PDA

Zobacz pełną wersję : Holendrów pogięło

Grochów
15-10-2003, 13:26
Puchar UEFA: Zamkną kibiców Wisły w hali

Wydarzenia z poprzedniej wizyty polskich kibiców w Holandii, przy okazji meczu Utrecht - Legia Warszawa, sprawiły, że Holendrzy zastosowali specjalne środki, by uniknąć starć fanów "Białej Gwiazdy" z miejscowymi - pisze "Rzeczpospolita".

Kibice Wisły, którzy dziś pojawią się w Nijmegen, dostaną bilety na mecz dopiero w autobusie wiozącym ich na stadion, pod warunkiem że wcześniej spędzą cały dzień w miejscowej hali sportowej.

Ponieważ, według miejscowej policji, groźba starć kibiców w centrum miasta jest duża, Holendrzy wymyślili sposób, jak tego uniknąć.

Fani Wisły, którzy kupili w Krakowie bilety na mecz, otrzymali na razie jedynie specjalne karty, uprawniające do wstępu do hali sportowej. Tam będą musieli przejść kwarantannę. Gmina Nijmegen zorganizowała dla nich specjalny program, mający osłabić bojowe nastroje: z głośników ma płynąć muzyka, na ekranie pokazywane będą fragmenty meczów. Kibice mogą liczyć również na darmowy posiłek. Pobyt w hali jest przymusowy. Po meczu wszyscy zostaną odwiezieni z powrotem do hali i dopiero potem będą mogli wrócić do Polski.

Ciekawe czy w ogóle dadzą rade zamknąć Wiślaków,a jeśli już tak to co tam sie bedzie działo... :box:
Dziwne to dla mnie,że w kraju ,gdzie legalna jest marihuana,związki pedałów takie rzeczy odpierdalają !!! :box:

Glaca
15-10-2003, 13:46
jest to ni do pomyslenia i na dodatek niezgodne z prawem!
na Wyspach np. psy nie maja prawa przetrzymywac Cie na stadionie po zakonczeniu meczu i maja obowiazek wypuscic Cie jezeli tylko masz na to ochote...
nie zdzwilibym sie gdyby sie dzialo to gdzies na terenie bylego ZSRR, ale w Holandii???
Skandal :box:

rkwa
15-10-2003, 13:49
Ciekawe jak to sie ma do praw obywatelskich.
Jak my bylismy w utrechcie to 2 autokary wyjebali za miasto.

A co do hali to na filmach czasem widzialem /PSG - OM/ kibicow w hali i sie zastanawialem co to za akcje.To jest wlasnie to uporanie sie z chuliganstwem.

Jebac UE.

FUCK holland.

PS.Skad to info?

Wasil
15-10-2003, 13:50
Myśle ,że nawet bez tych środków nie doszłoby do rozrób. A jak będzie to zobaczymy za pare godzin.

Grochów
15-10-2003, 14:04
Ciekawe jak to sie ma do praw obywatelskich.
Jak my bylismy w utrechcie to 2 autokary wyjebali za miasto.

A co do hali to na filmach czasem widzialem /PSG - OM/ kibicow w hali i sie zastanawialem co to za akcje.To jest wlasnie to uporanie sie z chuliganstwem.

je*** UE.

FUCK holland.

PS.Skad to info?
Z forum kibice.pl .
No własnie,ciekawe jak to się ma do praw człowieka ??!!
Mam nadzieje,że Wiślacy tak tego nie zostawią !
PSG-OM tez tak robili - masz racje.

Fester
15-10-2003, 14:05
jak zwierzeta *****...

tak traktuja Polakow za granica... w unii tej unii ktorej wszyscy pragna...

kamyk
15-10-2003, 14:30
ja piedrole traktuja nas jak zwykle zwierzeta ktore siedza w klatkach! ja pierdole do czego to doszlo i po **** nam ta jebana unia jak i tak sie nic nie zmieni na lepsze bo widac jaki inne narody moja stosunek do nas taka jest prawda! jebac holendrow ze tak traktoja kibicow przyjezdnych niech sobie przypomna kto sprowokowal nas...

Kempes
15-10-2003, 14:38
skandal k*** ciekawe czy hiszpanów lub włochów tak by potraktowali ?

po pierwsze wątpie aby było to w pełni zgodne z planem
po drugie wg.mnie probowanie zamknac kibiców w jakiejs hali może być większą prowokacją do większych burd niż miały by one rzekomo miejsce gdyby puscili ich w miasto.

nie zdziwie sie jak im rozwalą tą bude w drobny pył 8)

Mini
15-10-2003, 14:45
mało mnie z czytelni w szkole nie wyjebali jak się zacząłem śmiać. no bo nic innego nie pozostaje. następnym razem jak kibice z Holandii przyjadą to będą siedzieć przed meczem po 3 w tojtojach albo coś podobnego.
pojebany ten kraj. teraz już nie wyróżnia ich tylko legalne jaranie, zalegalizowane pedalstwo i mordowanie w imieniu prawa oraz zwyciestwo nieżyjącego człowieka w wyborach ale tez skandaliczne potraktowanie Polaków. jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie to chyba Wisła Pzpn i wszystkie instytucje w Polsce związane ze sportem powinny się postawić i zaskarżyc ich do jakiegoś sądu czy trybunału. :box:

----------------------------
prosze bardzo.teraz mniej sie rzuca w oczy

Raffi
15-10-2003, 15:09
panowie, z wpisami "fuck cośtam" bym się wstrzymał, bo już raz były po
Utrechcie a postronne osoby mogłyby sobie coś niewłaściwego pomyśleć. Inna sprawa, że w tej panice miejscowe władze wpadły w panikę a pomysły typu "kuracja uspokajająca" brzmią jak z jakiegoś kiepskiego dowcipu.
Moim zdaniem Wisłą nie powinna zostawić tego ot, tak sobie, bo potem przy każdej takiej okazji będą nami pomiatać. Powinni się postawić od razu, bo potem to będzie się ciągnęło :zly:

rkwa
15-10-2003, 15:36
ok to sie poprawiam - Fuck utrechcht i fuck wladze nijmegen.:) zeby 'postronne' osoby zle nie zrozumialy.

Legia Warszawa & ADO Den Haag

PRASKI
15-10-2003, 17:01
ok to sie poprawiam - Fuck utrechcht i fuck wladze nijmegen.:) zeby 'postronne' osoby zle nie zrozumialy.

Legia Warszawa & ADO Den Haag

no właśnie... :+:

ale pretekst wymyślili, a co do tego ma Legia :zly: .Niedługo zwykłych polskich turystów będ w klatkach trzymać :fu:

a co na to kibice nijmegen ?

Agusia!
15-10-2003, 17:05
jezu oni to sa naprawde nienormalni

:hmm:

a jeszcze przed meczem w Krakowie wydali jakas specjalna broszurke dla swoich kibicow , o tym jakie zagrozenia tutaj na nich czekaja...byly nawet wypisane marki samochodow ktore ciesza sie powodzeniem wsrod polskich zlodziei

:zly: :zly: :zly:

Aigel
15-10-2003, 19:22
Qrwa paranoja oni sobie przyplyewaja jakimis kutrami i morduja ludzi, a Nas traktuja jak dzicz :box:
Ciekawy jestem reakcji PZPN, Miniserstwa Spraw Zagranicznych i tym podobnych instytucji.

rkwa
15-10-2003, 19:32
Qrwa paranoja oni sobie przyplyewaja jakimis kutrami i morduja ludzi, a Nas traktuja jak dzicz :box:
Ciekawy jestem reakcji PZPN, Miniserstwa Spraw Zagranicznych i tym podobnych instytucji.

Pamietasz interwencje po szmacie utrechtu?Dalo to cos?Tak samo bedzie i tym razem.Niech to bedzie przestroga dla tych ktorzy wierza w dobrodziejstwa ue.My dla nich jestesmy rynkiem zbytu a nie partnerami do rozmowy - przykra prawda.

Jestem Polakiem nie europejczykiem.Jebac unie.

Skanda(L)
15-10-2003, 19:34
przed finalem pucharu uefa Feyenoord-Dortmund ktory sie odbywal w Rotterdamie tak samo zrobiono z kibicami Borussii "dla ich wlasnego bezpieczenstwa" jak tlumaczono. mowie to zeby nie bylo ze tylko z nami tak robia.

szczepan
15-10-2003, 19:39
nie lubie Wisly ale fakt faktem ze to co robia holerndrzy to kurestwo

Aigel
15-10-2003, 22:10
Pamietasz interwencje po szmacie utrechtu?Dalo to cos?Tak samo bedzie i tym razem.Niech to bedzie przestroga dla tych ktorzy wierza w dobrodziejstwa ue.My dla nich jestesmy rynkiem zbytu a nie partnerami do rozmowy - przykra prawda.

Jestem Polakiem nie europejczykiem.je*** unie.
Bo to byl ataka interwencja, my nie potrafimy walczyc o swoje. A tak przy okazji ktos wie czy naprawde Wisle zamkneli w nocleowni dla bezdomnych :rotfl:

Raffi
15-10-2003, 23:53
rzecznik komendanta policji w Katowicach dla TVN: "To bardzo ciekawe i pozytywne rozwiązanie i warte jest przeniesienia na nasz grunt" 8o

Reporter: "czekamy na wprowadzenie tych rozwiązań i u nas" :zly: :zly:

Sharn
16-10-2003, 01:19
Ano czekamy - jak zamkniemy skandalistów z TVN w halach 1 m x 1m to bedzie napewno bezpieczniej. Chorób umysłowych mozna się bać nie wolno ignorowac.... :krzeslo:

PRASKI
16-10-2003, 13:37
w TV wychodziło na to że holenderscy kibice to dzikusy i tumany...
po meczu krzesła na murawie, a jeszce w czasie meczu latały butelki itp. :/

pzdr. for Den Haag :)

Adis
16-10-2003, 14:00
...

Mini
16-10-2003, 14:53
w TV wychodziło na to że holenderscy kibice to dzikusy i tumany...
po meczu krzesła na murawie, a jeszce w czasie meczu latały butelki itp. :/

pzdr. for Den Haag :)

jak to po? oni już w czasie gry rzucili dwa na trawnik.

Jackos
16-10-2003, 15:42
Wychodzi na to że polscu kibice do ludzie gorszej kategorii, to jest jakaś paranoja. Dziennikarze TVN i policja są delikatnie mówiąc popieprzeni, przecierz to wylko wzmaga agresję!!! ***** nie mogę z tymi debilami, oni chyba w innym świecie żyją

Sharn
16-10-2003, 17:31
biuro.prasowe@tvn.pl <=== zawsze można wysmażyć maila, że przedstawiaja kibiców w złym świetle, nie pokazują tego co piękne w kibicowaniu i żeby nakręcili coś o ultrasach naprzykład... :)

MaxyM
16-10-2003, 17:55
Niektórzy kibice Wisły też po ludzku podchodzą do przeciwnika i meczu.

Holenderska policja zatrzymała 41 kibiców Wisły Kraków, którzy jechali na mecz drużyny Henryka Kasperczaka z NEC Nijmegen w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu UEFA.

W autobusie, którym jechali krakowscy fani, funkcjonariusze znaleźli dwie siekiery, garotę, scyzoryki, noże kuchenne i inne niebezpieczne przedmioty.

Holenderska policja celna nie wpuściła ponadto do kraju dwóch samochodów z kibicami polskimi, ponieważ znaleziono w nich noże i metalowy pręt.

Oni chyba już zawsze będą mieli inne pojęcie o niektórych sprawach.

austin_ts
17-10-2003, 04:59
to co pisze w pierwszym artykule to bzdura.

hala była czynna od 12, miedzy 16-18 wymieniano takie kupony, ktore nabylismy w krakowie na bilety, dali nam darmowe jedzonko i picie, a potem zawiezli na stadion. auta i autobusy zostały pod halą.
chodziło tylko o to zeby nie schodzic sie pojedynczo na stadion z miasta.

a poza tym chodziło im o to zebysmy nei chodzili po miescie, co mogło sie wiązac z bijatykami, mysleli ze jak nam dadzą obiad to tam wszyscy cały dzien beda siedziec.

rkwa
17-10-2003, 14:26

hala była czynna od 12, miedzy 16-18 wymieniano takie kupony, ktore nabylismy w krakowie na bilety, dali nam darmowe jedzonko i picie, a potem zawiezli na stadion. auta i autobusy zostały pod halą.

a poza tym chodziło im o to zebysmy nei chodzili po miescie, co mogło sie wiązac z bijatykami, mysleli ze jak nam dadzą obiad to tam wszyscy cały dzien beda siedziec.

Austin jak mozesz to bys opisal ten wyjazd,bo chyba byl ciekawy.Albo podal jakiegos linka do Waszej strony gdzie jest dobry opis.

Porter
17-10-2003, 14:40
kibice to zwierzęta.... tak w opisie polskich (i jak widać nie tylko polskich) mediach wyglądamy....
Ale do kurwy nie robią tak z kibicami z całego swiata....

:box:

Tupcia
17-10-2003, 17:36

Ale Wy sie zbulwersowaliście... Ja nie moge;)) A jak widzicie, nie bylo tak źle! Może faktycznie to wcale nie jest takei zle rozwiązanie?? Darmowe jedzonko... nie wiem, mnie to jakoś nie uderza...

Poza tym, a'propos tego co napisał MAXYM, niech kibice przestana sie uzbrajać w siekiery, wtedy może to wszystko znormalnieje i nie trzeba będzie w hali siedziec.