PDA

Zobacz pełną wersję : Marszałek Piłsudski

Joker
10-11-2003, 12:31
Od pewnego czasu zastanawiałem sie nad tym postem. Ciekaw jestem co sadzicie na ten temat. Wydaje mi sie ze jako kibice Legii moglibysmy sięgnąc do Historii. nie trzeba chyba tłumaczyc jak wiele Legia jako klub zawdziecza Józefowi Piłsudskiemu, nie mówiac o samej nazwie wywodzącej sie z czasów Legionów. Moze warto by było zastanowic sie nad jakas forma upamietnienia tego wybitnego i tak wielce zasłuzonego dla Polski i Legii czlowieka. zastanawiam sie tylko jak to zrobic. Z jednej strony to była tak wielka osobowosc (bohater narodowy) ze nie wypadałoby jakos urazic jego czci. Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza, do którego sam mam wielki sentyment. marszałek doczekał sie juz wielu szkół, ulic, palców etcetera swojego imienia. Moze wiec fajnie by było zrobić "wielka flage" na cała Żylete z podobizna Marszałka??? To tylko propozycja ale mam wrazenie ze warto by był wrócic do korzeni, i przypomnieć wszystkim skąd wywodzi sie Legia. Byłoby to odpowiedza takze dla tych którzy czepiaja sie Historii Legii czasów komuny. Wydaje mi sie tez ze odwolanie sie do tradycji legonowej mogłoby otworzyc dla Legii wiele drzwi nie tylko w Warszawie (moze pomóc w budowie nowego stadionu???). Ciekaw jestem co sadzicie na ten temat. wydaje mi sie ze byłoby to bardzo ciekawe odwołanie sie do chlubnej historii. zwłaszcza gdyby dołożyc do tego jakas rocznice. Pozdrawiam.

Raffi
10-11-2003, 12:35
Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza,

Hmmm. Nasz stadion aktualnie i od zawsze nosi nazwę : Stadion Wojska Polskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego :>

Mrozik
10-11-2003, 12:47
Nazwe stadionu wyjaśnił Raffi. A co do wielkiej flagi to nie podoba mi sie ten pomysł...

dyha
10-11-2003, 12:53
Nazwe stadionu wyjaśnił Raffi. A co do wielkiej flagi to nie podoba mi sie ten pomysł...

Wpierw to my zróbmy Panorame , ale pomysł niegłupi , choć ja wolałbym sekroówke wielkości Herbu czy eLki z podobizną Kazika.

Joker
10-11-2003, 13:20
Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza,

Hmmm. Nasz stadion aktualnie i od zawsze nosi nazwę : Stadion Wojska Polskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego :>

Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.??? W tym temacie niestety sie nie orientuje. Co do "wielkiej flagi" to nie ulega watpliwosci ze teraz robimy Panorame Warszawy bez dwóch zdań. Chodziło mi o pomysł na przyszlosc. W 2006 r. bedzie rocznica 90 lecia klubu ale mozna by było juz wczesniej (dwa lata, rok) cos przygotowac i rok 2006 obchodzic juz hucznie. mówie o wiekiej fladze tego wzgledu iz mniejsza (mała) moim zdaniem moglaby nie oddac wielkosci marszałka. Ale to oczywiscie temat do dyskusji. moze warto by było zainteresowac tym srodowiska legionowe?? ale to chyba bardziej zadanie wladz klubowych niz kibiców. moim zdaniem wielka podobizna Piłsudskiego (z charakterystycznymi krzaczastymi brwiami) spogladajaca na Stadion swojego imienia (bądź w przyszłosci imienia Kazia Deyny) moglaby wygladac imponująco, i tak samo jak Panorama Warszawy odnosic sie do zwiazków Legii z historia kraju i miasta. Jak mówie warto wrcic do korzeni. Pozdrawiam.

Nazgul
10-11-2003, 13:49

Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.???.

Pewnie nie było to zmienione a tylko zapomniane :) jak z Hitlerem w Zabrzu...

kud(L)aty68
10-11-2003, 14:05

Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.???.

Pewnie nie było to zmienione a tylko zapomniane :) jak z Hitlerem w Zabrzu...

Dokladnie - nazwa nigdy nie zostala oficjalnie zmieniona. Chyba male przeoczenie "bossow" poprzedniej epoki. Ale...z drugiej strony nie do konca - poniewaz tak jak joker wiekszosc skupia sie na pierwszym czlonie nazwy.
A moze wzorem Anglikow pomyslec nad nazywaniem poszczegolnych trybun - np.: Zyleta - To z angielska - DEYNA Stand ;), Kryta - Brychczy Stand, zakola odpowiednio - Grotynski i..... hm...no wlasnie kogo proponujecie? Moze Martyna Stand?

Joker
10-11-2003, 14:27
kud(L)aty68 całkiem niełzy pomysl z tymi trybunami. wtedy wyszlo by ze stadion jest imienia Marszałka Pilsudskiego i trybuny im. Deyny, Brychczego i ....to by było na tyle bo zakola jak na razie to wstyd. Chyba ze przy nowym stadionie powstały by piekne zadaszone trybunki, wtedy mozna by było dodac 2 nowe nazwy np Zieliński Stand. w kazdym razie nadchodząca rocznica, i pomysl z Piłsudskim (czy to z wielka flaga czy w jakis inny sposób) móglby zwrócic uwage całej Polski i władz panstowych jak bardzo zasluzony to klub. odwołanie sie do tradycji piłsudczykowskich na pewno przywołalby rowniez sympatie jeszce wiekszej czesci społeczenstwa do Legii niz ma to miejsce teraz. Legia Mistrz 2004!

Koko
10-11-2003, 15:30
Joker a ja myślę, że tak jak sam napisałeś na 2006 rok powinniśmy zrobić sektorówkę z podobizną Marszałkam Piłsudskiego, jednak taką jak Wielki Herb i Elka. To bedzie 90 rocznica, więc bardzo by to pasowało na tę okazję. Co do trybun to chyba słaby pomysł, nie mamy aż tak świetnych trybun, żeby je nazywać czyimś imieniem. Ale ogólnie dobry pomysł, bo trzeba jakoś upamiętnić tę postać.

Joker
10-11-2003, 15:37
Joker a ja myślę, że tak jak sam napisałeś na 2006 rok powinniśmy zrobić sektorówkę z podobizną Marszałkam Piłsudskiego, jednak taką jak Wielki Herb i Elka. To bedzie 90 rocznica, więc bardzo by to pasowało na tę okazję. Co do trybun to chyba słaby pomysł, nie mamy aż tak świetnych trybun, żeby je nazywać czyimś imieniem. Ale ogólnie dobry pomysł, bo trzeba jakoś upamiętnić tę postać.

Cieszę sie ze myslimy podobnie. Własnie taka sektorówke sobie wymarzylem. A czasu jest jeszce sporo zeby dopracowac wszystkie szczegóły, bo na razie to tylko pomysł. i to dosc daleko w czasie osadzony. dlatego wszelkie przemyslenia sa jak najbardziej na miejscu i zapraszam do dyskusji.

kud(L)aty68
10-11-2003, 15:39

Nie jest to pomysl "na teraz" raczej na nowy stadion. gdzie trybunki maja byc paluszki lizac ;)

Koko
10-11-2003, 16:29

Nie jest to pomysl "na teraz" raczej na nowy stadion. gdzie trybunki maja byc paluszki lizac ;)

A to się nie zrozumieliśmy. W takim razie popieram, wtedy byłoby to wskazane. Chociaż nowy stadion raczej szybko nie powstanie... 8o

Bondek RedStar'sAlcoholic
11-11-2003, 00:25
a wracajac do tematu to moze i marszalek zasluguje na "cos", ale stadion, sektorowka?? to chyba nie to...

Joker
11-11-2003, 09:28
a wracajac do tematu to moze i marszalek zasluguje na "cos", ale stadion, sektorowka?? to chyba nie to...

No własnie po to jest ten temat zeby cos skonkretyzowac. A wg Ciebie co by było odpowiednie?? Szczerze mówiac oprócz sektorówki to pod wzgledem kibicowskim ciezko cos wymyslic :/ ... Dlatego słuchamy pomysłow.

Bondek RedStar'sAlcoholic
11-11-2003, 13:55

No własnie po to jest ten temat zeby cos skonkretyzowac. A wg Ciebie co by było odpowiednie?? Szczerze mówiac oprócz sektorówki to pod wzgledem kibicowskim ciezko cos wymyslic :/ ... Dlatego słuchamy pomysłow.

...nie moge wypowiadac sie za innych ale Pilsudski = PPS, a mi jakos lewizna nie pasuje :/ ...z drugiej strony jakas mala tablica na nowym stadionie... ;)

Pesto
11-11-2003, 17:56
pomysł ciekawy , ale kontrowersyjny

Piłsudski jest "własnością" całego narodu , z Legią się jakoś nie identyfikował , al. Piłsudskiego kojarzy się raczej z innym klubem :]

słynni patrioci związani z Legią to mjr "Hubal" Dobrzański i gen. "Niedźwiadek" Okulicki - inna sprawa , że nie są tak powszechnie znani jak marsz. Piłsudski

PS "Wojsko nie może być piłką , którą partie i stronnictwa robią sobie tzw. gole" - J. Piłsudski

ems
11-11-2003, 18:02
Pilsudski nadal Legii stadion :P

Joker
11-11-2003, 18:25
pomysł ciekawy , ale kontrowersyjny

Piłsudski jest "własnością" całego narodu , z Legią się jakoś nie identyfikował , al. Piłsudskiego kojarzy się raczej z innym klubem :]

słynni patrioci związani z Legią to mjr "Hubal" Dobrzański i gen. "Niedźwiadek" Okulicki - inna sprawa , że nie są tak powszechnie znani jak marsz. Piłsudski

PS "Wojsko nie może być piłką , którą partie i stronnictwa robią sobie tzw. gole" - J. Piłsudski

Z Legia moze za bardzo sie nie identyfikował w koncu był z Wileńszczyzny chłopak. Ale Legiony.. i sama nazwa Legia. Legia duzo mu zawdziecza chociazby przekazanie terenów na których stoi dzisiejszy stadion, ktory zreszta jest jego imienia jak sie okazało. ale widze Pesto ze masz duza wiedze (juz nie pierwszy raz mnie pozytywnie zaskakujesz). Duzo czytasz z historii?? moze jestes moim kolega po fachu hehe . Pozdrawiam.

Pesto
11-11-2003, 23:56
jako student politologii jestem z historią za pan brat :)

Sam Piłsudski to b. ciekawa postać - ale jeszcze raz podkreślam , nie był jakimś wielkim fanem Legii , więc sektorówka z jego twarzą byłaby trochę na wyrost.

Inna sprawa , że w latach 1926 - 1935 uwielbiany Dziadek stał się dyktatorem próbującym rządenia batem. Niezbyt mu wyszła sanacja gospodarki , a zwłaszcza walka z korupcją. Wprawdzie Polska otrzymała silną władzę wykonawczą , ale za cenę dyktatury , cenzury i obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej.

Fakt , że swoją cegiełkę dołożyła katolicka prawica , nienawidząca marszałka jak zarazy - najpierw w konstytucji 1921 ogromnie zmniejszając uprawnienia prezydenta , potem w 1922 zabijając głowę państwa (precedens w 1000-letniej historii Polski) , a jeszcze później dążąc do własnej dyktatury.

Joker
12-11-2003, 15:55
jako student politologii jestem z historią za pan brat :)

Sam Piłsudski to b. ciekawa postać - ale jeszcze raz podkreślam , nie był jakimś wielkim fanem Legii , więc sektorówka z jego twarzą byłaby trochę na wyrost.

Inna sprawa , że w latach 1926 - 1935 uwielbiany Dziadek stał się dyktatorem próbującym rządenia batem. Niezbyt mu wyszła sanacja gospodarki , a zwłaszcza walka z korupcją. Wprawdzie Polska otrzymała silną władzę wykonawczą , ale za cenę dyktatury , cenzury i obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej.

Fakt , że swoją cegiełkę dołożyła katolicka prawica , nienawidząca marszałka jak zarazy - najpierw w konstytucji 1921 ogromnie zmniejszając uprawnienia prezydenta , potem w 1922 zabijając głowę państwa (precedens w 1000-letniej historii Polski) , a jeszcze później dążąc do własnej dyktatury.

Acha no ja po historii :).
Wiesz wydaje mi sie ze nie był fanem zadnego zespołu piłkarskiego. Chodzi mi o korzenie czyli Legiony od których to swa nazwe wywodzi Legia. To są pierwociny, pępowina. Potem miejsce czyli stadion i tereny które przekazał Legii. Poza tym Legia to był klub wojskowy tego nie da sie ukryc. warto czasami wrócic do samego poczatku.
Faktycznie był dyktatorem ale w owczesnej Europie tylko Czechosłowacja nie była panstwem totalitarnym albo autorytanym wiec Polska nie jest pod tym wzgledem jakims wyjatkiem. Moim zdaniem nie było tak źle. Poza tym istnieje poglad iz gdyby nie Piłsudski do władzy doszła by endecja co wpedziłoby nasz kraj w objecia Hitlera i dostawalibysmy pewnie razem z Niemcami baty pod Moskwą (nie mówiac iz wtedy mogłyby powstac obozy koncentracyjne w Polsce stricte dla Zydów i wieźniow politycznych i to na wieksza skale).
No ale to wszytsko odpryski tego tematu.
Moim zdaniem sektórowka nie byłaby naduzyciem a wrócilibysmy do pieknej tradycji.

Dżon
28-12-2003, 09:02
Na razie jest tylko trans z marszałkiem, wykonany przez mojego kumpla - Znachora z pomocą moją i kumpli :)
http://www2.legialive.pl/oko/74.jpg - tu go widać nieco

fenixpasy
29-12-2003, 13:25
Stadion Cracovii od dawna nosi imię Józefa Piłsudzkiego. Przed II wojną światową marszałek chodził na mecze Cracovii i był jej sympatykiem.

ems
29-12-2003, 14:37
8-

biorac pod uwage wspolna przeszlosc, pomyliliscie sie chyba w doborze zgody w stolicy :)

bayo
29-12-2003, 14:54
Stadion Cracovii od dawna nosi imię Józefa Piłsudzkiego. Przed II wojną światową marszałek chodził na mecze Cracovii i był jej sympatykiem.

O to pewnie w następnym numerze "Polonia OLE" napiszą, że jeździł na wyjazdy Polonii :D na Kasztance '8
Przywłaszczą sobie jak wiele rzeczy sobie przywłaszczyli, w tym są najlepsi...

Q_(L)
29-12-2003, 15:08

To pewnie o kogo innego chodzi :hmm:

fenixpasy
29-12-2003, 15:48
Oczywiście Józefa Piłsudskiego:).

Joker
31-12-2003, 11:02

Taaa z pewnoscia. Jeżeli juz "kibicował" jakiemus klubowi rzeczywscie to raczej klubowi z Wilna. Z Legia jest zwiazany poprzez Legiony, od których Legia wywodzi swój rodowód i nazwę.

legart
31-12-2003, 11:35
A ja mam żal do "Dziadka" że przekazał tereny Legii ustnie, a nie poparł tego jakimś aktem notarialnym.

Joker
31-12-2003, 17:11
A ja mam żal do "Dziadka" że przekazał tereny Legii ustnie, a nie poparł tego jakimś aktem notarialnym.

Inne czasy troszke wtedy były. kto by wtedy przypuscił :hmm: :hmm: ze teraz taka lipa z tym bedzie.

fenixpasy
15-06-2004, 14:35
W lewym górnym rogu-stadion im. Józefa Piłsudskiego, na potwierdzenie moich słów:).Zdjęcie z 1935 r..
http://www.teraz.pasy.net/fotogalerie/historia/98-lat-cracovii/images/1935_stadion.jpg

mOFMC
15-06-2004, 16:05
A moze wzorem Anglikow pomyslec nad nazywaniem poszczegolnych trybun - np.: Zyleta - To z angielska - DEYNA Stand , Kryta - Brychczy Stand, zakola odpowiednio - Grotynski i..... hm...no wlasnie kogo proponujecie? Moze Martyna Stand?

Luk od strony kanalku proponuje nazwac:
- Szczesny stand
-Vukovic stand
-Bojarski stand
-Czereszewski stand*
;)
*niepotrzebne skreslic

kozi
15-06-2004, 16:47
A co takiego przywłaszczyli sobie Poloniści?
Piłsudski patronem Legii i Niemen pewnie też!
Jeżeli ktoś tu mówi przywłaszczaniu to ten temat pasuje jak ulał
Najbardziej "komunistyczny" klub w Polsce ze stadionem im Piłsudskiego - chyba po to, żeby się Dziadek w grobie przewrócił.

Pozdrawiam

mOFMC
15-06-2004, 17:19
Najbardziej "komunistyczny" klub w Polsce ze stadionem im Piłsudskiego - chyba po to, żeby się Dziadek w grobie przewrócił.

A forow to kolega nie pomylil?

Fizi
15-06-2004, 18:19

Pozdrawiam

kozi głupiś jak koza

jeśli uważasz, żę Legia ostała założona przez komunistów, to musicsz chyba przyjąć , że Legiony Piłsudskiego były bojówką komunistyczną

Jeśli chodzi o komunizm - rozumiem twoje rozczarowanie faktem , iż Polonii przypadł kiepski patron w osobie PKP za czasów komuny, ale to nie nasza wina

pewnie wolałbyś, żeby patronem tym przez cały tamten okres pozostała praska komenda milicji obywatelskiej , pod której auspicjami KSP zdobywała pierwszy tytuł, ale o tym wolisz nie pamiętać pewnie , bo to nie pasi do polonistycznej wersji historii i tej waszej śmiesznej martyrologii :lol:

to tak tytułem wstępu

a na zakończnie :fuckyou:

Nazgul
15-06-2004, 19:13

Pozdrawiam

Napisz coś jeszcze, nieźle się czyta - zupełnie jak przygody żołnierza Czonkina :D

shad
15-06-2004, 19:45

Pozdrawiam

Napisz coś jeszcze, nieźle się czyta - zupełnie jak przygody żołnierza Czonkina :DPrzystępność za niską cenę :rotfl: :>
PS Legia klubem komunistycznym?? Żeśta się uwzięli :ksp: KSP=Komenda Stołeczna Policji?? :nie_wiem: :rotfl: Tak jak Wisłe przerobili na Milicyjny tak i w Legii (jako, że od założenia była klubem wojskowym) siedzieli czerwoni wojskowi. W Polonii może mi powieaz, że siedzieli opozycjoniści a nie mianowani z góry aparatczycy?? :o

szczepan
15-06-2004, 23:57
W lewym górnym rogu-stadion im. Józefa Piłsudskiego, na potwierdzenie moich słów:).Zdjęcie z 1935 r..

mnie zastanawia jedno... dlaczego nie wyrazny jest ten napis nad nazwa patrona bo ja widze GIER ale to co bylo przed jakos tak nie naturalnie nie widac... :nie_wiem:

nie to ze sie czepiam ale jest poprostu ciekawy...

do tego co pisal o Nas komunisci... moj drogi gdybysmy my byli ulubiencami PZPR a wy opozycjonistami to zaufaj mi jeden podpis sekretarza i was by nie bylo a jednak jestescie...

fenixpasy
16-06-2004, 07:09
mnie zastanawia jedno... dlaczego nie wyrazny jest ten napis nad nazwa patrona bo ja widze GIER ale to co bylo przed jakos tak nie naturalnie nie widac... :nie_wiem:

nie to ze sie czepiam ale jest poprostu ciekawy...

Ja też widzę GIER:), ale niewiem też jaki jest tego kontekst:).
Pozdrówki:).

szczepan
16-06-2004, 09:12
no no wiesz fenix mnie poprostu ciekawi co tam bylo napisane... boisko gier, plac gier? jestem ciekaw jak sie kiedys to nazywalo :P

fenixpasy
16-06-2004, 09:45
no no wiesz fenix mnie poprostu ciekawi co tam bylo napisane... boisko gier, plac gier? jestem ciekaw jak sie kiedys to nazywalo :P

Już wiem Park Gier:).

szczepan
16-06-2004, 09:56
a :D dzieki :D

Lesław
11-07-2004, 11:48
Piłsudski wywodził się z PPS i bywał (to fakt historycznie potwierdzony) na meczach Cracovi !

Dlatego nie może być patronem Naszego Stadionu !

Tylko Roman Dmowski !

Raffi
11-07-2004, 11:52
jak to było? "wysiadłem z pociągu 'socjalizm' na przestanku 'Polska' "? 8)

PS Marszałek JEST patronem naszego stadionu.

jarcyś
11-07-2004, 11:53

na przystanku niepodległość

Foxx
11-07-2004, 13:02

Pozdrawiam

Jeśli uważasz, żę Legia ostała założona przez komunistów, to musicsz chyba przyjąć , że Legiony Piłsudskiego były bojówką komunistyczną

Jeśli chodzi o komunizm - rozumiem twoje rozczarowanie faktem , iż Polonii przypadł kiepski patron w osobie PKP za czasów komuny, ale to nie nasza wina

pewnie wolałbyś, żeby patronem tym przez cały tamten okres pozostała praska komenda milicji obywatelskiej , pod której auspicjami KSP zdobywała pierwszy tytuł, ale o tym wolisz nie pamiętać pewnie , bo to nie pasi do polonistycznej wersji historii i tej waszej śmiesznej martyrologii :lol:

to tak tytułem wstępu

a na zakończnie :fuckyou:

Może dodajmy, że pupilem PKP (kosztem Polonii - ten sam budżet) był poznański Lech, dysponujący jednocześnie bardzo mocnym poparciem KW PZPR. Jakoś nie słyszę/czytam pretensji pod ich adresem. Ciekawe, bo z wyjątkiem poboru w kamasze nie było punktów stycznych między Legią i Polonią (inne resorty). W każdym razie mogę napisać to samo, co zwykle po przeczytaniu podobnych ciekawostek zza miedzy :roll: .

1. Jak już zostało napisane - Marszałek jest przedwojennym patronem naszego stadionu, który notabene stoi na terenie przekazanym klubowi jego rozkazem.

2. Jak to się działo, że w wielu dziedzinach sportu (lekkoatletyka, koszykówka, szachy, brydż :oczko: ) KSP odnosiła sukcesy, nawet miała olimpijczyków, a biedna sekcja piłki nożnej była tak "ciemiężona"? Zaiste - jest to dość interesująca wybiórczość komunistów.

3. Może kiedyś jakiś Polonista mi odpowie, jak mogłoby być możliwe, by stacjonująca w Sto(L)icy jednostka wojskowa (a taki status miała Legia) mogła "nie uznać" towarzyszy przywiezionych z za Bugu. Może mieli pójść do lasu i stworzyć drużynę grającą w piłkę z borsukami? I dlaczego Polonia przystąpiła do rozgrywek, legitymizując "czerwoną" ligę?

4. Najważniejsze. Panowie z KSP - za komuny nie było ani jednego przejawu Waszego "antykomunizmu", natomiast teraz strach się bać. Tak się składa, że kibice Legii (obok Lechii, Śląska, Wisły, Pogoni oraz Cracovii - i to wszystko z polskiej ligi) zawsze byli znani ze swojego antykomunizmu. Kibice Lechii zamierzają nawet opisać pewne wydarzenie tego typu z 1984, które nimi wstrząsnęło w okolicznościowej monografii poświęconej ruchowi kibicowskiemu w Gdańsku.

Więc krótko - Wasz "antykomunizm" w obecnych realiach jest jedną lepszych komedii (chociaż średnio zagranych) ostatnich 10 lat :brawo: (zestawienie go z lewackim okresem przy K6 - połowa lat '90 - Wam, i sobie, już miłosiernie daruję)

Kiub
11-07-2004, 13:19

właśnie chciałem poprawić :hyhy:

jarcyś
11-07-2004, 13:25

właśnie chciałem poprawić :hyhy:

poza tym wysiadł (chyba) z czerwonego tramwaju

no ale poza tym wszystko się zgadza

:oczko:

Raffi
11-07-2004, 13:42
ja się tylko zapytałem :P Dziękuję za podpowiedzi :hyhy:

Grzywa
11-07-2004, 15:55
A naszym "patronem" (chyba to to samo co protektor) był gen. Edward Śmigły - Rydz 8)

http://republika.pl/starezdj/rydz.jpg

Nanananana :P :oczko:

Nazgul
11-07-2004, 15:59
A naszym "patronem" (chyba to to samo co protektor) był gen. Edward Śmigły - Rydz 8)

Ja bym się nie przyznawał... :(

Grzywa
11-07-2004, 16:34

A to niby czemu... :/ :zdziwiony:

A jaki masz stosunek do Piłsudzkiego i Sanacji?

Nazgul
11-07-2004, 19:57

Kijów (1920), Zaleszczyki (1939).

A jaki masz stosunek do Piłsudzkiego i Sanacji?

Pozytywny. Choć nie wszyscy ludzie z otoczenia Marszałka mi sie podobali...
Ale to chyba nie temat na ten pokój.

Grzywa
11-07-2004, 21:23

Kijów (1920), Zaleszczyki (1939).

Nie wiem jak ty ale ja się czuje za "płytki" by o tym dyskutować i czy to było dobre czy nie... zresztą z tego co mi się zdaje i się oriętuje to to było na rozkaz właśnie Piłsudzkiego... (Kijów) Ale gdybym miał oceniać to wydaje mi się że tego wymagała racja stanu w Polsce w tamtych czasach ale to już wchodzimy na dyskusje o pogladach i na temat nacjonalizmu którego osobiście jestem zwolennikiem...

Radio
11-07-2004, 21:58
Poza tym Grzywa Rydz-Śmigły (o ile dobrze pamiętam) był ściśle związany z Polonią. To tak na marginesie.

biotronic
11-07-2004, 22:47
A nikt z was nie pomyślał sobie, że marszałek Piłsudski po prostu wielkim Polakiem był ! ? Owszem przekazał tereny Legii, ale chyba nie myślicie, że z sympatii do naszego klubu. On po prostu dbał o rozwój fizyczny oraz rozrywkę dla narodu narodu (bo to tez wazne sprawy :P ). Myślę też, że zarówno, gdy przekazywał tereny Legii, jak i gdy chodził na Cracovię to w dupie miał wszystkie przyszłe kibicowskie waśnie. Wtedy liczyło się coś innego i dziękujcie Bogu, że nie musicie żyć teraz w takich czasach, że waszym największym problemem jest rozstrzygnięcie który klub jest najbardziej, a który najmniej komunistyczny.
Gdyby stolica była w Poznaniu to przekazałby jakieś tereny klubowi poznańskiemu. Proste. Ktoś wspomniał, że jest wiele ulic, placów, szkół im. Piłsudskiego i niech tak zostanie. Starczy.

Fizi
11-07-2004, 23:45
Gdyby stolica była w Poznaniu to przekazałby jakieś tereny klubowi poznańskiemu

gdyby babcia miała wąsy , to by była dziadkiem (nomem omen :hyhy: )

Ktoś wspomniał, że jest wiele ulic, placów, szkół im. Piłsudskiego i niech tak zostanie. Starczy.

A stadion Legii jest imienia Piłsudskiego i niech tak zostanie. Starczy :brawo:

Joker
09-11-2004, 07:51
Na ostatnim meczu z Polonią został upamiętniony Stefan Starzyński.

Może warto wrócić do mojego pomysłu z Marszałkiem Piłsudskim????
W końcu Legia wiele mu zawdzięcza.

Creator
09-11-2004, 12:44
Ach ta pamięć do historycznych wydarzeń... :kurde: