PDA

Zobacz pełną wersję : top 10 Polacy - komentarze

mort
29-11-2011, 19:13
w sumie gdyby ktoś chciał komentować to zapraszam bo myślę,że temat sam w sobie wart tego :)

PS. Tylko na Boga nie róbcie tu krucjaty nawracającej "nieprawomyślnych" według Was wyborów innych userów ;)

Szejdi
29-11-2011, 19:18
A propos postu Matiego

4. Adam Małysz

Najpierw myślałem że to żart, ale jak tak się zastanowić to faktycznie był wybitny w tym co robił, niesamowicie nakręcił Polaków na ten sport przez co mamy teraz następców typu Stoch. Dodatkowo "wypromował (?)" Polskę na świecie, najbardziej ze wszystkich zimowych sportowców. Pokazał że nawet taki zwykły człowiek "ze wsi" może robić naprawdę wielkie rzeczy, za co mu chwała. :D

Mat
29-11-2011, 19:29
A propos postu Matiego
Najpierw myślałem że to żart, ale jak tak się zastanowić to faktycznie był wybitny w tym co robił, niesamowicie nakręcił Polaków na ten sport przez co mamy teraz następców typu Stoch. Dodatkowo "wypromował (?)" Polskę na świecie, najbardziej ze wszystkich zimowych sportowców. Pokazał że nawet taki zwykły człowiek "ze wsi" może robić naprawdę wielkie rzeczy, za co mu chwała. :D

No i generalnie dlatego jest na mojej liście. Do tego dodałbym niesamowitą skromność przez całą karierę, wielką karierę. Ludzie na nim psy wieszali, a on wracał, oddawał te swoje dwa równe skoki i sięgał po kolejną kryształową. Nigdy nie odbiła mu palma od nadmiaru kasy i sławy. Nie poszedł do żadnego badziewnego "TzG" i zakończył karierę w szczycie formy, bo tak kończą najlepsi.
Osobiście chciałem jeszcze wstawić na pozycję 11 Stefana Starzyńskiego za Paryż Wschodu.

Luk_225
29-11-2011, 19:36
Mi osobiście się podobało jak Małysz zgasił jakąś dziennikarkę z TVP (http://www.youtube.com/watch?v=1pXPGh6CeZI) :)

Szejdi
29-11-2011, 19:40
Mi osobiście się podobało jak Małysz zgasił jakąś dziennikarkę z TVP (http://www.youtube.com/watch?v=1pXPGh6CeZI) :)

Nie widziałem tego. Co za głupia c..a z tej dziennikarki :poddaje:

szczepaneq
29-11-2011, 21:03
W ogóle te top10 to taka wyliczanka. Jeśli ktoś się interesuje historią -> 3/4 na jego liście wojskowi, jeśli ktoś literaturą -> pisarze i tak dalej. Ale rozumiem, że to są niezmienne prawa tego typu plebiscytów :popcorn: Pomysł nie głupi, ale osobiście nie będę przywiązywał szczególnej wagi do wyniku :)

cisza954
29-11-2011, 21:11
Dlatego można by to podzielić na kategorię polityka, wojsko, teologia, sport, literatura itd.

StefanMW
29-11-2011, 21:12
Dlatego dopiska przy temacie "kto chce niech się bawi". Temat może nie tyle z przymrużeniem oka, co z lekkim podejściem z dystansem. Plebiscyty rządzą się swoimi prawami i niech tak zostanie.

spotter_spotterow
29-11-2011, 21:30
Mam pytanie, czy wyniki trafią do Familiady? :pije:

Pan Artysta
29-11-2011, 21:37
wybitny Polak 200 lat Polski- Małysz :lol::ja pier.dole:
idzta w chvj
no brak słów :lol:
dodac genarała poprawić Urbanem i mamy komplet a i Hołek - promował rajdy w Polsce :lol:
ps:
takie typy świadczą o braku wiedzy historycznej jak i wiedzy ogólnej
ponad 50 ofiar Stanu Wojennego to więcej jak 1 mln Małyszy
pomijam już Walczących wybitnych Polaków podczas I i II wojny światowej
gdzie tu kvrwa Małysz pasuje
jak chvj do nosa

ps:
Gołota i Szymborska brakuje Michnika :lol:
jaki ciemnogród

Bootleg
29-11-2011, 21:57
ps:
Szymborska :lol:
jaki ciemnogród

:roll: jeżeli pijesz do mojego postu to miałem na myśli wyłącznie samą twórczość literacką wyżej wymienionej... nic ponadto.

Pan Artysta
29-11-2011, 21:57
:roll: jeżeli pijesz do mojego postu to miałem na myśli wyłącznie samą twórczość literacką wyżej wymienionej... nic ponadto to.

znasz cała jej "twórczosć" ?

Bootleg
29-11-2011, 22:00
znasz cała jej "twórczosć" ?

nie, nie znam absolutnie każdego tekstu przez nią napisanego... skoro Ty znasz ją lepiej nie zamierzam polemizować...

Pan Artysta
29-11-2011, 22:01
nie, nie znam absolutnie każdego tekstu przez nią napisanego... skoro Ty znasz ją lepiej nie zamierzam polemizować...

to poznaj te napisane do lat 70 -tych
warto optyka ci sie zmieni :lol:

b.
29-11-2011, 22:02
zapewne chodzi o to że jest jebaną komunistką

Budyń
29-11-2011, 22:03
To ja może koledze pokażę oto taki np. wierszyk:

Wisława Szymborska
TEN DZIEŃ
"Życie Literackie" nr 11/61 z 15 marca 1953 r.

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze...
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak."

Slyboots
29-11-2011, 22:03
"Partia. Należeć do niej.
Z nią działać. Z nią marzyć. Z nią w planach nieulękłych.
Z nią w trosce bezsennej. Wierz mi to najpiękniejsze
co się może zdarzyć".

Na zachętę :prosze:

Pan Artysta
29-11-2011, 22:04
zapewne chodzi o to że jest jebaną komunistką

prorok kvrwa :lol:

Luke
29-11-2011, 22:04
Czekamy kto da Bolka i Miłosza :look:

Bootleg
29-11-2011, 22:05
to poznaj te napisane do lat 70 -tych
warto optyka ci sie zmieni :lol:

całkiem możliwe... wcale nie mówie, że nie; co więcej jak tylko będę miał trochę czasu to "zagłębie" się w temat.. jeżeli potwierdzi się to co mówisz - na pewno nastąpi rychła korekta w zestawieniu... i podziękuje za uświadomnienie.

Pan Artysta
29-11-2011, 22:06
całkiem możliwe... wcale nie mówie, że nie; co więcej jak tylko będę miał trochę czasu to "zagłębie" się w temat.. jeżeli potwierdzi się to co mówisz - na pewno nastąpi rychła korekta w zestawieniu... i podziękuje za uświadomnienie.

3 posty wyżej masz mały przedsmak niedowiarku :lol:

Kawa
29-11-2011, 22:08

Helołłł Miłosz już dawno jest.

BlackAdder
29-11-2011, 22:09

Miłosz już jest :oczko:

Pan Artysta
29-11-2011, 22:10
Helołłł Miłosz już dawno jest.

debilizm jest podobno uleczalny :lol:

pablos
29-11-2011, 22:11
Polecam wiersz "Nienawiść".

Bootleg
29-11-2011, 22:15
Polecam wiersz "Nienawiść".

taa plus np. Dlatego żyjemy czy wrzucony przez Budynia "Ten dzień".

Wystarczy. więcej szukać nie trzeba.

Kajam się i zarazem dziękuje... "jednak człowiek uczy się całe życie..."

Artysta --> no cóż wypada podziękować z osobna...

Ps. a w rankingu na jej miejsce major Hubal (myślę, że taką zamianę można w pełni pochwalić ;) )

Budyń
29-11-2011, 22:18
miszyn ekompliszd :lol:

Wybacz Bootleg ale obok pewnych spraw trudno przejść obojętnie.

spotter_spotterow
29-11-2011, 22:20
Tak sie składa że mam gdzieś cała antologię wierszy Szymborskiej do roku 1968, tylko nie mogę znaleźć. :jejku: To co podaliście to jest kompletnie nic w porównaniu do tego co można tam wyczytać. Tych wierszy prawdopodobnie nie ma nawet w internecie.

Na tej stronie też dużo nie ma, ale przynajmniej są jakieś szczątkowe analizy:

http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_782.html

Bootleg
29-11-2011, 22:21
miszyn ekompliszd :lol:

Wybacz Bootleg ale obok pewnych spraw trudno przejść obojętnie.

bardziej przeraża mnie to jak mogłem żyć w takiej niewiedzy...

Marek1987
29-11-2011, 22:24
"Mission 2" Symbiocart i Miłosz:
:prosze:

Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził ("Prywatne obowiązki").

O polskiej literaturze: Bo ty jesteś mową upodlonych, mową nierozumnych i nienawidzących siebie bardziej niż innych narodów, mową konfidentów, mową pomieszanych, chorych na własną niewinność (wiersz "Moja wierna mowo").

O polskim katolicyzmie: Przyrzekłem sobie, że nie zawrę nigdy przymierza z polskim katolicyzmem (...), czyli że nie poddam się małpom (książka "Rodzinna Europa").

W "Traktacie teologicznym" zbezcześcił Matkę Bożą Częstochowską: Pochodzę z kraju, gdzie Twoje sanktuaria służą umacnianiu narodowej ułudy i uciekaniu się pod Twoją obronę, pogańskiej bogini, przed najazdem nieprzyjaciela

...dla Polski nie ma miejsca na ziemi ("Rok myśliwego")

...gdyby mi dano sposób, wysadziłbym ten kraj w powietrze ("Rodzinna Europa").

...patriotyzm i ojczyzna, czyli wartości zbiorowe. Jest mi to najzupełniej obce ("Tygodnik Powszechny", 1996 rok)
http://homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/Milosz.html

casual
29-11-2011, 22:25
No niestety trudno się tu z Artychą nie zgodzić.

Temat Szymborskiej był tu poruszany nie raz i nie dwa, bardzo obszernie-mówiąc króto i bardzo delikatnie nie ma dla niej miejsca nawet w setce najważniejszych Polaków w tym okresie.

To samo Miłosz. Tak on jak i Wisława mają, mówiąc bardzo delikatnie po raz drugi, sporo za uszami.

A już abstrahując od spraw odbiegających od walorów "artystycznych" czy też od ich "warsztatu literackiego" (bo do takich spraw nawiązywałem trzy linijki wyżej)- w mojej ocenie (co wyraznie zaznaczam) tak Miłosz jak i Szymborska są przy takim Herbercie twórcami co najwyżej drugoligowymi.

(Nie chce mi się szerzej tej sprawy komentować, tym bardziej, że dawno temu już tu bardzo dużo- szczególnie na temat Szymborskiej- napisałem)

arczi
29-11-2011, 22:26
bardziej przeraża mnie to jak mogłem żyć w takiej niewiedzy...

Nie przejmuj się. Ze 30 milionów ludzi w tym kraju tak funkcjonuje.

Co do samego tematu to pomijając względy rozrywkowe i umiarkowanie intelektualne, jest to zabawa pozbawiona głębszego sensu. No bo jak zestawić ze sobą wielkości niewspółmierne? Bohaterski patriotyzm z literackim szlifem. Sportową waleczność z duchowym oddaniem? Nie ma takiego wzoru na obliczenie najlepszości narodowej.

Kawa
29-11-2011, 22:28

forum legialive- tego nie dowiesz się w szkole :fajek:

Bootleg
29-11-2011, 22:29

grunt żeby wyciągać z tego wnioski i nie powielać błędów w przyszłości...

lans
29-11-2011, 22:30
Dziwne, nie ma Bartoszewskiego...:look:

pablos
29-11-2011, 22:33
Ale jak Wajdy nie będzie to :foch:

casual
29-11-2011, 22:33

Po wpisie Pana Artysty, w którym zagroził, iż za nieładne typy będzie sprzedawał kopa w ryj, ludzi zwyczajnie obleciał blady strach i boją się na co poniektórych głosować ;)

arczi
29-11-2011, 22:34
grunt żeby wyciągać z tego wnioski i nie powielać błędów w przyszłości...

A tu to już widzisz. Zaczynasz się wyróżniać. Wspomniane 30 milinów Polaków żadnych wniosków wyciągać nie zamierza.

Magik2501
29-11-2011, 22:54
Gołota

Gołota jest spoko :D Jako bokser ok, a przed laniem murzynów ochraniał gangsterów.

bloniaq
29-11-2011, 23:03
Gołota i Szymborska brakuje Michnika
jaki ciemnogród

No jak zobaczyłem Szymborską to zrezygnowałem z własnego zdania. Litości!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82awa_Szymborska

edit:
o widzę że już dyskusja rozgorzała zanim przejrzałem pozostałe tematy :)
co do Milosza, to z tego co słyszałem to jak już był w Stanach to pluł na Polskę. Aczkolwiek właśnie znalazłem coś takiego:
http://medithanera.blox.pl/2009/03/MILOSZA-WIERSZ-KU-CHWALE-STALINA.html

yossarian1916
29-11-2011, 23:04
Osobiście chciałem jeszcze wstawić na pozycję 11 Stefana Starzyńskiego za Paryż Wschodu.

To nie miałbyś za co. Ani Warszawa Paryżem nie była, ani Paryż Warszawą.
Zresztą "Paryż Wschodu" powstał już przed nim.

p.s: dobrze że Świerczewskiego nikt nie dał. Nie mówię o piłkarzu:nie:

Mat
29-11-2011, 23:08
wybitny Polak 200 lat Polski- Małysz :lol::ja pier.dole:
idzta w chvj
no brak słów :lol:
dodac genarała poprawić Urbanem i mamy komplet a i Hołek - promował rajdy w Polsce :lol:
ps:
takie typy świadczą o braku wiedzy historycznej jak i wiedzy ogólnej
ponad 50 ofiar Stanu Wojennego to więcej jak 1 mln Małyszy
pomijam już Walczących wybitnych Polaków podczas I i II wojny światowej
gdzie tu kvrwa Małysz pasuje
jak chvj do nosa

ps:
Gołota i Szymborska brakuje Michnika :lol:
jaki ciemnogród

Już się tak nie gotuj bo te Twoje komentarze są w podobny sposób bezsensowne jak i to całe głosowanie. Wiadomo, że w tej 10, nie wymienisz wszystkich osób które na to zasługują. Ba, dzieląc na kategorie i dając po 10 na każdą też nie. W moim przypadku dałem mniej więcej po jednej osobie z jakiejś tam dziedziny. Sportowcem jak dla mnie Małysz jest wybitnym to i się znalazł w moim zestawieniu. Jak chcesz umieszczać 50 ofiar Stanu Wojennego to proszę bardzo, tylko posiadając tak wielką wiedzę historyczną wymień każdego po imieniu i nazwisku. Teksty o ciemnogrodzie to sobie daruj bo byś się w wielu przypadkach pewnie zdziwił.

Zabawa taka, a tu już wielkie sądy nad narodem się wytwarzają. Luzik.

PeCe
29-11-2011, 23:48
Może i podpadnę forumowej gawiedzi optującej za PiSem (na który niestety głosowałem z braku wyjścia), ale tak jak kolega IX14 dał i to jeszcze na miejscach 4 i 5 braci Kaczyńskich odnosząc się do osób wybitnych w XX i XXI wieku, to mi się śmiać zachciało. I to jeszcze przed:

6.Władysław Grabski
7.Ryszard Kukliński
8.Zbigniew Herbert
9.Anna Walentynowicz
10.Roman Dmowski
:lol: :lol: :lol:

Ja nie wiem jak zapatrzonym trzeba być, żeby coś takiego machnąć. Bardzo chętnie wejdę w polemikę, czym zasłużył się jeden lub drugi z braci Kaczyńskich, że jest przed cytowanymi postaciami :lol: Jeszcze staram się zrozumieć postawienie wyżej ś.p. Lecha, który przyjmował twarde stanowisko wobec Rosji i Niemiec, no ale to chyba jednak za mało. Być może czasy są zbyt spokojne, by móc się czymś wykazać, ale to nie zmienia faktu, że jest to co najmniej dziwne. A Jarosław co robi na tej liście, to już w ogóle nie jestem w stanie pojąć :ucieka:

księciuniu
29-11-2011, 23:58
A Jarosław co robi na tej liście, to już w ogóle nie jestem w stanie pojąć :ucieka:

Jest antytuskowy - może to wystarczy :)

Z takimi ocenami to w ogóle ciężka sprawa - np. taki Wajda - jeżeli spojrzeć po filmach, to chyba najwybitniejszy polski reżyser i w ten sposób patrząc na jego wkład w kulturę narodu to mógłby się łapać :niebij:
Oczywiście jeżeli spojrzeć na to co teraz wygaduje albo w jakie działania się anagażuje, to umiejscowienie go na liście mogłoby być policzkiem dla innych umieszczanych na niej postaci.

P.S. Wiem, że Wajda był jednym z tych "wyczekiwanych", więc zanim zbiorę conajmniej wiadro pomyj spadam spać :)

PeCe
30-11-2011, 00:03
Jest antytuskowy - może to wystarczy :)

Dla niektórych zapewne tak, ale dla mnie jest niepojęte, by ktoś z tego szamba, które jest teraz w sejmie zasługiwał na pierwszą 10. Jak np. bardzo szanuję osoby pokroju np. Romaszewskiego, to też dałbym je może gdzieś pod koniec drugiej dziesiątki, no niestety przykro mi, XX wiek wyhodował naprawdę bardzo wielu wybitnych Polaków, a ludzie, którzy obecnie są na afiszach mogą im buty czyścić.

lans
30-11-2011, 00:03
To, że był i jest wielkim reżyserem, nie znaczy że był lub, tym bardziej, jest wielkim Polakiem.

Magik2501
30-11-2011, 00:04
http://medithanera.blox.pl/2009/03/MILOSZA-WIERSZ-KU-CHWALE-STALINA.html

Podobno to nie Miłosza wiersz

TNTP
30-11-2011, 00:18
wielkim reżyserem, to jeżeli w ogóle, to on co najwyżej był - to znaczy ostatnie 30lat (a konkretnie 29lat od Dantona) jego "twórczości" to w najlepszym razie odcinanie kuponów/bądź jakieś gnioty

Dedes
30-11-2011, 00:34

Co do samego tematu to pomijając względy rozrywkowe i umiarkowanie intelektualne, jest to zabawa pozbawiona głębszego sensu. No bo jak zestawić ze sobą wielkości niewspółmierne? Bohaterski patriotyzm z literackim szlifem. Sportową waleczność z duchowym oddaniem? Nie ma takiego wzoru na obliczenie najlepszości narodowej.

Są oczywiście wyjątki np K.K.Baczyński który łączy w sobie bohaterski patriotyzm z literackim szlifem:)

Hubalczyk
30-11-2011, 05:52
Gołota i Szymborska brakuje Michnika
jaki ciemnogród

Specjalnie dałem Gołotę jako przedstawiciela sportu i nie rozumiem czemu należę do ciemnogrodu. To że POjebańce i żydorcza za takiego mnie ma to luz ale, że kolega z trybun tak mówi to nowość. Wyjaśnisz może dlaczego? :hyy:

mort
30-11-2011, 06:04
a ja mam wrażenie,że czasami niektórzy wpisują na szybko i bezrefleksyjnie

przeciez naprawdę jest wielu ludzi, którzy zrobili wiele i w wielu dziedzinach także nie trzeba się posiłkować przykładami, które pierwsze przychodzą nam na myśl i wpisywać z rozpędu np. Deyny, Gołoty czy Małysza - z całym szacunkiem dla ich osiągnięć

jest świat nauki ze Skłodowską, Banachem czy Żwirką i Wigurą, jest świat literatury z Prusem, Sienkiewiczem, Herbertem, są przedstawiciele kościoła jak Jan Paweł II, kardynałowie Wyszyński czy Sapieha, ksiądz Popiełuszko, jest wielu wybitnych polityków na czele z Dmowskim, Piłsudskim, Paderewskim czy niezależnie od różnych losów politycznych Witosem, masa dowódców wojskowych jak Anders, Fieldorf, Rozwadowski, Rowecki czy wreszcie postaci, które gdybyśmy byli w USA znałby jako superbohaterów cały świat bo ich życie to wręcz gotowe scenariusze na epopeję o prawdziwch bohaterach jak Pilecki, Szendzielarz, Dobrzański czy Tadeusz Zawadzki. Wymieniac możnaby jeszcze długo bo przecież są jeszcze ludzie tacy jak Starzyński, Grabski lub Jan Szczepanik.

Po prostu nie idźcie po najmniejszej linii oporu i czasami zanim napiszecie warto poświecic kilka minut refleksji.

Hubalczyk
30-11-2011, 06:24
Spoko. Rozumiem to. Chciałem mieć w top10 przedstawicieli różnych dziedzin. Tak by swoje miejsce mieli i politycy, oficerowie ale i sportowcy. Jako sportowca wybrałem Gołotę a Pan Artysta nazywa to ciemnogrodem.. Miała być zabawa z rankingiem a wyszło jak wyszło :-/
Dłużej tego ciągnąć nie zamierzam i zmienię Gołotę jeśli to ulży niektórym ale i tak w generalnym rankingu znajdą się postacie typu Bolek oraz Owsik :wkurzony:

Po prostu nie idźcie po najmniejszej linii oporu i czasami zanim napiszecie warto poświecic kilka minut refleksji.
:prawi:

mort
30-11-2011, 06:29
G Raz - ja np.. uważam,że nie musimy sie napinac,żeby koniecznie z każdej dziedziny była jakaś postać ;)

bo czy to, że nie mamy w Polsce wybitnych baletmistrzów i balerin znaczy,że mam do rankingu wstawic najmłodszą Wałęsównę? ;)

PS. Aha - Panie i Panowie, warto sobie zadać trud i zastanowic sie nad całym XX wiekiem,żeby nie było jak w pokemońskich wyborach jedenastki Legii wszechczasów na róznych stronach gdzie jeszcze Bryszczy i Deyna to sie załapia ale najlepszym bramkarzem będzie Kuciak, pomocnikiem Radovic a napastnik to Ljuboja (vide casus Łysiaka czy Kaczyńskich w zestawieniu ;) ).

Wymagam od Was nieco więcej i wierzę, że nie jest to ponad Wasze siły 8)

matx
30-11-2011, 06:40
Nie no jaja w ogóle. Napiszcie jeszcze na kogo ludzie powinni głosować i jaka powinna być kolejność. :lol:
Ja rozumiem, że idealnie byłoby gdyby udało się stworzyć taki ranking, w którym znaleźliby się rzeczywiście najwybitniejsi przedstawiciele różnych dziedzin, ale nie musicie od razu ***** ludzi za ich "niezbyt szczęśliwe" wybory.
Była możliwość uzyskania rzeczywistego obrazu świadomości (albo nieświadomości) forumowiczów, a tak na własne życzenie będzie "zabawa" w stylu "kto jest twoim autorytetem i dlaczego właśnie Stalin". :ucieka:

Pan Artysta
30-11-2011, 06:53
Już się tak nie gotuj bo te Twoje komentarze są w podobny sposób bezsensowne jak i to całe głosowanie.

ble ble ble

Luzik.

jak chciałeś błysnąć to ci wyszło
a przekazu i tak nie zrozumiałeś
przeczytaj post Morta to skumasz o co mi biegało
ps:
może top10 największych Sku.rwieli Polski :)

Pan Artysta
30-11-2011, 06:56
Spoko. Rozumiem to. Chciałem mieć w top10 przedstawicieli różnych dziedzin. Tak by swoje miejsce mieli i politycy, oficerowie ale i sportowcy. Jako sportowca wybrałem Gołotę a Pan Artysta nazywa to ciemnogrodem.. Miała być zabawa z rankingiem a wyszło jak wyszło :-/
Dłużej tego ciągnąć nie zamierzam i zmienię Gołotę jeśli to ulży niektórym ale i tak w generalnym rankingu znajdą się postacie typu Bolek oraz Owsik :wkurzony:

:prawi:

bo człowiek którego wybierasz powinien być WZORCOWY a trudno Gołotę takim nazwać znając jego życie i wyskoki rodzinne, ot tyle - jako bokser ok ale top10 to już chyba gruba przesada

mort
30-11-2011, 08:33
Nie no jaja w ogóle. Napiszcie jeszcze na kogo ludzie powinni głosować i jaka powinna być kolejność. :lol:
Ja rozumiem, że idealnie byłoby gdyby udało się stworzyć taki ranking, w którym znaleźliby się rzeczywiście najwybitniejsi przedstawiciele różnych dziedzin, ale nie musicie od razu ***** ludzi za ich "niezbyt szczęśliwe" wybory.
Była możliwość uzyskania rzeczywistego obrazu świadomości (albo nieświadomości) forumowiczów, a tak na własne życzenie będzie "zabawa" w stylu "kto jest twoim autorytetem i dlaczego właśnie Stalin". :ucieka:

mi chodziło o coś zupełnie innego niż jebanie kogokolwiek

matx
30-11-2011, 08:58
mi chodziło o coś zupełnie innego niż jebanie kogokolwiek

Mort, ale ja to naprawdę doskonale rozumiem.
Wiadomo, że takie "rankingi" rządzą się swoimi prawami - prefrowane są np. osoby aktualnie znajdujące się na topie, albo występujące w powszechnej opini jako wybitne "za zasługi". Natomiast chciałbym przypomnieć, że załozenie tej całej "zabawy" jest/miało być następujące:

"Niech każdy kto może, wpisze tzw. swoją listę top10 - w której wskaże od miejsca 1 do 10 tych którzy według niego zasługują na miano wybitnego Polaka, którego działalność społeczna, polityczna, kulturalna lub inna przysłużyła się sprawie polskiej. Mogą to być politycy, wojskowi, ludzie kultury i sztuki, sportowcy, społecznicy działający w wieku XX i XXI, których cenimy, szanujemy, którzy najogólniej działali według nas dla dobra Polski."

Więc zmiast z miejsca krytykować każdy pojawiający się wpis i "rozkminiać kto co był" każdą pojawiającą się kandydaturę lepiej byłobny chyba poczekać, aż ludzie po prostu wpiszą swoje, subiektywne typy i wtedy ewentualnie pobawić się w wyciąganie wniosków. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Mi w każdym razie po przeczytaniu, niektórych komentarzy odechciało się brać udziałuw tej "zabawie". Dodatkowo uważam również, ze będzia miała mało wspólnego z tym jak ludzie rzeczywiscie myślą..

voytek
30-11-2011, 09:14
Top 5 byłby rozsądniejszy. Przy 10 często wpychamy wynalazki. Gołota? GRaz, bez urazy, ale to nadużycie i obraza dla tych, którzy ginęli za ten kraj. Ciężko oceniać ludzi i ich dokonania, bo podejrzewam że jeszcze 20 lat temu Wałęsa byłby na pudle. Wiele osób zweryfikowała historia. Wszystko zależy od podejścia do głosowania, obranej hierarchii wartości, czy oceniamy co kto zrobił dla kraju, kto najwięcej osiągnął, czy kto rozsławiał go najbardziej? Ile osób tyle teorii. Np. sam Hubal to postać mocno kontrowersyjna na terenach gdzie działał. To że tłukł szwabów nie podlega dyskusji, ale już ile wsi wymordowano tylko dlatego że wpadał tam po jadło, to już osobna para kaloszy. Osoby które to pamiętają, nie wspominają go najlepiej. Punkt widzenie zależy od punkty siedzenia. POwcy strzelali by tutaj nazwiskami Wajdy czy Bartoszewskiego w czubie rankingu, dla nas to ludzie którzy się sprzedali. Co do Wajdy, bardziej widziałbym na jego miejscu np. Kieślowskiego, który też ideałem nie był. Zapewne nawet Seweryn, Skolimowski czy Polański znalazłby swoich fanów. Mort dobrze prawi, zastanówmy się kilka razy, wróćmy do historii, szczególnie wypełniając miejsca w okolicach dziesiątego aby Wajdy czy Gołoty nie umieścić kosztem ludzi, którzy przelewali krew za Polskę.

Pan Artysta
30-11-2011, 09:19
Mi w każdym razie po przeczytaniu, niektórych komentarzy odechciało się brać udziałuw tej "zabawie". Dodatkowo uważam również, ze będzia miała mało wspólnego z tym jak ludzie rzeczywiscie myślą..

no tak bo w komentarzach najlepiej głaskać wszystkich po głowach
polityka miłości :lol:
ps:
a jak ludzie samych siebie oszukują i myślą "narzuconymi" wynalazkami ludzkimi to juz nie nasza wina, widać siła tv i gazet jest wielka

matx
30-11-2011, 09:35
no tak bo w komentarzach najlepiej głaskać wszystkich po głowach
polityka miłości :lol:
ps:
a jak ludzie samych siebie oszukują i myślą "narzuconymi" wynalazkami ludzkimi to juz nie nasza wina, widać siła tv i gazet jest wielka

Wg mnie w ogóle komentowanie na tym etapie mija się z celem. I na pewno nie chodzi mi o uprawiania polityki miłosci w komenatrzach, raczej o uniknięcie sytuacji, w której ludzie oddają swoje głosy na konkretne osoby "bo tak wypada", albo nie oddają "bo tak nie wypada". No chyba, że chodzi o to, żeby ranking "ładnie wyglądał", a nie o to jak ludzie rzeczywiście myślą (tudzież nie myślą).

Pan Artysta
30-11-2011, 09:39
dobra niech będzie
wpisujcie Michnika, Kiszczaka, Hołka, Bieruta czy kogo tam chcecie moze byc nawet Wiolka ViLLas
wasz wybór jak komentować tego nie mam zamiaru
bo jak widac najlepiej nie komentowac tylko za plecami ***** wszystkich i wszystko

Mort kasuj temat bo się nam ludziska sfochują :lol:

Parasol44
30-11-2011, 10:11
Ktoś się sfocha, ktoś przestraszy "kopa w ryj", ale może ktoś się na chwilę zatrzyma, pomyśli, sięgnie do książek i zweryfikuje swoje poglądy.:impreza:

Snoopy
30-11-2011, 11:08
Pełna zgoda z matxem.

Ktoś się sfocha, ktoś przestraszy "kopa w ryj", ale może ktoś się na chwilę zatrzyma, pomyśli, sięgnie do książek i zweryfikuje swoje poglądy.
Teraz już za późno, można było zamknąć głosowanie i otworzyć komentarze, "materiału" do nawracania byłoby mnóstwo. W zamian mamy konkurs na najmniejszą wtopę, czyli o faktycznych poglądach forumowiczów nie dowiemy się NIC.

Jaco
30-11-2011, 11:12
Wszyscy zapomnieliście o parytecie. Zdecydowana dyskryminacja kobiet w rankingach. :hasao:

legart
30-11-2011, 11:12
Wszyscy zapomnieliście o parytecie. Zdecydowana dyskryminacja kobiet w rankingach. :hasao:

Może Curie-Sklodowska tez była kobietą?

Jaco
30-11-2011, 11:16
Może Curie-Sklodowska tez była kobietą?

W Europie i na świecie troska o równowagę reprezentacji nie ogranicza się już do polityki. PE w ubiegłym roku przyjął rezolucję, w której postuluje, by w różnych naukowych ciałach decyzyjnych zapewnić co najmniej 40-proc. udział każdej płci. W tym duchu utrzymany jest pomysł, jaki w trakcie Kongresu Kobiet wysunęła minister nauki Barbara Kudrycka, żeby również w Polsce wprowadzić kwoty w gremiach zarządzających nauką.
Kolejne kraje wprowadzają podobne regulacje w biznesie. W Norwegii od 2006 r. wszystkie przedsiębiorstwa publiczne (czyli te, których akcje są dostępne w ofercie publicznej albo na które władze publiczne mogą wywierać wpływ) muszą mieć w radach nadzorczych co najmniej 40 proc. kobiet lub mężczyzn. Podobne zasady działają w Kanadzie.
W krajach, w których kwoty już są, nie potwierdziło się przewidywanie, że kobiety wybrane po ich wprowadzeniu będą traktowane niepoważnie. W parytetowym systemie 50 na 50 z naprzemiennym ustawieniem kandydatów na listach (jaki jest postulowany w Polsce) posłanki są wybierane dzięki kwotom w takim samym stopniu jak posłowie.
W ostatnich wyborach do PE w Finlandii i w Szwecji kobiety zdobyły więcej mandatów niż mężczyźni (odpowiednio 62 i 56 proc.). Jeśli to się powtórzy w wyborach krajowych, zaraz zacznie się dyskusja o parytetach dla mężczyzn.

Zdaniem prof. Piotra Winczorka, konstytucjonalisty, nasze prawo nie pozostawia wątpliwości: – Polska konstytucja przewiduje równość szans, a gdyby kobiet na listach znalazło się mniej więcej tyle samo co mężczyzn, te szanse byłyby bardziej wyrównane.

:hasao:

BlackAdder
30-11-2011, 11:25
Do książek o wybitnych Polakach sięgam od jakichś 30 lat. W związku z tym teraz jedynie zatrzymałem się, pomyślałem, a nawet poświęciłem kilka minut refleksji i... nie mam zamiaru zmieniać swojej dychy :lol2:
Jedyne czego żałuję, to że zamiast Antosia Petrykiewicza nie mogłem wpisać Orląt Lwowskich.
Nadto uważam, że osoby, które się do niej nie załapały z tych czy innych względów będących rezultatem moich suwerennych przemyśleń i w konsekwencji subiektywnego wyboru, jak Herbert, Popiełuszko, Walentynowicz, Wyszyński, Suchowolec, Łysiak i jeszcze parę innych są w tak zacnym gronie, ze na pewno się nie obrażą :bauns:

Parasol44
30-11-2011, 11:29
Pełna zgoda z matxem.

Teraz już za późno, można było zamknąć głosowanie i otworzyć komentarze, "materiału" do nawracania byłoby mnóstwo. W zamian mamy konkurs na najmniejszą wtopę, czyli o faktycznych poglądach forumowiczów nie dowiemy się NIC.

Pewnie masz rację, ale ktoś tworząc swoją listę na zasadzie "kopiuj - wklej" może którąś osobę "wklei" do wyszukiwarki i czegoś się dowie, może zaciekawi.:ucieszony:

Zajacc
30-11-2011, 12:02

Iść po linii najmniejszego oporu również nie polecam w tym wypadku ;)

szczepaneq
30-11-2011, 12:13
Kilka refleksji.

1. Niektórzy tu chcą zwócić uwagę, że na miejsce w liście bardziej zasługują Ci którzy przelewali krew od innych i to jest jakby przywilej dla nich. Ale nie wiem czy zauważyliście, ale od 1945 nie mieliśmy żadnego znaczącego konfliktu, pola bitwy na którym różne jednostki mogłyby się "wykazać" na polu "przelewania krwi". Więc ja bym był trochę ostrożny w miarce zasłużenia dla Polski tych którzy "przelali krew". Oczywiście, to że ktoś zginął za ojczyznę to rzecz wspaniała i o takiej osobie należy pamiętać. Ale ktoś kto żył w czasach "pokoju" i całe życie poświęcił dla ojczyzny działając na jej rzecz, moim zdaniem, bardziej zasługuje na miejsce na tego typu liście. Tak ogólnie, bez konkretów.

2. I chciałbym przejść do sportowców. Na przyklad Adam Małysz. Można powiedzieć, "od zera do bohatera". Zwykły człowiek z małej górskiej mieściny, wydaje mi się, że jego zachowanie, sposób bycia jest godny naśladowania, zwłaszcza jego skromność i "normalność" aż do końca kariery. A jak się zasłużyl dla Polski? Reprezentując ją. Zawsze pamiętał o polskiej fladze przy dużym sukcesie, zawsze podkreślał swoją narodowść i to, że skacze dla Polaków i tak dalej. Podczas konkursów z jego udziałem mogliśmy zobaczyć kilkadziesiąt tysięcy osób z polskimi flagami. Uważam, że umieszczenie go na liście nie jest jakąś zupełną głupotą. Ostatnio imponują mi polscy siatkarze. Ambitne, normalne "chłopaki". Ciężko pracują, są skromni, moim zdaniem godni do naśladowania. Doskonale reprezentują Polskę na świecie i tak dalej. Także piłkarze ręczni.

3. Niektórzy nie rozumieją sensu takich plebiscytów. Tu nie chodzi o oficjalną listę 10 najwybitniejszych Polaków. Tylko o listę 10 Polaków, którzy w oczach zwykłych Kowalskich są najwybitniejsi. A to jest różnica. Te wybory są bardzo subiektywne, nie sposób poznać życiorysy wszystkich Polaków, którzy potencjalnie mogliby się na niej znaleźć. Tu chodzi o to o kim najczęściej się mówi wśród Kowalskich jako o wybitnym Polaku. Które życiorysy przebijają się w gąszczu informacji najbardziej.

4. Rozumiem sugestie i oświecanie, ale nie oburzanie się, że lista kogoś jest inna niż moja i to w ogóle skandal bo każdy powinien mieć taką listę jak ja bo moja jest najsłuszniejsza.

5. Zgadzam się, że przed skomponowaniem listy należy przemyśleć swój wybór :)

księciuniu
30-11-2011, 12:23
Ale nie wiem czy zauważyliście, ale od 1945 nie mieliśmy żadnego znaczącego konfliktu, pola bitwy na którym różne jednostki mogłyby się "wykazać" na polu "przelewania krwi".

Niestety po 1945 r. też było dużo sytuacji w których wiele osób "wykazywało się" na polu "przelewania krwi"

Pan Artysta
30-11-2011, 12:40
Niestety po 1945 r. też było dużo sytuacji w których wiele osób "wykazywało się" na polu "przelewania krwi"

księciuniu nie tłumacz nie warto :lol:

BlackAdder
30-11-2011, 12:41
"Ale nie wiem czy zauważyliście, ale od 1945 nie mieliśmy żadnego znaczącego konfliktu, pola bitwy na którym różne jednostki mogłyby się "wykazać" na polu "przelewania krwi". (@szczepaneq)

Nie wiem czy zauważyłeś, że ośmieszasz się pisząc takie bzdury.

F..
30-11-2011, 13:14
w zasadzie to po 1945 roku można wymienić sporo wybitnych osób, które przelały krew za ojczyznę, a nawet straciły życie i właśnie te osoby zasługują na pamięć i szacunek, bo działały w podziemiu i były przez lata szkalowane i zapomniane

Mini
30-11-2011, 13:14
Ale ktoś kto żył w czasach "pokoju" i całe życie poświęcił dla ojczyzny działając na jej rzecz, moim zdaniem, bardziej zasługuje na miejsce na tego typu liście. Tak ogólnie, bez konkretów.

yyy ?

Jaco
30-11-2011, 13:22
yyy ?
O Palikota mu chodzi.

me(L)u
30-11-2011, 15:31
Albo o naukowców, artystów, przedsiębiorców, etc. którzy budowali chwałę Polski w inny sposób, niż umierając za nią. No, ale dla niektórych z naszych rodaków, to przecież nic... :roll:

Parasol44
30-11-2011, 15:37
Wiem, byli tacy "Budowniczowie PRL-u", nawet odznaczenie se pierdyknęli. Jak mogłem zapomnieć:jejku:

księciuniu
30-11-2011, 15:43
Wiem, byli tacy "Budowniczowie PRL-u", nawet odznaczenie se pierdyknęli. Jak mogłem zapomnieć:jejku:

szczepaneq przeginał w jedną stronę, Ty w drugą :roll:

syrokomla
30-11-2011, 17:07
Kusociński to chyba nie jest takie nie jasne:

Niech każdy (...) wskaże od miejsca 1 do 10 tych którzy według niego zasługują na miano wybitnego Polaka, którego działalność społeczna, polityczna, kulturalna lub inna przysłużyła się sprawie polskiej

Tak więc trzymaj wysoko gardę... ;)

Bootleg
30-11-2011, 18:33
ale może ktoś się na chwilę zatrzyma, pomyśli, sięgnie do książek i zweryfikuje swoje poglądy.

vide "mój kazus" :roll: dobrze, jak chociaż jeden się "ogarnie"

syrokomla
30-11-2011, 18:53
mógłbym hardo napisać, że wolę być dyslektykiem niż fanem "Bolka", ale przede wszystkim: :wstyd::wstyd::wstyd::wstyd:. Tak się podłożyć, eh

Budyń
30-11-2011, 18:54
vide "mój kazus" :roll: dobrze, jak chociaż jeden się "ogarnie"

Nie musisz się już samobiczować :)

Fajnie, że są jeszcze takie osoby jak Ty, które potrafią sprawę przemyśleć i przyznać się do ewidentnej wpadki. To raz.

Dwa, że jakby ktoś jeszcze się nie zorientował to nie jest to forum dla wszystkich i o wszystkim ;) Tolerancji dla zbytniej tolerancji tu nie ma i niech jak najdłużej nie będzie :modli:

Po trzecie jakby ktoś to czytał kto ma mylne pojęcie o tej sprawie (a jak wyszło jest co najmniej jedna taka osoba) to pragnę nadmienić, że według faktów działania wojenne skończyły się w 1963 roku. To tak jakby ktoś myślał, że rok 1945 wyznaczył ostateczne złożenie broni przez wierne Niepodległej Polsce oddziały.

syrokomla
30-11-2011, 18:58
tak swoja drogą ta cała afirmacja to nuda, zróbmy listę 10 najgorszych Polaków:hasao:

syrokomla
30-11-2011, 19:04
Zdarza się :pociesza:

Co do "Bolka" - krewny mojej żony, z Gdyni rodem, nakręcił pierwszy film dokumentalny o "Wałku". Oj, dużo bym mógł opowiedzieć... :>
Co nie zmienia faktu, że w świecie jest symbolem Polski i tego co Polska osiągnęła.

Moim zdaniem najgorszą mendą z Twojej listy jest jednak Zigy Brzesiński :prawi::prawi::prawi::prawi:

Parasol44
30-11-2011, 19:14
(...)

Po trzecie jakby ktoś to czytał kto ma mylne pojęcie o tej sprawie (a jak wyszło jest co najmniej jedna taka osoba) to pragnę nadmienić, że według faktów działania wojenne skończyły się w 1963 roku. To tak jakby ktoś myślał, że rok 1945 wyznaczył ostateczne złożenie broni przez wierne Niepodległej Polsce oddziały.

Według mnie jest to 21 październik 1963 roku kiedy zginął ostatni żołnierz Niepodległej Rzeczypospolitej.

Dla chętnych, warto: http://www.youtube.com/watch?v=T8bUJE7ej6g

BlackAdder
30-11-2011, 19:46
"Niech każdy kto może, wpiszę tzw. swoją listę top10 - w której wskaże od miejsca 1 do 10 tych którzy według niego zasługują na miano wybitnego Polaka, którego działalność społeczna, polityczna, kulturalna lub inna przysłużyła się sprawie polskiej. Mogą to być politycy, wojskowi, ludzie kultury i sztuki, sportowcy, społecznicy działający w wieku XX i XXI, których cenimy, szanujemy, którzy najogólniej działali według nas dla dobra Polski."

Tak brzmi dookreślenie konkursu Panie @Kusociński.

Dlatego pozwolę sobie wyrazić zdziwienie, że według Ciebie pasuje tu Wałęsa - TW Bolek, promotor Nocy Teczek, obrońca SB-ckich emerytur oraz Gombrowicz i Miłosz, którzy, mówiąc krótko, polskością gardzili.
A co do Brzezińskiego... Przez 4 lata był doradcą najgorszego prezydenta w dziejach USA, którego polityka znacząco przyczyniła się do tego, że sovieci osiągnęli szczyt swojej potęgi, co na pewno nie przysłużyło się ani sprawie polskiej, ani sprawie amerykańskiej i stąd mam wątpliwości, czy określenie "wybitny" w ogóle do Brzezińskiego pasuje :oczko:

I jeszcze a propos tej Twojej wypowiedzi:

"Bo Ty znowu oceniasz osobowość, ale jakby nie patrzeć, dzięki niemu (chyba pierwszy raz od czasów Paderewskiego) w Ameryce jorgneli się, że jest w ogóle taki kraj jak Polska."

Otóż pragnę zauważyć, że dzięki Jaruzelskiemu cały świat "jorgnął się", że jest taki kraj jak Polska :lol2:

me(L)u
30-11-2011, 19:52

A Eugeniusz Kwiatkowski co sobie pierdyknął? Oświeć mnie, misczu

szczepaneq
30-11-2011, 19:59
"Ale nie wiem czy zauważyliście, ale od 1945 nie mieliśmy żadnego znaczącego konfliktu, pola bitwy na którym różne jednostki mogłyby się "wykazać" na polu "przelewania krwi". (@szczepaneq)

Nie wiem czy zauważyłeś, że ośmieszasz się pisząc takie bzdury.

Zostałem niezrozumiany, ale faktycznie mogliście to tak zrozumieć. Po pierwsze, nie napisałem że po 45 nikt nie zginął czy nie przelał krwi w sprawie polskiej, miałem na myśli że nie było konfliktu zbrojnego tak znaczącego jak I czy II WŚ. Po drugie podkreśliłem, że osoby które zginęły za Polskę to bohaterowie, cześć i chwała ich pamięci. Ale chyba zgodzicie się, że można być wybitnym Polakiem nie ginąc za ojczyznę tylko śmiercią naturalną? Większość sama podaje takie nazwiska na liście więc za bardzo nie rozumiem skąd ten atak i nie, nie miałem na myśli Palikota tylko na przykład JP2, którego wiele osób wymieniło. Spokojnie ;) Źle ująłem w słowa to co miałem na myśli.

BlackAdder
30-11-2011, 20:24
No właśnie o tym właśnie pisałem, że to ankieta na - subiektywnie - najbardziej lubiane przez głosującego postacie.
Ciekawe, że kolejna osoba przypisuje mi podane kandydatury, jako te które lubię :lol:
To że ich tu umieściłem, nie oznacza że jestem ich fanem - starałem się być obiektywy. Gdyby zrobiono konkurs na polskiego reżysera wszech czasów, mimo że najbardziej cenię i lubię Wojciecha Hasa, wyżej umieściłbym, niestety ale jednak, Wajdę i Polańskiego.
To wiedział wcześniej, dzięki Wałęsie, prawda? :lol:

Przypisuje Ci, bo takie są zasady konkursu. Chyba, że Ty jako jedyny inaczej rozumiesz słowa "które cenimy, szanujemy" :lol:

A nie dzięki wyborowi Polaka na Papieża :lol2:?

Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem w kontekście zasad konkursu kryterium "jorgnięcia" jest absurdalne :lol:

Pan Artysta
30-11-2011, 20:39
To wiedział wcześniej, dzięki Wałęsie, prawda? :lol:

:lol:
dobrze, że był Bolek bo do dziś nikt by o nas nie wiedział

Parasol44
30-11-2011, 21:04
A Eugeniusz Kwiatkowski co sobie pierdyknął? Oświeć mnie, misczu

E. Kwiatkowski nie był budowniczym PRL-u, raczej II Rzeczypospolitej, a pośmiertnie został odznaczony Orderem Orła Białego, jeżeli dobrze pamiętam w 1997 roku.

Nie chciałem Cię Kolego obrazić czy urazić, jerzeli tak wyszło to przepraszam, bez urazy:lp:

BlackAdder
30-11-2011, 21:17
Czeka Cię jeszcze wiele zdziwień w życiu, mój synu... :lol:

Poraził mnie twój geniusz :lol:

Wybacz, że śmiałem z tobą dyskutować, o wielki...
... we własnym mniemaniu :lol: :lol: :lol:

Peace
30-11-2011, 21:27
Żeby ułożyć pierwszą piątkę czy dziesiątkę najwybitniejszych Polaków trzeba mieć wiedzę historyczną, spokojny umysł i umiejętność celnego wybierania, która postać najbardziej zasłużyła się dla Polski.

Ja spasuję :)

Szejdi
30-11-2011, 22:33
Żeby ułożyć pierwszą piątkę czy dziesiątkę najwybitniejszych Polaków trzeba mieć wiedzę historyczną, spokojny umysł i umiejętność celnego wybierania, która postać najbardziej zasłużyła się dla Polski.

Ja spasuję :)

O dziwo z 10 najgorszych by raczej problemu nie było :hmm:

Peace
30-11-2011, 22:45
O dziwo z 10 najgorszych by raczej problemu nie było :hmm:Pijesz do czegoś konkretnego?

W drugą stronę też pewnie byłaby ostra konkurencja, z wieloma mniej lub bardziej anonimowymi postaciami, więc też bym sobie odpuścił:cicho:

Szejdi
30-11-2011, 22:47
Nie, do niczego. Nawet nie wiem do czego mógłbym :hyhy: :)

Peace
30-11-2011, 22:53
:)

Swoją drogą przeglądam te nominacje i nikt nie nominował Krzywonos. To przez urodę? Eh, same prostaki..

me(L)u
01-12-2011, 13:42
Według mnie jest to 21 październik 1963 roku kiedy zginął ostatni żołnierz Niepodległej Rzeczypospolitej.

Dziś o 21.50 na TVP Historia jest o Nim film. Jutro powtórka o 13.30.

Pan Artysta
01-12-2011, 14:50
:)

Swoją drogą przeglądam te nominacje i nikt nie nominował Krzywonos. To przez urodę? Eh, same prostaki..

Purchawa w pakiecie z TW Bolek :lol: