PDA

Zobacz pełną wersję : Copa America

lukasz9209
04-07-2011, 18:48
Ze względu na to, ze nie znalazłem odpowiedniego tematu postanowiłem założyć nowy w którym popiszemy nt turnieju Copa America, który właśnie rozgrywa się w Argentynie.
Grupy:
Grupa A:
1. Argentyna
2. Boliwia
3. Kolumbia
4. Kostaryka

Grupa B:
1. Brazylia
2. Paragwaj
3. Wenezuela
4. Ekwador

Grupa C:
1. Chile
2. Meksyk
3. Peru
4. Urugwaj

najciekawsza wydaje się grupa C, szkoda, ze Meksyk gra "drugim garniturem" :\\

w drugie A i B jesteśmy już po pierwszych meczach i jak tak dalej pójdzie to turniej zapowiada się znakomicie, Argentyna wtopa z Boliwią 1-1 :mistrz: i wczoraj Brazil z Wenezuelą :mistrz:

Szawar
04-07-2011, 19:39
Argentyna to zlepek indywidualnosci, która bije wszystkie pozostałe druzyny biorace w tym pucharze udział. Niestety nie ma druzyny co pokazał mecz z Boliwią. Ogolnie narazie zawody na mocno srednim poziomie.

Majkisek
04-07-2011, 19:50
Gospodarze trafili na bardzo łatwą grupę a szkoda bo fajnie by było obejrzeć ich klęskę już w tej fazie. Jakoś straciłem jakąkolwiek sympatię do tej drużyny po ubiegłorocznym spotkaniu z Meksykiem.

Dają w ogóle powtórki tych spotkań o jakiejś ludzkiej porze?

Maciek
04-07-2011, 20:08
Dają w ogóle powtórki tych spotkań o jakiejś ludzkiej porze?

http://www.teleman.pl/station.html?id=86 :prosze:

0,75 bramki na mecz. Spodziewałem się więcej emocji, ale zobaczymy co będzie.
Oby Urugwaj pokazał coś dziś.

Krawczol
04-07-2011, 20:13
Argentyna jak zawsze spina się na wygraną, w 2005 grali finał z Brazylią, która grała wtedy w pół rezerwowym składzie, potem w 2007 mówili, że mają idealny skład, mieszankę doświadcvzenia z młodością i też dostali z Brazylią 3-0. Teraz znów mają spinkę, grają u siebie, zobaczymy co z tego wyjdzie, myślę że Kolumbie pojadą i to wyraźnie, na pewno są rozdrażnieni po remisie z Boliwią. Może Chile zrobi jakąś niespodziankę, oby tylko nie trafili po drodze Brazylii, z którą totalnie nie potrafią grać.

Majkisek
04-07-2011, 20:14
dzięki, tak czułem, że akurat na jakimś kanale którego nie mam bo na żadnym es czy ps tego nie reklamowali...

MaCieJeWski
04-07-2011, 21:51
Ledwo się mistrzostwa wystartowały a już awantury.
:bije:

ZLsBBua51q4

maatek
04-07-2011, 22:45
Jak na razie faworyci zawiedli. Oba zespoły zagrały porównywalnie, na bardzo słabym poziomie. Bez pomysłu na grę, bez żadnej przewodniej myśli. Jak próbowali pressingu, to 2, a reszta nic. Jak było trzeba przegrać przez drugą stronę, to sami się wciskali do środka, gdzie było 2-3 przeciwników. Tak jak i Messi czy Tevez, tak samo Neymar i Robinho kwasili na potęgę. Kolumbii nie oglądałem, a Paragwaj momentami grał dobrze, a najgroźniejszą sytuację mieli Ekwadorczycy. Jak na razie jestem bardzo zawiedziony samym COpa America, liczyłem na więcej popisów, więcej goli i akcji. A dotychczas prócz bramek, nie było wielu sytuacji, pięknych akcji. Nudy.

Tuzin
05-07-2011, 11:33
Też organizatorzy tego turnieju są ogarnięci (a wydawałoby się że po raz pierwszy od wielu lat odbywa się on w cywilizowanym kraju) - mecze o 21.45 czasu lokalnego. Mają w dupie europejskiego widza :]

Buziek_LG
05-07-2011, 13:10
A co ich ***** europejski widz obchodzi? Mecz ma być w takiej godzinie by najbardziej zainteresowani mogli wejść na stadion/obejżeć po pracy. To nie są mistrzostwa Europy tylko Ameryki Południowej. Wnioskuję że chcesz by mecze na Euro odbywały się w godzinach 24-3 w nocy by ludzie w Stanach i Azji mogli obejrzeć?

Dzieciaku z postu niżej jak masz kurs 20-30 to na jaką cholerę ci te klepaki które chcesz wyjąć od naiwnych ludzi?

Tuzin
05-07-2011, 14:03
To nie widz w Stanach czy w Azji napędza światowy przemysł zwany "piłka nożna". Zresztą nie wiem czy godzina 21.45 w środku zimy w kraju wcale nie najcieplejszym to jest taka całkiem optymalna.

Buziek_LG
05-07-2011, 16:33
Tylko ten turniej nie jest po to by zainkasować pieniądze za transmisje. On jest po to by miejscowi kibice dotknęli futbolu tak by dyscyplina ta byłą jeszcze bardziej popularna. Wysokie transfery i procent od nich są głównym udziałem budżetu CONMEBOL.

Z.
06-07-2011, 02:10
Nie za bardzo rozumiem o co Wam chodzi, bo co ważniejsze mecze, ze dwa grupowe Brazylii, dwa ćwierćfinały plus o 3 miejsce i finał są ewidentnie pod Europę :)

Majkisek
07-07-2011, 12:49
Cóż a Argentyna zaliczyła kolejny kompromitujący remis. Może jednak zepną się i uda im się odpaść już w fazie grupowej.

R.
07-07-2011, 12:56
Smutne jest to, ze kiedys gra w reprezentacji to byl zaszczyt a tera pewnie polowa kadry Argentyny ma wyjebane na ten caly turniej. No bo inaczej sie chyba tego nie da wytlumaczyc. Oni bez trenera powinni taka Boliwie z 3-0 objechac.

Space Jam
07-07-2011, 13:00
Przyznam, że jak cały piłkarski świat również jestem zdumiony postawą Argentyny. Wymyka się to logice jakiekolwiek. Kolumbia mogła to wygrać, a to co się dzieje w głowach piłkarzy gospodarzy to zagadka jakich mało. Z Kostaryką jak nie będzie 4-0 to będę granda.

Nic dziwnego, że Orły Smudy pokonały Albicelestes w czerwcu! Buhahaha

Majkisek
07-07-2011, 13:23
Smutne jest to, ze kiedys gra w reprezentacji to byl zaszczyt a tera pewnie polowa kadry Argentyny ma wyjebane na ten caly turniej. No bo inaczej sie chyba tego nie da wytlumaczyc. Oni bez trenera powinni taka Boliwie z 3-0 objechac.

Nie oglądałem ich ani minuty ale nie sądzę, żeby grajki mieli wyjebane na ten turniej. Po pierwsze grają przed własną publicznością, a to już samo w sobie powinno ich uskrzydlać. Po drugie wypada zmazać plamę z ubiegłorocznego Mundialu, gdzie razem z Chile spisali się zdecydowanie najgorzej z drużyn południowoamerykańskich. Ponadto ten turniej zawsze wydawał mi się niezwykle prestiżowy, a najlepszą rekomendacją niech będzie to, że ostatnie dwa finały padły łupem Brazylii i właśnie Argentyny.

matx
07-07-2011, 13:30
ostatnie dwa finały padły łupem Brazylii i właśnie Argentyny
W dodatku Argentyna obydwa przegrała. Przed turniejem zapowiedzi były takie, że każdy inny rezultat niż zwycięstwo w mistrzostwach będzie porażką.

R.
07-07-2011, 13:39
No mozliwe ale generalnie ilosc meczow w sezonie + kasa w klubach prowadzi do tego, ze kadra to juz nie to samo co pare lat temu. Przynajmniej ja odnosze takie wrazenie. No chyba, ze poziom pilki w Ameryce Poludniowej tak sie wyrownal(chodzi mi glownie o dorownanie takich ekip jak Boliwia czy Peru do Argentyny i Brazylii).

A jesli chodzi o Chile - czy aby na pewno rozczarowali? Dla mnie grali jedna z najladniejszych pilek na tym mundialu.

Z.
07-07-2011, 14:28

No, przecież ostatnio "bez trenera" (jak twierdzą fani Barcelony), grali z Boliwią w świetnym składzie i przegrali.... 1-6.

Czekamy dalej co pokaże najlepszy piłkarz galaktyki, który reprezentacji daje na razie tyle co.... Gucio Warzycha :popcorn:

Playboy
07-07-2011, 14:46
Tak czy siak prezentuje się w tej reprezentacji lepiej od Cristiny w Portugalii...

Majkisek
07-07-2011, 18:58
A jesli chodzi o Chile - czy aby na pewno rozczarowali? Dla mnie grali jedna z najladniejszych pilek na tym mundialu.

To tym bardziej, bo wychodzi na to, że Argentyńczycy wypadli najsłabiej z całego kontynentu :)

Według mnie powinni mieć bardzo mocno podrażnioną ambicję i gryźć trawę, by udowodnić, że tamten turniej to przypadek.

Maciek
09-07-2011, 02:21
Całkiem ciekawa II połowa meczu Chile - Urugwaj. Sporo się działo. Jak do tej pory to chyba najlepsze co oglądałem na Copie. Sanchez potwierdził, że jest wart sporych pieniędzy. Aktorsko też nie próżnuje :hyhy: Barca czeka?;p

_karol
09-07-2011, 02:34
jak patrzyłem na Forlana to widziałem Włodarczyka 8)

ziolek19940803
09-07-2011, 09:22
Argentyna moim fworytem :):):):):):):)):):):):):) hahahaaahahahahahahaha

((L))ukasz
09-07-2011, 09:32
tak czy siak to chyba najnudniejszy turniej Copa America jaki oglądam, przyznam bez bicia ze już 2-3 razy zasnąłem przed telewizorem. chyba najbardziej zaskakuje mnie mała ilość bramek których zawsze było sporo. a Argentyna to puacz i zgrzytanie zębów, zresztą to samo można o Brazylii powiedzieć.

_karol
09-07-2011, 13:06
nie żartuj, Forlan to Wielki Piłkarz

chodziło mi bardziej o sposób poruszania się, balans ciałem. Dla mnie to bracia którzy o swoim istnieniu nie wiedzą :P Znaczy Włodar pewnie wie kto to Forlan, ciężej w drugą stronę...

Majkisek
09-07-2011, 13:58
A tak w ogóle to czemu do reprezentacji Kolumbii nie załapała się nasza największa nadzieja na EURO 2012? :lol:

Ja rozumiem, że oni mają Guarina czy Falcao ale skoro Mistrzostwa Świata znają tylko z telewizji, to znaczy, że na pozostałych pozycjach raczej nie mają nadmiaru bogactwa. To tylko świadczy jak bardzo nasza kadra a raczej jej selekcjoner jest zdesperowany...

matx
09-07-2011, 14:20
Manuela od dziecka marzyła o tym, żeby grać w naszej kadrze. :prawi:

Buziek_LG
09-07-2011, 14:26
Przede wszystkim Manuel jest zbyt dobry dla jakiejś tam Kolumbii. Przecież nie będzie z murzynami biegał, on gustuje w białym mięsku

Playboy
09-07-2011, 19:38
Co jak co, ale Columbia obronę to ma naprawdę dobrą i żadne marmolady nie mają szans się tam przebić. Zresztą meczem z Argentyną to udowodnili. Na prawej Zuniga z Napoli, w środku Perea z Atletico i kapitan Yepes z Milanu, który jest naprawdę w świetnej formie. OD takich obrońców jak Silva czy Nesta nie odstawał wcale. Na lewej Armero z Udine najlepszy na boisku. Gdzie wy tutaj widzicie miejsce dla jakiegoś płaczka z nieznanych Wronek?

Ja w tym turnieju kibicuje Chilijczykom może nie grają aż tak widowiskowo jak za Bielsy, ale na ich meczach nie można się nudzić. No i do tego ten Sanchez, który jest stworzony do Barcelony. A Urugwaj rozczarował i na pewno nie zasłużył nawet na remis. Jeden Suarez w ofensywie nic nie zmieni, a Forlan poza stałymi fragmentami nic nie pokazuje.

Majkisek
09-07-2011, 20:44
Nie no ja rozumiem, że mogą mieć świetnych dwóch środkowych obrońców ale istnieje jeszcze coś takiego jak ławka rezerwowych. Są rozgrywane także durne mecze towarzyskie, w których to nawet w reprezentacji zadebiutował Cabral. A ten jednego głupiego powołania nie dostał. A Smuda dałby się pokroić, żeby go mieć w drużynie.

ivan
09-07-2011, 20:55
A tak w ogóle to czemu do reprezentacji Kolumbii nie załapała się nasza największa nadzieja na EURO 2012? :lol:

Reprezentanci Kolumbii nie chcieli na treningach doświadczać tego czego doświadczył Ebi Superstar .:prawi:

Playboy
09-07-2011, 21:51
Nie no ja rozumiem, że mogą mieć świetnych dwóch środkowych obrońców ale istnieje jeszcze coś takiego jak ławka rezerwowych. Są rozgrywane także durne mecze towarzyskie, w których to nawet w reprezentacji zadebiutował Cabral. A ten jednego głupiego powołania nie dostał. A Smuda dałby się pokroić, żeby go mieć w drużynie.

Na ławce mają np. takiego Zapate o którego pytają najwięksi we Włoszech. Do czego im 32-letni nieznany Arboleda?

ivan
09-07-2011, 22:26
No i Brasil moczy z Paragwajem .:lol3:

Playboy
09-07-2011, 22:39
Jeśli Menezes myśli, że z takim składem coś ugra to się może grubo pomylić i nawet z grupy nie wyjść. Ekwador to też nie są takie ogórki.

Buziek_LG
09-07-2011, 22:44
Na ławce mają np. takiego Zapate o którego pytają najwięksi we Włoszech. Do czego im 32-letni nieznany Arboleda?

Tylko my wiemy że raczej do niczego, trzeba zaprosić Smudę do dyskusji

ivan
09-07-2011, 22:48
2:2 w 89 min . Ed . no i tak się skończyło .

Majkisek
09-07-2011, 23:54

No dokładnie tak, jak już zostało napisane. Franiowi powinno dać do myślenia, że w Kolumbii nikt się nim nie interesuje. Bo fakt, że to nie Polak to wiadomo iż do niego nigdy nie przemówi.

Playboy
10-07-2011, 00:00
No tak panowie tylko, że my to niestety kadrowo nawet takiej Kolumbii nie dorastamy do pięt. Jednak perspektywa obrony Wojtkowiak - Jodłowiec działa na wyobraźnię i wtedy taki Arboleda już wcale niepotrzebny nie jest. Ja oczywiście w kadrze go nie chcę, ale nie mam nic przeciwko naturalizowaniu piłkarzy mających polskie korzenie (Perquis). Jak sami nie potrafimy wychować to chociaż zyskujmy na tym, że inni to robią za nas. Jeśli dziadek takiego Obraniaka był Polakiem to matka jest pół Polką, a on w jakimś tam stopniu Polakiem. Jednak co w reprezentacji robi Roger czy Arboleda? Co oni mają wspólnego z Polską? Jeszcze rozumiałbym jakby mieszkali tu od urodzenia, ale tak?

Krawczol
10-07-2011, 01:22
My tu rozkminiamy o Arboledzie a tymczasem Wenezuela po całkiem ładnej grze ogrywa Ekwador 1-0 i mamy ciąg dalszy niespodzianek w CA. Zobaczymy czy faworyci posprężają się na ostatnią kolejkę, bo póki co Urugwaj, Brazylia i Argentyna nie są pewne przejścia do dalszej fazy, za to w 1/4 zapewne znajdą się Wenezuela i Peru, na które przed turniejem nikt pewnie nie postawiłby pięciu złotych.

voytek
10-07-2011, 01:28
Zaczynam podejrzewać, że "Messie i inne Ronaldy" zamiast na boisku pogrywają w bukmacherach... :pimp:

ivan
10-07-2011, 12:13
Termin tego turnieju jest chyba bez sensu rok po MŚ . Gwiazdorom już nie starcza motywacji do gry , mimo szmalu jaki zarabiają to mnogość rozgrywek może pozbawić jakiejkolwiek przyjemności z gry , to w końcu tylko ludzie .

Majkisek
10-07-2011, 12:13
Czy dobrze rozumuję, że skoro są 3 grupy, to do 1/4 przechodzą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy + dwie z największą ilością punktów spośród zespołów z trzecich miejsc?

Krawczol
10-07-2011, 12:30
Czy dobrze rozumuję, że skoro są 3 grupy, to do 1/4 przechodzą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy + dwie z największą ilością punktów spośród zespołów z trzecich miejsc?

Dobrze rozumujesz.

Playboy
10-07-2011, 12:37
Zaczynam podejrzewać, że "Messie i inne Ronaldy" zamiast na boisku pogrywają w bukmacherach... :pimp:

40 mln euro rocznie chyba im wystarczą do godnego życia?

voytek
10-07-2011, 14:39
40 mln euro rocznie chyba im wystarczą do godnego życia?

Oj, nie tak dosłownie...

Maciek
14-07-2011, 00:21
Forum ogląda?:popcorn:

Slyboots
14-07-2011, 00:48
Po Wiślackiej padace trzeba coś na odtrutkę :popcorn:

syrokomla
14-07-2011, 00:57
brazylia ostatnia na kuponie wiec wypada obejrzec.

Maciek
14-07-2011, 01:02
Jak narazie dobra połowa, z przyjemnością się ogląda. Ciekawe czy Marek ogląda. Mógłby kogoś wypatrzeć:look:

Majkisek
14-07-2011, 10:18
Przecież zdecydowana większość piłkarzy na CA jest nie do wyjęcia przez żaden polski klub.

Jaco
14-07-2011, 10:20
Jak narazie dobra połowa, z przyjemnością się ogląda. Ciekawe czy Marek ogląda. Mógłby kogoś wypatrzeć:look:

Rosyjski klub Andżi Machaczkała nie przestaje zaskakiwać. Po sprowadzeniu swego czasu Roberto Carlosa teraz na celowniku Andżi znalazł się Brazylijczyk Ganso. Właściciel rosyjskiego zespołu zaoferował Santosowi za pomocnika 40 milionów euro.
Ganso to jeden z najbardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia w Brazylii. Piłkarz obecnie rozgrywa dobre zawody podczas trwającego Copa America. Uwagę na jego grę zwrócił właściciel Andżi Machaczkała, który za Ganso zaoferował brazylijskiemu Santosowi 40 milionów euro.
Piłkarzem interesuje się jednak bardzo poważnie AC Milan a poza tym ma on wpisaną w kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 50 milionów euro. Andżi wprawdzie oferuje Ganso bardzo wysoki kontrakt - 7 milionów euro rocznie - jednak pomocnik nie zamierza przeprowadzać się do ligi rosyjskiej i woli poczekać na oficjalną propozycję ze strony Rossonerich.

:rotfl:

Huxley
14-07-2011, 10:57

Taaa od tego patrzenia, żeby przypadkiem nie dostał zaćmy... ;)

Playboy
14-07-2011, 13:26
Ale średnią zawyżyli tymi ostatnimi dwoma meczami to chyba przez cały turniej nie padło jeszcze 12 bramek :zagubiony:

Majkisek
16-07-2011, 11:36
Tak patrzę na pary ćwierćfinałowe i oczom własnym nie wierzę. Paragwaj gra z Brazylią, pomimo tego, że rywalizowali w grupie. Dzięki temu Argentyna może trafić na Kanarkowych najwcześniej w finale. Głupie przepisy IMHO.

Maciek
17-07-2011, 01:12
Jak oni dobierają przeciwników, jeżeli w ćwierćfinale jest 8 drużyn to ja dobierałbym 1 z 8, 2 z 7, 3 z 6, 4 z 5 i myślałem, że tak jest ale z tego co widzę to pewnie jakaś drabinka od początku jest.
Argentyna - Urugwaj - dobra I połowa, szkoda, że Urugwaj całą II połowę będzie grać w 10 ;<

Breados
17-07-2011, 02:12
Fajne się widowisko zrobiło, ogólnie jak tak człowiek już dawno nie oglądał niczego normalnego jeśli chodzi o futbol, to budzi u niego byle jaka akcja zachwyt :D

mafioso
17-07-2011, 02:38
Ten Muslera jak do tej pory broni niesamowicie.

LOL3K
17-07-2011, 02:45
Oby Urugwaj po karnych :D
http://kwejk.pl/obrazek/269984 :lol3:

LOL3K
17-07-2011, 02:57
I gitara. Gospodarze out po karnych :raca:

Higuain jaki karny na farcie :o

Maciek
17-07-2011, 02:59
Adios Argentina
Forlan wielkim piłkarzem jest.

R.
17-07-2011, 03:00
Brawo *****!
Forlan to dla mnie jest najlepszy pilkarz. Nie zadne mesje i ronaldy.

Z.
17-07-2011, 03:01
Proste, że tak. Kolejny wielki turniej. Kolejny wielki turniej Urugwaju.

JEEESTTT!!! :D

Aryam
17-07-2011, 03:02
Niezły mecz, warto było nie spać. Zasłużenie Urugwaj przechodzi dalej, a tam czeka Peru i łatwa droga do finału... :kawa:

Playboy
17-07-2011, 03:07
Co wy z tym Forlanem? Bo ten psychopata Wołek się nim podniecał? Dzisiaj Muslera numer jeden, a potem Suarez. Forlan to tylko stałe fragmenty gry. A Tevez już raczej do Argentyny nie wróci...

Z.
17-07-2011, 03:15
Wołek to raczej podniecał się tym, że jego ukochany Messi marnuje się na środku i powinien biegać po skrzydle. Natomiast po ostatnim karnym chyba prawie płakał, więc nie czaje ocb.

Forlan jest świetny technicznie (jedna wrzutka w pierwszej połowie z pierwszej piłki lecącej z 30 metrów z góry... w punkt,) niesamowite przyjęcie, lider zespołu przeciętnego składającego się z walczaków.

I znowu osiąga z tym zespołem więcej niż mega gwiazdy za turbomiliony euro z Argentyny. A nie ma w futbolu nic piękniejszego niż wygrana czarnego konia po niesamowitej walce z wielkim faworytem na jego terenie.

:bauns:

Oby teraz się nie wywrócili z zadziwiającym Peru i dawać w finale Brazylię :popcorn:

_karol
17-07-2011, 09:10
jak sie nazywał ten drugi "komentator", co tak po cichu komentował, z takim, jak by "zacięciem" ?

***** płakałem jak go słyszałem, jednak na c+ nie ma mocnych...

Byko
17-07-2011, 09:39
Wołek.

gonzo(L)
17-07-2011, 09:45
Co wy z tym Forlanem? Bo ten psychopata Wołek się nim podniecał? Dzisiaj Muslera numer jeden, a potem Suarez. Forlan to tylko stałe fragmenty gry. A Tevez już raczej do Argentyny nie wróci...

no Messi też nie wróci, bo cały turniej grał słabo:|

Szawar
17-07-2011, 10:05
Jak dla mnie mecz na miare finału. Zawodnikiem meczu bez watpienia Muslera, który wyciagał niesamowite pilki, szczegolnie parada w 90 minucie.
Dobre zawody Suareza, który kapitalnie gra tyłem do bramki i był najczesciej faulowanym zawodnikiem.
Ogolnie Argentyna rozczarowała, nie ma tam druzyny, a zlepek indywidualnosci.
Nie wygrac zawodów na własnym boisku, z przewaga jednego zawodnika przez wiekszosc meczu, majac takie gwiazdy.

Kolumbia sfrajerzyła sie strasznie, odpadli na własne zyczenie, słupki, poprzeczki, nie wykorzystany rzut karny.

SPQR
17-07-2011, 10:43
I znowu osiąga z tym zespołem więcej niż mega gwiazdy za turbomiliony euro z Argentyny. A nie ma w futbolu nic piękniejszego niż wygrana czarnego konia po niesamowitej walce z wielkim faworytem na jego terenie.

:bauns:

Oby teraz się nie wywrócili z zadziwiającym Peru i dawać w finale Brazylię :popcorn:

Wybacz, ale od kiedy Urugwaj jest czarnym koniem? Toż to drużyna nr. 3 Ameryki Południowej... teraz to chyba nr. 2, a może i nr. 1. Brazylia i Argentyna mają lepszych (droższych) zawodników, ale jako ekipa to Urugwaj jest moim zdaniem najlepszy. Zresztą kto zaszedł najdalej w RPA?

Dlatego dupa z nich, a nie czarny kuń. Jeden z faworytów od samego początku. ;)

benex
17-07-2011, 11:49
Hmm Według mnie Peru jest czarnym kuniem. Ja sam nie spodziewałem się porażki Kolumbii z nimi :-/

Filozof Ursynów
17-07-2011, 12:14
Niezły mecz, warto było nie spać. Zasłużenie Urugwaj przechodzi dalej, a tam czeka Peru i łatwa droga do finału... :kawa:

Wcale z tym Peru może nie być im tak łatwo,chociaż Urugwajowi od Mistrzostw Świata życzę jak najlepiej :oczko:

midzi
17-07-2011, 13:13
Ja z drużyn z Płd. Ameryki trzymam zawsze kciuki z Chile i Urugwaj. Bardzo dobrze, że ta druga ekipa powróciła do poziomu, który gwarantuje im uczestnictwo w MŚ i nawet walkę o czołowe lokaty na tejże imprezie.

Majkisek
17-07-2011, 13:34
Odwieczna wojna wygrana przez Urusich, warto było zarwać kawał nocy bo meczyk przedni (szczególnie będąc świeżo po obejrzeniu Wisły i Śląska). Argentyńczycy to dla mnie fenomen, żeby mając tak fantastycznych piłkarzy być tak do bólu przeciętną drużyną. O ile mnie pamięć nie myli, to z 4 spotkań na własnym podwórku na tej imprezie wygrali jedno (!). Wynik żenujący. A jeszcze na MŚ w 2006 roku grali bardzo dobrze, regres jaki zanotowali jest porównywalny do naszej reprezentacji.

SPQR
17-07-2011, 13:45
Odwieczna wojna wygrana przez Urusich, warto było zarwać kawał nocy bo meczyk przedni (szczególnie będąc świeżo po obejrzeniu Wisły i Śląska). Argentyńczycy to dla mnie fenomen, żeby mając tak fantastycznych piłkarzy być tak do bólu przeciętną drużyną. O ile mnie pamięć nie myli, to z 4 spotkań na własnym podwórku na tej imprezie wygrali jedno (!). Wynik żenujący. A jeszcze na MŚ w 2006 roku grali bardzo dobrze, regres jaki zanotowali jest porównywalny do naszej reprezentacji.

Powód jest prosty - nie mają trenera, który sklecił by ze zbioru gwiazd drużynę.

Majkisek
17-07-2011, 13:50
Szkoda dla nich, że Pakerman zrezygnował. Teraz faktycznie kogo by nie wzięli, to jest kiepsko.

Playboy
17-07-2011, 14:11
Messi to nie jest Xavi, a Xavi to nie jest Messi. Batista ustawił go w środku i myślał, że będzie rządził drużyną jak Xavi, ale to jest zupełni inny typ piłkarza. On potrzebuje miejsca i ze swojej szybkości i łatwości dryblingu zrobi użytek. Co sobie Batista myślał? Piłka do Messiego i niech coś robi? To nie te czasy, że jeden zawodnik mógł wygrać mecz. Tym bardziej dostając piłkę z głębi pola i mając przed sobą dwie formacje defensywne, a gdy mijał pierwszego to ten od razu go faulował. Raz na jakiś czas nawet obrońców Realu jak kołki przez pół boiska minie, ale to niemożliwe, żeby robił co mecz. Nie przy takich zasiekach na niego. Oczywiście pojedyncze podania miał genialne praktycznie w każdym meczu, ale czy to Lavezzi w pierwszych dwóch czy Higuain w kolejnych dwóch marnowali setki na potęgę. Zresztą nie wiem czy sam Xavi ułożyłby tę drużynę mając koło siebie tylko Gago. Gdzie proporcje? :gupi: Drugi Leonardo z taktyką 4-2-fantazja?

Ja od początku tego turnieju kibicuje Chilijczykom za to jak grali na MŚ. Może nie są tak efektowni jak za Bielsy, ale liczę, że Sanchez doprowadzi ich do zwycięstwa. Co prawda to jeszcze podniesie cenę za niego, ale cóż.

hummel
17-07-2011, 15:07
Ja tam jestem zdania , że póki Argentyna i Brazylia nie zatrudnią jakichś dobrych trenerów z europy to oni będą zawsze chvja grać . A co do meczu Tevez małpo dobrze Ci tak :D

Z.
17-07-2011, 15:31
Wybacz, ale od kiedy Urugwaj jest czarnym koniem? Toż to drużyna nr. 3 Ameryki Południowej... teraz to chyba nr. 2, a może i nr. 1. Brazylia i Argentyna mają lepszych (droższych) zawodników, ale jako ekipa to Urugwaj jest moim zdaniem najlepszy. Zresztą kto zaszedł najdalej w RPA?

Dlatego dupa z nich, a nie czarny kuń. Jeden z faworytów od samego początku. ;)

Przepraszam bardzo, ale w meczu z Argentyną na jej terenie, w jej pełnym składzie Urugwaj jest co najwyżej czarnym koniem. Natomiast z pewnością jest zorganizowany w iście Mourinhowskim stylu. Żelazna obrona, na maksa wykorzystywane atuty poszczególnych piłkarzy, świetne przygotowanie kondycyjne.

Poza tym to dopiero ich drugi poważny turniej w dobrym stylu, wcześniej to była tragedia, brak kwalifikacji na mundial, porażki w jakiś międzykontynentalnych barażach, druzgocące klęski z Hondurasem na Copa America. Wychodzą z kryzysu prawie tak wielkiego jaki jest na Węgrzech. A na mundialu U 17 zdobyli ostatnio wicemistrza, więc chyba faktycznie wracają.

A Argentyna? Cóż, Barcelona z Messim, Xavim i Iniestą jest wielka. Hiszpania z Xavim i Iniestą jest wielka. Argentyna z Messim jest wielka... na papierze. Nie wygrali żadnego meczu z drużyna ze swojego kontynentu, wygrali z rezerwami Kostaryki. Na ostatni mundial się ledwo zakwalifikowali i dostali tam mega łupinia od Niemców. Katastrofa po prostu.

I nie ukrywam, że odnotowuję to z satysfakcją, bo Messiofani będą musieli się znowu napocić, by zakwestionować nie tylko Mundial, ale teraz już w ogóle całe rozgrywki reprezentacyjne :D

Slyboots
17-07-2011, 15:39
No i już się napocili, weszło nie tak dawno wysmażyło wielki artykuł że w zasadzie to mistrzostwa świata i mecze reprezentacji nie mogą być wyznacznikiem i w ogóle są uja warte :D

Z.
17-07-2011, 15:42
Właśnie do tego piłem. Teraz trzeba już kwestionować rogrywki reprezentacyjne jako całość, wszak liczy się tylko LM. Dlatego z przyjemnością odnotowuję, że inni piłkarze Barcelony, w swoich reprezentacjach (posiadających podobny gwiazdozbiór do Argentyny) jednak w rozgrywach reprezentacyjnych globalych i kontynentalnych nieśmiało wychylają się ponad... ćwierćfinał :D

I strzelają gole :D

EDIT:

O proszę już na weszlo wysmażyli tekst, z którego wynika że wszyscy są winni klęski poza Messim :lol:

Majkisek
17-07-2011, 16:05
Właśnie do tego piłem. Teraz trzeba już kwestionować rogrywki reprezentacyjne jako całość, wszak liczy się tylko LM.

Żadna LM się nie liczy, bo przecież tam może rządzić przypadek jak to było w dwumeczu Interu z Barceloną przed rokiem. Najważniejsza jest Primera Division i koniec!

Playboy
17-07-2011, 16:14
Co ty człowieku porównujesz? Prawie cała jedenastka Hiszpanów to druga Barcelona i nie ma jednego Xaviego tylko ma Iniestą, ma Ville, ma Busiego i za plecami Pique i Puyola, a nie Milito i Burdisso, którzy w każdej chwili mogą sobie strzelić samobója. Argentyna jest mocna, ale tylko w ataku. Do tego nieudolny trener. Messi ma jeszcze czas na sukcesy w reprezentacji to tylko 24-latek. A Złotą Piłkę i tak dostanie po raz trzeci z rzędu, bo kto mu może zagrozić? Pizdeczka Ronaldo co się wyżyła na Almeriach w meczach o nic? Ten to dopiero zajebiście gra w reprezentacji.. :uklony:

cffan
17-07-2011, 16:22
Pizdeczka Ronaldo co się wyżyła na Almeriach w meczach o nic?
A dlaczego pizdeczka Messi nie mogła się wyżyć? Widać, że bardzo boli tytuł króla strzelców dla Krystyny ;) nie to, żebym był jego fanem, ale w tamtym sezonie był lepszy od Messiego w PD i tyle.

Z.
17-07-2011, 16:23
Playboy

Po raz kolejny piszesz nie wiedzieć czemu o Ronaldo. Trochę to wygląda na zasadzie "jestem Messifanem, ktoś atakuje Messiego na pewno kocha Ronaldo!". :lol:

W tym roku nie wiem kto zasłużył na złotą piłkę, ale w zeszłym mam swoje dwa typy i w obu przypadkach oczywiście nie jest to Messi, który w 2010 roku dostał złotą piłkę w sposób oczywiście niezasłużony z powodu histerycznego wielbienia na które akurat w tamtym sezonie po prostu nie zasłużył, bo zawalił mundial.

Natomiast Forlan miał świetny sezon w słabszym klubie (załatwił im europejski puchar i strzelił sporo goli w lidze), a do tego poprowadził średnią reprezentację do wielkiego sukcesu. Drugi typ to oczywiście ktoś z pary Xavi/Iniesta. Świetny sezon i w klubie i w reprezentacji okraszony sukcesem.

Natomiast Messi gra (co sam zauważyłeś) dobrze tylko wtedy kiedy ma wybitnych partnerów. Gdy skład ma tylko minimalnie słabszy jest dupa. Jakby grał w Urugwaju to by pewnie z grupy nie wyszli, a w Atletico spadłby z ligi :lol3:

P.S. Wyzłośliwiam się, bo nie da się znieść tego kwestionowania kolegów, trenerów, turniejów i uwielbienia dla faceta, który ostatni dobry mecz w reprze to zagrał chyba w 2006 z Serbią. Za każdym razem winny jest trener idiota (a to Maradona bo nie wział Zanettiego, a to Batista bo wział Zanettiego etc), słabi koledzy, wredny Mourinho, sędziowie, antyfutbol Interu bla bla bla.

Playboy
17-07-2011, 16:39
A dlaczego pizdeczka Messi nie mogła się wyżyć? Widać, że bardzo boli tytuł króla strzelców dla Krystyny ;) nie to, żebym był jego fanem, ale w tamtym sezonie był lepszy od Messiego w PD i tyle.

Jasne, a to że każda akcja była pod niego to jest szczegół. To, że oddał ponad 2 razy więcej strzałów od Messiego to też jest szczegół. To, że zaliczył 4 x mniej asyst to też szczegół. :lol: Piłka to jest sport drużynowy, a nie indywidualny, a w Realu wszystko grane było pod Ronaldo to i pod koniec sezonu w meczach o nic sobie postrzelał. Ten się wyżywał na spadkowiczach, a Messi odpoczywał i przygotowywał się do nic pewnie nie znaczącego dla ciebie meczu na Wembley gdzie został najlepszym piłkarzem.

Kiedy Messi ostatni mecz zagrał dobrze w reprezentacji? A oglądałeś mecze z Brazylią, Argentyną czy Portugalią? Kto tam strzelał, asystował i był najlepszy na boisku?

Nie wiem jakie wy macie rozumowanie to, że jest Messim to znaczy, że on wszystko musi wygrywać? W pojedynkę? Widzieliście jak grali koledzy? Miał rozgrywać piłkę i gdyby Higuain czy Lavezzi wykorzystali swoje okazje to zakończyłby ten turniej z 10 asystami. Tak ciężko to pojąć? Nie strzelał, bo grał w środku pola. Xavi też rzadko strzela, a nawet rzadko asystuje. W La Lidze na 95 bramek zaliczył jedynie 7 asyst, a Iniesta 3... No, ale bez ich podań Messi nie istnieje. Co prawda z ich podań zdobył 5 bramek, ale co tam. Ktoś coś powie i reszta bezmyślnie powtarza.

Ja tam nie narzekam przynajmniej wcześniej wróci i w Superpucharze Hiszpanii pomoże. A co do Złotej Piłki to ja chciałbym, żeby pod koniec kariery otrzymał ją w końcu Xavi. Powinien ją dostać rok temu, bo Iniesta poza bramką w finale pół sezonu był kontuzjowany. Xavi to chyba najbardziej niedoceniony zawodnik świata. Pierwszą indywidualną nagrodę otrzymał w wieku 28 lat -najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy i to tylko dzięki świetnej grze w finale. Ale to już nie jest temat do tego typu rozważań.

Buziek_LG
17-07-2011, 16:44
Kiedy Messi ostatni mecz zagrał dobrze w reprezentacji? A oglądałeś mecze z Brazylią, Argentyną czy Portugalią? Kto tam strzelał, asystował i był najlepszy na boisku? .

Z całą pewnością nie był to Messi

Filozof Ursynów
17-07-2011, 16:48
Wracając jeszcze do wczorajszego meczu uważam ,że podstawowym błędem Sergio Batisty było wystawienie Aguero zamiast typowego pomocnika-,,pracusia".Moim zdaniem Aguero poza niewiele wnoszącymi przebłyskami nic wielkiego nie pokazał a przesunięcie Messiego na jego nominalną pozycję + pomocnik było by rozsądniejsze.

Ps.Po dzisiejszym meczu nie spodziewam się aż takich emocji lecz dobrze ,że jest wcześniej :kawa:

Z.
17-07-2011, 16:59
Kiedy Messi ostatni mecz zagrał dobrze w reprezentacji? A oglądałeś mecze z Brazylią, Argentyną czy Portugalią? Kto tam strzelał, asystował i był najlepszy na boisku?

Rozumiem, że chodzi o jakieś sparingi? Wolałbym jednak poważny futbol, wielkie turnieje itp.

Nie wiem jakie wy macie rozumowanie to, że jest Messim to znaczy, że on wszystko musi wygrywać? W pojedynkę? Widzieliście jak grali koledzy?

Wszystko? Wystarczyłoby by dał jakieś trofeum Argentynie. Chociaż to chyba i tak za dużo, bo ostatnio nawet bramek nie strzela. No, zablokował się nam PeloMaradona :D

Natomiast co do tych narzekań na kolegów to już wszystko napisałem i mogę się tylko powtórzyć. Facet gra dobrze, gdy obok siebie ma gdzieś 7-8 geniuszy, którzy świetnie bronią, skupiają na sobie uwagę obrońców i defensywnych pomocników, radzi sobie świetnie w drużynach, które mają posiadanie piłki 80%, oddają od cholery strzalów i generalnie rozjeżdżają rywali. Natomiast gdy gra z kolegami MINIMALNIE słabszymi to jest dupa. Remisy, brak bramek, wczoraj gdzieś od 45 do 70 minuty przepadł niczym Kryszałowicz w meczach kadry.

Playboy
17-07-2011, 17:11
Z całą pewnością nie był to Messi

Hiszpanią oczywiście

Czyli dla ciebie reprezentacja Argentyny z takim bramkarzem, obroną i pomocą jest tylko minimalnie słabsza od Barcelony, tak? Dobra ja bym już zakończył tę dyskusję, bo nie mam zamiaru tracić więcej nerwów. Chyba naprawdę nie oglądałeś tych meczów i nie widziałeś jak to wyglądało? Bo jeśli oglądałeś to jedyne wytłumaczenie na pisanie takich bredni jest to, że jesteś do niego uprzedzony (a to na pewno), a nawet go nienawidzisz. Cóż twoja sprawa.

matx
17-07-2011, 17:21
Hehe. Playboy, Ty zaraz nam tu widzę focha zajebiesz jak ten Azjata na meczu Liverpoolu. :D

Z.
17-07-2011, 17:23
Czyli dla ciebie reprezentacja Argentyny z takim bramkarzem, obroną i pomocą jest tylko minimalnie słabsza od Barcelony, tak? Dobra ja bym już zakończył tę dyskusję, bo nie mam zamiaru tracić więcej nerwów. Chyba naprawdę nie oglądałeś tych meczów i nie widziałeś jak to wyglądało? Bo jeśli oglądałeś to jedyne wytłumaczenie na pisanie takich bredni jest to, że jesteś do niego uprzedzony (a to na pewno), a nawet go nienawidzisz. Cóż twoja sprawa.

I kocham Ronaldo :prawi:

matx
17-07-2011, 17:29
Hate Messi, love Ronaldo! :lol:

_karol
17-07-2011, 17:49
Jak dla mnie, to ta cała Argentyna to zbieranina dobrych grajków, która nie potrafi grać razem. Widać wczoraj było, że taki Messi jest uzależniony od Xaviego i Iniesty. W Barcelonie grają bardzo blisko siebie, i wychodzi im to jak wychodzi, a wczorajszy mecz to totalna klapa. Napastnik Tevez jako rozgrywający, pomocnicy Pastore i Messi jako napastnicy, niewidoczny Higuain, i biegający box-to-box defensywyny pomocnik. Nie będę wspominał o Milito, bo to już totalna beka :P

Brawa dla Urugwaju, mam nadzieję, że przejdą Peru i wygrają puchar :)

Szawar
17-07-2011, 18:18
Facet gra dobrze, gdy obok siebie ma gdzieś 7-8 geniuszy, którzy świetnie bronią, skupiają na sobie uwagę obrońców i defensywnych pomocników, radzi sobie świetnie w drużynach, które mają posiadanie piłki 80%, oddają od cholery strzalów i generalnie rozjeżdżają rywali. Natomiast gdy gra z kolegami MINIMALNIE słabszymi to jest dupa. Remisy, brak bramek, wczoraj gdzieś od 45 do 70 minuty przepadł niczym Kryszałowicz w meczach kadry.

Argentyna mimo klasowych zawodników gra inna pilkę niż Barcelona. Sam Messi jest wystawiany na innej pozycji, przez co grajac w reprezentacji traci na swojej wartosci. Akurat we wczorajszym meczu był najlepszym zawodnikiem swojej reprezentacji, rozegrał w tym sezonie blisko 70 spotkań, mogł być zajechany, stad tez słabsza postawa. Zreszta słaba postawa Argentyny to nie tylko efekt słabszej dyspozycji Messiego, na turnieju nic nie grał Tevez, Di Maria, Lavezzi, czyli swiatowa czołówka.

Majkisek
17-07-2011, 19:26
A wracając do tematu, to uważam, że druga żółta kartka dla Mascherano mimo wszystko przesadzona.

P.S. liczyłem, że Brazylia v Paragwaj będzie jednak nadawane w otwartej TVP a tu dupa. Lepiej puścić nocny mecz Chile v Wenezuela...

Bugi B.
17-07-2011, 21:27
Jest gdzieś mecz Argentyna - Urugwaj do ściągnięcia na kompa? Online na moim sprzęcie nie pójdzie, a z miłą chęcią zobaczyłbym mecz po Waszych relacja. Na żywo nie oglądałem, bo samemu się ciupało w FIFE 2011 do 4 rano:D

Filozof Ursynów
17-07-2011, 21:58
P.S. liczyłem, że Brazylia v Paragwaj będzie jednak nadawane w otwartej TVP a tu dupa. Lepiej puścić nocny mecz Chile v Wenezuela...

Nie wiele tracisz uwierz.W każdym razie porównując do Argentyna-Urugwaj :kawa:

faifer
17-07-2011, 22:03
Niestety nie wiem gdzie pobrać spotkanie. Pewnie się pojawi gdzieś w necie za niedługo, ale zawody naprawdę pierwsza klasa. Oby więcej takich spotkań. Uważam, ze mimo iż Argentyna odpadła grała nieźle, tyle co powyciągał Muslera - bronił jak w transie. Ogółem Messi w kadrze nie zachwyca, zagrał... dobrze, ale od najlepszego piłkarza świata wymaga się naprawdę więcej. Forlan kolejne spotkanie znakomite, a wrzutka w pierwszej połowie z górnej piły do Lugano na banie - majstersztyk. Szkoda, ze tak dziwnie rozpisano drabinkę bo myślę, ze Argentyna jednak przeszłaby Peru. No ale gratki dla Urugwaju.

1916TaFu
17-07-2011, 22:10

Tak naprawde Argentyna ma dobry tylko atak. Reszta pozycji przeciętna. Taka pomoc. Defensywni Mascherano i Cambiasso (no Oni przeciętni akurat nie są, ale raczej odbierają piłki niż rozgrywają), Gago (grzejący ławe w Realu), niespełnione talenty Biglia i Banega oraz przereklamowany Pastore. Obrona też nie powala. Jeden dziadek Zanetti, dwóch graczy Spartaka, trzech rezerwowych w swoich klubach ( Zabaleta, Garay, Milito) no i Burdisso. Bramkarze też wielkich karier nie zrobili.. .
Drużyna bez typowego rozgrywającego, że tak powiem ,,dyrygentna''. Za wiele nie osiągną.. . Kiedyś był chociaż Riquelme a teraz nie widać nikogo..

siekan
17-07-2011, 22:16
Tak naprawde Argentyna ma dobry tylko atak. Reszta pozycji przeciętna. Taka pomoc. Defensywni Mascherano i Cambiasso (no Oni przeciętni akurat nie są, ale raczej odbierają piłki niż rozgrywają), Gago (grzejący ławe w Realu), niespełnione talenty Biglia i Banega oraz przereklamowany Pastore. Obrona też nie powala. Jeden dziadek Zanetti, dwóch graczy Spartaka, trzech rezerwowych w swoich klubach ( Zabaleta, Garay, Milito) no i Burdisso. Bramkarze też wielkich karier nie zrobili.. .
Drużyna bez typowego rozgrywającego, że tak powiem ,,dyrygentna''. Za wiele nie osiągną.. . Kiedyś był chociaż Riquelme a teraz nie widać nikogo..

Akurat ten dziadek, jak nazwałeś Zanettiego, to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Interu Mediolan i reprezentacji Argentyny, który nadal umiejętnościami, przygotowaniem fizycznym oraz mentalnym bije na głowę większość młodzieży. Żeby tacy byli wszyscy dziadkowie :roll:

h_L
17-07-2011, 22:25
Jest gdzieś mecz Argentyna - Urugwaj do ściągnięcia na kompa? Online na moim sprzęcie nie pójdzie, a z miłą chęcią zobaczyłbym mecz po Waszych relacja. Na żywo nie oglądałem, bo samemu się ciupało w FIFE 2011 do 4 rano:D

Łap Bugi:

http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/copa-america-2011/wideo/argentyna-urugwaj-mecz/4907133

SPQR
17-07-2011, 22:34
Ja co poniektórych z was nie rozumiem.

Po co ta cała napinka z Messim i Krysytyną? Co sobie chcecie na wzajem udowodnić?

Messim zawodnikiem wybitnym jest, zarazem niespełniony na polu reprezentacyjnym. To samo można powiedzieć o Krystynie... wygrał coś z kadrą? Nie wygrał.

Weźmy pod uwagę to, że cała kadra Argentyny jest w kryzysie. Mieć dobrych piłkarzy to jedno, ale umieć sklecić z nich drużynę to drugie. W Argentynie nie ma drużyny. Jest 11 świetnych piłkarzy biegających każdy sobie po boisku. Nie wiem co ma do tego Messi? Powinien zostać trenerem i pokazać całej drużynie jak ma grać?

Czy Messi jest uzależniony od swoich partnerów ciężko powiedzieć, bo nigdzie indziej wcześniej nie grał. Myślę, że to może być jego przeklestwo. Jest tak wrośnięty w system Barcy, że potrafi dać z siebie 100% tylko w tym systemie.

Podsumowując. Śmieszy mnie z jednej strony obwoływanie Messiego najlepszym piłkarzem w historii, a z drugiej gnojenie go. Poczekajmy aż skończy karierę. Może coś jeszcze wygra z kadrą. Może zejdzie na psy jak Ronaldinho. Zobaczymy .... .

Bugi B.
17-07-2011, 22:42
Jest gdzieś mecz Argentyna - Urugwaj do ściągnięcia na kompa? Online na moim sprzęcie nie pójdzie,

Łap Bugi:

http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/copa-america-2011/wideo/argentyna-urugwaj-mecz/4907133

Problem w tym, że zależało mi na ściągnięciu pliku na kompa, a nie oglądanie online, bo mój rzęch nie daje rady, ale dzięki za chęci :]

Aryam
17-07-2011, 22:49

Znalezione na necie:

http://www.fileserve.com/file/QvmtyQw 1 połowa
http://www.fileserve.com/file/J4dgyZj 2 połowa
http://www.fileserve.com/file/PvzsfWg dogrywka
http://www.fileserve.com/file/PHfNax7 karne

Powinno być OK :)

e:
Tymczasem szykują się kolejne karne. Stawiam na Paragwaj.

Filozof Ursynów
17-07-2011, 23:32
e:
Tymczasem szykują się kolejne karne. Stawiam na Paragwaj.

Chociaż kibicuje Paragwajowi to pewnie Brazylii się poszczęści :(

e:dziwne te karne...

Tom Kruz
17-07-2011, 23:37
Nie oglądałem większości spotkania, więc zapytuję. Czy pani Larissa Riquelme jest na dzisiejszym meczu Paragwaju, czy na Copa America się nie lansuje?

Kujawiak
17-07-2011, 23:46
To trzeba mieć talent żeby 4 karne pod rząd spie**** :rotfl2:

cox
17-07-2011, 23:50
Brazylijczyki na totalnej olewce, 4 karne i żaden w bramkę :mistrz:

Tom Kruz
17-07-2011, 23:51
Kanarkowi wykonywali karne gorzej, niż Amerykanki w finale kobiecych mistrzostw. Tamte przynajmniej jednego z czterech wykorzystały.
Argentyńczycy mogą się przynajmniej pocieszyć, że nie zobaczą tryumfu Brazylii na swoim terenie ;).

benex
17-07-2011, 23:52
Elano jak rozbieg wziął :roll:.
Brasill OUT :D

Majkisek
17-07-2011, 23:54
Nie oglądałem większości spotkania, więc zapytuję. Czy pani Larissa Riquelme jest na dzisiejszym meczu Paragwaju, czy na Copa America się nie lansuje?

Nie pokazywali jej, więc chyba niestety nie :( Chociaż nie oglądałem całej drugiej połowy, więc może wtedy.

Ogólnie jestem zawiedziony tym, że Paragwaj grając to co dziś grał będzie w półfinale. Ta drużyna była dzisiaj cieniem tej, którą pamiętam ze spotkania z Hiszpanią na Mundialu, gdzie gdyby nie najlepszy bramkarz świata, to Espana byłaby za burtą już w ćwierćfinale. Brazylia kilka akcji pokazała, Paragwaj jedną - w 118 minucie.

Aryam
17-07-2011, 23:55
Miałem dobre przeczucie :) 3 strzały w trybunę, 1 obroniony - karne 'wielkiej' Brazylii.
Będzie ciekawy finał. Obstawiam Paragwaj vs Urugwaj.
Urugwaj raczej na pewno przejdzie Peru, gorzej z drugim finalistą. Tutaj może być różnie..

Chmielo
17-07-2011, 23:58
Heh podchodzili do tych karnych jak ja wczoraj o 5 rano do domu :lol2:

Tak liczyłem, że Brazylia udupi żeby się w końcu skończyło podniecanie komentatorskie Szpaka. Mógłby ten Urugwaj wygrać po finale z Chile (o ile awansują). :chees:

Aryam
18-07-2011, 01:05
Pachnie kolejną niespodzianką - Chile przegrywa z Wenezuelą 0:1 do przerwy :popcorn:

1916Kostek
18-07-2011, 01:12

Teraz nowe się lansują :hasao:
http://www.990px.pl/files/2011/07/8_000_DV990544.jpg
http://d.webgenerator24.pl/k/r//ed/4g/0d2rvl4o0kswkcgocg4gso8co80.600.jpg
http://d.webgenerator24.pl/k/r//iu/wx/h755w1csk4s088co84s4ksc4soo.600.jpg

Playboy
18-07-2011, 01:20
Argentyna nie ma świetnych 11 piłkarzy tylko ma 5 i tak się składa, że oni wszyscy grają w ataku (Messi, Aguero, Tevez, Di Maria, Higuain). Czy za świetnych piłkarzy uważa ktoś Romero, Zabaletę, Milito, Burdisso czy Gago?

Brazylijczycy odpadli i dobrze chociaż od Argentyńczyków mają bez wątpienia lepszą drużynę i bardziej zrównoważoną. Świetny bramkarz, świetni obrońcy, trochę przyblakła pomoc i wschodzące gwiazdy w ataku. Menezes podobnie jak Batista nie wykorzystał potencjału tej kadry. Tyle, że on to zrobił już podczas powołań. Gdzie jest Kaka, Hulk, Marcelo czy Hernanes? Grę Brazylii miał prowadzić 21-latek wracający po ciężkiej kontuzji. Jednak Kaka jest w tej reprezentacji niezbędny i zawsze gra tam na poziomie.

Jeszcze niech Chile odpadnie i będą 2 niespodzianki i 2 sensacje.

EL ale niefart Chile najpierw z linii brakowej obrońca wybija, a potem dwie poprzeczki.

Breados
18-07-2011, 02:16

Już wiem gdzie spędzam następne wakacje :D

Aryam
18-07-2011, 02:16
Stało się, Chile odpada. Same niespodzianki w tej edycji Copa America :ucieka:

benex
18-07-2011, 07:13
Teraz czekać na finał Peru - Wenezuela :lol2:

Tom Kruz
18-07-2011, 07:35

No niezupełnie nowe, bowiem środkowy link to właśnie pani, o którą pytałem ;).

Co do meritum - to pierwszy ważny turniej piłkarski, jaki widziałem, w którym w ćwierćfinale w każdym meczu odpadł faworyt rywalizacji. Ewentualne zwycięstwo w Copa Wenezueli byłoby większą sensacją, niż mistrzostwo Europy Greków w Portugalii w 2004 r. Mało jednak prawdopodobne, aby byli w stanie wygrać jeszcze 2 mecze.

Majkisek
18-07-2011, 11:37
Chilijczycy chyba za bardzo się podjarali faktem, że nie trafią na Brazylię w półfinale i może stąd ta słaba gra ;)

dostojny kocur
18-07-2011, 12:09
Szkoda Chile, mieli pecha w **** dwie poprzeczki, dwa razy piłka wybita z lini bramkowej do tego niesłusznie gwizdnięty spalony szkoda ich, bo strasznie fajnie grali w tym meczu. Zresztą zawsze im kibicuje to mogę nie być obiektywny.

Teraz Urugwaj go!

Majkisek
18-07-2011, 13:26
Ja dałem radę obejrzeć tylko pierwszą połowę Chile i według mnie grali bardzo słabo. Widocznie w drugiej się trochę odkuli ale to nie wystarczyło.

Playboy
18-07-2011, 16:33
Ja dałem radę obejrzeć tylko pierwszą połowę Chile i według mnie grali bardzo słabo. Widocznie w drugiej się trochę odkuli ale to nie wystarczyło.

Pierwsza połowa, a druga to niebo, a ziemia. 2 poprzeczki, 2 razy z linii bramkowej, niesłusznie nieuznana bramka i kilka okazji.

Szawar
20-07-2011, 12:36
Ani przez chwilę dominacja Urugwaju nie była zagrozona. Finał jak najbardziej zasłuzony i z kim by nie grali, to oni sa faworytami.

Majkisek
20-07-2011, 15:02
Cholera, nie sądziłem, że tak szybko będą rozgrywać półfinały i przegapiłem to spotkanie. Teraz patrzę, że Paragwaj v Wenezuela zaczyna się o godzinie 3 naszego czasu. Po prostu wspaniale...To jest przecież o 22 czasu miejscowego. Jakby im wielką różnicę robiło aby zorganizować ten mecz o 20.

capital
20-07-2011, 15:11
Cholera, nie sądziłem, że tak szybko będą rozgrywać półfinały i przegapiłem to spotkanie. Teraz patrzę, że Paragwaj v Wenezuela zaczyna się o godzinie 3 naszego czasu. Po prostu wspaniale...To jest przecież o 22 czasu miejscowego. Jakby im wielką różnicę robiło aby zorganizować ten mecz o 20.

Moze im tam o 20 za goraco?

Majkisek
20-07-2011, 15:31
W zimę szczególnie :)

capital
20-07-2011, 15:35
W zimę szczególnie :)

A no racja, zapomnialem :oj:

Preparat
20-07-2011, 23:30
Nie oglądam już Copa America bo wtopiłem za dużo hajsu na Brazylii i Argentynie..focha za**bałem;)

A tak na marginesie to dziwi mnie że taki mały kraj jak Urugwaj 3,5 miliona ludzi a uzbierali 11stu którzy potrafią kopać piłkę. W Polsce 38 milionów..I co???

ŻbiQ
20-07-2011, 23:39
A tak na marginesie to dziwi mnie że taki mały kraj jak Urugwaj 3,5 miliona ludzi a uzbierali 11stu którzy potrafią kopać piłkę. W Polsce 38 milionów..I co???

Z takim podejściem Chiny byłby mistrzem świata... Co ma ludność danego kraju do poziomu piłkarskiego? No właśnie o to chodzi, że ni jak się ma:]

Aryam
20-07-2011, 23:42
Nie oglądam już Copa America bo wtopiłem za dużo hajsu na Brazylii i Argentynie..focha za**bałem;)

Widzisz, a ja na odwrót. Dzięki Urugwajowi ( no i Argentynie :lol2:) miałem miłą wypłatę.

@offtop
Piłka nożna jest tam sportem narodowym i większość nakładów idzie na to. Podobnie jak dla wielu krajów Ameryki Południowej jest to szansa dla młodych chłopaków na wyjście z biedy, stąd potem rodzi się solidność i determinacja na treningach co daje efekty. Można o tym książkę pisać.
Ktoś może powiedzieć, że u nas też to jest sport narodowy, ale u nas nakłady idą też na setki innych dyscyplin. W siatkówce, koszykówce, ręcznej, pływaniu, boksie i co tam jeszcze można wymyślić mogą nam buty czyścić. Co innego, że nakłady na piłkę są wciąż za małe, a jak już to źle lokowane (szkolenie młodzieży leży). No ale to nie temat na takie dywagacje.

Dziś stawiam na Paragwaj. Nie powinno być już więcej niespodzianek :popcorn:

Chmielo
20-07-2011, 23:48
Eee odpuszczę sobie ten meczyk dzisiejszy.. nie będę zarywał kolejnej nocki. Pewnie Paragwaj będzie w finale i tam mam nadzieję, że polegnie z Urugwajem,

Aryam
20-07-2011, 23:50
Eee odpuszczę sobie ten meczyk dzisiejszy.. nie będę zarywał kolejnej nocki. Pewnie Paragwaj będzie w finale i tam mam nadzieję, że polegnie z Urugwajem,

I to jest idealny scenariusz :]

Preparat
21-07-2011, 00:07
Dziś stawiam na Paragwaj. Nie powinno być już więcej niespodzianek :popcorn:

to może i ja kurs sprawdzę...:) żeby tylko remisu nie było... tfu tfu...

1916Kostek
21-07-2011, 00:29
Grajcie over 5.5 kartek po 1.83 :oczko:

kolejna nocka dziś zarwana będzie:hmm:

Koń Rafał
21-07-2011, 02:59
NA trybunach transparent "JEBAĆ PZPN" :)

1916Kostek
21-07-2011, 03:46
http://imageshack.us/photo/my-images/263/pzpnargentyna.png/ :lol3:

Tom Kruz
21-07-2011, 09:29
Co do meritum - to pierwszy ważny turniej piłkarski, jaki widziałem, w którym w ćwierćfinale w każdym meczu odpadł faworyt rywalizacji.

No to mamy kolejny ewenement. Drużyna, która nie wygrała ani w normalnym, ani w doliczonym czasie gry żadnego meczu jest w finale znaczącej imprezy. To się nazywa awansować do finału psim swędem.

Majkisek
21-07-2011, 10:21
W dodatku w fazie pucharowej przez 240 minut nie strzelili ani jednej bramki. Trochę żałuję, że ten finał nie będzie pomiędzy Urugwajem a Brazylią. Spodziewam się, że Barrios i spółka grać będą tak jak w ćwierćfinale czyli aby wykopać piłkę z własnego pola karnego. Obym się mylił. Na zwycięstwo oczywiście póki co zasługuje Urugwaj, który w fazie pucharowej gra na całego.

MaCieJeWski
21-07-2011, 12:35
p0XxJbnoYFA#at=10

Ciekawe co będzie po finale.

crolick
21-07-2011, 12:41
Ciekawe co będzie po finale.Larissa pokaże cycki??

Szawar
21-07-2011, 13:30
Larissa pokaże cycki??

Moze pokaze coś więcej. :bauns:

Co do meczu Paragwaj - Wenezuela, był on tak chujowy, ze szkoda słów. Paragwaj mial duzo szczescia, prawidłowo nieuznana bramka Wenezeueli, słupki, poprzeczki, które ratowały przed starta bramki. Urugwaj jest mocnym faworytem finału.
W finale na pewno spotkaja sie najlepsi bramkarze tego turnieju.

Neg
21-07-2011, 13:51
Jej cycki już mają niezłą wartość jak poważne firmy chcą zamieszczać tam reklamy 8)

http://img.interia.pl/sport/nimg/4/5/Larissa_Riquelme_kibicuje_4372988.jpg

księciuniu
21-07-2011, 13:57
Jej cycki już mają niezłą wartość jak poważne firmy chcą zamieszczać tam reklamy 8)

Tą wartość widać jasno i wyraźnie :cinkciarz:

raven
21-07-2011, 14:08
Ale jej "ochraniacz na telefon" w RPA był ponoć wtedy sponsorowany przez Nokię :)
A co do pokazywania - już chyba wszystko pokazywała :chytry:

Ardiano
21-07-2011, 20:29
Moze pokaze coś więcej. :bauns:

już pokazała

http://www.youtube.com/watch?v=o443nCIaZbw&feature=player_embedded

Szawar
21-07-2011, 21:19
już pokazała

http://www.youtube.com/watch?v=o443nCIaZbw&feature=player_embedded

a boberek ? :nie:

raven
21-07-2011, 21:50
a boberek ? :nie:
Proszszeee :prosze:
http://www.video.banzaj.pl/film/7615/larissa-riquelme-naga-w-playboyu/

Mezar303
23-07-2011, 16:17
Widzę, że temat schodzi na modelki (Piękniejszą stronę piłki) :)
Witam, Jestem nowy na forum

Playboy
24-07-2011, 03:58
I Guerrero ni stąd ni zowąd może zostać królem strzelców. Chociaż liczę na Suareza jutro, bo ten ****** fart Paragwaju musi się kiedyś skończyć.

Majkisek
24-07-2011, 14:12
Czemu ni stąd ni zowąd? Koleś jest przekotem, ma instynkt strzelecki a'la Inzaghi, więc ten tytuł, szczególnie grając w słabszym zespole byłby zasłużony.

Co nie zmienia faktu, że w finale trzymam kciuki za Urugwaj, zresztą to od początku turnieju mój faworyt.

Tuzin
24-07-2011, 21:16
Zastanawiałem się ile razy podczas komentowania Szpakowi się pierdolnie Urugwaj z Paragwajem i na odwrót. Mija 10 minut meczu i na razie 2-0 :]

Playboy
24-07-2011, 22:12
Suarez najlepszy zawodnik turnieju. :klaszcze:

raven
24-07-2011, 23:15
Eee tam Suarez... http://www.soho.com.co/galerias-mujeres/galeria/larissa-riquelme/23928 ;)

Majkisek
25-07-2011, 01:20
Brzmi to zaskakująco ale Urugwaj potwierdził swoją całkowitą dominację w Ameryce Południowej i udowodnił, że Mundial to nie przypadek. Owszem, Argentyna nawiązała z nimi równorzędną walkę ale pamiętajmy, że gra toczyła się na jej terenie, więc miała ten handicap. Finał zdecydowanie jednostronny. Naprawdę bardzo fajnie oglądało się Urusich na tej imprezie :brawo:

John009
25-07-2011, 08:12
Yes it was really amazing and surprising for not only me but also for all community here. As your knowledge about Copa America continues to grow, you will begin to see how Copa America fits into the overall scheme of things. Knowing how something relates to the rest of the world is important too.

Levitra (http://www.rx247.net) - Cheap Viagra (http://www.rxonepharmacy.com)

Tommy Johnson
04-07-2015, 02:29
Dzis final o Europejskiej porze, ciekawy meczyk sie szykuje. Osobiscie sympatia po stronie gospodarza :))

Tak btw Andrew Strielal* szacun za wiedze. Walek mieknie.

Raczej
04-07-2015, 09:05
No całkiem możliwe, że obejrzę gdzieś w końcu pierwszy mecz tego turnieju. Chociaż z drugiej strony godzina 22, sobota, upały to też ryzykowna pora hehe. Powinni grać o 10. Nie dogodzisz ;)
Przy okazji zapytam bo pewien nie jestem na 100%: Czy to w Korei mistrzostwa wypadały nam w godzinach przedpołudniowych?

Tuzin
04-07-2015, 12:46
Nie, w Niemczech.

St.Maro
04-07-2015, 13:44
No jak w Niemczech? Przecież tam mecze były o 15, 18 i 21 więc popołudniu i wieczorem. W Korei były dla nas godziny wczesne bo 8:30, 11 i 13:30. Pamiętam, że Polacy grali o 13:30 i ojciec mi zwolnienie ze szkoły pisał :D.

Majkisek
04-07-2015, 13:49
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

;)

St.Maro
04-07-2015, 13:54
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

;)
A, ok... :gwizdze: :lol:

Krawczol
04-07-2015, 13:57
No jak w Niemczech? Przecież tam mecze były o 15, 18 i 21 więc popołudniu i wieczorem. W Korei były dla nas godziny wczesne bo 8:30, 11 i 13:30. Pamiętam, że Polacy grali o 13:30 i ojciec mi zwolnienie ze szkoły pisał :D.

Pamiętam jak z Koreą o 13;30 graliśmy, to nas zgrupowali na świetlicy i puścili mecz.

A co do dzisiejszego finału to będę zdecydowanie za Argentyną, po pierwsze bo mam ich na długoterminowym kuponie, po drugie bo sędziowie pchali Chile do finału no i ten Chilijski Arboleda :D.

Majkisek
04-07-2015, 14:28
A co do dzisiejszego finału to będę zdecydowanie za Argentyną, po pierwsze bo mam ich na długoterminowym kuponie, po drugie bo sędziowie pchali Chile do finału no i ten Chilijski Arboleda :D.

No właśnie, wybór pomiędzy chilijskim Arboledą a pazernym oszustem Messim, to trochę wybór jak między młotem a kowadłem. Da się tak zrobić, żeby obie drużyny przegrały? :D

Andrzej10
04-07-2015, 14:47
Ja oczywiście jestem za Chile, a powód jest prosty, nie wygrali jeszcze nigdy Copa America, graja u siebie, więc wielka radość może być w kraju, a na dodatek zawsze kibicuje słabszym w takich turniejach mistrzowskich.

Tommy Johnson
05-07-2015, 00:55
Zasłużyli, pomijając pomoc sędziów podczas turnieju, pomijając cztery ściany. Zasłużyli bo mają naprawdę dobrą generacje piłkarzy.

Nie obserwowałem tego turnieju za bardzo, ale idzie zauważyć że tak zwany południowy styl futbolu praktycznie nie istnieje. Jednak nie jest to co 12 lat wstecz.

A tak By the way, Andrew w tych przykrotkich spodenkach rozpierdala, Gmoch wersja 2.0 ;)

LOL3K
05-07-2015, 01:00
Wszyscy zmęczeni, spoceni, skurcze łapią, a Messi jakby co dopiero z domu wyszedł :rotfl:
Chile lepsze wrażenie w finale. Należało im się.

Huxley
05-07-2015, 01:01
Pomimo tylu znakomitości na boisku ostra kopanina. Martino jak zwykle przeszedł sam siebie. Zdjął kreatywnych piłkarzy ciągnących mecz (w dodatku zostawił na boisku kopiącego się po czole Lavezziego) a wprowadził dokładnie tych, którzy mu zje.bali wynik. Nic się nie zmienił.

Luke
05-07-2015, 01:47
Pomimo tylu znakomitości na boisku ostra kopanina. Martino jak zwykle przeszedł sam siebie. Zdjął kreatywnych piłkarzy ciągnących mecz (w dodatku zostawił na boisku kopiącego się po czole Lavezziego) a wprowadził dokładnie tych, którzy mu zje.bali wynik. Nic się nie zmienił.

Martino według mnie zawinił tylko wystawieniem Higuaina w serii jedenastek. Osoby, które nawet tylko pobieżnie śledzą piłkę europejską wiedzą czemu. Co do reszty zmian, to ich limit nie jest z gumy. Po stracie Di Marii zostały Argentynie dwie, a spokojnie można by wymienić ze 4 graczy.

Chile piłkarsko i wolicjonalnie było najlepsze, ale osobiście nie potrafię docenić ich sukcesu mając w pamięci ich mecz z Urugwajem...

Copa generalnie przyzwoite, ale przydałaby się tym rozgrywkom przerwa przed ich rozegraniem, bo czasem aż widać zmęczenie niektórych graczy, co znacząco obniża jakość.

crolick
05-07-2015, 09:21
Martino według mnie zawinił tylko wystawieniem Higuaina w serii jedenastek. Osoby, które nawet tylko pobieżnie śledzą piłkę europejską wiedzą czemu. Co do reszty zmian, to ich limit nie jest z gumy. Po stracie Di Marii zostały Argentynie dwie, a spokojnie można by wymienić ze 4 graczy.Nie żartuj. Pomijając Lavezziego - który musiał wejść - to pozostałe zmiany to jawny sabotaż. Higuain nigdy nie miał dobrej psychiki (a ostatnio to już kompletnie odlatuje) i wprowadzenie faceta na koniec meczu, jak w perspektywie są karne, zamiast Teveza to zwykła głupota. A już zdjęcie najlepszego na boisku Pastore i wstawienie gościa, który chyba pierwszy kontakt z piłką miał jak przestrzelił karnego to już nie wiem jak nazwać.
Swoją drogą Messi nie zagrał nic (po raz kolejny w ważnym meczu reprezentacji), więc generalnie wynik zasłużony.

Ivan Drugi
05-07-2015, 16:30
Chcesz zająć drugie miejsce z drużyną która ma skład na pierwsze miejsce ? Zatrudnij Martino . Kto w argentyńskiej federacji po zeszłorocznej przygodzie Taty z Barceloną wpadł na ten pomysł ? Jawna dywersja .

Majkisek
05-07-2015, 20:09
https://twitter.com/messi10stats/status/617473688217096192/photo/1

Czy to konto jest jakieś fejkowe, czy najlepszy piłkarz wszystkich galaktyk jest naprawdę aż takim ścierwem?

midzi
05-07-2015, 21:33
Konto akurat fanowskie, ale pozostała część dotycząca farmakologicznego króliczka się zgadza.

Tommy Johnson
05-06-2016, 03:03
Jesli mnie uszy nie zawodza to cope centario komentuje Mirek Trzeciak. A daj mu Panie Bog jakiegos Arruabarrene znalezc.

Tymczasem Peru prowadzi z Haiti.

pio90
05-06-2016, 09:59
https://twitter.com/messi10stats/status/617473688217096192/photo/1

Czy to konto jest jakieś fejkowe, czy najlepszy piłkarz wszystkich galaktyk jest naprawdę aż takim ścierwem?

wystarczy wejść na konto i przeczytać:
"Welcome to #1 Messi fan account on twitter - stats - amazing facts - records & everything on the greatest player"

looking1916
05-06-2016, 14:10
Pokazują w TV otwartej? Jeśli tak, to ma ktoś rozkład?

Tommy Johnson
05-06-2016, 14:40
Pokazują głównie na tvp sport i na tvp1. Pewnie i na sporttvp.pl

https://sport.tvp.pl/25633658/rozpoczyna-sie-copa-america-centenario-transmisje-w-tvp

W tym miesiącu będzie tyle piłki że już mnie się w głowie kręci.

Szawar
06-06-2016, 07:20
Poziom sędziowania to jakiś absurd. Piękny wałek z nieuznaną bramką dla Ekwadoru.

Tommy Johnson
06-06-2016, 14:46
Na Copie słabe sędziowanie to chyba standard, taka specyfika turnieju. Ciekawostka że po 6 meczach pokazane zostały już 4 czerwone kartki.

Fajne spotkanie Meksyku z Urugwajem, jak dla mnie Meksyk obok Kolumbii jest głównym faworytem. Ich kibice zapełnili wczoraj cały stadion. Ze stawianiem na Brazylię trzeba być ostrożnym, dla nich najważniejsze są IO w Sierpniu. Choć w sumie nie powinno być to wytłumaczeniem. Co się stało z tą wspaniałą nacją? Kiedyś ich rezerwy potrafiły przejechać się po większości drużyn, dzisiaj przestali grać w piłkę kompletnie, zaczęli produkować solidnych obrońców i defensywnych pomocników. Jakiś czas temu była afera w ich federacji, prawdopodobnie grają ci co muszą a nie ci którzy zasługują.

Zobaczymy jak poradzi sobie Argentyna bez Messiego. Ja jednak w całym turnieju "kibicował" będę Meksykańcom.

Szawar
07-06-2016, 13:45
Zobaczymy jak poradzi sobie Argentyna bez Messiego.

Nie mieli problemów z Chile, dobry mecz.

Tommy Johnson
07-06-2016, 13:52
Ważne aby wynik się zgadzał ;)

Szczerze przyznam że całego spotkania nie widziałem ale Chile strzeliło dopiero w doliczonym czasie gry. Argentyna to w tej chwili bardzo dobrze zorganizowany zespół i wydaje mnie się że Messi może bardziej popsuć niż pomóc, ale zobaczymy. Na pewno są jednymi z murowanych faworytów turnieju.

Darios
07-06-2016, 17:05
TVP Sport ma apkę TV Stream i tam w dziale video można oglądnąć wcześniejsze mecze z Copy.

Raczej
07-06-2016, 17:37
Pokazują w TV otwartej? Jeśli tak, to ma ktoś rozkład?

PLAN TRANSMISJI Z COPA AMERICA CENTENARIO

7 czerwca (wtorek/środa)
godz. 2:00 USA – Kostaryka TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:30 Kolumbia – Paragwaj TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

8 czerwca (środa/czwartek)
godz. 1:30 Brazylia – Haiti TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:00 Ekwador – Peru TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

9 czerwca (czwartek/piątek)
godz. 1:30 Urugwaj – Wenezuela TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:00 Meksyk – Jamajka TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

10 czerwca (piątek/sobota)
godz. 1:00 Chile – Boliwia TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 3:30 Argentyna – Panama TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

11 czerwca (sobota/niedziela)
godz. 1:00 USA – Paragwaj TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 3:00 Kolumbia – Kostaryka TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

12 czerwca (niedziela/poniedziałek)
godz. 0:30 Ekwador – Haiti TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 2:30 Brazylia – Peru TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

13 czerwca (poniedziałek/wtorek)
godz. 2:00 Meksyk – Wenezuela TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:00 Urugwaj – Jamajka TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

14 czerwca (wtorek/środa)
godz. 2:00 Chile – Panama TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:00 Argentyna – Boliwia TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

16 czerwca (czwartek/piątek)
godz. 3:30 1/4 FINAŁU: 1A - 2B TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

17 czerwca (piątek/sobota)
godz. 3:30 1/4 FINAŁU: 1B - 2A TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

18 czerwca (sobota/niedziela)
godz. 1:00 1/4 FINAŁU: 1D - 2C TVP3, TVP Sport, SPORT.TVP.PL
godz. 4:00 1/4 FINAŁU: 2D - 1C TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

21 czerwca (wtorek/środa)
godz. 3:00 1/2 FINAŁU TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

22 czerwca (środa/czwartek)
godz. 2:00 1/2 FINAŁU TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

25 czerwca (sobota/niedziela)
godz. 2:00 MECZ O 3. MIEJSCE TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

26 czerwca (niedziela/poniedziałek)
godz. 2:00 FINAŁ TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL

http://sport.tvp.pl/25403158/copa-america-centenario-sprawdz-plan-transmisji-w-tvp

Mam nadzieję, że przy "dobrej zmianie" Wołka nie uświadczę. Nie miałem jeszcze okazji zarwać nocki na tej Copie więc nie wiem.

Tommy Johnson
09-06-2016, 14:58
TVP Sport ma apkę TV Stream i tam w dziale video można oglądnąć wcześniejsze mecze z Copy.

A czemu na stronie sport.tvp.pl nie można oglądać skrótów i bramek? U mnie widnieje że materiał jest niedostępny. Gdzie i jak można pobrać aplikację?

Dziś w nocy odbył się ciekawy mecz, Ekwador zremisował 2:2 z Peru. Taki wynik sprawia że w tej chwili grupa B jest najciekawszą grupą na Copa America. 3 kolejka będzie bardzo ciekawa.

Szawar
10-06-2016, 07:01
No to jest pierwsza mega sensacja, Urugwaj po za turniejem.

Tommy Johnson
11-06-2016, 13:09
Boliwijczyk Campos moim zdaniem przebił wczorajszą bramkę Payeta i zapakował taki o to strzał z wolnego.

https://www.youtube.com/watch?v=MtgCf1hA6rs

Całkiem dzielnie radziła sobie Boliwia, przegrali dopiero po karnym w 90+10. Chile wyjdzie z grupy ale przyszłości wielkiej w fazie pucharowej im nie wróżę.

Szawar
13-06-2016, 07:42
Bramka strzelona ręką wyklucza Brazylię z dalszego turnieju. Sędziowanie na CA to komedia. :lol2:

Tom Kruz
13-06-2016, 07:52
Nie zmienia to faktu, że to chyba najgorsze pokolenie piłkarskie w historii piłki w Brazylii.

(L)ookasch
19-06-2016, 09:28
Meksyk-Chile 0-7 :zagubiony:

Brylancik
19-06-2016, 09:52
http://i1.memy.pl/obrazki/bbe1963420_chi_chi_chi_le_le_le.jpg

Tommy Johnson
19-06-2016, 11:27
Hijo de putas :bukmacher:

No i Mój faworyt turnieju dostał chyba jeden z większych wpie4doli w historii. A taką piękną serię mieli. Zostali Meksykańce w szatni bez wątpienia, zero walki, olewka totalna. Nie wiem czym taki wynik jest spowodowany ale kto oglądał mecz z Wenezuelą ten wie jaką pogoń urządzili meksyki o wygranie grupy i w jakim tempie toczył się mecz. Możliwe że wypompowali się totalnie. Z resztą z meczu na mecz gaśli w oczach.

Odwrotnie gra Chile, zaczęli od porażki z Argentyną i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Mimo wszystko wciąż nie wierzę że są w stanie wygrać rok po roku tak wielki turniej. Na ten moment faworyt jest jeden, Messi chyba w końcu wygra coś z reprezentacją.

Ogólnie, oglądam równolegle oba turnieje tak Copa jak i EURO i na razie Copa America to dużo bardziej atrakcyjne rozgrywki. Szkoda tylko że tak późno rozgrywane są te mecze.

Football Baby all day all night, po tym miesiącu jakaś odnowa biologiczna i regeneracja będą jak najbardziej wskazane.

Przemyś(L)1916
19-06-2016, 12:22
Ogólnie, oglądam równolegle oba turnieje tak Copa jak i EURO i na razie Copa America to dużo bardziej atrakcyjne rozgrywki. Szkoda tylko że tak późno rozgrywane są te mecze.

Mecze są rozgrywane o normalnej godzinie.....tylko że dla ich strefy czasowej. Przecież nie będą grać o 4 nad ranem na ich czas żebyś sobie obejrzał :chees::hyhy::hyhy:

Tommy Johnson
19-06-2016, 12:34
Ta co ty nie powiesz, przecież wiem że turniej w tym roku rozgrywany jest głównie dla Amerykańców.

Swoją drogą ciekawy szalik produkują hamburgery.

http://a1.files.meninblazers.com/image/upload/c_fit,cs_srgb,dpr_1.0,q_80,w_620/MTM5MDYzNDAwNTY2MTcwNzEx.jpg

Z reguły Copa rozgrywana jest najpóźniej lekko po północy co dla mnie było idealną porą, teraz mój organizm dostaje trochę w kość. Tempo powoli zmniejsza się, od dziś na EURO mecze o tej samej godzinie a na Copie zostały 4 drużyny. Damy radę :piwo:

piejo kury piejo
20-06-2016, 16:55
A Jankesów ten turniej absolutnie nie rusza. Fotbol zwany w Stanach soccerem zarezerwowany jest głównie dla dziewcząt, albo latynosów, zresztą wystarczy spojrzeć na nazwiska kadry amerykańskiej. Prawie sami latynosi z Nowego Meksyku, Arizony, Newady, Kaliforni, Kolorado, a na trybunach również latynosi i mówię tu o kibicach reprezentacji USA. Białych to rusza NFL, MLB, NHL, WWE, Nascar, itp. :lol2:

Tommy Johnson
21-06-2016, 13:50
Nie ma znaczenia z czyjej kieszeni pochodzi Dolar, liczy się zysk i nic poza tym.

Football to ogromny biznes a Stany Zjednoczone to ogromny rynek. Zorganizowanie takiego turnieju jak Copa America to dla Amerykańców czysty zarobek, nawet jeżeli w fazie grupowej większość spotkań rozegrana została przy łysych trybunach. Oni nie musieli budować stadionów bo je posiadają, w promocję turnieju też nie trzeba inwestować bo stadion mogą zapełnić Latynosi właśnie. Nie wiem jakie są statystyki oglądalności turnieju w TV ale kluczowe mecze powinny mieć przynajmniej kilku milionową oglądalność. Gdzieś wyczytałem że frekwencja w MLS dobija do około 20 tysięcy na mecz. Liga wciąż się rozwija, na Eurosport obejrzę czasami ich rozgrywki i ogląda się te mecze z przyjemnością.

Osobiście nie podoba mnie się że USA kładzie łapy na światowej piłce i uważam ze nic dobrego z tego nie wyjdzie. Natomiast hamburgery nie muszą znać się na Football-u wystarczy że znają się na biznesie. A sama Copa trzeba przyznać to jak na razie udany turniej.

Oby tylko za kilka lat nie skończyło się takimi akcjami że Corner Kick sponsorowany będzie przez Coca-Cola :lol: A Kapitanowie drużyn będą biegać z tęczowymi opaskami na ramieniu jak to ma miejsce w reprezentacji USA.

TNTP
21-06-2016, 15:24
Tych Latynosów to w USA to mieszka mniej więcej tylu co mieszkańców Argentyny i Chile razem wziętych więc zastanawiam się skąd się biorę te wasze rewelacje. nie wspominając już o tym, że procentowo to w reprezentacji USA jest mniej Latynosów niż w całym społeczeństwie amerykańskim. Rozumiem też że frekwencja większa niż w lidze francuskiej, będąca na poziomie włoskiej Serie A też świadczy o braku zainteresowania amerykanów tym sportem :)

Eman
22-06-2016, 03:04
Copa America jest tak popularne ze w sobote Meksyk Chile byl na 10 kanale mojej kablowki FX; a dzis USA - Argentyna jest na 41 - Univision meksykanska stacja i 401 fox sport. Dla porownania ESPN pokazywal wszystkie cztery mecze Euro dzis.

sarinosoman
22-06-2016, 03:10
Szybko to idzie - po trzech minutach Argies prowadzą.

TNTP
22-06-2016, 10:44
Copa America jest tak popularne ze w sobote Meksyk Chile byl na 10 kanale mojej kablowki FX; a dzis USA - Argentyna jest na 41 - Univision meksykanska stacja i 401 fox sport. Dla porownania ESPN pokazywal wszystkie cztery mecze Euro dzis.

Ale o czym ma to niby świadczyć ??

Tom Kruz
22-06-2016, 10:51
W XX wieku chyba tylko Brazylia w Japonii i Korei jeśli chodzi o poważne turnieje doszła w takim stylu do finału, jak Argentyna na tegorocznym Copa. W Europie takie coś, żeby drużyna wygrała wszystkie spotkania w regulaminowym czasie i do tego większość kilkoma bramkami jest już chyba niemożliwe.

Krawczol
22-06-2016, 11:31
W XX wieku chyba tylko Brazylia w Japonii i Korei jeśli chodzi o poważne turnieje doszła w takim stylu do finału, jak Argentyna na tegorocznym Copa. W Europie takie coś, żeby drużyna wygrała wszystkie spotkania w regulaminowym czasie i do tego większość kilkoma bramkami jest już chyba niemożliwe.

Chyba nie da się tego porównać. Brazylia też miała swoje słabsze momenty, z Turcją pierwszy mecz ledwo wymęczony, potem miazga dwóch ogórów, następnie w 1/8 z Belgią jeśli się nie mylę to sędzia okradł Belgów z bramki przy 0-0, potem Seaman poratował w swoim stylu i w półfinale Ronaldo z Karola. Argentyna póki co zmiażdżyła każdego poza Chile. Są w takiej formie, że finał raczej powinien być formalnością, zobaczymy czy Chile miało jednorazowy wyskok z Meksykiem czy faktycznie złapali taką formę, że są w stanie zapewnić jakieś emocje w finale.

Tom Kruz
22-06-2016, 11:43
To był jedyny przykład, który w ogóle przyszedł mi do głowy, ale oczywiście faktem jest, że Argentyna obecnie jeszcze bardziej dominuje, niż Brazylia na tamtych mistrzostwach.

Krawczol
22-06-2016, 11:50
To był jedyny przykład, który w ogóle przyszedł mi do głowy, ale oczywiście faktem jest, że Argentyna obecnie jeszcze bardziej dominuje, niż Brazylia na tamtych mistrzostwach.

Jeśli chodzi o sam wynik 7-0-0 to oczywiście przykład trafny. Co do samego stylu to mi bardziej podobała się Hiszpania w 2008, choć oczywiście tez się można czepiać, że ze Szwecją się męczyli czy z Włochami 0-0 mieli. Co by nie mówić we współczesnej piłce chyba nie da się totalnie zdominować jakiegoś turnieju, gdzie grają wszyscy najlepsi. Argentyna robi piorunujące wrażenie, ale tak uczciwie to z kim oni grali? Dwóch outsiderów Ameryki Płd. cienias z Concacaf i jedynie ten mecz z USA może robić duże wrażenie. Póki co grali z jedną poważną drużyną ze swojej strefy i było 2-1.

Eman
22-06-2016, 14:12
Ale o czym ma to niby świadczyć ??

O tym ze nikogo Copa America nie interesuje w USA

TNTP
22-06-2016, 14:31
O tym ze nikogo Copa America nie interesuje w USA

1) Ja nic nie pisałem o CA, tylko ogólnie o piłce nożnej.
2) Przykład z ESPN jednak pokazuje, że ktoś się tym sportem tam interesuje.
3) Ranga CA jest jednak znacznie mniejsza niż ME.
4) Domniemam, iż nie jesteś Meksykiem/Portorykiem/..kiem i nie wiesz jaka jest popularność danych kanałów w tych nacjach. Wystarczy pójść do pierwszej lepszej "meksykańskiej" knajpy "osiedlowej" żeby przekonać się, że prędzej będą oni oglądali **** wie jakiego kanału z piłką nożną z południowej ameryki, niż ESPN, czy tam Foxa.

Wiadomą rzeczą, że 75% amerykanów ma wyjebane na piłkę nożną, tylko, że te pozostałe 25% to jest coś pod 80mln ludzi to nie jest nikt.
Ja nie polemizuje, że w USA Mistrzostwa Ameryki Południowej są dla szerokiego targetu raczej mało ważne, ale nie oznacza to samo w sobie, że nikt się w USA piłką nie interesuje. Nie znaczy to także, żeby popularność soccera mogłaby zagrozić NBA,MLB, czy też tym bardziej NFL/NCAA, czy tam też NASCAR :)

Tommy Johnson
23-06-2016, 12:43
A więc finał Chile - Argentyna. Dziwny drugi półfinałowy mecz przerwany opadami deszczu i oczywiście z czerwoną kartką. Łącznie po 30 spotkaniach sędziowie pokazali 11 czerwonych kartek. A żółtek na tym turnieju było tyle że nawet nie chce mnie się liczyć. Nie zabrakło również akcentów rodem z NFL :lol2:

https://www.youtube.com/watch?v=S80608trfd0

Tak przepowiadałem że Chile w tym roku nic nie ugra aż zameldowali się w finale. Wielki wyczyn w ich przypadku, rok po roku zagrają w o zwycięstwo w Copa America. Wielka generacja piłkarzy Im się trafiła. Mimo wszystko muszę być konsekwentny i postawię na Messiego i spółkę. Wielkim fanem Leosia nie jestem ale trzeba oddać że jest to grająca legenda, obok Cristiano śmiało nazwać go można człowiekiem maszyną. Należy się Messiemu triumf z reprezentacją jak nikomu innemu.

sarinosoman
27-06-2016, 04:55
Chile mistrzem po karnych.
W pierwszej kolejce Vidal w bramkarza, a Messi nad bramką.

Christopher
27-06-2016, 08:09
Higuain podtrzymał znakomita serie zjeb*nych setek w finałach z rzędu... Chyba już trzeci finał?

Tom Kruz
27-06-2016, 09:32
I tak oto Argentyna w najbardziej spektakularny sposób doszło da finału, a została bez tytułu i nie dogoniła Urugwaju w ilości zwycięstw w Copa. Niesamowite.
Messi zapowiada zakończenie reprezentacyjnej kariery. Zapewne szybko zmieni zdanie, bo trudno uwierzyć, że mając za 2 lata zaledwie 31 lat nie podejmie jeszcze próby zdobycia brakującego mu tytułu mistrza świata.

Z.
27-06-2016, 10:08
No, cóż nie mogę sobie darować - :lol:

Szawar
27-06-2016, 10:15
I tak oto Argentyna w najbardziej spektakularny sposób doszło da finału, a została bez tytułu i nie dogoniła Urugwaju w ilości zwycięstw w Copa. Niesamowite.
Messi zapowiada zakończenie reprezentacyjnej kariery. Zapewne szybko zmieni zdanie, bo trudno uwierzyć, że mając za 2 lata zaledwie 31 lat nie podejmie jeszcze próby zdobycia brakującego mu tytułu mistrza świata.

Jak informuje "ESPN Argentina", jeszcze dzisiaj z gry w kadrze zrezygnować ma sam Agüero, Javier Mascherano, Ezequiel Lavezzi, Angel Di Maria, Ever Banega i Lucas Biglia

(L)ukas
27-06-2016, 10:37
Miękkie faje.

midzi
27-06-2016, 10:37
Dobrze im tak. Teraz kolejne 10 chudych lat jak u Brazylii ;)

Tom Kruz
27-06-2016, 10:40
Czekam na komentarz Maradony ;).

Majkisek
27-06-2016, 11:11
Dobrze im tak. Teraz kolejne 10 chudych lat jak u Brazylii ;)

Najpierw trzeba mieć lata grube, żeby mogły nadejść chude :lol2:
Choć trzeba przyznać, że te kilka finałów, to i tak spore osiągnięcie.

Luke
27-06-2016, 12:01
Nie wierzę, by cała ta grupa miała teraz kończyć reprezentacyjne kariery i nie spróbować powalczyć o mistrzostwo świata. Są rozgoryczeni i dlatego tak mówią. A Messiemu tym bardziej Adidas na taki ruch nie pozwoli.
Choć w sumie możliwe jest kilka przerw od kadry, co może spowodować komplikacje w kwalifikacjach, bo stawka jest mocno wyrównana.

Tommy Johnson
27-06-2016, 12:09
To jest niemal tragiczny przypadek w historii piłki, najlepszy piłkarz świata przegrywa 4 finał z rzędu. W dodatku przestrzela rzut karny. Zastanawiam się czy słusznym będzie zestawiać Messiego obok legend tego sportu skoro gość nie potrafi zdobyć choćby jednego trofeum z reprezentacją.

Sam mecz to kwintesencja całej tegorocznej Copy. Jak zwykle sędzia musiał dorzucić swoje 3 grosze. Argentyna prowadziła grę dopóki nie została osłabiona, czerwona kartka niesłuszna moim zdaniem. Nie zmienia to faktu że mieli mnóstwo czasu aby coś wcisnąć więc nie ma wytłumaczenia dla tej drużyny. Coś musi być nie tak z tą nacją która teorytycznie powinna rządzić na kontynencie średnio co kilka lat przynajmniej. Ich reprezentacja to odzwierciedlenie całego narodu Argentyńskiego i jego historii. Chile wygrało zasłużenie.

looking1916
27-06-2016, 18:54
Copa America zrobiona specjalnie żeby Messi w końcu coś wygrał z reprezentacją, a tutaj jego sabotaż w karnych. Już bliżej wygranej w finale nie będzie. Nawet jeśli "wróci" do kadry na MŚ 2018 to Argentyna raczej nie będzie faworytem do zwycięstwa MŚ.

Barto(L)d
28-06-2016, 13:11
A kim będzie, jak nie jednym z ok. piątki głównych faworytów? Jak zawsze zresztą. Potencjalnym czarnym koniem?

looking1916
28-06-2016, 21:43
Według mnie nie będą, bo dużo zawodników kończy karierę reprezentacyjną po tym "blamażu" w CA.

Barto(L)d
02-07-2016, 09:24
Zakładam, że jeśli Messi wróciłby przez MŚ (bo przecież o tej sytuacji dywagujemy) to reszta "srebrnego" pokolenia też. W tym wypadku zdecydowanie byliby faworytami. Bez części gwiazd spadli by co najwyżej z grona pierwszej piątki do pierwszej dziesiątki faworytów, a może i nie (bo przecież będzie Messi).