PDA

Zobacz pełną wersję : polski nacjonalizm

biały jeleń
02-11-2010, 10:10
Witam,

Mam na uczelni do napisania pracę zaliczeniową o tożsamości narodowej i historii polskiego nacjonalizmu. Kompletuję bibliografię i wiem, że na forum jest kilka osób, które z pewnością mogłyby mi pomóc i zasugerować jakąś literaturę lub podrzucić godne uwagi artykuły na ten temat. Byłbym bardzo wdzięczny, liczę na Waszą pomoc.

Z kibicowskim pozdrowieniem

Zakillles
17-11-2011, 17:04
Książki świętej trójcy: Roman Dmowski, Zygmunt Balicki, Jan Ludwik Popławski. Ponadto może Jędrzej Giertych?

Biała Legia
17-11-2011, 17:23
1.Andrzej Walicki Naród Nacjonalizm Patriotyzm, Kraków 2009, Wyd Universitas
2.Antonina Kłoskowska Kultury narodowe u korzeni, PWN

DominoNR
17-11-2011, 17:48
"Życie i śmierć dla Narodu. Antologia myśli narodowo-radykalnej z lat trzydziestych XX wieku"
"Krew i Honor" Miłosz Sosnkowski
"Jan Mosdorf Filozof, ideolog, polityk" Mateusz Kotas
"Od ONR do PAXu" Zygmunt Przytakiewicz
"Wczoraj i jutro" Jan Mosdorf

Dysponuję pierwszymi czterema książkami. Myślę, że jeszcze coś się znajdzie. Mogę pożyczyć (jak coś to pw). :)

Czaruś
17-11-2011, 17:52
myślicie że kolega przez rok jeszcze nie napsiał tej pracy zaliczeniowej?

Biała Legia
17-11-2011, 17:53
"Życie i śmierć dla Narodu. Antologia myśli narodowo-radykalnej z lat trzydziestych XX wieku"
"Krew i Honor" Miłosz Sosnkowski
"Jan Mosdorf Filozof, ideolog, polityk" Mateusz Kotas
"Od ONR do PAXu" Zygmunt Przytakiewicz
"Wczoraj i jutro" Jan Mosdorf

Dysponuję pierwszymi czterema książkami. Myślę, że jeszcze coś się znajdzie. Mogę pożyczyć (jak coś to pw). :)

- "Od ONR do PAXu" Zygmunt Przytakiewicz - rewelacyjna książka... kiedyś miałem, ale jak to bywa, ktoś pożyczył i zapomniał oddać...

Biała Legia
17-11-2011, 17:54
myślicie że kolega przez rok jeszcze nie napsiał tej pracy zaliczeniowej?

qrfa... faktycznie

rudy
17-11-2011, 17:58
Książki świętej trójcy: Roman Dmowski, Zygmunt Balicki, Jan Ludwik Popławski. Ponadto może Jędrzej Giertych?

Chłopie wyluzuj trochę! :jejku:
Nie odkopuj starych tematów!!!
Robisz zamęt i mętlik. :wleb:
To nie jest forum do nabijania komentarzy!