PDA

Zobacz pełną wersję : Ekstraklasa może stracić sponsora!

MaxyM
25-10-2003, 10:34
Polskie kluby piłkarskie I i II ligi czeka być może nowy cios finansowy, czyli kolejna renegocjacja kontraktu z Canal+.

Półtora roku temu umowę opiewającą na 100 mln dol. za 5 lat praw do pokazywania polskiej ligi obniżono aż o 40%. Za pół roku może być jeszcze mniej.

- Jeśli sejmowa komisja finansów wprowadzi w Polsce 22-proc. podatek VAT od usług radiowo-telewizyjnych, to będziemy zmuszeni zmniejszyć wydatki na polską piłkę - mówi Dominique Lesage, dyrektor Canal+ ds. instytucjonalnych i europejskich. - A może nawet w ogóle z finansowania jej zrezygnować.

Wpływy z Canal+ z tytułu praw do transmisji to dla polskich klubów od 20 do 50 procent budżetu. - To byłaby katastrofa dla naszej piłki, gdyby kluby straciły te pieniądze - mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz.

W maju, kiedy Polska będzie w Unii Europejskiej, wejdzie w życie VAT na usługi radiowo-telewizyjne. Zwolniona z podatku będzie tylko telewizja publiczna.

- Kontrakt z polskimi klubami to jeden z najwyższych wydatków, jakie ponosi Canal + w Polsce - tłumaczy Jacek Okieńczyc, szef sportu Canal+ Polska. - Z pewnością, szukając oszczędności, ten kontrakt trzeba by renegocjować w pierwszej kolejności.

Więcej - w "Gazecie Wyborczej".

Jakby tak się stało, to ekstraklasa będzie liczyć 5-6 zespołów.

Kawa
25-10-2003, 10:45
A tak była radość jak podpisywali umowe z Anal+.

C@mo
25-10-2003, 10:58
zczayna mnie denerwowac ten c+
niedlugo nie bedzie z czego obnizac
skoro publiczna nie placi tego vatu to moze oni wykupia lige

przynajmniej bym sobie cos oglądnąl
bo przez tych zabojadow to zeby widziec mecz polskiej ligi
to musze chodzic do beru co korzystnie wplywa narozwój mojego alkoholizmu ;)

aaaaaaaaaaaaaaleeeeee mam kacaaaaaaa
:kac:

Grabo
25-10-2003, 13:47
Co za gamoń podpisał umowe na mocy której Anal+ moze dowolnie obniżać wypłacaną kase?Może lepiej by było gdyby mecze były pokazywane w telewizji ogólnodostępnej,bo wtedy reklamy na koszulkach ,na stadionie docierały by do mas proletariatu nie posiadającego tej burżuazyjnej telewizji.

Dziubek
25-10-2003, 18:04
Już widze jak wy byście wykłądali takie pieniądze na tak żałosną Lige za jaką uważam Polską, oprócz paru drużyn które można by wyliczyć na palcach jednej dłoni to nie ma nikogo kogo by było warto ogladać i płacić!!!

Kawa
25-10-2003, 18:12
Już widze jak wy byście wykłądali takie pieniądze na tak żałosną Lige za jaką uważam Polską, oprócz paru drużyn które można by wyliczyć na palcach jednej dłoni to nie ma nikogo kogo by było warto ogladać i płacić!!!
Widziały gały co brały.

kamyk
25-10-2003, 22:29
ja mam nadzieje ze wszytko zostanie tak jak jest a jesli canal+ nie może wypełnic tego co było podpisane powinien sprubować znaleść jakś firme nie wiem coś co by spowodowało ze canal+ nie musiał by się wycofywac bo wole oglodanie canal+ w barach niz oglodanie naszej kopanej w tv bo tv nie umie prowadzic meczów!

szczepan
25-10-2003, 23:24
ej no chwile... ale co jest winny c+ ze rzad ma wszystko w dupie i ewidentnie interesuje sie tylko publiczna...

KISIE(L)
12-11-2003, 17:40
Wymienić rząd ;) !!!!!!!!!!!!!

Sharn
12-11-2003, 17:47
Jeśli C+ straci polską ligę, to nie wróżę im sprzedania wielu dekoderów. Zakładam (badania własne :D ), że większość kupuję C+ właśnie dla ligi. Przecież tam nic innego ciekawego nie ma, z czym by mogli stanowić konkurencję dla innych stacji, a kosztuje słono... :hmm: :/

Jeśli do tego by doszło, to juz nigdy bym ich nie dopuścił do przetargu o prawa do Ligi Polskiej. 8o

szczepan
12-11-2003, 20:27
ja watpie zeby do tego doszlo... tylko ze nawet PolSat sport nie bylby w stanie tyle zaplacic ile C+...

Nazgul
16-11-2003, 16:50
ja watpie zeby do tego doszlo... tylko ze nawet PolSat sport nie bylby w stanie tyle zaplacic ile C+...

Uściślijmy - Polsat nie jest w stanie zapłacić tyle, ile C+ obiecał :) C+ też jak widać nie jest w stanie :D

Kawa
16-11-2003, 19:29

Uściślijmy - Polsat nie jest w stanie zapłacić tyle, ile C+ obiecał :) C+ też jak widać nie jest w stanie :D
Nikt nie zapłaci ci tyle ile obieca ci Widzew.
Kontrakt z C+ był zbyt piekny zeby był mozliwy. Gdyby nawet PZPN chciał na siłe zobowiązac Anala do płacenia niewiele by z tego wyszło bo mogłoby sie skończyc zerwaniem kontraktu i wtedy kluby miałby dopiero problem(słabsze kluby).

Nazgul
17-11-2003, 10:23
Kontrakt z C+ był zbyt piekny zeby był mozliwy. Gdyby nawet PZPN chciał na siłe zobowiązac Anala do płacenia niewiele by z tego wyszło bo mogłoby sie skończyc zerwaniem kontraktu i wtedy kluby miałby dopiero problem(słabsze kluby).

Ale wszystko do tego zmierza tak czy inaczej.
Zresztą spoko - na pewno dziury nie będzie, jak się C+ zwinie. Dlatego trza ich cisnąć. To liga jest bardziej potrzebna C+ niż na odwrót.

Beny
24-11-2003, 09:49
Nie ma co zakładać nowego tematu. :look:
Artykuł dotyczy również protestu piłkarzy.

24 listopada 2003, 0:27:22 - mogiel
Miklas: Liga będzie miała sponsora

Od nowego sezonu Canal+ będzie płacił polskim klubom o kolejne dziesięć procent mniej. W zamian zrzeka się praw marketingowych. Ale kluby na tym nie stracą. Zobowiązania stacji telewizyjnej przejmie sposor tytularny ligi - mówi "Gazecie" dyrektor Piłkarskiej Ligi Polskiej.
- Jak Pan oceni protest?

- Był śmieszny, ale nie w sensie, że zabawny, tylko głupawy. Sądzę, że 99 procent piłkarzy nie wiedziało przeciwko czemu i komu protestują. Byli zmanipulowani przez OZZP. Zresztą Związek Piłkarzy też chyba nie do końca rozumie przepisy. Bo żaden z nich nie mówi, że prezes A może wezwać piłkarza B i powiedzieć: "słuchaj, postanowiłem obniżyć ci kontrakt ze 100 do 10 złotych". To niemożliwe. Tak na pewno nie będzie.

- A co mówi przepis?

- Gdy jest konflikt na linii piłkarz-klub werdykt, ostateczny dla stron, wydaje Piłkarski Sąd Polubowny. Nie może być tak, jak było. Że piłkarz, który przez rok nie gra, bo jest słaby, nadal dostaje 100 proc. pieniędzy wynegocjowanych wcześniej. Prezes proponuje inną kwotę, jeśli zawodnik jej nie akceptuje, idzie do Sądu Polubownego. Ten, sprawdza papiery i wydaje wiążący wyrok.
Wprowadzony został także drugi przepis. O ochronie prawnej pieniędzy piłkarzy. Zapewniam zawodników, że nie dotyczy on tylko tej "gołej" pensji, która wynosi zwykle 800-1000 złotych. Dotyczy wszystkich pieniędzy, które nie są od czegoś zależne. Czyli tak naprawdę Związek gwarantuje piłkarzom wypłatę i pensji, i kontraktów. Ochroną nie są objęte premie, bo najczęściej zależą od wyników.

- Będzie Okrągły Stół z udziałem piłkarzy i działaczy?

- Nie ma nad czym debatować. Wszystko jest jasne. Nie może być tak, że kluby umierają m.in. z tego powodu, że Canal + podpisywał umowę na 100 milionów dolarów, by potem zmniejszyć ją o 40 procent. Jak jedna strona umiera z głodu, druga nie może zajadać się łososiem. Niech obie usiądą przy stole i zjedzą chleb z serem. Za to, co się dzieje, odpowiedzialni są wszyscy.

- Czy trwają negocjacje w sprawie sponsora tytularnego ligi?

- Tak. Tym bardziej, że od następnego sezonu 2004/2005 Canal + będzie płacił lidze o kolejne dziesięć procent mniej. W zamian rezygnuje z praw marketingowych, czyli naszywek na koszulkach i spodenkach wszystkich drużyn oraz band wokół boiska.

- I to dostanie nowy sponsor?

- Tak. 42 metry band reklamowych wokół wszystkich boisk, naszywki na koszulkach i spodenkach, cztery bandy przestrzenne przy każdej bramce i rogu boiska. Do tego Canal + zagwarantował, że w nowym sezonie, w jednej z otwartych telewizji, na pewno będzie magazyn ligi polskiej. No i firma będzie tytularnym sponsorem ligi jak w koszykówce.

- Ile kosztuje taki pakiet i czy są chętni?

- Około trzech milionów euro. Ale, aby wszystko "zagrało", drugie tyle trzeba zainwestować w całą oprawę ligi. Dlatego rozmowy tak długo trwają. W tej chwili są trzy firmy, z którymi negocjujemy. Mam nadzieję, że od nowego sezonu liga będzie miała sponsora.

źródło: Gazeta.pl

Kawa
24-11-2003, 09:59
3 milion ojro? To bedzie po około 215 tys na druzyne. Niezle

kamyk
24-11-2003, 14:14
zeby to tylko wypaliło to bedzie dobrze :) bo jak widac Canal + juz leciutko nie wyrabia a szkoda! ale nadal chce zeby to oni transmitowali mecze naszej kopanej niz inna telewizja bo oni to najlepiej robią!