu zaaprobować?

Oczywiście wiadomo, że w ratuszu też nie koniecznie muszą kojarzyć tą datę, ale wydanie zgody na koncert tego dnia, to jak urządzenie koncertu naprzeciwko Ground 0 w Nowym Jorku 11 września.

Z.
09-02-2012, 17:58
Ale chyba ktoś w Ratuszu musiał organizację tego koncertu zaaprobować?

No, to pewnie zrobili krótkie równanie - jeden koncert za kupę kasy/reklamy/zadowoleni ludzie/Narodowy zarabia, a nie traci jak w Gdańsku vs ilość 'stanowisk powstańczych, które będzie można odwiedzić w spokoju/ilość stanowisk powstańczych gdzie nie będzie się dało przez idiotkę wytrzymać i im wyszło, że jest ok.

Przecież ratusz miał z pewnością opcję 'albo 1 albo wcale'. :]

andzeloputi
09-02-2012, 21:38
Podstarzaly babsztyl niech wypieprza.

Kogo normalnego obchodzi co jej pasuje?

Jak jej bedzie pasowac zatanczyc kankana 1 listopada na grobach Waszych rodzin to też "bez przesady" bo "wielka artystka"?

Co to ******* za argument? Srac na nia i jej zjebanych fanów

Ty pewnie mort upamiętniasz każdą śmierć i nie tańcujesz w dniu śmierci cioci Zdzisi, czy Czesławy.

operion
09-02-2012, 21:56
Ja na pewno będę tańcował w dniu śmierci cioci madzionny :chees::chees:

A 01.08 jest dniem uczczenia Pamięci Bohaterów i nie jest najlepszym pomysłem organizowanie w tym dniu koncertu odgrzewanego kotleta.

maatek
09-02-2012, 22:09
Ty pewnie mort upamiętniasz każdą śmierć i nie tańcujesz w dniu śmierci cioci Zdzisi, czy Czesławy.

Polska – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (święto państwowe, nie jest dniem wolnym od pracy)

Więcej nie trzeba dodawać.

qwarcu
09-02-2012, 22:25
Dokładnie jest to święto, ponadto dzień szczególny,symboliczny i gdzie jak gdzie ale w Warszawie w tym dniu nie wypada organizować takiego koncertu, a to że władze wyraziły na to zgode świadczy o ich ignorancji do pamięci tamtych dni.

mort
09-02-2012, 22:26

nie widzę związku

1 sierpnia dla Warszawy jest najważniejszym świętem, ten koncert może się odbyć w każdy inny dzień w roku.

PeCe
09-02-2012, 22:30
Kur wa to czy to jest święto państwowe, miasto, dzielnicowe czy lokalne to jest najmniej ważne, bo przy obecnych władzach, to i 13 grudnia może być świętem państwowym. Chodzi o symbolikę tej daty, o całą pracę jaką wkładamy w przygotowania i przebieg uroczystości, w rozdawanie chorągiewek na mieście postronnym ludziom, w uświadamianiu ludzi jak ważna jest to dla wszystkich przede wszystkim warszawiaków, ale i Polaków data i my nie ustąpimy, bo Madonna może sobie zagrać 2 sierpnia albo 31 lipca po Apelu Poległych, a nie 1 sierpnia, bo to najwazniejszy dzień dla Warszawy w roku i ch uj :zly: Dziękuję za uwagę.

Parasol44
10-02-2012, 00:26
Piszesz o tworzeniu podziałów w narodzie, a wykluczasz z niego różne grupy, poczynając od fanów piosenkarki.

To nie jest podział na fanów i nie fanów piosenkarki tylko podział na wizję Polski. Ta Nasza jest zamykana w klatkach, jest opluwana. Ta druga jest lansowana i bardzo promowana. Ta Nasza Polska ma swoich bohaterów, a ta druga, nowa i kolorowa, ma zupełnie innych, nowych.

To jest spór ideologiczny w jakiej Polsce bedą żyły i co robiły 1 sierpnia, 11 listopada Nasze dzieci i wnuki.

gizo
10-02-2012, 01:34
Najbardziej boli, że to wszystko dzieje się w niby wolnej Polsce, przy aprobacie i ku radości tych, co tak ochoczo podpinają się pod wyzwolicieli spod jarzma komunizmu. Hanki, Bronki, Donaldy, Adamy, Lechy, Władki i reszta salonowych miernot - oni są gorsi i bardziej niebezpieczni dla kraju niż przeklęta komuna. Walić ich po mordach i patrzeć, czy równo puchnie.

me(L)u
10-02-2012, 08:26

Nie zgodzę się. Generalnie może nie obchodzić, ale znając naszą specyfikę, specjaliści od promocji mogą sobie zdawać sprawę w co uderzyć, żeby w okół zwykłego koncertu gwiazdki pop zrobił się szum, jakby miał nastąpić koniec świata. Co widać po komentarzach choćby tu.

cobson
10-02-2012, 12:16
Parasol wszystko, co napisałeś, jest właśnie niedorzeczne. Koncert, jak koncert. Data mogłaby być lepsza, ale trasę ustala artystka i jej ekipa. Ktoś ci każe tam iść? Nie. Czy są ludzie, którzy uczczą pamięć powstańców i pójdą na koncert? Napewno tak. Piszesz o tworzeniu podziałów w narodzie, a wykluczasz z niego różne grupy, poczynając od fanów piosenkarki. Czy tych "kolorowych" chciałbyś widzieć na obchodach? Mam wrażenie, że nie. Oni pewnie nie chcieliby ich krytyków na koncercie. Niech każdy siedzi tam, gdzie mu się podoba. Po ch... sobie wchodzić w paradę? Co cie to obchodzi, jak ktoś spędzi ten dzień? Zrób jak sam uważasz za najlepsze i nie narzucaj nikomu formy upamiętniania tej szczególnej daty. Rozumiem, żeby ten koncert przechodził przez godzinę 17:00 i było darcie mordy i głośna muzyka w czasie wycia syren, ale nie dajmy się zwariować. To "widowisko" będzie później, bezpośrednio nie skrzywdzi rocznicy

Jeżeli uważasz że data koncertu jest przypadkiem,to chcę ci wyostrzyć trochę optykę,cała trasa była ustalona dawno temu i Warszawski koncert miał się odbyć 07-07-2012 aż nagle komuś mądremu wpadło do głowy że data pokrywa się z Heineken Festiwal i trzeba zmienić termin,management Madonny początkowo chciał koncertu 03-08-2012 bo 05-08 miał być Kijów a 08-08 i 09-08 Moskwa i Petersburg,jakieś geniusze nie mam pojęcia kto,ale podejrzewam że ze strony Polskiej stwierdzili że,marketingowo data wzbudzi kontrowersje i pomoże w promocji,choć to dziwne bo na chvj jej promocja:?
Na koniec żeby zdjąć ci różowe okulary,bo możliwe że nie sprawdziłeś to odpowiem na pytanie Spottera,pierwszy koncert Madonny odbył się 15-go Sierpnia,jeśli dalej twierdzisz że to taka sobie data z przypadku to powodzenia.Nie ważne z jakich pobudek ale ich celem była ta data i pokazanie że taniec na grobie jest trendy bo jesteśmy cool i patrzymy w przyszłość a nie na klęski z prehistorii.http://youtu.be/COLV1fPdSWM

matx
10-02-2012, 12:47
Na koniec żeby zdjąć ci różowe okulary,bo możliwe że nie sprawdziłeś to odpowiem na pytanie Spottera,pierwszy koncert Madonny odbył się 15-go Sierpnia,jeśli dalej twierdzisz że to taka sobie data z przypadku to powodzenia.Nie ważne z jakich pobudek ale ich celem była ta data i pokazanie że taniec na grobie jest trendy bo jesteśmy cool i patrzymy w przyszłość a nie na klęski z prehistorii.http://youtu.be/COLV1fPdSWM

Pozostaje pytanie kim są ONI? Bo jeżeli są jacyś ONI, to tylko i wyłącznie marketingowcy - po zastanowieniu przychylam się do stanowiska me(L)u.
Napiszę też coś, z czym być niektórzy z Was się nie zgodzą - chodzi o datę 15 sierpnia - nie wiem, czy macie świadomość, ale w tym dniu połowa Polski (mozemmy ją na potrzeby kontekstu nazwać polską B) i tak ma wyjebane na wszystko. Ten dzień zawsze był dniem wolnym i dla wielu luidzi kojarzy się tylko i wyłacznie z pzreróżnymi odpustami i oporowym chlaniem rozpoczynającym się w godzinach poranno-południowych. Uważam, że protesty, które odbyły się w związku pierwszym koncertem, który odywał się właśnie 15 sierpnia wyrządziły wiecej złego niż dobrego. Ktoś mógł podłapać temat i wykorzystać to w tym roku w celach skandalizująco-reklamowych.

PabloMag
10-02-2012, 12:52
To jest spór ideologiczny w jakiej Polsce bedą żyły i co robiły 1 sierpnia, 11 listopada Nasze dzieci i wnuki.

To akurat zależy od tego, jak zostaną wychowane przez nas, a nie przez rozkład koncertów popgwiazdek

Na koniec żeby zdjąć ci różowe okulary,bo możliwe że nie sprawdziłeś to odpowiem na pytanie Spottera,pierwszy koncert Madonny odbył się 15-go Sierpnia

To mnie mało interesuje. O ile obchody 1 sierpnia dotyczą wydarzeń historycznych, o tyle obchody świąt religijnych to zupełnie inna sprawa. Jeśli ktoś ma wiarę i chęć, niech idzie do kościoła. Jeśli nie, niech korzysta z tego danego przez państwo wolnego dnia jak uważa, za najlepsze. Nikt nie zabrania obchodzenia tego święta, nikt też nie powinien zmuszać do brania udziału w uroczystościach. Jeśli jeszcze uznamy, że 1 sierpnia to rocznica początku wydarzeń zarówno bohaterskich, jak i tragicznych i można mówić o zadumie w dniu święta, to WMP powinno być świętem radosnym. Niech kto chce idzie do kościoła, a potem na koncert, tu albo tu, lub też nigdzie, jeśli ma ochotę przeleżeć ten dzień na kacu, co jest ulubionym sportem narodowym.

me(L)u
10-02-2012, 12:56
Uważam, że protesty, które odbyły się w związku pierwszym koncertem, który odywał się właśnie 15 sierpnia wyrządziły wiecej złego niż dobrego. Ktoś mógł podłapać temat i wykorzystać to w tym roku w celach skandalizująco-reklamowych.

Właśnie taki mechanizm, moim zdaniem, zadziałał.

O ile obchody 1 sierpnia dotyczą wydarzeń historycznych, o tyle obchody świąt religijnych to zupełnie inna sprawa.

:jejku:

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Wojska_Polskiego

PabloMag
10-02-2012, 13:02
Tylko że 15 sierpnia nie jest dniem wolnym od pracy z powodu Święta Wojska Polskiego...

cobson
10-02-2012, 13:06
Pozostaje pytanie kim są ONI? Bo jeżeli są jacyś ONI, to tylko i wyłącznie marketingowcy - po zastanowieniu przychylam się do stanowiska me(L)u.
Napiszę też coś, z czym być niektórzy z Was się nie zgodzą - chodzi o datę 15 sierpnia - nie wiem, czy macie świadomość, ale w tym dniu połowa Polski (mozemmy ją na potrzeby kontekstu nazwać polską B) i tak ma wyjebane na wszystko. Ten dzień zawsze był dniem wolnym i dla wielu luidzi kojarzy się tylko i wyłacznie z pzreróżnymi odpustami i oporowym chlaniem rozpoczynającym się w godzinach poranno-południowych. Uważam, że protesty, które odbyły się w związku pierwszym koncertem, który odywał się właśnie 15 sierpnia wyrządziły wiecej złego niż dobrego. Ktoś mógł podłapać temat i wykorzystać to w tym roku w celach skandalizująco-reklamowych.
Ależ oczywiście,podobnie jak Daimler masz rację,nic nikomu nie da robienie szumu wokół koncertu,jest wręcz odwrotnie,tylko tak jak napisałem nie ważne z jakich pobudek to jednak zrobili sobie zabawę z czyichś uczuć,bo w tym dniu nie jest rocznica śmierci kogoś z rodziny Morta.

Yanks
10-02-2012, 15:43
Na pewno, pokryje się czasowo z obchodami właśnie na Kopcu PW ...

Odległość stadionu od Bartyckiej jest jaka jest i tu widzę problem ...

Jakieś 3 -4 km i niech mi ktoś powie, że nic nie będzie słychać na Kopcu PW, to się więcej w tym temacie nie wypowiem.

maatek
10-02-2012, 15:49
Sądzę, że sama odległość, to nic. Będzie się niosło po Wiśle.

qwarcu
10-02-2012, 18:29
Przy takiej odległości nawet nie musi się nieść po Wiśle, bo tak czy siak będzie słychać.

andzeloputi
10-02-2012, 18:49
nie widzę związku

1 sierpnia dla Warszawy jest najważniejszym świętem, ten koncert może się odbyć w każdy inny dzień w roku.
No właśnie. Świętem.
Nie rozumiem dlaczego, na siłe, żałobe narodową próbujecie tego dnia wprowadzić.

emil83
10-02-2012, 18:52
A mamy się radować i skakać do góry przy tej Rocznicy??

qwarcu
10-02-2012, 18:53
Nie próbujemy wprowadzać żałoby tylko jesteśmy zdania że należy sie szacunek bohaterom tamtych dni i nie wypada poprostu w taki dzień organizować takiego koncertu, czytaj ze zrozumieniem to po pierwsze, a po drugie jesteś tu zalogowany/a tylko po to żeby wszystkich wkurw.ać ? :jejku:

mort
10-02-2012, 19:05
No właśnie. Świętem.
Nie rozumiem dlaczego, na siłe, żałobe narodową próbujecie tego dnia wprowadzić.

świętem jest tak samo Dzień Zaduszny jak i Boże Ciało.

Boże Narodzenie i Wielki Piątek.

rocznica Grunwaldu i rocznica 1 września.

Widzisz pewne subtelne różnice w ich charakterze?

siekan
10-02-2012, 19:07
Mort nie tłumacz, szkoda czasu.

Raffi
10-02-2012, 19:09
Kolego szanowny, skoro już piszesz do nas z tak daleka, to mam do ciebie delikatną prośbę - nie mów Warszawie, co i jak ma świętować i co jest dla niej ważne.

Ps Polecam wszystkim przeczytanie jeszcze raz postu Cobsona i Me(L)u

VANAHAIM72
10-02-2012, 19:24
Mort nie tłumacz, szkoda czasu.

Święte słowa :prawi:

Ktoś kto nigdy nie był na Kopcu nie zrozumie co to minuta ciszy, kiedy u stóp widać morze świateł i słychać ten charakterystyczny szmer miasta. Taka osoba nie pojmie, że w takiej chwili zwyczajnie będą nam przeszkadzać radosne porykiwania "dzidzi - piernik" z piórami w dupie...

Pan Artysta
10-02-2012, 21:11
No właśnie. Świętem.

wprowadzić to można plas.tikowego ku.ta.sa do twojej du.py :lol:

PeCe
11-02-2012, 09:51
No właśnie. Świętem.

A co mamy się cieszyć, że licząc Wrzesień 39 + Powstanie 44, szkopy zburzyły nam 85 % miasta i w samym powstaniu, że zginęło 160 tysięcy osób? Mamy z tego powodu bal zorganizować? Takie rocznice przeżywa się w szacunku do tych osób, w ciszy, spokoju i zadumie. Ehh, że też takie rzeczy trzeba tłumaczyć :efoch:

Parasol44
11-02-2012, 12:47
Pozostaje pytanie kim są ONI?

Czytanie z 7 stycznia 2012r. IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

(1 J 3,22-4,6)
(...)Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak [mówi] świat, a świat ich słucha. My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

Całość:
http://mateusz.pl/czytania/2012/20120107.htm