PDA

Zobacz pełną wersję : mobilne forum

bkt
09-12-2011, 20:12
Drodzy Panowie Guru:) pytanie tAkie do Was, ja w temat sie nie wglebialem wiec nie wiem jakie platformy obsluguja mobilne wersje stron, aplikacji. Czy sa jakies plany, pomysl, szansa na to, ze poczytamy LLF na androidach, windows fonach czy innych symbianach poprzez tapatalk czy inne tego typu aplikacje. Pytanie ktos juz gdzies zadawal, ale nie mam pojecia gdzie:) Wedlug mnie coraz wiecej ludzi korzysta z takich rzeczy i juz nawet nie chodzi o wygode zwiazana z ograniczeniem wysylania i pobierania danych, a zwyczajnie trudnosci w niektorych aplikacjach, zeby swobodnie pisac czy manewrowac po stronach.

Dzieki za info:)

mort
09-12-2011, 20:39
mnie nie pytajcie - ja mam wyjebane na ten Wasz XXI wiek :lol:

matx
09-12-2011, 20:43
Wyjebanie - wyjebaniem, ale fajnie gdyby pewne usprawnienia udało się wprowadzić. :)

mort
09-12-2011, 20:50
ale jak ja nawet nie rozumiem o co Wam chodzi to co wprowadze :lol:

raff
09-12-2011, 20:57
Dla mnie to tapatalk brzmi jak walkie-talkie :lol:

Na symbianie i opera mobile wcale tak źle nie hula forumka :p

Bangoo
09-12-2011, 20:58
Aplikacje na iPhona! ;)

casual
09-12-2011, 20:59
Aplikacje na iPhona! ;)

W dupach się poprzewracało :lol:

I też nic nie rozumiem o co chodzi w temacie, podobnie jak człowiek renesansu mort :lol:

matx
09-12-2011, 21:16
No ale przecież osoby, które nie rozumieją o co chodzi, nie musiałyby korzystać z nowinek technicznych. A tu widzę jakiś ruch Against Modern Forum się zawiązuje. :lol:

mort
09-12-2011, 21:18
no ale kto ma to zmienić? :lol:

Cywil? Arczi? Rolnik?

flachę zrobic i owszem ale do mobilnej rewolucji to oni sie nie nadają :lol:

Szejdi
09-12-2011, 21:18
Na opera mobile wcale tak źle nie hula forumka :p

Potwierdzam. ;)

matx
09-12-2011, 21:21
no ale kto ma to zmienić? :lol:

Cywil? Arczi? Rolnik?

flachę zrobic i owszem ale do mobilnej rewolucji to oni sie nie nadają :lol:

Jak nic nie pomerdałem, to kiedyś przy podobnym zapytaniu Q_L wspominał, że jakieś takie rzeczy ogarnia. :]

siekan
09-12-2011, 21:23
Jak nic nie pomerdałem, to kiedyś przy podobnym zapytaniu Q_L wspominał, że jakieś takie rzeczy ogarnia. :]

No to On, a nie Mort :lol:

mort
09-12-2011, 21:26
niech ogarnie ryj najpierw jak taki mądrala do czego nie trzeba :lol:

matx
09-12-2011, 21:26
No to On, a nie Mort :lol:

Przecież nigdzie nie jest napisane, że Mort ma się tym zająć. :?:

Bugi B.
09-12-2011, 21:27
Q_L wspomniał, że też tego nie ogarnia:) Już nie przesadzajcie, jak ja cały dzień bez forum w robocie wytrzymuje(nie z własnej woli rzecz jasna:D) to bez forum na tapatapa też wytrzymacie:D

siekan
09-12-2011, 21:29
Przecież nigdzie nie jest napisane, że Mort ma się tym zająć. :?:

Jak nie umi to po co się odzywa :lol:

matx
09-12-2011, 21:30
Q_L wspomniał, że też tego nie ogarnia:)

Jak wspominał, to znaczy, że coś wie. :hyhy:

Bardzo dobrze, że ktoś to głośno napisał :D

mort
09-12-2011, 21:31

umiem ale mi sie nie chce :lol:

ps. co to te tapatapa? jakies cudo w ajfonie? :lol:

casual
09-12-2011, 21:32
Q_L wspomniał, że też tego nie ogarnia:) Już nie przesadzajcie, jak ja cały dzień bez forum w robocie wytrzymuje(nie z własnej woli rzecz jasna:D) to bez forum na tapatapa też wytrzymacie:D

:ucieka:

siekan
09-12-2011, 21:33
umiem ale mi sie nie chce :lol:

I takich ludzi nam właśnie potrzeba u władzy :prawi:

Bardzo dobrze, że ktoś to głośno napisał

Ty już go lepiej nie podjudzaj :lol:

mort
09-12-2011, 21:36
jakbym chciał to bym Wam takie tapatapa poinstalował, że byście mogli forumke na drzwiach od piekarnika oglądać!

ale mi sie nie chce :lol:

siekan
09-12-2011, 21:41
No dobra my tu pitu pitu ale co to do chvja jest to tapatapa? Ciasto jakieś czy cuś :lol:

Szejdi
09-12-2011, 21:42
5julb5Fg51w

zinger
09-12-2011, 23:13
jakbym chciał to bym Wam takie tapatapa poinstalował, że byście mogli forumke na drzwiach od piekarnika oglądać!

ale mi sie nie chce :lol:

aplikacja do przeglądania LL! na ajfona jest, więc nie wiem z czego tu się śmiać :foch:

mort, jak możesz to rzuć łaskawym okiem i będziemy mieli tapatapa http://www.forumrunner.net/?p=register

MaCieJeWski
09-12-2011, 23:20
No tak jeszcze w piątek ma czytać??
Lekka przesada:zszokowany:

arczi
09-12-2011, 23:28
Jak tak bardzo chceta, to ja z kolei zamiast tego tapatapa mogę dać banabana. Dużo banabana :lol:

Obrażać modów się im zachciało. Filmów o rewolucji się naoglądali jop twaju mać :lol:

zinger
09-12-2011, 23:29
to mort w piątki nie czyta? :hmm:

e: arczi, ja to nie, dziękuję. właśnie dlatego nigdy o to nie zapytałem :lol:

arczi
09-12-2011, 23:31
Czyta etykiety

jak mu ktoś je na łeb naklei :lol:

Yob
09-12-2011, 23:32
Zakładając, że aplikacja nie miałaby pracować bezpośrednio na forumkowej bazie danych, a po prostu przetwarzałaby strony www to mam trochę kodu, który mógłby się przydać. Gdyby ktoś chciał ogarnąć temat to mogę mu podrzucić chyba najchujowszą część, czyli analizator leksykalny + składniowy + semantyczny do analizy kodu stron internetowych. Jakiś czas temu pisałem desktopowo ekstraktor danych z serwisu z programem telewizyjnym / opisami filmów. Sam na chwilę obecną tematu aplikacji mobilnej nie jestem w stanie pociągnąć w związku z przygotowaniami do obrony. Kod w języku Java.

księciuniu
09-12-2011, 23:36
Yob, po jakiemu Ty do nas ?? :strach:

Yob
09-12-2011, 23:39
Przepraszam, chciałem pomóc :roll:

Bangoo
09-12-2011, 23:39
Przepraszam, chciałem pomóc :roll:

Wierzymy Ci, że tak właśnie jest :lol:

gonzo(L)
09-12-2011, 23:42
Jak tak bardzo chceta, to ja z kolei zamiast tego tapatapa mogę dać banabana. Dużo banabana :lol:

:lol: :lol: :lol:

arczi
09-12-2011, 23:44
czyli analizator leksykalny + składniowy + semantyczny do analizy kodu stron internetowych. Jakiś czas temu pisałem desktopowo ekstraktor danych z serwisu z programem telewizyjnym / opisami filmów.

Co? :lol:

Yob
10-12-2011, 00:18
Co? :lol:

Mamy sobie forum, które korzysta z bazy danych. W tej bazie danych są zapisywane wszystkie posty, tematy, dane o użytkownikach itd. Napisanie takiej aplikacji do przeglądania forum może się wiązać z wykonywaniem bezpośrednich operacji na tej bazie danych. Wtedy wszystko by śmigało teoretycznie najszybciej, ale byłoby też najwięcej roboty. Konieczne byłoby po pierwsze danie wglądu osobom, które pisałyby taką aplikację, do bazy danych. Poza tym tak na serio osoby te musiałyby napisać w dużej mierze znaczną część forum od nowa.

Można też korzystać w dużej mierze z tego co jest. Aplikację należy wtedy napisać w taki sposób, że wchodzi sobie ona na stronę internetową forum tak jak zwykły użytkownik. Następnie pobiera sobie kod HTML tej strony i poddaje go analizie. Kod HTML można zobaczyć klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając: "Pokaż źródło strony". Najpierw aplikacja rozbija go na pojedyncze frazy tzw. tokeny (analiza leksykalna), potem analizuje czy wszystko z nimi ok w sensie formalnym (analiza składniowa), a następnie daje do takiego tłumacza, który nadaje tym tokenom znaczenie (analiza semantyczna). Wie np., że jak coś jest między czymś magicznym, a czymś magicznym to to jest treść postu, a jak między czymś innym, a czymś innym to na przykład ma do czynienia z nickiem autora. Reasumując: analizując kod strony wyciąga interesujące człowieka, a nie komputer, informacje. Napisałem to kiedyś i mogę komuś dać jeżeli byłaby taka potrzeba. Korzystałem z gotowych bibliotek do analizy kodu, ale były trochę za wolne w stosunku do moich potrzeb i stąd konieczność napisania wszystkiego od nowa. Ja po prostu wyciągałem w innym projekcie informacje o interesujących filmach w telewizji i aktorach, którzy w nich grali. Mechanizm jednak jest podobny i tylko trzeba go dostosować (co jednak samo w sobie wymagałoby trochę pracy). Nie dałoby tak się jedynie zrobić dodawania postów / pisania na priv. Jak tak na szybko pomyślę to konieczne byłoby zastosowanie do tego raczej podejścia pierwszego wtedy. W każdym razie projekt jest dość spory i pracochłonny.

Tak wyglądałoby napisanie tego wszystkiego specjalnie dla tego forum. Są jednak aplikacje, które umożliwiają uzyskanie podobnego efektu hmmm "z automatu", czyli wspomniane tapatalk. Link: http://www.tapatalk.com/index.php . Nasze forum jest prawdopodobnie obsługiwane w tej aplikacji. Stoi na silniku vBulletin, który tapatalk obsługuje w wersjach od 3.6-4.x. Żeby zainstalować tapatalk na forum trzeba się zarejestrować w tym serwisie oraz zdaje się zainstalować wtyczkę (plug-in) na forum. Umożliwi ona obsługę forum przez telefon zdecydowanie szybciej, łatwiej i przyjemniej niż to wszystko co opisałem wcześniej.

plonio
10-12-2011, 00:21
w Warszawie tylko POLONIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Duma Stolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!a wy cwele z pepsiawki do domu!!!tylko wiocha ległą kocha

Bangoo
10-12-2011, 00:23
w Warszawie tylko POLONIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Duma Stolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!a wy cwele z pepsiawki do domu!!!tylko wiocha ległą kocha

Już nawet forum nam przejęli :ucieka:

Są wszędzie... strach tu wchodzić już.

arczi
10-12-2011, 00:38
I co, zła forumka? A wy zmian chcecie :lol2:

Yob. Bez urazy, ale jutro przeczytam. Albo innym razem 8)

casual
10-12-2011, 01:11
Yob. Za dużo literek :prawi: :lol:

bkt
10-12-2011, 01:21
I co, zła forumka? A wy zmian chcecie :lol2:

Yob. Bez urazy, ale jutro przeczytam. Albo innym razem 8)

:D

Mort, nie bede Cie cytowal bo jebłem smiechem ze 4 razy po tych Twoich postach :D ale nie tylko Twoich;D

Yob, wpadles zes i porzadny temat z samymi madrymi postami popsules :D

sasza
10-12-2011, 01:40
Marna prowokacja Yob:lol::lol:

Szejdi
10-12-2011, 01:58
A ja przeczytałem :fy:

Chyba czas spać :bobas:

RalF
10-12-2011, 18:21
hahahaha nie moge :D
co to tapatapa :D
a tu jakiś sie Yob wpierdziela i głupoty wypisuje...

rey
10-12-2011, 23:51
Mamy sobie forum, które korzysta z bazy danych. W tej bazie danych są zapisywane wszystkie posty, tematy, dane o użytkownikach itd. Napisanie takiej aplikacji do przeglądania forum może się wiązać z wykonywaniem bezpośrednich operacji na tej bazie danych. Wtedy wszystko by śmigało teoretycznie najszybciej, ale byłoby też najwięcej roboty. Konieczne byłoby po pierwsze danie wglądu osobom, które pisałyby taką aplikację, do bazy danych. Poza tym tak na serio osoby te musiałyby napisać w dużej mierze znaczną część forum od nowa.

Można też korzystać w dużej mierze z tego co jest. Aplikację należy wtedy napisać w taki sposób, że wchodzi sobie ona na stronę internetową forum tak jak zwykły użytkownik. Następnie pobiera sobie kod HTML tej strony i poddaje go analizie. Kod HTML można zobaczyć klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając: "Pokaż źródło strony". Najpierw aplikacja rozbija go na pojedyncze frazy tzw. tokeny (analiza leksykalna), potem analizuje czy wszystko z nimi ok w sensie formalnym (analiza składniowa), a następnie daje do takiego tłumacza, który nadaje tym tokenom znaczenie (analiza semantyczna). Wie np., że jak coś jest między czymś magicznym, a czymś magicznym to to jest treść postu, a jak między czymś innym, a czymś innym to na przykład ma do czynienia z nickiem autora. Reasumując: analizując kod strony wyciąga interesujące człowieka, a nie komputer, informacje. Napisałem to kiedyś i mogę komuś dać jeżeli byłaby taka potrzeba. Korzystałem z gotowych bibliotek do analizy kodu, ale były trochę za wolne w stosunku do moich potrzeb i stąd konieczność napisania wszystkiego od nowa. Ja po prostu wyciągałem w innym projekcie informacje o interesujących filmach w telewizji i aktorach, którzy w nich grali. Mechanizm jednak jest podobny i tylko trzeba go dostosować (co jednak samo w sobie wymagałoby trochę pracy). Nie dałoby tak się jedynie zrobić dodawania postów / pisania na priv. Jak tak na szybko pomyślę to konieczne byłoby zastosowanie do tego raczej podejścia pierwszego wtedy. W każdym razie projekt jest dość spory i pracochłonny.

Tak wyglądałoby napisanie tego wszystkiego specjalnie dla tego forum. Są jednak aplikacje, które umożliwiają uzyskanie podobnego efektu hmmm "z automatu", czyli wspomniane tapatalk. Link: http://www.tapatalk.com/index.php . Nasze forum jest prawdopodobnie obsługiwane w tej aplikacji. Stoi na silniku vBulletin, który tapatalk obsługuje w wersjach od 3.6-4.x. Żeby zainstalować tapatalk na forum trzeba się zarejestrować w tym serwisie oraz zdaje się zainstalować wtyczkę (plug-in) na forum. Umożliwi ona obsługę forum przez telefon zdecydowanie szybciej, łatwiej i przyjemniej niż to wszystko co opisałem wcześniej.

Czy Ty nas właśnie obraziłeś...?:rzut:

Mini
11-12-2011, 08:33
:lol:

a te iphony obsługujące ten patataj to jeszcze dzwonić potrafią ?

darekforest
11-12-2011, 12:22
A propos patataj :D

-HP1Cvjmdio&feature=related

matx
11-12-2011, 13:16
:lol:

a te iphony obsługujące ten patataj to jeszcze dzwonić potrafią ?

Kto normalny dzisiaj używa telefonu do dzwonienia? :gupi:

RalF
11-12-2011, 19:46
Te tapatapa to na androidy nie ajfony

Mini
11-12-2011, 20:47
kiedyś to się mówiło że ktoś androny opowiada a nie androidy :lol:

PeCe
13-12-2011, 01:27
kiedyś to się mówiło że ktoś androny opowiada a nie androidy :lol:

Sam jesteś andronem androidzie :lol3: Ten temat może być hitem, nie pozwólmy mu umrzeć \') :lol: Mini, stary dziadzie odpocząłeś już po ćwiczeniach? Bo w Źródle przed Cracovią to wyglądałeś jakbyś cały dzień jakieś tapatapa fetował :lol2:

RalF
13-12-2011, 17:06
Albo jakiegos fapafapa :D

Mini
13-12-2011, 23:04
też będziecie starzy :prawi:

mort
21-12-2011, 21:20
no i co, zrobił Wam ktos te udogodnienie?

bkt
05-01-2012, 05:43
Podobno w przyszlym roku ma byc :D

WłatcyStolicyKSP
27-01-2012, 02:49
my na Poloni to wszyscy jesteśmy tapatapa i to już od 1911roku!!!!!!!!!