PDA

Zobacz pełną wersję : Nadchodzi... Kolejny "dokument" Latkowskiego.

MaxyM
02-11-2003, 19:04
http://www.latkowski.com/home/index.php?all=0,41,53&id=53&page=14

Ale mnie ten typ już męczy...

Dokumenty, pod publiczkę, dla skandalu, wszystko dla hajsu.

Dla hajsu, ok, ale niech nie wciska farmazonów, że on to kręci, bo chcę przedstawiać życie i nie zależy mu na pieniądzach.

Drobny oszust i przemytnik w przeszłości, teraz wielki filmowiec.

szczepan
02-11-2003, 19:07
ale i tak bede chcial to obejrzec...

*PRZEMO*
02-11-2003, 19:34
po zdjeciach mozna wnioskowac ze bedzie to film o hools gks badz o walkach w klatce jak tytuł wskazuje... musze powiedziec ze filmy latkowskiego ktore ogladałem nie były super zroione a tematyka taka dziwna. chociarz jestem ciekaw obecnje najnowszej produkcji. ma ktos moze jakis zwiastun? ;)

Gruby
02-11-2003, 19:39
No ciekawe co pokaze, moze byc ciekawe, ale typa i tak nie lubie.

m84
02-11-2003, 19:52
ale i tak bede chcial to obejrzec...

Zgadzam się w 100%. Obejrzę to na pewno chociażby z ciekawości. A poza tym to akurat ja do Latkowskiego nic nie mam :]

Kasja
02-11-2003, 20:01
no trzeba bedzie looknac :)

Ps MaxyM fajny emblemat :)

Herman
02-11-2003, 20:20
szkoda, że przez takie filmy akcje typu "Pełny stadion" nie skutkują.
Pewnie znowu przedtsawią kibiców jako stado barbarzyńców niszczących,rabujących i gwałcących wszystko co stanie im na drodze.

jacek
02-11-2003, 20:48
Ja widzialem dzisiaj soundtrack z tego filmu na Vivie artysta to PC Park-"Klatka"

rolnik
02-11-2003, 20:51
(...) ma ktos moze jakis zwiastun? ;)
W necie jeszcze raczej nie ma, ale jak się pojawi to prześlę linka.

Mazi
02-11-2003, 21:23
Z forum kibice.net :

A tak wogóle to ten clip PCPark jest jednocześnie zwiastunem filmu dokumentalnego "Klatka" Sylwestra Latkowskiego, który właśnie został ukończony. Premiera w kinach 21 listopda 2003 r., bedzie puszczony w przyszłym roku na wiosne przez TVP2.

Tekst ze strony autora:
"- Pół roku trwało załatwianie pozwolenia od policji na sfilmowanie tego co się dzieje poza boiskiem podczas meczu na stadionie Legii. Tego nie było nawet w stanie wojennym: pół miasta sparaliżowane przez kilka godzin, aby 60 kibiców spoza Warszawy mogło obejrzeć sobie mecz. Ktoś, kto ogląda mecze w telewizji, nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje na trybunach, bowiem kamerzyści mają zakaz pokazywania czegokolwiek poza boiskiem. Jeśli zadyma z trybun przeniesie się na płytę, to co innego: dopiero wtedy sprawa przedostanie się do mediów. Tymczasem starcia policjantów z kibicami to niemal codzienność, którą pokazuję z trzech kamer – swojej, policyjnej i tej trzeciej, kibiców.
Gdyby nie uczniowie z Torunia, którzy sfilmowali siebie znęcających się nad nauczycielem, nie wiem, czy ktokolwiek uwierzyłby w to, co pokazuję w tym filmie. Tamto wydarzenie było szokiem, podobnie jak szokiem był fakt filmowania własnych wybryków.
Mam nadzieję, że ten film uświadomi wszystkim wzrastający poziom agresji wokół nas. Ludzie, którzy wypowiadają się w „Klatce”, nie są pionkami, ale przywódcami kibiców i walk w klatce. Jeden z nich kiedyś boksował na nielegalnych turniejach, miał też epizod więzienny, skończył studia resocjalizacyjne a teraz trenuje tych chłopaków. Zresztą, gdyby sprawdzić, kto uprawia w Polsce sporty walki, wyjdzie na jaw, że zawodnicza czołówka to ludzie, którzy biorą udział w ustawkach. To nie są pojedynki bez ofiar, kibic Arki Gdynia, który zginął podczas zadymy kibiców we Wrocławiu w marcu tego roku, też bił się w ustawkach. Pokazuję fragment kasety z taką bójką, jego twarz zaznaczyłem kółkiem.
„Klatka” nie powstała dlatego, że Latkowski goni za tanią sensacją. Gdybym chciał gonić za sensacją, epatować przemocą, ten film trwałby co najmniej półtorej godziny. Mam takie materiały, że montażysta odmawiał ich montażu. Są granice wytrzymałości człowieka... Mam jednak nadzieję, że ktoś ten film obejrzy i zastanowi się nad tą ustawkową młodzieżą. A to nie są bynajmniej chłopcy z rodzin patologicznych, przynajmniej nie wszyscy. Dlaczego to robią? Dlaczego tak ważne dla nich jest hasło „Nigdy nie zostaniesz sam”, którym klubowi grafficiarze zamalowali całą ścianę jednego z budynków w Gdyni?
Ten film różni się od moich poprzednich. Zrozumiałem, że z człowiekiem, którego wskazuję jako bohatera filmu, widz chce się utożsamić, być może uczynić z niego swego idola. A ten film nie powinien lansować idoli. Dlatego bohaterem jest zbiorowość. Jej osąd pozostawiam widzowi: ci ludzie mówią sami za siebie, nie ma na ekranie głosów policjantów, psychologów, socjologów. Ten film ostrzega: na naszych oczach, na stadionach i wokół nich – to nie dotyczy tylko piłki nożnej, ale i innych dyscyplin sportowych - rodzi się zjawisko, stające się częścią pop-kultury, atrakcyjne i kuszące. I piekielnie niebezpieczne. Pora otworzyć oczy!"

Bajor
03-11-2003, 00:41
Obejrzeć obejrzę ale boję się, że będzie to kolejny kibel!!

peabe(L)
03-11-2003, 14:09
Z forum kibice.net :

„Klatka” nie powstała dlatego, że Latkowski goni za tanią sensacją.

szkoda gadac...

Bajor
03-11-2003, 15:11
Podobno jest jakiś klip jednego z kawałków nagrany jako zwiastun do filmu!!wie może ktoś coś o tym???jakiś link??

Kawa
03-11-2003, 15:16
Pamietam jak krecił to na Legii. Mówił, że to bedzie taki pochwalny film o kibicach(chyba ze zle pamiętam?). A tu szykuje sie ostra nagonka.

Bajor
03-11-2003, 15:30
Chyba nie bardzo , no może źle skumałem ten jego wstępny opis tego co nakręcił...ale generalnie z tego co pamiętam to Sylwek lubił pojechać w swoich filmach ludzi, a pokazanie kibiców w jak najgorszym świetle uczyni go "sławnym". :box:

Porter
03-11-2003, 17:02
kolejny zjebany film (nie)szanownego pana L.
nie lubie (tak delikatnie) pana po Blokersach , bo tylko to widziałem , a wystarczylo mi... No ale film obejrze...zobaczymy...

PRASKI
03-11-2003, 17:35
Z forum kibice.net :

A tak wogóle to ten clip PCPark jest jednocześnie zwiastunem filmu dokumentalnego "Klatka" Sylwestra Latkowskiego, który właśnie został ukończony. Premiera w kinach 21 listopda 2003 r., bedzie puszczony w przyszłym roku na wiosne przez TVP2.

Tekst ze strony autora:
"- Pół roku trwało załatwianie pozwolenia od policji na sfilmowanie tego co się dzieje poza boiskiem podczas meczu na stadionie Legii. Tego nie było nawet w stanie wojennym: pół miasta sparaliżowane przez kilka godzin, aby 60 kibiców spoza Warszawy mogło obejrzeć sobie mecz. Ktoś, kto ogląda mecze w telewizji, nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje na trybunach, bowiem kamerzyści mają zakaz pokazywania czegokolwiek poza boiskiem. Jeśli zadyma z trybun przeniesie się na płytę, to co innego: dopiero wtedy sprawa przedostanie się do mediów. Tymczasem starcia policjantów z kibicami to niemal codzienność, którą pokazuję z trzech kamer – swojej, policyjnej i tej trzeciej, kibiców.
Gdyby nie uczniowie z Torunia, którzy sfilmowali siebie znęcających się nad nauczycielem, nie wiem, czy ktokolwiek uwierzyłby w to, co pokazuję w tym filmie. Tamto wydarzenie było szokiem, podobnie jak szokiem był fakt filmowania własnych wybryków.
Mam nadzieję, że ten film uświadomi wszystkim wzrastający poziom agresji wokół nas. Ludzie, którzy wypowiadają się w „Klatce”, nie są pionkami, ale przywódcami kibiców i walk w klatce. Jeden z nich kiedyś boksował na nielegalnych turniejach, miał też epizod więzienny, skończył studia resocjalizacyjne a teraz trenuje tych chłopaków. Zresztą, gdyby sprawdzić, kto uprawia w Polsce sporty walki, wyjdzie na jaw, że zawodnicza czołówka to ludzie, którzy biorą udział w ustawkach. To nie są pojedynki bez ofiar, kibic Arki Gdynia, który zginął podczas zadymy kibiców we Wrocławiu w marcu tego roku, też bił się w ustawkach. Pokazuję fragment kasety z taką bójką, jego twarz zaznaczyłem kółkiem.
„Klatka” nie powstała dlatego, że Latkowski goni za tanią sensacją. Gdybym chciał gonić za sensacją, epatować przemocą, ten film trwałby co najmniej półtorej godziny. Mam takie materiały, że montażysta odmawiał ich montażu. Są granice wytrzymałości człowieka... Mam jednak nadzieję, że ktoś ten film obejrzy i zastanowi się nad tą ustawkową młodzieżą. A to nie są bynajmniej chłopcy z rodzin patologicznych, przynajmniej nie wszyscy. Dlaczego to robią? Dlaczego tak ważne dla nich jest hasło „Nigdy nie zostaniesz sam”, którym klubowi grafficiarze zamalowali całą ścianę jednego z budynków w Gdyni?
Ten film różni się od moich poprzednich. Zrozumiałem, że z człowiekiem, którego wskazuję jako bohatera filmu, widz chce się utożsamić, być może uczynić z niego swego idola. A ten film nie powinien lansować idoli. Dlatego bohaterem jest zbiorowość. Jej osąd pozostawiam widzowi: ci ludzie mówią sami za siebie, nie ma na ekranie głosów policjantów, psychologów, socjologów. Ten film ostrzega: na naszych oczach, na stadionach i wokół nich – to nie dotyczy tylko piłki nożnej, ale i innych dyscyplin sportowych - rodzi się zjawisko, stające się częścią pop-kultury, atrakcyjne i kuszące. I piekielnie niebezpieczne. Pora otworzyć oczy!"

tiaaa, bo to pewnie o chuliganach... :rotfl:
"ciekawie"się zapowiada :/

szczepan
03-11-2003, 17:40
takiego "problemu" nie da sie przedstawic w tak krotkim czasie na to trzeba cala serie...

aha i jeszcze jedno nie wierze w to ze montazysta odmowil... on dostaje kase i nie odpowiada za tresc...

szczepan
03-11-2003, 17:42
a wlasnei ma ktos ten teledysk pc parku?

MaxyM_
03-11-2003, 21:03
a wlasnei ma ktos ten teledysk pc parku?

Masz nad łbem: Edytuj? Skorzystaj. ::8::

Laskowski to taki pokemon od dokumentów, czekam na jego film o Rydzyku istarych babach co na niego płacą, a następnie, na dokument o 2 nogim psie Roro, z Suchej Beskidzkiej.

Fin.

Grochów
03-11-2003, 21:27
Eee tam,pierdolicie :D :P
Ja tam sie bardzo nie moge doczeka tego filmu i napewno go obejrze . . .

Toudi
03-11-2003, 23:31
Ja też go obejrzę ale tylko z czystej ciekawości...Swoja drogą jak matki zobaczą ten film to wątpie czy puszczą swoje dzieci na mecz 8- i znowu będą pokrzywdzeni zwykli kibice. Całe społeczeństwo dowie sie jacy to kibice są źli itd...

Jawor_CDR
04-11-2003, 08:32
Z forum kibice.net :

Ta, jasne. Juz widze jak opisuje spokojnych kibiców i świetną atmosferę. Ten film "Klatka" to pewnie bedzie coś jak Superexpres w prasie.

Porter
04-11-2003, 10:31
Z forum kibice.net :

Ta, jasne. Juz widze jak opisuje spokojnych kibiców i świetną atmosferę. Ten film "Klatka" to pewnie bedzie coś jak Superexpres w prasie.

no pewnie , nagonka na kibiców , najpierw po blokersach hiphopowcy byli na jezykach wszsytkich , latkowski zjebał wizerunek strasznie , obawiam sie ze tak samo bedzie z dokumentem o Kibicach... :box: :box:

jacek
04-11-2003, 10:35
Ale spoko jest ten teledysk hehe naprawde podoba mi sie! nie wiecie czy jest gdzies w necie do sciagniecia!...walcz,walcz,walcz ty walczysz ja walcze :) :) :rotfl:

Bajor
04-11-2003, 22:31
Toudi ma rację, rodzice przeciętnie młodego kibica wyrobią sobie zdanie na temat tego co się dzieje na meczach :/ tylko zastanawia mnie dlaczego taki Latkowski nie może zrobić filmów o tym jaka jest prawdziwa atmosfera na stadionach a szczególnie na naszej kochanej Legiuni, oprawa te sprawy...szkoda słów! :>

tato
06-11-2003, 13:51
jeśli ktoś ma taki kanał w kablówce, co się nazywa PILOT to tam codziennie (kilka razy) puszczają taki długi wywiad z tym śmieciem latkowskim i tam są obszerne fragmenty filmu Klatka.
Generalnie materiał jest tak zmontowany, że niby wszystko widać, ale zamazane i bez konkretów. Jest tam materiał, który był w TVN (Olsztynek), jest też materiał o turnieju walk w klatce, gdzie na ścianie w hali wisi flaga Legii (notabene świetna promocja akcji "Pełny Stadion :fu: ) Są też fragmenty ustawek Arki, ŁKSu oraz wielu innych.
W tym wywiadzie latkowski mówi, że podczas kręcenia filmu jednego z bochaterów zabito podczas ustawki, ale nie była to niewinna ofiara. Niestety nie widziałem całego filmu, więc się nie wypowiem na temat przekazu całości, ale po fragmentach i znając (karierowicza) Latkowskiego, który zgrywa niezależnego - ambitnego reżyserka, spodziewam się wysokokalorycznej kupy.
Ten pan już niejednokrotnie udowodnił, że goni za tanią sensacją, nie oglądając się na konsekwencje dla osób przedstawianych w jego pożal się Boże dokumentach. Dla Legii z tego filmu, z pewnością nie wyniknie nic dobrego.

Porter
07-11-2003, 14:59
wie ktoś gdzie mozna sciagnać ten film ? :hmm:

dyha
07-11-2003, 15:01
wie ktoś gdzie mozna sciagnać ten film ? :hmm: jeszcze zapewne go na nacie niema , ma byc na wiosne w TV , jedynie jak uda ci sie cos sciagnac to teledysk PcPark - Klatka

Porter
07-11-2003, 16:54
no własnie wszyscy mówią ze teledysk jest zajebisty , a ja nie wiem skad go sciagnać.... na kazie nie znajduje.... HELP :help:

Ce
07-11-2003, 19:13
no własnie wszyscy mówią ze teledysk jest zajebisty , a ja nie wiem skad go sciagnać.... na kazie nie znajduje.... HELP :help:

http://eloorient.neostrada.pl/pc.park.klatka.ce

no i kocówke zmień na .avi

czy taki znowu zajebisty to nie wiem. zrobiony tak żeby zainteresować filmem jak najwięcej ludzi. bo wykonanie i montaż bardzo proste, zero jakiegoś innowacyjnego pomysłu. scenariusz chyba 13 latek pisał.

Fester
07-11-2003, 23:34
link nie dziala... moze moglby ktos kto sciagnal wrzucic na jakis serwer?

Ce
07-11-2003, 23:41
link nie dziala... moze moglby ktos kto sciagnal wrzucic na jakis serwer?

działa na 100% bo sam to wrzucałem i leży to na moim koncie, więc nikt nie wyrzuci.

link trzeba wkleić do np. flash geta i będzie sie ściągało. końcówke zmienić na .avi i lux.

Fester
07-11-2003, 23:45
mi niestety nie dziala...

Ce: moglbys mi wyslac to przez gg? numer 1350826

Porter
08-11-2003, 12:05
no mi cos wlasnie tez nie chce .... :hmm:

dyha
08-11-2003, 13:05
Ja sciągnelem , teledysk wyjebany (filmik juz mi sie podoba) a piosenka przekozacka , WALCZ !!! :D

MaxyM_
08-11-2003, 13:32
Ce, jaki codec do tego potrzeba, bo mi chodzi w zwolnionym tępie,dźwięk sobie, obraz sobie. 8-

Ce
08-11-2003, 13:49
Ce, jaki codec do tego potrzeba, bo mi chodzi w zwolnionym tępie,dźwięk sobie, obraz sobie. 8-

http://www.elecard.com/ftp/pub/mpeg/decoder/EMpgDec20.zip

i dodatkowo

http://palm.terramail.pl/soft/codec7.6_9x.exe

lub

http://www.truegenius.net/klite/klcodec210b.exe

MaxyM_
08-11-2003, 13:50
Dzięki. :]

CywiL
09-11-2003, 00:33
Dla mnie Latkowski to frajer i jesli pokaże w tym filmie kibiców tak jak hip-hop w "Blokersach " to **** mu w pysk.... :/

Porter
09-11-2003, 11:19
latkowski to pyta , nie ma co ukrywać ....a teledysk ściągnąłem... zajebisty wrecz, piosenke sama to juz kiedys gdzies słyszałem...
Ten moment gdzie jest taniec na autobusie to feta mistrzowska '02 ??? :hmm: szacunek ce :krol: tak jak mówiłem , na gieksie sie ustawimy wiesz na co :krol:

Gelo
09-11-2003, 14:10
Nie ma ktos mozliwosci wrzucenia teledysku na inny serverek?? Bo z tego podanego wyzej nie moge sciagnac :zly: a z checia bym sobie zobaczyl!! Z gory Wielkie Dzieki

Mrozik
09-11-2003, 14:12
A kiedy filmik ma wejść dokładnie, wie ktoś??

Tekedysk mi sie ściąga 2kb/s wiec spróbuje później :/

Porter
09-11-2003, 14:49
A kiedy filmik ma wejść dokładnie, wie ktoś??

http://www.latkowski.com/home/index.php?all=0,41,53&id=53&page=14

sprawdz o ile dobrze pamietam tam była napisana data premiery

Tupcia
09-11-2003, 16:06
Z forum kibice.net :

Tekst ze strony autora:
"- Pół roku trwało załatwianie pozwolenia od policji na sfilmowanie tego co się dzieje poza boiskiem podczas meczu na stadionie Legii. Tego nie było nawet w stanie wojennym: pół miasta sparaliżowane przez kilka godzin, aby 60 kibiców spoza Warszawy mogło obejrzeć sobie mecz. Ktoś, kto ogląda mecze w telewizji, nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje na trybunach, bowiem kamerzyści mają zakaz pokazywania czegokolwiek poza boiskiem. Jeśli zadyma z trybun przeniesie się na płytę, to co innego: dopiero wtedy sprawa przedostanie się do mediów. Tymczasem starcia policjantów z kibicami to niemal codzienność, którą pokazuję z trzech kamer – swojej, policyjnej i tej trzeciej, kibiców. !"

Ehhh.. no i co ja moge powiedzieć??
Powiem że obejrzę... Ale kurna, moje wszystkie wysiłki, mówienie ze na stadionie jest bezpiecznie blablabla pojda na marne. Kurna... ja piernicze, mam tlyk onadzieje, ze to nie będzie w c+, zeby przypadkiem mama tego nei obejrzała...

Świetny pomysł panie Latkowski... Ale to jest pajac... :/

ems
09-11-2003, 16:47
moze bojkot, zamiast ogladania ?

tacy glodni sensacji jestescie ?

Kawa
09-11-2003, 20:31
moze bojkot, zamiast ogladania ?

tacy glodni sensacji jestescie ?
Ale co da bojkot? Nawet nikt nie zauwazy ze kibice Legii zbojkotawali ten film. Pozatym zeby dobrze walczyć z wrogiem trzeba go dobrze poznać ;)

MaxyM_
09-11-2003, 20:39
Mówiłem, że to menda.

Dokumentalista, niczym z „najlepszego” czasu PRLu, własne postrzeganie rzeczywistości.

Było już o rugby, (bo zrobiła się głośno, ale tutaj chyba nie było przekłamań), Hip Hopie (moda), Ich Troje (moda), Show biznes (moda, na siłę kontrowersje), to teraz będą kibice.

Legii, bo przecież Legia nie jest nikomu obojętna i będzie podaż...

Ja bym przygotował dokument o tym parchu, co robił zanim spiknął się z Tierentiew.

Jak ktoś czytał Wprost z przed roku, ten wie... Oszust, przemytnik i drobny cwaniak.

Bajor
10-11-2003, 12:53
Ja proponuje wysłać mu jakies podziekowania za to ze pokaze kibicow w "dobrym swietle"!!Tak mnie wkurwia ten latkowski ze to poezaj!

Gruby
10-11-2003, 13:02
Mi na przyklad teledysk sie podoba, a nie mozna zapomniec o drugiej stronie swiata kibicowskiego....

Adiq
10-11-2003, 21:35
Wszyscy piszecie, że bla bla bla, ale i tak obejrzę.

Przecież jemu właśnie o to chodzi. Dla niego nie jest ważne czy z tego filmu będzie ktoś zadowolny, czy będzie miał jakieś przesłanie i czy będzie tam zawarta sama prawda. Dla niego ważne jest, żeby film się sprzedał, a jeśli będzie kontrowersyjny to tym lepiej, bo zachęci większą liczbę widzów do jego obejrzenia. Ja również oglądałem ten reportaż na TV Pilot i już teraz widzę czego możemy się spodziewać.

Długi123
10-11-2003, 21:45
Kur... oczym wy gadacie?Przecież z opisu filmu jasno wynika,że kibice są zli i tylko się leją.Zamiast zastanawiać się proponuje by Stowarzyszenie przed premierą w TV zobaczyło ten film bo boję się,ze tam jest mnóstwo bzdór a jak tak to można by strzymac emisję lub pozwać do śadu ******.

Kawa
10-11-2003, 22:18
Kur... oczym wy gadacie?Przecież z opisu filmu jasno wynika,że kibice są zli i tylko się leją.Zamiast zastanawiać się proponuje by Stowarzyszenie przed premierą w TV zobaczyło ten film bo boję się,ze tam jest mnóstwo bzdór a jak tak to można by strzymac emisję lub pozwać do śadu ******.
Kto ci wstrzyma emisje? Kto pokaże film Stowarzyszeniu? Człowieku o czym ty mówisz...

Długi123
10-11-2003, 22:44
Film będzie pokazywany przed emisją w TV,a w przypaku gdy będzie on mocno oczerniający można "zabrac się do roboty".Rozmawiałem z reżyserem przed chwilą i jestem trochę lepszej myśli choć mam duuuuże obawy.

Kawa
10-11-2003, 22:46
Film będzie pokazywany przed emisją w TV,a w przypaku gdy będzie on mocno oczerniający można "zabrac się do roboty".Rozmawiałem z reżyserem przed chwilą i jestem trochę lepszej myśli choć mam duuuuże obawy.
jak toprzed emisja w TV? Czyli co w TV bedzie pokazany? Nie kumam...

Grochów
10-11-2003, 22:46
Ja go pozwe ,bo mi się nie podoba podkład muzyczny . 8- A to ***** !

Długi123
10-11-2003, 22:49
Na wiosnę film tak jak wcześniej inne tego reżysera maja być pokazany w TV,spodziewam się,że w TVP2....

Długi123
10-11-2003, 23:07
Noi właśnie obejżałem teledysk....Film zapowiada się bardzo ciekawie lecz zdjęcia,które w nim są mają miejsce np 6 lat tem i nie muszę komentować dalej co przedstawiają...Jeśli na końcu filmu nie będzie nic powiedziane o tym(a zapewne nie będzie),ze kibice teraz zachowują się naprawdę dobrze to mówią krutko jeden wielki chu...
Chyba nigdy nie osiągniemy naprawdę znakomitej atmosfery na każdym spotkaniu :/

tato
12-11-2003, 14:41
Jeśli TVP to wyemituje to zpewnością będzie to nienajlepsza reklama dla Legii i już niedługo potrwa akcja "Pełny Stadion".

ems
12-11-2003, 15:27
Noi właśnie obejżałem teledysk....Film zapowiada się bardzo ciekawie lecz zdjęcia,które w nim są mają miejsce np 6 lat tem i nie muszę komentować dalej co przedstawiają...Jeśli na końcu filmu nie będzie nic powiedziane o tym(a zapewne nie będzie),ze kibice teraz zachowują się naprawdę dobrze to mówią krutko jeden wielki chu...
Chyba nigdy nie osiągniemy naprawdę znakomitej atmosfery na każdym spotkaniu :/

oczywiscie ze nikt nie wspomni

bojkot *****!!!

Herman
12-11-2003, 15:47
a kto się przejmie naszym bojkotem? Gdyby była jakies nieprawdziwe treści...to prędzej..a jak tam będą jakies mordobicia,bardachy,avanti i inne wymiany uprzejmości to se możemy prostestować i bojkotować.

Prawda jest taka, że TVP kolejny raz nas :sex:

Ce
16-11-2003, 13:00
http://members.lycos.co.uk/eloorient/pc.park-klatka-Ce.avi

szczepan
16-11-2003, 13:32
http://members.lycos.co.uk/eloorient/pc.park-klatka-Ce.avi

ja raz go widzialem ale to bylo w Zrodle jak z Mareckim, Staruchem Jurasem i Woytkiem mielismy smieszne jazdy (pamietacie siwego dziadka i jego pieska :P) wiec z checia obejrze :D Dzieki Ce :D

ems
21-11-2003, 20:05
wlasnie obejrzalem teledysk

szlag mnie trafia

kud(L)aty68
22-11-2003, 11:29
Tu wywiad z typem:

Z SYLWESTREM LATKOWSKIM rozmawia ANNA KILIAN
Obcował Pan z bohaterami filmu, hooligansa-mi, przez blisko rok. Czy, według Pana, to normalni ludzie, jak sami o sobie mówią?
Zetknąłem się z nimi już podczas kręcenia ?Rugbistów". Muszę tu zaznaczyć, że chuligani i kibice to dwie różne grupy, l że nie jest to film o Legii, jak już od tej drużyny usłyszałem, chociaż nie widzieli filmu. Ja nie jestem żadnym kibicem, w ogóle nie interesuję się sportem, nawet nie wiem, ilu zawodników biega po murawie. Sport jest dla mnie rzeczą abstrakcyjną. Wszystko mi jedno, czy to Legia, czy Arka, Cracovia, czy GKS . Poznałem kibiców, dowiedziałem się o tym, że zrzeszają się w triady. Ale nie zrobiłem filmu o nich, tylko o kulcie siły, o kulcie przemocy, która nie wygląda już tak, jak za czasów mojej młodości.
Teraz jest agresywniej i dużo poważniej.
l jest to przemoc zorganizowana, która zaczyna wchodzić w sferę popkultury - muzyka, ubrania. Hooligansi mają swoje marki odzieżowe, te ubrania można kupić w'normalnych sklepach sportowych. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia. Nie zrobiłem filmu o zwykłych kibicach, tylko o ekstremach. l nie mogę go pokazać, jak zamierzałem, w ?trasie" po Polsce, bo stawiany jest warunek specjalnej ochrony.
Czy Pan kogoś i tych ludzi zaakceptował nie powiem, że polubił?
Gdybym kogoś polubił, to czy widziałaby Pani ich twarze w filmie? Film był oryginalnie dłuższy, miał osiemdziesiąt kilka minut, można było rozpoznać ich twarze, jak w klasycznym dokumencie, był jeszcze jeden wątek - gangu motocyklowego, ale został wyrzucony. Bohaterów indywidualnych zastąpiłem bohaterem zbiorowym. Zaręczam, że praca nad tym filmem nie należała do przyjemnych. To nie są przyjemni chłopcy. W filmie nie wypowiada się druga strona, prawdziwi kibice, którzy chuliganów nazywają bydłem. Ja chuliganów rozumiem, ale ich nie pochwalam, nie pochwalam ekstremy, bo to jest zło. Gloryfikuje się przemoc i padają trupy. Trup z filmu jest jedynym ?oficjalnym" trupem.
Ile miał lat?
Dwadzieścia kilka. Zginął we Wrocławiu."
Skoro tak to pytanie - po co w filmie sa wstawki o nas? Skoro jego to nie interesuje, wiec jaki ma interes w tym, zeby nas szkalowac?

Raffi
23-11-2003, 21:48
Chciałbym napisać do wszystkich to co przeczytałem na stronie Latkowskiego jednocześnie proszę o wypowiedzi a nie jechanie na autora filmu gdyż wtedy temat zostanie skasowany.

CHULIGAN NORMALNY CZŁOWIEK

Chuligan normalny człowiek. Tak klaruje bohater zbiorowy filmu, którym są ludzie gloryfikujący brutalną walkę. Ponoć są tacy jak my, tylko noszą bluzy z kapturami, a na nich napis HOOLlGANS. Interesują się sportem: rugby, walkami w klatce, które oglądają także dzieci, oraz tzw. ustawkami – dwie grupy hooligansów umawiają się na polance, żeby się tłuc. Są trupy.
"Klatka" ma podobna konstrukcje, co debiut Latkowskiego "To my, rugbiści": zdjęcia z akcji, zdjęcia z otoczenia, w jakim nasz bohater zbiorowy pędzi swój żywot i narracja typu zwierzenia. W filmie jest wiele scen dla subtelnego oka nieprzyjemnych, np. wstęp do zbiorowej onanki. Ale "Klatke" trzeba zobaczyć, bo na naszych oczach przybiera na sile prawdziwy kult przemocy, wyznawany przez ludzi, którzy chcą "dymać, dymać, dymać do rana, potem piwero, wódera i zajebać frajera".

legart
24-11-2003, 12:02
Nie obejrze.. bo nie interesują mnie walki w klatce :> . Tak samo jak nie obejrzałem Blokersów (guzik mnie obchodzą dresiki jarające trawę na ławeczce) i tego filmu o polskim szołbiznesie. Tfurczość Pana latkowskiego mnie wogóle nie interesuje.

legart
24-11-2003, 12:05
Chciałbym napisać do wszystkich to co przeczytałem na stronie Latkowskiego jednocześnie proszę o wypowiedzi a nie jechanie na autora filmu gdyż wtedy temat zostanie skasowany.

CHULIGAN NORMALNY CZŁOWIEK

Chuligan normalny człowiek. Tak klaruje bohater zbiorowy filmu, którym są ludzie gloryfikujący brutalną walkę. Ponoć są tacy jak my, tylko noszą bluzy z kapturami, a na nich napis HOOLlGANS. Interesują się sportem: rugby, walkami w klatce, które oglądają także dzieci, oraz tzw. ustawkami – dwie grupy hooligansów umawiają się na polance, żeby się tłuc. Są trupy.
"Klatka" ma podobna konstrukcje, co debiut Latkowskiego "To my, rugbiści": zdjęcia z akcji, zdjęcia z otoczenia, w jakim nasz bohater zbiorowy pędzi swój żywot i narracja typu zwierzenia. W filmie jest wiele scen dla subtelnego oka nieprzyjemnych, np. wstęp do zbiorowej onanki. Ale "Klatke" trzeba zobaczyć, bo na naszych oczach przybiera na sile prawdziwy kult przemocy, wyznawany przez ludzi, którzy chcą "dymać, dymać, dymać do rana, potem piwero, wódera i zajebać frajera".

8- No tera mnie tak zachęcił że napewno nie obejrzę :fu:

Jak będę chciał sobie kult przemocy obejrzeć to Brudnego Harrego sobie wypozyczę 8)

brevery
26-12-2003, 21:13
No ja dziś dopiero obejżałem i powiem szczerze...dno! :/ Film jest tak nudny,że gdybym nie oglądał go razem z kumplami to podejżewam ,że w połowie filmu bym wyszedł 8-
Trzy wątki filmu przeplatane między sobą,z jakimś melanchlolijnym podkładem muzycznym...Film zrobiony beznadziejnie-bo nudzi jednak swóją głowna misje wykonał.Faktycznie pokazuje generalnie prawde.Przynajmniej dlamnie to co widzłem w tym filmie jest rzeczywistościa,bo wiadomo,że człowiek który "bije sie bo lubi" na codzień może mieć na to inne spojrzenie.
Piszecie,że cały film nakręcony był wyłacznie dla pieniędzy ale wydaje mi sie,że poza tym faktem jednak L. chciał faktycznie pokazać co sie dzieje w tym środowisku.
Ogólnie film nudny ale można go obejrzeć.
Pzdr Brevery

HOOLSHWDP
26-12-2003, 22:42
Dzisiaj go obejrzałem. Jedyna opinia to taka że film jest denny. Moge polecic go osobom z forum kibice.pl. :rotfl:
W filmie rozśmieszyły mnie 2 momenty:
- głos policjanta, który każe wpuszczać kibiców z biletami, ten kto ogladal to wie (naprawde piekny dziewczęcy głosik)
- oraz pewna grupka tańcząca na środku skrzyżowania, potem chyba ta sama grupka bawiąca się przy grilu zdejmuje gacie i zaczynają śpiewać z gołymi jajcami. Rozumien dobrą zabawe ale bez przesady 8-

szczepan
27-12-2003, 00:49
olejcie temat poprostu olejcie nie warto

Stanixon
05-01-2004, 16:47
Ja widzialem dzisiaj soundtrack z tego filmu na Vivie artysta to PC Park-"Klatka" :oho: W filmie jest sama Legia...a właściwie kibice Lecha na sektorze pod zegarem.Zasadniczo film tragiczny to nie jest tylko dlaczego Latkowski tyle razy pokazywuje nam kibiców Lecha którzy obrażają nasz klub.cały film zaczyna się jak pyrusy wysiadają na Powiślu.No i oczywiscie nie oszczedzają w słowach.Rozumiem.Trzeba to pokazać.Ale czy ujęcia zniemczałych lechitów śpiewających :"pie**ole Legie lalalalala" mają do czegoś zachęcać, nawoływać?Latkowski powinien się zastanowić co robi... :hmm:

Stanixon
05-01-2004, 16:50
Dzisiaj go obejrzałem. Jedyna opinia to taka że film jest denny. Moge polecic go osobom z forum kibice.pl. :rotfl:
W filmie rozśmieszyły mnie 2 momenty:
- głos policjanta, który każe wpuszczać kibiców z biletami, ten kto ogladal to wie (naprawde piekny dziewczęcy głosik)
- oraz pewna grupka tańcząca na środku skrzyżowania, potem chyba ta sama grupka bawiąca się przy grilu zdejmuje gacie i zaczynają śpiewać z gołymi jajcami. Rozumien dobrą zabawe ale bez przesady 8- Wiesz tak się bawi tak się bawi Lech Poznań....rzygam na ten film...a te zabawy świadczą o tym,że Arka Gdynia....

Stanixon
05-01-2004, 16:57
Kur... oczym wy gadacie?Przecież z opisu filmu jasno wynika,że kibice są zli i tylko się leją.Zamiast zastanawiać się proponuje by Stowarzyszenie przed premierą w TV zobaczyło ten film bo boję się,ze tam jest mnóstwo bzdór a jak tak to można by strzymac emisję lub pozwać do śadu ******. Czy lubi pan obierać ziemniaki....Panie daj Pan spokój
:zly:

Koko
05-01-2004, 17:59
Obejrzalem film 3 dni temu i ogolnie zero w nim sensu :/ Nie wiem jakie bylo przeslanie tego filmu i po co on byl zrobiony :hmm: Poza tym nic ciekawego w nim nie ma. Ustawki ktore juz chyba sporo osob widzialo i rozmowa z jakims chuliganem Arki. Mysle, ze po tym filmie nikogo sie nie zacheci do kibicowania, moze tez nie odstraszy, wiec ogolnie film oceniam negatywnie, bo nie kapuje po co on wlasciwie powstal i czym sie kierowal jego tworca.

Włóczykij
05-01-2004, 18:01
Normlanie film obejrzalem, ale chyba nawet sam Latkowski nie wie po co on to nakrecil, albo lepiej o czym , bo niby tytul mowi o walkach w klatce a tu pokazuje jak idioci jezdza na Legie, albo tancza z golymi siurami, bezsens i tyle, mozna obejrzec (jedynym plusem tego jest ze moj maloletni kumpel sie zajaral i powiedzial ze zaczyna chodzic na Legie '8

Kawa
05-01-2004, 19:27
Ta ogolnie pierprz i wanilia. Poskladane bez wiekszego ładu i składu. Wyciągniete sceny sprzed 6 lat. A i dobry tekst goscia z Arki: my tych filmów nie robimy dla kogos tylko dla siebie. To po 3 juz sprzedali TVNowi?
Dobra reakcje na "golasów" miała panna mojego kumpla:- "o jakie malutkie" :rotfl:

Dziubek
05-01-2004, 20:21
Też obejrzałem i powiem że tragedia...
O wszystkim i o niczym (bardziej to drugie)!!! Jakiś wieśniak dorwał kamere i poszedł z kimś gadać. Moje odczucie ze to takie antylegijne i wychwalające zasady, honor chuliganów Lecha i troszke Arki :/
A poza tym te walki w klatkach żadna rewelacja więcej tego było pare alt temu w Pod Napięciem i ostatnio w Superwizjerze:/
Jednym słowem - KICZ!!!!! :zly:

Mogiel
05-01-2004, 23:05
jutro bede mial ta klatke. we lbie juz mam niezly kociol jedni mowia wyklep filmik inni mowia ze lubudu bez ladu i skladu ....... chooj i tak obejrze. :wielkafl: [/list]

kenji
08-01-2004, 21:50
film można sobie ze spokojem odpuścić. jest równie ambitny jak poprzednie "dzieła" tego reżysera.
Robiąc Klatkę facet się wogóle nie wysilił. Ot był na jednym meczu, pojechał do Gdyni, wkleił fragmenty swojego starego filmu, do tego kilka fragmentów z ogólnie znanych filmów z ustawek. Do tego reportaż (?) o walkach w klatce i tyle. To cały film. Chłopaki na kółku filmowym robią bardziej ambitne dzieła.

Nie zgodzę się z Dziubkiem. W tym filmie kibice Lecha są przedstawieni w bardzo złym świetle. Po oglądnięciu tego filmu można dojść do wniosku, że jedyne co potrafimy to klnąć. Natomiast kibice Legii są tacy kulturalni i wogóle.

Szkoda tylko, że film ten puszczą w publicznej TV. Wiele szkód on narobi. I jak tutaj potem walczyć ze stereotypami?

Dziubek
08-01-2004, 23:11
Nie zgodzę się z Dziubkiem. W tym filmie kibice Lecha są przedstawieni w bardzo złym świetle. Po oglądnięciu tego filmu można dojść do wniosku, że jedyne co potrafimy to klnąć. Natomiast kibice Legii są tacy kulturalni i wogóle.

Wiesz Legionistów pokazywali w różych syutacjach (na początku itp.) ale wogóle za dużo się skupił chłopak na tych klubach, powinien to moze rozszerzyć? Ale i tak te pioseneczki to na Legie były :/

Radzyn
11-01-2004, 20:08
Ja tam czekam z ciekawością na "klatke" w środe na dwójce. :)

Bastion
12-01-2004, 10:46
Obejrzalem, lipa lipa lipa. Bez ladu i skladu, slaba jakosc , powtarzanie ciagle tych samych materialow. Zdecydowanie nie polecam. Szczegolnie text ze 80% kibicow to ludzie bez zadnych perspektyw, alkoholicy, patololgia :zly:

salcio
12-01-2004, 12:57
obejrzalem wlasnie "klatke". Zwykly czlowiek po zobaczeniu tego badziewia moze wywnioskowac ze:
1-Lech na meczach tylko bluzga na innych
2-Legia zna tylko jedna piosenke
3-policja jest mila i uprzejma
4-wszyscy Kibice to patologicze polmozgi ;)

film kaszana straszna

Długi123
12-01-2004, 17:28
Film ogólnie beznadziejny i ludzie zieloni w tych tematach wiadomo co pomyślą.Mi osobiście bardzo się podobał moment gdy 3 razy Lech śpiewa Legia to ku... a my za każdym razem śpiewaliśmy pionseneczkę o Legii nie używając przekleństw.Ogólnie nie podoba mi się strasznie jak potraktowano Lecha bo to prawda,zostali pokazani w strasznie złym świetle a na to nie zasługują.Wogóle film kiepski,obejrzeć warto ale tylko z ciekawości.

herka
14-01-2004, 23:43
program bez sensu. kompletnie.
jedyne co, to jeszcze bardziej czekam na runde wiosenna ;)

*PRZEMO*
14-01-2004, 23:51
nudny film

tyle.

Długi123
15-01-2004, 00:45
Najlepsza była Babka z Polonii po programie.Pokażcie mi 2 taki stadion w Polsce :buhaha:

szczepan
15-01-2004, 01:07
nudnawy :P babka z Polonii tylko sie osmieszyla bo zamiast promowac klub oskarzala Nas ale moze nie ma czym go promowac :D

Sharn
15-01-2004, 03:33
film można sobie ze spokojem odpuścić. jest równie ambitny jak poprzednie "dzieła" tego reżysera.
Robiąc Klatkę facet się wogóle nie wysilił. Ot był na jednym meczu, pojechał do Gdyni, wkleił fragmenty swojego starego filmu, do tego kilka fragmentów z ogólnie znanych filmów z ustawek. Do tego reportaż (?) o walkach w klatce i tyle. To cały film. Chłopaki na kółku filmowym robią bardziej ambitne dzieła.

Szkoda tylko, że film ten puszczą w publicznej TV. Wiele szkód on narobi. I jak tutaj potem walczyć ze stereotypami?

Kenji - podpisuje się pod tym bo po co mam pisać to samo? Dodam, Twoje ziomy znad morza znowu wala kaszany. Po co oni wogóle gadają z takimi Latkowskimi? :hmm:

Keleborn
15-01-2004, 09:25
Obejrzałem.
Pierwsza myśl była - kto zapłacił za realizację tego filmu?

Generalnie to tak - ustawka/kibice lecha jadą Legię/walka w klatce/kibice Legii śpiewają piosenkę/kibice Legii w zwolnionym tempie na ulicy Konwiktorskiej/walka w klatce/mądra przemowa/kibice Lecha.....

A potem Mr. Latkowski krzyczy - to nie jest film o kibicach!

Dla mnie była to oczywista manipulacja - bo posiekanie i wsadzenie w jeden obraz walk w klatce i ustawek z dopingiem i flagami na żylecie uważam za celową manipulację. Odbiór tego może być tylko jeden - kibic stadionowy = hooligan ustawkowo-klatkowy.

Dlatego - tak jak większość z Was powiedziała - rzygać się chce.

Walek_C.Z.K
15-01-2004, 10:31
Ja jestem pewien jednego. Wizerunek o który staramy się od jakiegoś czasu uzyskać, tzn. ze na meczach moze być bezpiecznie, runął po jednym reportażu. Nie oszukujmy sie, ludzie którzy to obejrzeli, nie pójdą na mecz. Jak widać to media kreują niestety wizerunek kibica. Lepiej jest pokazać chuliganów naparzających sie w lesie, co przyniesie wzrosT oglądalności, niż fanatycznie zakochanych w klubie kibiców i fantastyczną oprawe.

Dżon
15-01-2004, 11:37
Może ktoś mi opisać co dokładnie bredziła ta babka z Polonii? Podobno niezłe jazdy...

Nowy (L)
15-01-2004, 11:38
Ja wcale nie uważam, że ten film jakoś specjalnie zaszkodzi reputacji kibiców, odciągnie ludzi od stadionów i wali w gruzy akcje typu "Pełny Stadion".
Po pierwsze, film był wyemitowany o takiej porze, że "porządni obywatele" już śpią ;)
Po drugie, niezorientowany widz na pewno nie dał rady obejrzć tego filmu do końca, bo film po prostu nie ma przejrzystej treści. Porusza zbyt wiele wątków żeby przeciętny widz mógł się zorientowac jakie jest jego przesłanie... Walka w lesie, walka w jakiejś klatce, stadion i zadyma z policją, człowiek mówiący zza kamery o wszystkim i o niczym... jednym słowem chaos.
Po trzecie, dyskusja w studio. W zasadzie dopełniła obraz dramatu. Większość zaproszonych gosci nie znała tematu, więc sprowadziła temat do wielkich blokowisk i frustracji młodzieży... po co? Nikt nie wie...

W podsumowaniu powiem więc, że my dalej robimy swoje. Latkowski, pani Ola z akcji "kibic", nadkomisarz Siewierski i inni nas nie iteresują... my mamy Legię i żyjmy po to, by Legia była zawsze Wielka!!!

Pozdrawiam
Nowy

Q_(L)
15-01-2004, 11:52
Może ktoś mi opisać co dokładnie bredziła ta babka z Polonii? Podobno niezłe jazdy...

:look: http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=3832 8)

Lakers
15-01-2004, 14:06
Film jak dla mnei był dobrze zrobiony lecz społeczeństwo polskie nie jest przygotowane na tego typu filmy . Jest to dl aspołeczeństwa problem ktory poruszony tak naprawde zostanie w Polsce za kilka kilka lat jak dobrze pojdze no chyba ze dojdze do jakis masowych przypadków śmierci na stadionach ,,, po filmie jak jaka babka pokazywala zdjecia dzieciaków z poloni to smiac mi sie chiało co ma piernik do wiatraka ? zwłaszcze z e polonisci w Polsce nie zajmuja wysokij pozycji ... o Warszawie juz nei mowiąc...
wszyscy mylili 2 pojecia hooligan - kibic jak zwykle to jest dla nich to samo ! i nie zrozumieli tego filmu / dokumentu sam pan Latkowski powiedzał ze zle pojmuja i rozumoją ludze zebrani po prawej stronie sali ...
niestety dla kibiców którzy sa oczywiscie kumaci był to film ukazujacy pewnącześc swiata kibica ... dla innych zwylku godzinny program o kibicach stadionowych

M moja osobista reflekscja co do filmu jest taka: Jezeli mam ogladac program gdze słysze przez cały czas trwania filmu bluzgi na mo ukochan Klub .. to wole tego nie ogladac. Skoro pokazujakibiców Lecha Poznań którzy jada po nas rowno czemu nie pokazali tez wulgaryzmó Legionistów pod ich adresem ... ? to jest dla mnei nei zrozumiałe. i pod tym wzgledem nei podobał mi się film.

c_zary
15-01-2004, 14:19
Skoro pokazujakibiców Lecha Poznań którzy jada po nas rowno czemu nie pokazali tez wulgaryzmó Legionistów pod ich adresem ... ? to jest dla mnei nei zrozumiałe. i pod tym wzgledem nei podobał mi się film.
A mi co sie wlasnie jedyne w tym filmie podobalo, to ze inni na nas jada a my ciagle swoje :]

kamyk
15-01-2004, 14:46
Skoro pokazujakibiców Lecha Poznań którzy jada po nas rowno czemu nie pokazali tez wulgaryzmó Legionistów pod ich adresem ... ? to jest dla mnei nei zrozumiałe. i pod tym wzgledem nei podobał mi się film.
A mi co sie wlasnie jedyne w tym filmie podobalo, to ze inni na nas jada a my ciagle swoje :]

mi tez to sie podobalo jak Lech na nas jechala a my glosne LEGGIIAAAAAAAAAAAAAAA Leeeeegggggiaaaaaaa Warszawaaaaaa

MaK_ŁuKóW
15-01-2004, 14:52
Program byl spox tylko po co to promowac :hmm: ? UlTRAS RULEZZ ;)

Adis
15-01-2004, 15:30
Film jeszcze jako taki (mogl byc lepszy [mialem nadzieje, ze taki bedzie]), ale jak juz zaczely sie te glupie rozmowy w studiu to mi sie smiac chcialo :/

Lakers
15-01-2004, 16:36

kompleksy ... 8o

mimo wszytko ja bym z checią tam usłyszał tam choc raz "Mistrza przy stole ... " niech pokazuja prawde a nie naciagaja ze tylko oni coś do nas mają ... bo tak to wyszło ...

Porter
15-01-2004, 17:45

tego filmu to ja nie zrozumiałem kompletnie...
Zgadzam sie z przedmówca fajnie to wyszło lech cały czas wrzuty a my swoje , tak przecież było przez prawie całą rundę .... Najśmieszniejsze jest to ze akurat w sierpniu z Lechem to wrzuty były obustronne a to własnie NAS okazali w dobrym świetle
Ogólnie to kto wie o czym ten film był ?
Dlaczegow tych klatkach umiejscowił kibiców?? (bo tak to odebrałem) a nie na przykłąd Blokersów których wczesniej wziął na celownik :hmm:
HGW

A z tego co słyszałem co mówili poloniści po emisji , "ze na meczach to ogólnie jest bezpiecznie tylko mozna po łbie przyjąć od legionistów jak sie na osiedle wraca... I szaliki zabierają."
Coś w tym guście
(wiem z drugiej ręki bo sam do tego momentu nie wytrwałem)

:* Latkowskiego i jego wszystkie dotychczasowe szopki robione dla pieniedzy

buba(L)a
15-01-2004, 18:47
moje zdanie jest takie ze typ nie odpowiedzial na zadne pytanie w tym filmie. ludzie ktorzy to ogladali chcieli sie dowiedziec po co te huligany sie bija. w sumie to ja sie nawet ciesze ze niektorzy ludzie po tym filmie oleja sobie przychodzenie na mecze. jak maja przyjsc pikniki ktore nawet nie zaspiewaja "mistrza przy stole..." czy inne takie hity to ja ich nie chce. latkowski w sumie zrobil nam prezent bo ludzie ogladajac film teraz pewnie nic nie wiedza a ci co sie interesuja to wiedza ocb. baba z polinii nijaka alexandra bogdal(chyba) byla zajebista. wystarczy popatrzec na "mlodziez" siedzaca po drugiej stronie:) minki mieli niezle. albo tekst ze"nauczyciele nie boja sie isc na konwiktorsa w przeciwienstwie do innego warszawskiego stadionu" buhahahahha ona chyba jest z deczka nierozgarnieta:D

kenji
15-01-2004, 19:16
http://e-lech.com/portal/articles.php?id=127

zapraszam do artykułu.

Q_(L)
16-01-2004, 08:42
moje zdanie jest takie ze typ nie odpowiedzial na zadne pytanie w tym filmie. ludzie ktorzy to ogladali chcieli sie dowiedziec po co te huligany sie bija. w sumie to ja sie nawet ciesze ze niektorzy ludzie po tym filmie oleja sobie przychodzenie na mecze. jak maja przyjsc pikniki ktore nawet nie zaspiewaja "mistrza przy stole..." czy inne takie hity to ja ich nie chce.

8- Ja nie chcę takich przyspiewek, ale ja to pewnie jakiś dziwny jestem :help:

p.s. Wytłumacz mi proszę po co je śpiewasz? Może też zacznę!

Beny
16-01-2004, 08:45

Kuba nie jesteś dziwny. Jesteś normalny. Ale dla innych to nienormalne. :/ Dlatego się dziwią. :/ :hmm:

Dziubek
16-01-2004, 15:00
moje zdanie jest takie ze typ nie odpowiedzial na zadne pytanie w tym filmie. ludzie ktorzy to ogladali chcieli sie dowiedziec po co te huligany sie bija. w sumie to ja sie nawet ciesze ze niektorzy ludzie po tym filmie oleja sobie przychodzenie na mecze. jak maja przyjsc pikniki ktore nawet nie zaspiewaja "mistrza przy stole..." czy inne takie hity to ja ich nie chce.

No trzeba czasem zaśpiewać coś na klub z którym się gra. A nie oni śpiewają że Legia to stara... a my im odpowiadamy Legia Gol aleale :/
Nie można z tą świętością tak przesadzać...

Q_(L)
16-01-2004, 16:02

No trzeba czasem zaśpiewać coś na klub z którym się gra. A nie oni śpiewają że Legia to stara... a my im odpowiadamy Legia Gol aleale :/

Weź Ty się człowieku zastanów co piszesz...
Przychodzisz na Legię, żeby choć troszkę pobluzgać sobie na drużynę przeciwną 8-

Poza tym o jakiej Ty "świętości" piszesz 8o
Chcą sobie spiewać na Legie, to nich sobie śpiewają... ***** to!
Dopingujemy Legię!!

Qrwa nie ogarniam takich ludzi :/

p.s. Sorki za przekleństwa 8)

yusta
16-01-2004, 18:17
http://e-lech.com/portal/articles.php?id=127

zapraszam do artykułu.

Bardzo dobrze ujęte.

arczi
16-01-2004, 20:10

Ja też :fu:

Dziubek 8- No comments.

Dziubek
17-01-2004, 00:41

Weź Ty się człowieku zastanów co piszesz...
Przychodzisz na Legię, żeby choć troszkę pobluzgać sobie na drużynę przeciwną 8-

Poza tym o jakiej Ty "świętości" piszesz 8o
Chcą sobie spiewać na Legie, to nich sobie śpiewają... je***ć to!
Dopingujemy Legię!!

p.s. Sorki za przekleństwa 8)

Czy ja napisałem ciągle, non-stop? Mam na myśli że jak oni zaczynają na nas to krótka odpowiedź i dalej Legie!!! A przychodze na Legie nie po to żeby sobie poprzklinać bo to to ja robie w szkole lub na podwórku i mi starczy!!!

Dziubek
17-01-2004, 00:45

Ja też :fu:

Dziubek 8- No comments.

Bo co że napisałem że chciałbym abyśmy raz dwa w meczu krzykenli na drużyne przeciwną to już wielkie oburzenie i nie ogarnianie? :hmm:

Pab(L)o
17-01-2004, 01:37
Jeśli chodzi o sam film, to tekst Kenji'ego jest wystarczający... prawie. Bo jednak warto pamiętać, że, nawet zdaniem samego autora (a dajmy mu prawo powiedzenia czegoś sensownego na temat swego drętwego dzieła), nie był to z założenia film o kibicach. Nie miejmy więc pretensji, że nie pokazał pięknych choreografii stadionowych, rewelacyjnego dopingu itp. Nie oczekujmy też obiektywizmu odnośnie postawy poszczególnych ekip kibicowskich w naszym kraju. Nie sądzę, żeby jakiś laik zorientował się, kto słał te k... pod czyim adresem. A nie-laicy wiedzą sami o co chodzi...

Druga sprawa - very ważna: ten debilny "reżyser" ma w gruncie rzeczy rację! Tylko że problem narastającego kultu siły w naszym społeczeństwie zasługuje na jakiś poważniejszy głos i poważniejszą dyskusję (a przede wszystkim - poważniejsze kroki przeciwdziałające). Temat jest naprawdę poważny i zasługuje na więcej, niż piskliwy głosik słabego pseudodokumentalisty.

A jeśli chodzi o p... mistrza przy stole, to ja akurat również p... mistrza przy stole. Nie dlatego, że jestem porąbanym oszołomem, ale dlatego, że nie lubię mistrzów przy stole. Zwłaszcza tych, którzy chcą ten tytuł zabrać nam... NAM! I czasem muszę o tym powiedzieć głośno, żeby inni wiedzieli, że pamiętam...

yusta
17-01-2004, 02:06
Jeśli chodzi o sam film, to tekst Kenji'ego jest wystarczający... prawie. Bo jednak warto pamiętać, że, nawet zdaniem samego autora (a dajmy mu prawo powiedzenia czegoś sensownego na temat swego drętwego dzieła), nie był to z założenia film o kibicach. Nie miejmy więc pretensji, że nie pokazał pięknych choreografii stadionowych, rewelacyjnego dopingu itp. ...

To Latkowski zaczął głosić już po wejściu filmu na ekrany kin, jak zrozumiał że przegiąl pałę i kilka osób go nie lubi. Teraz próbuje się wykręcić, ale marnie mu to wychodzi.

Co do założenia, to przeczytaj uwaznie tekst Kenjego, jak ich wkręcał co chce pokazac w filmie.

Pab(L)o
17-01-2004, 02:19
Ależ tekst Kenji'ego przeczytałem uważnie.
I nie wątpię, że Latkowski dopuścił się różnych manipulacji. Przecież tak naprawdę, to chyba go nie broniłem (czy aby na pewno z mojego tekstu wynikało coś innego?) :hmm:

yusta
17-01-2004, 02:39
Ależ tekst Kenji'ego przeczytałem uważnie.
I nie wątpię, że Latkowski dopuścił się różnych manipulacji. Przecież tak naprawdę, to chyba go nie broniłem (czy aby na pewno z mojego tekstu wynikało coś innego?) :hmm:

Napisałeś, że warto pamiętać, że to nie miał być film o kibicach. Tyle, że w założeniu Latkowskiego był. A przestał nim być, jak się reżyserek czegos wystraszył. Piszesz, żebysmy nie mieli pretensji, że nie pokazał dopingu, choreografii itp., a tymczasem Kenji pisze, że im nakitował, że to własnie między innymi pokaże.
Dla mnie ten film był o niczym. Tania sensacja w celu nabicia sobie kasy i pozowania reżysera na zbawiciela.
Nie wiem czy przeglądałes czata z nim po tym gniocie. Zadufany w sobie gnojek, który naprawdę słuszne zarzuty potrafił zbyć tylko jedny słowem: Bzdura.

Pab(L)o
17-01-2004, 03:02
No wiesz, podobno pierwotnie miały być w tym filmie również motywy dotyczące jakiegoś gangu motocyklowego. Generalnie nie interesuje mnie pierwotna motywacja reżysera (chociaż to jednak jemu pozostawiłbym decyzję, na jaki temat robił film).
Pomijając kwestię intencji Latkowskiego (nie znam ich i nawet nie mam ochoty znać), zgadzam się z Tobą w 100%. Denny film i tyle...

Ale temat, który zarzucił w trakcie dyskusji (być może przez przypadek - to dla mnie obojętne!!!), jest moim zdaniem istotny...

yusta
17-01-2004, 03:17
No wiesz, podobno pierwotnie miały być w tym filmie również motywy dotyczące jakiegoś gangu motocyklowego. Generalnie nie interesuje mnie pierwotna motywacja reżysera (chociaż to jednak jemu pozostawiłbym decyzję, na jaki temat robił film).
Pomijając kwestię intencji Latkowskiego (nie znam ich i nawet nie mam ochoty znać), zgadzam się z Tobą w 100%. Denny film i tyle...

Ale temat, który zarzucił w trakcie dyskusji (być może przez przypadek - to dla mnie obojętne!!!), jest moim zdaniem istotny...

Temat kultu agresji wśród młodych ludzi jest istotny, zgadzam się z Tobą. Ale z tego co widzę, to Latkowski jest ostatnią osobą, która powinna się tym zajmować. Gość pozuje na zbawiciela i znawcę tematu, a tak naprawdę nie przekazuje nic. Każdy jego film to gniot, nastawiony na nic więcej jak tylko zysk, a dorabiając do tego ideologię (medialną dosyć) robi sobie promocję za free i załatwia dotacje od TVP.

Pab(L)o
17-01-2004, 03:33
Teraz zgadzam się nawet w 200%. Dla mnie Latkowski... ech, nie będę pisał - zgadzam się i tyle...
Paradoksalnie to Latkowski na koniec dyskusji w studio wspomniał coś o lekceważeniu tematu. Szkoda, że to on się nim zajmuje (podszywa pod zajmowanie?). Ale to już nie jego wina...

Kto zna temat lepiej - niech zagłusza Latkowskich... Nie jesteśmy wszystkowiedzący, ale o sobie wiemy lepiej... Najlepiej!!!

Łysolek
17-01-2004, 09:14
http://www.latkowski.com/home/index.php?all=0,39&id=39&page=13&sID=e064ed06fb9a4ba944119979ed2e1950

Artykuł "Latkowski na szafot" :>

Końcówka jego wypowiedzi świadczy o jego poziomie inteligencji

Panie Latkowski odpierdol się pan od środowiska piłkarskiego !!!!! :box:

Dziubek
17-01-2004, 13:53
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,1868108.html

Prosze zobaczcie jak pan Latkowski wydymał lekko mówiąc Kibiców Arki!!! :zly:

pijak
17-01-2004, 14:57
ehh... jeśli to prawda... to brak mi słów... bo klnięcie jest zbronione ostatnio...
bez kitu jestem ciekawy jak sie potoczą losy pana L. ja bym taaaki odważny nie był... może ktoś go chcieć uszkodzic po takiej akcjii, bo to jawna manipulacja

to jeszcze dodam że ta klatka z TV to podobno okrojona o jakieś 40 min jest, tak mi kolega mówi, ja widzialem wersje TV

BBB
17-01-2004, 23:52
Film kazdy widzial pewnie wiec o nim nie ma co pisac,kazdy juz sobie ugruntowal zdanie na ten temat.
Co do dyskusji po filmie,ogolnie spodziewalem sie ze bedzie gorzej.Najbardziej dobil mnie prawnik,w koncu mam nadzieje moj przyszly zawod 8) ,wykazal calkowita ignorancje w temacie,jak sie nie zna na pilce ,kibicowaniu to niech sie nie wypowiada,a tak to tylko coraz bardziej sie osmieszal.
Szczesny jak dla mnie w miare sensownie sie wypowiadal,ale niech nie zapomina ze on taki swietoszek nie jest bo to obludne .
Ten socjolog to chociaz probowal zglebic temat ,przez ksiazki podstawione mu przez kibicow Legii ;) ,wyszlo nie najgorzej oprocz wstawki zeby budowac sobie samemu pub czy silownie na osiedlu.
Psycholog,dziennikarze i policjant gledzac i bredzac cos byle tylko powiedziec nie wiele wniesli do dyskusji.
Pani z KSP <lol> napewno wielu ludzi mialo z niej polewke,najbardziej rozbawil mnie tekst o 30 tys. dzieci odwiedzajacych Konwiktorska niczym Mekke '8 ,tylko gdzie oni teraz sa...Poza tym, jak to nazwala ze na Konwiktorskiej "odbywa sie kulturalny dialog miedzy dwoma trybunami" :rotfl: choc pozniej musiala przyznac skruszona ze na Kamiennej czasem sie bluzgi zdarza.Ogolnie dla mnie bohaterka programu dzieki jej roli i wystepowi wybitnie poprawil mi sie humor tamtego dnia.
Polonista Doman-mialem poczatkowo napisac jakie mialem wrazenie z calej jego postaci ale sie jednak wstrzymam.
Mienta to wedlug mnie jakis dziwne tiki nerwowe przejawial,jakos dziwnie sie chwial ,ciekaw jestem czemu 8) Troche problemow mial z formuowaniem mysli ale ogolnie nic glupiego nie powiedzial.
Janek byl w porzadku,tylko on jako kibic/blokers czy kto byl zaproszony?
Jeszcze panna z Cracovii -ja to tylko ze wzgledu na urode zapamietalem,nawet calkiem calkiem te dziewczyny z Krakowa.