PDA

Zobacz pełną wersję : Oprawa na Krytej

tato
13-11-2003, 13:26
Myślę, że warto zgrać oprawę na krytej, bo do tej pory odbywa się to na zasadzie "współzawodnictwa" obu połówek trybuny.
Myślę, że jak zjednoczymy nasze wysiłki, to na krytej możemy osiągnąć niezłe efekty.

Koko
13-11-2003, 13:39
Myślę, że tego nie można po prostu zgrać. To zależy od wyczucia osób, które tam siedzą. Na krytej nie ma prowadzącego doping, więc ciężko jest to zrobić. Z tego samego powodu nie wchodzą w gre żadne głośniki. Jak ktoś słyszy co zarzuca jedna część to powinien szybko wprowadzić na drugą część. Ale troche ciężko to zrobić...

m84
13-11-2003, 13:43
Ja nie chodzę już na krytą ale byłem parę razy. Myślę że zorganizowanie tam jakieś poważniejszej oprawy jest prawie niemożliwe. Ze względu na to że spora cześć osób tam zasiadających nie chce brać czynnego udziału w dopingu. Oni wolą sobie siedzieć i spokojnie oglądać mecz. Ciężko jest Ich przekonać żeby się podłączyli. A co do dpingu to czasami wychodzi Wam to naprawdę nieźle. Ale zawsze można coś jeszcze poprawić. Eh chciałbym żebym ktoś pokazał mi że się myłe i zobaczę jakąś poważniejszą oprawe na krytej :D

Zajacc
13-11-2003, 14:00
Ale mysle ze nie byloby problemu w odpaleniu np wulkanow na calej Krytej (nie tylko na jednej ze stron :/ ) ... bo glupio to wyglada jak na polowie cos sie dzieje (race, wulkany, wrony) a na drugiej dupa...

hm... moze Adi260 z Kryta Fans sie o tym wypowie? '8 no chyba ze dostal bana... :]

;)

Koko
13-11-2003, 14:42
Sorki zrozumiałem, że chodzi o doping. A z oprawą to inna sprawa i myślę, że dałoby radę to zorganizować.

Kawa
13-11-2003, 14:45
Race czy wulkany to bez problemu dałoby sie wodpalić, ale o zrobieniu jakiejs skompliowanej prezentacji mozna raczej zapomniec.
Zajacc Adi ma robic oprawe papierkową i ma szyc sektorówke. Nie mieszaj go w piro :buhaha:

Keleborn
13-11-2003, 14:57
Po pierwsze to jest między połówkami loża honorowa i to zawsze będzie rozdzielone chcąc nie chcąc.

Po drugie to z tym piro na Krytej nie mozna przesadzać (przy niekorzystnym wietrze zwłaszcza) bo na górnej robi się wędzarnia.

Po trzecie - dajcie piknikom siedzieć i się nie ruszać. To w końcu pikniki mają zapełnić nowy stadion.

Po czwarte - przy orkiestrze i na bocznych sektorach lepiej słychać Żyletę niż tych co po bokach. Ale czasami i tak jest nieźle.

arczi
13-11-2003, 15:10
Nie nie nie i jeszcze raz NIE !!!
Żadnych opraw na Krytej! Jestem absolutmie temu przeciwny. To nie ma sensu. Nic na siłę.
Piro? Tak, ale bez przegięcia. Wszystko z umiarem i smakiem. Nie możemy zadymić i udusić Naszych Vipów.
Od ultrasowania jest Żyleta. Czy się to komuś podoba czy nie :>

Ostry
13-11-2003, 15:11
Ciężko jest zorganizować jakąkolwiek oprawę na Krytej.Przed Wisłą,razem z Tupcią :) ,rozdawaliśmy konfetti na D górnej.Później widziałem jak duża część ludzi nie wiedziała w ogóle co z tym zrobić 8- ,albo odkładali to na puste krzesełka.
Jeżeli chodzi o piro,to musi być ono odpalane głównie na dole,z tego względu,że cały dym idzie pod dach.Ludzie się po prostu duszą :/
Najlepiej jakby wszystkich "kumatych" '8 zebrać w jednym miejscu.Wtedy na pewno doping byłby o wiele lepszy.

Koko
Po trzecie - dajcie piknikom siedzieć i się nie ruszać. To w końcu pikniki mają zapełnić nowy stadion.

Jak pikniki mają zapełnić nowy stadion to ja go raczej nie chce :box:

domber
wystarczy jak na krytej beda glosno spiewali

arczi
13-11-2003, 15:15

To jest nieuniknione. Popatrz jak to wygląda w bardziej cywilizowanych krajach. Picnici są motorem napedowym klubów. Nie każdy jest ultrasem, hoolsem itd
Picnici to czy Nam sie to podoba czy nie, to też kibice. Miech sobie beda. Tylko najlepiej bedzie jak beda siedziec na oddzielnych sektorach.
My sobie i Oni sobie. I nie każmy Im na siłę robić opraw, bo to imho głupie jest ;)

KISIE(L)
13-11-2003, 15:17
Na krytej przydała by sie jakas grupa ultras.Podobno miało tam coś powstać ale to było dawno.

arczi
13-11-2003, 15:19
Kuzwa Kisie(L). Po co?? No powiedz mi po co kolejna grupa ultras na Legii? I do tego jeszcze na Krytej :fu:

Koko
13-11-2003, 15:20

To jest nieuniknione. Popatrz jak to wygląda w bardziej cywilizowanych krajach. Picnici są motorem napedowym klubów. Nie każdy jest ultrasem, hoolsem itd
Picnici to czy Nam sie to podoba czy nie, to też kibice. Miech sobie beda. Tylko najlepiej bedzie jak beda siedziec na oddzielnych sektorach.
My sobie i Oni sobie. I nie każmy Im na siłę robić opraw, bo to imho głupie jest ;)

No może masz rację, ale i tak ciężko to będzie znieść.

WD
13-11-2003, 15:21

Zapełnią, ale nie w całości. Liczba fanatyków zostanie mniej więcej taka sama, po prostu pikników na stadionie przybędzie. Cóż, takie jest życie, kto miał zostać fanatykiem, ten już raczej został.

Inna sprawa, że przy korzystyych okolicznościach jakiś nowy piknik z czasem może stać się fanatykiem i w tym sensie większa liczba pikników nie zaszkodzi, będzie po prostu więcej "sił rezerwowych" dla zastępu fanatyków :)

A co do Krytej, to możnaby tam ewentualnie próbować rozkładać jakieś sektorówki, ale znając narzekania wielu ludzi (nawet na Żylecie), że flagami widok im się zasłania, to raczej czarno to widzę.

Adis
13-11-2003, 15:21
Na krytej przydała by sie jakas grupa ultras.Podobno miało tam coś powstać ale to było dawno.
Noo fajnie by bylo gdyby powstala grupa ultras na krytej, bylo by ciekawie. Fakt bylo cos kiedys planowane w tej kwestii, nawet bylo ogloszenie na forum o czyms takim, ale co dalej nie wiem...

Kempes
13-11-2003, 15:22
Niestety przypuszczam ,że oprawe zorganizowaną na trybunach krytej zobaczymy dopiero kiedy...zadaszą żyLete 8o

Pełen szacunek dla ludzi którzy tam siedzą i starają sie jak mogą ,lecz poza dopingiem chyba do niczego wiecej nie da sie nakłonić wiekszosci ''spokojnych''ludzi tam siedzących...

Myśle ,że prędzej takowe ultras udało by sie... na łukach. Ale równiez przy dobrym ''towarzystwie''

Kawa
13-11-2003, 15:22
A co do Krytej, to możnaby tam ewentualnie próbować rozkładać jakieś sektorówki, ale znając narzekania wielu ludzi (nawet na Żylecie), że flagami widok im się zasłania, to raczej czarno to widzę.
Ta i bedzie tak jak na Lechu. Flaga wciągnieta i juz schodzi na dół.

Mini
13-11-2003, 15:28
Kuzwa Kisie(L). Po co?? No powiedz mi po co kolejna grupa ultras na Legii? I do tego jeszcze na Krytej :fu:

no nie możesz nikomu zabronić organizowania się w grupy.
poza tym jakby się dało zamienić dopingujących z krytej na niedopingujacych z Żylety to wtedy byłby dopiero pokaz spiewu na Ż! a na krytej "dupa"

kamyk
13-11-2003, 15:42
mysle ze tam nic wielkiego chyba się nie da zrobić prócz polepszenia dopingu(który i tak czasem jest niezły) jak na meczu z Lechem w maju chyba jak do tej pory najwiecej rac na krytej zapłoneło i fajnie to wygładało:) może i cos by się jednak dało tam zrobic tylko musiełi by to byc naprawde ludzie z charakterem i uparcii :)

arczi
13-11-2003, 15:44
Mini. Ja nikomu niczego nie zabraniam. I nie mam takiego zamiaru. Ja tylko uważam że to jest zbyteczne. A już przede wszystkim nie widze sesnu tworzenia grupy Ultras na Krytej. Oczywiście to moja prywatna opinia, a nie wszystkich CF (zeby pozniej nie było) ;)

tato
13-11-2003, 15:57
Ja także nie widzę potrzeby tworzenia nowej grupy, lecz nie widzę przeszkód aby wykorzystać zapał i potencjał kilku osób (to są ciągle ci sami ludzie), które od jakiegoś czasu próbują robić cokolwiek przed krytą. Fajnie by był to po prostu lepiej zgrać.

tato
13-11-2003, 16:00
Ta i bedzie tak jak na Lechu. Flaga wciągnieta i juz schodzi na dół.
Nie widzę takich problemów w przypadku kartonów. Tym bardziej, że na krytej większość ludzi ma karnety i siedzi na swoich miejscach.
A co do Vipów, to mam ich głęboko... w poważaniu. I tak nie płacą za bilety.

Keleborn
13-11-2003, 16:52

No tak, ale to pikniki mają wyłożyć 30 Eurusiów za bilet i utrzymać naszą drużynę. Tak musi być.

Poza tym piknik z czasem zaczyna śpiewać. Tyle że siedzi i chce wszystko dobrze widzieć. No i są jeszcze veterani...

Adiq
13-11-2003, 16:57
Pomysł tworzenia jakiejś zoorganizowanej oprawy na Krytej jest niemożliwy i w sumie niepotrzebny. Mamy dwie trybuny o takiej samej pojemności.
Na Żylecie ludzie przyzwyczajeni są do stania przez cały mecz, maksymalnego śpiewania, deszczu, dymu i flag.
Ludzie, którzy chcą sobie posiedzieć spokojnie na krzesełku pod dachem, oglądając dokładnie cały mecz i popijając colą, jeść kiełbaskę, mają prawo nie wiedzieć do czego służy balonik, kartonik, czy konfetti oraz narzekać, że flaga zasłania mu widok, a dym z piro, drażni. Właśnie dla takich osób powstała Kryta więc po co to zmieniać? Jak ktoś chce poczuć atmosferę ultras niech pójdzie na Żyletę.

BTW: Prędziej popierałbym tworzenie oprawy na Łuku.

MTP
13-11-2003, 21:47
[quote="Kawa"][quote=WD]
A co do Vipów, to mam ich głęboko... w poważaniu. I tak nie płacą za bilety.
Jak ty 3tyś zł za sezon nazywasz nie placą to rozumiem że ty płacisz więcej??
A co do głownego tematu to bedzie grupa ultrasująca(po prostu kilkudzisieciu zapaleńców nie żadni bez obrazy CF,Arystokraci itp)na krytej czy to sie komus podoba czy nie.

Aigel
13-11-2003, 22:18
Na krytej jest ok atmosfera, a co do piro to jak juz niekturzy pisali strasznie gryzie pozniej ten dym przy zlym wietrze.
nierozumiem troszke slowa piknik, bo dla mnie to osoba ktora przychodzi na jeden, dwa najwazniejsze mecze w sezonie. Ja mam karnet na dolna C i kolomnie od lat siedza te same osoby, wszyscy to starsi ludzie 40-70 lat (ja mam 22 zeby bylo jasne) no i nie dziwie sie ze oni nie spiewaja, nie odpalaja rac, ale czy to sa pikniki? Oni widzieli wiecej meczow niz zdecydowana wiekszosc znas, kilku z nich jezdzi na wyjazdy, od lat kupuja karnet wiec nie wypowiadal bym sie o nich jak o kibicach drugiej kategori, piknikach, czy zlu koniecznym ktore jest potrzebne by troszke zwiekszyc kase klubu.

Keleborn
13-11-2003, 22:53
Kiedyś za piknika uznano tutaj każdego kto nie jeździ na wyjazdy...

Dla mnie piknik to osobnik który przychodzi i ogląda. Nie śpiewa, nie klaszcze - ogląda. Nic w tym złego, to nawet zdrowiej na serce. Z wiekiem ewoluuje się w stronę piknika.

Aby było jasne - piknik - to dla mnie nie jest słowo negatywne, tylko stwierdzające pewien typ zachowań. Który zupełnie mi nie przeszkadza.

szczepan
13-11-2003, 23:04
na D E F nie powinno byc klopoty A B C to jak dla mnie sektor na maksa rodzinny i antyoprawowy

Aigel
13-11-2003, 23:26
na D E F nie powinno byc klopoty A B C to jak dla mnie sektor na maksa rodzinny i antyoprawowy
Na gornej C ekipa z Czerniakowa robi oprawe, na GKSie dre sie ile sil w piersi by nie byc antyoprawowym ;)

szczepan
13-11-2003, 23:29
Na gornej C ekipa z Czerniakowa robi oprawe, na GKSie dre sie ile sil w piersi by nie byc antyoprawowym ;)

siedzialem na gornej C/B przez pewien czas i powiem szczerze ze zadnej oprawy nie widzialem spiew rzeczywiscie tam gdzie jest gorna C jest dobry... proste wydarzenie z meczu przed feta z Odra staje flagowy przed schodami zeby z flaga zaczyna machac i od razu "*********** zaslaniasz "daj mecz ogladac" itp...

Aigel
13-11-2003, 23:57
siedzialem na gornej C/B przez pewien czas i powiem szczerze ze zadnej oprawy nie widzialem spiew rzeczywiscie tam gdzie jest gorna C jest dobry... proste wydarzenie z meczu przed feta z Odra staje flagowy przed schodami zeby z flaga zaczyna machac i od razu "*********** zaslaniasz "daj mecz ogladac" itp...
To nawet pamietam takie cos pozniej trzech kolesi poszlo machac na przed trybune. Dlatego uwazam ze juz wiecej sie nie da zrobic w sprawie oprawy na krytej jest ok, a nie dziwie sie ludzia ktorzy interesuja sie pilka i placa 250 zl za karnet ze nie zycza sobie by im ktos machal przed twarza flaga.
jest zyleta, sa luki, jest kryta od strony Lazienkowskiej i jest kryta od strony kanalku, taki podzial jest ok kazdy znajdzie sobie miejsce gdzie mu najlepiej :)

Bonhart
14-11-2003, 01:08
A ja zadebiutowalem na krytej w meczu z Groclinem i moim zdaniem
doping jest tam o niebo lepszy niz na Zylecie. I nie przekona mnie
zadne pier :* ze dach, ze akustyka itd. Ludzie na krytej po prostu
potrafia rowno spiewac. I daje to swietny efekt. Szkoda tylko ze
nie wszystkim sie chce - siedzialem na F na gorze w 1 rzedzie i czasami
dalem jape razem z sektorem D a wokolo cisza ;)

Bondek RedStar'sAlcoholic
14-11-2003, 01:14

lepszy?? od kiedy?? ...dobry to rozumiem ...ale wciaz tam jest duzo niedzielniakow!!

Keleborn
14-11-2003, 01:21
lepszy?? od kiedy?? ...dobry to rozumiem ...ale wciaz tam jest duzo niedzielniakow!!

I sobotniaków i piątniaków. Generalnie sami intelygenci.
Ale pomyśl jaka to radocha jak Ci niedzielniacy zaczynają dzrzeć japę na mksa i "wciągają się" w doping. Pełny wypas.

Ja sam sprowadziłem 3 nowych w tej rundzie.
D górna. U nas zawsze jest głośno. Grać orkiestra!

Norbas
14-11-2003, 10:56
Czy arczi jest jakiś uprzedzony czy mi się tylko zdaje?

Proponuję poczekać do meczu z Gieksą i po nim ew. wydawać sądy

pozdro

arczi
14-11-2003, 11:29
Nie. Ja jestem tylko pojebany :>
Pozdro

koti
14-11-2003, 11:47
Słuchajcie panowie jak czytam o oprawie na krytej że się nie uda że nie ma kto że to trudne i prawie niemozliwe to sobie myślę że wam się poprostu nie chce wszystko jest możliwe tylko trzeba chcieć a jeżeli macie w głowie jakieś ciekawe pomysły i plan jak ewentualnie je zrealizować wiecie do kogo podbić napewno widzicie na krytej ludzi pracujacych próbujących coś zrobić zawsze można sie spotkać i pogadać tylko ruszczie dupy i dajcie znać że żyjecie i macie pomysł postaramy się go zrealizować
ARCZI nie panikuj nikt nie zamierza tworzyć żadnej grupy to wy jesteście odpowiedzialni za oprawę ale dlaczego nie możemy wam pomóc w ogarnięciu całego stadionu twój argument o VIP-ach jest conajmniej dziwny może masz inne argumenty z przyjemnością o nich pogadam jeżeli nie to jedziemy z oprawą są ludzie chętni do pomocy zarówno po prawej jak i polewej stronie krytej jest potencjał wykorzystajmy go
PANOWIE I PANIE ZACZYNAMY OD WIOSNY CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY DO ROBOTY 8)

arczi
14-11-2003, 12:26
Koti. Z całym szacunkiem. Ale o co chodzi?
Już żałuje że się wcześniej wypowiedziałem w tej kwestii. Wiedziałem że tak będzie.
Po pierwsze primo.
Nic nikomu niczego nie bronię. Z resztą już to pisałem. Chcecie się brać za oprawę na Krytej? Proszę bardzo. Bierzcie. Napisalem tylko że robienie na siłę czegoś na Krytej jest po prostu debilne. I uważam że ta trybuna jest od czegoś innego. I zdania nie zmienię.
Dobrze wiem że jest tam wielu zakręconych maniaków (siedzą tam tez i Cybery) którzy robią dobrą robotę (piro, doping), ale to nie powód zeby zaczac robić tam jakies wieksze oprawy.

ARCZI nie panikuj nikt nie zamierza tworzyć żadnej grupy to wy jesteście odpowiedzialni za oprawę ale dlaczego nie możemy wam pomóc w ogarnięciu całego stadionu twój argument o VIP-ach jest conajmniej dziwny może masz inne argumenty z przyjemnością o nich pogadam jeżeli nie to jedziemy z oprawą są ludzie chętni do pomocy zarówno po prawej jak i polewej stronie krytej jest potencjał wykorzystajmy go
PANOWIE I PANIE ZACZYNAMY OD WIOSNY CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY DO ROBOTY 8)

Po drugie primo.
Nie panikuję :>
Jak ktoś chce to niech sobie tworzy. I tutaj też nie bede robił nikomu żadnych przeszkód.
Jesli chodzi o mozliwosc pomagania Nam to tez broń Boże nikomu nie zabraniamy. Wręcz przeciwnie. Bardzo jest nam ona potrzebna. Bez zaangażowania całego stadionu nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Przy przygotowaniu różnych opraw pomagają nam też ludzie nie koniecznie związani z CF. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. I działamy pod jednym szyldem: Ultras Legia (nie mylić z Ultras L'03 ;) )

A jesli chodzi o tych Vipow to z kolei Ja nie rozumiem.
Vip to nie kibic. Przeszkadza im wszystko. Dym, flagi itd. Przy tworzeniu wszelkich opraw na Krytej jeden sektor bedzie martwy. Ale dobra... nie ważne. Szkoda klawiatury. Macie pomysł. Świetnie. Róbcie. Ale Ja jestem przeciwko. Opinia ta jest tylko i wyłącznie moim osobistym poglądem, a nie ogółu grupy CF.
Pozdro

koti
14-11-2003, 14:08
arczi - Broń Boże nie powinieneś żałować że wyrażasz opinię i przedstawiasz swój punkt widzenia ale polemika na ten temat jest potrzebna
Co do tego że nie zabraniasz nikomu, powtarzam jeszcze raz my wam chcemy pomóc ogarnąc cały stadion i wy (a wiem to napewno)myślicie o tym także jako grupa CF
jeżeli weźmiemy się za to sami (OPRAWA NA KRYTEJ) to wiadomo że będziemy wyglądać słabo I BEZ SENSU wiadomo też że jest wiele przeszkód które wykluczają robienie obrazów takich jak na otwartej wiadomo też że nie możemy ignorować innych kibiców nie zainteresowanych oprawami bo należy im się to za co zapłacili i trzeba szanować ich wolę :hmm: ale z każdej nawet najgorszej sytuacji jest wyjście i można wszystko tak zaplanować że chociaż dużo prostsza oprawa na krytej uzupełni to co będzie się w danym momencie na otwartej
powiedz sam czy nie wyglądałoby to okazalej i nie robiło wrażenia jeszcze większego niż teraz
Trzeba o tym rozmawiać i oczywiście będziemy to robić może kiedyś zmienisz zdanie a to że jedziemy na tym samym wózku to szczera prawda tylko jeżeli się z tym zgadzasz to nie możesz moim zdaniem mówić chcecie to róbcie a raczej ok rozmawiajmy róbmy coś razem
Jeżeli chodzi o łuk też się coś ruszy trzeba go tylko zapełnić na stałe ale jak pewnie zauważyłeś jest coraz lepiej a będzie jeszcze lepiej wtedy ruszymy z konkretną zabawą na łuku ;)
Szacunek dla Ciebie arczi Pozdro

Norbas
14-11-2003, 14:21
Macie pomysł. Świetnie. Róbcie. Ale Ja jestem przeciwko.
Pozdro

Mamy pomysł i zrobimy
nawet jesli jestes przeciwko
pozdro

Sochaczew
14-11-2003, 14:35
jak dla mnie na krytej trzeba więcej ultras włoskiego!!Czy nie mozna by było po jednej stronie VIP-ów dac sektorówki z herbem a po drugiej eLki?? '8

c_zary
14-11-2003, 14:35
A ja nie rozumiem czemu jestescie tak na anty :hmm: Jak chlopaki maja inicjatywe to niech robia. W czym problem?

tato
14-11-2003, 15:10
Ja osobiście jestem za i zamierzam być całkiem aktywny w tej kwesti.
Jeśli ktoś jest przeciw, to już jest jego problem.
A co do vipów, to z przyjemnością powtórzę- mam ich gdzieś.
Tak naprawdę to oni tu przychodzą dla nas- chcą chociaż przez chwilę znaleźć się w "piekle" i poczuć na plecach dreszczyk emocji.
Jakby atmosfera była taka jak np. na Amice, to z pewnością i vipów by tylu nie było.
Niemniej jednak mam ich gdzieś- i tak nie płacą za bilety...

koti
14-11-2003, 15:31
tato może masz jakieś pomysły w tej kwestii mówie o oprawie :)

Ostry
14-11-2003, 15:34
Kumaci wiedzą o co chodzi '8

Arni
15-11-2003, 16:26
Nie wiem jak to będzie wyglądać na krytej, ale jestem pewien, że będą problemy. Zwłaszcza z mentalnością ludzi tam zasiadających.W rundzie wiosennej 2002 na najważniejszych meczach w ówczesnej rundzie kilka osób również chciało tworzyc oprawę i wychodziło wg mojego zdania bardzo fajnie. Chociaz część popcorniaków zastanawiała sie przykładowo, kiedy nalezy rzucić serpentynę i konfetti, albo kiedy zimne ognie odpalić.

KISIE(L)
15-11-2003, 18:39
Ja tylko podałem propozycję którą niektórzy się nie zgodzą ale po co arczi odrazu atakujesz mnie ????

Maku
15-11-2003, 20:09
Ja tam chodzę różnie...czasem na Żyletę a czasem na Krytą i uważam,że na Krytej jest wiele osób,które się nie oszczędzają i śpiewają na całe gardło,starają się innych wciągnąć w doping i często zaczyna to wychodzić :) :) :) Ja zawsze mam zdarte gardło i staram się żeby goście obok mnie też śpiewali:)A co do robienia oprawy na Krytej to jestem całkowcie za...proszę tylko o pomysły...piszcie to się jakoś ustawimy,załatwimy itd.Mam nadzieję, że Żyleta też by ewentualnie pomogła w robieniu oprawy na Krytej.To z herbem Legii po jednej a eLką po drugiej stronie to bardzo dobry pomysł tylko musimy załatwić te flagi żeby je mieć i dogadać się z Żyletą co oni wtedy ewentualnie zrobią żeby to dobrze wyglądało :) .Można by już tak na GKSie coś zrobić...tylko po prostu trzeba się jakoś zgadać z wszystkimi zainteresowanymi ludźmi więc proszę piszcie jak najszybciej o pomysłach szansach itd.Trzeba ożywić Krytą!!!...i to już na GKSie!!!:)

Bonhart
15-11-2003, 20:37

Nie wiem od kiedy, przeciez mowie ze bylem tam pierwszy raz.
Dam ci przyklad - namowilem moja dziewczyne (poznanianke z reszta,
jej dziadek byl kiedys jednym z prezesow Lecha, hehe '8 ) zeby
wybrala sie ze mna na ostatni mecz z Amica. Oczywiscie na Zylete.
I dziwila sie, ze tyle jej nagadalem, ze mlyn, glosny spiew itd. a duzo
glosniej jest po drugiej stronie.

Kiedy bylem na Groclinie dostrzeglem tylko jedna istotna rzecz -
- na krytej ludzie spiewaja w rytmie. Po prostu rowno. I dlatego
mala (w porownaniu do Zylety) grupa z sektorow D i E jest duzo
lepiej slyszalna niz cala trybuna otwarta. Chlopaki z D robia kawal
swietnej roboty i za to duze dzieki ode mnie :+: bo juz myslalem,
ze takie spiewanie na Legii jest niemozliwe.

PS> Na GKS pewnie znowu pojde na Zylete, ale mysle, ze na wiosne bede czestym gosciem takze po 'drugiej stronie mocy' :)

Herman
15-11-2003, 20:58
Kiedy bylem na Groclinie dostrzeglem tylko jedna istotna rzecz -
- na krytej ludzie spiewaja w rytmie. Po prostu rowno. I dlatego
mala (w porownaniu do Zylety) grupa z sektorow D i E jest duzo
lepiej slyszalna niz cala trybuna otwarta. Chlopaki z D robia kawal
swietnej roboty i za to duze dzieki ode mnie :+: bo juz myslalem,
ze takie spiewanie na Legii jest niemozliwe.

To chyba raczej akustyka zadaszonej trybuny wpływa na poziom werbalny...gdyby Żyletka była zadaszona to był by niezły verbal.

Raffi
15-11-2003, 21:18
Akustyka dachu ma ogromne i chyba decydujące znaczenie...Ale też ludzie na krytej śpiewają dużo równiej. D/E górna z T. na czele rządzi. '8 Ostatnio z przyczyn finansowych jestem zmuszony chodzić na odkrytą "I', ale szlag mnie trafia, jak ludzie nie potrafią trzymać rytmu, normalnie jak kolejka...szybciej i szybciej i szybciej..... :fu: I powiem jedną rzecz - doskonale słychać co śpiewa kryta, ale na krytej D/E, gdy ta śpiewa głośno, za cholerę nie słychać Żylety....

yusta
15-11-2003, 21:25
Lewa strona krytej wymiata :] Sektory D, E i F żyją na każdym meczu. Dach oczywiście pomaga, ale nie zmienia to faktu, że na tej części stadionu doping i atmosfera są rewelacyjne. Sporo ludzi od lat zajmuje te same miejsca, większość dobrze się zna, nie tylko z widzenia. Poza tym ktoś kto kieruje tam dopingiem odwala kawał dobrej roboty, do tego od razu w rytm wskakuje orkiestra....

Bonhart
16-11-2003, 00:05
Akustyka dachu ma ogromne i chyba decydujące znaczenie...Ale też ludzie na krytej śpiewają dużo równiej. D/E górna z T. na czele rządzi. '8 Ostatnio z przyczyn finansowych jestem zmuszony chodzić na odkrytą "I', ale szlag mnie trafia, jak ludzie nie potrafią trzymać rytmu, normalnie jak kolejka...szybciej i szybciej i szybciej..... :fu: I powiem jedną rzecz - doskonale słychać co śpiewa kryta, ale na krytej D/E, gdy ta śpiewa głośno, za cholerę nie słychać Żylety....

Dlatego wlasnie to Zyleta powinna dostosowac sie do krytej.Na gadki, ze
z Zylety nie slychac co kryta spiewa odpowiadam - trzeba czesciej i
dokladniej myc uszy. Wielu osobom z otwartej wydaje sie, ze swietny
efekt daje wydawanie z siebie nieskladnych rykow. Nic bardziej
mylnego. I poki ktos z tym czegos nie zrobi nigdy w zyciu na naszym
stadionie nie bedzie takiej atmosfery jaka moglaby byc. :/

Kawa
16-11-2003, 00:13
Na kRytej owiele latwiej zgrac doping gdyz tam spiewa duzo mniej osób. Kryta ma mnijsza pojemność, a przecież nie wszyscy aktywnie uczesniczą w dopingu. Żyleta za to jest rozległa przez co dotarcie dowszystkich jest niemalże niemozliwe.

Bonhart
16-11-2003, 00:33
Na kRytej owiele latwiej zgrac doping gdyz tam spiewa duzo mniej osób. Kryta ma mnijsza pojemność, a przecież nie wszyscy aktywnie uczesniczą w dopingu. Żyleta za to jest rozległa przez co dotarcie dowszystkich jest niemalże niemozliwe.

Wybacz, ale sie z toba nie zgodze. Na Zylecie ciezko jest nawet o zgranie
3 srodkowych sektorow. Wynika to z tego, ze ludzie nie umieja spiewac
rowno. Dlatego tez zawsze uwazalem, ze idealnym rozwiazaniem bylby zakup ze 2 duzych bebnow przy ktorych odpowiedzialni i nieco umuzykalnieni ludzie wybijaliby rytm. Na krytej zdalo to egzamin bardzo
dobrze. Mozna tez sprobowac zebrac w jednym miejscu sektora (niekoniecznie srodkowego)ze 20 dobrze usposobionych wokalnie :) osob, ktore 'jechalyby' to samo co kryta. Bo w tej materii na Rozyka raczej nie mozna liczyc.
Przyznam szczerze, ze nie do konca wiem jak to wszystko ugryzc, zeby ten doping wreszcie sie ulozyl, ale zrobic cos trzeba.
Niektore kluby wloskie czy francuskie tez nie maja w pelni zadaszonych stadionow a jednak doping potrafi bardzo ladnie sie ukladac. Wiec mozna.

disco
16-11-2003, 00:42
czytam i oczom nie wierze. Ktoś kogoś oskarża o rzeczy, których nie napisał, ktos inny interpretuje posty jak chce...
Arczi napisał tylko opinie, że to nie ma sensu, a już jazda.

Bonhart
16-11-2003, 00:47
Moze zamiast oprawy lepiej pomyslec jak zachecic tych z ABC do
glosnego dopingu? :hmm:

szczepan
16-11-2003, 00:47
powiem Wam szczerze dla mnie na 100 % sektory A B C Krytej to powinnien byc prawdziwy sekotr rodzinny a nie Luk...

a co do D E F to ja mam bardzo zle doswiadcznia z E gorna i wiem ze nawet tam jest ciezko o cokolwiek i dlatego w pelni rozumiem o co chodzi Arcziemu...

Arni
16-11-2003, 12:01
Rzeczywiście, ja też sądze, że sektor rodzinny powinien znajdować się na tych sektorach, a ewentualna oprawa powinna dotyczyć pozstałych sketorów i łuku (jeżeli bedzie na więkdzości spotkń zapełniony). Chociaż życzę jak najlepiej pomysłodawcom i wykonawcom opraw na krytej.

Swierzy
16-11-2003, 13:03
... Dlatego tez zawsze uwazalem, ze idealnym rozwiazaniem bylby zakup ze 2 duzych bebnow przy ktorych odpowiedzialni i nieco umuzykalnieni ludzie wybijaliby rytm. Na krytej zdalo to egzamin bardzo
dobrze...
Mysle, ze 3 bebny zdalyby egzamin. Moznaby je rozmiescic na E,G (gniazdo) i I. Powinno to pomoc w zgraniu 3 sektorow, a moze nawet calej trybuny. Do tego potrzeba jeszcze odpowiednich osob do obslugi :)
Ale do tego chyba trzeba sporo kasy, ktos sie orientuje ile taki beben moze kosztowac?

Kempes
16-11-2003, 13:09
Myśle ,że skoro ukazało sie tyle osób z krytej chcących bardzo działać i coś zmienić w tym miejscu to koszty bębnów nie powinny być przeszkodą :)

szczepan
16-11-2003, 13:13
Myśle ,że skoro ukazało sie tyle osób z krytej chcących bardzo działać i coś zmienić w tym miejscu to koszty bębnów nie powinny być przeszkodą :)

Swierzy mowil o Zylecie :P

Bonhart
16-11-2003, 13:13

Temat bebnow dotyczyl Zylety.

Swierzy
16-11-2003, 13:16
Mi akurat chodzilo o Zylete :)
Ale jesli zapalency z Krytej chca nam sprawic mily prezent. ;)

Kempes
16-11-2003, 14:13
***** :rotfl:

sorry

kase tym bardziej by sie uzbierało :P

Adam-oldboy
17-11-2003, 09:32
Krótko w temacie. Cały stadion nie może ultrasować i trzeba się z tym pogodzić.
Kryta: śpiew, szale, orkiestra (bębny?), włączanie do akcji typu konfetti i serpentyny.
Żyleta: j. w. tylko lepiej ;) + piro, kartoniady, szarfy, sektorówki itp.
Niech każdy robi swoje - nie sposób kazać komuś bawić się na siłę.

arczi
17-11-2003, 10:27
Adam :piwo4:
Disco: Pozdro ziomie ;)

Kawa
17-11-2003, 12:19
Beben za Żylecie juz chyba kiedys był.

Sochaczew
17-11-2003, 14:18
Jak dla mnie oprawa na krytej jest potrzebna i to bardzo.Np. na Barcie jak rozwinelismyy sektorówki (na zylecie oczywiscie:))mnóstwo piknikow mówiło ale extra itp.a dzieciaki ktore wychodza z maczu nie opowiadaja o wspaniałych akcjach tylko np,ale fajne sa te kulki co strzelały :))wiadomo wszystko z umiarem!! nie można na krytej zapalić swiec dymnych tak jak na leszku na zylecie bo by sie dziadki podusiły :rotfl: ale rzymskie ognie baloniki rony konfetti i serpentyny jak najbadziej!!

Adiq
17-11-2003, 14:49
Ja również nikomu niczego nie zabraniam, ale pamiętajcie, że jeśli chcecie stworzyć grupę zajmującą się oprawami na Krytej to pamiętajcie, że swoim działaniem wpływacie na wizerunek całej ultrasowskiej Legii.

tato
24-11-2003, 11:22
Myślę, że oprawa na krytej (na meczu z GKS) nikomu wstydu nie przyniosła. Oczywiście trochę szwankowało zgranie, ale to się z czasem wyklaruje i będzie git. Nawet była pioseneczka po rozdaniu sztucznych ogni "Jeszcze nie, jeszcze nieee" - naprawdę było zabawnie.

NORBI
24-11-2003, 15:29
Wbrew tym którzy byli na NIE mysle ,że wyszło całkiem przyzwoicie.A co ważne na krytej pikniki chcą się bawić. Ledwo powstrzymaliśmy ich przed zbyt wczesnym odpaleniem zimnych ogni .Myslę iż w ten sposób ( wersja soft) i oni poczują się aktorami tego widowiska .Jak te dzieciaki się cieszyły trzymając w ręku zimny ogień!!(dorośli zresztą również).A i z komentarzy wynika ,że spora część kibiców jest zadowolona z oprawy na krytej.Oczywiście jak napisałem w wersji soft.Jestem optymistą.

pozdro

MTP
24-11-2003, 16:48
Wbrew tym którzy byli na NIE mysle ,że wyszło całkiem przyzwoicie.A co ważne na krytej pikniki chcą się bawić. Ledwo powstrzymaliśmy ich przed zbyt wczesnym odpaleniem zimnych ogni .Myslę iż w ten sposób ( wersja soft) i oni poczują się aktorami tego widowiska .Jak te dzieciaki się cieszyły trzymając w ręku zimny ogień!!(dorośli zresztą również).A i z komentarzy wynika ,że spora część kibiców jest zadowolona z oprawy na krytej.Oczywiście jak napisałem w wersji soft.Jestem optymistą.

pozdro
Niestety my nie powstrzymalismy.Jest to niestety wina tych co rozdawali bo nie poinformowali.Po za tym troche nas ktos :) przetrzymał z wulkanami i nie wszyscy mogli rozdawać zimne ognie.Ale wasza strona tez miała jeden poślizg wy wiecie z czym.A fontanny wyszły średnio i większej ilosci by było lepiej.Ci co byli na nie myśleli właśnie o oprawach Hard.Ale myśle że i to by mogło wyjść jeśli chodzi o mentalność ale preszkoda jest konstrukcja krytej.Uwierz Arczi że ludzie którzy wg mnie by nie chcieli zimnego ognia brali z miłą checią tak jak Norbi napisał chcieli od razu odpalać i niestety odpalili(pisze o mojej stronie) ale to juz wyjaśniłem wcześniej po za tym czlowiek na bledach sie uczy.Aha i THX za rurki
Pozdro dla Krytej i CF
CZeRNiaKóW rulez

szczepan
24-11-2003, 16:52
jak dla mnie fontanny jezeli to byly te w czasie folii to wyszly ekstra!

NORBI
24-11-2003, 16:57
Fakt.Wyszły by lepiej gdyby odpalone zostały równo.Niestety przez jedną osobe daliśmy ciała :fu: i nie poszło tak jak miało być.Ale nic to jedziemy dalej.
Pozdro

MTP
24-11-2003, 17:18
jak dla mnie fontanny jezeli to byly te w czasie folii to wyszly ekstra!
Szczepan to były duże wulkany a fontanny to były na kijkach kupilismy z Norbi zamiast średnich wulkanów.Aha przypomniało mi sie jak rozdawalismy miedzy soba te fontanny podszedl dzieciak 7-8 lat 120 wzrostu i bierze to ja do niego że chyba nie dosiegnie żeby odpalic,i mu zabraliśmy.

Norbas
25-11-2003, 08:35
Jak na pierwszy raz było całkiem wporzo. Synchronizacja wypracuje się z czasem :) Pamiętajmy że nie od razu Rzym wybudowano :)

Ciekaw jestem opinii wroga zabawy na krytej nr 1 - Arcziego jak jemu podobała się oprawa z tej strony stadionu

arczi
25-11-2003, 11:37
Oj Norbas Norbas... Co Ja mam z Tobą...

Jeśli chodzi o "soft ultras" (czyli o zabawy z piro) na Krytej to już wielokrotnie mówiłem (tak jak ślepy koń na Wielkiej Pardubickiej) że nie widze przeszkód. A Ty ciągle swoje...

Byłem (i nadal jestem) przeciwnikiem "hard ultras" na K. i mowie to już chyba po raz czwarty.

Jesli chodzi o mecz z GieKSą to napisałem w innym temacie że, cytuje: "Kryta, dobra robota" Koniec Cytata ;)
Gdyby nie te zimne ognie to było by gites.

Ps. Skoro uważasz mnie za wroga zabawy na Krytej to... przykro mi troszeczke. Ale masz do tego prawo.

Pozdrawiam.

NORBI
25-11-2003, 17:52
Norbas jak weszły zdjęcia?