PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsi kibice za granicą.

Strony : [1] 2

Boulogne
31-10-2003, 20:18
Moje typy to:
1. PARIS SG
2. PARTIZAN
3. GALATASARAY
4. OLYMPIAKOS
5. DEN HAAG:)
Nie mówię o Manchesterze, Realu, Barcelonie, bo co z tego, że tam przychodzi w opór ludzi, skoro kibice nie są tak żywiołowi jak na Łazienkowskiej?

Kempes
31-10-2003, 20:37
AC Milan warto dodać...

Jaco
31-10-2003, 20:50
Hajduk Split, Galatasaray Stambuł, Millwall...

Crammer
31-10-2003, 21:16
ja obstawiam tak:
1. Fossa De Leoni AC Milan
2. Boulogne Boys(tak to sie pisze?) PSG
3. Galatasaray
reszta:
Borussia Dortmund
AS Roma
Ajax Amsterdam
i kibice z Argentyny i Brazylii

nie wymieniam :wielkafl: Legii bo jestem skrajnie nieobiektywny :]

Koko
31-10-2003, 21:57
1.PSG
2.Fenerbahce
3.Crvena Zvezda
4.Den Haag
5.Marsylia
6.Napoli

Skanda(L)
31-10-2003, 22:03
PSG
Olympique Marsylia
Milan
Roma
Olympiakos
Panathinaikos
AEK
cala trojka ze Stambulu
Hajduk
Dinamo
a w niemczech to Frankfurt,Koeln,Norymberga i Stuttgart pod wzgledem ultras to czolowka.

Adams_
01-11-2003, 02:54
Lazio Roma!

VASCO
01-11-2003, 08:16
Lazio Roma
AS Roma
Ac Milan
Atletico Madryd
Fenerbahce
PSG
Olimpique Marsylia
Reggina Calcio
Boca Juniors Buenos Aires

qwerty1234
01-11-2003, 10:28
Dla mnie tylko dwa:
PSG :+:
Olympique :+:

Adiq
01-11-2003, 11:02
Najlepsi kibice w jakim sensie? Hools, Ultras, żywiołowi, pijaki? :>

BTW: Koko trochę głupi masz podpis... :/

PRASKI
01-11-2003, 11:05
a dla mnie tylko Juve :+:

poza tym liczy się jeszcze klimat mediolański i belgradzki :+:
a i jeszcze słyszałem coś o kibicach z Rosji (hool's)

Luqas
01-11-2003, 12:36
We Włoszech jest parę mocnych ekip (Milan, Inter, Juve, kluby Rzymskie),
we Francji najlepsi to PSG i Marsylia.
No i Bałkany... Partizan, Hajduk, Dinamo, Steua, Rapid.
Mocne ekipy kibicowskie są w Stambule, choć najlepsi tam to chyba Galatasaray.

Koko
01-11-2003, 13:02
Najlepsi kibice w jakim sensie? Hools, Ultras, żywiołowi, pijaki? :>

BTW: Koko trochę głupi masz podpis... :/

Głupi? :/ No to zmieniłem. Lepiej?

foks
01-11-2003, 13:12
Psg i olimpique marsylia na rowni we francji, we wloszech to ac milan przoduje, reszta goni, i wiekszosc ekip nawet 2ligowych potrafi zrobic super oprawy. osobiscie bylem na meczu psg w tym roku i zrobili na mnie wrazenie lecz nie wielkie, oprawa nie byla jakas najlepsza mimo iz byla to inauguracja a siedziac na trybunie bolougne mozna bylo zauwazyc ze lata jej swietonosci minely i przoduje teraz wielokulturowe autiel. warto tez zauwazyc ze na zachodzie spiewaja tylko mlyny a reszta kibicow siedzi i oglada mecz, a na psg 2 trybuny za bramkami spiewaja lecz nie zgrywaja sie ze soba a i tak doping bardzo glosny. pozdrawiam, foks

Mini
01-11-2003, 14:25
ja bym powiedział ze Ac Milan i Fossa dei Leoni ale nie będę obiektywny.
oprawy u ww są super ale jeszcze śpiew jest ważny a w tym zajebiści są wyspiarze ( przynajmniej niektórzy)

MaxyM
01-11-2003, 14:28
Liverpool :>

Mazi
01-11-2003, 15:12
Milan , OM , Lazio , PSG , PAO , Olympiakos , Crvena Zvezda , Partizan , AIK Sztokholm , Sampdoria ...

Moim zdaniem Legię mozna spokojnie dodać do tego grona ... czołówka europejska 8)

Ostry
01-11-2003, 16:01
Milan,PSG,Marsylia,Lazio,Roma,Partizan,Dinamo,Fene rbache i wiele innych.

W jednym z TMK widziałem kilka zdjęć opraw Valarengi Oslo.Muszę przynać,że wyglądało to świetnie,byłem w małym szoku.
Ale to co się dzieje na Łazienkowskiej to i tak europejska czołówka :)

R@dek (L)
01-11-2003, 18:18
Milan, PSG ,Juve, Marsylia i oczywiście Bałkany to czołówka europejska oczywiście Legia się w niej znajduje :)

BBB
01-11-2003, 21:12
Nie moge odpowiedziec inaczej jak ,ze w czolowce europejskiej jest na pewno Dinamo Zagrzeb :>

Swierzy
01-11-2003, 21:30
Ja bym dodal jeszcze ogolnie kibicow z Ameryki Pd. a tak szczegolniej to Boca Juniors Buenos Aires :)

Herman
01-11-2003, 21:56
Europa+ Argentyna.
Argentyna: River Plate
Francja: Olimpique Marseille
Anglia: Liverpool
Włochy: AC Milan
Portugalia: Benfica Lizbona
Niemcy: Borusia Dortmund
Hiszpania:sentymeny do FCB
Czechy:Sparta Praga
Chorwacja: Dinamo Zagrzeb
Grecja: AEK
Rosja: Lokomotiv Moskwa
Szwecja: AIK
Polska: ;)

Kaba(L)
02-11-2003, 18:32
Juve
Milan
Olympique

Kamil-Foto
03-11-2003, 12:30
Brescia,Milan,Atalanta-ITALIA
Partizant,Crvena-=Belgrad
Marseille,PSG-Francja
Dynamo Drezno,Borussia-Niemcy
MYśle ze te ekipy sa naprawde dobre w Europie pod wzgledem Ultras

U(L)ras #1

Adiq
03-11-2003, 12:36
Mi się podoba to co robi AIK w Szwecji i Genoa we Włoszech.

brevery
05-11-2003, 14:52
1.Olimpique,Lokomotiv,Milan... AIK także bardzo orginalnie i pomysłowo. Wdług mnie najlepsze!

Koko
05-11-2003, 15:17
1.Olimpique,Lokomotiv,Milan... AIK także bardzo orginalnie i pomysłowo. Wdług mnie najlepsze!

A wczym Lokomotiv jest taki dobry :hmm: Z tego co wiem to są daleko za CSKA i Spartakiem.

Łysolek
05-11-2003, 19:29
ja osobiscie głosuje na Eintracht Frankfurt ... Chłopaki za każdy wybryk mają tam dosolone od policji tak , jak u Nas za morderstwo ( w Niemczech głównie stawia sie na kary finansowe , ale są mniej wiecej odpowiednikiem przekretów naszych fionansowych...)
Zanm kilka osób z tamtąd i wiem ze choc sa nieliczni , ale potrafią sie zmobilizowac ( sam brałem udział w akcji na energie Cottbus 8- ) , zaczyna sie tam przewaznie od przeklinania wzajemniego po czym pada hasło po ilu i już sie leja :D czsami jeszcze jest ustalenie miejsca ... nie ma tam akcji typu rzucanie butelek , kamieni czy anie na noze 8- to mnie zauroczyło w tych małyych klubach niemieckich... Ludzie sa tam normalni a piłka dla nich jest fantyzmem , ale zdrowym fanatyzmem...

ruud
05-11-2003, 20:14
moze sie to wydac dziwne, ale dla mnie w europie przewodza kibice z wysp brytyjskich, ktorzy jezdza za swoimi druzynami po europie w wielich ilosciach, dopingujac w fantastyczny sposob. Dla mnie najlepszy jest Celitc Glasgow - duzo flag (choc małych) i "goracy, nieustanny i kulturalny doping" :>

ems
05-11-2003, 20:17
najlepsi za granica sa kibice Legii znajdujacy sie poza krajem :D

Skanda(L)
05-11-2003, 20:53
ja osobiscie głosuje na Eintracht Frankfurt ... Chłopaki za każdy wybryk mają tam dosolone od policji tak , jak u Nas za morderstwo ( w Niemczech głównie stawia sie na kary finansowe , ale są mniej wiecej odpowiednikiem przekretów naszych fionansowych...)
Zanm kilka osób z tamtąd i wiem ze choc sa nieliczni , ale potrafią sie zmobilizowac ( sam brałem udział w akcji na energie Cottbus 8- ) , zaczyna sie tam przewaznie od przeklinania wzajemniego po czym pada hasło po ilu i już sie leja :D czsami jeszcze jest ustalenie miejsca ... nie ma tam akcji typu rzucanie butelek , kamieni czy anie na noze 8- to mnie zauroczyło w tych małyych klubach niemieckich... Ludzie sa tam normalni a piłka dla nich jest fantyzmem , ale zdrowym fanatyzmem...

zapomniales tylko dodac ze dostaja rowniez zakazy stadionowe! w tej chwili to nawet jak jestes nie notowany a cos im sie w tobie na stadionie nie bedzie podobac(np. puscisz baka) to masz zakaz stadionowy do 2007. wszelka pirotechnika jest zakazana. jak cos odpalisz masz rowniez kare finansowa i zakaz do 2007. nie jest w niemczech latwo to fakt. i napewno jest inna kultura bo nie lapie sie ekip na autobahnach z siekierami w bagazniku. ale tez dochodzi do akcji ktore sa kontroswersyjne ze tak powiem. ale zreszta wszedzie tak jest.i nie moge sie zgodzic z tym ze np. Frankfurt to maly klubik! i tez ze jest ich malo! poprostu nie moge sobie na tyle pozwolic i duzo starych juz jest na "emeryturze" ale ilu ich naprawde jest to sie zobaczy w portugalii i zapewne w niemczech na MS. oni sie potrafia na takie duze imprezy zmobilizowac a na wlasnym podworku w trakcie ligi to wola siedziec cicho. i oni sie trzymaja razem na reprezentacji a nie tak jak my.

Bondek RedStar'sAlcoholic
05-11-2003, 21:32
ja jestem zauroczony Włochami (nie wiem czemu ale czuje ze powinienem napisac Włoszkami 8- ) ...ogolnie to jest kraj z ktorego mozemy czerpac pomysly ...no :D

ems
05-11-2003, 21:37
ja jestem zauroczony Włochami (nie wiem czemu ale czuje ze powinienem napisac Włoszkami 8- ) ...ogolnie to jest kraj z ktorego mozemy czerpac pomysly ...no :D

spoko spoko

jeszcze pare lat

i Wlosi beda tak mowic o nas :D

MTP
05-11-2003, 22:33
1.Ultras
Ac Milan oprawa 6 doping 6 wyjazdy 4
Olimpique Marsylia oprawa 5+ doping 3+ wyjazdy 3+
Roma oprawa 4 doping 4+ wyjazdy 4
Psg oprawa 4 doping 4 wyjazdy3+
Zvezda oprawa 4- doping 4+ wyjazdy 4
Hajduk oprawa 4+ doping 5 wyjazdy 3
czasami Lazio i Inter
2.Tam gdzie mało ultrasują
Anglicy doping5+ wyjazdy 6
np.Chelsea,Liverpool,Man City

Joker
05-11-2003, 22:39
Celtic Glasgow!!!! 8) 8) 8)
Sporting Lizbona
Crvena Zvezda i Partizan
AC Milan, Roma
Tureckie Galatasaray i Besiktas
Greckie Panathinaikos i Olympiakos
Jezeli chodzi o Rosje Spartak Moskwa

Bondek RedStar'sAlcoholic
06-11-2003, 01:28

spoko spoko

jeszcze pare lat

i Wlosi beda tak mowic o nas :D

hmmm mysle ze jezeli bedziemy sie rozwijac w takim tepie jak teraz to nawet moze wczesniej :D ...a gdyby jeszcze stadion sie wybudowal.............

Adam-oldboy
06-11-2003, 08:45
W kategorii "kibice" na czele muszą być kibice z Wysp. Południowcy mogą mieć lepszych "ultras", fajniejsze oprawy itp. Ale tylko na Wyspach tak masowo chodzi się na mecze swoich klubów niezależnie od pogody i od klasy rozgrywek. Pełne stadiony są na niższych ligach. Przywiązanie do klubu jest trwałe, bez względu na wyniki. Poza tym tradycja-w innych ligach są pojedyńcze"klasyki", na Wyspach, gdzie kluby są stare, a każdy jest legendą, w każdej kolejce jest kilka hitów dla kibiców. Fantastyczna atmosfera - tam po prostu znają się na piłce. Zasada piłkarska"jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz", powoduje, że piłkarze są motywowani także przez kibiców i doceniani za walkę i zaangażowanie. Na południu każdy nażelowany, czarniawy, krzywonogi pokurcz, który potknie się w polu karnym i wepchnie piłkę do siatki będzie wykreowany na bożyszcze, a będą chcieli go zlinczować po trzech zmarnowanych sytuacjach. Brytole patrzą na to bardziej obiektywnie. Doping na stadionach jest prowadzony przez 90 minut. Nie ma akcji, że kibice wyjdą przed końcem, albo wygwiżdżą swoją drużynę dopóki trwa mecz. Nie ma histerycznych zachowań w stosunku do rywali, rzucanie czymś w zawodników itp. Szacunek, docenienie rywala, a nie tylko ślepy fanatyzm.
Najliczniejsze wyjazdy (kraj i zagranica).
P.S. Mój obrazek jest nieco wyidealizowany i nieco stereotypowy, na pewno można wskazać wyjątki, ale chodziło mi o zakcentowanie innych elementów kibicowania, niż tylko "ultras".

Misiek88
06-11-2003, 09:13
Anglia - Liverpool
Belgia - FC Brugge
Holandia - Den Haag ;-))))
Francja - PSG
Niemcy - HSV
Wlochy - Lazio
Chorwacja - Hajduk
Serbia - Crvena Cvezda
Hiszpania - Atletico M.
Turcja - Galatasaray
Argentyna - River Plate
Szwecja - AIK
Grecja - AEK

Lawy
07-11-2003, 12:21
Przede wszystkim włoskie druzyny (JUVE, Milan, rzymskie i wiele innych - nawet 2 ligowych), a później Francja (PSG), i trochę bałkańskich.
I nie piszcie że Real M czy Barcelona, bo tam tylko umieją machać chusteczkami lu rzucać telefonami komórkowymi w piłkarzy :/

dyha
07-11-2003, 12:47
PSG
O. Marsylia
PSG
CRevena Zvevda
Partizan
Legia
AIK
Galatasaray
Norymberga tez nawet

]Ogolnie polecam http://sls-ce5p12.hostitnow.com/~ultras-/ szczegolnie radze zajzec w sonde '8

Porter
07-11-2003, 14:14
zgadzam sie z przedmówcą.. .tez znam paru kibiców Eintrachtu i mam do nich duży szacunek za to ze mają odwagę byc kibicami :krol:
Olympique Marsylia

dyha
07-11-2003, 14:44
zgadzam sie z przedmówcą.. .tez znam paru kibiców Eintrachtu i mam do nich duży szacunek za to ze mają odwagę byc kibicami :krol:
Olympique Marsylia

To mnie Lysolek zaskoczyles , bo jak udawalem sie czesto na mecze do Cottbusu to nie bylo dla mnie do pomyslenia zeby tam byl ktos chetny na ustawki , Hm... zycie pelne rozczarown jest :D

KISIE(L)
08-11-2003, 12:51
Mój faworyt poza Polską jest AC MILAN i PARTIZA no i może jeszcze AJAX

MaK_ŁuKóW
08-11-2003, 16:59
1. AS Roma
2. Lazio
3. AC Milan
4. Inter Mediolan
5. PSG

yusta
08-11-2003, 17:29
A mi zawsze podobała się atmosfera i oprawa na stadionie Lens. Co oglądałam jakiś skrót to full ludzi, a mieścina podobno nieduża. Mnóstwo flag itp.

ems
08-11-2003, 17:41
A mi zawsze podobała się atmosfera i oprawa na stadionie Lens. Co oglądałam jakiś skrót to full ludzi, a mieścina podobno nieduża. Mnóstwo flag itp.

no, stadion wiekszy niz miasto... fajnie maja, szaliki w dobrych warsiaskich barwach :)

ems
08-11-2003, 17:43

:/ :zgody:

Mrozik
08-11-2003, 18:26
Mimo iż jest to największa kos Den Haagu ?? 8-

m84
08-11-2003, 18:32
Ej sorry co ma do tego to że Ajax to kosa Den Haag?Tu chodzi o podanie najlepszych grup ultras. Jeżeli kolega uważa że do takich zalicza się Ajax to Ich podał. Przynajmniej spojrzał obiektywnie. Co miał Ich skreślić tylko dlatego że Den Haag ich nie lubi? Jak są dobrzy to są i tyle. Niezależnie od tego czy Ich się lubi czy też nie.

ems
08-11-2003, 18:33
Mimo iż jest to największa kos Den Haagu ?? 8-

Kankah Ajax !!

en wie niet springen de is en jood !

:zgody:

Adis
08-11-2003, 21:53
...

Porter
09-11-2003, 11:44
ja tam słyszałem ze kibice DEN HAAG to niezłe kozaki , sam zadnego nie znam , a tylko wiem to z opowiadań , moze przedstawił by ktos blizej grupy ADO ? :zgody:

ems
09-11-2003, 14:13
ja tam słyszałem ze kibice DEN HAAG to niezłe kozaki , sam zadnego nie znam , a tylko wiem to z opowiadań , moze przedstawił by ktos blizej grupy ADO ? :zgody:

grupy ?:)

sa po prostu kibice, i sa North Side Hooligans.

KISIE(L)
09-11-2003, 15:25
Mrozik chodzi ci o AJAX , przyznam się że nie wiedziałem ale napisałem może jeszcze Ajax . :)

Gelo
09-11-2003, 16:04
dla mnie czolowke jesli chodzi o Ultras satnowia ekipy Wloskie: Milan, Inter itd. We Francji dwie ekipy sa naprawde konkretne PSG i Marsylia. Extra prezentuja sie tez ekipy ze Splitu, Belgradu no i oczywiscie Den Haag ;)

MaxyM_
09-11-2003, 20:33
Buhahaha

Roma - Lazio

Wielka sektórówka, Uciekający kibic Lazio w otoczeniu białych kartonów, które jak się domyślam mają sugerować poddanie się. :D

ems
09-11-2003, 20:49
pfe lewaki z Romy [boxer]

arczi
09-11-2003, 20:58
te, Lazio merda. Spokój mi tu :>

ems
09-11-2003, 20:58

jak Lazio merda to Roma szczeka !

dupom ! ;]

Jaco
09-11-2003, 21:04

jak Lazio merda to Roma szczeka !

dupom ! ;]

Zanosi się na miły wieczór :buhaha: . Miłej zabawy, Panowie ;)

ems
09-11-2003, 21:18
OK to teraz ja coś naskrobię od siebie :)

Wyspy - Celtic
Włochy - AC Milan
Holandia - FC Den Haag
Francja - AS Saint Etienne
Turcja - Fenerbachce
Szwecja - AIK Sztokholm
Argentyna - Boca Juniors Buenos Aires
Szwajcaria - FC Basel
Grecja - Olympiakos
Portugalia - Benfica Lizbona
Hiszpania - Atletico Madryt

chyba starczy już tego dobrego

a co do waszej polemiki to ja też z rzymskich klubów wolę Romę i polityka tutaj nie ma nic do rzeczy a w szczególności włoska. Kibicowsko są dla mnie lepszi i już.

:grr:

w zasadzie to Twoje typy sa ok, ale nie wiem z jakiej paki lubisz Benfice (bez kitu, nic o nich nie slyszalem), no i p^%$# cala Argentyne za to ze na ulicach ... to nie jest pilka nozna...

Tomi
09-11-2003, 23:00
Celtic
AC Milan
Sampdoria Genua
Genoa 1893
AS Saint Etienne
PSG
Marsylia
Fenerbachce
AIK Sztokholm
Boca Juniors Buenos Aires
River Plate
Olympiakos
Panathinaikos
Atletico Madryt

seebekk
09-11-2003, 23:28
Olimpique Marsylia, AS Roma, AC Milan

bayo
10-11-2003, 01:21
Lazio non mollare mai

roma merda :box: co nie zmienia faktu ze maja na nas patent w derby...

szczepan
10-11-2003, 01:22
kto?

PSG, Milan, turcy...

Adams_
10-11-2003, 02:01
Lazio non mollare mai

tak jest! Avanti Lazio!

http://www.ultraslazio.it/derby/esultanza2.jpg

http://www.lazioebasta.it/coreo_file/CurvaEuropa2.jpg

http://www.lazioebasta.it/stag_03-04/07-05.10.03_lazio-chievo/romamerda.jpg

LAZIO E BASTA!

Adiq
10-11-2003, 02:23
Lazio non mollare mai

Ano właśnie... Wie ktoś gdzie można znaleźć fotki z wczorajszego meczu?

arczi
10-11-2003, 11:38
Buhahaha

Roma - Lazio

Wielka sektórówka, Uciekający kibic Lazio w otoczeniu białych kartonów, które jak się domyślam mają sugerować poddanie się. :D

http://www.asromacalcio.it/UserImages/1587.jpg

:>

Lazio! co? Ty merdo! :rotfl:

m84
10-11-2003, 11:49
Mi się podoba to co robi AIK Sztokholm. Zdjęcia nie są jakieś nówki ale nie są też jakieś stare

http://www.hooligans.cz/in/files/photo/960.jpg

http://www.hooligans.cz/in/files/photo/913.jpg

http://www.hooligans.cz/in/files/photo2/1166.jpg

http://www.hooligans.cz/in/files/photo2/1162.jpg

Porter
10-11-2003, 12:37
zapomniałem dodać GAlatasaray i FenerbaĆe , kosmos :+: gdzies na forum ultras.pl był link do kozackiej strony z filmikami ultras z całego swiata , kozacki efekt turcja , olympiakos dobra masa , i dym w turynie... :+:

Koko
10-11-2003, 12:47
Lazio jest gorsze pod względem ultras od Romy, ale i tak ich wolę. Roma to :*

Mazi
10-11-2003, 14:22
y ,a propo Romy :

http://www.asromaultras.it/0304romahajduk.html

podobno Chorwaci nieźle im w Rzymie narozrabiali .... :P

Supras Auteuil
14-11-2003, 22:14
ZDECYDOWANIE PSGSUPRAS
Potem proponuję:MILAN PARTIZAN OLYMPIAKOS FENERBACHE AIK ROMA BOCA CELTIC- czołówka

sqrzany
14-11-2003, 23:12
moze nie zabardzo na temat napisze ale konkretna atmosfere na meczach potrafia srtworzyc kibice reprezentacji Argentyny i Brazyli .Najkonkretniejsze jest to jak cały stadion jest ubrany w koszulki w barwach narodowych :) a co do klubów to Milan,Inter,Borussia D,

Pontus
06-12-2003, 14:45
Hiszpania - Real Madrid
Francja - PSG
Anglia - Man U
Niemcy - Borussia Dortmund
Włochy - Lazio, Juve
Turcja - Besiktas
Holandia - Den Haag
Belgia - Club Brugge
Portugalia - Sporting
Argentyna - River, Boca
Najlepszymi kibicami na świecie są kibice LEGII WARSZAWA !

Fanatico
06-12-2003, 22:33
PSG, OM I ASSE z Francji, AC Milan Lazio Roma- Włochy, Dortmund Schalke- Niemcy, Aik, Valerenga, Dinamo, Hajduk, Partizan, Cvena, Olympiakos, Panata, Boca, River i pewnie jeszcze kilka o ktorych zapomnialem:)

ma(L)ek
07-12-2003, 13:26
OM, Cvena,Partizan,Milan,Inter,Dortmund,Sampdoria Genua ,AIK...

legart
08-12-2003, 11:34
West Ham Utd :)

Jarma
16-12-2003, 14:41
DEN HAAG
:ml:

Fizi
01-10-2004, 16:22
PAP/01 października 2004 12:27

PUEFA: Angielscy kibice w stanie krytycznym

Dwóch Anglików w stanie krytycznym trafiło do szpitala w Budapeszcie po starciach kibiców Ferencvarosu i Milwall przed czwartkowym meczem Pucharu UEFA - poinformowała w piątek brytyjska ambasada w stolicy Węgier.

"Obaj znajdują się na oddziale intensywnej terapii. Ich stan jest bardzo ciężki, ale lekarze twierdzą, że życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział rzecznik prasowy brytyjskiej ambasady.

Drugoligowy angielski Milwall przegrał z Ferencvarosem 1:3 i odpadł z rozgrywek.

Budapesztańska policja poinformowała w piątek, że prowadzi postępowanie przeciw 12 osobom, które uczestniczyły w awanturach na ulicach stolicy Węgier. Jest w tym gronie ośmiu Węgrów, dwóch Anglików oraz dwóch Czechów.

Policja uważa, że do Budapesztu przyjechało być może nawet trzy tysiące angielskich fanów, choć klub z Milwall dysponował tylko półtora tysiącem biletów.

................................

nie wiem czy wy również odnosicie takie wrazenie, ale jakoś tak mi się zdaje , że Angole zdecydowanie częściej niż inne ekipy zwiedzaja szpitale na wyjazdach :hmm:

MK
01-10-2004, 18:06
Bałkany
AC Milan
Lazio Rzym
FC Den Haag
PSG
Olympic Marsylia
Ruscy

P.S juz widze jak mnie zjedziecie za to ,ale ciekawy byłby pomysł na najbliższe derby z kartoniadą "POLONIA MERDA" przetłumaczoną na polski :hyhy:

Włóczykij
01-10-2004, 18:08
P.S juz widze jak mnie zjedziecie za to ,ale ciekawy byłby pomysł na najbliższe derby z kartoniadą "POLONIA MERDA" przetłumaczoną na polski :hyhy:

dobzre ze sam sobie to uswiadomiles <--------- :kurde: :ucieka:

pusty
01-10-2004, 18:09
Świetnych kibiców ma Saint Etienne.
A tak poza tym:
Olympique Marsylia
Crvena Zvezda
Inter Mediolan
Lazio Rzym
PSG

Radzyn
01-10-2004, 18:22
PSG
Galatasaray
Barca
Arsenal
Olimpique
oraz Partizan i Crvena Zvezda Belgrad

żyła
01-10-2004, 18:32
AS Saint Etienne
Bałkany+Turacja
Milan
Atletico Madryt
Rumunia

Michu
01-10-2004, 18:34
PSG rulez!! 8)

Q_(L)
01-10-2004, 19:42
:slucha: Jeden z najbardziej debilnych pomysłów o jakich kiedykolwiek słyszałem bądź czytałem :gupi:

Radzyn
01-10-2004, 19:49
:slucha: Jeden z najbardziej debilnych pomysłów o jakich kiedykolwiek słyszałem bądź czytałem :gupi:

Q_(L) znów jesteś niegrzeczny dla innych :P

Młody
01-10-2004, 22:55
OM
PSG
Milan - FDL
Newcastle
Feyenord

no i oczywiście Austria Wien :P

Bartek_MKS
02-10-2004, 09:06
PSG
OM
Juve

Wogóle we francji to żywiołowy doping jest :)

Michu
02-10-2004, 10:47
No i jeszcze kibice Man Utd. Gdyby u nich nie było zakazu pirotechniki, to napewno dobrze by się pokazali.

Endrju
02-10-2004, 11:11
No i jeszcze kibice Man Utd. Gdyby u nich nie było zakazu pirotechniki, to napewno dobrze by się pokazali.

We Francji też jest zakaz, a jakoś race widuje sie na prawie każdym meczu ...

Szafakibol
02-10-2004, 13:23
Wyspy - Celtic, Liverpool (chociaż ostatnio trochę słabiej)
Włochy - AC Milan, Juve, nie wiem jak teraz ale kiedyś niezłe było Napoli
Francja - OM, PSG, Saint-Etienne
Niemcy - FC Koeln, Borussia D.
Holandia - Feyenoord
Portugalia - Sporting L.
Hiszpania - Atletico M.
Turcja - Galatasaray, Fenerbahce, Besiktas
Grecja - Panathinaikos, Olympiakos P., AEK Ateny

Najbardziej podoba mi się doping Celticu a oprawa Milan, Borussia, OM, PSG.
Ale i tak najlepsza jest Legia!!!

kud(L)aty68
02-10-2004, 13:45

Michu - sorry ale pomylka. Anglia to juz nie jest to samo co kiedys. Wiekszosc prawdziwych kiboli oglada mecze w pubach, a na stadionie w wiekszosci siedza max pikniki. Na Wyspach moim faworytem jest Celtic i Rangers - no ale to sa Szkoci ;P
Zreszta wystarczy popatrzec na Angoli u siebie i na wyjazdach - Niebo i Ziemia.

Edit: moim typem poza nami oczywiscie ;P jest PSG

Młody
02-10-2004, 13:53
W sumie zapomniałem o Grecji gdzie jest naprawde żywiołowy doping a Panathinaikos na wyjazdach to jest to :) Mam Polsat Sport i jak liga Grecka była to widziałem kilka razy ich na wyjazdach :brawo:

Radzyn
02-10-2004, 13:54

Michu - sorry ale pomylka. Anglia to juz nie jest to samo co kiedys. Wiekszosc prawdziwych kiboli oglada mecze w pubach, a na stadionie w wiekszosci siedza max pikniki. Na Wyspach moim faworytem jest Celtic i Rangers - no ale to sa Szkoci ;P
Zreszta wystarczy popatrzec na Angoli u siebie i na wyjazdach - Niebo i Ziemia.

Edit: moim typem poza nami oczywiscie ;P jest PSG

No też się zgadzam choć jak pisałem Arsenal ładnie się prezentuje.Ale w Anglii prawdziwi wariaci to chyba kibice Millwal :ucieszony:

ems
02-10-2004, 14:22
ktorzy sa obecnie hospitalizowani po spotkaniu w Budapeszcie reprezentacji Europy Poludniowo - Wschodniej :P

mOFMC
02-10-2004, 14:24
eetam.Raptem kilku (dwóch?)

Ale legenda wciąż żywa :chytry:

Rohrau
02-10-2004, 18:29
Dla mnie PSG, Barcelona, Zenit i kluby z Bałkanów

edit:

oczywiście do tego Dynamo Kijów

arczi
02-10-2004, 20:16
ktorzy sa obecnie hospitalizowani po spotkaniu w Budapeszcie reprezentacji Europy Poludniowo - Wschodniej :P

To jeden z nich.
http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20040930/capt.mti10309301920.hungary_soccer_hooliganism_mti 103.jpg

Choc z relacji nijakiego Nikole oraz Zoxa z kibicow.net Milwall i tak robil co chcial w Budapeszcie.

A i caly Milwall to typowi casualsi w wieku 30-40 lat. Konkretna ekipa.
http://www.fradidrukker.hu/kepgaleria/foto/fradi_millwall040930/images/P9300048.JPG

Ps. Pomysl kocha :ucieka:

yusta
02-10-2004, 20:23
No też się zgadzam choć jak pisałem Arsenal ładnie się prezentuje.Ale w Anglii prawdziwi wariaci to chyba kibice Millwal :ucieszony:

Publika na stadionie Arsenalu jest chyba najgorsza w Anglii 8)

Młody
02-10-2004, 23:29
Zgadzam sie. Man U ma zajebisty doping zresztą Liverpool też.

Death
04-10-2004, 01:28
Milan- pod względem opraw
OM- doping
Celtic i Olympiakos- trybuny (prawie wszyscy w barwach, zajebiście to wygląda)

bOOm
04-10-2004, 01:32
Milan :gwiazda:

Szuwar
04-10-2004, 02:10
Turki, Greki (wariaty)
Milan, PSG, OM, St. Etienne (oprawy)
Crvena, Partizan, Dinamo, Hajduk (caloksztalt)
Angole (lads, repra)
ARGENTYNA (wiadomo)

Takie moje (w sumie oczywiste) typy. Ale ze spac mi sie nie chce, a postow mam malo to sie wpisalem ;)

jasin
04-10-2004, 13:29
Dla mnie PSG, Barcelona, Zenit i kluby z Bałkanów

edit:

oczywiście do tego Dynamo Kijów

no bez przesady z tym Zenitem i Dynamem Kijów... (i z kibicami byłego ZSRR na marginesie mówiąc)

MrÓwA_1906
04-10-2004, 13:42
w kwesti ultras:
Milan
St.Etienne
Genoa
OM

mozna wymienic fantycznosc Greków i Turkow

wyroznic Bałkany oraz Anglików

fak faktem Polska zle na tej mapie nie wyglada

Pruszków 100% L
17-10-2004, 17:16
Jeśli chodzi o hooligans to (niestety) Chelsea. A oprawa itp. to Juve i Den Haag :l:

Arturro
19-10-2004, 21:58
Mocne ekipy kibicowskie są w Stambule, choć najlepsi tam to chyba Galatasaray.

Hmmmm.... otóż nie!! W czerwcu 2004 byłem w Turcji , m.in. w Stambule i WSZĘDZIE, dosłownie wszędzie widać kibiców FENERBAHCE STAMBUŁ w koszulkach granatowo-żółtych , natomiast Galatasarayu kibiców widziałem dosłownie na palcach jednej ręki ...

w Turcji przydatne jest słówko "arkadasz"="przyjaciel" , jak do Turka powiesz "merhaba arkadasz" to gotów Ci stawiać piwo , zapraszać do chałupy i wogóle jesteś jego "best friend" bo odezwałeś się po turecku :hyhy:
"merhaba" = cześć , hello !!

Kliku
21-10-2004, 14:24
PSG
Olympique Marsylia
Milan

Creator
27-10-2004, 00:45
Z cały szasunkiem dla naszych ziomali z Den Haagu, jest od groma ekip które się lepiej prezentują :cicho:

Ja stawiam na Milan, OM, Lazio :)

Fizi
27-10-2004, 15:15
Awantury na meczu Millwall - Liverpool

lc, reuters 27-10-2004 , ostatnia aktualizacja 27-10-2004 13:19

Czterej kibice zostali wyrzuceni ze stadionu podczas meczu Pucharu Ligi Angielskiej (Carling Cup) między londyńskim Millwall i Liverpoolem (0:3). Kibiców gości rozsierdziły śpiewy fanów Millwall.

Kibice gospodarzy przypomnieli tragedię na stadionie Hillsborough w Sheffield - w kwietniu 1989, podczas półfinałowego meczu Pucharu Anglii (FA Cup) między Liverpoolem i Nothinghamem Forest, doszło do tragedii. Zginęło 96 kibiców przyciśniętych do krat odgradzających trybuny od boiska.

Podczas meczu Millwall i Liverpoolu kibice gospodarzy mieli krzyczeć: "Wszyscy powinniście tam zginąć!". Fani Liverpoolu zareagowali od razu. Zaczęli wyrywać siedzenia i rzucać nimi w kierunku miejscowych i na boisko. Potem próbowali przedostać się do ich sektora. Interweniowała policja.

Ze stadionu wyrzucono po dwóch najbardziej krewkich kibiców z każdej ze stron. W trakcie zamieszania ucierpiał niepełnosprawny kibic. Po meczu policzono, że zniszczono 68 krzesełek.

Angielski Związek (FA) zapowiada dochodzenie w tej sprawie. Na razie porównuje zeznania świadków.

Liverpool wygrał mecz 3:0. Bramki "The Reds" całe spotkanie bronił Jerzy Dudek, który był w tym meczu kapitanem drużyny.

......................

rolnik
27-10-2004, 22:50
Milan

PSG

Fenerbache

kidyś oglądałem fotki argentyńskich ultrasów... no potrafią się chłopaki (i dziewczyny :hyhy: ) pokazać.

:raca:

DeMon
28-10-2004, 11:50
OM - ultras (kiedyś obejrzałem dokumnet o jednej z ich grup - niesamowitą robotę robią)
PSG, Legia (musowo 8) ), Milan (przekozaki) - to wszytko ultras
Turcy, Grecy i cały blok byłej Jugosławi - to za fanatyzm.
Angole - ale tylko ekipy z niszszych lig typu: Milwall, Watford, Halifax, QPR i może jeszcze Boro (ale to już Premiership) itp.: to oni głównie jeżdżą na reprezentację (ludzie z niższych lig) i to oni wyrobili sobie taką a nie inną opinię.

banan saskakępa
29-11-2004, 20:16
psg i olimpic marsylia maja fajną świeta wojne nie to co u nas derby warszawy a tam trzeba tyle kilosów jechać a gości jest ze 3 tys a tu kur....... Polonia nie może 500 osób zebrać :efoch:

banan saskakępa
29-11-2004, 20:21
takiej atmosfery i opraw można pozazdrościć ale u nas będzie większy stadion to doping i oprawy będą konkretniejsze !!!! ale i teraz nie ma co ukrywać w Polsce jesteśmy najlepsi :brawo:

Pajac
29-11-2004, 20:26
Chelsea?:) za duzo football factory wg mnie jednak. nie taki diabel straszny jak go maluja, pozatym nie rozumiem wymieniania anglikow w tym gronie b patrzymy na calokosztalt chyba a nie na hools a wiadomo jak jest w anglii z kibicwaniem. wg mnie Milan i Galatasaray

Porter
29-11-2004, 21:07
Chelsea?:) za duzo football factory wg mnie jednak. nie taki diabel straszny jak go maluja, pozatym nie rozumiem wymieniania anglikow w tym gronie b patrzymy na calokosztalt chyba a nie na hools a wiadomo jak jest w anglii z kibicwaniem.
nie do konca zrozumiałem twoją wypowiedź, ale po czesci chyba jednak tak :oczko:
wiadomo jak jest w Anglii z kibicowaniem?
Ty najwyraźniej tego nie wiesz...

Pajac
29-11-2004, 21:14
no wlasnie wiem jak jest, wszyscy siedza i ledwo co spiewaja, na wlasne oczy widzialem, a co do tego jakich chuliganow ma Chelsea to nie wiem ale wydaje mi sie ze wymienianie ich tytaj jest poniekad zasluga Football Factory. teraz rozumiesz?:)

MK
29-11-2004, 21:57
Strumin napisał:

pozatym nie rozumiem wymieniania anglikow w tym gronie b patrzymy na calokosztalt chyba a nie na hools
A hool's nie zaliczaja się do całokształtu ? :chytry: :zdziwiony:

Pajac
29-11-2004, 22:01
heh no tak ale hools to nie wszystko :)

MK
29-11-2004, 22:27
heh no tak ale hools to nie wszystko :)
Ale część całokształtu 8)

Pajac
29-11-2004, 22:29
8) hehehehehe no tak co nie zmienia faktu ze duzo bardziej cenie wloskich kibicow za oprawy na meczach w szczegolnosci

Porter
29-11-2004, 22:37
o ile sie nie myle to anglicy byli jakby nie patrzec jakimis prekursorami tego całego ruchu kibicowskiego!
Nie patrze na ruch ultras bo to (u nas ) wymysł ostatnich lat, a w Angli nie było tego nigdy.
PAtrze natomiast na przywiazanie do ekipy , ilosc na wyjazdach i takie rzeczy.
nie mozesz napisac ze angielskich kibiców nie ma w czołówce!
BTW " Anglicy śmiecie..."

Pajac
29-11-2004, 22:39
o nie! tego nigdy nie stwierdzilem, oczywiscie zaliczam ich do czolowki ale nie uwazam ich za najlepszych, wiem ze od nich sie wlasciwie zaczelo to ale oprawy na meczach sa dla mnie bardzo wazne a u nich nie ma mozliwosci

baranek
09-12-2004, 19:20
1. AC Milan (niestety :/)
2. PSG
3. OM

Strzałek
09-12-2004, 19:45
1. PSG
2. Olympique Marsylia
3. AC Milan

Adriano21
11-12-2004, 21:10
WG Mnie Dinamo :) PSG i Partizan

Henio
12-12-2004, 02:34
ej si milan :raca2:

Siamo qui
che cantiam
con il cuore
Diavolo vinci
per noi!

el majoneze
13-12-2004, 16:52
a mnie dziwi ze tak mało osób pisze o Argentynie..szczegolnie Boca mi tam imponuje ale River czy Racing to też są wariaty niesamowite..tam jest po 100 tysiecy FANATYKOW na meczach..chciałbym kiedyś zobaczyć jak to wszystko wyglada na żywo..BTW ma ktoś linki do czegoś o argentyńskich ultras?

Adiq
13-12-2004, 17:36
a mnie dziwi ze tak mało osób pisze o Argentynie..
A mnie nie bardzo, bo cała magia argentyńskiego ultras polega na wielkości prezentacji. Z pomysłowością już bywa gorzej.

sebek77
13-12-2004, 18:05
Olympique Marsylia według mnie South Winners robią tam niesamowite pokazy Ultras,o dopingu nie wspominając są dobrze zorganizowani,fajnie wygląda tyle osub w pomarańczowych koszulkach(kolor South Winners)kartoniady pierwsza klasa im wychodzą i fajne pomysły mają :brawo:

Rebe(L)
26-05-2005, 17:22
Najlepsi są: Milan, Inter, PSG, Olimpiqe Marseille (chyba najlepsi), Saint Etienne,
Crvena Zvezda, Borussia (za największy młyn w Europie-32 tys)

W dopingu najlepsi są Anglicy

Jachimus
26-05-2005, 19:08
1.ASSE bogowie opraw

Koń Rafał
26-05-2005, 23:00
Dla mnie

1. Ac Milan
2. Celtic
3. Sampdoria
4. River Plate
5. Roma

Niżej kilka linków druzyn z góry :D
1. http://hooligans.cz/in/files/photo/654.jpg

2. http://img21.exs.cx/img21/4279/guinno20seville.jpg

3. http://www.ultrastito.it/foto/samp_genoa02_03.jpg

4. http://www.carp.org.ar/downloads/fondo_9.jpg

5. http://www.ultrasinside.it/Concorso4/roma.jpg

to tylko fotki które mi sie najbardziej podobaja :oczko:

Armand
26-05-2005, 23:11
Dla mnie

1. Ac Milan
2. Celtic
3. Sampdoria
4. River Plate
5. Roma

nie wiem co takiego wspaniałego w tej focie z Celitcu... żeby nie było, ze to napinka bo bardzo lubie Celtic :)

Dyzio
27-05-2005, 05:31
1 Olympique Marsylia - za całokształt
2 Liverpool - za doping
3 Borussia Dortmund - doping
4 St.Etienne- oprawy
5 Boca Juniors - doping, oprawy

Koń Rafał
27-05-2005, 13:16
Dla mnie

1. Ac Milan
2. Celtic
3. Sampdoria
4. River Plate
5. Roma

nie wiem co takiego wspaniałego w tej focie z Celitcu... żeby nie było, ze to napinka bo bardzo lubie Celtic :)

nic konkretnego :D Moze daltego ze to wyjazd ? i tak duzo barw

Gutek
27-05-2005, 13:26
Prezentacja Milanu mnie zgniotła :O

cin
27-05-2005, 13:38
Prezentacja Milanu mnie zgniotła :O

www.fdl.it

tu znajdziesz tego wiecej 8)

janich
28-05-2005, 10:12
Lazio,Roma,Legia,Celtic,Olimipc Marsylia,PSG,Den Haag,Milan

Pesto
28-05-2005, 10:28
a Legia to za którą granicą ?

i weź mi uzasadnij , czemu wymieniłeś Den Haag , bo za pierona nie umiem tego zrozumieć.

niby w czym są "najlepsi" ?

krzysiek(L)
02-06-2005, 19:31
zdecydowanie Milan wymiata w tej kategorii !! ponadto kluby tureckie umieja sie dobrze bawic n trybunach. oczywiescie nie zapominajmy o najlepszych kibicach na świecie Legii Warszawa

Mogiel
02-06-2005, 19:44
Myślę że do tego grona pasowaliby też kibice Besiktasu. Zaimponowali mi totalną fanatycznością. Kiedyś na forum pojawił się taki jeden filmik.. Jeśli ktoś będzie chciał, to udostępnię.

baranek
02-06-2005, 20:50
1. AC Milan
2. PSG
3. OM
4. Borussia
5. Partizan
6. Chelsea

Jak dla mnie taka kolejność.

Sokol
02-06-2005, 21:02
a czemu Partizan?

Mogiel
02-06-2005, 21:06
a czemu Partizan?

Vuko!! Vuko!!

:hyhy:

Kempes
02-06-2005, 21:07
Chyba rozni ludzie roznie odbieraja zdanie ''Najlepsi kibice'' :)
Bo Chelsea w tym gronie , równiez mnie zastanawia :)

Sokol
02-06-2005, 21:08
no dobraaa :P

a czemu Chelsea? :chytry:

baranek
02-06-2005, 22:18
No dobra, może troche koloryzuję, ale to przez sympatię do nich 8)

Partizan wyróżniłem jako najlepszy moim zdaniem z krajów bałkańskich. Nie chcę wymieniać tylko Francuzów i Włochów (bo ich nie lubię :chytry: )
A Chelsea? Doping, wyjazdy. Oprócz tego być może na moją opinię zaważyła znajomość z kilkoma kibicami The Blues.

A zresztą, co ja się będe tłumaczył :hyhy: każdy ma prawo do swojego zdania.

http://www.chelsea.pl/galeria/kibice/6.jpg

Didek
02-06-2005, 22:36
Wg mnie:
1.MILAN za całokształt (pomysłowośc pokazali na finale LM jak sektory miały koszulki w barwach i zaj.. to wyszło, a po za tym te oprawy to bezapelacyjnie miszcz!!) wejdzcie na link który podał cin :O www.fdl.it
2.ROMA
3.OM
4.Lazio
5.River Plate
6.Sampdoria
7. Crvena Zvezda Belgrad i Partizan (najlepiej w derbach się prezentują)
8.AIK

MK
02-06-2005, 22:41
Myślę że do tego grona pasowaliby też kibice Besiktasu. Zaimponowali mi totalną fanatycznością. Kiedyś na forum pojawił się taki jeden filmik.. Jeśli ktoś będzie chciał, to udostępnię.

To ja bym poprosił, bo nie wiem czy mam 8)

A Head Hunters to co?? :P

Sokol
02-06-2005, 23:02

biedny Mogiel :lol2:
sie nawysyla :P :oczko:

kibic 777
02-06-2005, 23:03
Moimi faworytami są kluby bałkańskie i tureckie za fanatyzm i oddanie, za oprawy to Milan i PSG, za święte wojny i derby Celtic i Rangers przynajmniej kilkanaście lat wcześniej.

Mogiel
02-06-2005, 23:08

biedny Mogiel :lol2:
sie nawysyla :P :oczko:

Jezus nakazał się dzielić :). Zresztą.. może jak obejrzy go dostatecznie dużo osób, to zmobilizują się i zaczną dopingować tak jak Turcy ;)?

Tak, to był żart. Okrutny, ale prawda bywa równie okrutna.

EDIT: Bierzcie, i ściągajcie z tego wszyscy. To jest bowiem serwer mój, który dla Was przechowuje filmik z wyznacznikiem kibicowskiego fanatyzmu :).

http://strony.aster.pl/zabuza/alen.asf

Bitte sehr.

VASCO
02-06-2005, 23:33
LAZIO - za stałośc w poglądach, nieugiętość i olanie wszechobecnej "poprawności politycznej"
MILAN- za ultras
BVB - za młyn/doping
FIORENTINA- za to co zrobili dla klubu, gdy był blisko dna
AEK I GALATA- DOPING !!!!!

baranek
03-06-2005, 11:45
LAZIO - za stałośc w poglądach, nieugiętość i olanie wszechobecnej "poprawności politycznej"

Owszem, dobrze że nie ulegają presji otoczenia itp., ale nie w tym wydaniu :roll:
Ale to tylko moje zdanie.

sebek77
03-06-2005, 11:56
Moja pierwsza Trójka 8) :

1.Olympique Marsylia-Całokształt doping,Prezentacje,Młyn :brawo:
2. Milan-Za rozmach z jakim potrafią Sie pokazać :ucieszony:
3.Sampdoria-Za orginalnosć Prezentacji :modli:

krzysiek(L)
03-06-2005, 15:40
a co ma piernik do wiatraka jak mozna umieszcza w tym gronie kibicow chelsea ???? a co oni takiego wielkiego robia !! a h... z wyjazdami przciez kibice kazdej druzyny jezdza na wyjazdy. wydaje mi sie ze w tym wypadku nie licza sie wyajzdy tylko doping i oprawy

baranek
03-06-2005, 16:43
a co ma piernik do wiatraka jak mozna umieszcza w tym gronie kibicow chelsea ???? a co oni takiego wielkiego robia !! a h... z wyjazdami przciez kibice kazdej druzyny jezdza na wyjazdy. wydaje mi sie ze w tym wypadku nie licza sie wyajzdy tylko doping i oprawy

No fakt. Przecież Manchester City i Liverpool robią ekstra oprawy. :/
Skończmy tą polemikę bo każdy widzi w tym temacie inne ekipy i nie ma się co żołądkować. Lepiej myślmy o tym, żebyśmy mogli siebie kiedyś obiektywnie zaliczyć do tego grona.

MK
03-06-2005, 17:09
Lepiej myślmy o tym, żebyśmy mogli siebie kiedyś obiektywnie zaliczyć do tego grona.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale choćby świat stanął na głowie to nigdy nie zaliczymy się do tego grona.

Flip
03-06-2005, 17:13
Nie wiem dlaczego tak sądzisz... Nigdy nie mów nigdy.W kibicach Legii z racji tego że jest ich wielu tkwi potencjał.Oczywiście nie będzie łatwo ale nie zakładajmy z góry że nie dogonimy zachodu :oczko: Choć dużo wody musi upłynąc w Wiśle...

MK
03-06-2005, 17:17
Chodziło mi o nazwe tematu: Najlepsi kibice za granicą. bo do nich nigdy nie dołączymy chyba, że względem innych państw
Trzeba czytać ze zrozumieniem :P

baranek
03-06-2005, 17:20
Nie wiem dlaczego tak sądzisz... Nigdy nie mów nigdy.W kibicach Legii z racji tego że jest ich wielu tkwi potencjał.Oczywiście nie będzie łatwo ale nie zakładajmy z góry że nie dogonimy zachodu :oczko: Choć dużo wody musi upłynąc w Wiśle...

Hehe w Wiśle jak w Wiśle :oczko: ale jak będziemy podchodzić do życia w stylu "nie uda mi się" to będziemy się cofać. Z polem do popisu jakim jest obecne Estadio WP to nie ma o czym marzyć, ale jak powstanie nowy stadion ( a kiedyś powstać musi ) to jestem pewien, że jeśli nic się nie stanie, to będziemy coraz to lepsi i może kiedyś dogonimy "zachód".

EDIT: No z tą nazwą tematu się troche zagapiłem :wstyd: ale przesłanie chyba zrozumiane. :oczko:

Didek
04-06-2005, 13:50
Jezus nakazał się dzielić :). Zresztą.. może jak obejrzy go dostatecznie dużo osób, to zmobilizują się i zaczną dopingować tak jak Turcy ;)?

Doping na tym filmiku pokzuje że w Turcji są kibice którzy zaliczają się do ścisłej światowej czołówki co do dopingu!! A ten typ na płycie boiska to kto wodzirej?? Fajnie wygląda jak się gimnastykuje na bosiku zeby zmobilizować do śpiewania.

Benio
04-06-2005, 16:30
A ja krotko zwiezle i na temat:

1.Milan-ogol
2.OM-oprawa
3.PSG-oprawa
4.Liverpool-doping (szczegolnie the Cop )
5.Galatasaray-doping
6.Borussia D-zawsze zolto czarne trybuny
7.Dinamo Kijów-wyjazdy i chuliganka

Armand
04-06-2005, 18:08
Dla mnie

1. Ac Milan
2. Celtic
3. Sampdoria
4. River Plate
5. Roma

nic konkretnego :D Moze daltego ze to wyjazd ? i tak duzo barw

aaaa... to ja nie wiedziałem, że to wyjazd... a to już co innego :)

ems
04-06-2005, 19:13

CHELSEA HEADHUNTERS!! NO SURRENDER ziomek :)

Mrozik
04-06-2005, 21:36
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2003-2004/rozenborg/1.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/evropa/odense/od_zve_6.jpg

http://www.oaza.co.yu/sport/delije/galerija/jpg/90-91_zve_bay_4.jpg

kibic 777
04-06-2005, 23:13

Tak, to był żart. Okrutny, ale prawda bywa równie okrutna.

EDIT: Bierzcie, i ściągajcie z tego wszyscy. To jest bowiem serwer mój, który dla Was przechowuje filmik z wyznacznikiem kibicowskiego fanatyzmu :).

Bitte sehr.
Fajny filmik dzięki za udostępnienie pozostaje tylko wierzyć że kiedyś tak będzie na Ł3.

Flip
06-06-2005, 11:57
Chodziło mi o nazwe tematu: Najlepsi kibice za granicą. bo do nich nigdy nie dołączymy chyba, że względem innych państw

Ogarnąłem :wstyd:

Rudek
06-06-2005, 14:59

:O dla mnie to nawet opraw może nie być jak by miał być taki doping po prostu MISTRZOSTWO!!!

Koń Rafał
08-06-2005, 23:01
nie chodziło mi o to ,że ta fotka nie jest KONKRETNA :oczko: tylko o to ,że nie nic konkretnego nie spowodowało ,że mi sie podoba
Inaczej zinterpretowaliśmy słowo :hyhy:

Kiełbos
10-06-2005, 23:39
W każdym kraju i lidze można kogoś wyróżnić, jednak najlepsze zagraniczne eqipy wg mnie...

Wyspy Brytyjskie: Liverpool FC, Celtic (zajebisty doping...)
Niemcy: Dortmund (młyn)
Francja: Olimpique Marsylia (doping + oprawy)
Włochy: AC Milan, AS Roma (doping + oprawy)
Bałkany: Crvena Zvezda, Partizan, Dinamo Zagrzeb i Hajduk (mniej więcej ten sam poziom)
Grecja: Olympiakos, AEK
Turcja: Fenerbahce, Galatasaray (żywiołowy doping)
Portugalia: Benfica
Holandia: Feyenoord, Den Haag :zlosliwy:
Belgia: Anderlecht
Hiszpania: Atletico Madryt
Skandynawia: AIK Sztokholm, Valerenga
Rosja: Spartak
Ameryka RD: Boca Juniors, River Plate

Koń Rafał
11-06-2005, 11:32
Holandia: Den Haag

tak to wsztkie moim zdaniem druzyny trafne z wyjątkiem DEN HAAG w czym oni sa najlepsi ? :hmm:

Pesto
11-06-2005, 11:41
tak to wsztkie moim zdaniem druzyny trafne z wyjątkiem DEN HAAG w czym oni sa najlepsi ? :hmm:

:brawo: :brawo: :brawo: brawo rude brawo :brawo: :brawo: :brawo:

Benio
11-06-2005, 13:00
Holandia: Den Haag

Chuligansko sa dobrzy ale nie najlepsi

ems
11-06-2005, 13:04
widze ze sami znawcy holenderskiej sceny tutaj

Koń Rafał
11-06-2005, 23:53
nie mówie ,że jestem znawca holenderskiej sceny ale zdziwiło mnie to ,że on napisał ich jak jednych z nanajlepszy kbiców na świecie.

jasin
11-06-2005, 23:57
ja również mam pytanie: w czym najlepszy jest Spartak??? (pytanie bez napinki, żeby nie było)

Koń Rafał
12-06-2005, 00:11
ja również mam pytanie: w czym najlepszy jest Spartak??? (pytanie bez napinki, żeby nie było)

też sie zastanawiam :hmm:

Może chodzi o to ,że praktycznie na kazdym meczu jest dym , ale nie wiem czy to powód do dumy.
ZDJĘCIA (http://hooligans.cz/in/eng/index.htm) (nie tylko SPARTAK ale również inne Rosyjskie ekipy)

A moze o ich liczne wyjazdy (co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne)

jasin
12-06-2005, 00:27

też sie zastanawiam :hmm:

Może chodzi o to ,że praktycznie na kazdym meczu jest dym , ale nie wiem czy to powód do dumy.
ZDJĘCIA (http://hooligans.cz/in/eng/index.htm) (nie tylko SPARTAK ale również inne Rosyjskie ekipy)

A moze o ich liczne wyjazdy (co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne)

moje pytanie raczje nie było skierowane do Ciebie, ale do Kiełbola.

ale skoro piszesz to ja komentuje:

"na praktycznie każdym meczu jest dym" - kto Ci takich głupot naopowiadał?

"liczne wyjazdy" - ja bym ujął rzecz inaczej - brak zer wyjazdowych (biorąc pod uwagę odległości, jest osiągnięciem), natomiast nie są jedyną taką ekipą w Rosji, więc się nie wyróżniają.

no więc jak to jest z tym Spartakiem?

arczi
12-06-2005, 09:58
Jasin.
Bo to jest tak.
W tym temacie nie chodzi o to, jaka ekipa wedlug kogos jest najlepsza, tylko kazdy wymienia najbardziej znane zespoly z danych krajow.
Ot taka dziecinna zabawa w stylu gdzie jest najlepszy stadion i kto zrobil najlepsza choreo.
Zieeeeew...

jasin
12-06-2005, 10:47
wiem, wiem Arczi :)

stąd też moje pytanie (retoryczne notabene) na końcu moejgo poprzedniego posta :oczko:

Koń Rafał
12-06-2005, 16:56
"na praktycznie każdym meczu jest dym" - kto Ci takich głupot naopowiadał?

Moja pomyłka, przyznaje sie i SORY

miaso
12-06-2005, 23:09

W ultrasce jeszcze nie. Tutaj faktycznie Zenit dzierzy prymat, ale pod wzgledem pozostalych kryteriow chlopak ma racje - Miaso jest najlepsze. Sam przyznasz, ze U dystansuje Мюзик Холл
Takze pod wgledem liczb wyjazdowych Spartak lideruje. To liczby z ubieglorocznego sezonu. a i w tym jest bardzo przyzwoicie. W Tomsku bylo 307 chlopakow. W Samarze z 2000 i debiut fany THE U. Zreszta caly sektor prezentowal sie bardzo dobrze.

Saturn – Spartak 5000
Rotor Wołgograd – Spartak 1500
Rubin Kazań – Spartak 1700
Krylia Sowietow Samara – Spartak 1650
Rostow- Spartak 340
Ałania Władykaukaz – Spartak 230
Kubań Krasnodar – Spartak 400
Metalurg Lipieck – Spartak 2000
Zenit St Petersburg – Spartak 1800
Amkar Perm – Spartak 1450
Szynnik Jarosław – Spartak 5000
Pominalem mecze z druzynami z Moskwy. Trudno uznac je za wyjazdy, a i tak Miasa na kazdym z tych meczow jest wiecej niż przeciwnika. Jednym slowem w Rosji Spartak rzadzi : )

Miaso

jasin
13-06-2005, 23:21
hehe, jak uwielbiam takie tematy 8)

co prawda tematu ultraski w ogóle nie dotykałem, ale dzięki, że zauważyłeś postawę Zenita ;) mam nadzieję że w Moskwie też wam się uda :oczko:

co do chuliganki nigdy nie twierdziłem, że w SPB dzieje się lepiej niż w Moskwie (prawdopodobnie nawet nigdy nie będzie). Ale... SUBIEKTYWNIE, jeszcze raz podkreślę (żeby sie obyło bez zbytnich napinek kto kogo kiedy, z jaką przewagą, ze sprzętem czy bez), subiektywnie uważam CSKA za ekipę lepszą od Spartaka...

liczb wyjazdowych nie komentuję :roll:

Jednym slowem w Rosji Spartak rzadzi : )

to dwa słowa :hyhy:

każda pliszka swój ogonek chwali

miaso
14-06-2005, 00:25
hehe, jak uwielbiam takie tematy 8)

co prawda tematu ultraski w ogóle nie dotykałem, ale dzięki, że zauważyłeś postawę Zenita ;) mam nadzieję że w Moskwie też wam się uda :oczko:

co do chuliganki nigdy nie twierdziłem, że w SPB dzieje się lepiej niż w Moskwie (prawdopodobnie nawet nigdy nie będzie). Ale... SUBIEKTYWNIE, jeszcze raz podkreślę (żeby sie obyło bez zbytnich napinek kto kogo kiedy, z jaką przewagą, ze sprzętem czy bez), subiektywnie uważam CSKA za ekipę lepszą od Spartaka...

Mysle, ze rozwoj ultraski to tylko kwestia czasu w Rosji. Fakt, ze Zenit jest pionierem na tym polu. Ale latwiej o piekna oprawe na Pietrowskim, ktory niemal zawsze ma komplet - 20-tysieczny stadion to nie jest wielki problem by zapelnic zwlaszcza w 4 milionowym miescie. W Moskwie z tym gorzej. Trzeba jeszcze poczekac na taka frekwencje na kazdym meczu, jak na ostatnim derby z koniami. A jak na meczu na Luznikach jest nawet ze 30 tysiecy to i tak stadion robi wrazenie pustego.
Jaroslawka to bardzo porzadna ekipa, ale mimo wszystko ... ; ) A dla bomzy wielki respekt za sobote. Malo kto wsrod Miasa spodziewal sie z ich strony takiej postawy.

Miaso

jasin
14-06-2005, 00:46
co do ultraski, to zgoda częściowa. tzn. zgodzę się się że jej rozwój w Rosji to kwestia czasu. dlatego napisałem, że cyt. "że w Moskwie też się uda".
zgodzę się również z tym, że w Moskwie frekwencją na stadionach nie jest najlepiej. Szczególnie że mowa o 10 milionowym mieście. Stadiony po prostu zapełniają się tylko na te najważniejsze mecze.
Co zaś do frekwencji w Petersburgu. Niby nie jest problemem zapełnić Petrovski, ale znowu ale... wystarczy parę gorszych meczy i niestety niektóre sektory świecą łysiną niczym facet po czterdziestce.
a co do soboty to póki co nic nie wiem, chyba, że masz na myśli ta poprzednią sobotę (kiedy grała reprezentacja)

pzdr

miaso
14-06-2005, 13:36
Co zaś do frekwencji w Petersburgu. Niby nie jest problemem zapełnić Petrovski, ale znowu ale... wystarczy parę gorszych meczy i niestety niektóre sektory świecą łysiną niczym facet po czterdziestce.
a co do soboty to póki co nic nie wiem, chyba, że masz na myśli ta poprzednią sobotę (kiedy grała reprezentacja)

pzdr

Ja na Pietrowskim bylem juz sporo czasu temu. W czerwcu 2003 gdy Zenit puknal owczesnego Metalurga Moskwa 3:0. Bilet kupilem rano przed meczem i stadion byl wowczas pelen.
A chodzi o OSTATNIA sobote, gdy przyjechal do Pitera Spartak, a nie labusy ; ) I sie dzialo. Na tyle, ze miaso bedzie juz inaczej patrzec na bomzy.

Miaso

cfc
18-06-2005, 17:04
najlepsi za granica sa kibice Legii znajdujacy sie poza krajem :D

senk ju senk ju :hyhy:

Anglia czeka na Legie w UEFA ;)

moje typy

Crvena Zvezda
Liverpool
Dortmund

maxi
26-06-2005, 00:33
Z zagranicznych najlepsze są moim zdaniem i to nie przez sympatie do tych klubów bo np. we Francji jestem za PSG a we Włoszech za Juve a więc:

- Celtic
- Olympique Marsylia
- St. Etienne
- AC Milan
- Liverpool

No dorzuce do tego Partizan Belgrad i Red Star Belgrad
:zlosliwy:

MarcinGS
28-06-2005, 01:45
1. Milan zdecydowanie.
2.Psg
3Celtic - fanatyczni i jezdzą w zawrotnych ilosciach na wyjazdy.

ps. mam pytanie jezeli chodzi o Den Haag z Wie(L)kim szacunkiem dla NAszych Braci z Hagi ale duzo osob napisalo tu ze Den Haag a Ja uwazam ze pare innych ekip jest lepszych od NAszych Przyjacioł dla tego nie rozumie dla czego tak ich wymieniaci. Ja rozumie ze z tego powodu ze sa to Nasi przyjaciele ale temat jest "Najlepsi kibice za granica"

Kaczy(L)
28-06-2005, 15:27
Olympique Marsylia :gwiazda:

Kempes
28-06-2005, 15:44
Wpisze sie w tej zabawie/gierce - jak to ujął Arczi 8)

Za ultraske najbardziej podziwiam Włochów - nie wyróżnie konkretnych klubów gdyż wszędzie ... czy to Genua , Rzym czy Mediolan potrafią zrobić dzieło sztuki na trybunach.

Natomiast za fanatyzm i ''intensywne życie na stadionie'' medal przyznałbym - Turkom oraz Argentyńczykom , nie widziałem jeszcze meczu lub skrutów z tych krajów ... gdzie nie było by głośno , kolorowo i ruchliwie.

pawcio1
29-06-2005, 20:25
Jeżeli mogę dodać swoją opinię to wydaje mi się że jednak tureckie kluby Galata i Trabzon......mam płytkę z derbów........oprawa zajebista.........ale oni są na drugim miejscu.........na pierwszym zdecydowanie LEGIUNIA.........:):):)

Fus
29-06-2005, 20:33
:hmm: To za jaką granicą jest Legia?? :hmm:

miaso
30-06-2005, 00:04
:hmm: To za jaką granicą jest Legia?? :hmm:

Za Kolem rozpoczyna sie Azja, wiec Legia ma wszelkie prawa do udzialu w tym plebiscycie ; ))) Mysle, ze derby z Trabzonem to byloby widowisko jakiego Europa nie widziala. Szutka oczywiscie : )

Miaso

Żuku
03-07-2005, 20:20
z którego roku to zdjęcie...?

Kubełek_Adam
30-12-2007, 15:10
może odświeżymy troche ten temat.
moim zdaniem bardzo dużo zmieniło się w układzie ekip, przynajmniej w europie.
Przykładem są ekipy włoskie które bardzo starciły na swojej widowiskowości ostatnimi czasy przez zakazy i nowo wprowadzone przepisy, nie słychać też żeby wyjeżdżali w jakichś zawrotnych liczbach. francja też straciła szczególnie PSG za którą kiedyś dużo osób jeździło a teraz ich sektory na wyjazdach nie są już pełne.
zyskał za to bardzo dużo wschód europy szczególnie obie ekipt belgradzkie które potrafią się bardzo dobrze zaprezentować u siebie i na wyjazdach.
Olympiakos moim zdaniem staje się regionalną potęgą ponieważ ostatni wyjazd do rzymu w zawrotnej moim zdaniem liczbie 8000 chyba przejdzie do legendy(ale mogę się mylić może były liczniejsze wyjazdy). Zysjały też ekipy chorwackie, szczególnie dynama zagrzeb i hajduka split które naprawde potrafią moim zdaniem teraz zrobić kawał dobrego dopingu i niezłe oprawy.
A jakie jest wasze zdanie, zmieniło się coś czy nie ?

Jarson23
30-12-2007, 22:15
Ta fota zrobila na mnie niezwykle wrazenie. Mlyn Borussi Dortmund :

Obrazek (http://www.imageshack.us)

ta trybuna liczy ponoć ponad 24 tysiące miejsc :O

PeCe
31-12-2007, 00:04
Ja chyba najbardziej lubię w akcji oglądać kibiców Fenerbahce, pod względem ultras i dopingu oczywiście, z akcentów sportowych to innych kilka ekip.

Na potwierdzenie moich fascynacji ekipą z Turcji, są poniższe linki i to jest dla miazga :ucieka:

http://pl.youtube.com/watch?v=LBBPoyXEOhM&feature=related :zlosliwy:
http://pl.youtube.com/watch?v=8AInR7EZ-zo&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=n6x7jyFAf7E&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=z2qFFv8SZtU&feature=related :ucieka:

[ Dodano: 31 Grudzień 2007, 01:06 ]

Przykładem są ekipy włoskie które bardzo starciły na swojej widowiskowości ostatnimi czasy przez zakazy i nowo wprowadzone przepisy, nie słychać też żeby wyjeżdżali w jakichś zawrotnych liczbach. francja też straciła szczególnie PSG za którą kiedyś dużo osób jeździło a teraz ich sektory na wyjazdach nie są już pełne.
zyskał za to bardzo dużo wschód europy szczególnie obie ekipt belgradzkie które potrafią się bardzo dobrze zaprezentować u siebie i na wyjazdach.
Olympiakos moim zdaniem staje się regionalną potęgą ponieważ ostatni wyjazd do rzymu w zawrotnej moim zdaniem liczbie 8000 chyba przejdzie do legendy(ale mogę się mylić może były liczniejsze wyjazdy). Zysjały też ekipy chorwackie, szczególnie dynama zagrzeb i hajduka split które naprawde potrafią moim zdaniem teraz zrobić kawał dobrego dopingu i niezłe oprawy.

Jeśli chodzi o wyjazdy klubów europejskich nie koniecznie z Bałkanów, to chyba kibice Rangers w Barcelonie byli w 40 tysięcy, z czego bodajże 1/3 weszła na stadion, ale wiadomo, że mają oni kibiców na całej Wyspie i w Europie liczne fan cluby.

Z.
31-12-2007, 00:07

A Partizan to przypadkiem nie protestuje cały czas?

Piotruś
31-12-2007, 00:19
Crvena Zvezda

http://www.dyskobolia.pl/Galeria/dyskobolia_crvena_sezon_2007_2008/index.html

Dawno tak dobrze prezentującej się ekipy nie widzałem.

Koń Rafał
31-12-2007, 00:31
Chodzi o to że jest kilku dużych i łysych ? :hmm:

Piotruś
31-12-2007, 01:00
Chodzi o to że jest kilku dużych i łysych ? :hmm:

Tak.
Również o to,że w czasie tego meczu nie stali jak ***** tak jak większość ''dużych i łysych'',tylko dobrze i równo dopingowali a przy okazji także ładnie oflagowali sektor.
Rzadko kiedy widuje się taką ekipę zagraniczną na naszych stadionach stąd też może dlatego wywarli na mnie takie wrażenie.

raff
31-12-2007, 01:00
francja też straciła szczególnie PSG za którą kiedyś dużo osób jeździło a teraz ich sektory na wyjazdach nie są już pełne.

nie zgodzę się. W PSG jest obecnie protest przeciwko słabym wynikom. Na początku sezonu w Lens nienajgorzej się zaprezentowali:

http://www.boulogne-boys.org/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=6489&g2_serialNumber=1

W dodatku na trybuny powrócili BB85.

No ale Francja to nie tylko PSG. Obecnie, biorąc pod uwagę protest PSG to najlepiej prezentuje się ASSE:

http://img169.imageshack.us/img169/1680/assepsgap3.jpg

W czołówce też są komuchy z Marsylii:

http://s.om.net/om/image/phototheque/g/70/13898.jpg

i wiele innych ekip, jak chociażby Lyon:

http://i13.servimg.com/u/f13/11/60/03/92/imag0011.jpg

Francja to według mnie czołówka Europy.

DobryChłopak
31-12-2007, 01:15
Crvena Zvezda

http://www.dyskobolia.pl/Galeria/dyskobolia_crvena_sezon_2007_2008/index.html

Dawno tak dobrze prezentującej się ekipy nie widzałem.

Taaa, z dechami i innymi kijami to i Iskra Opole prezentuje się znakomicie.
"Nie ważne ile masz w łapie, liczy się to jakim jesteś wariatem :fajek: "

Kubełek_Adam
31-12-2007, 02:47
Wiadomo że francja to nie tylko PSg ale taki przykład dałem, ekipy bardzo istotnej dla tamtej sceny która podupada troche ostatnimi czasy. a z crveną zvezdą to się nie zgodze, pojechało ich tak mało do grodziska bo komu chce się wydawać pieniądze na taki wyjazd w dodatku stosunkowo daleki, jak w miejsce w które jadą nie ma nawet 50 tys. mieszkańców a stadion jest na 6 tysięcy. poszukajcie sobie na youtubie crvenej na wyjeździe chociażby do salonik w tym roku. a partizan odpuścił mecze kopane ale na koszu naprawde dobrze się prezentują i widać że są bardzo mocną ekipą. a jak pojechali w tym roku na mecz piłkarski ze Zrinjskim to ich po nim wykluczyli z Pucharów.

Lila
31-12-2007, 11:12
No ale Francja to nie tylko PSG. Obecnie, biorąc pod uwagę protest PSG to najlepiej prezentuje się ASSE:

Obrazek (http://img169.imageshack.us/img169/1680/assepsgap3.jpg)

i wiele innych ekip, jak chociażby Lyon:

No tak, masz race, w Francji sa nie tylko Psg i Om, ale tez jest St Etienne (ASSE) :) (i oczywiscie Lens :P ). Ale Lyon to ku... :prawi:

Links:
- Clip ASSE (http://fr.youtube.com/watch?v=K9hKGaKM7_0) -

- les verts (http://fr.youtube.com/watch?v=udMIjNSYRsU) -

- ASSE _ lyon (http://fr.youtube.com/watch?v=_Inx20PihuI&feature=related)

omiec
31-12-2007, 11:37
Fenerbahce niezłe wariaty :D

ale tu sa lepsi:
http://pl.youtube.com/watch?v=YlkJi9rwgi0 :bauns:

MarcinGS
31-12-2007, 12:18
jak dla mnie teraz oprawy ktore robi Zenit to mistrzostwo.
ps. zna moze ktos stronke ultrasow z Zenitu ? chcial bym zobaczyc fotki z wszystkich ich opraw.
z gory dzieki

raff
31-12-2007, 13:18
ps. zna moze ktos stronke ultrasow z Zenitu ? chcial bym zobaczyc fotki z wszystkich ich opraw.
z gory dzieki

oficjalka klubu (http://www.fc-zenit.ru/)
Landscrona (http://www.landscrona.ru/)
E11 (http://www.11sector.ru/)
Sector 10 (http://www.sector10.ru/)
ZenitZone (http://www.zenitzone.ru/)

chyba styknie? :hmm:

Herman
31-12-2007, 15:12
Ja chyba najbardziej lubię w akcji oglądać kibiców Fenerbahce, pod względem ultras i dopingu oczywiście, z akcentów sportowych to innych kilka ekip.

Na potwierdzenie moich fascynacji ekipą z Turcji, są poniższe linki i to jest dla miazga :ucieka:

http://pl.youtube.com/watch?v=LBBPoyXEOhM&feature=related :zlosliwy:
http://pl.youtube.com/watch?v=8AInR7EZ-zo&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=n6x7jyFAf7E&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=z2qFFv8SZtU&feature=related :ucieka:

[ Dodano: 31 Grudzień 2007, 01:06 ]

Jeśli chodzi o wyjazdy klubów europejskich nie koniecznie z Bałkanów, to chyba kibice Rangers w Barcelonie byli w 40 tysięcy, z czego bodajże 1/3 weszła na stadion, ale wiadomo, że mają oni kibiców na całej Wyspie i w Europie liczne fan cluby.

jakieś kiepskie informacje masz. Hunów w Barcelonie max 20 tys.. Na stadion wchodzi ok 6-7 na wyznaczony sektor (korona na jednej trybunie). Do tego jeszce 1-2 tys. gdzieś rozsiana po stadionie. Cała reszta pod stadionem pije browcary (robią wjazd z płotem,ale szybko rozpędzony).Na samym meczu ogromny tumult.Młyn Barcy to jakieś 100-150 osób za bramką (na stadionie 82.tys luda).Cały stadion podłacza sie do spiewu 3-4 razy podczas meczu (wtedy robi wrażenie). Rangersi bez ładu i składu, dopiero pod koniec są w stanie przebić się przez wrzawę.
Młyn Barcy 2 razy wywiesza flagę Iralndii co niezbyt raduje hunów.Lecą jakieś kubki etc.
W odpowiedzi Rangers zwieszają z piętra dużego Union Jacka...którego prawie tracą - po sporej szarpaninie udaje im się flage wciągnąć.
Generalnie sam mecz to jeden ogromny piknik (jakieś podkładki pod tyłek na siedzenia.na mecz wszedłem spóźniony 15 minut, wchodze na sektor, wszyscy siedzą.Spokojnie szukam jakiegoś miejsca.Gawiedź patrzy się na mnie jak na idiotę,zaczynają się drzeć,że zasłaniam...generalnie multipleks fetuje Kake ).
Rangersi na mieście to inna historia. Nie wiem jak się korzysta z tych serwisów do zdjęć bo mam troche i moge wrzucic

kiubz
31-12-2007, 17:30
Herman, ja czekam na foty :cool:

wchodzisz na tinypic.com---> browse ----> dodajesz zdjęcia, które masz na dysku----> potem kopiujesz link do foty, który wrzucasz na forum. Żeby zdjęcia się wyświetlały a nie tylko same linki to kopiuj ten link, w takim formacie: adres strony. Tyle chyba.

L4E1916
01-01-2008, 00:37
Najlepszych zagranicznych kibicow ma Partizan Belgrad :kurde:

MarcinGS
01-01-2008, 13:36
z gory dzieki

oficjalka klubu (http://www.fc-zenit.ru/)
Landscrona (http://www.landscrona.ru/)
E11 (http://www.11sector.ru/)
Sector 10 (http://www.sector10.ru/)
ZenitZone (http://www.zenitzone.ru/)

chyba styknie? :hmm:

dzieki wielkie :piwko:

Herman
01-01-2008, 15:56
dla kiubza

Huni na górze.Za bramką młyn Barcy i wspomniana flaga
http://i17.tinypic.com/725wt39.jpg

Młyn Barcy
http://i14.tinypic.com/8epqp6t.jpg

Ultras :lol3: + flaga "Słupsk"
http://i15.tinypic.com/85puuzb.jpg

:nienormalny: chwile wcześniej rzutem na taśme flage ratuje jakis typ.Mam filmik ,ale sie nie ładuje.
http://i18.tinypic.com/89irz2f.jpg

W przerwie w młynie Barcy musiała interweniować policja a kilku szkotów musiało się szybko ewakuować.
http://i10.tinypic.com/834s8e9.jpg

http://i15.tinypic.com/6pezl6w.jpg

a to 10 minut po meczu, na górze RFC i ich flaga :P
http://i19.tinypic.com/8f5bi85.jpg

Kubełek_Adam
01-01-2008, 18:30
ma ktoś może jakieś ciekawe materiały: filmiki, zdjęcia adresy stron na tamat bałkańskich ekip? jeśli tak to prosił bym o udostępnienie
z góry dziękuję :hyhy:

kiubz
01-01-2008, 20:44
Herman, dzięki :D

Kubełek_Adam
09-01-2008, 14:12
mam pytanie dlczaego kibice Celticu wywieszają flagi Irlandi??

Raffi
09-01-2008, 15:08
bo klub został założony m.in. przez emigrantów z Irlandii

Kubełek_Adam
09-01-2008, 15:25
mhm, dziękuję za odpowiedz

J'2003
25-01-2008, 20:30
Spartak Moskwa :ucieka:

PeCe
25-01-2008, 21:02
Spartak Moskwa :ucieka:

Możesz powiedzieć o co Ci chodzi? Niezbyt rozumiem użycie tego emota, który często wyraża zdziwienie. Rozwiń jeśli możesz.

J'2003
25-01-2008, 21:33
Po prostu są bardzo dobrzy!!!

Andrzej
25-01-2008, 21:47
Po prostu są bardzo dobrzy!!!

Mniej pisz, więcej czytaj. 5 postów na 4 dni na forum to za dużo. Dziękuję. :popcorn:

EDIT: Dorzuciłeś kolejne 2 posty, które nie wniosły kompletnie nic w tematach w których pisałeś. :gupi:

Francais
25-01-2008, 22:38
Jesli chodzi o Francje to faktycznie do czolowki zaliczaja sie Marsylia,PSG,ASSN,Lyon i wlasnie Lens.Klub majacy chyba zaraz po OM,PSG i ASSN najwiecej sympatykow w calej Francji,mimo ze Lens jest malym ponad 30tysiecznym miastem.Jesli chodzi o Lyon to na scenie Ultras istnieje praktycznie dopiero od kilku lat,czyli od...poczatku sukcesow sportowych klubu,(ktory od 2002 roku zdobyl 6 mistrzostw),przed era Lyonu w regionie dominowali fani ASSN,klubu do dzis najbardziej utytulowanego we Francji (10 mistzostw).PSG jest klubem dosc ''mlodym'' istnieje dopiero od 1970 roku,powstaly po polaczeniu dwoch Paryskich klubow mial byc mocna odpowiedzia Paryza na dominacje Marsyli i ASSN,obecnie jak dla mnie kibice PSG jest numerem 2 Francuskiej sceny kibicowskiej,klub rownie popularny jak i znienawidzony.
W miastach,regionach w ktorych nie ma klubow grajacych na wyzszych szczeblach rozgrywkowych kibice dziela sie na tych za PSG i OM.Fani PSG maja na swoim stadionie wlasciewie 3 mlyny,prowadzone przez 3 oddzielne grupy kibicowskie (,Tigris,Auteuil i Boulogne) 2 pierwsze ograniczaja sie glownie do dopingu oraz opraw,Boulogne jest najwieksza grupa kibicow i najbardziej fanatyczna,z tej grupy wywodza sie chuligani tego klubu.Numerem jeden we Francji zarowno pod wzgledem popularnosci,jakosci jak i skali opraw,oraz dopingu jest OM.Miasto praktycznie zyje zyciem klubu,typowo poludniowe podejscie,kibicowanie Marsylii jest jak religia,praktycznie kazdy samochod ma jakis akcent zwiazany z klubem a ilosc ludzi chodzacy po miescie w koszulkach Marsyli jest nie do opisania.Marsylia jest specyficznym klubem rowniez ze wzgledu na specyfike portowego miasta gdzie liczba emigrantow rowna sie z liczbie rodowitych francuzow.Kibice OM nie ukrywaja ze maja sentyment do komunizmu :kac: praktyczniena na kazdym meczu widac kilka flag ZSRR maja tez kilka piosenek pod nute tamtych czasow.
Ciekawosta sa Derby Francji jak przez media nazywane sa mecze OM-PSG,twor wykreowany przez media,bo tak naprawde do czasow przejecia przez C+ PSG kibice byli sobie obojetni,C+ wpadl na pomysl wykreowania prawdziwej wojny pomiedzy kibicami tych klubow,dla zwiekszenia zainteresowanie Ligue 1,i trzeba przyznac ze sie im to udalo,dzisiaj mecz tych dwoch druzyn,z najwieksza liczba fanow w kraju przyciagaja najwieksza liczbe kibicow przed telewizory a wypad do Marsylii samochodem na paryskich numerach graniczy z glupota.

karakan
25-01-2008, 23:56
a wypad do Marsylii samochodem na paryskich numerach graniczy z glupota.

W drugą stronę to chyba nie działa.
Podczas ostatniego finału PF rozgrywanego w Paryżu OM grał z Sochaux.Byłem wtedy w tym mieście i w dniu meczu widziałem bardzo dużo kibiców OM paradujących po Paryżu w barwach..Sprawiali wrażenie wyluzowanych.Nawet jak szli w pojedynkę i mieli po 15-16 lat na oko.

raff
25-01-2008, 23:56
W miastach,regionach w ktorych nie ma klubow grajacych na wyzszych szczeblach rozgrywkowych kibice dziela sie na tych za PSG i OM.

Hm, powiedziałbym, że cały kraj nienawidzi PSG..

Fani PSG maja na swoim stadionie wlasciewie 3 mlyny,prowadzone przez 3 oddzielne grupy kibicowskie (,Tigris,Auteuil i Boulogne) 2 pierwsze ograniczaja sie glownie do dopingu oraz opraw,Boulogne jest najwieksza grupa kibicow i najbardziej fanatyczna,z tej grupy wywodza sie chuligani tego klubu

:nienormalny:

Grupy ultras: Boulogne Boys '85 [też hools], Supras Auteil, Lutece Falco, Authentiks, Tigris Mystic (nie istnieją już chyba, mieli konflikt z BB85, ogólnie jedyne lewaki w Paryżu]

chyba tyle, chociaż mam wrażenie, że o kimś zapomniałem. W hoolsach się nie orientuje, ale chyba, oprócz BB85 liczą się też Karsud i Casual Firm Paris.

Ciekawosta sa Derby Francji jak przez media nazywane sa mecze OM-PSG,twor wykreowany przez media,bo tak naprawde do czasow przejecia przez C+ PSG kibice byli sobie obojetni,C+ wpadl na pomysl wykreowania prawdziwej wojny pomiedzy kibicami tych klubow,dla zwiekszenia zainteresowanie Ligue 1,

a mi się wydaje, że pojedynki PSG - OM były już wcześniej bardzo ciekawe, ze względu właśnie na politykę - PSG skrajna prawica, OM - lewaki.

chyba tyle.

Francais
26-01-2008, 00:25
Podczas ostatniego finału PF rozgrywanego w Paryżu OM grał z Sochaux.Byłem wtedy w tym mieście i w dniu meczu widziałem bardzo dużo kibiców OM paradujących po Paryżu w barwach..Sprawiali wrażenie wyluzowanych.Nawet jak szli w pojedynkę i mieli po 15-16 lat na oko.

moze nie jest do konca tak jak mowisz,bo jesli OM jest wrogiem nr jeden Paryza to nie sadze ze goscie mogli sie wozic po Paryzu w barwach Marsyli,ale tak jak napisalem roznica miedzy kibicami PSG a Marsyli tkwi w temperamencie i w liczebnosci.

Hm, powiedziałbym, że cały kraj nienawidzi PSG...

wiesz ktos moze napisac na forum Widzewa ze cala Polska nienawidzi Legii...,prawda jest taka ze PSG albo sie lubi albo nie nawidzi cos podbnie jak z Legia,ktora jest klubem popularnym w Polsce podbnie jak PSG we Francji.

Grupy ultras: Boulogne Boys '85 [też hools], Supras Auteil, Lutece Falco, Authentiks, Tigris Mystic (nie istnieją już chyba, mieli konflikt z BB85, ogólnie jedyne lewaki w Paryżu]

Lutece Falco z tego co sie orientuje juz nie isniejaa co do Tigris to caly czas maja sie dobrze,dzialaja w oprawach,co do konfliktu to nie tylko oni ale i wiekszosc kibicow zazucala BB skrajnosc w swoich pogladach

a mi się wydaje, że pojedynki PSG - OM były już wcześniej bardzo ciekawe, ze względu właśnie na politykę - PSG skrajna prawica, OM - lewaki.

no to dokladnie to co napisalem OM to komuchy a PSG(a wlasciewie BB) reprezentuja skrajnie lewicowe poglady,a czy bylo ciekawie?napewno bylo ale o prawdziwej wojnie czy jak to tam mozna nazwac inaczej-nienawisc zostala podgrzana przez C+ w latach 90'

karakan
26-01-2008, 00:28

moze nie jest do konca tak jak mowisz,bo jesli OM jest wrogiem nr jeden Paryza to nie sadze ze goscie mogli sie wozic po Paryzu w barwach Marsyli,ale tak jak napisalem roznica miedzy kibicami PSG a Marsyli tkwi w temperamencie i w liczebnosci.

Znaczy przepraszam ***** kłamię? :O

mort
26-01-2008, 00:35

Znaczy przepraszam ***** kłamię? :O

Mówisz prawdę - jeżeli chodzi o Paryz to każdy kto tam był i zwraca uwagę na takie rzeczy przyzna ci rację. Pamiętam jak nawet mój 12-13 letni braciak (jakieś 10 lat temu) wrócił i był tym baaardzo mocno zdziwiony.

Francais
26-01-2008, 00:42
nie mowie ze klamiesz,ale prawda jest taka ze jesli trafili by na PSG to ci by napewno spokojnie kolo nich nie przeszli

DobryChłopak
26-01-2008, 00:52
Co prawda w Paryżu nie byłem, ale tam chyba ciężko nie spotkać fana PSG.
Z resztą gdzie jest Lila? Wyjaśni nam co i jak na pewno lepiej niż którykolwiek Polak

karakan
26-01-2008, 00:58
Przyznam szczerze , że nie widziałem ani jednego mini akcenciku PSG podczas 5 dniowego pobytu :?

raff
26-01-2008, 10:25

Heh, to samo można powiedzieć o Real-Barca. A będąc w Madrycie wiele razy widziałem gości paradujących na luzie w koszulkach Barcy, nawet pod Santiago Bernabeu. Nie twierdzę, że w małych uliczkach gdyby ich ktoś przyuważył to by się im nie stało, ale zawsze.

Lutece Falco z tego co sie orientuje juz nie isniejaa co do Tigris to caly czas maja sie dobrze,dzialaja w oprawach,co do konfliktu to nie tylko oni ale i wiekszosc kibicow zazucala BB skrajnosc w swoich pogladach

http://lutece.falco.free.fr/0708/0708PSGcaen06.jpg zdjęcie sprzed miesiąca z meczu z Caen.
Za to flagi Tigris Mystic w tym sezonie to chyba jeszcze nie widziałem.

a, i 'zarzucać' . ;)

No właśnie, poczekajmy na Lile, ona wszystko nam wyjaśni.

Francais
26-01-2008, 12:28
co do chodzenia w ''obcych'' barwach pod stadionem to jest troche tak ze w Ligue 1 jest na to pewna tolerancja,ale myslalem ze jest tak tylko w mniejszych klubach,osobiscie nigdy nie wiedzialem w poblizu Parc des Price kogos w innych barwach niz PSG,ale tez nigdy nie bylem na Marsyli,kiedy kibicow gosci przyjezdza najwiecej...,osobiscie z PSG zaliczylem dwa wyjazdy do Sochaux i Metz i wlasnie w tych klubach jest czym normalnym ze siedza kolo siebie dwaj kibice 2 druzyn w innych koszulkach.

szczepan
26-01-2008, 12:53
Fani PSG maja na swoim stadionie wlasciewie 3 mlyny,prowadzone przez 3 oddzielne grupy kibicowskie (,Tigris,Auteuil i Boulogne) 2 pierwsze ograniczaja sie glownie do dopingu oraz opraw,Boulogne jest najwieksza grupa kibicow i najbardziej fanatyczna,z tej grupy wywodza sie chuligani tego klubu.

Bez obrazy ale wypisujesz kompletne, niesprawdzone bzudry!!

TM nie istnieje od lipca 2006 roku, kiedy w wyniku konfliktu z BB, grupa rozwiązała się.
Powodem konfliktu był fakt, że TM mimo tego, że na początku swojej działalności byłagrupą apolityczną, wraz ze zmianą pokoleniową zaczęło udzielać się w niej coraz więcej osób powiązanych z Antifą. Doprowadziło to do konfliktu szczególnie z BB, których kibice prezentowali skrajnie prawicowe poglądy. TM w pewnym momencie byli gotowi walczyć ramię w ramię z OM przeciw BB.
Na potwierdzenie tego masz tłumaczenie tekstu dotyczącego rozwiązania TM:

Poprzez ten komunikat Tigris Mystic 1993 oficjalnie informuje o swoim rozwiązaniu i kończy w ten sposób 13-letnią działalność na usługach jednej jedynej sprawy: Paris S.G.
Grupa została założona w 1993 roku przez 5 kumpli pragnących ożywić trybunę Auteil czerwoną, plandeka (sektorówka?) została rozłożona pierwszy raz 8 maja tego samego roku z okazji spotkania z AS Monaco. Styl kibicowania, wybrany w tamtej epoce, oscylował pomiędzy modelem angielskim a włoskim. Stowarzyszenie składało się z jądra(grupa podstawowa) i członków wykonujących tylko jakieś przemieszczenia (wyjazdy), ale oni zwrócili na siebie uwagę poprzez jakość ich pierwszego fanzinu, Griffe.
Regulamin grupy narzucono szybko: Aby tworzyć (oprawy) rzeczywiste, dynamiczne na trybunie (Auteil Rouge) To jest tak, że w lecie 1997 roku decyzja została podjęta: Tigris i Dragons już nie tworzą jedności (jednej grupy). Te nowe pokolenie, bardzo zmotywowane, ukształtowało ostatecznie model ultra (?) : niezależność i pasja stały się słowami porządkowymi (hasłami, mottami). Grupa odrzuciła od tej pory dotacje przyznawane każdego roku przez klub.
1997 rok jest, więc rokiem przełomowym, początek pięknej przygody (?) przez idee (?): zaangażowanie. [Nieznany sens] Tigris stają się wówczas zobowiązani do obrony tożsamości klubu, aktywnie uczestniczą w kampaniach dotyczących powrotu do historycznych barw na naszych strojach (2000/2001) i przykładają się do wzrostu popularności PSG.
Nasze kibicowanie jest także poświęcone obronie interesów naszych członków i sympatyków. Nasze zaangażowanie koncentruje się równie dobrze na pomocy kibicom (zdjęcie siatek zasłaniających widok fanom na łuku) jak i obronie (ochronie, opiece) dobytku stowarzyszenia kibiców. Tu potrzeba determinacji, bez niedociągnięć. Solidarność widziana pomiędzy różnymi grupami pozwoliła na podpisanie umowy potwierdzającej nasze prawa.
Powodem bycia naszej grupy było jeszcze rozpowszechnianie mocnych wartości wewnątrz jej najbardziej aktywnych członków (przyjaźń, solidarność, duma). Ożywiona wspólna pasja; Tigris gromadzi indywidualności, zastępując w ten sposób całkowicie ich role socjalną. Mieszanka społeczno, kulturowa i pokoleniowa była dla pełnoletnich Tigris źródłem wzbogacenia się i tworzyła z niej naszą główną siłę. Przez 13 lat ta spójność i ta determinacja pozwoliła: zrobić więcej niż tysiąc chorągiewek i flag, zorganizować ponad 200 wyjazdów, aby podążać za naszą drużyną od Porto do Moskwy i na wkład w oprawy, prawdziwego życia grupy wewnątrz lokalu stowarzyszenia.
Dużo atramentu wylano na nasz temat ostatniego miesiąca, dajmy na to w massmediach lub „microcosme ultra”(?). My nie jesteśmy manipulowani politycznie ani żądni władzy jak domniemuje większość. Jedyne (proste) wyjaśnienie, przez chęć uwolnienia się, panowanie (ucisk) stało się nie do zniesienia. My zostaliśmy wyrzuceni za burtę i dzisiaj puszczamy w niepamięć urazy.
Historia naszej grupy (?) tylko do tych, którzy dawali jej żyć podczas wszystkich tych lat, (?) dla tych, którzy pragną ją odzyskać. [Nieznany sens]
Wielkie podziękowania dla wszystkich członków grupy dawnych i obecnych, którzy robili to, co zostało na nici czasu, w ten sposób, że wszyscy Ci, którzy to mają niezmiennie z bliska jak i z daleka. [Nieznany sens]
Pozdrowienia szczególnie dla naszych przyjaciół z Irreductibles Tulon, długiego życia dla Was!

TIGRIS MYSTIC
NIGDY W TRENDZIE, ZAWSZE PO JASNEJ STRONIE!

Niestety mam tylko tłumaczenie, ponieważ strona na której było umieszczone nie działa już!

Do tego kompletną bzdurą jest rozwiązanie LF, które jeszcze na przełomie roku 2006/2007 obchodziło 15 lecie powstania...

Do tego oprócz BB, LF, SA należy jeszcze wymienić Authentiks, które także w 2007 roku obchodziło rocznice powstania - 5 rocznicę!

Kibice OM nie ukrywaja ze maja sentyment do komunizmu :kac: praktyczniena na kazdym meczu widac kilka flag ZSRR maja tez kilka piosenek pod nute tamtych czasow.

To też, tak nie dokońca. Kibice OM, ze względu na pochodzenie itd, mają wybitnie lewackie poglądy. Ciężko, jednak mówić o komunizmie, skoro mało kto w tamtych rejonach wie czym naprawdę był komunizm. Także tych flag ZSRR nie jest też tak dużo. Za to dosyć często można zobaczyć podobizny Che, czerwone gwiazdy i inne lewackie symbole...

ps
mam prośbę następnym razem zanim będziesz się brał za pisanie takiego tekstu, poszukaj trochę informacji i sprawdź swoją wiedzę!!

rcone
26-01-2008, 13:30
Wszedzie dobrze ale na Ł3 Najlepiej :)

aaaaaa
26-01-2008, 13:36
Jakiś czas temu załatwiłem sobie od znajomego płytę DVD wydaną przez Supras Auteuil. Sama idea zajebista - takie podsumowanie sezonu pod względem trybun, filmiki, do tego bonusy w postaci materiałów historycznych. Ogólnie dwie profesjonalnie zlozone płyty DVD - coś jeszcze naszemu ruchowi kibicowskiemu obcego. Klimat tej trybuny i płyty jednak do mnie nie przemawia, hip hop i "emigracja" , nie moje klimaty. To tak na marginesie.

Czy ktoś obeznany może mi napisać jak teraz z poglądami na Boulogne? Chodzą Łysi, wisi symbolika?

pzdr

PS:

http://i31.tinypic.com/vomkxs.jpg

old school :oczko:

szczepan
26-01-2008, 13:49
Czy taka obca idea? Nie do końca :)

czy na pewno SA to "emigrajca"??

BB na 100% poglądy prawicowe! zresztą stąd jakaś tam stara oprawa OM na której jakiś meksykaniec zapinał w dupę skina i podpis Pedo Sado Gay czy jakoś tak...

aaaaaa
26-01-2008, 14:11
Nie obca polskim ekipa idea? Hmm, jeśli coś podobnego wyszło u nas to napisz co, bo musiałem przeoczyć.

Może się zagalopowałem z tą "emigracją", ale wziąłem to w cudzysłów , bo po obejrzeniu tej płyty z ową mi się skojarzyło. Wszystko zrobione w grafitii (zreszta pokazane też graffiti z czarnymi piłkarzami), czarna muzyka, sporo na "hip hopowo". A we Francji jeśli ktoś jest hip hopowcem to chyba zazwyczaj trzyma z kolorowymi przybyszami? Wiem, może za daleko idące wnioski, ale jestem sympatykiem "GUD" (francuscy skrajni nacjonaliści), czytając ich notki z życia codziennego wiem, że młodzież tego typu często niszczy razem z przyjezdnymi ich kraj od środka - pewnie stąd uprzedzenie i skojarzenie.

BB wiem, że prawica/ czy też nawet skrajna lewica jakby Foxx napisał :oczko: / rasizm, ale czy obnoszą sie z tym w czasach obecnych lub niedawnych poprzez jakąś symbolikę, flagi?

Temat jest "najlepsi kibice za granica", cóż pojęcie szerokie i indywidualne. Dla mnie wyróżnia się scena włoska za politykę na stadionach. Kibicując komuś w młynie niemal natychmiast przechodzisz na, którąś ze stron politycznych/ światopoglądowych. Co za tym idzie powiązanie meczów, życia kibicowskiego ze sprawami Narodu, Ojczyzny.
Jako ekipa podoba mi się też Crvena Zvezda, przynajmniej dawniejsze PSG, część Realu (UltraSSur) i inne...

PeCe
26-01-2008, 14:53
A mi się właśnie nie podoba to że na stadionach jest aż tyle grup. Mówię to szczególniach o Włoszech, ale nie tylko. Jeśli jest wiele grup o różnych poglądach i doprowadza to do konfliktów to jest to na szkodę całego ruchu kibicowskiego danego klubu. No, ale to chyba jednak nieuniknione. Jak jest duża rzesza fanatyków, to często wyjdą jedni prawicowi a drudzy lewicowi. Dlatego właśnie bardzo lubię polską scenę, gdzie jest praktycznie tak, że jeśli nie jesteś prawicowy ( większość ekip ) to musisz się pożegnać ze stadionem. Są w Polsce też ekipy lewicowe, ale podoba mi się ten unikalny klimat właśnie gdzie jest stosunkowo mało konfilktów wewnętrznych. Wyobraźcie sobie np. lewacką grupę na Legii :D

aaaaaa
26-01-2008, 14:59
A mi się właśnie nie podoba to że na stadionach jest aż tyle grup. Mówię to szczególniach o Włoszech, ale nie tylko. Jeśli jest wiele grup o różnych poglądach i doprowadza to do konfliktów to jest to na szkodę całego ruchu kibicowskiego danego klubu. No, ale to chyba jednak nieuniknione. Jak jest duża rzesza fanatyków, to często wyjdą jedni prawicowi a drudzy lewicowi. Dlatego właśnie bardzo lubię polską scenę, gdzie jest praktycznie tak, że jeśli nie jesteś prawicowy ( większość ekip ) to musisz się pożegnać ze stadionem. Są w Polsce też ekipy lewicowe, ale podoba mi się ten unikalny klimat właśnie gdzie jest stosunkowo mało konfilktów wewnętrznych. Wyobraźcie sobie np. lewacką grupę na Legii :D

Zgoda, mi chodziło o jedno - poglądowe ekipy jak np: Lazio, czyli - jeśli jesteś lewakiem, nie masz po co się wychylać.

Francais
26-01-2008, 14:59
Faktycznie zapedzilem sie troche z tym rozpadem Lutes Falcio,pomylili mi sie wlasnie z TM :wstyd: ktorzy jak mowisz zakonczyli dzialalnosc po 13 latach,po konflikcie z Boulogne Boys ktory wybuch 2005 na wyjezdzie w Le Mans,nie znam szczegolow,wiem tylko ze 2 najebanych gosci wystartowalo do grupki z Tigris Mystics,kilka osob trafilo do szpitala i wlasciewie od tego momentu mozna mowic o konflikcie
miedzy tymi grupami.
Na Parc des Princes kazda grupa ma swoja reputacje,sposob wspierania klubu,historie i miejsce.Po prawej Kop of Boulogne z BB,jak sami o sobie mowia dumni z histori i pogladow,z odlamem i grupa ''R2''.Cala Boulogne jest trybuna nasionalistow,gdzie czarni i araby nie sa mile widziani i odsylani na inne trybuny przez stiuardow( i to jest w zasadzie odpowiedz na pytanie lukasz_l ).

szczepan
26-01-2008, 15:44
Carlos: szczegółów nie znam, wiem tylko, że podłożem konfliktu była zmiana "profilu" TM z apolitycznej na lewicową.
A czy przypadkiem to nie w Le Mans doszło do tego, że jedne grupa drugiej skroiła flagi/transparenty?

Druga sprawa jest taka, że to BB są główną grupą na PSG i to w dużej mierze oni decydują co się dzieje na stadionie... albo inaczej - ich głos jest najważniejszy...

Co do "działalności" grup to tu sytuacja jest podobna jak we Włoszech - nie ma konkretnego podziału na tych którzy robią oprawę, a tych którzy się biją. Tam wszystko zawiera się pod jedną nazwą.

lukasz_l:
1)Tak była tak produkcja "Ultras Legia Warszawa" - wydana z okazji pierwszego Międzynarodowego Turnieju Kibiców które organizowało SKLW. Płyta była rozdawana wśród uczestników i gości turnieju. Wprawdzie nie była to aż tak profesjonalna produkcja jak te z zachodu (z kilku różnych powodów) ale była!

2)Widzisz w Włoszech jest tak ******** sytuacja, że jednej drużynie kibicuje kilka grup, z czego każda może mieć inne poglądy polityczne. I tak na przykład drużyna X ma 4 grupy kibicowskie: jedna ma poglądy skrajnie prawicowe, dwie są apolitycze/neutralne, a ostatnia poglądy lewicowe. Więc od razu widać jakie tam jest zamieszanie.
Zresztą gdzieś miałem mapkę która pokazuje to zróżnicowanie. Naprawdę nieźle to wszystko jest pomieszane.

3)Co do BB to oprócz tego co napisał Carlos, warto jako przykład podać ostatnie problemy BB i śmierć jednego z nich. Został on zabity przez policjanta, kiedy paru kibiców BB goniło jakiegoś Francuza pochodzenia żydowskiego (tak w dużym skrócie). To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

aaaaaa
26-01-2008, 15:56
Ok dzięki za odpowiedzi, tyle, że ja wiem jakie są poglądy BB. Chodzi mi czy w CZASACH OBECNYCH poglądy są na Boulogne uwidaczniane poprzez sybolikę i flagi, pytam, bo jestem w plecy ze sceną francuską na temat której sporo czytałem ale gdzieś w roku 2003.
Ktoś wspomniał o okazyjnej sektorówce OM, tak ja pytam czy na Boulogne pojawia sie np jakaś rasistowska riposta itp...Bo mimo, że Boulogne uchodzi od lat za rasistowską to w sumie "na zewnątrz" sie chyba zbytnio z tym nie obnosili (prócz takich drobnych rzeczy jak szalik itp). Nie słyszałem o proteście przeciwko np czarnym zawodnikom, a nie jest to przecież grupa ludzi tylko niby cała trybuna...

PS: Można wiedzieć skad czerpiecie swoją wiedze na temat PSG ?
PPS: Mi chodziło jak wspomniałem o grupy jednolite, bądź jeden kierunek polityczny + apolityczni. Jeśli po jednej stronie stadionu maja siedzieć komuniści, a po drugiej narodowi socjaliści to robi się faktycznie cyrk. Chodzi o takie ekipy gdzie jest starszyzna/ elita , która pewnych nurtów na stadionie nie zaakceptuje. W okolicy są na pewno dwie ekipy o przeciwnych biegach politycznych, jesteś lewakiem idziesz na lewice, jesteś prawicowcem - idziesz na prawice (bądź też nie i dopiero jak wchodzisz na trybuny to zaczynasz interesować się polityką i życiem Narodu - to zaczyna się przenikać).

raff
26-01-2008, 16:09
3)Co do BB to oprócz tego co napisał Carlos, warto jako przykład podać ostatnie problemy BB i śmierć jednego z nich. Został on zabity przez policjanta, kiedy paru kibiców BB goniło jakiegoś Francuza pochodzenia żydowskiego (tak w dużym skrócie). To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

chyba chodzi o mecz PSG - Tel Aviv 2 czy 3 lata temu, zastrzelony został kibic PSG o imieninu Julien. I rzeczywiście, chyba nawet był komunikat, że BB przestało istnieć.

aaaaaa
26-01-2008, 19:23
Hmmm skoro Tigris było zlewaczałe, to zapewne ręce poniższym panom ułożyły sie przypadkowo?

http://img479.imageshack.us/img479/5817/2mats37kl.jpg

Chyba, że to jakaś ekipa ze skrojonymi transparentami PSG, bo np: dwóch z nich depcze po fladze, czego przynajmniej u nas się unika. :oczko: