PDA

Zobacz pełną wersję : Blatter pajac

Skanda(L)
02-12-2003, 20:03
Szef FIFA nalega na zmniejszenie lig

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Joseph Blatter zapowiedział we wtorek we Frankfurcie nad Menem, że będzie dążył do zmniejszenia krajowych lig do 16 drużyn i wystąpi o zatwierdzenie takiego przepisu na majowym kongresie FIFA w Paryżu.
"Jestem za ograniczeniem do 16 zespołów każdej z lig narodowych. Będę o tym rozmawiał z komitetem wykonawczym (w czwartek) i chcę, by zostało to ratyfikowane na kongresie stulecia FIFA w Paryżu" - powiedział Blatter podczas rozmów okrągłego stołu z mediami.

"Podtrzymuję moje zdanie, że jest za dużo futbolu na poziomie klubowym. Podaż jest zbyt duża, a wpływy zmniejszają się. Za dużo meczów powoduje zmęczenie, pojawia się problem dopingu, najgorsza rzecz, jaka może nas spotkać. Ci, którzy zaprzeczają, że istnieje takie niebezpieczeństwo, zamykają oczy na realia. Produkt zwany futbolem powinien być rzadki, aby zachować swoją wartość" - powiedział szef FIFA.

Blatter podkreślił też, że nie zamierza prowadzić rozmów z grupą G-14, skupiającą 18 najbogatszych i najsilniejszych klubów Europy. "Nie rozmawiam z G-14. Zrobiłem to jeden raz i nie było to dobre" - oświadczył.

Kluby z grupy G-14 wystąpiły ostatnio do FIFA i UEFA z postulatem rekompensat finansowych za zwalnianie swych graczy na mecze reprezentacji. W razie odrzucenia postulatu zagroziły pozwaniem tych organizacji do sądu.

"Jakoś nie mogę wyobrazić sobie, by FIFA i UEFA zostały pozwane do sądu przez kluby. Zapraszamy federacje na mistrzostwa świata, płacimy za podróż i pobyt, wypłacamy nagrody. Co narodowe federacje robią z pieniędzmi, to ich sprawa" - skomentował Blatter.

W piątek we Frankfurcie Blatter poprowadzi losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw świata 2006 roku.

http://sport.onet.pl/836496,wiadomosci.html

jak ja sku......syna nie lubie. kto wprowadzil puchar konfedarcji w lato gdzie pilkarze powinni odpoczywac? kto wprowadzil jakies klubowe mistrzostwa swiata? kto chce powiekszyc grono uczestnikow mistrzostw swiata do 36 druzyn? kto myslal o tym zeby rozgrywac mistrzostwa swiata co 2 lata? a teraz pieprzy takie bzdury. frajer i tyle.

Adams_
02-12-2003, 20:29
i ciota... z Pucharu UEFA zrobil II lige Ligi Mistrzow. Ostatnio PUEFA byl jedynym pucharem, ktorego ogladalo sie z przyjemnoscia. LM zbrzydla mi po roku 2000.

MaxyM_
02-12-2003, 21:02
Co ten pajac sobie wyobraża? Co to znaczy żądam? Niech spierdala na fiordy.
Kolejna afera, sam tego nie wymyślił tylko przyszedł odpowiednik Rywina do Blaterea.
Mam nadzieję, że tego knura wywalą na zbity pysk z organizacji, bo ta pała nie zrobiła jeszcze nic godnego uwagi. Ciągle tylko intryguje cholerna świnia.

Zgadzam się z Adamsem (mimo tego, że dla naszych klubów to lepiej) koniec robienia z futbolu cholernego przedsiębiorstwa. Piłka nożna to gra gdzie wszyscy teoretycznie mają szanse wygrać, a nie gra Blatera i koleżków od teczki.

Prywatę będzie sobie pajac urządzał.

Kempes
02-12-2003, 21:45
Tworzenie rozgrywek typu Konfederacja czy rozszerzanie MŚ oraz LM napychających kase wszystkim naokoło jest dobre i w porządku
Ale ligi krajowe które śmiem twierdzić , dla kibiców i nie tylko będą zawsze największą świętością ten cymbał najlepiej by skasował bo po **** takie bezproduktywne twory mają istnieć :help:

legart
03-12-2003, 09:21
Blatter jest nieodrodnym dzieckiem Havelenga i tylko o pieniażki mu chodzi (no i ewentualnie o władze :) )

Adam-oldboy
03-12-2003, 12:28
Następny szlachetny zbawca piłki. Jakbym Dziurowicza słyszał. Niech sobie zrobi Superhipermagaextraeuroligę i niech cały rok na okrągło grają 4 kluby: Bayern, Real, Milan i MU. Cóz to będą za emocje, a ile okazji do nieoczekiwanych rozstrzygnięć i później rewanżów. Futbol kasowo-plastikowo-piknikowy.
Blatter MERDA!

Mazi
28-12-2003, 13:50
i ciota... z Pucharu UEFA zrobil II lige Ligi Mistrzow. Ostatnio PUEFA byl jedynym pucharem, ktorego ogladalo sie z przyjemnoscia. LM zbrzydla mi po roku 2000.

U mnie jest tak samo !!!

NIENAWIDZE LIGI MISTRZÓW :/
Ja pierdole ,jakie to nudne , co roku te same kluby ,nazwiska , to jest WOGOLE BEZ SMAKU !

Liga Mistrzów była kiedyś dla mnie ( i pewnie nie tylko dla mnie ) ŚWIĘTEM !

A teraz ? Chleb powszedni - nuda !

Najlepiej było , jak było 16 drużyn - SAMI mistrzowie . To były emocje ! .

Czasy Legii i Widzewa w LM ...

Mi się marzy Liga Europy Środkowej ( Europa Wschodnia to Ural :P ) . Po 2 druzyny z Polski , Ukrainy , Czech , Słowacji , Węgier , Chorwacji , Serbii , i do tego np. mistrzowie Litwy , Białorusi , Słowenii , nie wiem ,o szczegolach nie myślałem ,ale własnie mniej wiecej te państwa brałyby udział w tych rozgrywkach . A na zachodzie ,niech Reale , Chelsea'ie , Juventusy i Ajaxe się duszą nudą :P .

c_zary
28-12-2003, 14:17
Liga Mistrzów była kiedyś dla mnie ( i pewnie nie tylko dla mnie ) ŚWIĘTEM !

A teraz ? Chleb powszedni - nuda !

Najlepiej było , jak było 16 drużyn - SAMI mistrzowie . To były emocje ! .

Czasy Legii i Widzewa w LM ...
Dokladnie :/ Kiedys to cale dwa tygodnie czekalo sie na mecze typu Barca - Man United 8o Komercha jest zmora naszych czasow.

Kawa
28-12-2003, 14:34
Widac, że ludziom ta Liga mistrózw sie nie podoba. Wystarczy spojrzeć na ferkwencje. Kiedys pełne stadiony teraz w wielu przypadkach swiecą pustkami. LM oglądam teraz co trzecia kolejke.

Mazi
28-12-2003, 23:29
Widac, że ludziom ta Liga mistrózw sie nie podoba. Wystarczy spojrzeć na ferkwencje. Kiedys pełne stadiony teraz w wielu przypadkach swiecą pustkami. LM oglądam teraz co trzecia kolejke.

Ja nie pamietam kiedy ostatnio mecz oglądałem :( . Nawet mnie finał wogole nie interesował :/ .

Sharn
29-12-2003, 00:54

Ja nie pamietam kiedy ostatnio mecz oglądałem :( . Nawet mnie finał wogole nie interesował :/ .

Właśnie sobie uświadomiłem że mnie też. Tylko choreo obejrzałem... 8-

Liga mistrzów dla mistrzów, tak powinno być. Wogóle to mama mnie uczyła że nie wolno porawiać dobrego, najpierw zająć się tym złym. A te barany zepsuły bardzo dobry układ: PM, pUEFA, PZP. :/