PDA

Zobacz pełną wersję : Legia-Dyskobolia(sportowo)

kamyk
27-10-2003, 08:16
juz za 2 dni ważny mecz i dlatego pozwoliłem sobie załozyc ten temat! tu piszemy wszytko co dotyczy tego meczu!:))

a to krótka wypowiedz Sagana przed Groclinem!

Od kiedy operacja „Groclin” ?

Już. Może od jutra, kiedy spotkamy się rozruchu, na pewno będziemy już o tym meczu rozmawiać, trenerzy zaczną ustalać taktykę na to spotkanie.

Jak czujecie się przed meczem z tak wymagającym przeciwnikiem?

Myślę, że dobrze. Wygraliśmy dwa ostatnie spotkania, w Pucharze Polski i w lidze. Cieszymy się, że wygrywamy mecze. Jesteśmy na tą chwilę na pewno w lepszej sytuacji niż Groclin, gdyż wydaje się, że oni są obecnie w większym dołku niż my.

m84
27-10-2003, 10:42
Eh to będzie na pewno bardzo trudny mecz ale Legia musi go wygrać i tak będzie! Przy takim głośnym dopingu Nasz Klub nie będzie mial innej możliwości jak tylko wygrać!Wczoraj po bramce siekneli Stanko i Sagan i powtórzą teżto w środę. A przecież jest jeszcze Magic :D

Mini
27-10-2003, 11:15
nie ma innej opcji niż 3 punmty. Groclin nie będzie się bronił i trzeba ich rozjechać. tylko najpierw by się przydała jakaś czerwona kartka za złamanie nogi niedzielanowi i będzie dobrze.bez tego zreszta też. zawodnicy sami powinni mieć chęć ich rozjebac za zeszłoroczne śpiewy w szatni. fuck groclin.

Raffi
27-10-2003, 11:39
Bez czerwonej kartki ani rusz 8- :rotfl: Ale może innym sposobem, nie aż tak brutalnie :) :)

Beny
27-10-2003, 12:11
Szczerze mówiąc liczę na to, że nasi piłkarze zmobilizują się przynajmniej w takim stopniu, jak w meczach z Wisłą, czy Amicą. Wynik jest sprawą otwartą, ale marzy mi się skopanie im dupska za zeszły sezon! Najlepiej jak najwyżej, ale zadowolę się choćby minimalnym zwycięstwem. '8

Kempes
27-10-2003, 12:39
Muszą poprawić skuteczność ,a będzie dobrze gdyż Legia ostatnimy czasy mimo wielu sytuacji nie potrafi ''robić z tego bramek''.

Siekier
27-10-2003, 13:06
Groclin jak marzy o czołówce tabeli to musi się zmobilizować na ten mecz bo jeżeli go przegra to już im będzie ciężko walczyć o czub ! Legia też nie ma załatwej sytuacji jeżeli by przegrała (odpukać) będzie miała już sporą strate ale myśle że będzie dobrze ja stawiam 4:1 dla (L)

Beny
27-10-2003, 13:33
27 października 2003, 12:48:04 - casper
Drzymała: Szykują się czystki w zespole

Groclin Grodzisk Wielkopolski, który w tym sezonie myślał o zdetronizowaniu Wisły Kraków, w ostatnich meczach spisuje się słabo. Od 20 września podopieczni Duszana Radolsky'ego nie wygrali w lidze meczu! - pisze "Tempo".
Zdaje się, że powoli zaczyna tracić cierpliwość Zbigniew Drzymała, prezes Groclinu, który po meczu z Wisłą Płock (2:2) nazwał swych piłkarzy dupkami żołędnymi i zapowiedział przeprowadzenie poważnej rozmowy.

"Spotkam się z zawodnikami i na pewno nie czeka ich przyjemna pogawędka. Nie ukrywam, szykują się czystki w zespole" - zapowiedział Drzymała.

źródło: Przegląd Sportowy / Tempo

Abstrahując od źródła - zaczyna się... '8

Koko
27-10-2003, 15:20
Ja myślę, że wygramy 3:1. Z dobrymi rywalami gra się Legii bardzo dobrze, więc liczę że teraz będzie podobnie. Jednak dużo zależy od kibiców. Jak stworzymy świetną atmosferę to będzie dobrze, a wiadomo że Legii wtedy gra się lepiej.

Yevaud
27-10-2003, 16:17
Będzie zwycięstwo Legii, bo musi być.

Mam obawy w związku z dyspozycją naszej defensywy, ale liczę, żę Jarzębowski upilnuje Rasiaka, a Choto mocno się zmobilzuje na Niedzielana.
Pozatym obaj napastnicy powinni być skutecznie odcieci od podań. Sokołowski jest w stanie postrzymać lewą stronę Grodziszczan, Kiełbowicz będzie miał bardo ciężkie zadanie z prawej strony (Zając, Piechniak).

Środek pola powinniśmy opanować. Magiera z Surmą są w stanie powstrzymać Milę i Sobolewskiego, zresztą Sobol będzie musiał ostro walczyć z Vukovicem, który w każdym meczu biega jak mało kto.

Ponieważ Vuko będzie pilnowany przez Sobola, to odpowiedzialność za rozgrywanie spocznie na Surmie. Kapitan Legii udowodnił już, że sobie z tym radzi conajmniej przyzwoicie.

Truden zadanie będą mieli napastnicy - naprzeciwko nich staną solidni obrońcy i jeden z lepszych bramkarzy. Dlatego trzeba będzie strzelać z daleka (Surma, Magiera, Sokołowski, a także Jarzębowski i Zieliński) i liczyć też, że Svitlica znów doskoczy do odbitych piłek.

VASCO
27-10-2003, 18:26
Bardzo mi zależy na zwycięstwie najlepiej wysokim, za zeszłoroczne śpiewy wieśniaków. Muszą skopać im niezle dupę. Tak szczerze to mam jednk obawy , bo atak mają wsiórki naprawdę niezły i siłe ognia konkretną. Ale jestem dobrej myśli....

MaxyM
27-10-2003, 18:41
Powinno być dobrze... Mam nadzieję, że nasi to mściwe bydlaki i za zeszłą porażkę odwdzięczą się z nawiązką.

A Jóźwiakowi przepowiadam kontuzję, coś mi się wydaje, że Big Boss D. Da premie za niego jako cel.

„Tak się bawią chłopcy ze wsi” musiało zaboleć...

Mnie też zabolało...

Bo wszystkiego bym się spodziewał po M.J. ale nie takiej głupoty...

C@mo
27-10-2003, 19:05
zapowiada sie ciezki bój bo Drzymala ponoc niezla haje zrobil w grodzisku po ostatnich ligowych niepowodzeniach i Dyskobole bedza napewno zmobilizowani

ale Legia z mocnymi grac potrafi wiec powinno byc dobrze ale jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko

Kempes
27-10-2003, 19:22
Poprzez ostatnie mecze postawiłbym na Dudka zamiast Magiery gdyż wprowadzał więcej ożywienia i pomysłu w grze ofensywnej zespołu.

co wy o tym sądzicie ?

VASCO
27-10-2003, 19:37
Poprzez ostatnie mecze postawiłbym na Dudka zamiast Magiery gdyż wprowadzał więcej ożywienia i pomysłu w grze ofensywnej zespołu.

co wy o tym sądzicie ?
O nie, nie. Dudek to zdecydowanie większe Drewninho niż Magic.... Jestem fanem Jacusia....

Kempes
27-10-2003, 20:39

co wy o tym sądzicie ?
O nie, nie. Dudek to zdecydowanie większe Drewninho niż Magic.... Jestem fanem Jacusia....

Wg. mnie piłka mu sie jakoś bardziej do nogi kleji :rotfl:

wymych
27-10-2003, 20:51
Czeka was ciężki meczyk,w grodzisku zaczynają się denerwować bo ostatnio im nie idzie.Zapowiada się bardzo ciekawy mecz ;)

kamyk
27-10-2003, 21:24
Jak dostanę w policzek to oddaję
Marek Jóźwiak

Wie Pan, dlaczego rozmawiamy teraz, dwa dni przed meczem z Groclinem?

Pewnie będzie znowu o tych wieśniakach... Było, minęło. W rundzie wiosennej, gdy przegraliśmy 0:2, nazwałem piłkarzy Groclinu "chłopcami ze wsi". Emocje wzięły górę nad rozumem. Ale z drugiej strony nic nie poradzę, że Grodzisk Wielkopolski jest trzy razy mniejszy niż moja parafia na Ursynowie. Szanuję Groclin za to, co robią dla polskiej piłki, wyeliminowanie Herthy bardzo mnie ucieszyło, bo być może dzięki temu już niedługo dwa polskie kluby będą mogły grać w eliminacjach Champions League.

Było Panu głupio?

Głupio? Nie. Zostałem sprowokowany. Udzielałem wywiadu i usłyszałem, że zawodnicy Groclinu obrażali moją Legię. Reakcja była natychmiastowa. Jak dostanę w policzek, to nie nadstawiam drugiego, tylko oddaję. Nie jestem cykorem i nie uciekam. Mam nadzieję, że w środę nie będzie żadnych incydentów.

Groclinowi nie idzie ostatnio w lidze...

To, że nie wygrali paru spotkań, nic nie znaczy. Wciąż są groźni. Mecz z Polkowicami czy Świtem ma zupełnie inną rangę niż potyczka z Herthą. Z nami zagrają jak z Niemcami. To jeden z ważniejszych meczów. Jeśli wygramy, to nie dość, że zachowamy kontakt z czołówką, to jeszcze uciekniemy Groclinowi na siedem punktów. Porażka oznacza znowu gonienie Amiki i Wisły. A meczów coraz mniej.

Wiosną Groclin grał defensywnie, z kontry. Czy teraz zagra inaczej?

Jestem przekonany. Zagrają otwartą piłkę. Mają niezłych zawodników grających do przodu, a nie na własnej połowie. Skorzystają na tym wszyscy. Na pewno kibice, bo zobaczą bardzo emocjonujące widowisko, i my. Bo Legia woli grać z zespołami nienastawionymi tylko na "murowanie". A prezes Groclinu, pan Drzymała, to człowiek ambitny, tworzy dobry, europejski zespół. I na pewno nie zadowoli się antyfutbolem. Po to zatrudnił słowackiego trenera.

To dobrze, że w Polsce pracują trenerzy z zagranicy?

Skoro mogą w polskiej lidze grać zagraniczni piłkarze, to mogą i pracować trenerzy. Konkurencja jest potrzebna w każdej dziedzinie. Tyle że efekty pracy trenerów najlepiej widać nie w polskiej lidze, ale w pucharach. Radolsky zrobił w Grodzisku dobrą robotę, było to widać w meczach z Herthą. Niemcy nie byli w najwyższej formie, ale wyeliminowanie ich to spore osiągnięcie. Uważam, że z Manchesterem City też nie są bez szans, bo polskim klubom zawsze dobrze grało się z angielskimi.

Legia potrafi grać z zespołami z czołówki.

Wiemy, ile jest do stracenia, a ile do zyskania. Umiejętności mamy, siły też są. Obiecuję, że agresji, zaciętości, którą przeciwstawi nam Groclin, akurat w środę nie zabraknie.

Kto jest faworytem?

My. Gramy u siebie, a przed takimi kibicami zawsze jesteśmy faworytem.

Naprawdę inaczej się mobilizujecie na Groclin, a inaczej na Polkowice czy Świt?

Na pewno gra nam się trudniej przeciwko tym, którzy się bronią. Podświadomie nie koncentrujemy się na sto procent. Jeden ogląda się na drugiego, wychodzi na boisko z myślą: "jakoś to będzie". A gdy przyjeżdża lider czy mistrz Polski, wtedy chcemy mu pokazać, kto jest lepszy. Bo i on ma nam coś do udowodnienia. A jak widziałem fajnych, skądinąd, chłopaków ze Świtu, było mi żal. Nogi mieli związane już w tunelu.

Pan w niedzielę nie grał.

Nie zgadzam się z decyzją trenera, ale ją akceptuję. Chcę grać w każdym meczu, ale nie dlatego, że nazywam się Jóźwiak, w polskiej lidze rozegrałem ponad 200 meczów, grałem w jednej drużynie z obecnym trenerem i wyjechałem na Zachód. Chcę grać, bo jestem dobry.

Kontuzji doznał Dickson Choto, więc jedno miejsce jest wolne... Zagra Pan albo Wojciech Szala.

Jeśli ja, to zrobię wszystko, by powstrzymać Rasiaka i Niedzielana.

Których napastników ceni Pan bardziej? Rasiaka i Niedzielana czy Żurawskiego i Frankowskiego? A może po prostu Saganowskiego i Svitlicę?

Wybrałbym dwóch. Na pewno Marka Saganowskiego. Bo jako jedyny z tej szóstki jest pierwszym obrońcą. Biega za trzech, przeszkadza im w wyprowadzaniu piłki. Traci na tym trochę, bo potem, kiedy my przejmujemy piłkę, brakuje mu sił. Ale dzięki temu Stanko zbiera wszelkie pochwały.

A kogo do pary dla Saganowskiego?

Rasiaka. Uważam go za lepszego piłkarza niż Maciej Żurawski. Jest groźniejszy przy stałych fragmentach, twardszy, umie się przepchnąć. Przeciwko niemu gra się trudniej niż Żurawskiemu.

A Niedzielan?

Ciekawy piłkarz. Szybki. Prawą nogą grać nie umie, ale lewa pracuje za dwie. Ma spory talent, jeśli wyjedzie na Zachód, będzie dobrze prowadzony i będzie grał, może być drugim Mirosławem Okońskim.

Ostatnio pojawiła się "moda na Groclin"...

Nie, moda to jest, ale na Legię. Bez względu na to, czy gramy w pucharach, czy nie. Oni wyeliminowali Herthę, zagrali w Budapeszcie i są na ustach wszystkich. Ale uważam, że nawet jeden taki mecz jak z Węgrami nie zrobił z graczy Groclinu superpiłkarzy. Niech zagrają jeszcze kilka takich spotkań.

Mówił Pan o napastnikach Groclinu, a jak podoba się Panu gra obronna Legii?

Średnio. Nie powinna opierać się na trzech-czterech zawodnikach, tylko na 11. Za mało nas broni. Chciałbym, żeby wszyscy harowali tak jak Marek Saganowski.

A ze swojej gry jest Pan zadowolony?

Raz gram dobrze, raz źle. Wahania formy mnie martwią.

Niektórzy zastanawiają się, co "emeryci" - Jóźwiak i Zieliński - jeszcze robią w Legii?

Jak patrzę na zespoły z Nowego Dworu i Polkowic, to ani mi się śni kończyć karierę. Spokojnie możemy pograć jeszcze parę lat.

Kiedy na początku sezonu Legia grała czwórką obrońców, stwarzała cztery-pięć okazji w meczu, a rywal jedną-dwie. Po zmianie ustawienia, na 3-5-2, okazji jest więcej - i dla Legii, i dla jej przeciwników.

Gra trójką obrońców z tyłu wymaga żelaznej konsekwencji. Bo wtedy przeciwnik ma sporo miejsca w bocznych sektorach boiska. Gdy tracimy piłkę, są problemy, bo nie ma komu wrócić. I przeciwnik ma sporo miejsca, jak w Płocku.

Czyli Legia powinna grać w ustawieniu 4-4-2?

Gdy grając trójką obrońców z tyłu, wygrywaliśmy z Wisłą Kraków i Amicą, wszyscy chwalili trenera za pomysł i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz, kiedy gramy słabiej, zaczyna się szukanie problemów. Chodzi nie o ustawienie, choć ja bym wolał, żebyśmy grali 4-4-2, ale za wszystko odpowiada trener.

Po przerwie na mecz reprezentacji z Węgrami Legia gra słabiej niż wcześniej.

Przerwy nigdy dobrze nam nie robiły. Poza tym już mówiłem, że wielu z nas jest zdekoncentrowanych. Musimy wziąć sobie do serca, że sama nazwa "Legia" nie wygrywa meczów. Nie da się zdobywać punktów na stojąco, samymi umiejętnościami. Trzeba jeszcze walczyć, biegać, pokazać zaangażowanie i dyscyplinę taktyczną.

Jak Pan widzi obecną Legię?

Jest paru dobrych zawodników ze sporymi możliwościami. Trener musi do nich trafić, wyzwolić rezerwy. Liga jest wyrównana. Mistrzem będziemy my, Wisła Kraków, Amica albo Groclin. Ale jak będziemy grać w chodzonego, to punktów nikt nam nie podaruje.

Fizycznie nie macie problemów?

Nie. Treningi nie są tak forsowne jak u trenera Okuki. Mamy, kiedy można, sporo wolnego. Nie w tym upatruję winy, że coś szwankuje. Z Amicą i Wisłą wygrywaliśmy w ostatnich minutach, czyli sił nie brakuje.

Czyli nie wygrywacie, bo niektórzy uważają, że do wygrywania w polskiej lidze wystarczy tylko założyć koszulkę Legii?

Nie "niektórzy", zdecydowana większość. Mówimy cały czas o taktyce, ustawieniu, przygotowaniu fizycznym, a bardzo mało o ambicji. A tego nam brakuje. W Legii z sezonu 1993/94 było kilku zawodników świetnych technicznie, jak choćby Leszek Pisz. Ale byli i chuligani. Ja, Krzysiek Ratajczyk, Radek Michalski, Jacek Zieliński. Zaczynał się mecz i zapieprzaliśmy. Robiliśmy jeden wślizg, drugi, trzeci. Tamten zespół miał wielki charakter. Teraz jesteśmy za delikatni.

A może, pytam poważnie, powinniście pogadać z psychologiem? To nie wstyd. Wielu sportowców tak robi.

Chyba to trener musi docierać do zawodników, bo my jeszcze nie dorośliśmy do wizyty u poważnego psychologa. Zobaczy pan, w środę zagramy jednak taki mecz, że w czwartek nie padnie pytanie o psychologa. Chodzi o to, by każdy wyszedł na boisko z myślą, by "wygrać". To ważne, że grasz w koszulce Legii, ale najważniejsze, by w tej koszulce zwyciężać.

Yevaud
27-10-2003, 22:26

co wy o tym sądzicie ?

Z tym pomysłem u Dudka, to bym raczej nie przesadzał. Natomiast są Dudek i Magiera piłkarzami o porównywalnych umiejętnościach ze wskazaneim na Magica. Ale takie porównania mają sens, gdy obaj piłkarze są zdrowi, a MAgiera w pełni zdrowy nie jest. Zdecydowanie więc trzebaby postawić na Dudka, szczególnie na Dyskobolię dysponującą dużą siłą "główkową" przy stałych fragmentach (Wieszczycki, Sobolewski, Rasiak) A Dudek byłby na to jakąś odpowiedzią - MAgiera na pewno nie.

jarcyś
27-10-2003, 22:41
4:3 8-

Nazgul
27-10-2003, 22:46
Chcę grać, bo jestem dobry

To było najlepsze.

kamyk
28-10-2003, 08:53
Dickson Choto ma nie zagrac wiec widze blado nasza obrone :fu: :fu:

Joker
28-10-2003, 10:34

co wy o tym sądzicie ?

Z tym pomysłem u Dudka, to bym raczej nie przesadzał. Natomiast są Dudek i Magiera piłkarzami o porównywalnych umiejętnościach ze wskazaneim na Magica. Ale takie porównania mają sens, gdy obaj piłkarze są zdrowi, a MAgiera w pełni zdrowy nie jest. Zdecydowanie więc trzebaby postawić na Dudka, szczególnie na Dyskobolię dysponującą dużą siłą "główkową" przy stałych fragmentach (Wieszczycki, Sobolewski, Rasiak) A Dudek byłby na to jakąś odpowiedzią - MAgiera na pewno nie.

Świetny pomysł Kempes! Moim zdaniem Dudek jest zawodnikiem zdecydowanie niedocenianym przez Kubickiego. Poza tym jest lepszy od Magiery, no i ma wiecej sił co w meczu z Groclinem bedzie mialo decydujace znaczenie.
Szczerze mówiac to nie jestem jakims wielkim optymista przed tym meczem. Pamietam baty z wiosny, a teraz Groclin ma jeszcze lepszy skład. Jak sobie wyobraze pojedynki Józwiaka z Niedzielanem to az mnie ciarki przechodza. Bedzie bardzo ciezko chociazby zremisowac, ale moze Legia zagra wreszcie taki mecz jak z Wisła?

Jackos
28-10-2003, 17:03
Ja to bym Dudka w obronie wystawił (za Choto który nie zagra), a nie w środku pola. Głęboko wierzę że zrewanżujemy się za ostatnią porażkę, Mnie zadowoli 2:0, 3:1 lub coś w tym stylu

Kempes
28-10-2003, 21:08
Ja to bym Dudka w obronie wystawił (za Choto który nie zagra), a nie w środku pola. Głęboko wierzę że zrewanżujemy się za ostatnią porażkę, Mnie zadowoli 2:0, 3:1 lub coś w tym stylu

Oczywiście w takiej sytuacji zdecydowanie należy wspomóc defensywe.
Natomiast własnie z Kielcami i Świtem uważnie przyglądałem sie Dudkowi gdy wszedł na boisku .. w pierwszym jak i drugim meczu wydawało mi sie ,że wykazywał większy ciąg na bramke niż Magier i co najwazniejsze wybierał dobre rozwiązania na rozegranie akcji czego u Magica raczej trudno zauważyć ( często spory haos w grze i najprostsze podania sprawiały kłopot ) Darek wirtuzoem nie jest ,lecz jakoś ( może lekkie uprzedzenie :rotfl: ) wole go na boisku niż Jacusia.

szczepan
28-10-2003, 22:03
ja najchetniej widzialbym bardzo ofensywne ustawienie...
1-3-4-2-1

Borus-Zielinski Choto (a jak nie bezie mogl to Beret) Jarza - Kielbik Surma Vuko Sokol1 - Wrobel Sagan - Stanko

Groclin jest mocny kiedy atakuje bardzo dobrze wtedy spisuja sie pomocnicy ale z tego co zauwazylem po pierwsze:
obrona strasznie sie gubi Wieszczu popelnia gorsze bledy niz Jozwiak a po drugie
Mila i Sobol jakos wedlug mnie marni sa w destrukcji wiec jezeli zmusi sie ich do rozbijania naszych akcji a nie obslugiwania swoich zawodnikow bedzie bardzo dobrze... Niedzielan jest bardzo dobrym napastnikiem ale ani on ani Rasiak nie sa typami ktorzy cofaliby sie bardzo do tylu po pilke... trzeba zagrac agresywnie jak z Wisla... moga nam nawet 1 strzelic ale mimo tego powinnismy atakowac... i wtedy spokojnie wygramy

Mrk
29-10-2003, 08:13
A mnie dziś na meczu nie będzie :( Jestem dość chory.. Wczoraj bardzo wysoka gorączka. Cóż będę "oglądał" w internecie :)
Jeśli chodzi o sam mecz to uważam, że powinno być dobrze. Stawiam na 2:1 dla Legii.

Keleborn
29-10-2003, 10:39
Po tej pajęczynie z Wisłą przysięgałem że do końca rundy Magic ma u mnie spokój.

Kubicki mógłby mi pomóc wystawiając Dudka. A co do chłopców ze wsi - to nie zapominajcie dlaczego MJ tak mowiedział.

Aigel
29-10-2003, 11:30
Bedzie dobrze skromne jeden zero po zawalowej koncowce, ale wygramy. Ja tez wole Dudka od Magiery, ale Kuba wie lepiej wiec sie zdam na niego. Co do chlopcow ze wsi to sie nie udzielam bo mieszkam w legionowie :rotfl:

Adam-oldboy
29-10-2003, 14:12
Dixon podobno trenował wczoraj indywidualnie i jest szansa, że zagra (może wejdzie z ławki).

juice
29-10-2003, 17:43
Co jak co, ale ten meczyk trzeba wygrac!!! Mysle, ze wygramy 3-0. Szali podziekujemy!!!!

krollek
29-10-2003, 19:04
to zaczynamy :)
:zyleta:

biotronic
29-10-2003, 19:23
1:0 :))) Stanko Svitlica !! Kocha Cie cala stolica!!! I teraz... Hej Sagan goool.

krollek
29-10-2003, 19:29
dlaczego ten mecz jest w środę a nie w piątek :fu:

VASCO
29-10-2003, 19:56
Zajebiście to Stanko zrobił, po prostu poezja..... Jest dobrze , będzie jeszcze lepiej.

biotronic
29-10-2003, 20:37
no i Zajac... qrde. Czemu nie moze byc tak dobrze jak z Wisla??? :(

Kawa
29-10-2003, 20:39
no i Zajac... qrde. Czemu nie moze byc tak dobrze jak z Wisła??? :(
Jeszcze moze być dobrze. Dwie brameczki w końcówce i szał na trybunach.

Gutek
29-10-2003, 20:46
Poprzeczka mili 8- ***** beret dziekujemy teraz to napewno wygramy jak gramy w dziesieciu wlasnie o to chodzilo :oho:
Ale to i tak bez roznicy bo Jozwiak nic nie gral to moze byc chyba tylko lepiej :oho:
JAK MOZNA BYLO WPUSCIC WROBLA ZA SVITLICE ?!?!?! :zly: :fu: :zly: :fu: :help:

herka
29-10-2003, 21:02
i jak i jak????????? bo nie miałam jak ogladać :( nawet słuchać nie za bardzo :fu:

VASCO
29-10-2003, 21:07
Kurczę , to co wyprawiał Szala to woła o pomstę do nieba... To samo tyczy się Józwiaka, co on sobie mysli ,że teraz to z niego taki bohater Warszawy. W sumie druga połowa nie wiem czemu całkowicie oddana. Jakoś tak tylko Bereta mi nie żal, że będzie pauzować. Dickson wracaj....

Kamilsts
29-10-2003, 21:39
Kur........... mać !!!!!!
Beret jeśli zależy Ci chociaż trochę na Legii to wypier..... !!!
Szkoda gadać co ten chłop robi.
:fu: :fu: :fu: 8- 8- 8-

|
29-10-2003, 21:48
Moja ocena meczu:

Pierwsza połowa zdecydowanie na plus - wspaniały gol Stanko, ogólnie niezła gra, dająca nadzieje na drugą połowe ze jest spora szansa na 3 pkt.

Niestety druga połowa to juz zupełnie inna Legia... zepchnięta do obrony, nieumiejętnie wyprowadzająca kontry. Wyrównanie w końcu paść musiało - zbyt często "Niedzielany" pozwalały sobie na wjazdy w nasze pole karne. Najbardziej szkoda mi niewykorzystanej sytuacji Marka Saganowskiego - mogło być 2:0 i wg mnie po meczu... no ale tak się nie stało :( Czerwona kartka Jóźwiaka to był ostatni gwóźdź do trumny - a szkoda bo na prawde miałem nadzieje ze nasi pokarzą charakter grając w 10 jak juz to czynili kilka razy w tym sezonie. No i jest jeszcze jedna sprawa - Darek Kubicki źle to wszystko rozegrał - nieudane zmiany. Po stracie gola od razu powinien wpuści dwóch napastników - Mańka Garcię i Wróbla. Zostało mało czasu i jedyna szansa jaka nam pozostawała to ATAK. A on tymczasem zdejmuje Svitlice, a Garcie wprowadza w ostatniej minucie - taką zmiane to można zrobić jak sie wygrywa 1:0 zeby zyskać na czasie. Krótko mówiąc moim zdaniem Darek troche spękał, no i skończyło sie jak wszyscy wiemy...

Szkoda starconych dwóch punktów - ktoś powie ze remis był sprawiedilwy i może ma racje, ale ja powiem - Można było to spokojnie wygrać - i tez chyba nikt nie może się ze mną nie zgodzić...

PS. Królewskie Rządzi - super koszulki :)

MaxyM
29-10-2003, 22:03

Kolego, nie przesadzaj z wulgaryzmami.

m84
29-10-2003, 22:03
Jak dla mnie to bramka Stanki była trochę fartowna. Od początku źle przyjął i poźniej to już fart po farcie. Ale i tak oczywiście chwała mu za to że strzelił w ogóle. Ogólnie uważam że Legia zagrała dobrze. Momentami wręcz bardzo dobrze. Czasami chcieli naprawę zrobić coś super ale brakowało dokładności. Najlepszy w Legii byl moim zdaniem Svitlica:D on ostatnio swoją zaskakuje sam siebie. Próbuje coś rozegrać, wraca się po piłkę a przy okazji stać go jeszcze na efektowne podania piętką :O Tak dalej Stanko. Ogólnie inni też w miarę ok. Prócz Jóźwiaka. Moim zdaniem już naprawdę powinien coraz mniej grać. Na obie kartki zasłużył. Na pierwsza zbierał od początku meczu faulując czasami naprawdę ostro. Drugą dostał ze uderzenie a właściwie dotknięcie kolanem Niedzielana bez piłki. Fakt że Niedzielan trochę przesadził ale to Beret powinien się opanować-szczególnie że bardzo blisko stał sędzia. On tymczasem zachował się jak niedoświadczony gówniarz i tak to się skończyło. A pózniej jeszcze łapał sędziego za rękę i ten nie mógł kartki wyciągnać :O Eh taki stary a taki głupi ten Jóźwiak...

|
29-10-2003, 22:06
Aha no i zapomniałem sie wypowiedzieć na temat gry Wojtka Szali... tak na dobrą sprawe to można by napisać no comments i było by dobrze ;), ale ja pokusze sie małą ocene: Tak słabo grającego zawodnika w Legii to ja nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem - a chodze na Łazienkowską regularnie. W sumie to pod koniec już mi go szkoda było. Nie wychodziło mi dzisiaj prawie nic - "rajdy" prawą stroną kończyły się albo łatwą stratą piłki, albo wrzutką w... no właśnie - gdzie ? To chyba wie tylko sam Szala. Dziwie sie że wiedząc o swojej b. słabej dyspozycji tego dnia nie poprosił po prostu o zmiane w przerwie. Skoro jednak tego nie uczynił no to tutaj trener powinien zadziałać... ale on również zachował sie dziwnie i gościa nie zmienił - w ogóle (jak już wyżej wspomniałem) wszystkie jego zmiany dzisiaj jakies dziwne były :/

MaxyM
29-10-2003, 22:06
Bo wszystkiego bym się spodziewał po M.J. ale nie takiej głupoty...

A jednak, można być jeszcze głupszym, niż się było poprzednio.

Szala - tragedia do kwadratu.

Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i to piłkarska racja.

Saganowski - pazerne to takie, ale ambitne.

Vukovic - chyba miał ciężki dzień.

Szkoda punktów, ale trudno.

green
29-10-2003, 22:23
sie działo na boisku
ale atmosfera ogólnie była sehr gut. Remis dupa, bo i jedni i drudzy mogli mieć 3 punkty.
pozdroovki!.

szczepan
29-10-2003, 22:37
nie rozumiem jak mozna bylo tego nie wygrac... Groclajn gral tak fatalnie ze szkoda gadac :/

Cypis
29-10-2003, 22:45
szczepan ja uwazam ze w drugiej połowie to Legia zagrała padline i w sumie remis sprawiedliwy.totalna lipa, bez pomysłu na gre tylko zwykłe napieprzanie do przodu.

Swierzy
29-10-2003, 23:06
Mecz byl do wygrania. Wystarczylo tylko dobic wsiochow w I polowie.
Niestety Sagan jak zwykle mnie zawiodl. Szczesc Boze mamy jeszcze Stanko.
Najbardziej to dzisiaj nie popisal sie jak zwykle Wojtus 'Lokietek' Szalala. Dlaczego on w ogole wyszedl w I skladzie w pomocy ? :/ Chyba przecwiczylismy juz ten wariant za kadencji trenera Okuki i jakos sie nie sprawdzal. Juz bym wolal zobaczyc tam mlodego Sokola :/ Mysle ze Jozwiak w meczu nie gral az tak tragicznie ale czerwona kartka zepsul sobie kompletnie cala ocene.
Doskonale zagrali wg. mnie Vuko, Surma, Stanko, Zielek i Boruc.
Troche glupie zmiany. Dlaczego Kuba sciagnal akurat Stanko i Vuko? Mysle ze lepsze byloby sciagniecie Szali a nie ktoregos z poprzednio wymienionych.
Szkoda 2 pkt. bo to stracona szansa. Groclin teraz gra cienko i powinnismy byli go pyknac.

Aigel
29-10-2003, 23:11

Kolego, nie przesadzaj z wulgaryzmami.
A ja popieram kolege ja rozumiem ze Niedzielan sponiewieral Boruca, ale profesjonalny piljkarz nie ma prawa zaatakowac pilkarza, a pozniej sedziego, czekam z niecerpliwoscia na werdykt PZPN panie marku roznie bylo ale teraz juz mysle ze pan nie zagra do konca rundy wiec czas konczyc kariere. Na pocieszenie dodam ze becde milo Pana wspominal.
Co do samego meczu to remis jest wynikiem sprawiedliwym (choc moglo byc zdecydowanie lepiej). Co do pilkarzy to dla mnie Sagan przegral mecz. Potrzebujemy napastnika bo oprocz Stanko niema nikogo. Z podziwem patrzylem na zagranie w I polowie Vukowicza, Szala w obronie tez bardzo dobrze (Mila nie pogral), chodz wrzutki w ataku to jak.....
Jak zobacze powturke na C+ to zobacze jak tam bylo naprawde ;)

Pesto
30-10-2003, 00:05
dlaczego ten mecz jest w środę a nie w piątek :fu:

cicho być :]

brawo Svitlica , brawo Boruc , Jóźwiak - jeb się w łeb

remis sprawiedliwy

Beny
30-10-2003, 08:31
Specjalne gratki dla Artka i Stanko! :+:

Zielu na poziomie! :+:

Beret i Szala niestety też! :fu:

Szkoda sytuacji Sagana. :/

W II połowie Groclin Dyskobolia Chłopcy Ze Wsi SMS Drzymała Grodzisk Wielkopolski nas przycisnęli, i dobrze że ich szybcy zawodnicy wykorzystali to tylko raz, bo mogło być jeszcze gorzej.

A ja swoje: jak za Drago: remisy na wyjazdach, zwycięstwa u siebie. Była wygrana na wyjeździe ze Świtem, remis u siebie z Groclinem. Teraz trzeba tylko odrobić punkty na wyjeździe, co mam nadzieję nastąpi w piątek, 7 listopada w Łodzi. No i póżniej ograć Gieksę. Będzie dobrze. W czołówce każdy może stracić punkty z każdym.

Jaaaa
30-10-2003, 11:34
Moja ocena meczu:

Pierwsza połowa zdecydowanie na plus - wspaniały gol Stanko, ogólnie niezła gra, dająca nadzieje na drugą połowe ze jest spora szansa na 3 pkt.

Niestety druga połowa to juz zupełnie inna Legia... zepchnięta do obrony, nieumiejętnie wyprowadzająca kontry. Wyrównanie w końcu paść musiało - zbyt często "Niedzielany" pozwalały sobie na wjazdy w nasze pole karne. Najbardziej szkoda mi niewykorzystanej sytuacji Marka Saganowskiego - mogło być 2:0 i wg mnie po meczu... no ale tak się nie stało :( Czerwona kartka Jóźwiaka to był ostatni gwóźdź do trumny - a szkoda bo na prawde miałem nadzieje ze nasi pokarzą charakter grając w 10 jak juz to czynili kilka razy w tym sezonie. No i jest jeszcze jedna sprawa - Darek Kubicki źle to wszystko rozegrał - nieudane zmiany. Po stracie gola od razu powinien wpuści dwóch napastników - Mańka Garcię i Wróbla. Zostało mało czasu i jedyna szansa jaka nam pozostawała to ATAK. A on tymczasem zdejmuje Svitlice, a Garcie wprowadza w ostatniej minucie - taką zmiane to można zrobić jak sie wygrywa 1:0 zeby zyskać na czasie. Krótko mówiąc moim zdaniem Darek troche spękał, no i skończyło sie jak wszyscy wiemy...

Szkoda starconych dwóch punktów - ktoś powie ze remis był sprawiedilwy i może ma racje, ale ja powiem - Można było to spokojnie wygrać - i tez chyba nikt nie może się ze mną nie zgodzić...

PS. Królewskie Rządzi - super koszulki :)

ja tesh uważam że powinien w drugiej połowie zamiast Dudka odrazu wpuścić Wróbla i Mańka!! no i oczywiści zdjąć Szale! tymi zmianami strasznie mnie Kubicki zdziwił i na prawde nie rozumiem jego strategii. a co do bardzo dobrego zawodnika jakim jest Maniek, to wszyscy się dziwią dlaczego goli nie strzela, ale jak ona ma strzelać jak Kubicki wpuszcza go dopiero w ostatnich minutach, gdyby wczoraj Maniek wszedł z pół godziny wcześniej to uważam że wynik meczu był by inny i na pewno korzystniejszy dla Legiunii !!!!

A koszulki Królewskiego rzeczywiście fajne... a mi nawet udało się dostać rozmiar XL a z tego co zauważyłam to większość były XXL :D
Piiiwoooo Króóóólewskieeeee aejejeje....

R@dek (L)
30-10-2003, 12:42
Kolejne punkty poszły się j :* ć Mam nadzieje że w pszerwie nastąpią pewne ruchy kadrowe i gra się troche polepszy :)

Aigel
30-10-2003, 13:22
Z mojego miejsca inaczej widzialem to zajscie myslalem ze Beret uderzyl Nioedzielana. Sedzia sie pospieszyl, ale Juzwiak ni epowinnien sie dac sprowokowac, a no i dlaczego Niedzielan nie dostal zoltej. Ciekawe co Witek dzisiaj powie :)

Ostry
30-10-2003, 15:40
Szkoda tych dwóch punktów :/ O ile w pierwszej połowie graliśmy całkiem nieźle i było kilka sytuacji na strzelenie bramki,to w drugiej części Legia grała słabiutko.Groclin niestety przejął inicjatywę i w końcu strzelił bramkę.
Także i mnie zdziwiła obecność Szali na boisku 8- W pierwszej chwili myślałem,że znów gramy czwórką w obronie.

yusta
30-10-2003, 15:59
Jak zobaczyłam wyjściowy skład Legii to się leciutko podłamałam i myślałam, że bedzie gorzej. Jóźwiak w obronie, Szala w pomocy :/
Potem wynik troszkę mnie rozczarował bo mogło być zdecydowanie lepiej.
Dobrze zagrał środek pola, czyli Surma, Vuko i Magic. Kiełbik zaliczył jeden z jasniejszych występów. O prawym skrzydle napiszę tylko tyle, że dziwią mnie niektóre decyzje Kubickiego. Ja dałabym szansę młodemu, a Szalę przesunęłabym na jego pozycję, kosztem starego i głupiego Bereta.
Atak.... Stanko mistrz, przy bramce to nie wiem, czy zeszła mu piła z nogi czy chciał tak uderzyć, ale jego spokój w polu karnym jest imponujący. Gdyby Sagan miał psychikę podobną do Stanko, wygralibyśmy wczoraj przynajmniej 3:1. Jeżeli Budzyński miał wczoraj wybierać między Saganem, Niedzielanem a Rasiakiem, to ma teraz niezły orzech do zgryzienia (ja wybrałabym Stanko ;) )

Co do decyzji sędziego to:

Drugie żółtko dla Bereta, mimo że nie dotknął Niedzielana, zasłużone. Liczy się zamiar, poza tym Beret wykonał ruch kolanem. Pomijam już jego głupotę. Tak doświadczony zawodnik, powinien trzymac nerwy na wodzy, tym bardziej że mial już żółtko. Niezłą miałam polewkę jak łapał arbitra za rękę żeby kartki nie wyciągnął...

Karny dla Legii po wolnym Kiełbika......Hmm, ciężko stwierdzić. Faktem jest, że Sagan poleciał do tyłu tak jakby został ściągniety za koszulkę. Trudno by było zasymulowac coś takiego. Btw, jezeli nie karny, to przynajmniej rzut rozny się Legii należał, przecież piłkę z okna wybił Liberda, a nie widziałam żeby Sagan, lecąc na glebę dotknał piłkę.

Poza tym sędziował raczej dobrze.

Podsumowując mamy 5 pkt straty do lidera. Przed nami Widzew i GKS. Legia musi zdobyć 6 pkt i łatwo nie będzie, szczególnie w Łodzi.
Na wiosnę mamy zdecydowanie cięższy kalendarz 8o

Nazgul
30-10-2003, 16:27
Jak tylko zobaczyłem Bereta w składzie to już mi to śmierdziało... A jego zachowanie w stosunku do sędziego (nie Niedzielana, bo upieram się że Niedzielan zrobił teatrzyk) to szczyt głupoty - dziwie się że arbiter nie wyciągnął od razu czerwonej... :(
Szala - co już pisałem - dla mnei poprawnie, Kiełb o dziwo też, za to za ten mecz dałbym w mordę Saganowi. Niech go kupi to Nantes, będzie problem z głowy... Jak widzieliśmy wiosną posiedzenie na ławie dobrze Markowi robi, przestaję się dziwić że w Wodzisławiu nie grał... :(

kamyk
30-10-2003, 17:51
nio co do gry to ja się wypowiem tak remis jest sprawiedliwy ! pierwsza połowa dla Legii druga dla Groclinu! jak by Sagan strzelił na 2-0 to Groclin by się juz nie podniusł! ale było całkiem inaczej!gdyby nie Boruc mogli bysmy ten mecz nawet przegrac! Zielo zagrał zajebisty meczyk! Stanko wiadomo jak Stanko strzelił i zrobił to co do niego nalezało.najgorszy zawodnik w Legii to Szala i Jożwiak! soory Marek ale chyba czas dac sobie spokuj z piłka na tym poziomie w niszych ligach jeszcze sobie pograsz pare lat! szkoda straconych punktów wazne teraz jest to zeby Legia wygrała ostatnie dwa mecze to bedzie dobrze!

Koko
30-10-2003, 18:37
Trochę ******* bo na wiosnę z czołowymi rywalami gramy na wyjazdach, więć teraz trzeba z nimi wygrywać. Ale i tak jestem dobrej myśli, tylko żeby Sagan się przebudził.

Yevaud
30-10-2003, 22:03
Sagan ma w tym sezonei 3 gole i 3 asysty.
To w sumie niezły wynik.

Faktycznie posiedzenie na ławce dobrze by mu zrobiło, tak samo jak i wielu innym piłkarzom. Najlepiej zaś całemu zespołwoi zrobiłoby posiedzenia na ławca Jóźwiaka.
Mimo to Sagan jest jedenym z najlepszych pilkarzy Legii w tej chwili i sprzedanie go byłoby wielką stratą dla zespołu. Przy Saganaowskim prawie cały czas bieg dwóch obrońców, co pozwala na swobodniejszy ruch innym.

BBB
01-11-2003, 18:43
Mozna zalowac straty dwoch punktow ,bo zwyciestwo bylo w naszym zasiegu.Pierwsza polowa dobra byla,jak zwykle Stanko zrobil to co do niego nalezalo :+: .W drugiej polowie mialem wrazenie ,ze przez wiekszosc czasu to Dyskobolia atakuje,i tylko dzieki Arturowi udawalo sie utrzymac prowadzenie,ale tez tylko do czasu.Tak samo jak w Plocku zdecydowanie gorzej gramy druga polowe,oby nie weszlo to Naszym kopaczom w nawyk :/ ,jest to o tyle dziwne ,ze na poczatku rundy to wlasnie w drugich polowkach uzyskiwali przewage nad przeciwnikami.
Dziwi mnie ,ze Szala gra w pomocy,nie radzil sobie zazwyczaj w obronie to mozna bylo wnioskowac ,ze pomocy bedzie gorzej?Panie Kubicki troche logiki,ciag na bramke Szali byl jeszcze w miare ale juz same dosrodkowania to tragedia,chyba zadne mu nie wyszlo.Jozwiak jak na swoj wiek powinien bardziej panowac nad swoimi emocjami,bez wzgledu na wszystko.Zmiany dla mnie troche dziwne byly plus troche za pozno przeprowadzone.Moim zdaniem Kubicki powinien zareagowac natychmiast po stracie gola,a nie czekac jeszcze pare minut.