PDA

Zobacz pełną wersję : Środa, 9 listopada, 12:00 - Pomnik Romana Dmowskiego

Magik2501
04-11-2011, 09:56
http://pl.indymedia.org/images/2011/11/54830.jpg

Na początek dowcip: - Czym pomnik Dmowskiego różni się od słonia? – Tym, że pomnik Dmowskiego można zasłonić, a słonia nie można zapomnikować.

A skoro można zasłonić, to należy to zrobić.
Roman Dmowski nie zasługuje na gloryfikację. Swoją ideologię polityczną oparł na nienawiści, był antysemitą nawołującym do usunięcia Żydów ze społeczeństwa ("Powiedziałem sobie, że najważniejszym mojem zadaniem jest zajęcie się gruntowne kwestią żydowską i doprowadzenie do utrącenia panowania Żydów na świecie", Myśl Narodowa, 1939). Pełnił funkcję honorowego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, organizacji znanej głównie z awantur ulicznych, niszczenia żydowskich sklepów i napadania na studentów żydowskiego pochodzenia. Kolejne niesławne fakty z biografii Dmowskiego: w czasie antycarskiego powstania 1905 r. schronił się w Królewcu; w okresie walki o niepodległość głosił, że Polacy powinni być lojalni wobec Imperium Rosyjskiego; opiewał włoski faszyzm. Pełniejszy biogram Dmowskiego znajduje się na stronie http://11listopada.org/strona/yciorys-naszego-nie-bohateranie-naszego-bohatera.

Przeciwko postawieniu Dmowskiemu pomnika w Warszawie protestowali m.in. Marek Edelman, jeden z powstańców getta warszawskiego, i prof. Maria Janion, literaturoznawczymi. Mimo to pomnik stanął w 2006 roku. Jest czczony podczas marszy narodowców i neofaszystów odbywających się co roku 11 listopada.

Tak wstydliwą część miasta trzeba przysłonić. Zapraszamy wobec tego na Uroczyste Zasłonięcie Pomnika Romana Dmowskiego, które odbędzie się 9 listopada, w Międzynarodowym Dniu Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem.
Będzie to radosne święto swobody, na którym przygrywać będzie samba, a uczestniczki i uczestnicy za pomocą kredek odpowiedzą na pytanie „jeśli nie pomnik Dmowskiego, to co?”. Zachęcamy do ubrania się kolorowo i do zabrania ze sobą zabawek (piłek, badmintona, kręgli), kredek, flamastrów, ciastek i termosów z gorącą czekoladą.

Na Uroczyste Zasłonięcie Pomnika Dmowskiego zaprasza Żelbeton - queerowo-feministyczny, antyfaszystkowski blok non-violence. W zeszłym roku Żelbeton jako wymoczki włoskowate przejął pod pomnikiem Wartę Niehonorową (więcej na http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8639980,Niehonorowa_zmiana_warty_pod_pomni kiem_Dmowskiego.html).
Zasłonięcie obywa się w ramach Dni Antyfaszyzmu. Żelbeton wspiera blokadę marszu faszystów - więcej na www.11listopada.org.

Środa, 9.11.2011
12:00-13:00
Pl. Na Rozdrożu
http://poland.indymedia.org/pl/2011/11/54829.shtml

Wiem, że jest już temat o Marszu Niepodległości i to można by tam podpiąć, no ale KU*WA! Bez przesady. Pomijam fakt, że jakby prawa strona na necie oficjalnie reklamowała mazanie po pomniku jakimś czerwonym to zaraz byłoby tam mnóstwo psów z pałkami i gazami.
Lewackie prostytutki nieźle wymyśliły, większość z nas ma o tej godzinie prace/uczelnie/szkołę, ale kto akurat może niech bierze znajomych i wpada, bo wstyd będzie jak im się uda zasłonić (nawet na chwilę) pomnik Ojca Niepodległej Polski.

Alek
04-11-2011, 10:11
Dokładnie kto może niech idzie ! Ja będę na 100 % i też postaram się kogoś wziąć :) RAZ SIERPEM .....!

bloniaq
04-11-2011, 13:39
Nie wiem czy taka "blokada" ich happeningu jest legalna i czy w związku z tym można, ale jak by się dało to dobrze byłoby to na żyleta.info i LL ogłosić. Ja bede

klammer
04-11-2011, 13:58
a smarowanie kredkami po pomniku jest legalne?

Buziek_LG
04-11-2011, 14:00
Art. 261. Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

księciuniu
04-11-2011, 14:02
Ale oni nie piszą, że będą mazać po pomniku, tylko, że pomocą kredek odpowiedzą na pytanie: jeśli nie pomnik to co ? - co można rozumieć tak, że na jakichś kartkach będą "projektować" tą przestrzeń bez pomnika.

Co nie znaczy, że to nie jest banda debili.

Snopek
04-11-2011, 14:11
A skoro można zasłonić, to należy to zrobić.
Roman Dmowski nie zasługuje na gloryfikację. Swoją ideologię polityczną oparł na nienawiści, był antysemitą nawołującym do usunięcia Żydów ze społeczeństwa ("Powiedziałem sobie, że najważniejszym mojem zadaniem jest zajęcie się gruntowne kwestią żydowską i doprowadzenie do utrącenia panowania Żydów na świecie", Myśl Narodowa, 1939). Pełnił funkcję honorowego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, organizacji znanej głównie z awantur ulicznych, niszczenia żydowskich sklepów i napadania na studentów żydowskiego pochodzenia. Kolejne niesławne fakty z biografii Dmowskiego: w czasie antycarskiego powstania 1905 r. schronił się w Królewcu; w okresie walki o niepodległość głosił, że Polacy powinni być lojalni wobec Imperium Rosyjskiego; opiewał włoski faszyzm. Pełniejszy biogram Dmowskiego znajduje się na stronie http://11listopada.org/strona/yciorys-naszego-nie-bohateranie-naszego-bohatera.

Co za ignorancja historyczna :poddaje: o braku elementarnej wiedzy już nawet nie wspomnę. Myślę że im też przydałaby się zbiórka - taka jak wczoraj - przecież każdy z nas ma w domu, jakieś niepotrzebne podręczniki do historii wydane po 1989 roku. Jak na to wszystko patrze, to aż robi mi się ich żal.

legart
04-11-2011, 14:23
O godzina zbiórki potwierdza teorię że zboczeńcy nie przysługują się zbytnio produktowi krajowemu brutto....

MAYDAY
04-11-2011, 14:26
trzeba im te kredki w dupy powsadzać:wleb: na nichhhhhhhhhhhhhh

Alek
04-11-2011, 19:47
W końcu to socjaliści pełną gębą myślą ,że za samo to , że są ludźmi powinni dostawać zasiłki i pakiety socjalne więc po to organizują te swoje marsze odurzonych ;P

bloniaq
04-11-2011, 19:52
używaj znaków przestankowych bo nie czaję a się staram

Slavonic
04-11-2011, 21:04
Zarejestrował ktoś zgromadzenie?

Alek
04-11-2011, 21:16
taa jako wycieczka krajoznawcza ;D

Magik2501
04-11-2011, 22:11
RDjzdv9z2Ew

Rok temu wyglądało to tak.
Ich było koło 20, nas też. U nich kartonowe dziwadła, dziewczynki w wieku gimnazjum/początek liceum. Taka sama pora, więc nie wiem czemu nie było ich w szkole.

Poziom inteligencji lewych można usłyszeć na filmiku, tek wąsaty pan starał się im przemówić do rozumu:
-Roman Dmowski to nie jest Benito Mussolini!
-ale chciałby!

Złote (czerwone) usta.
A ten irytujący brudas, które ironicznie bije brawo to koleś z Gazety Zaborczej.

spotter_spotterow
04-11-2011, 22:16
Ich było koło 20, nas też. U nich kartonowe dziwadła, dziewczynki w wieku gimnazjum/początek liceum. Taka sama pora, więc nie wiem czemu nie było ich w szkole.

Może były z tego liceum dla oburzonych? W ramach zajęć szkolnych. :chees:

chlac
04-11-2011, 22:39
Ta ruch oburzonych walczących z systemem w starbucks'ie ;), Oni są po prostu śmieszni. Widać, że brakuje im elementarnej znajomości historii... nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Czasem to się zastanawiam dokąd to wszystko zmierza, ludzie czytają wszelakie komsomolskie prawdy i łykają wszelaką propagandę...

hmB.
04-11-2011, 22:51
Co do tego motywu ze szkola, to czyz pieski nie powinny reagowac na wagarowanie? :lol:

chlac
04-11-2011, 23:06
Albo patrol szkolny;)

Magik2501
04-11-2011, 23:23
Co do tego motywu ze szkola, to czyz pieski nie powinny reagowac na wagarowanie? :lol:

To akurat była pierwsza myśl jak zobaczyliśmy uczestników tego spędu.

MKB89
05-11-2011, 10:52
Najważniejsze to aby sporą ekipą otoczyć pomnik zanim przyjdą brudasy.

syrokomla
05-11-2011, 11:04
A ten koleś w kaszkiecie (z filmu)to kto, bo często się na niego natykam i robi wrażenie psychola?

bloniaq
05-11-2011, 12:31
No właśnie o której planujecie się zbierać, bo ja szczerze mowiąc nie mam pojęcia o któej takie brudasy przychodzą żeby zacząć o 12-13 a raczej powinniśmy być pomiędzy nimi a pomnikiem a nie odwrotnie

Magik2501
05-11-2011, 15:14
Najważniejsze to aby sporą ekipą otoczyć pomnik zanim przyjdą brudasy.

Tylko od 14 osób zgromadzenie jest nielegalne (chore państwo). Zobaczymy co psy zadecydują. Rok temu stanęliśmy w 2 "niezależnych" grupkach

11:30 można by tam już być i wypatrywać tych psycholi.

kaelowiec
06-11-2011, 12:42
Panowie , w Was cala nadzieja !!!

klammer
06-11-2011, 19:50
no kiedys to kibicom ludzie beda stawiac pomniki za to co teraz robia, tylko wezcie mi nie kasujcie juz postow bo ja to pozniej przezywam, ja jestem po waszej stronie slowo honoru, najbardziej jesli chodzi o Patriotyczne akcje i oprawy na meczach

Mściwy
07-11-2011, 08:01
Pod pomnikiem Dmowskiego mamy zarejestrowaną pikietę

Magik2501
07-11-2011, 08:24
Pod pomnikiem Dmowskiego mamy zarejestrowaną pikietę

Dobrze i niedobrze.
Dobrze, bo możemy stać tam dużą grupą.
Niedobrze, bo jak lewaki zaczną się rozchodzić to będą nas tam trzymać chwile.

Przekażcie wszystkim, żeby przychodzili wcześniej!! Nic nam z tego jak staniemy po drugiej stronie ulicy i pokrzyczymy! Musimy stanąć dookoła pomnika, nie wierzę, że jakiś lewach z kocem czy co tam wezmą, żeby przykryć pomnik Bohatera, podejdzie do nas za blisko.

aaaaaa
07-11-2011, 08:31
Dobrze i niedobrze.
Dobrze, bo możemy stać tam dużą grupą.
Niedobrze, bo jak lewaki zaczną się rozchodzić to będą nas tam trzymać chwile.

Przekażcie wszystkim, żeby przychodzili wcześniej!! Nic nam z tego jak staniemy po drugiej stronie ulicy i pokrzyczymy! Musimy stanąć dookoła pomnika, nie wierzę, że jakiś lewach z kocem czy co tam wezmą, żeby przykryć pomnik Bohatera, podejdzie do nas za blisko.

Jak byście byli "nielegalnie" to tym bardziej by Was trzymali gdyby tylko Was ujrzeli...

mort
08-11-2011, 15:33
wiadomo coś nowego w temacie?

bo autor coś nie podbija a sprawa ważna ;)

Magik2501
08-11-2011, 17:48
wiadomo coś nowego w temacie?

bo autor coś nie podbija a sprawa ważna ;)

http://bezpieczna.um.warszawa.pl/imprezy-masowe/zgromadzenia

Pod pomnikiem Romana Dmowskiego są jutro 2 zgromadzenia: od 9 i od 12. Wydaje mi się, że nasze jest to od 9 ale nie jestem pewien, nie wiem kto to zarejestrował.
Tak czy siak musimy być tam pierwsi, inaczej pieski mogą nas zepchnąć na drugą stronę ulicy i będziemy co najwyżej patrzeć jak lewusy robią swoje przedstawienie. Wiadomo, że pora ciężka, ale jak ktoś ma wolne, albo może troszkę przed tą 12 się urwać z roboty/uczelni/szkoły to dobrze by było.

bloniaq
08-11-2011, 18:46
Może by jednak mimo wszystko stworzyć jakieś wydarzenie nie facebooku. Wiem, że to facebook itd., ale tak czy inaczej pomaga rozpropagować coś w dosyć szybkim tempie. Napisałbym to sam, ale nie mam pojęcia czym skutkuje to że jest zarejestrowana pikieta.

Okazało się, że sam nie mogę być, bo na Polibudzie zrobili piątek ze środy i nie mogę opuścić zajęć. :/ Piszę to tylko dlatego, że wcześniej zgłosiłem, że będę.

Patryk~(L)
08-11-2011, 19:38
a ja właśnie dlatego że zrobili z środy piątek będę miał czas wpaść:chytry:

Mat
08-11-2011, 21:22
Owszem są zarejestrowane dwie pikiety. Nasza jest od 9 do 15. Osoba rejestrująca będzie ok. 11 jakby wąsy miały jakieś problemy. Od 13 zbierają się Ci elokwentni bezrobotni. Przychodzimy jak najwcześniej i oczywiście każdy z nas chce z bliska oddać hołd R.Dmowskiemu! Do zobaczenia.

Patryk~(L)
09-11-2011, 10:11
ja niestety przez pkp czy tam km będę dopiero po 12:grr:

eyeslow
09-11-2011, 12:08
Grupa "Żelbeton" próbuje zasłonić pomnik Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu różowymi balonikami. Kilkudziesięciu kibiców Legii i narodowców nie chce do tego dopuścić i otoczyło pomnik.

"Obrońcy Dmowskiego" pod jego pomnikiem, a antyfaszyści po drugiej stronie ulicy

Happening miał się odbyć o godz. 12 w 5. rocznicę postawienia pomnika, jako wyraz sprzeciwu wobec endeckich i antysemickich poglądów Dmowskiego. Wg zapowiedzi ma to być "Festyn z balonami, rysowaniem i zasłanianiem wstydliwych części miasta".

Ale kibice Legii i narodowcy otoczyli pomnik. Krzyczą: "Precz z żydowską okupacją" i "Dmowski, wyzwoliciel Polski", śpiewają "Legia Warszawa". Członkowie "Żelbetonu" czytają fragmenty antysemickich pism Dmowskiego, rozwiesili taśmę "Uwaga, obiekt do wyburzenia" i transparent "Roman nie jest moim bohaterem". Jest ich już kilkudziesięciu. Doszło do szarpaniny. "Żelbeton" próbuje zasłonić balonikami i pomnik i narodowców.

O 12, na kiedy planowany był happening kilkanaście osób z grupy "Żelbeton" nie mogło podejść do pomnika. Stali po drugiej stronie ulicy, pod sam pomnik nie chciała ich dopuścić policja, mówiąc, że kibice i narodowcy byli tam pierwsi. Obie manifestacje zostały zarejestrowane, są legalne i mogą stać do 16. Członkowie "Żelbetonu" mówią, że nie chcą ryzykować starcia.

Grupa "Żelbeton" wchodzi w skład Porozumienia 11 Listopada, które 11 listopada sprzeciwia się i chce blokować organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską Marsz Niepodległości. W zeszłym roku jej członkowie przebrali się za protestujące przeciwko antysemityzmowi wymoczki włoskowate (Roman Dmowski napisał doktorat "Przyczynek do morfologii wymoczków włoskowatych"), tym razem będą rozdawać "antyfaszystowskiego zina";

Źródło GóWniane

p kibic
09-11-2011, 12:17
brawo:)

JMJK
09-11-2011, 13:15
Właśnie wróciłem. LEWAKI= ŻAL co to w ogole miało być, pare panienek i pedałków rysowało kreda na ziemi. Potem przytachali jakiś karton ze zdjęciem pomnika i pisali po nim chyba. Po wszystkim ogłosili pełen sukces i pod asystą policji udali sie do swoich nor/legowisk

CW(L)KS
09-11-2011, 13:24
Kupa śmiechu z pajaców :rotfl2: Pazie pozakładały jakieś pedalskie maski, a szympans na szczudłach przebił wszystko :jejku: A to co pisze gówno że była szarpanina i okrzyki o żydach to szczyt wszystkiego. Ja chyba byłem na innej manifestacji...

Pan Apetyczny
09-11-2011, 14:49
Obiektywna GW znowu sieje ferment:uklony:

Orzeł
09-11-2011, 14:57
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002219476054

hmm

Szejdi
09-11-2011, 14:58
W każdym razie BRAWO!!! :uklony: Super akcja! :)

kamilsson
09-11-2011, 15:16
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002219476054

hmm

Nie wiem kto prowadzi ten profil na facebooku ,ale na 100% to nie ten Fin co wygrał KSW.
Paradoksalne by było zaangażowanie faszyzującego Fina,w nasze świeto.

Pawos
09-11-2011, 15:19
Brawo Panowie i Panie , akcja jak najbardziej na plus ;) :brawo: zdecydowanie nasza wygrana. i pozdrowienia dla pajaca , który przebral sie za małpe i jeszcze na szczudłach :nienormalny::mistrz:

Magik2501
09-11-2011, 15:30
U nas normalnie ludzie. U nich gość w masce pajaca, koleś na szczudłach w masce małpy...no cyrk.
Elegancko, pomnika nie zasłonili (tj. mieli balony żeby zasłonić, ale ustawili je z 20 metrów do pomnika, czyli porażka) zatem ich akcja to klapa. A Gówno Prawda kłamie. Dosłownie pisze nieprawdę, wymyśla fakty, konfabuluje. Jebani kłamcy. Nawet nie przekręcają faktów, tylko wymyślają swoje.

Buziek_LG
09-11-2011, 15:33
Niech organizator pikiety złoży zażalenie do rady etyki mediów i zażąda sprostowania

Jot95
09-11-2011, 16:08
No niestety GW jak zwykl ma swoją wersję wydarzeń.
A typ na szczudłach w stroju małpy to kompletny idiota :lol:
A przy piosence "Je***. je*** pedałów nawet panowie w czarnych mundurach nie mogli się powstrzymać od śmiechu :dziekuje:

Mat
09-11-2011, 16:18
Nie no pełen sukces!

Zasłonili balonikami pomnik? Dwadzieścia metrów od pomnika, byle się w kadrze na fotkach mieścił, ale zasłonili.
Pomalowali pomnik kredkami? No niestety jacyś faszyści nam nie dali, ale przygotowaliśmy sobie zdjęcia pomnika, które też dało się pomalować. Trochę wirtualny ten antyfaszyzm ale jakby nie patrzył został pomnik pomalowany.
Przekazaliśmy światu nasze społeczne postulaty? Oczywiście, świat zobaczył, iż jedyną słuszną drogą jaką powinien kroczyć nasz naród to kroki małpy na szczudłach. Postulaty przekazane!
Do tego pokazaliśmy tym faszystom od Dmowskiego, że do WV ogórka zmieszczą się dwa bębny, transparenty, szczudła i 15 osób!

Niech nam żyją!

:jejku:

Alek
09-11-2011, 16:43
jak dla mnie najlepszy był bob budowniczy z chustą na japie i kamizelką bhp ;D

casual
09-11-2011, 20:32
http://vod.gazetapolska.pl/664-glupota-ukryta-pod-lewacka-maska

bloniaq
09-11-2011, 20:39
Haha, jednak udało mi się być i zobaczyć tą żenadę. Tak mnie naszło: te wszystkie dziewczęta są takie brzydkie bo są lewakami, czy są lewakami bo są takie brzydkie?

Ogórek miał rejestrację WJ 67115 jakby ktoś nie zdążył zapamiętać. Taki trochę pokryty rdzą ciemny błękit.

Alek
09-11-2011, 20:52
jesteś gruba,wredna ,leniwa i wąsata zostań feministką

Magik2501
09-11-2011, 21:03
UWAGA UWAGA
Beczka śmiechu :lol:
Polecam nic nie pić, nic nie jeść i opróżnić zawczasu pęcherz.

Warszawa: Grupa Żelbeton zasłoniła pomnik Dmowskiego ciałami nacjonalistów
Żelbeton, to queerowo-feministyczny, antyfaszystowski blok non-violence, któremu udało się dziś nakłonić nacjonalistów do zasłonięcia pomnika Romana Dmowskiego. Zwabieni "podstępnie" pod pomnik nacjonaliści odegrali swoją rolę w happeningu doskonale.

Jako że nie był to 11 listopada, a dopiero 9, ujawnili też swoją codzienną, nieodświętną i mało "medialną" twarz, krzycząc: "Precz z żydowską okupacją", a także coś o pedałach. Queerowy blok przygrywał im na bębnach, by nie tracili rytmu. Wreszcie wypuszczono balony, które w żaden sposób nie sugerowały, że zrobiono nacjonalistów w balona.
http://cia.media.pl/warszawa_grupa_zelbeton_zaslonila_pomnik_dmowskieg o_cialami_nacjonalistow

:lol:

Snopek
09-11-2011, 21:09
No cóż idąc tym tokiem rozumowania, wypada zapytać dlaczego tzw. "Żelbeton" przyłączył się do porozumienia organizującego blokady, my przecież idziemy zasłonić pomnik Dmowskiego naszymi ciałami :D

bloniaq
09-11-2011, 21:28
Hahaha :lol2: No to już jest szczyt. To jest zachowanie godne przedszkolaka co to podbiega do silniejszego, wyzywa go pluje na niego, ale przy jakiejkolwiek reakcji ucieka, a potem twierdzi że wygrał. No masakra po prostu.

TNTP
09-11-2011, 21:56
to niezłą musiała zebrać się tam faszystowska banda, że zasłonili kilkumetrowy pomnik Dmowskiego
Są 2 możliwości
- albo nasi narodowcy to jakieś mutanty
- albo lewary mają problem nie tylko z głową, ale także ze wzrokiem

matx
09-11-2011, 22:02
A ja mam pytanie z innej beczki: co to znaczy, że coś jest queerowe?

bydlak
09-11-2011, 22:04
Najebane mają w głowach konkretnie

Alek
09-11-2011, 22:06
Queer to z tego co mi wiadomo jakiś spęd przy uw lewaków ,pedałów przychodzą i dyskutują ,a o czym to aż boję się myśleć

Mat
09-11-2011, 22:08
Mogli mnie poinformować, a nie się w podstępy bawią....przytył bym na tą okazję, coby jak najwięcej zasłaniać :prawi:

księciuniu
09-11-2011, 22:11
No cóż idąc tym tokiem rozumowania, wypada zapytać dlaczego tzw. "Żelbeton" przyłączył się do porozumienia organizującego blokady, my przecież idziemy zasłonić pomnik Dmowskiego naszymi ciałami :D

Baaa, nawet dokonamy blokady Marszu - na całej jego długości i przez wiele godzin :D

ŁUKASZ.
09-11-2011, 22:11
Ależ oni są żałośni. Tak na nich patrzę, czytam to co wypisują w internecie i się zastanawiam czy oni nie przesadzają trochę z narkotykami...

Tomereek
09-11-2011, 22:14

pedalskie, jednakże jest to eufemizm.

Chmielo
09-11-2011, 22:17
Koniec świata. To się nazywa abstrakcyjne myślenie.. nie ma co, tęgie łby. :lol:

Magik2501
09-11-2011, 23:25
Jeszcze jedno! Jeszcze jedno!

Na antyfaszystowskich uczestników niedzielnej debaty zorganizowanej przez Radio Roxy czekała bojówka narodowo-kibicowska. Skończyło się na nękaniu (dziewczyn) wulgarnymi tekstami, wypowiadanymi wprost do ucha groźbami, prowokowaniu bójki. W poniedziałek podczas czatu Janusz Korwin-Mikke, odpowiadając na pytanie swojego sympatyka, zachęcał bez ogródek do przemocy fizycznej wobec antyfaszystów 11 listopada. Tuziak: „Panie Januszu czy mamy mocno bić lewactwo w warszawie?”. „Tak. Oszczędzać dzieci i kobiety!”  –  odpowiadał Korwin.

Już w środę, kiedy Żelbeton, queerowo-feministyczna grupa antyfaszystowska, podczas zalegalizowanej manifestacji usiłuje kolorowymi balonami zasłonić pomnik Dmowskiego, na miejscu zastaje grupę kilkudziesięciu kibiców, którym miast wydało zgodę na demonstrację w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. Zwarta grupa stoi, a mniejsze krążą wokół kolorowych antyfaszystek i antyfaszystów.

Policji zrazu jest jak na lekarstwo. W rozmowie z organizatorką dowodzący akcja wyrzucają z siebie: „Wiemy, po co jesteście, chcecie zdemolować pomnik”. Potem przyjeżdżają posiłki. Stoją. Patrzą. Nic nie widzą. Jedna z organizatorek i uczestniczek happeningu oddala się od grupy, żeby porozmawiać przez telefon. Podbiega do niej z tyłu jeden z krążących wokół, popycha i uderza. Ucieka. Wszystko w promieniu 20 metrów od kilkudziesięcioosobowego oddziału prewencji.

To się już dzieje. Naprawdę. I to był model tego, co się może wydarzyć 11 listopada.

Być może tę rzeczywistą przemoc, a nie fantazmatyczną antyfaszystowską, władze, policja, cały kraj dojrzą dopiero wtedy, kiedy ktoś zginie pod okiem kamery, na naszych oczach i wszyscy zobaczą to na ekranie telewizora. Najlepiej żeby to nie był ktoś anonimowy, prawda? Dziecko? I usłyszymy komentarz: „Skąd ta przemoc z obu stron… To straszne, jak to możliwe, dlaczego nikt tego nie przewidział. Nic na to nie wskazywało”. Wskazywało i wskazuje. Wasze milczenie i ślepota ośmielają przemoc.

Czas skończyć udawać Norwega sprzed Brevika. Już czas.

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/KurkiewiczPrzemocjuztujest/menuid-197.html
:lol:
Chyba oni jakiś inny pomnik zasłaniali :D

Ale mnie cieszy ten ich lament. Widać jak ich boli, że im nie wyszło. ZNOWU. Płaczą, że dostaliśmy zgodę na pikietę w tym samym miejscu i czasie - cóż, jesteście demokratami, tolerancyjni, więc powinniście wiedzieć, że mamy do tego prawo.
I denerwują mnie te płacze jak ktoś dostanie w mazak. Dziś chyba nic takiego nie miało miejsca, ale na blokadzie na pewno będą poszkodowani. I wtedy będzie lament, jak przed rokiem. A kto każe mu iść blokować legalny marsz narodowców? Moim zdaniem na logikę - idzie blokować to musi liczyć z reakcją. Proste. Jest facetem, chce "fizycznie blokować" to niech potem nie płacze, że ktoś mu sprzedał lampe w nochala.

TNTP
09-11-2011, 23:38
Kurkiewicz to degenerat, reakcjonista i na dodatek faszysta!!!!!!!!

chciałbym się skupić na dwóch wątkach z jego paszkwilu

Po 1 sabotuje niewątpliwy sukces queerowofeministycznointernacjonalitycznej grupy Żelbeton, pisząc o usiłowaniu zasłonięcia!!, a nie jak postępowa prasa o zasłonięciu pomnika Dmowskiego. Nie wspomina też nic o zapędzeniu polskich faszystów do tego, żeby własnymi ciałami zasłonili pomnik polskiego nacjonalisty.

Po 2 insynuuje, iż forpoczta światowej rewolucji w postaci Żelbetonu (nazwa przyjęta na cześć towarzysza Moczara) szukała ratunku u policji. Co to to nie!!!! Bojownicy o wolność i demokrację nigdy nie współpracują z faszystowskimi organami władzy.

Roman Kurkiewicz to opój i kaczysta!!

ps. "Skończyło się na nękaniu (dziewczyn) wulgarnymi tekstami, wypowiadanymi wprost do ucha groźbami, prowokowaniu bójki."
się ładnie podsumował Pan Redaktor...nie dość "że jest za stary na antife", to jeszcze nie ma jaj:)

MKB89
10-11-2011, 01:20

coś pomiędzy pedalstwem a "transseksualnością". generalnie chujnia w dupie

Tuzin
10-11-2011, 10:07
Rzepa i jej wielkie silenie się na obiektywizm:
http://www.rp.pl/artykul/10,749744-Akcja-feministek--zaslonic-pomnik-Romana-Dmowskiego.html

Jaco
10-11-2011, 10:24
Rzepa i jej wielkie silenie się na obiektywizm:
http://www.rp.pl/artykul/10,749744-Akcja-feministek--zaslonic-pomnik-Romana-Dmowskiego.html

Życie Warszawy

:kowboi:

Huxley
10-11-2011, 10:49
O dziwo Blumsztaj nie przyklasnął:

"Nie majstrujmy przy pomnikach.

Demokracja buduje bardzo dużo pomników. Właściwie każdy usiłuje postawić monument swoim ulubionym bohaterom. One wszystkie są jak świadkowie historii - tej ulubionej i takiej, której nie chcemy pamiętać
Queerowo-feministyczny, antyfaszystowski blok non-violence Żelbeton postanowił wczoraj zasłonić różowymi balonami pomnik Romana Dmowskiego w Warszawie. Żelbeton, który wspiera blokadę prawicowego Marszu Niepodległości 11 listopada, zaprosił na wesoły przebierany happening, by "zasłonić wstydliwą część miasta".

Pomnik, bluzgając na "lewaków", obroniło kilkudziesięciu narodowców skandujących "Roman Dmowski duma Polski" na przemian z przyśpiewkami kibiców Legii.

Trudno mnie posądzać o sympatię do Dmowskiego, nie lubię jego koncepcji narodu i nie trawię chorobliwego wręcz na starość antysemityzmu, a jednak nie zabawiałbym się z jego pomnikiem.

Nie tylko dlatego, że Dmowski miał autentyczne zasługi dla odzyskania w 1918 roku niepodległości przez Polskę. Uważam, że warto szanować pomniki, nawet te, których nie lubimy.

Demokracja buduje bardzo dużo pomników. Właściwie każdy usiłuje postawić monument swoim ulubionym bohaterom. One wszystkie są jak świadkowie historii - tej ulubionej i takiej, której nie chcemy pamiętać. Tylko 20 lat wolności, a już mamy wokół siebie mnóstwo pomników, których nie lubimy. Jednych irytuje Dmowski, innych pomnik na Umschlagplatzu, wielu chciałoby zburzyć monument Braterstwa Broni Polsko-Radzieckiej. Ale i ten ostatni dla tych, którzy czekali na wyzwolenie od Niemców, jest ważny. Zburzyliśmy pomniki ewidentnych zbrodniarzy - Stalina, Bieruta, Dzierżyńskiego. Wystarczy.

Te nielubiane pomniki przypominają nam, że są tacy, którzy chcieliby nieco innej czy nawet zupełnie innej Polski niż my. A przecież mamy tylko jedną ojczyznę i jakoś się musimy w niej zmieścić".

Noris
10-11-2011, 11:17
Nie przyklasnął, bo mamy w Polsce jeszcze niezliczoną ilość pomników "bohaterów radzieckich" i ich popleczników. Co z nimi zrobić? Co przy nich znaczy jeden pomnik w Warszawie? Stary cwaniak udający dobrego wujka.:bije:

Svitlica_Stanko
10-11-2011, 14:12
http://www.youtube.com/watch?v=OXQ-fd709l8

legart
10-11-2011, 14:46
Nie przyklasnął, bo mamy w Polsce jeszcze niezliczoną ilość pomników "bohaterów radzieckich" i ich popleczników. Co z nimi zrobić? Co przy nich znaczy jeden pomnik w Warszawie? Stary cwaniak udający dobrego wujka.:bije:

Blumsztajna trochę stonowało zeszłoroczne spotkanie w Krytyce Politycznej jak go młodociane lewaki wyśmiali...

Magik2501
10-11-2011, 18:34
B9fYccKGaTA&feature=player_embedded

Johny84
10-11-2011, 22:17
Blumsztajna trochę stonowało zeszłoroczne spotkanie w Krytyce Politycznej jak go młodociane lewaki wyśmiali...

A gdzie tam stonowalo, po prostu zamiast sie pienic, to sprzedaje manipulacje lgajac:

"Demokracja buduje bardzo dużo pomników. Właściwie każdy usiłuje postawić monument swoim ulubionym bohaterom. One wszystkie są jak świadkowie historii - tej ulubionej i takiej, której nie chcemy pamiętać. Tylko 20 lat wolności, a już mamy wokół siebie mnóstwo pomników, których nie lubimy. Jednych irytuje Dmowski, innych pomnik na Umschlagplatzu, wielu chciałoby zburzyć monument Braterstwa Broni Polsko-Radzieckiej. Ale i ten ostatni dla tych, którzy czekali na wyzwolenie od Niemców, jest ważny. Zburzyliśmy pomniki ewidentnych zbrodniarzy - Stalina, Bieruta, Dzierżyńskiego. Wystarczy."

Pominkow sowieckim zoldakom nie stawialy demokratyczne wladze Polski, tylko rezim ktory im sie wyslugiwal - to raz. Dwa - Zestawia jako symetryczne takie akcje lewakow przeciwko jednemu z budowniczych wolnej Polski, z probami pozbycia sie pominkow stawianych okupantom.

yossarian1916
11-11-2011, 00:55
Jaka nazwa, taka grupa-skiksowana*

*nie istnieje żelbeton-jest żelbet.

matx
11-11-2011, 07:43
*nie istnieje żelbeton-jest żelbet.

Żelbeton jest na pewno bardziej queerowy. :lol: