PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsi kibice za granicą.

Strony : 1 [2]

Francais
26-01-2008, 18:39
wiadomo-5 piw ')

wyzej byla mowa o konflikcie Tigris z BB napisalem ze zaczelo sie od bojki na wyjazdowym z Le Mans,tutaj jest link http://fr.youtube.com/watch?v=_wSoqIOuJvc&feature=related

szczepan
26-01-2008, 20:45
Hmmm skoro Tigris było zlewaczałe, to zapewne ręce poniższym panom ułożyły sie przypadkowo?

http://img479.imageshack.us/img479/5817/2mats37kl.jpg

Chyba, że to jakaś ekipa ze skrojonymi transparentami PSG, bo np: dwóch z nich depcze po fladze, czego przynajmniej u nas się unika. :oczko:

ta ekipa ze skrojonymi transami to jeżeli dobrze pamiętam właśnie BB :)

Carlos: ten link który wrzuciłeś to raczej któraś już tam z kolei konfrontacja BB i TM... a ta fotka od lukasza_l była już przed tym wydarzeniem!

raff: tak chodzi o Julien'a a było to dokładnie 21.11.2006 więc trochę ponad rok temu!

Kubełek_Adam
26-01-2008, 20:53
Nie rozumiem jednego, jak ekipy kibicujące temu samemu klubowi mogą się zwalczać, przecież to zakrawa o kpine niby w imie przekonań ale jeśli przekonania są dla nich ważniejsze to po co przychodzą na stadion. U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!

brn
26-01-2008, 21:03
U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!
a o konflikcie w Jadze słyszałeś? :>

Francais
26-01-2008, 21:04
dokladnie,zginal mlody kibic PSG,Julien zabity przez policjanta,ktory '' interweniowal'' w bojce miedzy kibicami Paryza i francuzami zydowskiego pochodzeni,kibicami Tel Avivu

co do linku:to bym sie upieral ze to jest jednak wlasnie ta zadyma opisana jako poczatek konfliktu

PeCe
26-01-2008, 21:17
Nie rozumiem jednego, jak ekipy kibicujące temu samemu klubowi mogą się zwalczać, przecież to zakrawa o kpine niby w imie przekonań ale jeśli przekonania są dla nich ważniejsze to po co przychodzą na stadion. U nas by poprostu cały kraj by miał z nich śmiechy, i nikt by ich poważnie nie traktował, bo jak można traktować poważnie kibiców jednego klubu którzy kroją sobie flagi i leją się miedzy sobą?!

Ano mogą mogą. Wiadomo, że lepiej i fajniej jest jak obie ekipy są tych samych poglądów lub nawet jak nie są to się tolerują. Z drugiej strony te właśnie ekipy kreują swój wizerunek wśród kibiców innych drużyn. Szczerze mówiąc nie wiem czy jakich poglądów byli Pretorianie w Jagiellonii, ale czy ktoś śmiał się z konfliktu Pretorianie vs. Skini ? Moim zdaniem nie bardzo. Walki wewnętrzne są spowodowane chęcią pokazania innym, że to właśnie ta ekipa jest główną/rządzącą wśród kibiców danej drużyny i chcą, aby inni odbierali ich jako prawicowych/apolitycznych lub lewicowych, w zależności od tego kto wygra tą wojnę. Nie koniecznie przy tym muszą kroić flagi, ale wyobraź sobie sytuację w Polsce. Uważasz, że na ekipie która jest prawicowa (obojętnie jaka) np. Legia, Lechia czy jakaś inna pojawiła się zorganizowana grupa lewacka powiedzmy, która by przychodziła z własnymi flagami/transparentami na mecze, to uważasz, że obie strony by się szanowały, byłaby cisza i spokój i kibice innych ekip się z tego śmiali. Otóż zapewniam Cię, że inne ekipy prawicowe w Polsce, by była po stronie ekipy prawicowej i nie śmieli by się z tego, a bardziej współczuli.

Kubełek_Adam
26-01-2008, 21:42
Nie słyszałem o konfliktach w jadze, a co tam się działo??

Ale jest podstawowe pytanie po co eksponować i walczyć swoje poglądy na stadionie, moim zdaniem grupy kibicowskie powinny apolityczne, a ludzi na stadionie powinno interesować komu dany człowiek kibicuje a nie czy jest po prawej czy polewej stronie , a może jeszcze jest liberałem, to zakrawa o kpine. We włoszech to już nie jest kibicowanie tylko jakiś dyktat polityczny, bo np. jak kibicem Lazio może być osoba z lewicowymi przekonaniami, nie może bo tam jest tyle akcentó skrajnej prawicy że nie sposób policzyć a jeszcze jak ich ultrasi by się dowiedzieli żę jest lewicowcem to już szkoda gadać. Takim moim zdaniem najsłyniejszym wydarzeniem we włoszech scierania się frontów prawicowych i lewicowych są mecze Lazio z Atalantą Bergamo.
I jeszcze może ktoś ma może informacje na temat tego jak Milan który ma lewicowych kibiców może uznawać swojego prezesa byłego premiera z centro - prawicy??

PeCe
26-01-2008, 22:13
W skrócie o Jadze. Był konflikt między Pretorianami a Skinami. Można powiedzieć, że " nie pierdolili się w tańcu ", bo używali sprzętu i generalnie panował klimat krakowski, czy to na meczach czy normalnie na mieście. Nie wiem czy ktoś zginął, ale niektórzy na pewno kosy zaliczyli, widziałem na zdjęciu typa z nieźle rozciętą głową. Nie jestem specem od innych drużyn, ale Skini chyba się wycofali ostatecznie.
No cóż wiadomo, że chyba lepiej by było jakby grupy kibicowskie były apolityczne, ale pomyśl, że stadion jest miejscem względnej wolności. Tą wolność kibice starają się wykorzystać poprzez okrzyki/transparenty. Tego nikt nie zmieni raczej i tak już będzie, trzeba to zaakceptować lub nie i tylko się z tym pogodzić. Jeśli skrajni prawicowcy na ulicach będą się eksponować to łatwiej o areszt i różne kłopoty i związane z tym restrykcje. Poza tym na stadionie w tłumie ciężej znaleźć jakieś jednostki, a za wywieszenie flagi ze swastyką przecież raczej nie zamkną jednej osoby. Lechia Gdańsk w latach 80. która jest wybitnie antykomunistyczna ogłaszała swoje poglądy właśnie na stadionie, gdyż tam trudniej było o represje ze strony '' służb bezpieczeństwa ".
Co do Milanu to wiem, że jedna z ekip jest lewicowa, ale są chyba również gdzieś prawicowcy, nie pamiętam dokładnie poszukaj w " Euroinfo " na kibice.net bo chyba tam o tym czytałem.

Kubełek_Adam
26-01-2008, 22:31
acha dzięki za opisanie sytuacji w jadze.

A przykład Lechii w wygłaszaniu poglądów to zupełnie co innego niż prezentowanie swoich poglądów przez np. PSG. Kibice Lechii i Legii z resztą też dawali wyraz poparcia dla Solidarności na trybunach, ale to była walka z reżimem który powoli wyniszczał kraj i tylko tam mogli to robić bez konsekwencji, a nie jak niektórzy kibice teraz eksponują swoje przekonania na stadionach najczęściej skrajne bo tak uważają za stosowne i nie ma w tym raczej głębszego celu dla nikogo poza nimi. no ale co tam, moim zdaniem zdrowiej by było skupić się na dopingu swojej drużyny niż szukać sobie wrogów na siłe i to jeszcze w braciach po szalu.

DobryChłopak
26-01-2008, 22:35
Owszem w Białymstoku zginął chłopak. Pretorian już nie ma (oficjalnie) a skini na razie nie uczestniczą meczach.

Edit. piszecie tak, jak byście nie wiedzieli co u nas się kiedyś działo. Co prawda podłoże tego konfliktu nie było polityczne.

Francais
26-01-2008, 22:56
Przy przypadku PSG trzeba brac pod uwage specyfike kraju,podzialy polityczne,duzy naplyw emigrantow(glownie tych z Afryki) co za tym idzie wiele konfliktow na tle rasowym.

Wasil
26-01-2008, 23:10
dokladnie,zginal mlody kibic PSG,Julien zabity przez policjanta,ktory '' interweniowal'' w bojce miedzy kibicami Paryza i francuzami zydowskiego pochodzeni,kibicami Tel Avivu

co do linku:to bym sie upieral ze to jest jednak wlasnie ta zadyma opisana jako poczatek konfliktu

Wydaje mi sie, zeSzczepan ma racje, wydarzenia w Le Mans były juz po eskalacji konfliktu
wczesniej byl wyjazd na Auxerre http://youtube.com/watch?v=mS2qoP0IRS4

co do zdjęcia
"These guys are not BB et KSD... they're independents from the KOB"

Kubełek_Adam
26-01-2008, 23:20
Co się kiedyś u nas działo??? Był jakiś konflikt między grupami kibiców.
Dopiero od niedawna interesuje się ruchem kibicowskim więc nie wiem, i z góry dziękuję za przybliżenie sytuacji. :hyhy:

kiubz
26-01-2008, 23:21
piszecie tak, jak byście nie wiedzieli co u nas się kiedyś działo. Co prawda podłoże tego konfliktu nie było polityczne.

To samo chciałem powiedzieć.

O ironio, ale u nas jest sielanka, wszyscy od x lat mają jedne poglądy i nie ma podziałów? Były, są i będą, taka natura ludzka, czasami większe, czasami mniejsze, dobrze tylko, że my z nożami nie ganiamy.

Francais
26-01-2008, 23:24
Wydaje mi sie, zeSzczepan ma racje, wydarzenia w Le Mans były juz po eskalacji konfliktu
wczesniej byl wyjazd na Auxerre http://youtube.com/watch?v=mS2qoP0IRS4

mozliwe,napisalem ze nie jestem pewien,wiec nie bede sie upieral,opieram sie tylko na wpisach z forum Boulogne Boys,tam jest opis ze poczatek konfliktu datuje sie wlasnie na wyjazd do Le Mens,a to jest filmik wlasniez tego meczu

cwksdachu
27-01-2008, 05:51
Co się kiedyś u nas działo??? Był jakiś konflikt między grupami kibiców.
Dopiero od niedawna interesuje się ruchem kibicowskim więc nie wiem, i z góry dziękuję za przybliżenie sytuacji. :hyhy:

Idź do wróża

Kubełek_Adam
30-01-2008, 14:34
Ma ktoś może jakąś wiedze na temat sceny portugalskiej, wiadomo że pod względem piłkarskim rządzą Porto, Benfica i Sporting ale czy pod względem kibicowskim jest tak samo?

Pietia
30-01-2008, 14:54
http://pl.youtube.com/watch?v=a3TFzfBYNX4&NR=1 Duma Katalonii

szczepan
31-01-2008, 01:24
znalazłem w końcu tą mapkę:

http://www.asromaultras.it/mappapoliziaprevenzione.jpg

kiubz
24-02-2008, 00:43
http://www.youtube.com/watch?v=jA2uA-59a4Y

To redaktor stek lekko zawiedziony musi być, w końcu ten stadion Atletico to multiplex. :lol2:

Na początku filmiku kibice Atletico biją się między sobą.