PDA

Zobacz pełną wersję : MKS Zagłębie Lubin - Legia Warszawa [5.12.2011 g.18.30]

nevermind
01-12-2011, 11:39
http://desmond.imageshack.us/Himg163/scaled.php?server=163&filename=zagbielubinz.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=mediumhttp://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium

MKS
Zagłębie Lubin
Data założenia: 10 września 1945
Rok założenia spółki: 1998
Barwy: miedziano-biało-zielone
Adres: Marii Skłodowskiej-Curie 98, 59-301 Lubin
telefon: (76) 746-96-00, faks: (76) 746-96-01
WWW: http://www.zaglebie-lubin.pl/ (oficj.)
http://www.zaglebie.org/ (nieoficj.)
Stadion: Dialog Arena pojemność - 16.100 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie - 2500 lx / boisko - 105 m x 68 m
Prezes: Marek Bestrzyński (od 29 kwietnia 2011)
Trener: Pavel Hapal (od 30 października 2011)

Sukcesy „Miedziowych”:

Mistrzostwo Polski - (2x) - 1990/91, 2006/07
wicemistrzostwo Polski - 1989/90
finalista Pucharu Polski - (2x) - 2004/05, 2005/06
finalista Pucharu Ligi - 2000/01
Superpuchar Ekstraklasy - 2007
mistrzostwo Młodej Ekstraklasy - (2x) - 2009/10, 2010/11
MP juniorów U-19 - (2x) - 2009, 2010

Pojedynki Legii i Zagłębia w przeszłości.

Lata osiemdziesiąte XX wieku, były początkiem konfrontacji stołecznej Legii z druzyną ze stolicy polskiej miedzi. Pierwszym oficjalnym a zarazem ligowym spotkaniem był mecz rozegrany przy ul. Łazienkowskiej 31 sierpnia 1985 roku. Legioniści prowadzeni wtedy przez Jerzego Engela prowadzili do przerwy z „Miedziowymi” 1:0 po bramce Janka Karasia w 38minucie. Dzięki dwóm bramkom po przerwie Andrzeja Bumcola i Dariusza Wdowczyka Legia pokonała pewnie beniaminka z Lubina 3:0. Od tamtej pory meczów pomiedzy tymi zespołami odbyło się pięćdziesiąt jeden spotkan. 45 razy mierzyliśmy się w Ekstraklasie, a 6 razy w Pucharze Polski. Bilans gier, jest oczywiście pozytywny dla Legii, której udało się w ogolnym rozrachunku wygrac 24 pojedynki(20 w lidze), remisami kończyło się 18 spotkan(16 w lidze) a tylko 9 meczów(8 w lidze) udało się wygrac lubińskiemu Zagłębiu.

Legia w poniedziałek jedzie po raz 23 na mecz ligowy do stolicy polskiej miedzi. W dotychczasowych spotkaniach na stadionie w Lubinie odnieśliśmy osiem zwyciestw, siedem razy remisowaliśmy i siedmiokrotnie wracaliśmy do Warszawy w pustymi rekoma. Legionisci w ciagu tych dwudziestu dwóch spotkan strzelili 23 bramki, jednoczesnie 20 razy dajac sobie wbić gola.

W tegorocznej kadrze najwięcej bramek przeciwko Zagłębiu udało się strzelić Ivicy Vrdoljakowi, a ogolnie najlepszym snajperem jest „Miętowy” który zaaplikował Zagłębiu 7 bramek.

Dziesięć ostatnich ligowych meczów w Lubinie:

2010-09-18 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2 : 1 [Vrdoljak 89’(k)]
2009-12-04 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0 : 0
2007-08-31 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0 : 2 [Tiago Gomes 19’(s), Korzym 90’]
2006-11-18 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1 : 0
2005-10-22 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0 : 1 [Szałachowski 25’]
2005-04-02 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0 : 0
2003-06-03 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1 : 3 [Svitlica 10’, Kiełbowicz 29’, Saganowski 76’]
2001-03-11 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 3 : 1 [Wróblewski 26’]
2000-03-15 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2 : 3 [Mięciel 68’, Majka79’(s), Citko 85’]
1999-02-28 Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0 : 0

Sezon 2011/2012.

Zagłębie jak na razie znajduje się na pozycji spadkowej, z dorobkiem 13 punktów. Na ten bilans składaja się trzy zwycięstwa(ŁKS 2:1, Korona 3:1, Polonia 1:0), cztery remisy(Lech Poznan 1:1, Podbeskidzie 0:0, Cracovia 1:1, Widzew 0:0) i siedem porazek(Slask 1:5, Ruch 1:2, Wisła 0:1, Jagiellonia 1:3, Bełchatów 1:2, Legia 0:3, Górnik 1:4). Z trzysnastu punktow jakie Zagłębie zdobyło w tym sezonie 12 pochodzi z meczów na własnym obiekcie. Trzy razy lubinianie wygrywali, trzykrotnie remisowali i dwa razy podopieczni czeskiego szkoleniowca Pavla Hapala musieli uznac wyższość gosci. Bilans bramkowy to 9:10. Najlepszym strzelcem dwukrotnego Mistrza Polski jest młody Arkadiusz Wozniak. 21letni wychowanek klubu z Dolnego Śląska w swoich dziesieciu występach strzelil cztery gole.

W pierwszym meczu tego sezonu pomiedzy tymi ekipami rozegranym na Łazienkowskiej, Legia po bramkach Rybusa, Radovica i Ljuboji pewnie pokonała jedenstke z Lubina 3:0.

ŁukaszD
01-12-2011, 11:53
tylko zwycięstwo! Hej Legio tylko zwycięstwo! :hasao: nie da się tego meczu przegrać, Zagłębie walczy o utrzymanie do tego bardzo słabo im to wychodzi więc życzę sobie zdołować ich jeszcze bardziej i "rozpiętkować" raz jeszcze :modli:

Mario
01-12-2011, 15:20
Po porażce z Koroną inny rezultat jak zwycięstwo w Lubinie nie wchodzi w grę. Już w innym temacie pisałem, że Vrdoljak powinien sobie odpocząć i może warto by było dać szansę Furmanowi.

Z.
01-12-2011, 15:25
Bardzo trudny mecz. Dwie porażki, bez gola, wyjazd. Oby wygrali. Coś czuje, że byłby lider.

casual
01-12-2011, 15:46
Na moje jest bardzo spora szansa na to, ze Śląsk zgubi punkty w Zabrzu (Górnik ostatnio gra znakomicie). Szkoda by było tego nie wykorzystac.

No ale, podobnie jak Z., raczej spacerku w Lubinie się nie spodzewam.

Lillo
01-12-2011, 16:58
Przecież ich pojedziemy.

Breados
01-12-2011, 17:51
Tak jak Koronę :lol:

Myślę, że wystarczy jak się po prostu chłopaki zepną, Zagłębie to naprawdę nie są żadne wyżyny wymagające się na nich wspinania.

Chmielo
01-12-2011, 18:07
Po takich wyjazdach jak do Chorzowa, Białegostoku czy ostatnio Kielc niczego nie można być pewnym. Zagłębie dopiero dostało na Łazienkowskiej więc pewnie otwartej piłki grać nie będą.. i tu może być problem jak z Koroną.

Oby Maciek się zreflektował w porę i dał szanse dublerom i młodym. Od początku gramy praktycznie tą samą jedenastką i widać zmęczenie. Co z tego, że piłkarze lepsi jak prądu nie mają.

Już teraz jedziemy na ostrej rezwerwie. Żeby tylko paliwa nie zabrakło na te ostatnie mecze.

Easy4Us
01-12-2011, 18:43
w Lubinie gramy w kratkę więc łatwo nie będzie ale...tylko zwycięstwo hej Legio tylko zwycięstwo. 0:2 : )

KRA
01-12-2011, 21:49
Ja mam jakieś złe wspomnienia... Ten tydzień póki co do złudzenia przypomina ten poprzedni, w którym graliśmy z PSV. Porażka z Podbeskidziem, w plecy w Eindhoven i porażka u czarnych. Teraz przegrana z Koroną, w dupę z PSV no i... Obym nie był złym prorokiem.

Niemniej jednak prawda jest taka, że chłopaki z utęsknieniem wyczekują końca rundy i zasłużonego odpoczynku. Ewidentnie widać, że brakuje im już mocy, a na dodatek od dobrych kilku spotkań na wyjazdach grają piach, nierzadko kończąc mecz bez celnego strzału na bramkę. Zagłębie też ciągle nie będzie dostawać w dupę 3,4 bramkami.

Posadzić na ławce Ivice oraz najbardziej eksploatowanych zawodników w tej rundzie, dać szanse młodym i może coś z tego pozytywnego wyjdzie. Zdecyduje pierwsza brama.

Ytong
01-12-2011, 21:59
Oby nie było kolejnej wyjazdowej wpadki. Zagłębie gra padake, więc myślę, że będzie dobrze. Liczę na 3:0 i dobrą zabawę :D

Loko
02-12-2011, 00:01
Zobaczymy jak tym razem poradzimy sobie na wyjeździe, rywal teoretycznie słabiutki ale umiejętności zweryfikuje boisko, jest szansa na lidera bo Śląsk tak jak ktoś już pisał gra z Górnikiem i może coś tam oskubią wrocławian z punktów.:ucieszony:

Paluch
02-12-2011, 07:43
Na moje to Wolski powinien dostac szanse od poczatku spotkania. Widac ze ma sily o checi do gry a z takimi rywalami powinien sie wlasnie ogrywac

a-d-a-m
02-12-2011, 09:26
Na moje to Wolski powinien dostac szanse od poczatku spotkania. Widac ze ma sily o checi do gry a z takimi rywalami powinien sie wlasnie ogrywac

Ja nie do końca rozumiem to nasze rodzime "ekstraklasowe" pojęcie "ogrywać się"... z kim, w czym???

Chłopak ma już 19 lat i jak jest dobry (a jest!) to ma grać, a nie ogrywać się... W jego wieku Kowal siekał bramki Sampdorii, Man. Utd i nikt się nie zastanawiał czy powinien się jeszcze ogrywać... Z kolei Rooney w wieku 19 wiosen od dwóch lat był już reprezentantem Anglii i za 25,6 milionów funtów przechodził właśnie do Manchesteru United...
Wolak jest najlepiej wyszkolonym technicznie polskim piłkarzem jakiego widziałem w akcji w ciągu ostatnich nastu lat i to, że nie gra, np. kosztem Żyro czy Manu, jest właśnie jakąś dziwną polską chorobą ligową...

e: co do samego meczu to myślę, że wygramy jakieś 2:0

Mario
02-12-2011, 09:34
Wolak jest najlepiej wyszkolonym technicznie polskim piłkarzem jakiego widziałem w akcji w ciągu ostatnich nastu lat i to, że nie gra, np. kosztem Żyro czy Manu, jest właśnie jakąś dziwną polską chorobą ligową...

Wystarczyło by zmienić taktykę, tak żeby grali dwoma ofensywnymi, a nie defensywnymi pomocnikami i ani Żyro, ani Wolski nie musieliby siedzieć na ławie.

zizou
02-12-2011, 13:08
Po porażce z Koroną inny rezultat jak zwycięstwo w Lubinie nie wchodzi w grę. Już w innym temacie pisałem, że Vrdoljak powinien sobie odpocząć i może warto by było dać szansę Furmanowi.

Środek pomocy Furman - Borysiuk??? Hmm:fajek:... Chyba jeszcze za wcześnie, aczkolwiek zgadzam się, że powinien dostac szanse.
W ogóle w którymś z pozostałych w tym roku ligowych spotkań chciałbym zobaczyc wyjściową jedenastkę zestawioną mniej więcej w taki sposób:

Kuciak
Jędrzejczyk Choto Astiz Kiełbowicz
Vrdoljak Furman
Kosecki Wolski Żyro
Kucharczyk

Jako wchodzący przy ewentualnie niekorzystnym wyniku Radovic, Ljuboja i Rybus, a jeśli wszystko byłoby ok - Gol, Rzeźniczak i... Radovic:yeah:

Wiem, że ten skład wygląda lekko ekstremalnie, ale chciałbym zobaczyc młodych w sytuacji, gdy od początku meczu to oni muszą walczyc o wynik, bez zbyt dużego wsparcia od doświadczonych kolegów. Po za tym jestem przekonany, że ten kwartet "dzieciaków" z przodu jest w stanie zmasakrowac obrony Zagłębia i Cracovii:gol2:

kaLasz
02-12-2011, 14:16
Już chyba łatwiejszego obecnie wyjazdu być nie może. Zagłębie jest cienkie jak polskie drogi powiatowe. Z Koroną akurat spodziewałem się zęmoże być ciężko bo grają wybitnie siłowy futbol. Zagłębie gra... hmm... nie gra nic?

Do tego jeszcze bojkot meczu przez grupy kibicowskie... Będzie dobrze.

nevermind
02-12-2011, 22:21
Taka ciekawosta odnosnie poniedziałkowej potyczki ;)

W poniedziałek Legia Warszawa zagra swój mecz nr 2000 w najwyższej klasie rozgrywkowej - informuje oficjalna strona klubu ze stolicy, "legia.com".

W dotychczas rozegranych 1999 spotkaniach Legia odniosła 959 zwycięstw, 510 razy zremisowała a 530 razy schodziła z boiska pokonana. Najwięcej meczów rozegrała z Wisłą Kraków - 137.

Swój pierwszy mecz stołeczna drużyna zagrała 3 kwietnia 1927 roku. Wówczas to lekcję futbolu sprawił jej rywal zza miedzy, Warszawianka. Spotkanie zakończyło się porażką "Wojskowych" 1:4.

Meczem nr 2000 będzie poniedziałkowe starcie z Zagłębie Lubin. Niestety, bardziej niż święto będzie ono przypominało stypę. Nie dość, ze Legia gra na wyjeździe, to jeszcze kibice "Miedziowych" w ramach protestu zamierzają nie przychodzić na stadion.

No coz, teraz na jubileusz to muszą wygrać. Nie ma bata poprostu! :)

Morellowy
03-12-2011, 15:03
Przy takiej formie Zagłębia 3 pkt. muszą być:bounce: Mam nadzieję, że chociaż na parę minut Skorża wpuści Hubnika jeżeli będzie wszystko w porządku.

justBLAZE
03-12-2011, 20:18
Hubnik w tym roku juz nie zagra.

ForzaJuve
03-12-2011, 20:34
Jestem spokojny o wynik, co najmniej 2-ma bramkami wygramy.

gizo
04-12-2011, 01:04
Hubnik w tym roku juz nie zagra.

Czy to jakieś oficjalne info, czy Twoje dewagacje?

Aryam
04-12-2011, 01:06

Ja coś kojarzę, że w jakimś wywiadzie Skorża o tym wspomniał.

EDIT:
O znalazłem:

Sytuacja kadrowa jest dobra. Wszyscy piłkarze są do mojej dyspozycji. Od dwóch dni trenuje z nami Michal Hubnik. W tej rundzie już pewnie nie zagra, ale powinien rozpocząć przygotowania w styczniu. Drobne dolegliwości zgłasza Manu i nie wiem, czy Portugalczyk znajdzie się w meczowej „18”.

Oli_choto
04-12-2011, 09:49

Oficjalna. W paru miejscach o tym pisali, na konferencji Maciek wspominał, jakaś wypowiedź Hubnika była też cytowana na legia.com.

Yevaud
04-12-2011, 10:47
Kuciak
Jędrzejczyk Choto Astiz Kiełbowicz
Vrdoljak Furman
Kosecki Wolski Żyro
Kucharczyk

Oby!
:modli:

O tak!
A jakby Kuciaka ze Skabą zamienić, to skład na Happoel! :prawi:

ormo
04-12-2011, 10:53
Z Kucharczykiem, który gra już od dłuższego czasu piach?

Yevaud
04-12-2011, 11:31
Z Kucharczykiem, który gra już od dłuższego czasu piach?

Tak.
Z Kucharczykiem wreszcie na szpicy, gdzie grając został objawieniem zeszłego roku.

Lillo
04-12-2011, 12:00
Oby!
:modli:

O tak!
A jakby Kuciaka ze Skabą zamienić, to skład na Happoel! :prawi:

Ja bym na Szumskiego postawił ;)

me(L)u
04-12-2011, 12:17
Super. Wystawmy drugi garnitur na mecz, który musimy wygrać.

Lillo
04-12-2011, 12:21
Z Hapoelem nie musimy.

Jasper121
04-12-2011, 13:45
Nie musimy, ale jak wygramy dostaniemy 2pkt. do rankingu klubowego UEFA, co da nam rozstawienie w eliminacjach w następnym roku.

e(L)egion
04-12-2011, 14:03
Super. Wystawmy drugi garnitur na mecz, który musimy wygrać.
Otóż to. Bez jaj, jedziemy na nie łatwy wyjazd, a tutaj widzę propozycję Dominika Furmana... No ludzie, ten chłopak nie powąchał chyba jeszcze trawy w ekstraklasie, a na kluczowy mecz końcówki tej rundy wystawiamy go do pierwszego składu i to jeszcze z Vrdoljakiem, który jest ostatnio jednym z najgorszych w składzie. Moim zdaniem trzeba wstawić koniecznie Wolskiego od początku i posadziłbym na ławie Vrdoljaka. Można by pokombinować jeszcze z posadzeniem na ławce Wawrzyniaka i to tyle. Zostały dwa mecze w lidze i trzeba je koniecznie wygrać, nie ma czasu na jakieś eksperymenty, gdzie linię ataku tworzą sami młodzi jeszcze nie dawno z ME, a tyły zabezpiecza między innymi chłopak, który praktycznie jest w ME.

Yevaud
04-12-2011, 19:18
Otóż to. Bez jaj, jedziemy na nie łatwy wyjazd, a tutaj widzę propozycję Dominika Furmana... No ludzie, ten chłopak nie powąchał chyba jeszcze trawy w ekstraklasie, a na kluczowy mecz końcówki tej rundy wystawiamy go do pierwszego składu i to jeszcze z Vrdoljakiem, który jest ostatnio jednym z najgorszych w składzie. Moim zdaniem trzeba wstawić koniecznie Wolskiego od początku i posadziłbym na ławie Vrdoljaka. Można by pokombinować jeszcze z posadzeniem na ławce Wawrzyniaka i to tyle. Zostały dwa mecze w lidze i trzeba je koniecznie wygrać, nie ma czasu na jakieś eksperymenty, gdzie linię ataku tworzą sami młodzi jeszcze nie dawno z ME, a tyły zabezpiecza między innymi chłopak, który praktycznie jest w ME.

A znajdziesz wiele lepszych okazji, żeby Furma "powąchał" trawę w ekstraklasie? Ok. Nie musi być w pierwszym składzie, ale fajnie by było, gdy wyszedł a to spotkanie.
Zadziwia mnie sformułowanie: "kluczowy mecz końcówki rudy". Te mecz ma być kluczem do czego? Liderowania w tabeli w tym roku? W czym on ważniejszy iż mecze z Koroną, Podbeskidziem czy ŁKSem?
Nasz "pierwszy garnitur" ledwo ciągnie i to gdzieś tak od początku listopada z przerwą na jeden dobry mecz - z Zagłębiem u siebie. Nasz pierwszy garnitur na wyjazdach pięknie dawał sobie radę w meczach z Koroną, czy Jagielonią.
Moim zdaniem niewiele ryzykujemy, jeśli damy mu odpocząć (zachowując Kusiaka w bramce).

me(L)u
04-12-2011, 20:19
A znajdziesz wiele lepszych okazji, żeby Furma "powąchał" trawę w ekstraklasie? Ok. Nie musi być w pierwszym składzie, ale fajnie by było, gdy wyszedł a to spotkanie.

Jak będą wygrywali, to tak. Albo jak nie będzie szło, to może też. A może z Cracovią dostanie szansę? Ale nie od pierwszej minuty.

Zadziwia mnie sformułowanie: "kluczowy mecz końcówki rudy". Te mecz ma być kluczem do czego? Liderowania w tabeli w tym roku? W czym on ważniejszy iż mecze z Koroną, Podbeskidziem czy ŁKSem?

W tym, że w meczach z Podbeskidziem, Koroną, panienkami zza miedzy zaliczyliśmy wtopy i na kolejną nie możemy sobie pozwolić, żeby nam Śląsk nie uciekł na pięć punktów. I nie ma co pieprzyć, że Zagłębie słabo gra, bo wiecznie tak słabi nie będą. Zresztą wystarczy, że wyjdzie im jeden mecz. Pech będzie chciał, że z nami. Nie ma co ryzykować.

Nasz "pierwszy garnitur" ledwo ciągnie i to gdzieś tak od początku listopada z przerwą na jeden dobry mecz - z Zagłębiem u siebie. Nasz pierwszy garnitur na wyjazdach pięknie dawał sobie radę w meczach z Koroną, czy Jagielonią.
Moim zdaniem niewiele ryzykujemy, jeśli damy mu odpocząć (zachowując Kusiaka w bramce).

To dajmy odpocząć części w meczu z Cracovią. Własny teren, to jakiś atut. Ale nie na wyjeździe.

ivan
04-12-2011, 20:30
Liderowanie nam nie grozi więc będą 3 punkty , gdyby Śląsk dziś przegrał to byłbym pełen obaw .

BlackAdder
04-12-2011, 20:41
Liderowanie nam nie grozi więc będą 3 punkty , gdyby Śląsk dziś przegrał to byłbym pełen obaw .

Niestety nie jest to takie proste. Grozi nam bowiem, że jak nie wygramy, to zaczniemy czuć na plecach oddech czarnych i Wisły. Także ja czuję wyjątkowy niepokój przed tym meczem...

ivan
04-12-2011, 20:52
Niestety nie jest to takie proste. Grozi nam bowiem, że jak nie wygramy, to zaczniemy czuć na plecach oddech czarnych i Wisły. Także ja czuję wyjątkowy niepokój przed tym meczem...

Faktycznie czucie oddechu czarnych na plecach może budzić wielki niepokój . Większy niż czuł user JACEK_OKNW na peronie . :lol2:

BlackAdder
04-12-2011, 20:53
Faktycznie czucie oddechu czarnych na plecach może budzić wielki niepokój . Większy niż czuł user JACEK_OKNW na peronie . :lol2:

Obyśmy jutro o.k. 20:30 też mogli się pośmiać ;)

lukasz9209
04-12-2011, 21:13
Nie ma innego wyjścia jak tylko zwyciestwo, tym bardziej, że wszyscy rywale z góry wygrali ( ksp,lech,wisla,sląsk).
:awantura:

gizo
04-12-2011, 22:31

Trafiony, zatopiony.:piwko:
Oczywiście, że wygramy. Gdyby Śląsk, Dyskobolia, Wisła czy Ruch zagrali pod nas (czyli przerżneli), to naturalnie byśmy tego nie wykorzystali. A tak 2-0 jak w banku:kawa:

Tom Kruz
04-12-2011, 23:11
Oczywiście, że wygramy. Gdyby Śląsk, Dyskobolia, Wisła czy Ruch zagrali pod nas (czyli przerżneli), to naturalnie byśmy tego nie wykorzystali.

Dyskobolia pozostała w Grodzisku Wlkp i nadal gra tam w niższych ligach. Na Konwiktorską został przyniesiony Groclin.

Co do meczu. Zapowiada się padaka na boisku i na trybunach. Brak jest jakichkolwiek racjonalnych przesłanek, aby przyjąć, że w takiej sytuacji gra Legii, a przede wszystkim skuteczność będą wyglądały lepiej, niż w Białymstoku i Kielcach. Może przynajmniej strzelą jednego gola po 3 meczach z rzędu bez bramki na wyjeździe (cztery mecze z rzędu z zerem strzelonych to byłoby już przegięcie nawet ze statystycznego punktu widzenia), ale coś mi mówi, że jeden gol do wygranej nie wystarczy. Co do pozostałych kwestii przyłączam się do zdania me(L)u.

Z.
05-12-2011, 04:38
Moim zdaniem trzeba wstawić koniecznie Wolskiego od początku i posadziłbym na ławie Vrdoljaka.

To wcale nie jest takie proste, tak samo jak nie jest proste wystawienie Żyro i Wolskiego 'by nie grać defensywnymi pomocnikami". Mamy określoną od ponad roku taktykę i wystawienie (na wyjeździe!) do środka pomocy człowieka nastawionego wyłącznie ofensywnie jest samobójstwem. Taktyka Skorży od samego początku polega na natychmiastowym odbiorze w trójkącie dokonanym przez trzech defensywnych pomocników - Vrdoljak, Gol, Borysiuk. To jest podstawa, a reszta to modyfikacje - np. odpalanie Radovicia jako ofensywnego środkowego, a nie skrzydłowego.

Wywalenie z trójkąta jednego defensywnego i to na wyjeździe może spowodować, że Lubin nas... całkowicie zdominuje na środku pola. Nie mamy aż tak świetnych piłkarzy za gigantyczne pieniądze by Lubin tego nie był w stanie zrobić. I jak to zrobi to z nami elegancko mogą pojechać.

Piękne czasy się dawno skończyły i niestety z mojej perspektywy jedyną słuszną taktyką na jakikolwiek wyjazd (poza V ligą w PP) jest na maksa defensywny środek pola, odbiór, szybkie podanie do Ljuboi, który umie przetrzymać, niebanalnie podać, rozegrać akcję z Radoviciem lub szybkie podanie do skrzydłowego Rybusa/Radovicia/Żyro etc.

Ale bez ataków na hura. 0-0 i liczenie, że coś wpadnie. Jesteśmy za słabi by wyjść i na pewniaka zepchnąć ich do obrony. Zwłaszcza, że minimalne nawet odkrycie może spowodować 1-0 dla gospodarzy, co mnie już mdli, bo wspomnienia z Urbana, gdzie w takiej sytuacji 70 minut walimy głową w mur bez żadnego skutku, są dość świeże (choćby przez Kielce).

Raz się uda (Chorzów), innym razem średnio na plus (Białystok), a innym razem będzie babol i 0-1 (Kielce). Za każdym razem tak jest na wyjazdach, więc nie ma co szaleć z jakimś odkrywaniem się. (Cracovia wypaliła przez babole, a poza tym byli w rozkładzie, ŁKS był w totalnym rozkładzie, meczu w Bełchatowie nie widziałem - może to burzy moją koncepcję - reszta to 0-0, 0-1 lub 1-0).

Zresztą nieważne. Gramy najważniejszy mecz od wyjazdu do Moskwy. Jak wygramy to jest poważna szansa być w grze o mistrza do samego końca. Jak zremisujemy lub przegramy to może być bardzo krucho, bo wtedy Śląsk ucieka, my mamy marne pierwsze mecze na wiosne (wyjazdy, w tym Wrocław, puchary - porażka jakaś wpadnie: jeżeli spowoduje 5 punktów straty do lidera to jest szansa, jeżeli jakieś 8 to kapilca - bo zaczną się kwasy, narzekania, atmosfera się mocno zgęści - generalnie to co przerabiała Wisła po derbach).

3 pkt :modli:

e(L)egion
05-12-2011, 07:48
To wcale nie jest takie proste, tak samo jak nie jest proste wystawienie Żyro i Wolskiego 'by nie grać defensywnymi pomocnikami". Mamy określoną od ponad roku taktykę i wystawienie (na wyjeździe!) do środka pomocy człowieka nastawionego wyłącznie ofensywnie jest samobójstwem. Taktyka Skorży od samego początku polega na natychmiastowym odbiorze w trójkącie dokonanym przez trzech defensywnych pomocników - Vrdoljak, Gol, Borysiuk. To jest podstawa, a reszta to modyfikacje - np. odpalanie Radovicia jako ofensywnego środkowego, a nie skrzydłowego.

Wywalenie z trójkąta jednego defensywnego i to na wyjeździe może spowodować, że Lubin nas... całkowicie zdominuje na środku pola. Nie mamy aż tak świetnych piłkarzy za gigantyczne pieniądze by Lubin tego nie był w stanie zrobić. I jak to zrobi to z nami elegancko mogą pojechać.

Piękne czasy się dawno skończyły i niestety z mojej perspektywy jedyną słuszną taktyką na jakikolwiek wyjazd (poza V ligą w PP) jest na maksa defensywny środek pola, odbiór, szybkie podanie do Ljuboi, który umie przetrzymać, niebanalnie podać, rozegrać akcję z Radoviciem lub szybkie podanie do skrzydłowego Rybusa/Radovicia/Żyro etc.

Ale bez ataków na hura. 0-0 i liczenie, że coś wpadnie. Jesteśmy za słabi by wyjść i na pewniaka zepchnąć ich do obrony. Zwłaszcza, że minimalne nawet odkrycie może spowodować 1-0 dla gospodarzy, co mnie już mdli, bo wspomnienia z Urbana, gdzie w takiej sytuacji 70 minut walimy głową w mur bez żadnego skutku, są dość świeże (choćby przez Kielce).

Problem w tym "Z" że my nie mamy jako takiego problemu z obroną, a właśnie z atakiem i konstruowaniem akcji, zwłaszcza na wyjazdach. Taktyka, o której mówisz w ostatnich trzech wyjazdach dała nam 2 punkty i 0 strzelonych goli, o stylu nie wspominając. Vrdoljak jest w wyraźnym dołku co ostatnio doprowadziło nawet do utraty gola. Radović w środku już tak nie błyszczy i mamy problem, bo nie ma kto się wziąć za rozegranie. Moim zdaniem Borysiuk z Golem z tyłu wystarczą, a w przodzie niech klepią Wolski, Rybus, Radovic i Ljuboja plus będzie jeszcze Gol, który również umie dograć piłkę. Może uda nam się oddać chociaż jakiś celny strzał na bramkę bo w Kielcach sam wiesz jak było.

BlackAdder
05-12-2011, 09:39
Oczywiście, że Wolski powinien zagrać od początku. Bardzo dużo daje jeśli chodzi o ofensywę, a plotki o jego wyłącznie ofensywnym nastawieniu są mocno przesadzone, w odbiorze również gra nieźle. Inna sprawa, czy posadzić na ławie Gola czy Vrdoljaka. Chyba rzeczywiście w Lubinie więcej da drużynie Gol.
Zresztą drobne roszady w składzie są mało ważne, ten mecz rozegra się w głowach i da ostateczną odpowiedź na pytanie, czy w tym sezonie powalczymy o mistrza.

wirt15
05-12-2011, 11:40
18:30 05.12.2011 Zagłebie Lubin-Legia Warszawa - T-MOBILE EKSTRAKLASA W NECIE
http://transmisje-sportowe.cba.pl/viewtopic.php?t=1100

Yevaud
05-12-2011, 12:58
W tym, że w meczach z Podbeskidziem, Koroną, panienkami zza miedzy zaliczyliśmy wtopy i na kolejną nie możemy sobie pozwolić, żeby nam Śląsk nie uciekł na pięć punktów. I nie ma co pieprzyć, że Zagłębie słabo gra, bo wiecznie tak słabi nie będą. Zresztą wystarczy, że wyjdzie im jeden mecz. Pech będzie chciał, że z nami. Nie ma co ryzykować.

Teraz pytanie, czy bardziej ryzykowalibysmy grajac kilkoma mlodymi plus doswiadczona (aczkolwiek nieczesto grajaca ostatnio) obrona, czy grajac tzw. pierwszym skladem, ktory z ostatnich trzech wyjazdow przywiozl 2 punkty i 0 strzelonych bramek.

Huxley
05-12-2011, 14:03
Coś mi się wydaje, że nasi przegrają. W tym sezonie ligowym pokazują, że w kluczowych momentach jednak nie dają rady, co innego ma miejsce w pucharach, dlatego też uważam, że Skorża nie potrafi ich należycie zmotywować i raczej się tego nie nauczy.

Szawar
05-12-2011, 14:19
Ja dla odmiany jestem dziwnie spokojny, ze sobie poradzą i wróca z kompletem punktów.

bloniaq
05-12-2011, 14:22
A ja dla odmiany oświadczam, że koło chu.ja lata mi wynik...

midzi
05-12-2011, 14:33
Też jestem pesymistą. Będzie remis.

Adin
05-12-2011, 14:35
Ja dla odmiany jestem dziwnie spokojny, ze sobie poradzą i wróca z kompletem punktów.

również wyczuwam jakiś spokój.Sądzę, że spokojnie ten mecz wygramy i będziemy kontrolować przebieg gry.

LOL3K
05-12-2011, 15:05
Zaleje boisko i nie będzie dało się grać :prawi:

Miło by było jakby pogonili to Zagłębie, ale wyjazdy im coś nie leżą...

LioneL
05-12-2011, 16:56
Myślałem, że most kolejowy jest podświetlany w barwy Legii tylko przy okazji spotkań Wojskowych w Warszawie. Dziś gramy na wyjeździe, a barwy Legii są. Pięknie :chuligan:

R.
05-12-2011, 17:22
Trzeba to wykrac. No ***** jak nie z najslabszymi to z kim? Brak zwyciestwa to dla mnie bedzie duzy krok w tyl jezeli chodzi o mistrza.

Aryam
05-12-2011, 17:42
Są już składy. Rzeźniczak za Jędrzejczyka. Wraca Wolski w wyjściowej jedenastce. Reszta bez zmian.

Wygląda to dobrze.

padre
05-12-2011, 17:57
Brakuje tylko Vrdoljaka na ławie i Gola w podstawie...

slebek
05-12-2011, 17:58
Są już składy. Rzeźniczak za Jędrzejczyka. Wraca Wolski w wyjściowej jedenastce. Reszta bez zmian.

Wygląda to dobrze.

Szczególnie Wolski od pierwszej minuty cieszy

BlackAdder
05-12-2011, 18:05
Jeśli Vrdoljakowi będzie się chciało biegać, a Rzeźniczak nie da się ogywać w obronie, to na chwilę obecną jest to nasz najsilniejszy skład.
Trzy punkty :modli:

elmoro87
05-12-2011, 18:15
Rzeźniczak ma dziś kolejną szansę udowodnić, że nie jest "gwiazdeczką" i potrafi walczyć o swoje.

Loko
05-12-2011, 18:38
Zagłębie zaparkowało 3 autobusy i teraz się przebijaj...
A Liuboja od spalonego zaczyna ot ci nowość...:-/

Snoopy
05-12-2011, 18:41
a Wolski od ładnej akcji ;) może nie będzie tak źle.

Pierwsze minuty zapowiadają otwartą piłkę, szczerze wolę to niż kopanie się w czoło jak w Białym czy w Kielcach.

jajcarz
05-12-2011, 18:46
Ivica z Cracovią trybuny.

kemot
05-12-2011, 18:46
Vrdoljak nie zagra w sobotę z Cracovią, czyli mamy na koncie pierwszy sukces w dzisiejszym meczu.

Slyboots
05-12-2011, 18:47
I dobrze.

Bangoo
05-12-2011, 18:47
I bardzo dobrze, że bez Vrdoljaka z Cracovią.

elmoro87
05-12-2011, 18:48
No to z Cracovią zobaczymy Janusza Gola

Loko
05-12-2011, 18:50
No póki co to śerednio to wygląda, oby sie chłopaki rozegrali

Bangoo
05-12-2011, 18:52
o ***** ! :D

adrian199430
05-12-2011, 18:53
Jest Moc :bauns:

baran
co oni zrobili :O

gizo
Ale gooooool. Stadiony świata:bravo:

Paw(L)ak
O ku*wa, ale ich klepnęli :zagubiony:

Snoopy
pięknie!

lans
05-12-2011, 18:54
Podanie Ljuboi :ucieka:

Aryam
PIĘKNA BRAMKA!!! :bravo: Brak słów.

adrian199430
Rybus KU*WA jest

slebek
Piękna brama, a asysta palce lizać :D

R.
Dolozyc jeszcze jedna i spokoj.

elmoro87
05-12-2011, 18:55
Rybus pięknie :D Legia gra dziś u siebie hehe

Francais
05-12-2011, 19:01
Nie ogladalem od poczatku. Kim jest ten pajac wlaczajacy sie w komentarze z murawy?

elmoro87
05-12-2011, 19:04
Polscy sędziowie są ślepi...

Bangoo
05-12-2011, 19:06
Nie ogladalem od poczatku. Kim jest ten pajac wlaczajacy sie w komentarze z murawy?

Remigiusz Jezierski.

Playboy
05-12-2011, 19:06
Komorowski :kurde:

A Węgrzyn to jakiś zjebany jest. Ewidentny karny, a ten mówi, że dobrze, że tego nie zagwizdał, bo dla meczu lepiej. Już mi się nie chce słuchać jego stękania.

Snoopy
05-12-2011, 19:07
Franse - nieśmiertelny Remik.

Kuciak przynajmniej nie faulował hehe.

elmoro87
05-12-2011, 19:08
Legia Warszawa wygra dzisiaj mecz!! :D

adrian199430
Bo Polscy Sędziowie To Kurwy Sprzedawczykowie

Bangoo
Ale suprajs :D

miro90
05-12-2011, 19:09
Jaki prezent :D

Loko
No pieknie, i teraz spokojnie gramy swoje. Jeszcze dwie i jedziemy do domu :raca:

Playboy
Honorowi są i oddali tę bramkę Ivicy, którą powinien zdobyć z karnego :brawo:

Nazgul
05-12-2011, 19:10
Ivica z Cracovią trybuny.

I niech już tak zostanie...

Aryam
05-12-2011, 19:11

Teraz to on już nie ma wyjścia :lol2:

R.
05-12-2011, 19:11
Dziekuje za spelnienie mego zyczenia. Teraz na lajcie ze 3 dla bilansu, zero z tylu i uj. :D

Szawar
05-12-2011, 19:12
Honorowi są i oddali tę bramkę Ivicy, którą powinien zdobyć z karnego :brawo:

Własnie, dokladnie tak zrobili. :jejku:

Ale te Zagłębie *****we.

Snoopy
05-12-2011, 19:13
Komor prezent im to oni nam. Christmas time! :mistrz:

kemot
05-12-2011, 19:13
Rzeźniczak ma dziś kolejną szansę udowodnić, że nie jest "gwiazdeczką" i potrafi walczyć o swoje.
Jak do tej pory to Rzeźniczak potwierdza, że jego miejsce jest na ławce rezerwowych.
Wszelkie zagrożenie stwarzane przez Zagłębie miało swój zalążek na naszej prawej stronie.

Bangoo
05-12-2011, 19:14
Zagłębie jest rozbite całkowicie już. A kadrowo to oni aż tak od tej ligi nie odstają.

Playboy
05-12-2011, 19:14
Czy Ljubo się nigdy nie nauczy co to jest spalony? On MUSI grać za napastnikiem i będzie super.

Rulkoś
05-12-2011, 19:15
widać, że jak nie grają z rzeźnikami typu Korona to wszystko pięknie, ale jak ktoś ostro gra wtedy zero gry, więc z Cracovią może być nie ciekawie

Nazgul
05-12-2011, 19:15
Teraz to on już nie ma wyjścia :lol2:

Ale ja chcę, żeby tak już na stałe zostało. Na zawsze. Forever and ever albo aż odzyska formę.

Szejdi
05-12-2011, 19:17
1 gol szok. Dobry mecz. I tak to powinno wyglądać. Przyjeżdżamy, golimy frajerów i nara. :)

gizo
05-12-2011, 19:18
Czy Ljubo się nigdy nie nauczy co to jest spalony?

Ja już straciłem nadzieje. Chociaż dzisiaj w I połowie tylko 2 razy się złapał:oj:

Nazgul
05-12-2011, 19:21
1 gol szok. Dobry mecz. I tak to powinno wyglądać. Przyjeżdżamy, golimy frajerów i nara. :)

Jeszcze brakuje. Mam nadzieję, że złapią odpowiedni sposób gry - kolesie z PSV pokazali we środę jak to się robi...

Loko
05-12-2011, 19:21
Ja już straciłem nadzieje. Chociaż dzisiaj w I połowie tylko 2 razy się złapał:oj:

Poczekaj jeszcze jest 2 połowa, nadrobi :ucieszony:

pleba
05-12-2011, 19:22
K**** Zagłębie to kelnerzy jakich mało :lol:

Bonhart
05-12-2011, 19:22
Dobra nasza, nasza przewaga nie podlega dyskusji, aczkolwiek gdyby Zaglebiu weszla ktoras z ich sytuacji pewnie te komentarze nie bylyby takie hip hip hura. Jeszcze tylko pyknac Craxe i runde mozna uznac za udana. A w przerwie koniecznie TRANSFERYYYY!

frz022
05-12-2011, 19:23
Momentami aż mi żal Zagłębia, to co zrobili w obronie przy drugiej bramce musi pozostawić blizny na ich psychice :)

nevermind
05-12-2011, 19:26
Zal mi tego Hapala. Serio.

Slyboots
05-12-2011, 19:26

E tam, jako trzeci DM byłby OK ;)

Wyhamujcie z tym dopisywaniem sobie 3 pkt w przerwie.

Bangoo
05-12-2011, 19:30
Zajebista zmiana. :)

Cynamonka
05-12-2011, 19:33
Coś mi się wydaje, że nasi przegrają. W tym sezonie ligowym pokazują, że w kluczowych momentach jednak nie dają rady, co innego ma miejsce w pucharach, dlatego też uważam, że Skorża nie potrafi ich należycie zmotywować i raczej się tego nie nauczy.

Chyba jednak będziesz pan się cieszył z wygranej dzisiaj ;)

gizo
05-12-2011, 19:45
Ktoś wie, czy Furman jest na ławce?

R.
05-12-2011, 19:47
Ktoś wie, czy Furman jest na ławce?

Nie ma.

Bangoo
05-12-2011, 19:59
Pierdolnięty ten sędzia jest :lol:

eR_
05-12-2011, 20:05
od kiedy nasz Kuciak jest Kucjakiem?:look:

Raffi
05-12-2011, 20:09
od urodzenia:prosze:

kemot
05-12-2011, 20:09
Sam już jakiś czas temu prosił aby tak właśnie wymawiać jego nazwisko.

elmoro87
05-12-2011, 20:10

Od urodzenia, tłumaczyli przed transmisją o co z tym chodzi :)

Vasyl81

W którymś wywiadzie powiedział że nie rozumie dlaczego w Polsce dziennikarze wymawiają jego nazwisko Kuciak skoro on się nazywa Kucjak.

Efcia
Podobno sam Kuciak mówił, że jego nazwisko poprawnie wymawia się KUCJAK8)

elmoro87
05-12-2011, 20:11
Trójka do zera trafiła Legia frajera :D

Bangoo
Ljuboooja!

RalF
Tak kibicowsko chociaż nieodpowiedni temat :p
Co tam nasi na czapeczkach mają napisane?

gizo
05-12-2011, 20:12
Jak miło.

adrian199430
05-12-2011, 20:12
Gooooool :dziekuje:

((L))ukasz
05-12-2011, 20:13
dziekuje dobranoc, można isc spac :)

kasienkaBLN
05-12-2011, 20:14
trójka do zera trafiła Legia frajera! :D

elmoro87
Pięknie :D:D

Sosen
Zaaajjjeeeebaaaaałłłł :)

kasienkaBLN
05-12-2011, 20:15
4 : 0 !!!! I tylko Legia Legia Warszawa ! :D

((L))ukasz
05-12-2011, 20:15
ale goooleniee!!

jedziemy!

NGA
05-12-2011, 20:16
Borysiuk !!! :)

Paw(L)ak
W którymś wywiadzie powiedział że nie rozumie dlaczego w Polsce dziennikarze wymawiają jego nazwisko Kuciak skoro on się nazywa Kucjak.

Zdobyliśmy trzy punkty z wymagającym rywalem, który ostatnio nie tracił bramek. Czy cieszę się, że znowu nie puściłem gola? Najważniejsze były zdobyte przez nas punkty. Pamiętam, że ostatnio miałem 555 minut bez puszczonej bramki i ten numer bardzo mi się podobał. Teraz można dodać 90, więc razem jest 645 - powiedział Dusan Kuciak.

- Rekordy nie są dla zawodników ważne, raczej dla dziennikarzy. Jesteśmy na drugim miejscu w Ekstraklasie, ale chcemy awansować na pierwszą pozycję. A co do mojego nazwiska, wymawia się je na Słowacji "Kucjak". Jesteśmy jednak w Polsce, gdzie każdy mówi do mnie nieco inaczej. Byłoby mi miło, gdyby wymawiało się poprawnie, jednak nie obrażam się, gdy słyszę "Kuciak" - dodał będący ostatnio w wysokiej formie golkiper.

:prosze:

Co za bramki na koniec meczu :brawo:

Nazgul
Borysiuk !!! :)

Córka mu się urodziła to nie musiał tego strzelać :D

Mini
morda się cieszy :chees:

Dzisiaj zagłębie dostało ****** po gębie ! :brawo:

mam nadzieję że też zaraz szybko coś tu na forum dostaniesz

Bangoo
05-12-2011, 20:18
Dzisiaj zagłębie dostało ****** po gębie ! :brawo:

Weź ty sie opanuj typie. :poddaje:

Aryam
05-12-2011, 20:18
Ale bramki w tym meczu :ucieka: Każda z bramek oprócz bramki Vrdoljaka mogłaby walczyć o gola kolejki. A gol nr1 to najlepsza akcja kolejki.

R.
05-12-2011, 20:19
Dziekuje za spelnienie mego zyczenia. Teraz na lajcie ze 3 dla bilansu, zero z tylu i uj. :D

Nie jestem usatysfakcjonowany. :foch:

gizo
05-12-2011, 20:19
Dziękujemy:dziekuje:

elmoro87
05-12-2011, 20:20
W sobotę prosimy o powtórkę i czekamy na ligową wiosnę :D

Szejdi
No i o to chodzi. 4-0 i nara.

Sgt.
Nie jestem usatysfakcjonowany.

A ja owszem! Od maja czekam na coś więcej, niż te psie 3 bramki przewagi :bejsbol: W końcu! :bejsbol: :D

Stout
Wesołych świąt:dziekuje:

Slyboots
05-12-2011, 20:21
No no, nie spodziewałem się takiego spacerku. Zresztą nie tylko ja ;)

Z tym że naszych problemów to nie zmienia - po prostu Zagłębie jest w totalnej rozsypce ( myślałem że jakoś sie zepną) i żadnych problemów nie miałby z nimi Kolejarz Stróże.

Adin
05-12-2011, 20:21
również wyczuwam jakiś spokój.Sądzę, że spokojnie ten mecz wygramy i będziemy kontrolować przebieg gry.

:prosze:

Ogólnie fajny mecz, bardzo przyjemnie się to oglądało.Oby takich meczy więcej, Wesołych Świąt!:dziekuje:

Francais
05-12-2011, 20:22
Zagłebie to strasza padaka.

Dobry wynik szczególnie w perspektywie meczu z Hapoelem gdzie warto powalczyc o zwyciestwo i punkty w rankingu

ivan
05-12-2011, 20:23
Brawo , brawo , brawo . Piękne gole , Ljiuboja sprinter i tylko martwi czy czarny nie popsuł nam Żyro .:zly:

Mario
05-12-2011, 20:26
Sprawili mi piękny prezent na Mikołaja, wynik dokładnie taki jak obstawiałem w typerku :)

Piękne bramki, widać, że Ljuboja, Radovic, Rybus bardzo dobrze rozumieją się na boisku, dzisiaj ten drugi zagrał nieco słabiej niż zwykle ale mimo to Legia odnosi bardzo przekonywujące zwycięstwo. Wkurzał dzisiaj Wolski, bo chciał na siłę pokazać jakąś sztuczkę techniczną zamiast wpakować piłkę do siatki, szkoda Żyro, bo chyba czeka go dłuższa przerwa w grze, bo nie wyglądało to zbyt dobrze. Ljuboja dzisiaj w końcu w odpowiednim momencie wystartował do piłki, nie spalił i pewnie wykorzystał piękne podanie. Oby Cracovię przejechali tak samo.

Strzałem ustalającym wynik spotkania Borysiuk złotymi zgłoskami zapisał się w notesach skautów. Przepiękna bramka.

Playboy
05-12-2011, 20:27
Dobrze, że graliśmy z takim Zagłębiem, bo kadrowo to jest niezła drużyna i na wiosnę w Lubinie może nie być łatwo wygrać.

_karol
05-12-2011, 20:28
Dobrze, że graliśmy z takim Zagłębiem, bo kadrowo to jest niezła drużyna i na wiosnę w Lubinie może nie być łatwo wygrać.

Teraz jest wiosna :D

Sgt.
05-12-2011, 20:31
Teraz jest wiosna

Jesienią :lol:

ivan
05-12-2011, 20:37
Zagłębie pod wodzą nowego trenera wygrało tylko raz ale za to z kim .:lol2: Mam przeczucie że user Cougar dziś nie wpadnie na forum .

Cielo

Ktoś tu chyba czegoś nie ogarnia :pociesza:

1916TaFu
3pkt.! Wszyscy wyszli, zagrali swoje i do domu.:) Borysiuk próbował aż w końcu weszło.:brawo:
Zagłębie dzisiaj nie robiło w zasadzie nic poza koszeniem piłkarzy Legii. Zero gry. Jak dla mnie na tę chwile to kandydat do spadku. Mam tylko nadzieje, że Wawrzyniakowi, Kucharczykowi czy Żyro nic poważnego nie będzie po tym meczu..

Playboy
05-12-2011, 20:39
Oj tam, oj tam. Można się już pogubić. W lecie nie ma kilka dni ciepła i codziennie pada deszcz, jesienią nie pada wcale, zimą nie ma śniegu. Weź tu się zorientuj co to za pora roku :rotfl3:

iniemamniejusz
05-12-2011, 20:40
Oj tam, oj tam. Można się już pogubić. W lecie nie ma kilka dni ciepła i codziennie pada deszcz, jesienią nie pada wcale, zimą nie ma śniegu. Weź tu się zorientuj co to za pora roku :rotfl3:

Napisz coś jeszcze o sędziowaniu i ostatnim meczu Wisły Kraków.

Z.
05-12-2011, 20:42
Super wynik, super mecz :)

Marru
05-12-2011, 20:46
Ljuboja i Borysiuk po meczu trafili do 11 kolejki ;)

Luke
05-12-2011, 20:51
Dziękuję piłkarzom za zapewnienie mi udanych Mikołajek.;)
Gra ogólnie nawet niezła, ale nie ma się co podpalać, bo Zagłębie w obecnej formie miałoby problemy nawet jedną klasę niżej. Trzeba jeszcze koniecznie wygrać z Cracovią i w miłych nastrojach przezimować te 2 miesiące.

BenasBrodnica
05-12-2011, 20:57
Ale co Borysiuk uderzył cud miód ;d

bloniaq
05-12-2011, 21:01
Zagłębie pod wodzą nowego trenera wygrało tylko raz ale za to z kim . Mam przeczucie że user Cougar dziś nie wpadnie na forum .

Ale może nie zniżajmy się do jego poziomu...

e(L)egion
05-12-2011, 21:14
Wynik zaskakujący, nikt się chyba na poważnie nie spodziewał takiej miazgi. Mimo nie jakiejś porywającej gry odnieśliśmy wysokie zwycięstwo i dalej jesteśmy blisko Śląska ucierajac trochę nosa czarnuchom i Wiśle, którzy pewnie liczyli że jeszcze w grudniu nas wyprzedzą. Cieniem na ten wynik kładzie się trochę niezwykła nonszalancja i jawne olewactwo gry w drugiej połowie. Przed meczem postulowałem wprowadzenie Gola za Vrdoljaka ale takiego Gola to ja nie chcę. Nie ma jednak co się za bardzo przypieprzać. Zrobili to co do nich należy i za to im chwała.

BlackAdder
05-12-2011, 21:18
No i git :yeah:

Teraz trzeba puknąć Cracovię i mamy spokojną zimę ;)

_karol
05-12-2011, 21:24
Jesienią :lol:

Witamy w Polsce, wiosenna liga na jesieni ;)

detoxizer
05-12-2011, 21:25
Wynik niezły, ale martwi całe mnóstwo idiotycznych strat, które przy lepszym przeciwniku mogłoby się skończyć jak z Koroną w Kielcach.

kasienkaBLN
05-12-2011, 21:27
Tak kibicowsko chociaż nieodpowiedni temat :p
Co tam nasi na czapeczkach mają napisane?

"Kibolskich Świat"

Mario
05-12-2011, 21:27
Wynik niezły, ale martwi całe mnóstwo idiotycznych strat, które przy lepszym przeciwniku mogłoby się skończyć jak z Koroną w Kielcach.

Wawrzyniak strasznie wkurwiający jest, tak na dobrą sprawę chyba Jóźwiak powinien poszukać dla niego konkretnego konkurenta, bo Kiełbowicz już nic nie wniesie.

Sgt.
05-12-2011, 21:29

Otóż to... cały czas siedziało mi w głowie, że gdybyśmy nie grali z takimi potwornymi leszczami, które przejetą piłkę od razu oddawały, to by te błędy zostały bardzo boleśnie wykorzystane. Kilka tak idiotycznych podań do przeciwnika, że aż zęby bolały, no i ta strata Komora (wyraźnie nie jego mecz, chyba jego najsłabszy występ od dawna, a przecież przyzwyczajał nas do tego, że jego drugie imię to "solidność"). Zauważyłem też, że dosyć niechlubny prym w niepotrzebnych / niecelnych (na szczęście nie lekkomyślnych) podaniach wiedzie Żewłakow - ostatnia rzecz, której bym się po nim spodziewał.

A z zupełnie innej beczki, ktoś skleił fajny (chociaż absolutnie przedwczesny!) filmik z dryblerką RW27 :)

http://www.youtube.com/watch?v=M4WXrzy5WKk

Przy wszystkich zastrzeżeniach itd. itp., ogląda się to fenomenalnie, gość sporo akcji wyłuskał, których nie zarejestrowałem wcześniej :)

Wawrzyniak strasznie wkurwiający jest, tak na dobrą sprawę chyba Jóźwiak powinien poszukać dla niego konkretnego konkurenta, bo Kiełbowicz już nic nie wniesie.

Ale to chyba tak ogólnie, bo dzisiaj nie zagrał źle ;) No i sześćdziesiąt metrów asysty też robi wrażenie :)

ivan
05-12-2011, 21:35
Ale może nie zniżajmy się do jego poziomu...

Ale o co chodzi , to nie ja wpadam na ich czarne forum coby się ponapinać po udanym meczu . :?

Mario
05-12-2011, 21:37
Ale to chyba tak ogólnie, bo dzisiaj nie zagrał źle ;) No i sześćdziesiąt metrów asysty też robi wrażenie :)

Dzisiaj niestety też popełnił przynajmniej jeden kardynalny błąd, ogólnie jakoś cieniuje.

Cynamonka
05-12-2011, 21:45
Borysiuk dostał chyba skrzydeł dzięki narodzinom córki, oby tak dalej. Piękna bramka, tak jak i Rybusa oraz Daniela.

Był taki moment między 60, a 70 minutą, w którym panowie sporo głupich strat zaliczyli, ale nie będę wypominać. W końcu gra się w meczu o 3 punkty, a cel został osiągnięty ;)

ForzaJuve
05-12-2011, 21:46
Wkurzał dzisiaj Wolski, bo chciał na siłę pokazać jakąś sztuczkę techniczną zamiast wpakować piłkę do siatki

Też mam podobną refleksję. O ile w poprzednich meczach zawsze go można było wyróżnić o tyle dzisiaj chyba najsłabszy występ. Nie dziwię się że go Skorża zdjął . Wolski też chyba najwięcej strat miał dzisiaj.Gol Ljubo - rewelacja. Świetnie moim zdaniem dzisiaj grali Rybus i Borysiuk.

Noris
05-12-2011, 21:49
Nie wiem jak na to spojrzeć, ale Ljuboja biegał dzisiaj przy obrońcach Zagłębia jak Marian Woronin.:hmm:

Z.
05-12-2011, 21:52
http://image-upload.de/image/JQuvRp/2b2ecf75d0.jpg

ślicznie :fajek:

Fajna obserwacja. Wrzucasz Rzeźniczaka, który godzinę po meczu ma czas na fejsbunia, a obok w avatarze masz Kowala, który godzinę po takim meczu już pewnie nie był trzeźwy albo ładował miksturę "wszystko z barku do wiadra plus sok pomarańczowy". Czasy się zmieniają. :D

P.S. Oczywiście to kwestia Rzeźniczaka i Kowala, to nic osobistego do Ciebie.

Senator
05-12-2011, 21:53
Też się z tego wszystkiego śmieje :)

To twiter ;)

E; możliwe

Szejdi
05-12-2011, 21:54
Na fejsbuniu ma to samo.

Football Highlights
05-12-2011, 22:02
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu:

http://fbhl.pl/wp-content/themes/videozoom/scripts/timthumb.php?src=http://fbhl.pl/wp-content/uploads/2011/12/legia_radosc_jesien11_4701.jpeg&h=160&w=228&zc=1
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (skrót meczu) (http://fbhl.pl/zaglebie-lubin-04-legia-warszawa-05-12-2011/)

Łukasz1994
05-12-2011, 22:09
Czemu nie mogliśmy tak dobrze zagrać z Koroną oraz z PSV przez to pytanie nie zasnę...

mcichocki2
05-12-2011, 22:14
Czy moglby ktos dla mnie znaleźć na YouTube i zalinkowac skrót albo bramki ?

internet w komórce :/

Fawor
05-12-2011, 22:16
Czemu nie mogliśmy tak dobrze zagrać z Koroną oraz z PSV przez to pytanie nie zasnę...

Ja odnoszę wrażenie,że zagrali dosyć podobnie tylko rywal innej klasy. :hmm:

Cynamonka
05-12-2011, 22:18

A czemu ziemia jest okrągła ? Takie pytanie kieruj do piłkarzy, a nie na forum. Chyba bezsenna noc czeka.

m82
05-12-2011, 22:19
Ja odnoszę wrażenie,że zagrali dosyć podobnie tylko rywal innej klasy. :hmm:

Dokładnie, gra się tak jak przeciwnik pozwala, a Zagłębie było po prostu słabe, więc nie ma co porównywać z Koroną nie wspominając już o PSV.

Ps. Fydar bywasz może na sektorze 208?

Snoopy
05-12-2011, 22:29
Czy moglby ktos dla mnie znaleźć na YouTube i zalinkowac skrót albo bramki ?

internet w komórce :/

http://www.youtube.com/watch?v=um2fIvAPx5o 0-1
http://www.youtube.com/watch?v=EHXJE55Tb9I 0-2
http://www.youtube.com/watch?v=FlyC4cRJTrs 0-3
http://www.youtube.com/watch?v=utTD_jdrImQ 0-4

:)

mcichocki2
05-12-2011, 22:35
dzieex. no borysiuk zajebal barana :o

TNTP
05-12-2011, 22:43
dziękuję Bogu, że nie jestem kibicem Zagłębia, tego nie dało rady oglądać. natomiast my zagraliśmy mocno średnio, ale taki wynik jaki przeciwnik:)

detoxizer
05-12-2011, 22:49
Jak patrzę na casus Zagłębia to przypomina mi to Legię, kiedy też zwolniono Urbana. Wyniki i styl gry bardzo podobne... Przypadek? :lol3:

Yanks
05-12-2011, 22:55
Zagłębie było po prostu słabe

Podobno mają zdolną młodzież, a ta młodzież, ogląda nieporadność swoich starszych ... grajków. Kto o tym decyduje :?

zinger
05-12-2011, 22:56
Fajna obserwacja. Wrzucasz Rzeźniczaka, który godzinę po meczu ma czas na fejsbunia, a obok w avatarze masz Kowala, który godzinę po takim meczu już pewnie nie był trzeźwy albo ładował miksturę "wszystko z barku do wiadra plus sok pomarańczowy". Czasy się zmieniają. :D

P.S. Oczywiście to kwestia Rzeźniczaka i Kowala, to nic osobistego do Ciebie.

Jak nie lubię tego "Beks'a" to akurat tutaj nie doszukiwałbym się niczego nienormalnego. Siedzi już pewnie w autobusie do Warszawy, to i wyskrobie parę słów na komórce dla swoich "folołersów"

Kempes
05-12-2011, 23:11
Jest gdzieś jakiś linczur z klasyfikacją kanadyjską z ligi (bramy i astyty) , albo chociaż same asysty... Bo Ljubojad to chyba w czołówce by był.

EDIT: http://www.ligol.pl/asysty/polska/ekstraklasa/2011-12/liga/

Jednak Rybus 9 asyst... aż nie przypuszczałem

KubsOne
05-12-2011, 23:17
Nachodzi mnie tylko taka myśl, że hurraoptymizm co poniektórych (z Hapoelem damy radę) jest na wyrost. Graliśmy z przech.ujowym Zagłębiem który sam się prawie podkładał i nie umiał wykorzystać własnych akcji. Jeszcze kilka dni temu po przegranej z PSV i porażce w Kielcach było wróżenie, że jest bardzo źle itd. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Drugi wniosek, to taki, że jeśli chcemy mieć naprawdę pełny skład to musimy ściągnąć ofensywnego pomocnika który może zagrać jako napadzior. Plus kogoś z Młodej na tej pozycji spróbować wprowadzać. Wiem, że to taka demagogia, ale serio uważam, że to jedyny nasz mankament. Potrzebujemy dobrego zamiennika za Rado/Ludojada. Młodzi wiecznie nie będą nam ciągnęli meczów (nie odnoszę się do tego spotkania akurat), a gorszy dzień naszej serbskiej parki to jest duży problem.

Oczywiście mecz in plus, ale pamiętajmy z kim graliśmy. I tak jak na mecz z nimi to popełniliśmy sporo baboli i jak już było mówione, z lepszym przeciwnikiem pewnie byśmy coś po nich stracili.

Pozdro.

Kempes
05-12-2011, 23:22
Dzisiaj w Polsat Newsie Borek z Kowalem analizowali tego murzine z Górnika, że nadawałby się jako taki szybki zwinny (Czinijamowaty) snajper do wykanczania akcji Ljubo i Rado. Może i tak, ale ja jestem zdania, że przydałby się raczej taki typowy środkowy snajper. Tylko, że wtedy musieliby zagrać dwoma napastnikami.

W jakimś spokojniejszym meczu spróbowałbym Żyro na szpicy - bo dla mnie tylko do tego się nadaje, żadnego puszczania go na boki do pseudodryblinów itp. Niech młode wichury na skrzydłach szaleją, a Rado z Ljoboją koronkowo mu dogrywają. Jestem ciekaw efektu..

pleba
05-12-2011, 23:35
Jest gdzieś jakiś linczur z klasyfikacją kanadyjską z ligi (bramy i astyty) , albo chociaż same asysty... Bo Ljubojad to chyba w czołówce by był.
http://www.transfermarkt.de/en/ekstraklasa/torschuetzen/wettbewerb_PL1.html
Po prawej masz punkty (gole+asysty), wystarczy sobie uporządkować malejąco.

IX14
05-12-2011, 23:35
Gol Borysiuka ,powiem tak ,na pewno nie piękny jak to wp czy onet podają.

casual
05-12-2011, 23:59
http://image-upload.de/image/JQuvRp/2b2ecf75d0.jpg

ślicznie :fajek:

Kolejny z niedziałającym Caps Lockiem.

LOL3K
06-12-2011, 00:08
Miało być 2:0 dla nas :foch:
To co wykonali przy wolnym to kurva poezja. Na PSV było to przygotowane Skorża mówił :D
Spokojna zima się zapowiada :D

Chyba dupeczka Arielowi wybaczyła :lol2:

Oli_choto
06-12-2011, 00:32
Kolejny z niedziałającym Caps Lockiem.

Pogoń z małej, Śląsk z małej :)

Z.
06-12-2011, 00:42
ja jestem zdania, że przydałby się raczej taki typowy środkowy snajper. Tylko, że wtedy musieliby zagrać dwoma napastnikami.

Zaskoczyliby mnie transferem napastnika. Raczej spodziewam się ostatniej 'ostatniej szansy' dla Hubnika i ewentualnie jakiś kolejny junior.

Nachodzi mnie tylko taka myśl, że hurraoptymizm co poniektórych (z Hapoelem damy radę) jest na wyrost.

Zwłaszcza, że Hapoel w ostatnim czasie zaczął kozaczyć i wydaje się, że jest lepszym zespołem od Rapidu. I to o wiele. Dopiero po czasie widać jak niesamowite było to nasze 3-2. Z tamtej perspektywy i perspektywy kolejnego miesiąca to było wygranie z najsłabszym w grupie. Aktualnie wydaje mi się, że to była wielka niespodzianka. Hapoel złapał wiatr w żagle, remis 3-3 w Holandii to jakby ich wisienka na torcie. A przypomnę, że to nasze 3-2 (dziś wydaje się, że zdecydowanie bardziej dające awans niż mecze z Rapidem) było bardzo dramatyczne i mogło być 2-2 lub nawet 2-3.

Aczkolwiek wygrana tam byłaby ekstra super w kontekście następnego sezonu :D

Huxley
06-12-2011, 13:27
Cieszę się, że mi się przeczucie pomyliło :)...tylko, że wynik lepszy niż gra, jakaś taka spora nonszalancja była w grze defensywnej całego zespołu.

casual
06-12-2011, 20:41
Pogoń z małej, Śląsk z małej :)

Śląsk mam w nosie, ale że Pogoń z małej ;)

wprpoland
06-12-2011, 22:11
dziękuję Bogu, że nie jestem kibicem Zagłębia, tego nie dało rady oglądać. natomiast my zagraliśmy mocno średnio, ale taki wynik jaki przeciwnik:)
nie zgodzę sie zagraliśmy bardzo średnio, był to bardzo udany mecz dla nas, mogło się skończyć dużo wyżej, zdobyliśmy 4 bramki na wyjeżdzie a jest to wyczyn nie mały.

TNTP
07-12-2011, 01:28
nie zgodzę sie zagraliśmy bardzo średnio, był to bardzo udany mecz dla nas, mogło się skończyć dużo wyżej, zdobyliśmy 4 bramki na wyjeżdzie a jest to wyczyn nie mały.

oni stali w miejscu (mowa o ZL, my truchtaliśmy:))
nie wiem czy oni w ogóle wymienili na naszej połowie więcej niż 3podania bez straty piłki i bynajmniej nie była to zasługa naszego pressingu:)
ogólnie to dobrze ten mecz podsumowało weszło, czyli jako sparing, zarówno na trybunach, jak i na boisku

Nazgul
07-12-2011, 09:09
Dzisiaj w Polsat Newsie Borek z Kowalem analizowali tego murzine z Górnika, że nadawałby się jako taki szybki zwinny (Czinijamowaty) snajper do wykanczania akcji Ljubo i Rado. Może i tak, ale ja jestem zdania, że przydałby się raczej taki typowy środkowy snajper. Tylko, że wtedy musieliby zagrać dwoma napastnikami.

Spokojnie, daj jeszcze szansę Hubnikowi. Do tej pory miał chłopina furę pecha, i już nawet nie mam na myśli jego kontuzji - bardziej tego hat-tricka z Lechia w PP wiosną :)