PDA

Zobacz pełną wersję : Tablica pamięci Legionistom...

Misiek88
01-11-2003, 21:19
Dziś chodząc po cmentarzu pomyślałem, że nawet nie mamy gdzie zapalic lampki dla Kazia Deyny, a jest jeszcze tylu innych zmarłych, wybitnych Legionistów. Skoro klub nie potrafi sie tym zająć, może sami byśmy o tym pomyśleli, bo koszt na pewno nie jest przekraczający nasze możliwości...

Herman
01-11-2003, 21:27
Świetny pomysł , ale gdzie taką tablicę umieścić?
Stadion , cmentarz?

Dziubek
01-11-2003, 23:23
Można by zrobić taką zbiórke!!! Za pomocą NL mogło to by naprawde ładnie i efektownie wyjść. Ale problemem nie są pieniądze a odpowiednie miejsce na taką tablice. Przedstaw więcej konkretów.

Misiek88
01-11-2003, 23:31
Moim zdaniem powinnismy najpierw My sie tym zajac, a NL wlaczyc dopiero wtedy jak juz beda jakies konkrety. Jestem pewien, ze z uzbieraniem potrzebnej sumy nie bedzie problemu, bo cel jest szczytny, a mam w zanadrzu jeszcze jeden pomysl, ale o nim na razie nie chcialbym mowic...

Misiek88
01-11-2003, 23:33
Jezeli chodzi o miejsce, mnie wydaje sie najrozsadniejszy stadion naszego Klubu, bo tak na prawde tylko tutaj Wszyscy Oni byliby u siebie... I byloby cos ekstra w tym, ze moznaby przyjsc i zapalic lampke w ich intencji

monar
02-11-2003, 09:47
SLuchajcie pomysl jest switny ! Trzebaby bylo go tylko dopracowac i znalezc kogos kto by sie taka zbiorka zajol ;) Miejsce na taka tablice napewno tez sie znajdzie...Wkoncu opanowalismy cala stolice nie ??!!

P.s. Wydaje mi sie ze dobre miejscebyloby gdzies niedaleko stadionu WP...Napewno przed kazdym meczem stalyby tam tlumy....Spokojnie moglibysmy napic sie piwka i powspominac tych, ktorych dzisja miedzy nami zabraklo :+:

Mini
02-11-2003, 11:26
Jezeli chodzi o miejsce, mnie wydaje sie najrozsadniejszy stadion naszego Klubu, bo tak na prawde tylko tutaj Wszyscy Oni byliby u siebie... I byloby cos ekstra w tym, ze moznaby przyjsc i zapalic lampke w ich intencji

dokładnie. stadion Liverpoolu jest świetnym przykładem. jedna z bram na stadion nazywa się od nazwiska Shankleya a przed stadionem jest tablica poświęcona pamięci kibiców którzy zginęli na Hillsborough(mam nadzieje że czegoś nie pomyliłem z tym miejscem). tam kibice a u nas piłkarze.
problem moze być taki że jak się znajdzie hajs i uda się zrobić tablicę to wtedy pewnie ruszy przebudowa naszego stadionu.

Misiek88
02-11-2003, 11:38
Z ta przebudowa to ja bym sie tak nie goraczkowal, bo na razie tylko wszyscy o tym mowia, a nikt nic nie robi. Mam nadzieje, ze nie mam racji i jednak cos sie wkrotce w tej sprawie zmieni. A taka tablica powinna byc wykonana juz teraz i podczas przebudowy stadionu ewentualnie przeniesiona w inne miejsce, oczywiscie rowniez przy stadionie (ale juz tym nowym...)

Misiek88
02-11-2003, 11:42
A jesli chodzi o sama zbiorke, to powinnismy sie tym zajac sami. Nasza Legie mozna tylko wykorzystac do rozpropagowania idei i podeprzec sie jej autorytetem przy wplatach, bo nikt anonimowym osobom (choc pewne grono zna nas na pewno...) nie bedzie powierzal chetnie swoich pieniedzy. Znajac Wieska Gilera na pewno nie odmowi pomocy w takiej sprawie i wtedy przez konto Naszej Legii szybko bysmy zebrali potrzebne fundusze.

Mini
02-11-2003, 11:59
nikt się nie gorączkuje.i ztym że nikt nnic nie robi to niewiadomo bo Kaczyński powiedział ze do kwietnia ma się ukształtować do końca spółka budowa stadionu i mają ogłosić przetarg na budowę. póki co zaczął sie listopad i jest jeszcze 5 miechów.

Misiek88
03-11-2003, 19:36
Cos mi sie wydaje, ze chyba jednak nie ma zbyt wielu zainteresowanych. Duzo latwiej jest kupic sobie szalik z wizerunkiem "Kaki", niz sprobowac na prawde cos zrobic dla uczczenia jego pamieci. Szkoda...

Misiek88
03-11-2003, 19:37
Gdyby jednak ktos z Was chcial cos z tym zrobic, czekam na sygnal...

Lakers
03-11-2003, 22:01
najłądniejszą i najlepsza opcja jak dla mnie było by postawienie przed głownym wejsciem na stadion Legii (nowy już) pomnika I 1 LISTOPADA spotylkoć sie pod nim by uczcic naszego ulubieńcapo przez "minute ciszy" , przyszło by na coś takiego mnustwo warszawiaków ...

Misiek88
03-11-2003, 23:19
Pomnik na pewno bylby fajna sprawa, ale chyba....... jak na razie nierealna. I na pewno by sie Kazikowi nalezal, chociaz musimy tez pamietac o innych. ON byl tym najwazniejszym, ale uczcic trzeba wszystkich Legionistow, nawet Tych, ktorych nazwisk juz nie pamietamy!!!

Kempes
03-11-2003, 23:24
w sumie nie tylko piłkarzy.....

wszystkich odeszłych z (L) w sobie.

Misiek88
05-11-2003, 09:12
Pewnie, ze nie tylko pilkarzy, ale wszystkich, ktorzy mieli w sercu Czarna Elke... Wiem, ze to nie byloby takie trudne, ale niestety tutaj brak tym jakiegos zainteresowania

Lakers
05-11-2003, 11:41
to mozna zrobić tak ze pomnik bedze taki: filar kwadratowy a na nim wypisane nazwiska, a na nim bedze pomnik Deyny.

Misiek88
05-11-2003, 12:49
Boje sie, ze wypisujac nazwiska na cokole mozna kogos pominac, wiec chyba lepiej umiescic ogolnikowa wzmianke, ze dotyczy to wszystkich Legionistow... A umieszczajac postac Deyny na pomniku, nie wypada chyba robic podpisu z innymi nazwiskami. Deyna zasluguje na oddzielny i samodzielny pomnik, ale to chyba przekroczy mozliwosci kibicow. Przynajmniej na razie

Bondek RedStar'sAlcoholic
05-11-2003, 19:06
1. poki co moze nie mowmy o pomniku, zajmijmy sie tablica :) ...jest to bardziej realna inwestycja

2.zeby przypadkiem nie przeszkodzic w "zblizajacej sie" budowie naszego nowego stadionu tablica taka moglaby byc umeszczona np. na przeciwko stadionu, z drugiej strony Lazienkowskiej. (?)

Łysolek
05-11-2003, 19:20
Świetny pomysł Misiek , jesli chodzi o finanse , ówniez uwazam ze to nie jest jakaś niesamowita suma !!!

Przykleje ten teamt odpowiednie osoby poinformuję bo naprawdę to wymaga przynajmniej rozwazenia , wiec nie rozumiem czemu prawie nikt sie tu ni9e wpisuje , tym bardziej że na meczach słychac "Deyna Kazimierz... " a czy coś takiego nie oddałoby przynajmniej Kace takiego honoru... pomyslmy równiez o innych wybitnych piłkarzach ... :>

NORBI
05-11-2003, 20:01
Myslę ,że na początek dobra i tania była by tablica ,lub wielki kamień z info odnośnie Kaki.Napewno z napisem OD KIBICÓW.Jesli chodzi o miejsce to z tym nie powinno być problemu.I zawsze można taki kamień przenieść.
No to do roboty i nie liczmy na działaczy bo teraz są ci a za rok mogą być inni.A my(kibice)jesteśmy ci sami.
Pozdro.

Misiek88
05-11-2003, 20:28
Uwazam, ze finanse na pewno nie przekrocza naszych mozliwosci. Rzeczywiscie lokalizacje trzeba przemyslec, ale w tej chwili najbardziej cieszy mnie, ze jednak jakis odzew jest. Sprawa nie jest az taka trudna do przeprowadzenie, a jesli odpowiednio sie rozwinie... mam w zanadrzu pewien ekstra pomysl, ktorego realizacja jednak bedzie o niebo trudniejsza i bedzie wymagala zgranej grupy powaznych ludzi do realizacji

Misiek88
05-11-2003, 20:31
I mysle, ze nie mozemy za bardzo odwlekac jej w czasie, bo wtedy wszystko sie rozmyje. W koncowym etapie realizacji mozemy podeprzec sie Stowarzyszeniem, bo pewnie bedzie troche formalnosci i dzialan prawnych do zrobienia, wiec nie ma sensu ciagnac wszystkiego samemu. Ale moim zdaniem mozemy to zrobic dopiewro wtedy, jak bedziemy mieli wszystko ustalone i dogadane we wlasnym gronie

Łysolek
05-11-2003, 20:41
no to czas na spotkanie :) Zainteresowani piszcie na maila do Miska i organizuj spotkanie :) My sie już znamy , więc moge Cię wesprzec słowami :D

Misiek88
05-11-2003, 22:42
No to chyba racja z tym spotkaniem, moze w poniedzialek? W piatek podejrzewam, ze wiekszosc bedzie w Lodzi (ja niestety nie pojade), gdyby ktos zostal w Warszawie, mozemy sie spotkac w pubie na Legii

07-11-2003, 01:09
poniedzialek bedzie dobry!!! wiele osob ma wolne wiec.... tylko rozglosmy to!! [trabka]

Misiek88
07-11-2003, 18:06
Dzis bedziemy na meczu, w pubie na Legii (na krytej), wiec jak ktos ma swoje pomysly lub chce cos zaproponowac, obgadac to zapraszam...

08-11-2003, 00:24
...i co, i co, i co??? cos wiadomo?? ...ja goscilem w moim ukochanym pubiku na Gocławiu, a nie chce byc nie w temacie!! :P ...ehhh az sie upilem ze szczescia!!! ...taki ch... a nie nowa seria zwyciestw!!!! yupi!! :] :rotfl:

NORBI
08-11-2003, 16:15
Za wiele nie pogadaliśmy.Nie ten czas :pijok: Ale napewno temat nadal aktualny.

Misiek88
09-11-2003, 00:24
Temat jak najbardziej aktualny i po wczorajszym spotkaniu mam niejasne przeczucie, ze powinno sie nam udac

Misiek88
09-11-2003, 00:27
My tez duzo wczoraj nie ustalilismy, bo i czas, i miejsce, i okolicznosci temu nie sprzyjaly... Wczoraj troche inne sprawy byly na topie, a zwlaszcza kolejne toasty. Wazne jednak, ze sie poznalismy i przynajmniej wiemy z kim rozmawiamy

Misiek88
09-11-2003, 00:37
Wczoraj padly pomysly, aby tablica byla poswiecona Kaziowi Deynie. Moim zdaniem na to jest troche za wczesnie, bo ON powinien miec cos konkretnego, nieprzecietnego, najlepiej pomnik, ale to sa juz koszty niebagatelne, bo prowizorki w tym wypadku nie ma co odwalac. Dlatego zrobmy na razie cos mniejszego, co bedzie latwiej dograc, zorganizowac, a wtedy ludzie uwierza, ze moze nam sie udac i przy kolejnej akcji bedzie nam juz latwiej. Poza tym Legia to nie tylko Deyna, choc On jest zawsze na topie

Misiek88
09-11-2003, 00:47
Co byscie powiedzieli na napis w stylu:
"W holdzie Wszystkim, ktorzy odeszli, majac w sercu Legie...
Kibice"

M_I_G
09-11-2003, 00:57
Kibice"

pomysl zajebisty , chetnie dorzuce trohe grosza mimo ze ktuho z hajsem u mnie

Misiek88
09-11-2003, 01:22
Tego typu tresc, krotka ale przy tym wymowna, moglaby od razu objac wszystkich. I kibicow, i pilkarzy, a nawet dzialaczy i sportowcow z innych dyscyplin

Misiek88
09-11-2003, 01:23
I wreszcie przy okazji jakiejkolwiek rocznicy mielibysmy miejsce gdzie mozna zapalic lampke. I zawsze jak mamy smutna uroczystosc pozegnania kogos z Legii, wiadomo by bylo gdzie sie udac

1916
11-11-2003, 10:20
Kibice"

Text spoko, ale czy za tym ma byc odrazu lista wszystkich ktorzy odeszli ??
i chyba powinno byc to jakos podpisane ze to robia kbice, a nie dzialacze, czy moze ja zle kminie ?? ;)

pzd.

Misiek88
11-11-2003, 13:45
Przeczytaj uwaznie napis i bedziesz wiedzial, przeciez wyraznie jest napisane - KIBICE. A zadnej listy moim zdaniem nie ma sensu wypisywac, zawsze kogos mozna pominac

Kempes
12-11-2003, 00:51
Każdy kto będzie czuł potrzebe uczcić pamięć o Deynie , kolarzu (L) czy dobrym przyjacielu z Legii który odszedł będzie mógł swobodnie pójść i zapalić symboliczną świeczke.

wszak najwazniejsze by pamiętać.

Mika(L)
12-11-2003, 10:20
Kibice"

Mi sie podoba...Sadze, ze to jedna z lepszych mozliwosci... ;) Wszystko w sumie pasuje ! Pozdrawiam. :+:

Mishka
12-11-2003, 12:19
Sam pomysl jest bardzo dobry, tylko nie zapominajmy o dwoch rzeczach. po pierwsze nie tylko deyna gral w Legii i choc byl wspanialym pilkarzem, nie wolno nam pomijac innych, ktorzy przyczynili sie do swietnosci i slawy Legii. A dwa, ze najpierw trzeba miec zgode klubu a pewnie i miasta (skoro to tereny miasta) na postawienie czegokolwiek, wiec zamiast goraczkowac sie co napisac na tablicy, trzeba zajac sie otrzymaniem takiej zgody. Jesli chodzi o pieniadze, chetnych do pomocy na pewno nie zabraknie. Jesli trzeba zrobimy jakas zbiorke, moze aukcje, ale najpierw trzeba sie zajac formalnosciami.

Misiek88
12-11-2003, 23:22
Sprawe zalatwiania formalnosci moze nie mamy juz za soba, ale na pewno mozna powiedziec, ze zostala ona "napoczeta". Osobiscie nie chce mi sie wierzyc, zeby klub zablokowal taka inicjatywe, zwlaszcza ze przez tyle lat sam nic nie zrobil, choc miewali oni dziwniejsze pomysly i jeszcze bardziej chamskie akcje. Jednak ostatnio idzie wszystko w dobrym kierunku i powinno byc OK

Misiek88
12-11-2003, 23:23
A jesli chodzi o Deyne, to juz nie wiem ktory raz napisze, ze wlasnie dlatego nie chcemy zadnych nazwisk, ma byc anonimowo i ogolnie...

Misiek88
14-11-2003, 12:43
Czas ucieka, wiec proponuje pomyslec o jakims spotkanku w weekend i przegadaniu kilku pomyslow

pijak
15-11-2003, 10:15
to musi być uniwersalny pomnik (tablica), dotyczyć musi ogółu, wiec na tym nie ma sensu sie rozdrabniać bo Misiek ma racje i tu EOT, a co do samego spotkania to można by wstepnie jakoś na GKS sie ustawić i zobaczyć jak my tam sobie wyglądamy... :)
A Kaziu powinien mieć "swoją" płyte na nowym stadionie, stadionie jego imienia...

Mika(L)
27-11-2003, 23:14
Taaaaaaaaaaak ! Niech cos sie w tej sprawie wydarzy :+: Siwetny pomysl godny realizacji. Czuje sie w pelni zaangazowana w ten projekt ;) mozecie na mnie liczyc ! Myslalam nad napisem...

- Dla pamieci, nie dla slawy, dla stolicy, dla Warszawy. Zawsze z wami - Kibice.
- Milosc do pilki i klubu jednego, szanuj to miejsce, bo nie ma lepszego. Ku pamieci i chwale tych co z nami zostana do konca.
- Nie powietrzem czlowiek zyje, lecz wspomnieniami. To dla Legionistow, to dla Nich...Niech zostana z nami.
- Jesli serce masz, to zostan tu przez chwile, to dla tych co za Legie poswiecili tyle.

:+: :+: :+: :+: :+: :+:

Pontus
07-12-2003, 13:05
Swietny pomysl !!! jescze tylko pomnik "Kaki" i nazwac stadion jego imieniem.

Mika(L)
07-12-2003, 21:49
Swietny pomysl !!! jescze tylko pomnik "Kaki" i nazwac stadion jego imieniem.

Hmmmmmmmm... Jak mamy to rozumiec ?! :rotfl:

Misiek88
08-12-2003, 12:41
Wreszcie ktos sie zainteresowal, juz myslalem, ze temat umiera smiercia naturalna. Na razie zrobmy tablice, a o pomnikach i zmianie nazwy stadionu pogadamy pozniej, bo to juz jest "wyzsza szkola jazdy", a my z takim prostym tematem nie mozemy nic sie posunac do przodu

Mika(L)
08-12-2003, 21:09
Wreszcie ktos sie zainteresowal, juz myslalem, ze temat umiera smiercia naturalna. Na razie zrobmy tablice, a o pomnikach i zmianie nazwy stadionu pogadamy pozniej, bo to juz jest "wyzsza szkola jazdy", a my z takim prostym tematem nie mozemy nic sie posunac do przodu

Dzieki, dzieki ! Ja sie interesuje...W sumie chce miec duzy uklad w to dzielo ;) Czekam na odpowiedz i .........robmy cos ! Warto pokazac ze nas na cos stac. Pozdro :+:

Talar
19-12-2003, 16:02
NO temat jak najbardziej aktualny :) :oho:

Q_(L)
19-12-2003, 16:30
NO temat jak najbardziej aktualny :) :oho:

:ijakto: Przepraszam, ale co w tym śmiesznego :co:

MaK_ŁuKóW
20-12-2003, 21:22
:+: dobry pomysł oby to nie byly tylko puste slowa :+:

Misiek88
20-01-2004, 14:21
Przez dlugi czas nie dzialo sie w tym temacie nic i prawde mowiac, nawet nie chcialo mi sie juz tu zagladac. Opadlo pierwsze zainteresowanie i nic z niego nie wynikalo. Jesli jednak ktos dalej o tym mysli, moze jeszcze sie uratuje temat

Scorpio
25-01-2004, 21:03
Witam!

Jeśli temat jest aktualny, powiem kilka słow.. Pomysł trudny nielada wyczynem bedzie to wszystko zorganizowac. Co do samej symbolicznej pamiatkowej tabliczki to napewno musi byc ogólnie o wszystkich piłkarzach oraz kibicach?!

Co do samej treści tabliczki to propozycje Mika(L) wydają mi sie trafne.. <poetyk sie znalazl ;) >

"- Dla pamieci, nie dla slawy, dla stolicy, dla Warszawy. Zawsze z wami - Kibice.
- Milosc do pilki i klubu jednego, szanuj to miejsce, bo nie ma lepszego. Ku pamieci i chwale tych co z nami zostana do konca.
- Nie powietrzem czlowiek zyje, lecz wspomnieniami. To dla Legionistow, to dla Nich...Niech zostana z nami.
- Jesli serce masz, to zostan tu przez chwile, to dla tych co za Legie poswiecili tyle. "

Mojim zdaniem 2 propozycja jest najlepsza mozna by bylo tylko troszke to zredakowac lecz ja takiego talentu nieposiadam '8

Misiek- jesli nadal chcesz to organizowac trzeba by bylo zorganizowac wieksze spotkanie oraz troszke czasu poswiecic na wstępna organizacje.. By do Lata bylo juz wszystko wiadomo (cena, projekt, pozwolenia) Jakby co słuze pomoca!

Pozdrawiam
Scorpiox vel Młody