PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy kontrakt Stanko

tato
03-11-2003, 09:08
Myślę, że panowie "działacze" powinni się poważnie sprężyć i szybko podpisać ze Stanko nowy kontrakt. Ten gość powinien zarabiać tyle ile chce, bo na tyle z pewnością zasługuje. Jeśli w Legii nie ma tyle pieniędzy to proponuję oszczędności od zaraz: zwolnić nierobów- Trylnika, Engela, Strejlaua i Olędzkiego. Od razu znajdą się pieniążki na kontrakt dla faceta, który naprawdę na to zasługuje. Można również rozwiązać umowy z Szalą i Jóźwiakiem co również zapewni parę złotych oszczędności.

Discovery
03-11-2003, 10:25
Nowy kontrakt dla Stanko powinien być sprawą najistotniejszą - jest to zawodnik nie do zastąpienia przez jakiegokolwiek innego grającego w polskiej lidze. Zresztą on będzie dobry tylko u nas - za granicą będzie grzał ławę i zejdzie na psy, jak Karwan.
Stanko zostań - szacunek dla ciebie!!! :+:

m84
03-11-2003, 10:37
Ja też jestem zwolennikiem tego żeby podpisać nowy kontrakt ze Svitlicą. Jednak moim zdaniem powinien zarabiać jakieś rozsądne pieniądze. Jeżeli zażąda jakiś kosmicznych kwot to straci w moich oczach i wtedy bym się poważnie zastanowił czy jest sens płacić mu takie pieniądze...

Yevaud
03-11-2003, 11:21
Stanko ma niesamowity instynkt strzelecki

Nie da się jednek ukryc, że on zyje przede wszystkim z dobrych podań, albo dobija strzały odbite przez bramkarzy.
A tez nie da się ukryć, że Svitlica ma większą swobode ruchu, wtedy, kiedy gra w duecie z innym napastnikiem, który też bardzo mocno absorbuje uwage obrońców - w zeszłym roku z Kucharskim, w tym roku z Saganowkim.

Gdy na wiosnę Stanko był mocniej pilnowany, to szalał Sagan, a Svitlica przez okres ponad miesiąca nie mógł trafić do siatki.

Nie uważam, żeby Stanko był więcej wart od Sagana. Jesli nowy kontrakt, to za podobne pieniądze.

rolnik
03-11-2003, 12:28
Myślę, że panowie "działacze" powinni się poważnie sprężyć i szybko podpisać ze Stanko nowy kontrakt. Ten gość powinien zarabiać tyle ile chce, bo na tyle z pewnością zasługuje...
W 100% zgadzam się z Tobą co do tego, że trzeba Stanko dać tyle kasy ile chce (ocywiście w granicach zdrowego rozsądku!). Ale z formami oszczędności to trochę przesadziłeś. Rzecznik prasowy OUT! zgadzam się - nie pamiętam kiedy go w telewizji widziałem. Ale Engel? Człowieku czy Ty naprawdę kibicujesz Legii? :hmm: To, że przyszedł ten gość to naprawdę supersprawa! Fachowiec z górnej półki! :+: Ma masę układów i znajomości, które mogą się klubowi przydać.
Stanko i Sagan to extra duet w ataku, ale Sagan nie jest mniej wart od Svitlicy. Niech zarabiają po tyle samo (obaj razem dostają mniej kasy niż jeden Żurawski) !!!

tato
03-11-2003, 13:08
Jeżeli zażąda jakiś kosmicznych kwot to straci w moich oczach i wtedy bym się poważnie zastanowił czy jest sens płacić mu takie pieniądze... Myślę, że to nam nie grozi bo z tego co słyszałem Stanko chce 600 000 pln za sezon, a to jest mniej niż zarabia leszcz- Żurawski. Nie chcę nawet porównywać Stanko do Żurawia, bo bym musiał Stanko za to przeprosić.
Z pewnością idol Stolicy jest wart pieniędzy, które chciałby zarabiać. ;)

Nazgul
03-11-2003, 13:16
Jeżeli zażąda jakiś kosmicznych kwot to straci w moich oczach i wtedy bym się poważnie zastanowił czy jest sens płacić mu takie pieniądze... Myślę, że to nam nie grozi bo z tego co słyszałem Stanko chce 600 000 pln za sezon, a to jest mniej niż zarabia leszcz- Żurawski. Nie chcę nawet porównywać Stanko do Żurawia, bo bym musiał Stanko za to przeprosić.
Z pewnością idol Stolicy jest wart pieniędzy, które chciałby zarabiać. ;)

Wiesz, ja uważam, że działacze powinni dać Svitlicy te 600 koła rocznie bo wg. mnie nawet jak na polskie warunki to nie są jakieś niebotyczne pieniądze a Stanko jest strzelcem wyborowym. Prawdę mówiąc zobaczywszy ten wątek myślałem, że Stanko już podpisał nową umowę...

A co do Żurawskiego - to nie jest leszcz. To IMO świetny napastnik, tyle że kompletnie inaczej grający niż Svitlica - jeden z najlepszych w te części Europy i chyba jedyny z ligi polskiej który mógłby poradzić sobie we Włoszech czy Hiszpanii - i to wcale nie w najsłabszym klubie. A takie teksty o leszczach itd. jak napisałeś to przystoją na wislakrakow.com/forum a nie tu.

tato
03-11-2003, 13:22
Myślę, że panowie "działacze" powinni się poważnie sprężyć i szybko podpisać ze Stanko nowy kontrakt. Ten gość powinien zarabiać tyle ile chce, bo na tyle z pewnością zasługuje...
Ale Engel? Człowieku czy Ty naprawdę kibicujesz Legii? :hmm: To, że przyszedł ten gość to naprawdę supersprawa! Fachowiec z górnej półki! :+: Ma masę układów i znajomości, które mogą się klubowi przydać.

Ten pan jest już w Legii jakiś czas i jakoś efektów jego pracy nie widać (oprócz co miesiąc wypłacanej, pokaźnej pensji) :fu: Może i ma znajomości, ale ja (wyobraź sobie- kibicuję Legii) oceniam ludzi zawodowo, po efektach ich pracy. W przypadku p. Engela to jedynie marne felietony w NL. Kiero pisze 100 razy lepiej.
Np. p. Grzegorz Kita jest w Legii znacznie krócej a zdołał załatwić już dla Legii kilka kontraktów sponsoringowych. Efekty jego pracy są aż nadto widoczne (choćby na koszulkach).
Pan Engel niestety jest w Legii pasażerem - wiezie się... niestety i jego znajomości i kontakty też.

rolnik
03-11-2003, 14:22
J. Engel obejmując stanowisko dyrektora sportowego Legii zapowiedział, że efektów jego pracy nie będzie widać już po tygodniu czy miesiącu. Potrzeba więcej czasu by móc wydawać sądy.
W wywiadze dla NL :look: przedstawił swoją wizję, jaką politykę będzie prowadził i powiem szczerze, że naprawdę facet dobrze myśli (zapraszam do lektury). Ma u mnie kredyt zaufania.
Co do Grześka Kity to też ma u mnie kredyt zaufania ale osobiście nie wierzę, że obencość w Legii Engela choć w małym stopniu nie przekonały Browarów Warszawskich :+: do podpisania umowy sponsorskiej.
Pozdrawiam :)

Kasja
03-11-2003, 14:44
Dokladnie... Powinni zrobic wszystko zeby Stanko zostal...
Wcale sie nie zdziwie jak sie niedlugo pojawi po niego ktos z jakas ladna sumka... yhhh STANKO MUSI ZOSTAC :D

kamyk
03-11-2003, 15:20
nie ma wątpliwosci ze Stanko musi zostac ale czy zostanie tu sprawa sie zaczyna komplikowac! sami przeciesz wiemy ze Stanko to skarb ale też wiemy ze za takie jakie teraz pieniadze gra to juz napewno nie zgodzi sie na podpisanie podobnego kontraktu! wiec pannowie dzialacze powinni dac mu te 600tys rocznie bo w porównaniu z innymi pilkarzami np. z Wisły lub Groclinu ten kontrakt nie był by taki duzy a jak sam Stanko podkreslil chciałby się tu osiedlic na długi czas! jesli działacze nie dojda do porozumienia to Stanko niestety odejdzie w czerwcu za darmo bo jak wiadomo chce zabespieczyc sie finansowo na przyszłosc i wcale mu sie nie dzwie (rodzina) a przy takich zarobkach jakie ma obecnie w Legii tego sie nie da zrobic ! wiec pannowie działacze pomimo kłopotów finansowych zrobcie wszytko i podpiscie jak najszybcej nowy kontrakt ze Stanko!!!

C@mo
03-11-2003, 15:31
jeszcze latem jakos nie specjalnie martwilo mnie ze Stanko mial odesjsc ale po ostanich wyczynach i indolencji strzleckiej Sagana to nie wyobrazam sobie Legii bez niego

zasluzyl na nowy kontrakt i odpowiednia gaze tyle tylko ze Legia nie jest mu wstanie zaproponowac nawet polowy tego co moze dostac w na Zachodzie,Rosji czy katarze wiec jesli pojawi sie chetny to moze byc problem

rolnik
03-11-2003, 16:13
nie ma wątpliwosci ze Stanko musi zostac ale czy zostanie tu sprawa sie zaczyna komplikowac! sami przeciesz wiemy ze Stanko to skarb ale też wiemy ze za takie jakie teraz pieniadze gra to juz napewno nie zgodzi sie na podpisanie podobnego kontraktu! wiec pannowie dzialacze powinni dac mu te 600tys rocznie bo w porównaniu z innymi pilkarzami np. z Wisły lub Groclinu ten kontrakt nie był by taki duzy a jak sam Stanko podkreslil chciałby się tu osiedlic na długi czas! jesli działacze nie dojda do porozumienia to Stanko niestety odejdzie w czerwcu za darmo bo jak wiadomo chce zabespieczyc sie finansowo na przyszłosc i wcale mu sie nie dzwie (rodzina) a przy takich zarobkach jakie ma obecnie w Legii tego sie nie da zrobic ! wiec pannowie działacze pomimo kłopotów finansowych zrobcie wszytko i podpiscie jak najszybcej nowy kontrakt ze Stanko!!!

:pijemydalej: święte słowa

szczepan
03-11-2003, 16:24
sadze ze dzialacze czekaja jak sie rozwinie sytuacja z Saganem i wtedy beda wiedziec ile hajsu itd... wiec przyjdzie nam troche poczekac... ale oczywiscie chcialbym zeby Stanko juz podpisal nowy kontrakt...

Koko
03-11-2003, 16:46
Jak nie podpisza z nim kontraktu to będzie tragedia roku. Lepiej teraz dać mu więcej niż w czerwcu oddawać za darmo. Poza tym obecna sytuacja Legii w ataku nie jest zbyt dobra, więc działacze do roboty ;)

jarcyś
03-11-2003, 17:35
zatrzymanie SS jest w tym momencie sprawą fundamentalną .

od lat nie mieliśmy takiego napastnika i przez lata go nie zastąpimy jeśli odejdzie.

mam nadzieję, że Engel i spółka to rozumieją i skombinują 600.000 pln

jeśli nie ma skąd to proponuję sprzedać Kiełbowicza

Keleborn
03-11-2003, 19:14
A pamiętam jak wszyscy jechali na Drago, że go ściągnął. Że powolny i kontucję złapał...

A teraz? Analizy ułożenia Jego Lewej Stopy. Pshaw.

50 000 zł miesięcznie... Tyle co Ryszard S.
Stanko dla Legii jest wart takich pieniędzy.

rolnik
03-11-2003, 20:42
Proponuję Stanko taki kontrakt jak dotychczas plus trugie tyle w browarach (oczywiście królewskich :+: ) - powiedzmy butelkowych ;)
Przy takich zarobkach i "diecie" mistrz dla Legii i korona króla strzelców dla Svitlicy murowane !!! 8)

Jackos
03-11-2003, 21:59
Ja tam na miejscu działaczy trochę się potargował, np on chce 600 000 to spróbujmy 450 000 - 500 000. A osiągniemy kompromis i będzie git. Trudno porównywać zarobki piłkarzy Wisły, bo oni mają więcej kasy i mogą sobie pozwolić na małą rozrzutnoś. Co do przykładu Stańka to trzeba pamiętać że wtedy był on jednym z największych talentów w Polsce (a może nawet Europie, w końcu czołowy rozgrywający olimpiady), a Legia uchodziła wtedy za krezusa.

Gutek
03-11-2003, 22:15
Jestem za tym aby dac mu te 60 jak najszybciej bo sie zgloszą po niego bogatsze kluby i bedziemy mieli swoje targowanie :fu: A ktos wie czy on ma w kontrakcie klauzule o minimalnej kwocie na transfer ? :hmm:

Kempes
03-11-2003, 22:20
Kasa jak na Polske spora ,ale nie niemożliwa.
Wisła zatrzymała swojego snajpera....

My również możemy ,pieniądze myśle na to sa tylko ,że nieodpowiednio gospodarowane :/

kontrakt dla Stanko zeby był zadowolony , na 3 lata np byłby swietną wiadomością.

Luk@s
04-11-2003, 07:39
ale zeby podpsal na 3 lata to musi byc naprawde niezla kaska lub klauzula ze moze odejsc za jakas tam kaske, ale to akurat nie bylo by zle, gdyby ta suma byla odpowiednio wysoka :D

Yevaud
04-11-2003, 09:09
Klazula powinna być tak skonstruowana, że do innych klubów Svitlica przechodzi za min. 500.000 Euro za wyjątkiem Partizana Belgrad - 300.000 Euro. To by się chyba Svitlicy podobało i może wtedy zgodziłby się podpisać kontrakt za niższą sumę :P

Z drugiej strony Partizan mógłby w ten sposób zarobic np. 100 000 Euro - kupując od LEgii za 300, a sprzedając za 400.

tato
04-11-2003, 10:02
Klazula powinna być tak skonstruowana, że do innych klubów Svitlica przechodzi za min. 500.000 Euro za wyjątkiem Partizana Belgrad - 300.000 Euro. To by się chyba Svitlicy podobało i może wtedy zgodziłby się podpisać kontrakt za niższą sumę :P

Z drugiej strony Partizan mógłby w ten sposób zarobic np. 100 000 Euro - kupując od LEgii za 300, a sprzedając za 400.
Coś Ci się chyba pokiełbasiło.
Stanko jest kibicem Zwezdy. Nawet synowi dał na imię Zwezdan. A ty chceszgo sprzedawać do Partizana (Vuko mu kibicuje) i myślisz, że się z tego chłopak ucieszy... To tak jak byś proponował Kowalowi transfer na konwiktorską :buhaha:
Podsumowując: 600 000 PLN dla Stanko (bez żadnych dyskusji, boskończy się jak z Kucharzem). Kointrakt na 5 lat i ewentualnie klauzula odejścia za 1 000 000 EURO.

calagan
04-11-2003, 13:15
Tak czytam ten watek i zastanawiam sie skad ten optymizm i beztroska. Szastacie kasa jak gdyby to mozna bylo z portfela wyjac i mu dac, a zapomiancie jakie problemy ma klub obecnie. Z taka latwoscia dajecie Stankovi ta kase, a zapominacie, ze inni gracze zgadzali sie grac za sporo mniejszepieniadze. Skoro teraz Legia zaplaci Svitlicy kupe kasy, to inni potencjalni chetni do gry w Legii jak i obecnie grajacy tez zechca wiekszej kasy. Psychologia. Ktos powie, ze przeciez Svitlica strzela tyle goli - zgoda, ale jak juz ktos wspomnial - on zyje z podan i dobitek po kims. Jak nie dostanie pilki, albo partner w ataku bedzie kolkiem to Stanko zniknie. Postawcie Garcie obok, a atak Legii przestanie istniec. Jeden wolny, drugi niewiele szybszy. Tak, Svitlice nalezy zatrzymac, ale nie za wszelka cene. Jesli jego zadania przekrocza granice rozsadku to niech idzie - trudno. Nie on pierwszy i nie ostatni. Zobaczymy jak bedzie gral w innej, np: lepszej lidze. Byl u nas niedawno koles, ktory uwazal sie prawie za osmy cud swiata - slabo skonczyl - to niejaki Murawski. Wygadany i w ogole. Poszedl do slabiutkiego klubu, szybciutko usiadl na lawie i spadl z nim. Sluch o nim zaginal. Bez klauzuli odstepnego sie nie obejdzie, ale kontraktmusi byc realny - klub musi byc wstanie wyplacic go, a nie miec tylko papierek z suma. Moim zdaniem wazniejsze moze sie okazac zatrzymanie Vuko. On chce odejsc, a tak naprawde nie mamy nastepcy. Zganiacz w slabiutkim Swicie furory jakos nie robi. Surma i magiera sa, ale to moze byc malo. Jak nie ma kasy na nikogo nowego to srodkowych pomocnikow moze nam zabraknac. Ktos powie, ze on jest w slabej formie - dajcie mi tanio drugiego takiego Polaka w slabej formie. A slaba forme mozna wykorzystac, przy negocjacji umowy. Nie ma sie co porownywac z reszta ligi. Jesli klub ma byc profesjonalny to trzeba do tego podejsc zawodowo. Mamy kasy x i dajemy kontrakt w granicach sumy x lub minimalnie powyzej liczac na wieksze dochody z czegos tam. Ale minimalnie, a nie jak leci. Wisla ma kase, to niech placi. Wolno im. Ja wole biednie, ale pewnie niz kolejna Polonie - obiecali i wypieli sie. Takie postepowanie zniecheci dobrych pilkarzy do przyjscia na Lazienkowska. Zaplacic, ale realne pieniadze. Nie wiem czy te 600tys to realna suma dla klubu, czy abstrakcja. Wazne zeby mieli pokrycie na te 600tys. Bo niezadowolony pilkarz to gowniany pilkarz.

MaxyM_
04-11-2003, 13:40
Zgadzam się z Calganem.
Svitlica ma to coś, co powoduje, że znajduje się tam gdzie powinien być. Dobrze, by było żeby został w Legii, ale nie za wszelką cenę, w klubie, który nie ma pieniędzy, nie może być tak, że jeden będzie zarabiał krocie, a drugi obniżał kontrakt. Taka sytuacja do niczego dobrego nie doprowadzi. Tym bardziej, że Svitlica nie jest najlepszym zawodnikiem grającym w podstawowej jedenastce... Gole to nie wszystko.
Po drugie wyrosłem już z wieku, w którym piłkarze byli dla mnie idolami, teraz wszystkich traktuje jako pracowników i mam gdzieś czy będzie grał Svitlica czy Burczymucha Jacek. Chcę tylko aby piłkarz wykonywał dobrze swoje obowiązki.

jarcyś
04-11-2003, 13:51
Tym bardziej, że Svitlica nie jest najlepszym zawodnikiem grającym w podstawowej jedenastce... .

ciekawe.

w takim razie który grajek jest w tej chwili lepszy ?

gdyby nie Stanko przegralibyśmy z Amiką i Górnikiem Z.

MaxyM_
04-11-2003, 14:14
Tym bardziej, że Svitlica nie jest najlepszym zawodnikiem grającym w podstawowej jedenastce... .

ciekawe.

w takim razie który grajek jest w tej chwili lepszy ?

gdyby nie Stanko przegralibyśmy z Amiką i Górnikiem Z.

Kuba, po pierwsze chodziło mi o to, że nie jest to zawodnik najlepszy... są lepsi, a że forma nie ta, to już inna historia.

Dla mnie lepszym zawodnikiem obecnie grającym jest Saganowski, choć nie strzela tyle co powinien.

Odejdzie Svitlica, przyjdzie Robovica i też będzie strzelał...

Dzięki niemu nie przegraliśmy, ale bez innych też byśmy tych meczy nie wygrali.

jarcyś
04-11-2003, 14:34
Maciek ja już też wyroslem z wklejania zdjęć idoli do zeszytu i uczenia się na pamięć przebiegu ich kariey oraz statystyk.

Po prostu wyrazam swoje zdanie n/t wartości sportowej SS .

sprowadza się to do krotkiego stwierdzenia : On jest najlepszy

oddam głos D. Wołoskiemu z Wyborczej :

Niedzielan, Rasiak i Saganowski - to jeśli chodzi o napastników nasza polska duma. Wczoraj, by ich obejrzeć, do Warszawy zjechali menedżerowie ze Wschodu i Zachodu. Tyle że na stadionie Legii geniuszem błysnął ten czwarty - Stanko Svitlica. Nie biega tyle co Saganowski, nie główkuje tak jak Rasiak, nie robi zamieszania takiego jak Niedzielan. Po prostu gra w piłkę z przebiegłością, kulturą i inteligencją, a już instynktu strzeleckiego musi mu zazdrościć każdy polski piłkarz. I stereotyp, że Serb nie umie grać, umie tylko strzelać - jest jedną z większych bzdur, jaką w polskiej lidze można było wymyślić.

Napastnicy reprezentacji Polski biegali, skakali i walczyli, gracz z Serbii, niemający raczej szans na grę w swojej reprezentacji, po prostu decydował o losach meczu. Dla niego futbol to nie jest gra, gdzie trzeba się koniecznie natyrać, to gra, gdzie trzeba umieć wykorzystać każdy kontakt z piłką. I pod tym względem Svitlica może być dla wybrańców Janasa niedoścignionym wzorem.

to jest także moje zdanie.

i jeszcze :

Jacek Zieliński, obrońca Legii:

Na pewno ma ogromny talent i naturalną łatwość strzelania goli. Z każdym meczem nabiera się doświadczenia, ale Stanko ma też wrodzoną intuicję. Nie bez znaczenia są także treningi, bo Svitlica potrafi uderzyć z obu nóg i ma dobrze ułożoną stopę, czyli precyzyjny strzał. Może i nie jest zbyt szybki, ale na pewno dobry technicznie. Poza tym umie się długo utrzymać przy piłce i trudno mu ją odebrać.

Bogusław Kaczmarek, trener, obserwator naszych zajęć:

Jak się patrzy na niego z boku, to Stanko niczym się nie wyróżnia, ale jego fenomen polega na tym, że ma wręcz zwierzęcy instynkt do strzelania goli. Potrafi się na boisku zachować bardzo niekonwencjonalnie i nieprzewidywalnie. Podczas meczu cały czas biega na linii spalonego, a to tuż przed obrońcami, a to tuż za nimi, i czeka na ich błąd. Ma pod bramką jakiś szósty zmysł. A co do jego szybkości, to proszę zwrócić uwagę na fakt, że on jest wolny, gdy nie ma piłki. Ale jak już ona trafia mu pod nogę, to później akcja rozwija się wręcz błyskawicznie. Futbol nie polega na bezmyślnym szybkim bieganiu, bo jest jeszcze sprzęt (piłka), który trzeba obsłużyć. A Stanko ma do tego dar od Boga.

Dariusz Kubicki, trener Legii:

Cieszy mnie, że Stanko zdobywa bramki, bo w końcu po to gra w Legii. Trzeba złożyć mu hołd za niesamowitą skuteczność, ale pamiętajmy, że taki typ napastnika jak Svitlica żyje z podań otrzymywanych od swoich kolegów. Więc przy wszystkich pochwałach dla Stanka, trzeba też pamiętać o jego partnerach z boiska, którzy mu dogrywają piłkę na nos. Svitlica, choć nie należy do szybkich piłkarzy, ma tzw. szybką nogę, tzn. nie potrzebuje dużo czasu na oddanie strzału. A zaskoczenie jest bardzo ważną bronią na boisku. Poza tym on znakomicie zagrywa do kolegów i od razu wychodzi na pozycję. To w polu karnym jest strasznie niebezpieczne dla przeciwnika.

Mięciel dodał jeszcze , ze piłkarza o takiej technice strzeleckiej widział raz w życiu.

Był to Leszek Pisz

VASCO
04-11-2003, 14:41
Ludzie przeciez Stanko nie chce znowu aż takich pieniędzy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapłacić najlepszemu zawodnikowi 600 tys zł rocznie to z czym do gości.... Naprawdę on jest wart takiej kasy.

MaxyM_
04-11-2003, 14:42
Dobra, każdy pozostanie przy swoim zdaniu... ::8::

jarcyś
04-11-2003, 14:44

:pijemydalej:

MaxyM_
04-11-2003, 14:47

:pijemydalej:

W każdym razie i tak go sprzedadzą, a czy dziś czy jutro, to bez różnicy.

P.S.

Może dziś na jedno wyskoczymy?

Beny
04-11-2003, 14:51
Ludzie przeciez Stanko nie chce znowu aż takich pieniędzy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapłacić najlepszemu zawodnikowi 600 tys zł rocznie to z czym do gości.... Naprawdę on jest wart takiej kasy.

Nie zechce? 600 tys. zł to jest mniej więcej 150 tys. $! Czyli dla takiego zawodnika garść gruszek na... waciki. Poza tym do gości się nie wybieramy! A nawet jeśli, to kupujemy prezenty na miarę naszych możliwości finansowych. 8) Wart jest zapewne większych, tylko w obecnej sytuacji nikt mu w klubie z kapucyna nie wytrzepie.

VASCO
04-11-2003, 21:35

Nie zechce? 600 tys. zł to jest mniej więcej 150 tys. $! Czyli dla takiego zawodnika garść gruszek na... waciki. Poza tym do gości się nie wybieramy! A nawet jeśli, to kupujemy prezenty na miarę naszych możliwości finansowych. 8) Wart jest zapewne większych, tylko w obecnej sytuacji nikt mu w klubie z kapucyna nie wytrzepie.
No dobra, przyjmijmy , że nas nie stać. W takim razie wogóle musimy obnizyć nasze aspiracje. Wisła płaci Żurawskiemu 1,1 mln zł ,Amica Kryszałowiczowi 900 tys zł, ja się nie dziwię , że w takiej sytuacji Stanko chciałby troche więcej niż 300 tys. Poza tym klub musi mracjonalizować wydatki, tu się zgadzam , ale nie możemy pozwoilić sobie na to ,żeby najlepszy zawodnik odszedł bo brakuje 100 czy 150 tysięcy. W końcu jesteśmy najpotężniejszym , najbardziej medialnym klubem w Polsce. Musimy tworzyć silną drużynę, a nie zrobimy tego kosztem wyzbywania się każdego kto zażąda "trochę ponad średnią krajową".

Grabo
04-11-2003, 21:58
Dyskusja jest troche jałowa ,bo tak naprawdę ,to nikt nie wie jak wygląda budżet,a to podstawa do dyskusji.Mam nadzieje ,ze Stanko zostanie ,ale też nie za cene taka ,ze za dwa lata Legia będzie sie łączyć z Piotrcovią...

tato
05-11-2003, 11:01
Z pewnością nie mam idoli wśród piłkarzy i nigdy (nawet jako dziecko nie wieszałem na ścianach plakatów) nie miałem. Piłka nożna (a zwłaszcza w wydaniu Legijnym) jest po prostu moją pasją.
Istotą tego pięknego sportu jest strzelanie bramek i dlatego zawodnicy, którzy mają od Boga dar do zdobywania goli są w tym sporcie najważniejsi.
Co z tego, że we Włoszech futbol jest religią i że Milan i Juve zatrudniają wielkie gwiazdy, skoro w maju byliśmy świadkami najnudniejszego w historii finału Champions League. Oni nawet z karnych nie potrafili strzelać bramek...
Co z tego, że ktoś jest świetnym obrońcą skoro ja do końca życia nie zapomnę bramek i emocji z meczów z Wisłą, Lechem, Amiką, Widzewem, Groclinem i wielu wielu innych.
Bardzo cenię Sagana- nawet jeśli nie strzela bramek, to zawsze widać jego serce do gry, ale Stanko jest tym, dzięki któremu możemy oglądać bramki i to z gatunku tych ważnych. Strzela je wtedy, kiedy inni tracą zimną krew.

Stanko Diabeł :nir: Svitlica jest jak Mario Jardel- zero techniki, zero szybkości ale wali bramy z szybkością karabinu :tututu: maszynowego.

Nie mówię, żeby wydawać kasę jeśli Legii na to nie stać, ale można na taki kontrakt uzbierać rezygnując z innych zbytków typu: Engel, Trylnik, Strejlau, Olędzki, Szala. Skoro Polmot stać na wyrzucanie kasy na pensje tych panów to napewno powinno ich być stać na kontrakt dla Stanko.

m84
05-11-2003, 11:16
A ja właśnie mam idoli. Znaczy się jak akurat nie ma nikogo godnego to nie wybieram na siłę. Ale z obecnej Legii zajebiście szanuję Zielińskiego i jest dla mnie pewnego rodzaju idolem. Znaczy chciałbym żeby w Legii było więcej tak oddanych zawodników. Drugi zawodnik którego bardzo lubię to Jarzębowski. Po pierwsze dlatego że jako jedyny z pierwszego składu jest Warszawiakiem. A więc patriotyzm lokalny. A poza tym naprawdę dobrze gra. Nawet bez formy przynajmniej widać że się bardzo stara i się nie obija.

Ps. sorry za rozmywanie

tato
05-11-2003, 12:47
z obecnej Legii zajebiście szanuję Zielińskiego i jest dla mnie pewnego rodzaju idolem. Znaczy chciałbym żeby w Legii było więcej tak oddanych zawodników. Drugi zawodnik którego bardzo lubię to Jarzębowski.

Ja oczywiście również baaaaaardzo szanuję Zielińskiego i dla mnie jest on oboK Deyny i Brychczego jedną z legend :+: Legii. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Stanko Diabeł :nir: Svitlica strzelał gole dla Legiuni aż do czterdziestki i dołączył do tego grona.
Byłby dla nas tym, kim Warzycha dla Panathinaikosu.
Zwłaszcza, że jak sam twierdzi w Warszawie się czuje dobrze i wcale się nie chce wyprowadzać (ja mu nawet wierzę- bo też kocham to miasto).

tato
05-11-2003, 12:51
Zostawcie nam Svitlicę :nir:

Nie sprzedawajcie go

On jeszcze nas zachwyci

Ja mocno wierzę w to

:nir:

Nie oddawajcie...
Nie sprzedawajcie go!

- To moja, nowa wersja piosenki Lady Pank "Zostawcie Titanica"

Harcerz
05-11-2003, 16:27
W latach siedemdziesiatych w Bayern M. gral taki pilkarz Gerd Muller,gral to moze za duzo powiedziane, to byl napastnik ktory mial olbrzymia smykalke do srzelania bramek,druzyna grala a on tylko czekal na pilke, ale jak juz ja dostal to zamienial w gola,niski ,krepy na krzywych nozkach
I dzieki niemu Bayern oraz reprezentacja Niemiec wygrywali mecze.

jarcyś
08-11-2003, 18:47
Stanko rzekł :

Gdyby nie koledzy, nie byłoby moich goli. Jeden zawodnik, choćby nie wiem, jak był dobry, sam nie może wygrać meczu. Dziś pokazaliśmy, że fizycznie i psychicznie jesteśmy dobrze przygotowani. Udowodniliśmy, że mamy charakter i umiejętności jakie powinna mieć drużyna walcząca o mistrzostwo Polski. Przy bramce dostałem idealne podanie od Łukasza. Dobrze, że sędzia nie podniósł chorągiewki. Spojrzałem na niego, on na mnie. Ostatnio bywało tak, że jak tylko sędziowie widzieli, że dostaję piłkę i jestem sam na sam, od razu podnosili chorągiewkę. Ten był jakiś inny, nie zrobił tego. I dobrze, bo spalonego nie było. A akcja była, jakbyśmy ćwiczyli na treningu. Nie pamiętam, kiedy w sześciu kolejnych meczach strzeliłem siedem goli. A to wszystko dlatego, że się świetnie czuję w Warszawie, a Legia jest w moim sercu. Dziś rzeczywiście więcej wracałem po piłkę do środka boiska, bo taka była potrzeba chwili. Wszystko zależy od tego, jak gra zespół. Jeśli atakuje, to ja nie mam po co wracać. Dziś inicjatywę miał Widzew, było ciężko. Dlatego pomagałem

Vuko dodał :

Ja już nie wiem jak mam komplementować Stanko. Na jego gole co prawda pracuje cała drużyna, ale to co on robi to mistrzostwo świata. Ile on nam już meczów wygrał, ile punktów zapewnił.

On MUSI zostać !

Aigel
08-11-2003, 22:55
Dla mnie lepszym zawodnikiem obecnie grającym jest Saganowski, choć nie strzela tyle co powinien.

No nie ja bym go na lawie posadzil, dla mnie to gracz pokriju Kucharskiego.
Stanko jest bardzo dobrym napastnikiem (moim zdaniem drugim w polskiej lidze po Zurawskim) i trzeba go za wszelka cene zatrzymac. Oczywiscie nie moze zarabiac 2 razy tyle co reszta, ale powinien mie cjeden z wyzszych kontraktow.

Bondek RedStar'sAlcoholic
09-11-2003, 15:11

Stanko jest bardzo dobrym napastnikiem (moim zdaniem drugim w polskiej lidze po Zurawskim) i trzeba go za wszelka cene zatrzymac. Oczywiscie nie moze zarabiac 2 razy tyle co reszta, ale powinien mie cjeden z wyzszych kontraktow.

ale poki co nie mozna posadzic Sagana na lawe, nawet dla przykladu, bo brak jest konkurencji

a co do Svitlicy, to oczywiscie podniesc wartosc kontraktu nalezy, ale mozna przy tym rowniez zapewne cos w nim zmienic ...mysle ze w jego kontrakcie roi sie od jakis kluzul itp, a wiec cos za cos

Jawor_CDR
10-11-2003, 15:58
Hmm... trudna sprawa. Jak dla mnie to Stanko oczywiście powinien zostac, ale wątpie czy Legię stać będzie na zapłacenie mu 2 razy więcej niz ma teraz. W innym wypadku nie musielibysmy sprzedawac Mieciela, ktory mial jeden z wyzszych kontraktow.

Jackos
10-11-2003, 19:38
Z tego co pamiętam to Mięciel (Majewski zresztą też) zarabiał 150 tys euro/rok, czyli mniej więcej tyle samo co teraz chce Stanko. A więc to naprawdę nie jest kosmiczna suma. Ja bym osobiście (jak już pisałem), trochę się potargował, ale na pewno nie obcinałbym za nisko, choćby przez szacunek, bo w porównaniu z Żurawskim i Krzyszałowiczem to nie są duże pieniądze

10-11-2003, 23:54

hmmm ...jak posadzi sie Sagana na lawce to nie bedzie mial kto grac :D ...dlatego trzeba troszke go podkrecic :>

Nazgul
11-11-2003, 10:39
Trzeba tak zaśpiewać na Gieksie, żeby się w zimie nie okazało, że Stanko zostanie sprzedany. Kasa na takiego zawodnika musi być, bo on jest :+: Wielki :+: I uważam, że takiego zawodnika byłoby ciężko zastąpić, o ile w ogóle by się dało.

IMO dałoby się bez problemu, problem jest gdzieś indziej. Mianowicie, brakuje kreatywnych ludzi do II linii. I to jest ból. Jak się tacy znajdą to napastnikiem będzie mógł być każdy :) A tak mamy oklepany jeden schemat z prostopadłym podaniem do biegającego w linii z obrońcami Stanko i cała gra...

dyha
11-11-2003, 11:09
Mi sie wydaje że jeśli stanko utrzyma dobrą forme , i nadal bedzie dużo strzelał , zostanie wkoncu powołany do reprezentacji Serbii i CZarnogówy , a wtedy to już ciężko będzie go zatrzymać w Warszawie.

C@mo
11-11-2003, 12:39
Trzeba tak zaśpiewać na Gieksie, żeby się w zimie nie okazało, że Stanko zostanie sprzedany. Kasa na takiego zawodnika musi być, bo on jest :+: Wielki :+: I uważam, że takiego zawodnika byłoby ciężko zastąpić, o ile w ogóle by się dało.

IMO dałoby się bez problemu, problem jest gdzieś indziej. Mianowicie, brakuje kreatywnych ludzi do II linii. I to jest ból. Jak się tacy znajdą to napastnikiem będzie mógł być każdy :) A tak mamy oklepany jeden schemat z prostopadłym podaniem do biegającego w linii z obrońcami Stanko i cała gra...

Ważna jest też skuteczność(Saganowski), a Stanko takową posiada. Każdego da się zastąpić, tylko żeby to była zmiana na lepsze, a nie ma kasy na dobrych napastników. Co do drugiej linni to masz rację, ale taka polityka jak oddaje się Duńczykom Mazurkiewicza, który był właśnie kreatywny.

tez tego nie moge przebolec
uwazam ze to byl duzy blad dzaialczy Legii
polasili sie na pare euro a dzis Tomek pewnie mialby pewne miejsce w skladzia a tak rozmienia sie troche na drobne w przeciętnym Arhus

niestety duzo w tm zaslugi Drago który niesbyt lubil pilkarzy technicznych

11-11-2003, 14:18
tez tego nie moge przebolec
uwazam ze to byl duzy blad dzaialczy Legii
polasili sie na pare euro a dzis Tomek pewnie mialby pewne miejsce w skladzia a tak rozmienia sie troche na drobne w przeciętnym Arhus

niestety duzo w tm zaslugi Drago który niesbyt lubil pilkarzy technicznych

fakt. faktem!! przydalby sie teraz w Legii na pewno!! chociazby po to zeby zwiekszyc rywalizacjie, bo taki Sagan czuje sie pewnie w pierwszym skladzie, walczy ale nie ma efektow tej walki... :/

tato
13-11-2003, 09:13
Po raz kolejny (w Łodzi) Stanko Diabeł :nir: Svitlica potwierdził, że podpisanie z nim nowego kontraktu jest sprawą absolutnie priorytetową.
Cieszy mnie, że kirownictwo Legii czyni już pewne oszczędności, które mają na celu zagwarantowanie odpowiedniej kwoty na kontrakt dla Stanko.
Po wysłaniu na zieloną trawkę obiboka Staronia kolej na następnych bumelantów: Engela, Trylnika, Olędzkiego i Strejlaua...

Beny
13-11-2003, 09:16
Po wysłaniu na zieloną trawkę obiboka Staronia kolej na następnych bumelantów: Engela, Trylnika, Olędzkiego i Strejlaua...

A kogo na ich miejsce i za jakie pieniądze? :>

13-11-2003, 11:10

zaraz zaraz, uwazasz, ze towarzystwo wzajemnej adoracji samo siebie pozwalnia?? 8- ...jakos nie chce mi sie w to wierzyc :]

tato
13-11-2003, 12:20

zaraz zaraz, uwazasz, ze towarzystwo wzajemnej adoracji samo siebie pozwalnia?? 8- ...jakos nie chce mi sie w to wierzyc :]
Niestety sam w to nie wierzę, ale ciągle się łudzę, że Zarajczyk oprzytomnieje i ich wypierdzieli.

A kogo na ich miejsce... np. koleżka Grzegorz Kita wydaje się być niezłym transferem, więc może dalej tym tropem...

13-11-2003, 23:21

Niestety sam w to nie wierzę, ale ciągle się łudzę, że Zarajczyk oprzytomnieje i ich wypierdzieli.

A kogo na ich miejsce... np. koleżka Grzegorz Kita wydaje się być niezłym transferem, więc może dalej tym tropem...

akurat ten koles ma swoje 5 minut na Legii, ale watpie zeby pokazal cos wielkiego, chociaz........ 8o