PDA

Zobacz pełną wersję : Sześcioletnia dziewczynka dźwignęła 45 kg

Jawor_CDR
19-11-2003, 07:42
Sześcioletnia Tyanna Madsen z Des Moines w stanie Iowa zadebiutowała w oficjalnych zawodach w podnoszeniu ciężarów, dźwigając 99 funtów (45 kg). Dziewczynka waży 28 kg i uprawia ten sport od... trzeciego roku życia.

Ojciec Tyanny, Jeff Madsen jest byłym sztangistą, a dziś właścicielem siłowni w Des Moines. "Ona sama chciała dźwigać ciężary. Ja jej do tego nie zmuszałem" - powiedział.

Tyanna na treningach utrzymała sztangę z jeszcze większym ciężarem - 101 funtów (46 kg). Dziewczynka ma dwóch starszych braci, ale żaden z nich nie pojawia się w sali ćwiczeń. "Oni wolą leżeć na kanapie i oglądać telewizję" - mówi matka, Nicole Madsen.

Według lekarzy podnoszenie ciężarów jest bardzo niebezpieczne dla dzieci, które są narażone na kontuzje, szczególnie na złamania kości i zerwania ścięgien. Jeff Madsen zapewnia, że Tyanna w każdej chwili, jeśli tylko zechce, może przerwać treningi. Jednocześnie ojciec małej sztangistki wyraża nadzieję, że wyczyn córki znajdzie się w księdze rekordów Guinnessa.

8-

noł koment...

Rzeka_LP
19-11-2003, 11:39
Ciekawe do jakiej ksiegi tatus wpisze kregoslup swojej corki za pare lat ... Co za naród, wszystko zrobia zeby tylko byc wyzej i wyzej ... Za dwa lata bedzie ja szprycowal prohormonami :P

legart
19-11-2003, 11:43
Zdaje się że dzieciaki do 14, 15? roku życia nie powinny katować się ciężarami tylko co najwyżej ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Adam-oldboy
19-11-2003, 11:52
Zdaje się że dzieciaki do 14, 15? roku życia nie powinny katować się ciężarami tylko co najwyżej ćwiczenia ogólnorozwojowe.

No właśnie. Posyłam młodego do sklepu w cyklu 2 piwa co 45 min. To chyba jest ogólnorozwojowe.

MaxyM_
19-11-2003, 12:14
Z Iowa, córa farmera, nic dziwnego, choć to USA i po wypłynięciu tej informacji, zaraz jakaś życzliwa dewotka pozwie rodziców małej, że się znęcają na dziecku.

W Polsce jak jest na wsi... Jakiś mały Szczepan lata i przekłada 100kg obornika, doi krowy, karmi świnie i zabija, jeździ traktorem i mieli ziarno. Do tego kilkadziesiąt kilo w workach warzyw nosi.

I to taki mały bohater... A jeżeli ma szczęście to dostanie snickersa, albo będzie miał rubrykę w „Życiu na gorąco”.

A jak szczęścia nie ma... to beczka z kapustą go czeka.

Bo to Polska, nie elegancja Francja.

ems
19-11-2003, 12:18
W Polsce jak jest na wsi... Jakiś mały Szczepan lata i przekłada 100kg obornika, doi krowy, karmi świnie i zabija, jeździ traktorem i mieli ziarno. Do tego kilkadziesiąt kilo w workach warzyw nosi

Szczepan, jak Ty to robisz ze masz przy tym czas na mecze ? :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :rotfl: :rotfl:

MaxyM_
19-11-2003, 12:19
W Polsce jak jest na wsi... Jakiś mały Szczepan lata i przekłada 100kg obornika, doi krowy, karmi świnie i zabija, jeździ traktorem i mieli ziarno. Do tego kilkadziesiąt kilo w workach warzyw nosi

Szczepan, jak Ty to robisz ze masz przy tym czas na mecze ? :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :rotfl: :rotfl:

::o::

O Kuźwa, tak mi się napisało. ::8::

::lol::

Dżon Łejn
19-11-2003, 12:21

zmień na andrzeja albo tośka :lo:
znałem takiego wiejskiego himena
miał duuuuużo pary jak na swój wiek(5-7lat)

Mini
19-11-2003, 12:24
albo koleś mając 15 lat a od 4 pracował we wsi przy pompie. wymiana uscisku dłoni i myślałem ze już mi wszystkie kości połamał

legart
19-11-2003, 12:25

zmień na andrzeja albo tośka :lo:
znałem takiego wiejskiego himena
miał duuuuużo pary jak na swój wiek(5-7lat)

Też znałem wieskiego strongmena, który w wieku 14 lat nosił pod lewą pacha worek cementu, pod prawą drugi, ana karku trzeci 8-

PS Adam-Oldboy masz obsolutną rację, powinieneś dostać order usmiechu za rozwój kultury fizycznej wśród dzieci :)

Dżon Łejn
19-11-2003, 12:27
na bank na wsi znalazłoby się kilku większych strongmenów niż nastolatek pyton
wychodowani na smietanie i jajach od kury a nie z fabryki

Adam-oldboy
19-11-2003, 12:42
legart napisał:
PS Adam-Oldboy masz obsolutną rację, powinieneś dostać order usmiechu za rozwój kultury fizycznej wśród dzieci

Motywację zawodniczą wyzwoliłem w ten sposób, że ściemniłem o bardzo atrakcyjnej promocji-trzeba szukać na wewnętrznych stronach kapsli. '8 .
I ciągle nic :hmm: . Jak się wyda to mam prze :* .

legart
19-11-2003, 12:47
legart napisał:
PS Adam-Oldboy masz obsolutną rację, powinieneś dostać order usmiechu za rozwój kultury fizycznej wśród dzieci

Motywację zawodniczą wyzwoliłem w ten sposób, że ściemniłem o bardzo atrakcyjnej promocji-trzeba szukać na wewnętrznych stronach kapsli. '8 .

8- :buhaha: cofam order uśmiechu, nieładnie kłamczuszkować dziecku :buhaha:

Adam-oldboy
19-11-2003, 12:49
legart napisał:

A ładnie namawiać tatę na jeszcze jedno podejście ;)

Beny
19-11-2003, 12:50
legart napisał:

A ładnie namawiać tatę na jeszcze jedno podejście ;)

No to dobre dziecko jest. :D Chyba. :help:

Kiju
19-11-2003, 12:50
Sześcioletnia Tyanna Madsen z Des Moines w stanie Iowa zadebiutowała w oficjalnych zawodach w podnoszeniu ciężarów, dźwigając 99 funtów (45 kg). Dziewczynka waży 28 kg i uprawia ten sport od... trzeciego roku życia.

Ojciec Tyanny, Jeff Madsen jest byłym sztangistą, a dziś właścicielem siłowni w Des Moines. "Ona sama chciała dźwigać ciężary. Ja jej do tego nie zmuszałem" - powiedział.

Tyanna na treningach utrzymała sztangę z jeszcze większym ciężarem - 101 funtów (46 kg). Dziewczynka ma dwóch starszych braci, ale żaden z nich nie pojawia się w sali ćwiczeń. "Oni wolą leżeć na kanapie i oglądać telewizję" - mówi matka, Nicole Madsen.

Według lekarzy podnoszenie ciężarów jest bardzo niebezpieczne dla dzieci, które są narażone na kontuzje, szczególnie na złamania kości i zerwania ścięgien. Jeff Madsen zapewnia, że Tyanna w każdej chwili, jeśli tylko zechce, może przerwać treningi. Jednocześnie ojciec małej sztangistki wyraża nadzieję, że wyczyn córki znajdzie się w księdze rekordów Guinnessa.

8-

noł koment...

Ta dziewczynka bedzie kaleką,prędzej czy pozniej...ale czy to istotne?Tatus ma nadzieje na rekord w ksiedze Guinessa :fu:

Tomi
19-11-2003, 15:10
Armagedon jest blisko..........***** gdzie ten świat zmierza....niedługo takim na porodówce będą dawać sztangi....

Rzeka_LP
19-11-2003, 15:23
Dla ciekawostki dodam, że nasz rodak, najsilniejszy czlowiek na globie niejaki Pyton :P swoje pierwsze 100 kg wycisnal w wieku 14 lat :] Też mu juz za dlugiej "kariery" nie wroze hehe ... Ale to zupelnie inny przypadek doroslego czlowieka , ktory sam sie na to zdecydowal i wie co robi ... chyba :]

Mazi
19-11-2003, 15:37
Nie chce mi sie wierzyć ,żeby ojciec nie miał na to wpływu ....

"Trenuje" od 3 roku życia ... cięzkie zabawki musiała mieć ... ciekawe ,czy wózek im sie psuł czesto ...

a tak wogole ,to jakoś szkoda mi tej dziewczynki ... :/ ...

Ostry
19-11-2003, 15:51
A mój roczny brat,podnósł wczoraj kubełek z zabawkami,co ważył chyba z kilogram 8- ;)

Kempes
19-11-2003, 15:55
A mój roczny brat,podnósł wczoraj kubełek z zabawkami,co ważył chyba z kilogram 8- ;)

No to za 5 lat macie Guinessa na bank :rotfl:

Mini
19-11-2003, 18:21
Dla ciekawostki dodam, że nasz rodak, najsilniejszy czlowiek na globie niejaki Pyton :P swoje pierwsze 100 kg wycisnal w wieku 14 lat :] Też mu juz za dlugiej "kariery" nie wroze hehe ... Ale to zupelnie inny przypadek doroslego czlowieka , ktory sam sie na to zdecydowal i wie co robi ... chyba :]

taki dorosły to on nie był jak się zdecydował na to zeby zamiast jeździć samochodem ciągnąć go na sznurku