PDA

Zobacz pełną wersję : Matury...

Luk@s
06-05-2003, 13:52
Witam, dzisiaj pierwszy dzien tej zabawy... nie jestem pewnien ale paru forumowiczow zdaje sie mialo podchodzic do egzaminu maturalnego w tym roku? jak poszedl Polski?
ech milo sie wspomina takie imprezki jak ma sie je zasoba :)

Grochów
06-05-2003, 13:55
Ja tez pewnie bede milo wspominal,jak bede juz ja mial za soba,a narazie to trzeba do niej dojsc...

peyek
06-05-2003, 14:44
Tematy u nas:
1. "Według mnie - napisał Witold Gombrowicz - Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia".

Rozwiń te słowa odwołując się do wybranych utworów literackich z różnych epok.

2. Bywają takie spotkania, które w jednej chwili odmieniają życie ludzkie.

Czy zgadzasz się z tym stereotypowym sformułowaniem?

Swoją odpowiedź uzasadnij odwołując się do wybranych utworów literackich i filmowych.

Pisalem na drugi. 8.5 strony. Zobaczmy jak bedzie za tydzien ;)

Q_(L)
06-05-2003, 15:01
Jak mawiają doświadczeni (w tym ja 8) ) "Matura to bzdura"...
Łezka się w oku kręci, jak człowiek wspomina "stare" czasy.
Bo zmatrwień miał mniej i problemy jakieś takie śmieszne się wydają...

kamyk
06-05-2003, 15:51
nio kochani ja mialem rok temu maturke i wspominam ja bardzo milo troszke jak zawsze pzred maturka nerwow a pozniej na pismnym troszke i poznij ustne i okazalo sie ze zdane hehe i ten czas wspominam bardzo milo ciesze sie ze zdalem mature i nie musze jej w tym roku powtarzac! a zdalem wsumie dzieki swojej dziewczynie polski bo o 23 znalazla mi wypracowanie na temat jeden i mi to weszlo i dzieki niej !busiakk kochanie! a jest ona stare forum "maricka" wlasnie kolomnie siedzi :)) pozro macie od niej!

Luqas
06-05-2003, 16:15
hehe ja na szczęście do maturki mam jeszcze trochę czasu :lol:
ale moja siostra dzisiaj pisała czy dobrze napisała... heh nie wiem sam, ale kumple którzy pisali w poprzednich latach opowiadali, że najgorsze było wyczekiwanie na wyniki.jak było z wami :?: :?:

MaRiCkA
06-05-2003, 16:15
Matuuura łomatenko =) Ja to mam jesce rocek, zeby to napisac hyh. Kamyk jaka reklama =P Ale i tak Cie kocham =D A nafet bardzo TY moj robaczq =D Ale jush nic nie poishe, bo maksym zateguje, she niby rozmyfam hyhyh =D A powracajac do tematu, to nie taki diabel starszny jak go maluja. =) TAk wiec nie am sie co bac i trzymam kicuki za tegorocznych maturzystow!! Powodzenia =P

Tomi
06-05-2003, 20:30
No więc , po pierwsze primo to witam ja was serdecznie wszystkich z powrotem, tylko zróbcie coś z tymi kolorami bo cosik oczojebne są....od razu uprzedzam że popijam teraz Tyskie oglądając mecz więc moja wypowiedź może być napisana niezby wyszukanym językiem :lol: . ja pisałem na temat nr 3 czyli czytanie tekstu ze zrozumieniem, sam tekst był nawet spoko ale znając mnie pewwnie spierdoliłem a wypracowanie pisałem na temat cośtam Młody Mickiewicz krytykował postawę wytrwałości w cierpieniu......a dalje nie pamiętam :wink: W każdym razie napisałem 3,5 strone ale jak potem przeczytałem moje wypociny to doszzedłem do wniosku że troche chujowe więć się kapke boje...........ale dzięki Tyskiemu nastawiam się na hsasło z WWO - DAMY RADE !!!

Szuwar
06-05-2003, 20:56
Njom ja tak jak Tomi, tylko, ze ten drugi temaciik do testu - costam o przyjazni i milosci. W sumie oka wsio. No i Tyskie tez grane po (jakzeby inaczej...) ale na sloncu to ostro mozgojebne jest i po spozyciu wiekszej ilosci spowodowalo u mnie ostre napierdalanie w okolicach czola :).

emde
06-05-2003, 21:20
Njom ja tak jak Tomi, tylko, ze ten drugi temaciik do testu - costam o przyjazni i milosci. W sumie oka wsio. No i Tyskie tez grane po (jakzeby inaczej...) ale na sloncu to ostro mozgojebne jest i po spozyciu wiekszej ilosci spowodowalo u mnie ostre napierdalanie w okolicach czola :).

No ja pisalem ten temat co Szuwar, ale troche sie jednak boje bo wypracowanie mam do dupy. Jutro ang - luz

Mrozik
06-05-2003, 21:33
Ja gdybym miał pisać teraz to bym wybrał temat 2 , na szczęście matura czeka na mnie dopiero za pare lat :-D

Łysolek
06-05-2003, 21:35
no ja dzisiaj pisałem poprawkę z pisemnego polskiego i tak sobie mi to poszło :roll: co będzie to będzie ....

C_D_R
06-05-2003, 21:49
ja tez dzis pisałem polski. 2 temat wziolem i jestem zadowolony, wydaje mi sie za jak na mnie to nie tak tragicznie napisalem:)
jutro geografia z ktorej za duzo nie umiem ale...jakos to bedzie:))...oby

legart
08-05-2003, 12:05
Coś dla rozluźnienia maturzystów :] :
TEMATY NA MATURĘ 2003!

Język Polski:

1.. Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista? Uzasadnij swój wybór z
wykorzystaniem "Chłopów" Reymonta.

2.. "Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jerzowska. Twój pogląd nasprawy
antykoncepcji i demograficznego boom'u.

3.. "Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

4.. Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego - "Kwiaty kurna dla ciebie mom"

emde
08-05-2003, 12:26
Coś dla rozluźnienia maturzystów :] :
TEMATY NA MATURĘ 2003!

Język Polski:

1.. Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista? Uzasadnij swój wybór z
wykorzystaniem "Chłopów" Reymonta.

2.. "Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jerzowska. Twój pogląd nasprawy
antykoncepcji i demograficznego boom'u.

3.. "Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

4.. Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego - "Kwiaty kurna dla ciebie mom"

5. Motyw murzyna w literaturze staropolskiej.

emde
08-05-2003, 12:31
ja tez dzis pisałem polski. 2 temat wziolem i jestem zadowolony, wydaje mi sie za jak na mnie to nie tak tragicznie napisalem:)
jutro geografia z ktorej za duzo nie umiem ale...jakos to bedzie:))...oby

I jak Ci poszlo? Napisales ze nic nie umiesz a podobno matura z gegry byla najtrudniejsza, od nas wszyscy piszacy geo. mieli raczej niewesole miny...

aaadamm
10-05-2003, 13:27
no ja też pisalem :

polski -

1. "Pisarz tylko zaczyna, dopiero czytelnik dzieło dopełnia, rozwija i wzbogaca" - przekonuje Ryszard Kapuściński. Podejmij dialog z sądem pisarza, przywołując stosowne utwory.

2. Czym dla bohaterów literackich różnych epok jest pamięć o życiowych doświadczeniach - darem, brzemieniem, przekleństwem ...? Omawiając zagadnienie, wykorzystaj znane ci teksty literackie.

3. Literatuta XIX wieku jako strażniczka "narodowego pamiątek kościoła" (A. Mickiewicz). Rozważ problem, odwołując się do wybranych utworów.

4a. Analiza porównawcza wierszy

Jan Kochanowski "Pieśn XXV"

Kaziemierz Wierzyński "Modlitwa"

Interepretując wiersze Jana Kochanowskiego i Kazimierza Wierzyńskiego wyjaśnij, czym jest wiara dla poety XVI i XX wieku.

4b. Analiza prozy.

Albert Camus "Dżuma" (fragment). Zło jako wyzwanie, wobec którego człowiek powinien wyraźnie się opowiedzieć - rozważania na kanwie "Dżumy" i innych utworów literatury XIX i XX wieku.

temat 1 - poszedl mi slabo...
licze gora na 3 :((( chociaz mierzylem w 5 (serio - bylem obcykany w pisaniu prac - siora wziela mnie na takie korki, ze szok...a jeszcze polonistka bardzo mnie lubi;))...nie zdazylem napisac wszystkiego
i wogole jakis b.trudny byl ten tamat...i jestem
po polskim strasznei zalamany...i jeszcze na dodatek siedziale mw 3 lawce na widoku :(((
polski to masakra

hira - wylosowalem 2 lawke..w komisji mialem 2 super nauczycielki i najwieksza kose w szkole-
temat byl taki jaki chcialem a wiec o PRL...napisalem analize tekstu zrodlowego zrobielm 23, 5 zadania na 25
jednego nie zrobilem bo po prostu nie zauwazylem ze takie pytanie jest !!!! serio !!!!
a jednego nie zrobiel bo nie zdarzylem - zle sobie rozplanowalem czas i ostatnie 15 minut to przepisywalem w takim tempie ze szok...
moglem od razu pisac na czysto... ale jestem dobrej mysli...moze bedzie 3 ...bo z hiry ciezko jest dostac dobra ocene.....a moja prace sprawdza nauczycielka ktora nie wstawia 4 i 5 z matur pisemnych

ogolnie - nie jestem zadowolony z matur..uwazam ze wyniki beda przypadkowe - matura to SZCZESCIE

PS. wogole sie nie denerwowalem...wiekszego stresa mialem przed egzaminem na prafko..tam
to dopiero mialem nerwy
matura to 1/100 tego co bylo przed prawo jazdy
PS2. Po polskim bylem zalamany, bo uwazam ze mielismy najtrudniejsze pytania w Polsce
Krakow , Warszawa, Bydgoszcz - to byly pryszcze !!! trudne jeszcze mieli pytania w kielcach i we wroclawiu.. w lodzi tez byly ciekawe tematy

U96
10-05-2003, 22:43
akurat u nas były te same tematy;

z polskiego wybrałem temat 3 i wyszło tego 6 stron, natomiast z hitorii też temat 3 i stron 5,5.

powinno być dobrze ale...

wyniki mamy w środę

aaadamm
12-05-2003, 13:00
Uwaga znam wyniki :

4 & 4 !!!! ale czad !!!

juyto mam ustna !!!...o kurde.....

a tu sie kolega pospieszyl i niepotrzebnie zalozyl nowy temat:

http://legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=158

ale pragne powiedziec ze piszemy w tym i na przylosc prosze o porzadek !!!

Ps..kurde szocha z mamty ...nie pogadam !!!!

flajek
12-05-2003, 13:27
no ten tego... rece mi siem trzęsą, oko lata, i wogóle delirka jakaś....
Zobaczymy jak jeszcze angielski ustny pojdzie bo na polski :* kłade....

:look: 6 z matmy, Bóg jest wielki !!!!!!!

emde
12-05-2003, 22:02
No ja tez dzis dostalem wyniki: 4 z po i 4 z ang !!

Tomi
13-05-2003, 07:56
Ja zdawałem tylko polski bo z ang mam certyfikat . Tak jak emde dostałem 4 !! ;) Teraz jeszcze ustne...

legart
13-05-2003, 07:57
Gratulacje chłopaki :)

Endrju
13-05-2003, 09:29
No ja tez dzis dostalem wyniki: 4 z po i 4 z ang !!

heh a już myślałeś że nie zdasz a tym czasem taka fajna niespodzianka

PS. Mozę gość co sprawdzał był za Legią :)

Afgan
13-05-2003, 09:33
ja nie pamietam juz niestety ocen z matury ktora mialem 2 lata temu... 8) ale naszczescie zdalem... :cz:

MaxyM
13-05-2003, 09:40
JA nie pamietam co robilem po otrzymaniu matury 8- , wogóle 8o .
p.s.
gratuluje

peyek
13-05-2003, 12:31
Dzis mialem wyniki:

Polski - 5
Matma - 4

Mialo byc odwrotnie :D

Teraz WODKI!!!

Pozdrawiam

aaadamm
13-05-2003, 12:43
Dzis mialem wyniki:

Polski - 5
Matma - 4

Mialo byc odwrotnie :D

Teraz WODKI!!!

Pozdrawiam

:+: :+: :+:

GRATULACJE dla wszystkich !!!

PS. Przed momentem wrocile mz ustnej....z polaka..... 4 :D:D:D:D:D:D:D:D:

emde
14-05-2003, 17:31
Ja juz dzisiaj mialem ustny angielski i 5 dostalem!!! Czyli narazie dwie 4 i 5... Jest niezle :rotfl:

Tomi
14-05-2003, 20:58

Gratulacje !!

Ja ustną z polaka mam dopiero 27 maja ale dzis miała już inna klasa i ....................masakra - jedna laska, same 2 , kilka 3 i dwie 4. Więc teraz zacząłem się bać.

Afgan
14-05-2003, 21:05
przypominam sobie jak na ustnym polskim dostalem pytanie od babki od polaka "jaki jest Twoj wklad w kulture narodowa...???" a ja na to "zaden pani profesor" i z ustnej dostalem 4... 8) :buhaha:

aaadamm
18-05-2003, 23:20

Gratulacje !!

Ja ustną z polaka mam dopiero 27 maja ale dzis miała już inna klasa i ....................masakra - jedna laska, same 2 , kilka 3 i dwie 4. Więc teraz zacząłem się bać.

u nas na ustnym usadzili 2 osoby w klasie...ale w klasie rownoleglej , gdzie mieli na pisemnej lepsze oceny niz moja klasa usadzili az 11 !!!
a oceny od 2 do 3 i jedna 4 :))

jutro mam z niemca...wlasnie sie ucze opowiadan...moje hobby....o Legii to moge godzinami...nawet po niemiecku :P:P:P:P

aaadamm
20-05-2003, 18:20
Jestem juz po ustnym z niemca: 4

1 pytanie - teks i pytania do tematu podroze
2. 5 zadan z gramatyki w kazdym po 2 przyklady
3. opowiadacie- czym jest szczescie (nie chciale mtego mowic, bo glupi temat, dla mnie)
4. scenki sytuacyjne.

w sumie to skopalem sprawe...moglem dostac 5 :))) ale ze bylem pierwszy to miale mtylko 20 minu na przygotowanie...no i zrobielm sobie pierw 3 potem 1 i patrze sie 18 minut...to gramatyke robilem juz przy odpowiedzi.....ale nie jest zle...narazie mam 4x4 :)...najgorsze przedemna - ustna hira

peyek
21-05-2003, 13:31
Gratulacje! Ja dzis angol - 5 8)
Jeszcze matma.

peyek
27-05-2003, 10:58
Juz mam z glowy. Matma ustna - 5. Jeszcze tylko zostaly te durne kursy na polibudzie, egzaminy i koniec nauki w tym roku.

emde
27-05-2003, 19:51
Ja dzis dostalem 3 z ustnego polaka, jest ok. Niech Tomi pochwali sie cos dzis dostal... :)

Tomi
27-05-2003, 21:10
Niech Tomi pochwali sie cos dzis dostal... :)

Dobra jak nalegasz to sie pochwalę ;) . No więc z ustnego polskiego rozpierdoliłem samego siebie i dostałem 5 !!!! K...a sam nie mogę w to uwierzyć bo przez 4 lata w ogólniaku miałem zawsze 3 albo 2 na koniec a piątki to w ogóle nigdy nie dostałem. A tu proszę maturka z polaka 4 pisemna i teraz 5 na ustnym. jeszcze tylko w czwartek rosyjski i tak sie napierdolę że........ :)

aaadamm
29-05-2003, 10:49
ja już jestem po:

wczoraj mialem usnta hire - oto pytania:

1. Organizacje polityczne i wojskowe oraz eurowjski ruch oporu w 2 wojnie swiatowej (niby proste, ale jak sie mnie zapytala o nazwe ruchu oporu w Norwegii to az mnie zatkalo - skad ja mam to wiedziec)
2. Przemysl II krol Polski czy wielkopolski - jak zobaczylem to pytanei to chcialem oddac kartke, ale jakos jes zrobilem
3. Tekst zrodlowy - jakas ustawa z 1525 r. zle mi to nei poszlo

dostalem 3 :P:P:P

ogolnie
p[isemne:
polak - 4
hira 4
usnte:
polak - 4
niemiec 4
hira 3

srednia:3,8

taka sobie :P

teraz examy na studia :(:(:(:(

emde
29-05-2003, 12:01
No ja tez juz po wszystkim, wlasnie wrocilem z ruska.

oto moje oceny, jestem zaskoczony :look: :rotfl:

Polski Pisemny... 4
Angielski Pisemny... 4
Angielski Ustny... 5
Polski Ustny... 3
Rosyjski Ustny... 4

Srednia z matur ... 4

JEST DOBRZE !!!

Tomi
29-05-2003, 16:14
Ja też dziś razem z emde zdawałem ruski : ;)
U mnie tak :

Polski piesmny : 4
Polski usnty : 5 !!!
Rosyjski ustny : 4
Miałem jeszcze angielski ale byłem z niego zwolniony bo mam Firsta z Ang.

Średnia 4,3

Całkiem spox jak na kogoś kto z polaka przez 4 lata miał na koniec zawsze 2 albo 3 :)

I jeszcze jedno, niech ktoś teraz napisze że Legioniści to debile, to chyba za :* bie :box: ;)

^m@rcin^
29-05-2003, 19:59
Zawyzacie poziom ;)

Matura to bzdura

legart
30-05-2003, 08:49
Zawyzacie poziom ;)

Matura to bzdura

Hm a jak ktoś ma magistra ;) 8-

aaadamm
30-05-2003, 14:46
I jeszcze jedno, niech ktoś teraz napisze że Legioniści to debile, to chyba za :* bie :box: ;)

wlsnei Tomi...niech ktos powie to zajebie !!! jak tak czytam te forum to mysle sobei ze jestesmy najinteligentniejsza grupa w Polsce :P:P (ps .nic lidze kola ugupowań doktorow prawa )

aaadamm
09-06-2003, 21:14
hoop do gory !!! wpisujcie w temacie....chlopaki gdzie skladacie papiery na studyja ???

ja jutro mam zakonczenie roku a w srode jade z papierami do Zielonej

w sumie nei ma u nas fajnych kierunkow ale cos sie wybierze :D

dareq_
09-06-2003, 21:19
hoop do gory !!! wpisujcie w temacie....chlopaki gdzie skladacie papiery na studyja ???

ja jutro mam zakonczenie roku a w srode jade z papierami do Zielonej

w sumie nei ma u nas fajnych kierunkow ale cos sie wybierze :D

maturka zdana :)

czas na studia.......jesli chodzi o mnie....to ja mysle nad Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Tarnowie ( infa stosowana lub filologia angielska)
Politechnika Rzeszowska (zarzadzanie marketing)
Wyzsza Szkola Biznesu w Ostrowcu Swietokrzyskim (zarzadzanie i marketing )

pozdrawiam :)

Tomi
09-06-2003, 21:51
Ja złożyłem na AWF na Wychowanie Fizyczne i Na Uniwersytet Warszawski na Anglistykę. Na AWF mam egzamin 21.06 a na UW 1.07