PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek kulturalny

casual
19-03-2011, 12:39
Trochę brakuje mi na forum tematu, w którym można by się poradzić forumowej braci w temacie sztuk teatralnych, musicali czy wszelkiej maści wystaw. Podstawowy powód jest prosty- czasem chłop musi zabrać babę w takie miejsce, ot co 8) Inna sprawa, że przecież i my mamy prawo raz na pół roku mieć ochotę wyskoczyć na sensowną sztukę- i nie ma w tym nic specjalnie dziwnego ani złego. I po to zakładam ten temat- czytaj: celem wymiany informacji, relacji, opinii. Może i jest podobny na forum, ale nawet jeśli jest, to zupełnie martwy (a w temacie o imprezach jakoś nie widać relacji z teatrów 8)). Jeśli jednak nie ma zapotrzebowania na tego typu temat, to śmiało kasować.

Temat zakładam też z prywatnej, dosyć pilnej "potrzeby chwili". Otóż chce zabrać kobiecinę do teatru (może być to również teatr muzyczny), opery czy w inne tego typu kulturalne miejsce :cool: (mało to kibolskie, no ale czasem trzeba :p). I, mówiąc krótko, aktualnie dosyć średnio się orientuję w temacie tego, na co warto iść. Kolejny temat to to, że zależy mi na tym, aby do w/w miejsca pójść w miarę możliwości w najbliższym czasie, co w kontekście sporego zainteresowania niektórymi spektaklami zapewne może być nieco problematyczne. Więc z góry mówię, że spektakle, musicale czy cokolwiek takiego, na które można kupować bilety, ale na maj czy czerwiec, raczej odpadają. Szukam czegoś "na teraz", ew. na kwiecień.

I jak już idę raz na ruski rok do tego typu przybytku, to cieszyłbym się gdybym był na czymś "na kozaku"- żeby lipy nie było :p Cena nie gra kluczowej roli- ma być konkret, więc mam świadomość, że parę złociszy cała zabawa wyniesie.

Nie robi mi różnicy, czy będzie to Teatr Narodowy, Roma, Kwadrat czy jakikolwiek inny. Byle nie Teatr 6 piętro i Wojewódzki 8) (chyba, że grają tam jakieś spektakle bez tego degenerata?). Nie robi mi też wielkiej różnicy, czy będzie to komedia, dramat czy cokolwiek innego (chociaż tak sobie myślę, że chyba jednak szukam czegoś lżejszego).

Jeśli ktoś z was był w ostatnim czasie na czymś fajnym lub wie o tym, że za chwilę coś fajnego wchodzi na deski teatru, to niech napiszę dwa zdania.

Z góry bardzo dziękuje za wszelką ewentualną pomoc. Przy okazji parę dziennikarek z GazWybu może się nieco zdziwi przeglądając ten wątek- bydło z trybun, a o sztuce klika ;)

Lukass
19-03-2011, 12:43
To może i ja zadam pytanie. Czy był ktoś w Teatrze Powszechnym na sztuce pt. "Zły" ? Ew. jakieś opinnie ? Jakie miejsca najlepsze oraz oczywiście dostępność biletów.

Ardiano
19-03-2011, 12:50
nie wiem jak z biletami w tej chwili, ale polecam "Złego" w Teatrze Powszechnym. Ciekawe rzeczy grają też w Teatrze Komedia, tam raczej nie ma problemów z biletami. Warty polecenia jest też Teatr Bajka

Co do Złego, to przez większość sztuki siedziałem wbity w fotel. Dość dokładnie oddane niemal wszystkie wątki książki, a i pointa zaskoczyła mnie dość mocno. Poza tym sporo humoru i kilka znanych nazwisk na scenie.

pawlik
19-03-2011, 12:51
jeśli chodzi o muzyczny to może Buffo? Byłem na - standardzie - "Metro" i "Hity Buffo". Podobało się i mnie, i wybrance ;) z tym, że tu bilety trzeba ogarniać z miesiąc przed spektaklem.
"Upiór w operze" w Romie też fajny ale nie wiem czy jeszcze "grają".
Podobno też wart obejrzenia jest też w Romie "Les Misérables" czyli nędznicy. Pozytywne opinie od znajomych. Się na to wybiorę chyba :)

iniemamniejusz
19-03-2011, 13:02
Zajebisty temat.
Ostatnio i ja byłem "zmuszony" iść się odchamić z kobietą to polecam:

Teatr Bajka i sztuka "Sceny dla dorosłych - czyli sztuka kochania"
http://www.teatrbajka.pl/repertuar/sceny_dla_doroslych_czyli_sztuka_kochania

Występują Gąsowski, Skrzynecka, Oberc i Przebindowski.
Komedia o seksie, a raczej o jego braku w dłuższych związkach. Kilka scenek rodzajowych luźno ze sobą powiązanych. I tak jak nie przepadałem za Skrzynecką to muszę przyznać, że na żywo jest zajebistą aktorką.
W każdym razie, brzuch mnie bolał od śmiechu, jak ktoś ma potrzebę na coś zabawnego iść do teatru to zdecydowanie polecam.

dostojny kocur
19-03-2011, 13:10
Przeczytałem wątek kulinarny :gwizdze:.

b.
19-03-2011, 13:13
się poradzić forumowej braci w temacie sztuk teatralnych, musicali czy wszelkiej maści wystaw

:lol: :lol: :lol: :rotfl:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;)

casual
19-03-2011, 13:27
Nie pomagasz, baciek :D

Przeczytałem wątek kulinarny :gwizdze:.

Też by się przydał, ale to już może niech ktoś z wyższej kategorii wagowej założy ;)

rey
19-03-2011, 15:30
Podobno też wart obejrzenia jest też w Romie "Les Misérables" czyli nędznicy. Pozytywne opinie od znajomych. Się na to wybiorę chyba :)

Miałem przyjemność (?) być jakoś na jesieni. Jak mnie żonka spytała jak mi się podobało (z jej inicjatywy się wybrałem, byłem niejako postawiony pod ścianą) to jej powiedziałem, że musicale mam odbębnione na najbliższe 5 lat co najmniej :) A tak serio, to przedstawienie jako takie (scenografia, no i przede wszystkim praca, którą musieli wykonać aktorzy) spoko, tyle że to zupełnie nie moja bajka. No i jedna przerwa na ponad 3 godziny trwania przedstawienia... Możecie sobie wyimaginować co się działo w kiblach (szczególnie damskim)...

Bugi B.
19-03-2011, 15:56
Jak ktoś ma pociechę lub kogoś młodego z rodziny to polecam "Przygody Sinbada Żeglarza" w Teatrze Polskim. Siostra była zadowolona:oczko: (zresztą chyba jak każde 8 letnie dziecko:jezor:)

januszek
19-03-2011, 16:53
nie wiem jak z biletami w tej chwili, ale polecam "Złego" w Teatrze Powszechnym.

"Zły" jest naprawdę świetny. Warszawski klimat, dobry temat, ciekawa akcja etc. Trzeba na tej sztuce jednak trochę pomyśleć, jak na teatr po długiej przerwie, to zważ na to że to 3h raczej spokojnego oglądania.

Teatr Bajka i sztuka "Sceny dla dorosłych - czyli sztuka kochania"
http://www.teatrbajka.pl/repertuar/sceny_dla_doroslych_czyli_sztuka_kochania

Przezabawna sztuka, ale podana jak w TVNie (nomen omen z gwiazdami tvnu na scenie). Nic nie musisz myśleć, wszystko jest podane jak na tacy. Wychodzisz z teatru bardzo zadowolony, ale parę dni później już nie pamiętasz o czym była sztuka.

Ze swojej strony bardzo polecam Teatr Współczesny:

"Sztuka bez tytułu"
http://www.wspolczesny.pl/teatr/rep/sbt.html
Genialna.

szewczyk dratewka
20-03-2011, 15:16
"Nasza Klasa" w Teatrze na Woli.

rhg
21-03-2011, 01:25
Milosc na Krymie w Narodowym graja w kwietniu, ale pewnie cholernie ciezko dostac na to bilety, ja rezerwowalem z minimum 2 miesiecznym wyprzedzeniem.

Jakos niebawem graja tez Kruma ( sztuka Warlikowskiego ) w teatrze rozmaitosci i, jak zawsze, porucznika z inishmore we wspolczesnym. To pierwsze lekkie nie jest, to drugie to swietna czarna komedia z Szycem w roli bojownika, bedacego odlamem odlamu IRA ;) Polecam jedno i drugie.

http://www.trwarszawa.pl/wydarzenia/krum

http://www.wspolczesny.pl/teatr/rep/por.html

casual
21-03-2011, 08:07
Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi, temat nieco mi się rozjaśnił. Chyba "Sztuka bez tytułu" pójdzie na pierwszy ogień ;)

szewczyk dratewka- coś więcej o tej "Naszej Klasie"?

Huxley
21-03-2011, 10:09
Jeżeli ktoś się lubi zrelaksować przy dobrej angielskiej komedii, w dodatku dobrze zagranej to polecam w Och Teatrze: "Weekend z R".

szewczyk dratewka
21-03-2011, 15:04
szewczyk dratewka- coś więcej o tej "Naszej Klasie"?

3-godzinna sztuka przedstawiająca trudne relacje polsko-żydowskie przez pryzmat szkolnej klasy (m. in. wątek mordu w Jedwabnem). Na mnie zrobiła duże wrażenie.

Swoją drogą, widział ktoś "Skazanych na Shawshank" w Syrenie? Warto?

casual
21-03-2011, 22:51
Jeżeli ktoś się lubi zrelaksować przy dobrej angielskiej komedii, w dodatku dobrze zagranej to polecam w Och Teatrze: "Weekend z R".

Właśnie miałem pisać, znajomy mi dziś polecał tą sztuke, mówi, że rewelka. Tylko chyba jakoś drogo z biletami (80 zł za jeden płacił).

Na "Złego" nadal są bilety, jak ktoś chciałby w najbliższym czasie iść.

Huxley
22-03-2011, 10:55
Właśnie miałem pisać, znajomy mi dziś polecał tą sztuke, mówi, że rewelka. Tylko chyba jakoś drogo z biletami (80 zł za jeden płacił).

Na "Złego" nadal są bilety, jak ktoś chciałby w najbliższym czasie iść.

A nie wiem ile to kosztowało, bo szanowna małżonka załatwiała bilety.
Warto iść, bo Żak gra tam rewelacyjnie. Ale trzeba uważać, bo w różnych terminach są różne obsady. Żak się tam z kimś zamienia, Poniedziałek z Mohrem i ktoś tam jeszcze. Ja polecam wersję z Żakiem i Poniedziałkiem :)

A w kwietniu idę na "32 Omdlenia" Czechowa ze J.Stuhrem, Jandą i Gogolweskim to napiszę co i jak i czy warto, no chyba, że ktoś to zrobi szybciej :)

casual
22-03-2011, 22:44
Zarezerwowałem bilety na ten cały "Weekend" w Och. Na bodaj 23 maja :lol:

Siedem razy mnie ta baba pogoni :lol:

paulina81
24-03-2011, 12:35
Witajcie
Był ktoś z Was na sztuce w teatrze na Woli: Nasza klasa.
Chcemy się wybrać z chłopakiem ale nie wiem czy warto.

księciuniu
24-03-2011, 12:47
Spójrz 4 posty niżej/wyżej

iniemamniejusz
18-04-2011, 21:35
Nie sądziłem, że kolejna porcja "odchamiania" przyjdzie tak szybko :D

DZIWNA PARA
Jakoś za Barcisiem i Żakiem nie przepadałem nigdy na ekranie a tu taka niespodzianka. Przezabawna sztuka opowiadająca o losach kilku facetów w średnim wieku, przede wszystkim samotnie mieszkającego rozwodnika bałaganiarza i jego przyjaciela który przy okazji swojego rozwodu się do kolegi wprowadza i tu zaczyna się meksyk. Pierwsze dwadzieścia minut nie zapowiadało że aż tak będę ryczał śmiechem na sali. Parę scen mocno z życia wziętych i taki dość inteligentny prosty dowcip.
Polecam jak ktoś nie wie na co do teatru się wybrać :)

http://www.clubcapitol.pl/teatr/index.php?obiekty_id=288

Huxley
19-04-2011, 14:20
Wczoraj byłem na wspomnianych w poście poniżej "32 omdleniach".

Genialna rola J.Sthura (rzadko można go zobaczyć na warszawskich deskach), jest w dobrej formie, dostał bardzo dobry tekst dla swojego emploi i sobie z nim zawodowo poradził, trzeci akt i jego monolog na koniec sztuki to mistrzostwo świata....obok niego Janda jak zwykle w bardzo dobrej formie, no i Gogolewski obsadzony jednowymiarowo, bo gra cały czas z tą samą manierą, ale może to już wiek zrobił swoje, jednak też dał radę...jest się gdzie pośmiać (szczególnie drugi akt to istne szaleństwo), wspomniany trzeci akt jak dla mnie komentarz wprost do tego jak teraz aktorzy prostytuują się w świecie seriali i nie tylko.

Polecam!

casual
16-11-2011, 13:02
Czy ktoś kto był w Centrum Nauki Kopernik mógłby coś powiedzieć szerzej na jego temat: interesuje mnie głównie to co koniecznie należy tam zobaczyć, ile czasu zarezerwować, żeby takie wyjście w ogóle miało sens itp.

Ponoć otworzyli tam ostatnio strasznie dużo nowych wystaw- ktoś coś słyszał ?

Gra warta świeczki w ogóle?

wiara
16-11-2011, 13:20
Czy ktoś kto był w Centrum Nauki Kopernik mógłby coś powiedzieć szerzej na jego temat
Jest naprawdę wiele eksponatów godnych uwagi:) Warto się wybrać. A ile czasu? Ja byłam kilka tygodni temu, postanowiłam obejrzeć wszystko dokładnie, zeszło mi z 3h i nawet nie weszłam na 1-wsze piętro z parteru, bo przywitał mnie komunikat "prosimy kierować się do wyjść, zamykamy":). Planuję zatem kolejną- tym razem dłuższą- wizytę.

Tak więc czasowo z pewnością ponad 3h (jeśli będziesz oglądał dość powierzchownie). Trzeba dodać, że często są kolejki do poszczególnych urządzeń, więc dodatkowo czas się wydłuża. Jeśli zechcesz się na czymś pobawić- myślę że 4-5h trzeba liczyć spokojnie.

Jeśli chodzi o to co warto obejrzeć... masa fajnych rzeczy jest na dole. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu- radzę ominąć komputerki na dole, bo są cholernie wciągające i czasochłonne (tam masz wszelkie testy dot. Twej psychiki, właściwości reakcyjnych na różne bodźce itp).

bloniaq
16-11-2011, 14:16
Ja byłem jeszcze przed otwarciem, koleżanka tam pracuje. A że studiuję na Politechnice 3h spędziłem na górze bo tam są głównie zjawiska fizyczne tym podobne rzeczy. Byłem naprawdę zadowolony. Poszedłbym tam ale naprawdę najlepiej iść wcześnie i rezerwować cały dzień, bo ja bym stamtąd najchętniej nie wychodził... ;) Bardzo dobry sposób, żeby zainteresować się nauką. O nowe wystawy spytam. :)

krs76
16-11-2011, 14:53
interesuje mnie głównie to co koniecznie należy tam zobaczyć

Odpowiem krótko - wszystko...

Trudno tak naprawdę napisać co trzeba zobaczyć. Jeden zainteresuje się iluzją optyczną, drugi fizyką, itp. Ja sam nie mam wykształcenia techniczego, jednakże wiele instalacji naprawdę pozwala nieźle się zabawić i przypomnieć o bólach jakie znosiłem na fizyce, chemii i biologii w liceum, a było to kilkanaście lat temu :).

Byłem z synem (5 lat) 3 razy i oczywiście głównie latam za młodym, który też się tam nieźle odnajduje.
Odnośnie wymaganego czasu wizyty. To w sumie trudno ocenić, bo czasami trzeba swoje odczekać, tak jak pisała Wiara. ( w tygodniu masa szkół, w weekendy rodziny z dziećmi). My jesteśmy tam max 3h, ale głowinie dlatego, że młody ma już dość.

Co do biletów to polecam karnet roczny po 3 wejściach masz za darmo. Plus w kolejce stoisz tylko raz, przy zakupie karnetu. Chyba tylko studenci mają inaczej, w sumie nie wiem czemu.

Jedynym minusem CNK jest to że trochę instalacji jest zniszczonych, zepsutych. Rozmawiałem z jedną z miłych pań i podobno mają cały zespół ludzi, którzy tylko naprawiają. Podobno zaskoczyła ich inwencja dzieciaków i młodzieży... Ale chyba tak musi być. Inaczej wszytko musiałoby stać za szybą w gablotach, jak w Muzeum Techniki.

casual
24-11-2011, 14:35
Wielkie dzięki za pomoc.

casual
23-04-2012, 09:50
Znajomi wyciągają mnie na zbliżającą się 9 Noc Muzeów. Jesli ktoś uczestniczył w zeszłych latach to proszę o posty w tej sprawie- chciałbym w tym roku jakoś sensownie zaplanować trase, a nie do konca mam pomysł co i jak. Z uwzglednieniem tego, że często jak wiadomo mase czasu trzeba poświęcić na stanie w kolejkach...

WDRobson
04-12-2012, 22:04
Drogie Forumowiczki, Drodzy Forumowicze

Pozwolę sobie odgrzebać nieco zakurzony temat.

Święta się zbliżają i człowieka naszła chęć na lekki "odchamianie" :oczko:

Czy ktoś z Was może polecić coś wartego zobaczenia na stołecznych scenach teatralnych ?

Esk
05-12-2012, 17:07
Drogie Forumowiczki, Drodzy Forumowicze

Pozwolę sobie odgrzebać nieco zakurzony temat.

Święta się zbliżają i człowieka naszła chęć na lekki "odchamianie" :oczko:

Czy ktoś z Was może polecić coś wartego zobaczenia na stołecznych scenach teatralnych ?
Bardzo polecam balet Czajkowskiego "Dziadek do orzechów" w Operze Narodowej.
Byłam dokładnie rok temu - również okresie przedświątecznym i wyszłam oczarowana.
Piękna muzyka, taniec i scenografia.
A dodatkowo, w niesamowity, baśniowy sposób wprowadza w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Naprawdę warto :)

http://www.teatrwielki.pl/repertuar/balet/kalendarium/dziadek_do_orzechow_i_krol_myszy.html

Dedes
05-12-2012, 23:24
Ja byłem chyba z 2-3 lata temu dokładnie 1 stycznia i do dzisiaj mnie prześladuje lecz strasznie ciężko bilety dostać:(

Esk
06-12-2012, 06:43
Ja byłem chyba z 2-3 lata temu dokładnie 1 stycznia i do dzisiaj mnie prześladuje lecz strasznie ciężko bilety dostać:(
Nie jest tak źle z biletami. Wystarczy odpowiednio wcześniej zarezerwować na stronie Opery.
Nigdy nie miałam specjalnego problemu aby dostać się na wybrany spektakl.

Na Dziadka nadal jest jeszcze trochę wolnych miejsc :

http://www.teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium.html

Dedes
06-12-2012, 08:41
Już nie ma ani jednego (bądź są chwilowo zarezerwowane) na spektakle do końca roku:/ a co do "trudno dostać bilet" raczej chodziło mi o to, że jak ktoś chce się wybrać z osoba towarzyszącą gdyż pojedyncze sztuki (jak ktoś ma farta) można trafić i dzień przed spektaklem, chyba że komuś nie przeszkadza, że druga osoba będzie siedziała na drugi końcu sali:)

Tak czy owak świetny balet:brawo:

Yanks
21-01-2013, 16:19
Co tak na odchamienie, w lutym proponuje Warszawa? Ma ktoś orientację jakąś? Tylko bez Hobbitów ... plis.

casual
31-03-2014, 19:33
Odświeżam ten stosunkowo mało popularny i dawno zapomniany temat, który na kibolskim forum niestety furory nie zrobił :oczko: Coś ciekawego aktualnie grają tu czy tam? Coś nowego, a wartego uwagi? Byle nie jakaś skrajnie durna komedia o debilach dla debili, jeżeli komedia to to na jakimś poziomie. Mówiąc delikatnie bardzo dawno nie byłem w teatrze, więc zupełnie nie wiem co aktualnie ciekawego w trawie piszczy.

Tradycyjne dzięki za pomoc.

b.
31-03-2014, 22:01
Coś ciekawego aktualnie grają tu czy tam?

baby :hipis:

Tradycyjne dzięki za pomoc.

:prosze:

casual
01-04-2014, 09:32
Co baby? Ty se ze mnie czasem podśmiechujek nie robisz? :( :( :( Nie ma takiego spektaklu :(

Tylko poważne posty bo sprawa poważna :prawi:

Benek
01-04-2014, 10:24
Jeżeli nie widziałeś to naprawdę polecam:)

http://ochteatr.com.pl/event-data/1362/mayday

casual
03-04-2014, 00:25
Jeżeli nie widziałeś to naprawdę polecam:)

http://ochteatr.com.pl/event-data/1362/mayday

Ja nie byłem, ale pechowo małżonka :oczko: była, więc nie da rady. Szukamy dalej.

LWICA
03-04-2014, 08:43
To może Teatr 6 piętro? :)
Poczytaj recenzje, może coś ciekawego dla siebie znajdziecie.

https://www.teatr6pietro.pl/repertuar

casual
20-04-2014, 19:33
LWICA- no własnie zakupiłem bilety na "Czechow żartuje!"w w tym teatrze, znajomy legionista był niedawno i polecił. Ciekaw jestem czy to dobry wybór- ktoś jeszcze może był i może powiedzieć dwa słowa?

Tak czy siak w swoim czasie napiszę dwa słowa recenzji.

casual
01-05-2014, 20:28
Byłem ostatnio na "Czechow żartuje!", teatr 6 piętro. Jeżeli ktoś z was chce się wybrać z babą lub ukochanym na fajną sztukę (lub na przykład wysłać rodziców) to serdecznie polecam. Kapitalna sztuka. Gra trójka aktorów- Grabowski, Malajkat oraz Dereszowska. Malajkat momentami przechodzić sam siebie, ale i pozostała dwójka rewelacyjna. Żarty na przyzwoitym poziomie, bez chamstwa czy buractwa, tak typowego np. dla tych wszystkich beznadziejnych kabaretów z telewizora. Tu z klasą. Jedyny minus całej zabawy to ceny biletów- najtańsze, w najsłabszych miejscach to koszt 80 zł, lepsze miejsca 120 i 150, więc obiektywnie bardzo drogo, szczególnie gdy się jeszcze płaci za osobę towarzyszącą. Natomiast przy lepszej okazji serdecznie polecam, dobra rzecz.

casual
11-01-2015, 13:43
Ostatnio może ktoś był na czymś nowym (czy stosunkowo nowym), a przy okazji godnym polecenia? Raz na pół roku idę do teatru, no i właśnie mija pół roku.

Co polecacie w Teatrze 6 piętro poza sztuką "Czechow żartuje!" i każdą, w której gra Jakub Wojewódzki?

edek
11-01-2015, 15:10
Casual, co prawda nie nowość ale "Ślub doskonały" w Kwadracie polecam.

Neeryng
11-01-2015, 18:23
Ostatnio może ktoś był na czymś nowym (czy stosunkowo nowym), a przy okazji godnym polecenia? Raz na pół roku idę do teatru, no i właśnie mija pół roku.

Co polecacie w Teatrze 6 piętro poza sztuką "Czechow żartuje!" i każdą, w której gra Jakub Wojewódzki?

Nie są to nowości , ale jednak warte polecenia. Pierwsze to słynny ,, Świętoszek,, Dosyć często powtarzają w T. Narodowym. Śmiechu co nie miara. Druga pozycja mniej znana, ale przestałem się śmiać widząc 4 raz. ,,Zaliczenie. Lekcja,, Jakbym widział siebie za czasów studenckich, gdy z niczego próbuję zrobić coś aby dostać tego słynnego dop-a .

Bałamutka
12-01-2015, 08:14
Kolacja Kanibali w teatrze Polonia - pomysł na udany wieczór. Sceniczny debiut Borysa Lankosza niewątpliwie pozwala na dobrą rozrywkę. Humor miesza się tu z brutalną diagnozą społeczeństwa w okupowanej Francji. No i ten mundur, nie da się ukryć, że twarzowy;)

http://teatrpolonia.pl/event-data/2088/kolacja-kanibali

casual
13-01-2015, 23:02
Dzięki za pomoc!

casual
06-04-2015, 11:50
Byłem ostatnio na paru sztukach, rodzina też była, więc dwa zdania w tej sprawie, gdyby ktoś z forumowiczów zamierzał udać się w najbliższym czasie do teatru czy opery. Wszak nie samymi stadionami człowiek żyje ;)

Tramwaj zwany pożądaniem- sztuka grana w Teatrze Ateneum na Powiślu, na którą bilety wygrałem w pewnym konkursie. Przed pójściem do teatru poczytałem trochę o tym spektaklu (wyreżyserowanym przez Bogusława Lindę) no i generalnie opinie tzw. krytyków były bardzo pochlebne. Szczególnie pochlebna była recenzja jakieś baby z GóWna lub któregoś z GóWnianych mediów (nie pamiętam już)- ta Pani, jak rozumiem mająca o sobie mniemanie wielkiej znawczyni i krytyczki teatralnej, wprost nie mogła się nachwalić jakie to nie jest arcydzieło. Peanów nie było końca. Niestety po spektaklu mogę powiedzieć jedno- GóWno GóWnem, a życie życiem, czyli jak zwykle. Mi się ta sztuka po prostu nie podobała. Od około 15 minuty marzyłem tylko o tym, by wyjść i udać się ze swoją towarzyszką na drinka. Jej zdanie było podobne. Nudne, pretensjonalne łajno. Do tego przesiąknięte wulgaryzmami, co mnie zawsze w teatrze denerwuje. 2 godziny 20 minut nudy. Podsumowując (bez wdawania się w szczegół)- szkoda czasu.

http://www.teatrateneum.pl/?p=12264

Maria Stuart- opera grana na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej, której premiera miała miejsce w lutym. Powiem tak- jeżeli ktoś lubi operę, to niewykluczone że będzie mu się podobało, jak dla mnie jednak akurat "Maria Stuart" nie jest wybitną operą. Scenografia fatalna, wszystko się dłuży niemiłosiernie, a i jeżeli chodzi o śpiew nie ma może poza dwoma głosami jakichś wybitnych jednostek. Byłem bardzo daleki od zachwytu. Jak to przy okazji wizyty w operze zabawa nie jest tania- trzeba liczyć jakieś 100 zł od osoby, więc tym bardziej moim zdaniem nie ma to sensu.

http://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2014-2015/maria-stuart/

W mrocznym mrocznym domu- spektakl grany od jakiegoś czasu w Teatrze Narodowym. Kupiłem w prezencie bilety na tą sztukę rodzicom i po spektaklu potwierdzili opinie moich znajomych- świetna sztuka. Dość ciężka (przynajmniej momentami), ale świetna. Z tego co pamiętam bilety nie są drogie (okolice 40 zł), co jest dodatkowym atutem.

http://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,82,w_mrocznym_mrocznym_domu.ht ml

Hamlet- w ostatnim czasie po raz drugi wysłałem rodziców do teatru, tym razem do Teatru Współczesnego na Hamleta. Sztuka niezwykle długa (blisko 4 godziny), ale nie dłużąca się ani trochę. Rodzice wrócili zachwyceni, kolejny raz potwierdzając opinie moich chodzących do teatru znajomych o tym, że zdecydowanie warto wybrać się akurat na tą sztukę. Hamleta gra Borys Szyc, co niektórych może odstraszyć, ale ponoć odgrywa tą rolę rewelacyjnie.

http://www.wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/hamlet

Benek
06-04-2015, 17:25
Byłem z żoną na Marii i po za ostatnią częścią która faktycznie strasznie się dluży opera całkiem spoko. Przynajmniej jak na pierwszy raz:)
Ps. Bilety na najwyższym balkonie po 28 zeta, polecam:)

LWICA
13-04-2015, 22:05
Teatr Kamienica "W obronie jaskiniowca" - ktoś był?

casual
14-04-2015, 21:17
Byłem z żoną na Marii i po za ostatnią częścią która faktycznie strasznie się dluży opera całkiem spoko. Przynajmniej jak na pierwszy raz:)
Ps. Bilety na najwyższym balkonie po 28 zeta, polecam:)

Ja nigdzie nie określałem się mianem znawcy oper, więc niewykluczone, że faktycznie spoko ;) Co nie zmienia faktu że ja się raczej nudziłem.

A za info o cenach biletów na najwyższych balkonach dzięki, sto złotych od osoby różnicy względem miejsc, za które ja płaciłem :|

Podróżnik
10-05-2015, 15:34
Znalazł by ktoś chwile czasu jutro żeby podjechać do teatru w śródmieściu i kupić mi bilet ?
Uprzedzam pytanie przez neta nie można bo jest ekstra promocja i sprzedają tylko w kasach!

brawurka
09-08-2016, 17:46
Dawno nikt się nie odchamiał ? :)

13.08.2016 / ArtPark 2016 / Andrzej Jagodziński "W hołdzie wolności" (za Buffo przy ogródkach Frascati)
http://dks.art.pl/index.php?p=artpark&s=artpark_program&val=362&f=9&page=0

E: Dzień wcześniej - Tomek Lipiński Unplugged
http://dks.art.pl/index.php?p=artpark&s=artpark_program&val=361&f=9&page=0

Benek
19-12-2016, 07:46
Odkopie temat bo mam pytanie. Był ktoś może w Teatrze wielkim na balecie Dziadek do orzechów i Król Myszy?

Jakie opinie?

tylkoznia
19-12-2016, 07:50
Moja kuzynka była na tym balecie i może śmiało polecić. Mega widowisko.

Siqus23
02-05-2017, 11:40
Z tego tupu rzeczy to lubię chodzić do teatru muzycznego

casual
11-05-2017, 19:44
Teatr 6 piętro, co warto wybrać: "Ożenek" vs "Wujaszek Wania"? A może coś innego z rzeczy aktualnie granych w tym konkretnym teatrze? Poza "Zagraj to jeszcze raz, sam" i "Czechow żartuje!".

Bilety nie dla mnie, na prezent.

Jaszcz
27-10-2017, 07:51
Piloci, jeżeli ktoś się zastanawia to nie ma nad czym - świetny musical, jak wszystkie w Romie ;) są nawet efekty pirotechniczne ;p

Alek
10-12-2018, 20:53
Z zonka i rodzicami chcemy wybrać się do teatru. W temacie jestem laik. Chcielibyśmy pójść na jakąś komedię i zaklepac na styczeń / luty.
Pytanie co fajnego grają dla prostych ludzi?
Ps: dobrze żeby się nie okazało, że to jakiś lewacki gniot. Widzę, że w teatrze powszechnym puszczają jakieś szmiry, a tego nasze oczy chcą uniknąć.

Benek
10-12-2018, 21:50
Z zonka i rodzicami chcemy wybrać się do teatru. W temacie jestem laik. Chcielibyśmy pójść na jakąś komedię i zaklepac na styczeń / luty.
Ps: dobrze żeby się nie okazało, że to jakiś lewacki gniot. Widzę, że w teatrze powszechnym puszczają jakieś szmiry, a tego nasze oczy chcą uniknąć.

Jeśli nie przeszkadza Ci, że Będziesz wspomagal finansowo Krystynę to ja polecam

https://ochteatr.com.pl/event-data/1362/mayday

A moja żona to

https://ochteatr.com.pl/event-data/2932/pomoc-domowa

rey
11-12-2018, 12:46

Ja ostatnio byłem na tym:

https://teatrateneum.pl/?p=136

Dobrze się bawiłem :)

klinton
11-12-2018, 13:26
Ja ze swojej strony polecam Teatr Kwadrat oraz Teatr Kamienica. Jeszcze ani razu się nie zawiodłem. A i fajnie zobaczyć na żywo aktorów, których każdego dnia można spotkać w TV ;) Akurat oba teatry mają w repertuarze dosyć luźne i wesołe sztuki.