PDA

Zobacz pełną wersję : Ciąg dalszy naszego hymnu

misio_zabcia
25-11-2003, 08:54
Kiedyś w "Naszej Legii" jeden z czytelników zamieścił rozszerzenie naszego hymnu. Dla osób które nie pamietają przypomnę go. Całość śpiewana na melodię naszego hymnu.

Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest,
Legia to jest potęga, Legia CWKS.

Za osiem mistrza tytułów, za wywalczone puchary,
Za gole, łzy i wzruszenia, warszawską Legię kochamy.

Legia jest w naszych sercach, na piersi w kółeczku L,
W górze dumnie powiewa czerwień, zieleń i biel.

Flagi tańczą na wietrze, w górze tysiące szali,
Pieśń o najlepszym klubie słychać w oddali.

Sławna, silna i dumna, w niej żyje duch nieśmiertelny,
Piłkarskiej legendy Polski, "Kaki", Kazika Deyny.

Do boju Legio Warszawa, stołeczny wzywa Cię lud,
Niech cała piłkarska Polska znów padnie u Twoich stóp.

Jak dla mnie to jest bomba. Napiszcie co o tym sądzicie. Możnaby wydrukować to w formie śpiewnika i przed meczem porozkładać na krzesełkach, wtedy cały stadion mógłby śpiewać z nami.

Grzywa
25-11-2003, 09:46
Ja sądze że jeśli to jest na melodie pierwszej zwrotki to z 4 jest coś nie tak 8)

Adam-oldboy
25-11-2003, 10:06
Litości, co to za grafomania: "flagi tańczą na wietrze", "żyje duch nieśmiertelny". Beznadziejne, częstochowskie rymy. Już słyszę te polewki od wszystkich klubów.

Porter
25-11-2003, 10:29
hymn jest jaki jest , jest najlpszy i taki ma pozostać.... A co do innych klubów to pare juz go sobie pozyczyło Adam... :/

rolnik
25-11-2003, 10:32
Kończylibyśmy go śpiewać pewnie kilka minut przed gwizdkiem na przerwę :rotfl:

Grzywa
25-11-2003, 11:24
hymn jest jaki jest , jest najlpszy i taki ma pozostać.... A co do innych klubów to pare juz go sobie pozyczyło Adam... :/

Obiecujemy że tego co tu jest przedstawiony nie pożyczymy... :] :buhaha: Słowo Ultrasa '8

Adam-oldboy
25-11-2003, 11:31

Obiecujemy że tego co tu jest przedstawiony nie pożyczymy... :] :buhaha: Słowo Ultrasa '8

Czemu nie chcecie? Taki fajowy jest przecież :hmm: . Może dorzucimy jeszcze parę trąbek?

Beny
25-11-2003, 11:35

Czemu nie chcecie? Taki fajowy jest przecież :hmm: . Może dorzucimy jeszcze parę trąbek?

Trąbki gratis! 8)

Grzywa
25-11-2003, 12:53

Trąbki gratis! 8)

Oka bierzemy ale trąbek z 3 tyś... :>

Mamy w Krakowie pewną nacje której to wszystko za dobrą cene odsprzedamy 8) :cheesy: a oni znani są z tego że dobrych interesów i okazji nie przepuszczają '8

http://www.rp-online.de/news/bilder/bildershows/bilder2002-0918/jude.jpg

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Adam-oldboy
25-11-2003, 13:23
Widzisz Grzywa, żeby nie to, że nie powinienem rozmywać, to chciałbym zauważyć, że ów osobnik ze zdjęcia ewidentnie struga wypchaną siarką przynętę na Waszego Smoka.

Kempes
25-11-2003, 13:44
Wg.mnie nad wszystkim można pracować i ulepszać ,ale hymnu sie nie powinno ruszać.

Niektóre te zamieszczone tu zwrotki są dobre,lecz myśle iż długość, słowa jak i przekaz obecnej piesni spiewanej na wejscie ( i nie tylko ) są najlepsze i nie zmienne.

ma(L)ek
25-11-2003, 14:14
Nie badzmy tacy surowi...chlopak na pewnosie napracowal....
nie ktore zwrotki sa bardzo fajne
pracuj dalej jak to mówi nasz oldboy ;]
moze z inna melodia...czesc z tego sie przyjmnie....

MTP
25-11-2003, 17:23
I to tego operetke trzeba bylo zorganizować,Oczywiscie pan Włodek by śpiewał tyle że wtedy faktycznie by to trwalo calą 1 połowe.Txt jest dobry ale hymn to nie fura i nie trzeba go tunnigować.
Joke ;)

domber
25-11-2003, 17:26
Wg.mnie nad wszystkim można pracować i ulepszać ,ale hymnu sie nie powinno ruszać.

Niektóre te zamieszczone tu zwrotki są dobre,lecz myśle iż długość, słowa jak i przekaz obecnej piesni spiewanej na wejscie ( i nie tylko ) są najlepsze i nie zmienne.
i ja tez tak mysle

Adam-oldboy
26-11-2003, 08:51
Wszystkim koneserom literatury pięknej, których zachwycił wyrafinowany tekst kolejnych zwrotek hymnu dedykuję utwór poniższy równie wysokich lotów. Melodia "festiwalowa" z "Misia".

Pieśń o stadionie

Hej, Legionisto smutek zwalcz i strach!
Gramy na tym piachu już 30 lat!
Będzie tak już zawsze, choćbyś się i posrał
Ciągle będzie straszyć stara Łazienkowska

I tak zostanie cały wiek
Bo projekt kolejny legł!

La, la, la , laaa, la, la, la,

domber
26-11-2003, 13:50
taka smieszna ta piosenaczka ale moze byc nie potrafie sobie przypomniec melodi z misia

Adam-oldboy
26-11-2003, 14:00
taka smieszna ta piosenaczka ale moze byc nie potrafie sobie przypomniec melodi z misia

No to mała podpowiedź ;)
http://www.mis.canpol.pl/images/9.jpg

Włóczykij
26-11-2003, 21:48
Ja uwazam ze hymn ktory spiewamy na wejscie pilkarzy jest najlepszy i niech tak zostanie. Nie zmieniajmy go bo to nie jest zadna spiewka o tym ze widzialam orla cien tylko nasza duma i slawa, ktora kazdy Polak zna i szanuje

Mika(L)
28-11-2003, 09:40
;) W sumie hymn moznay by bylo ulepszyc ale chyba nie ma takiej potrzeby...Jest jak jest raz gorzej raz lepiej :rotfl: Ale duuuuuzy respect za pomysl :+:

Niko
30-11-2003, 16:26
Ta piosenka z 'Misia' już na Legii jest (była?). Kiedyś na wyjeździe do Wronek po pociągu zapodawali ją CF, a szła tak:

Legionisto młody, smutek z twarzy zmaż,
bo na Konwiktorskiej już za pare lat,
nie będzie nikogo, będą same zgliszcza,
Polonia spalona, a Legia ma mistrza,
i Ligi Mistrzów przyjdzie czas,
nikt już nie pokona nas,
lalalalallalalalalallalalla.

Mi się piosenka b.podoba, fajna melodia, ładnie by się ją śpiewało.
pzdr
*JKL*

Q_(L)
01-12-2003, 09:45
Ta piosenka z 'Misia' już na Legii jest (była?). Kiedyś na wyjeździe do Wronek po pociągu zapodawali ją CF, a szła tak:

nikt już nie pokona nas,

pzdr
*JKL*

8- :fu: Jeden z najbardziej debilnych tektów jakie widziałem...

Kto wymysla takie głupoty :/

legart
01-12-2003, 10:22

nikt już nie pokona nas,

pzdr
*JKL*

8- :fu: Jeden z najbardziej debilnych tektów jakie widziałem...

Kto wymysla takie głupoty :/

Na trzeźwo też mi się nie podoba 8- :>

pijak
01-12-2003, 10:35
co do modyfikacjii hymnu to raczej nie popieram, ale można by z tego sklecić jakąś nową piosenkę... trzeba sie rozwijać... pracuj autor tematu pracuj :)

Tupcia
06-12-2003, 00:00
Kiedyś w "Naszej Legii" jeden z czytelników zamieścił rozszerzenie naszego hymnu. Dla osób które nie pamietają przypomnę go. Całość śpiewana na melodię naszego hymnu.

Jak dla mnie to jest bomba. Napiszcie co o tym sądzicie. Możnaby wydrukować to w formie śpiewnika i przed meczem porozkładać na krzesełkach, wtedy cały stadion mógłby śpiewać z nami.

Eeee... a to autorem tego tesktu jest 100% zalozyciel tematu?? :/ Ja to tam nie wiem, hymn to hymn, ale i tak dobrze, że ktos cos kominujeee;]

Tak nei na temat, to ekstra jest ten song "Legionunio maaa" gdzies to ostatnio cyba na PSG:Stutgart słyszałam ;) dobra jest, beeeez kitu :)

misio_zabcia
06-12-2003, 07:32
Autorem słów nie jestem ja. Wyszperałem go z któregoś numeru "Naszej Legii". Ja go tylko zaproponowałem do oceny. :) :) :)

Tupcia
06-12-2003, 13:15
Heh :) Tak myślałam ;)
Poooozdr. kolego!!

Pontus
06-12-2003, 17:53
W górze dumnie powiewa czerwień, zieleń i biel.
Troche nie pokolei barwy ogolnie fajny ale przydalo by sie pare zmian i nie wiem jak by to brzmialo na stadionie.