PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Svitlica powinien dostac powolanie do kadry Serbii??

Kapse(L)
31-10-2003, 18:32
Wedlug mnie tak stanko swoja gra pokazal ze moze w kadrze serbi naprawde duzo zdzialac mowiono tez ze powinien przyjac polskie obywatelstwo nie powiem ze to nie bylo by mile ale stanko zawsze stawial sprawe jasno mowil ze jest serbem i zawsze serbem pozostanie mam nadzieje ze dostanie on swoja szanse pokazania sie w reprezentacji nawet jesli mial by grac przeciwko polsce.Co Wy na to?????????

Kempes
31-10-2003, 18:47
Z całym szacunkiej jego dokonań dla Legii , moim zdaniem dorobek strzelecki w Polskiej lidze niewiele może znaczyć przy osiągnięciach Serbów w zachodnich klubach.

Mrk
31-10-2003, 18:49
Ja powiem tak - jak Stanko strzeli gola Polakom to się będę bardzo cieszył :]

Dominik
31-10-2003, 19:45
Może tak jeżeli PZPN nie da mu obywatelstwa polski. Bo po co ma w reprezentacji swojego kraju konkurowac z Napastnikami z lig Holenderskich i Hiszpańskich.

kamyk
31-10-2003, 21:14
cos Stanko wypowiadał się na temat Polskiego obywatelstwa dzis w tvp1 i mówił ze musiał by sie głęboko zastanowic natym! ale mysle ze Stanko dostanie powołanie na mecz z Polską! a jak spytali Vuka o obywatelstwo Polskie powiedział ze tyko i wyłacznie moze grac w Serbii!

domber
31-10-2003, 21:57
cos Stanko wypowiadał się na temat Polskiego obywatelstwa dzis w tvp1 i mówił ze musiał by sie głęboko zastanowic natym! ale mysle ze Stanko dostanie powołanie na mecz z Polską! a jak spytali Vuka o obywatelstwo Polskie powiedział ze tyko i wyłacznie moze grac w Serbii!
tez to widzialem Listkiewicz nawet powiedzial ze mu w tym pomoc(zmianie obywatelstwa )

Koko
31-10-2003, 22:01
Myślę, że mimo iż jest to świetny piłkarz to na Serbię trochę za słaby. Poza tym on potrzebuje trochę czasu na rozegranie się w nowym środowisku, bo w Legii początek miał cienki. A w reprezentacji po 2 słabszych meczach chyba by go odstawili.

szczepan
01-11-2003, 00:38
sadze ze napewno na probe w meczu sparingowym powinnien dostac szanse... w koncu krole strxzelwcow ligi polskiej to nie jest taka prosta sprawa a i w tym sezonie pokazuje sie z bardzo dobrej strony i to0 bez okresu przygotowawczego...

VASCO
01-11-2003, 08:09
Jak się patrzy na to jakich mają Serbowie zawodników w atatku, to trzeba stwierdzić , że szanse Stanko wyglądają mizernie. Tym bardziej , że liga polska nie jest, delikatnie mówiąc, zbyt ceniona w Europie. Ale naprawdę bardzo bym się cieszył gdyby Svitlica miał taką możliwość. Tak szczerze to jednak w to wątpie....

Nazgul
01-11-2003, 10:25
Powinien dostać szansę z dwóch powodów. Pierwszy, to to że Stanko ma nosa do strzelania goli i umie je strzelać każdemu - mecz na Mestalla z Valencią był tego widocznym przykładem. Drugi powód - z naszego punktu widzenia ważniejszy to to, że może wreszcie skończyłoby się to pierdolenie w szmatławcach o naturalizacji Svitlicy (on wiele razy mówił że nie, a temat wraca)...

Cezdor
01-11-2003, 11:46
Stanko wcale nie jest za słaby aby grac w reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Nie ma za to renomy, która pozwoliłaby mu na to. Ale jeżeli nadarza się taka okazja, jak mecz z Polską, gdzie Svitlica gra, to trener reprezentacji powinien wykazać się odwagą i powołać Stanka, bo on na to zasługuje.

BBB
01-11-2003, 19:23
To czy Stanko dostanie powolanie do reprezentacji "plavich"zalezy przede wszystkim od ichniejszego selekcjonera Petkovicia,jest to mecz towarzyski w ktorym powinien on dac ograc sie kopaczom ,ktorzy na codzien w niej nie graja- to jest szansa Svitlicy ,mam nadzieje ,ze ja dostanie.
A z polskim obywatelstwem dla Svitlicy to dla mnie jakas paranoja,on wyraznie sie zadeklarowal ,ze czuje sie Serbem a to wlasnie Polacy(zwlaszcza dziennikarze i dzialacze PZPN)chca z niego na sile zrobic naturalizowanego Polaka.Sorry ale jak on raczej nie chce to poco go do tego zmuszac.

Grabo
01-11-2003, 20:16
Do Keżmanów i Kovaceviciów to mu daleko.Z jednej strony dobrze ,bo skończyłyby się dyskusje o jego naturalizacji ,a z drugiej ,to nie byłoby dobrze dla Legii,gdyby jeździł na kadrę regularnie i grał ,ale myślę ,ze to mu nie grozi.Fajnie ,ze strzela bramki dla Legii ,ale ja nie chce go w polskiej reprezentacji.On jest Serbem i tylko tam moze grać.

Symez
01-11-2003, 20:39
zeby Stanko zagral w reprezentacji serbii brakuje mu menago ktory by go tam wkrecil

Yevaud
01-11-2003, 20:48
To naprawdę nie jest nasz problem, czy Svitlica zagra w kadrze Serbii, czy nie. Życzyłbym mu tego, ale też jest on wyróżniającym się graczem polskiej ligi, która jednak nawet w porównaniu z Serbską (Partizan w LM) nie stanowi jakiejś rewelacji.

Svitlica w reprezentacji Polski? Też by się pewnei nie nagrał. Niedzielan, Rasiak, Kryszałowicz, Olisadebe, Żurawski, Frankowski, Reiss, Saganowski, Mieciel - wszyscy oni przentują poziom podobny.

Aureliusz
02-11-2003, 09:07
To jest bardzo ciekawe pytanie, na które moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi:
TAK:
- w reprezentacji powinien być sprawdzony każdy wyróźniający się piłkarz, zwłaszcza ten który ma tzw. nosa do strzelania bramek
- w reprezentacji Polski by raczej nie zagrał, bo choć czuje sympatię do Warszawy, to o grze w reprze nie ma mowy, a poza Polska ma zawodników o podobnych umiejętnościach do niego
NIE:
- w reprezentacji Serbii występują tacy napastnicy jak Keżman, czy Kovacević, do których nie ma co się uszukiwać, Stankowi dużo jeszcze brakuje
- jeśli sprawdziłby się w reprze Serbii, byłoby większe prawdopodobieństwo, że odszedłby z Legii, a tego przecież nie chcemy.

Z całym szacunkiem dla niego, ale nie chcę, by mu się udało. Niech strzela bramki dla Legii. Tu trzeba kierować się egoizmem (czytaj: lokalnym patriotyzmen). Stankowi kończy się w czerwcu kontrakt i w razie jego indywidualnego sukcesu w reprze Serbii byłoby niemal pewnie jego dejście. I jeszcze raz powtórzę: tego przecież nie chcemy.

kamyk
03-11-2003, 09:09
Zawsze czułem się Serbem i marzyłem, aby wystąpić w reprezentacji mojego kraju - mówi Stanko Svitlica. - Kocham Legię, Warszawę i Polskę. Tu urodził się mój syn Zvezdan, w Polsce odnosiłem największe sukcesy sportowe. Mam zamiar na stałe osiedlić się w Warszawie. Ale proszę zrozumieć, jestem Serbem i nie wyrzeknę się swojej ojczyzny. Bardzo byłoby mi miło, gdybym mógł zadebiutować w reprezentacji Serbii i Czarnogóry na polskim boisku w meczu przeciwko drużynie kraju, w którym obecnie gram - dodaje "Stasiek", czym chyba kończy spekulacje na temat jego gry w reprezentacji naszego kraju.

W niedzielę 16 listopada reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskim meczu z Serbią i Czarnogórą. Trener reprezentacji Polski Paweł Janas, choć na razie nie ma kłopotów z napastnikami, chętnie zapewne widziałby w swojej drużynie snajpera, na którym mógłby polegać. Na krajowych boiskach jest tylko jeden zawodnik, który regularnie zdobywa bramki. To napastnik warszawskiej Legii Stanko Svitlica. Sęk w tym, że jest on Serbem i nie ma polskiego obywatelstwa.

Nawet gdyby Stanko zechciał przyjąć polskie obywatelstwo, to droga do przyznania nie byłaby taka prosta. - Wiem, że Svitlica jest niezwykle lubiany w Warszawie, zdaję sobie sprawę, że to nietuzinkowy piłkarz, ale to nie wystarcza do przyznania polskiego obywatelstwa - twierdzi prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Z tego co wiem, Stanko jest ogromnym patriotą i nie sądzę, aby chciał posługiwać się polskim paszportem. Poza tym, to nie jest zmiana barw klubowych, ale życiowa decyzja, którą trzeba dokładnie rozważyć. Na dodatek, aby otrzymać obywatelstwo, trzeba przebywać w Polsce co najmniej dziesięć lat, a on w Warszawie mieszka niespełna trzy. Jego żona nie jest Polką, nie ma w naszym kraju rodziny, więc pod takie kryterium również nie podlega. Z Emmanuelem Olisadebe sprawa była łatwiejsza. Był on związany z Polką i miał wstąpić z nią w związek małżeński. Mam nadzieję, że Svitlica zagra w reprezentacji Serbii i Czarnogóry i sprawa sama się rozwiąże - zakończył prezes Listkiewicz. Na razie cieszmy się, że Stanko gra w Legii, strzela gole i prowadzi rozmowy ze stołecznym klubem w sprawie przedłużenia kontraktu.

Yevaud
03-11-2003, 12:30
A możeby tak Legia zaprosiła reprezentację Serbii na jakiś sparing w sezonei letnim - przy okazji meczu Polska - Serbia (niekoniecznie najblizszego) stawiając warunek, że w ataku Serbii przez co najmniej 45 minut grałby Stanko. Mogłaby mu Legia w ten sposób się odpłacić za strzelane bramki.

szczepan
03-11-2003, 16:48
no i chwala mu za to... dla mnie duzo by stracil jak by zgodzil sie na gre u Nas...

KISIE(L)
03-11-2003, 19:20
Moim zdaniem Stanko nie ma szans aby grać w reprezantacji jest za wolny :( ale zdrugiej strony ma dobrego nosa do bramek, może trenerowi taki zawodnik przyda się. Mam nadzieję

biotronic
03-11-2003, 20:53
sadze ze napewno na probe w meczu sparingowym powinnien dostac szanse... w koncu krole strxzelwcow ligi polskiej to nie jest taka prosta sprawa a i w tym sezonie pokazuje sie z bardzo dobrej strony i to0 bez okresu przygotowawczego...

letnie okresy przygotowawcze nie decyduja o formie i kondycji a zwlaszcza nie o kondycji. Te dwa wskazniki wypracowuje sie podczas okresu zimowego.

a co do wystepu w reprezie to:
przynajmniej ten jeden wystep z Polska bylby jego sukcesem, spelniloby sie jedno z jego wiekszych marzen no i jak ktos juz napisal ucieloby sie glupie komentarze na temat jego naturalizacji.[/b]

Creator
06-11-2003, 02:13
Wiadomo, ze Stanko zaśłużył na powołanie do swojej reprezentacji,ale z drugiej strony jego selekcjoner ma w czym przebierać, bo przeciesh napastników ma wielu doskonałych... :) ale u nas w sto(L)icy powinien go wpuścić na chwile,bo to i dla niego i dla nas było by ciekawe przeżycie :)

szczepan
06-11-2003, 23:51
tak jak mowilem trzeba podpisac kontrakt a jak to przynajmniej za cena jaka za niego uzyskamy kupic pozadnego uznanego w lidze napastnika nie jakies objawienie 3 ligi :/

duch_legionista
29-12-2003, 23:07
pewnie ze powinien razem z van der vartem na ataku

Kawa
29-12-2003, 23:31
Heh widze, ze słynny Duch z legia.net donas zawitał. Dla niekumatych powiem, ze on jest mistrzem w wyciąganiu tematów z archiwum :rotfl:

szczepan
30-12-2003, 18:21

??

ems
30-12-2003, 18:29

??

let it go mate, let it go...