PDA

Zobacz pełną wersję : Stambuł - Bum - ponownie

MaxyM_
20-11-2003, 11:06
W Stambule juz rozpoczęte. 8-

Cipciuś
20-11-2003, 11:10
Oczekiwanie do sylwestra MERDA ! :D

A tak na powaznie to lipa ze u nas jeszcze ponad miesiac :(
Ja zawsze wyczekuje strasznie - juz teraz musi byc wsio zaplanowane i przygotowane :D
Opcje sa dwie
Albo pojedziemy do znajomych do Szczyrku na kilka dni :D
Albo prawdopodobnie zostanie nam działeczka kupla w Popowie :)
NO ale najwazniejsze ze szykuje sie prawdziwe wejscie smoka :D
A ze sztucznich ogni to juz chyba jakos wyroslem :hmm:
Zdecydowanie bardziej wolalbym naq sylwestra np Race :cf0:
Chociaz kiedys to byla zajawke te petardy i inne "zabawki". Świeto, nie swieto kupowalo sie rózne gadzety biegalo i strzelalo hyhyhy

MaxyM_
20-11-2003, 11:11

Ja zawsze wyczekuje strasznie - juz teraz musi byc wsio zaplanowane i przygotowane :D
Opcje sa dwie

::o::

Chodziło mi o to, że im terroryści pół miasta wywalili w powietrzę.

::8::

Beny
20-11-2003, 11:12
Niektórym tylko jedno w głowie!

:look:

Świat
PAP/IAR/TVN24, MD /2003-11-20 11:20:00

Seria wybuchów w Stambule

Turecką metropolią, Stambułem, wstrząsnęła w czwartek rano seria czterech lub pięciu wybuchów, w tym koło banku HSBC i brytyjskiego konsulatu. Zginęło co najmniej siedem osób, ponad sto jest rannych.

Niektóre media mówią o co najmniej 10 lub co najmniej 13 zabitych.

Do wybuchu przed konsulatem brytyjskim w Stambule użyto samochodu-pułapki - podała agencja AFP, powołując się na świadka.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Jack Straw powiedział, że wybuchu w brytyjskim konsulacie w Stambule nie można się doliczyć "trzech lub czterech pracowników".

Według niego, eksplozja była dziełem terrorystów i nosiła wszelkie cechy ataku dokonanego przez al-Qaidę.

"Na tym etapie nie możemy powiedzieć, kto na pewno stoi za tymi atakami. Doszło do nich jednak tuż po sobotnich atakach na społeczności żydowską i muzułmańską w Stambule" - podkreślił minister.

Turecki minister spraw wewnętrznych Abdulkadir Aksu uważa, że seria wybuchów ma związek z sobotnimi zamachami na dwie synagogi w tym mieście. Szef tureckiej dyplomacji Abdullah Gul zadeklarował, że Turcja nie ugnie się przed terrorem.

Eksplozje nastąpiły w ruchliwych dzielnicach: koło filii konsorcjum bankowego HSBC, niedaleko brytyjskiego konsulatu, w pobliżu meczetu i w dzielnicy mieszkalnej.

Według telewizji, co najmniej pięć osób poniosło śmierć w banku HSBC, a co najmniej jedna w konsulacie.

Przed centrum handlowym, w którym położony jest wieżowiec HSBC w dzielnicy Levent, walają się szczątki ludzkie. W powietrze wyleciał mur okalający ogród konsulatu brytyjskiego w dzielnicy Beyoglu. Jedna z eksplozji nastąpiła w azjatyckiej części miasta.

W minioną sobotę w Stambule dokonano samobójczych zamachów na dwie synagogi. Zginęło łącznie 25 osób, a ponad 300 odniosło rany. Do zamachów przyznała się al-Qaida. Turecka policja stara się sprawdzić, czy tak było naprawdę. Na razie ustaliła tożsamość dwóch Turków, którzy dokonali zamachów.

Stany Zjednoczone z uwagą obserwują wydarzenia w Stambule - zadeklarował rzecznik Białego Domu Sean McCormack, towarzyszący prezydentowi George''owi W. Bushowi podczas wizyty w W. Brytanii.

"Obserwujemy sytuację w obliczu tych - najwyraźniej terrorystycznych - ataków" - powiedział.

Ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Balcer uważa, że dzisiejsze zamachy w Turcji to działanie miejscowych radykałów islamskich powiązanych z międzynarodowym terroryzmem. Jego zdaniem, celem zamachów jest osłabienie tureckiego rządu i przeszkodzenie mu w akcesji do Unii Europejskiej. "Organizatorzy ataków uderzają w Turcję, jako w kraj ubiegający się o wejście do Unii, kraj zachodni, należący do NATO, którego armia współpracuje z Izrealem i w Afganistanie" - powiedział.

domber
20-11-2003, 11:12
ja tez juz nie moge sie doczekac tym bardziej ze juz 2 lata z rzedu nie widzialem fajerwerkow o polnocy a to gdzie bede swietowal to jesze wielka niewiadoma

MaxyM_
20-11-2003, 11:13
ja tez juz nie moge sie doczekac tym bardziej ze juz 2 lata z rzedu nie widzialem fajerwerkow o polnocy a to gdzie bede swietowal to jesze wielka niewiadoma

::lol::

Ja tam wcale nie chcę takich fajerwerków w Wawie.

domber
20-11-2003, 11:14
ja tez nie :buhaha:

Cipciuś
20-11-2003, 11:16

Opcje sa dwie

::o::

Chodziło mi o to, że im terroryści pół miasta wywalili w powietrzę.

::8::
hehe ladnie - troche sie zagalopowalem :D
Ale i tak chcialem zalozyc topic o przygotowaniach do Sylwestra 2003/2004 wiec co mialem powiedziec to powiedziałem :D
NIe skumalem ocb '8

Mini
20-11-2003, 14:26

a ja hope so ze nie będę oglądał w Wawie tylko na mazurach :banan:

Luk@s
20-11-2003, 14:33

a ja hope so ze nie będę oglądał w Wawie tylko na mazurach :banan:

oby nie okolice szczytna, bo nie chce zeby mi dzialke wysadzili :D

legart
20-11-2003, 14:40
Konsul Brytyjski w Turcji R.I.P

yusta
20-11-2003, 15:25
Konsul Brytyjski w Turcji R.I.P

MaxyM zmień ten temat, bo się co poniektórym z sylwkiem i zabawą kojarzy, a to co sie stało w Stambule raczej wesołe nie jest. Kto wie czy nie pokuszą się o zamach w Polsce, tym bardziej że mieli by bardzo latwe zadanie :(

Adams_
20-11-2003, 15:33
W Stambule juz rozpoczęte. 8-

Sie nie zdziwie jak w Wawie cos pierdyknie 8-

domber
20-11-2003, 17:06
oj jak nam rozwala prezent od braci z Rosji to moskwa sie zdenerwuje ;) lepiej nie krakac

Kempes
20-11-2003, 17:15
Odchodząc od humoru w wypowiedziach

To straszne kiedy w jakimś kraju , mieście powtarzają sie zamachy bombowe gdzie ginie wiele ludzi 8o a potem społeczność tam zamieszkująca żyje wiecznie w strachu...

Łażąc po centrum itp wiesz ze zaraz moze cos pierdolnac i czy to nie bedzie czasem sklep obok ktorego przechodzisz ...

u Arabów , Turasów itp to już straszna paranoja 8-

yusta
20-11-2003, 17:19

To straszne kiedy w jakimś kraju , mieście powtarzają sie zamachy bombowe gdzie ginie wiele ludzi 8o a potem społeczność tam zamieszkująca żyje wiecznie w strachu...

Łażąc po centrum itp wiesz ze zaraz moze cos pierdolnac i czy to nie bedzie czasem sklep obok ktorego przechodzisz ...

heh, biorąc pod uwagę wspaniałomyslność naszego rządu nie jest wykluczone, że takie bum nie nastapi i u nas. Ciekawe jak nam wtedy pomogą nasi wielcy przyjaciele z U.S :(

Kempes
20-11-2003, 17:22

heh, biorąc pod uwagę wspaniałomyslność naszego rządu nie jest wykluczone, że takie bum nie nastapi i u nas. Ciekawe jak nam wtedy pomogą nasi wielcy przyjaciele z U.S :(

Właśnie też o tym myślałem kiedy słyszałem o sygnałaz z Iraku gdzie zaczęto nam grozić....

Nie daj boże ( odpukać wszystko ) w Polsce nastąpi pare zamachów , a wspaniałomyślny Bush wystąpi na mównicy powie ,ze cały naród Amerykański czuje ból razem z nami i położy przed obiektywami kamer wielki wieniec na grób 8o

yusta
20-11-2003, 17:40
Turecką metropolią, Stambułem, wstrząsnęły w czwartek dwa wybuchy: koło brytyjskiego konsulatu i brytyjskiego banku HSBC. W zamachach zginęło co najmniej 26 osób, a ponad 400 zostało rannych.

No to liczba ofiar trochę wzrosła :(

Nie ma informacji, że w krwawych zamachach ucierpieli obywatele polscy - powiedział konsul generalny RP w tym mieście Maciej Krych.

Wśród rannych jest 15 obcokrajowców, nie ma jednak informacji, aby wśród nich byli Polacy.

Eksplozje nastąpiły przed filią brytyjskiego banku HSBC oraz koło brytyjskiego konsulatu. 12-kondygnacyjny wieżowiec konsorcjum bankowo-finansowego HSBC mieści się w centrum handlowym w nowoczesnej dzielnicy finansowej Levent. Konsulat brytyjski znajduje się w śródmiejskiej dzielnicy Beyoglu.

Komentując czwartkowe zamachy w Stambule prezydent USA George W. Bush powiedział, że "terroryści pełni są absolutnej pogardy dla ludzkiego życia". Dodał, że świat nie da się im zastraszyć, a z terrorystami nie będzie żadnego kompromisu.

Ciągle ta sama śpiewka....

Goszczący go w Londynie premier Tony Blair wyraził żal z powodu zamachów i ich ofiar. Zapowiedział, że zamachy, których celem były brytyjskie instytucje, nie powstrzymają światowej wojny z terroryzmem.

A tutaj wypowiedział się sługus Busha..... Ta sama śpiewka.....

Kempes
20-11-2003, 18:04
własnie był film ze Stambulu w faktach

masakra , nie nadąrzali trupów wynosić 8o

ps. Nooo a zaraz po tym Bush w dzielnym orędziu do narodu jak to go boli śmierć w iraku.... ale ludzi wciąz wysyła :fu:

yusta
20-11-2003, 18:38
heh, ja przed chwilą widziałam w Wiadomościach.... Armagedon 8- W miejscu gdzie wybuchła jedna ciężarówka powstał 2 metrowy krater, a z konsulatu brytyjskiego została kupa gruzu 8- Pokazali masakryczne kawałki, a za chwilę wypudrowaną mordę Busha obok wypudrowanej japy Blaira. Mordy miali takie jakby ktos im gwoździ w dupy napchał......

Kempes
20-11-2003, 18:46
Mordy miali takie jakby ktos im gwoździ w dupy napchał......

:buhaha:

ostatnio mowa tu tylko o wytapirowanych tworach z usa

britney , majkel , bushyński...

idole hamerykanów [madrala]

Sharn
20-11-2003, 18:51
Ultras Al-Kaida '03 - official islam ultras group. :bom2:

Turasy się zwąchali z US Żydkami i teraz mają. Dziwię się, że tak późno. Na marginesie teraz Olek z Leszkiem siedzą i obgryzaja paznokcie po co było się wpierdzielać między wódę a zakąskę... Dobrze, żę już nie robię w mariottcie - tam jebną, zobaczycie. 8o

yusta
20-11-2003, 19:04
Ultras Al-Kaida '03 - official islam ultras group. :bom2:

Turasy się zwąchali z US Żydkami i teraz mają. Dziwię się, że tak późno. Na marginesie teraz Olek z Leszkiem siedzą i obgryzaja paznokcie po co było się wpierdzielać między wódę a zakąskę... Dobrze, żę już nie robię w mariottcie - tam jebną, zobaczycie. 8o

E tam.... W TV mówili, że Polsce zamachy nie grożą.. No przecież by nas w konia nie robili :>

BTW, dodali że trzeba być czujnym [strzele]

Sharn
20-11-2003, 19:06
No. Mówili też żeśmy zmasakrowali pociąg z Łodzi. 8o I coś o Kropkach też, a to lipa nie? Lipa? :co:

domber
20-11-2003, 19:08
No. Mówili też żeśmy zmasakrowali pociąg z Łodzi. 8o I coś o Kropkach też, a to lipa nie? Lipa? :co:
oj jak wspominali o pociagu to w sobote na Legii moze byc ciekawie :buhaha:

Herman
20-11-2003, 19:17
Albo w stadion jak będzie mecz z GKS :rotfl:

yusta
20-11-2003, 19:18

Ty tu kuźwa nie kracz :wleb:

c_zary
20-11-2003, 19:21
Wtedy sie dopiero usmieje :/

Sharn
20-11-2003, 19:23
No. Średnio śmieszne. Wręcz nie smieszy. 8o

Adams_
20-11-2003, 19:55
U nas jest o tyle dobrze, ze ciezko wmieszac araba w tlum by nie zwracal na siebie uwagi...

Sharn
20-11-2003, 20:00
U nas jest o tyle dobrze, ze ciezko wmieszac araba w tlum by nie zwracal na siebie uwagi...

A Ty myslisz że oni popierdzielają w turbanach obwieszeni dynamitem? Sam znam kilkunastu, więc wiem, że to nie prawda. :]

Adams_
20-11-2003, 20:01

A Ty myslisz że oni popierdzielają w turbanach obwieszeni dynamitem? Sam znam kilkunastu, więc wiem, że to nie prawda. :]

fejsa ma malo wyjsciowego... **** z ubraniem

Sharn
20-11-2003, 20:03
Jedź na stadion X-lecia i zobaczysz 5000 niewyjściowych fejsów :D . Tam białas się wyróżnia :D

Adams_
20-11-2003, 20:04
Jedź na stadion X-lecia i zobaczysz 5000 niewyjściowych fejsów :D . Tam białas się wyróżnia :D

nie bywam :] Wazne, ze (L) sie taki nie uchowa

wymych
20-11-2003, 21:13
Znów sięzaczyna obu do nas to nie dotarło :/

Jak czytam niektóre wypowiedzi to szok.Taka tragedia a niektórzy se jaja robią .Brak słów jak to jest śmieszne 8-

Sharn
20-11-2003, 22:28
Znów sięzaczyna obu do nas to nie dotarło :/

Jak czytam niektóre wypowiedzi to szok.Taka tragedia a niektórzy se jaja robią .Brak słów jak to jest śmieszne 8-

Stary weź sobie na wstrzymanie. Jak pyknie bomba przez idiotyzm polityków to tragedia, jak tysiące umierają w Somalii z głodu przez idiotyzm tych samych ludzi to norma i nie ma tematu. Wiem, że to tragedia, nie musisz mi mówić o tym. Współczuję ofiarom i ich rodzinom, ale wszystko ma przyczynę i skutek. Tu masz skutek, ale o przyczynie nikt nie mówi. 8o

Sharn
20-11-2003, 22:46
Przecież jest rozwiązanie. Amerykańce wynocha do domu, Irakijczycy sami sobie wybiorą nowe władze pod nadzorem ONZ, nowe państwo Palestyna, zburzyć nowe żydowskie osiedla i dać Arabom żyć. Na pocztek starczy. Chociaż ani USA ani Izraelowi to nie na rękę, bo gdzie będą zużywać, testować i promować broń której najwięcej na świecie produkują ku uciesze Pejsów zza wielkiej wody?

P.S. Jak by po Mokotowie, Woli czy innej dzielnicy musielibyście chodzić na paluszkach to nie wysadzalibyście wroga? Pytanie retoryczne bo za okupacji wysadzali, a Niemcy nazywali to terroryzmem właśnie. I podejrzewam, że np. w Japonii to tłumaczono tak jak teraz to tłumaczy się nam - "walka z terrorem" i inne bzdury.

P.S.2 No i pewnie zaraz będę niepopularny wielce... 8o

arczi
20-11-2003, 22:50
Michał. Marnujesz się w tych Cyberach... Ty się lepiej za politykę weź. Bo dobrze ci z ryja patrzy ;)

yusta
20-11-2003, 22:52
Przecież jest rozwiązanie. Amerykańce wynocha do domu, Irakijczycy sami sobie wybiorą nowe władze pod nadzorem ONZ, nowe państwo Palestyna, zburzyć nowe żydowskie osiedla i dać Arabom żyć. Na pocztek starczy. Chociaż ani USA ani Izraelowi to nie na rękę, bo gdzie będą zużywać, testować i promować broń której najwięcej na świecie produkują ku uciesze Pejsów zza wielkiej wody?

P.S. Jak by po Mokotowie, Woli czy innej dzielnicy musielibyście chodzić na paluszkach to nie wysadzalibyście wroga? Pytanie retoryczne bo za okupacji wysadzali, a Niemcy nazywali to terroryzmem właśnie. I podejrzewam, że np. w Japonii to tłumaczono tak jak teraz to tłumaczy się nam - "walka z terrorem" i inne bzdury.

U mnie masz zajebiście wielkiego plusa :D

Kawa
20-11-2003, 22:53
.S. Jak by po Mokotowie, Woli czy innej dzielnicy musielibyście chodzić na paluszkach to nie wysadzalibyście wroga? Pytanie retoryczne bo za okupacji wysadzali, a Niemcy nazywali to terroryzmem właśnie. I podejrzewam, że np. w Japonii to tłumaczono tak jak teraz to tłumaczy się nam - "walka z terrorem" i inne bzdury.

Miałem na ten temat ostatnio dyskujse z historykiem na lekcji. Człowiek ten (skądinąd bardzo inteligentny) z uporem maniaka oskarża palestyńczyków oterroryzm nie zauwazając winny Zydków. Podałem mu wiec przykład walki z brojnej w czasie II wojny z pytaniem czy OBRONCÓW POLSKI tez uważa za trrorystów. Koles zacząl sie platac w zeznaniach, ale racji nie przynał. Zastanawiam sie czy on nie jest jednym z nich :/ ;)

Sharn
20-11-2003, 22:53
Michał. Marnujesz się w tych Cyberach... Ty się lepiej za politykę weź. Bo dobrze ci z ryja patrzy ;)

A bo ja ostatnio jakiś taki praktyczny się stałem... :]

Sharn
20-11-2003, 23:03
.S. Jak by po Mokotowie, Woli czy innej dzielnicy musielibyście chodzić na paluszkach to nie wysadzalibyście wroga? Pytanie retoryczne bo za okupacji wysadzali, a Niemcy nazywali to terroryzmem właśnie. I podejrzewam, że np. w Japonii to tłumaczono tak jak teraz to tłumaczy się nam - "walka z terrorem" i inne bzdury.

Miałem na ten temat ostatnio dyskujse z historykiem na lekcji. Człowiek ten (skądinąd bardzo inteligentny) z uporem maniaka oskarża palestyńczyków oterroryzm nie zauwazając winny Zydków. Podałem mu wiec przykład walki z brojnej w czasie II wojny z pytaniem czy OBRONCÓW POLSKI tez uważa za trrorystów. Koles zacząl sie platac w zeznaniach, ale racji nie przynał. Zastanawiam sie czy on nie jest jednym z nich :/ ;)

To zapytaj jeszcze czy wie co to żydowska Hamada. Po wojnie tereny Izraela znalazłysię pod opieką brytyjską. Żydzi stworzyli sobie organizację typowo terrorystyczną (Hamadę właśnie) i w zamachach bombowych zabili mnóstwo angielskich żołnierzy i działaczy arabskich, którzy też rościli sobie prawo do podziału terenu. Angole zabrali dupę w troki, Żydki sobie zarządziły własny porządek (oczywiście przy pomocy US) i mamy teraz pasztet. Dzieła dokonały izraelskie czołgi podczas wojny Kipur (czy jakoś tak, nie mam źródeł z pamięci walę) bodajże 13 letniej i Araby tak sobie żyją w niemal gettcie pól wieku. też bym był zły, niepowiem. A teraz jeszcze Izrael buduje mur na granicy terenów okupowanych żeby ich zniszczyć gospodarczo. To plus embarga i naciski USA doprowadzi do emigracji lub wymarcia Arabów na tych terenach.

P.S. Skoro jest wrzystko wporzo to czemu tereny okupowane to właśnie tereny okupowane, hę? Ten termin używają i w USA i Judlandii... 8)

legart
21-11-2003, 07:53

Tylko polski ruch oporu czy podczas rozbiorów (organizacja bojowa PPS) czy też podczas drugiej wojny światowej walczył z celami militarnymi, policyjnymi, lub też administracyjno-represyjnymi czy też ze zdrajcami i kolaborantami. Postronne osoby rzadko ginęły (chociaż tu niechlubny wyjątek stanowią akcje terrorystyczne komunistów). A terrororystom arabskim obojętne jest czy podczas zamachów zginą kobiety i dzieci lub paru ziomków w wierze w Allacha. Arabowie oprócz prób walki ze swoimi wrogami zastraszają przy okazji swoich mniej wojowniczych oraz umiarkowanych ziomków.
Słyszał ktoś o Algierii gdzie bojownicy arabscy wycinali w pień całe beduińskie osady tylko dlatego że mieszkańcy pustyni chcieli żyć w pokoju i to całkiem niedawno?

Tak jak mi się nie podoba państwowy terror Izraela czy różne często nieprzemyślane operacje wojskowe USA, tak też arabski terror napawa mnie obrzydzeniem i przerażaniem.

A wiecie skąd się wzieły arabskie zamachy samobójcze? Na początku lat osiemdziesiątych arabski kamikadze wjechał ciężarówką wypełnioną trotylem w koszary amerykańskie koszary w Bejrucie. Skutek ponad dwustu zabitych marines i wycofanie się USA z Libanu. Od tamtej pory arabskie organizacje terrorystyczne uwierzyły w potęgę samobójczych akcji terrorystycznych na wielką skalę.

1916
21-11-2003, 09:38
Bin Laden realizuje swój zbrodniczy plan: jego terroryści znów zaatakowali największe miasto Turcji. Tym razem na celownik wzięli konsulat Wielkiej Brytanii i siedzibę angielskiego banku HSBC. Wczoraj w wybuchach samochodów pułapek zginęło co najmniej 26 osób. Ponad 400 zostało rannych. Nad Turcją zawisła trwoga.

Strach zagościł także w Polsce - nasz kraj również znajduje się na liście celów muzułmańskiego fanatyka i bandyty.

I po co nam ta Unia jak tu nas zaraz bin laden wykończy ! :buhaha:

ale z drugiej strony smieszne to nie jest. :/

Q_(L)
21-11-2003, 12:15
Jest też "aspekt sportowy" tego wydarzenia...

Konsekwencje stambulskich zamachów

W reakcji na dwa czwartkowe zamachy w Stambule, w których zginęło co najmniej 26 osób, Europejska Unia Piłkarska (UEFA) przełożyła dwa mecze w europejskich pucharach, które w przyszłym tygodniu miały odbyć się w Turcji. Zaplanowane na wtorek (25 listopada) spotkanie grupy D Ligi Mistrzów Galatasaray Stambuł - Juventus Turyn zostanie rozegrane 2 grudnia. Wskutek tragicznych wydarzeń Chelsea zrezygnowała ze swej puli biletów na mecz LM z Besiktasem Stambuł i odradziła kibicom wyjazd do Turcji.
"Współpracowaliśmy ściśle z UEFA i władzami tureckimi, aby zapewnić naszym kibicom bezpieczną podróż. Jednak po dzisiejszych zamachach wymierzonych w interesy brytyjskie, biorąc pod uwagę zalecenia ministerstwa spraw zagranicznych i sytuację w Turcji, klub musiał podjąć taką decyzję" - ogłosiła Chelsea na swej stronie internetowej.

Według ostatniego bilansu, zamachy pociągnęły za sobą śmierć co najmniej 26 osób, w tym brytyjskiego konsula generalnego w Stambule.

Mecz Besiktas - Chelsea zaplanowano na 9 grudnia.

UEFA przełożyła również rewanżowy mecz drugiej rundy Pucharu UEFA Maccabi Hajfa - CV Valencia, który miał odbyć się 27 listopada w Izmirze. Nowa data, a także miejsce (ze względu na sankcje UEFA kluby z Izraela nie mogą występować w swoim kraju) tej konfrontacji nie są znane. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

PAP

Sharn
21-11-2003, 13:28
legart - wszystko pięknie, tylko, że jak się wysadza pociąg, to nie myśli się ilu tam jest żołnierzy, a ilu cywilów. Bum i zobaczymy co będzie. Zresztą nie warto pisać o polskich akcjach za okupacji, bo mi nawet babcia mówiła jak się działało z niemiecką ludnością cywilną po wojnie. Nie głskano ich po główkach, oj nie.
A Arabusy rzeczywiście mają dość drastyczne metody, ale (info z pierwszej ręki od Araba) naprawdę już nie wiedzą jak się bronić i walczyć, bo cały świat już ich skazał na destrukcję. Tak jest, czy się komuś podoba czy nie. 8o

legart
21-11-2003, 14:54
legart - wszystko pięknie, tylko, że jak się wysadza pociąg, to nie myśli się ilu tam jest żołnierzy, a ilu cywilów. Bum i zobaczymy co będzie. Zresztą nie warto pisać o polskich akcjach za okupacji, bo mi nawet babcia mówiła jak się działało z niemiecką ludnością cywilną po wojnie. Nie głskano ich po główkach, oj nie.
A Arabusy rzeczywiście mają dość drastyczne metody, ale (info z pierwszej ręki od Araba) naprawdę już nie wiedzą jak się bronić i walczyć, bo cały świat już ich skazał na destrukcję. Tak jest, czy się komuś podoba czy nie. 8o

A po wojnie to inna para kaloszy i faktycznie ludność niemiecka nie miała słodko. Ale pociągi nie były wysadzane (skoro juz przy tym jesteśmy) dla samego wysadzenia, a przeważnie transporty wojskowe (inna sprawa że oprócz wagonów z amucją czesto szły w powietrze składy z rannymi Niemiaszkami), a np kolejki do Otwocka nikt nie wysadzał chociaż w niej ze 3 żandarmów niemieckich siedziało.

Poza tym Arabowie to nie jakieś malutkie plemie indiańskie tylko kilkaset milionów ludzi zamieszkujących poł Azji i spory kawałek Afryki.

Sharn
21-11-2003, 14:59
Poza tym Arabowie to nie jakieś malutkie plemie indiańskie tylko kilkaset milionów ludzi zamieszkujących poł Azji i spory kawałek Afryki.

Indian też było sporo i co z tego? :hmm: Piszę w kontekście kilkudziesięciu/set lat nie kilku... 8)

legart
21-11-2003, 15:06

Indian też było sporo i co z tego? :hmm: Piszę w kontekście kilkudziesięciu/set lat nie kilku... 8)

Cóś mnie się nie chce wierzyć w zagładę Arabów, to raczej my za 40 lat będziemy zasuwać do meczetu na poranną modlitwę, a najbliżej piwo to w Pekinie będzie można kupić 8)

Adams_
21-11-2003, 15:08
Kiedys juz Arab probowal wprowadzic meczety do Polski i zakazac nam picia tosmy ich pogonili w pizdu :) My nie damy rady?

Sharn
21-11-2003, 15:13
No tak legart, doszło do tego, albo niedługo dojdzie, że wóz albo przewóz. One man standing... 8o

wymych
21-11-2003, 15:58
Stary weź sobie na wstrzymanie. Jak pyknie bomba przez idiotyzm polityków to tragedia, jak tysiące umierają w Somalii z głodu przez idiotyzm tych samych ludzi to norma i nie ma tematu. Wiem, że to tragedia, nie musisz mi mówić o tym. Współczuję ofiarom i ich rodzinom, ale wszystko ma przyczynę i skutek. Tu masz skutek, ale o przyczynie nikt nie mówi. 8o

8- 8-
Najpierw dla Ciebie to było takie śmieszne i nagłe się taki poważny zrobiłeś :/

Porter
21-11-2003, 16:22
smiejcie sie z zamachów .... Jak sie matka dowiedziała ze do StoLicy jutro jade , to wpadła w paranoje ze taki stadion to wysmienity cel dla terrorystów... 8-

Sharn
23-11-2003, 14:19

8- 8-
Najpierw dla Ciebie to było takie śmieszne i nagłe się taki poważny zrobiłeś :/

To że czyjaś głupota mnie śmieszy, nie znaczy że mi się podoba do czego prowadzi... :]