PDA

Zobacz pełną wersję : Beda nowe, "mocno" prawicowe szale na Legii

Misiek88
12-10-2003, 23:24
Robimy nowe szale Legii, ktore beda mialy troche prawicowych elementow, nawet mocno prawicowych, ale umieszczonych bardzo dyskretnie (zero problemow z psami i ochrona przy wjazdach na inne stadiony...). Jesli sa chetni zapraszam na maila: legia.88@wp.pl

bemowiak
12-10-2003, 23:26
A masz jakieś projekty?

Wtedy pewnie było by więcej chętnych.

Foxx
12-10-2003, 23:28
Misiek - sądząc po Twoim nicku - chyba nie chcesz powiedzieć, że narodowy SOCJALIZM ma cokolwiek wspólnego z prawicowością (mocną, czy lekką - wszystko jedno).

szczepan
12-10-2003, 23:28
A masz jakieś projekty?

Wtedy pewnie było by więcej chętnych.

mail zostal podany... jak ktos chce to pewnie tam sie zglosi...

Grzywa
13-10-2003, 10:50
Swojego czasu z paroma kumplami mieliśmy zamiar zrobić szale SS Wisła... :D :join: ale nam przeszło 8o :>

piter
13-10-2003, 11:34
Swojego czasu z paroma kumplami mieliśmy zamiar zrobić szale SS Wisła... :D :join: ale nam przeszło 8o :>

Ohoho!

Widzę, że buraczane zagony przekroczyły Pilicę i miarowym krokiem maszerują na Warszawę.

Mam tylko małą nadzieję, że zatrzymają sie pod Grójcem wsród swych zielonno-czerwonych sióstr i braci.

Grzywa
13-10-2003, 11:52
Ja ten bełkot skądś znam hmm hmm

piter
13-10-2003, 12:28

No tak,

Burak warszawski i burak krakowski to się niczym od siebie w ogóle nie różni. No tylko nazwą zasadniczo. Warszawski a tu krakowski.. No.. Chyba tylko jak warszawski jest chłopiec, a krakowski dziewczynka. To się różnią od siebie. Pciom. To wtedy już tak jak u ludzi..

Grzywa
13-10-2003, 12:34

No tak,

Burak warszawski i burak krakowski to się niczym od siebie w ogóle nie różni. No tylko nazwą zasadniczo. Warszawski a tu krakowski.. No.. Chyba tylko jak warszawski jest chłopiec, a krakowski dziewczynka. To się różnią od siebie. Pciom. To wtedy już tak jak u ludzi..

Korci mnie :cheesy: ale nie będę zaczynał tego samego co u nas na forum :>

ems
13-10-2003, 13:23

No tak,

Korci mnie :cheesy: ale nie będę zaczynał tego samego co u nas na forum :>

abstrahujac od slusznosci czy nieslusznosci oburzenia - piter, to nie forum drzewkowe. tu sie pisze jasno. z sensem, znaczy

piter
13-10-2003, 13:30
abstrahujac od slusznosci czy nieslusznosci oburzenia - piter, to nie forum drzewkowe. tu sie pisze jasno. z sensem, znaczy

:buhaha: Wiesz co jest najśmieszniejsze w Twoim Wielce Łaskawym Opierdalańsku????

- Definicja normalności.
....rodem z Gombrowicza lub Mrożka

Gorąco pozdrawiam! Padam do nożek!

Łysolek
13-10-2003, 13:38
Ciekawe te szaliki musza być ,a swoją droga to Grzywa i Piter ::upomnienie::

piter
13-10-2003, 13:56
Ciekawe te szaliki musza być ,a swoją droga to Grzywa i Piter :up:

No właśnie !!!!
Też mnie cholerna ciekawośc zżera!!!
Pewnikiem, po jednej stronie szala bedzie podobizna Adama Smith'a i Miltona Friedman'a, a po drugiej stronie Edmunda Burke'a i Józefa de Maistre'a.

No bo chyba innej opcji to nie ma , nie????
Takich szali to bym zamówił i dziesięć.

"mocno" prawicowy
piter

P.S. Z Należnym Szacunkiem pragnę zwrócić Wielce Szanownemu uwagę, że jam jest piter, a nie Piter. .... Piter to znany giekaesiak.
Znaczy sie on jest duży Piter, a ja malutki. On obstawia Południe, a ja Północ.

ems
13-10-2003, 14:41

:buhaha: Wiesz co jest najśmieszniejsze w Twoim Wielce Łaskawym Opierdalańsku????

- Definicja normalności.

moje opierdalansko wcale nie bylo smieszne, smieszyc moze raczej styl w jakim piszesz Ty, Lleyton i inni. Jezeli sadzisz, ze popieram faszystowskie jazdy, to sie mylisz. Chodzi mi tylko o to ze piszesz w stylu ktory mnie osobiscie drazni - "co to nie ja". Jak myslisz, ze Gombrowicza i Mrozka nie czytalem, to jestes w bledzie :) i nie widze zwiazku, bynajmniej.
i nie padaj do nozek, bo zimno teraz i sie jeszcze przeziebisz.

Grzywa
13-10-2003, 14:46

- Definicja normalności.

moje opierdalansko wcale nie bylo smieszne, smieszyc moze raczej styl w jakim piszesz Ty, Lleyton i inni. Jezeli sadzisz, ze popieram faszystowskie jazdy, to sie mylisz. Chodzi mi tylko o to ze piszesz w stylu ktory mnie osobiscie drazni - "co to nie ja". Jak myslisz, ze Gombrowicza i Mrozka nie czytalem, to jestes w bledzie :) i nie widze zwiazku, bynajmniej.

:klask: Niechcesz czasem wstąpić do Ant-promisiów ? :> [gangster] :lol: ;)

cfc
13-10-2003, 15:10
piter od Grojca i od Pilicy to ty sie od :* :P
Urodzilem sie tam wiec nic niemow :D

pzdr
( L ) O N D Y N

piter
13-10-2003, 15:24

Oj! Wielce Szanowy emsie!
Odpowiem Ci w punktach:

1. Nie odpowiadam za Lleytona i innych, ani oni za mnie. Dlatego pozwól, że bedziemy sami sobie nabijać rachunki.
2. Cieszę się, że śmieszy Cię moj styl pisania, bo w życiu przyświeca mi dewiza: "Ludziom dobrej roboty - rozrywka i humor" ;-) .... I nie ważne że bardziej śmieszy Cię kurczak niż nadzienie.... ważne że sie śmiejesz;)
3. Hm... co do "drażnienia" i stylu który raczyłeś nazwać "co to nie ja" ... ;-), to bardzo mi pochlebiłeś, bo wyczytałeś z moich wypocin więcej niż chciałem napisać. Znaczy ... mało się cenię :).
4. Nie musisz mnie zapewniać o swojej prawomyślności, bo nigdy nie przyszo mi do głowy, że Twoja walka o czystość tego Forum idzie w parze z walką o czystość rasową.
5. Co do Gombrowicza to polecam "ogólną niemożność" - w kontekście pewnej instytucji która cierpi na tę chorobę od swych narodzin.
6. Polecam także historię o "belce i drzazdze"... ale to już na dobranoc....

Z uporem maniaka padam do nożek.
Uszanowanie i inne wyrazy
piter

P.S. aha... i na alergie najlepszy jest Alertec

piter
13-10-2003, 15:29
piter od Grojca i od Pilicy to ty sie od :* :P
Urodzilem sie tam wiec nic niemow :D

pzdr
( L ) O N D Y N

:)
Problem w tym że Grójec jest na drodze buraków z południa :).
i że macie tam najlepsze warzywa na Mazowszu ;)

Mery
13-10-2003, 15:48
http://images.google.pl/images?q=tbn:lOx3s5IwsvQC:www.bris.ac.uk/drama/theatre/images/bear.jpg

qwerty1234
13-10-2003, 17:10
Ten misiek mówi wszystko :>

Sharn
13-10-2003, 17:23
Możecie rozmywać gdzie indziej? Chyba to że założono nowe forum powinno wam dać do myślenia? :wleb:

Misiek88
13-10-2003, 22:54
Nie po to zarzucilem temat szali zeby ktos sobie pral tu swoje brudy. A "kolegow" wislakow i inne scierwo chetnie moge spotkac w jakims spokojniejszym miejscu, nawet w smiesznym miescie krakowie. Jezeli kogos interesuja tematy prawicowe, zapraszam na prywatny adres, ktory jest podany. W razie czego przypominam: legia.88@wp.pl
A co do kwestii pogladow politycznych, to najwazniejsza jest Legia, ale nie da sie ukryc, ze nam zawsze blizej bylo do skrajnej prawicy, wiec mam nadzieje na jakies zainteresowanie. Kiedys byl White Legion, ktory niestety rozsypal sie po "urlopowaniu" Damiana (wielkie, gorace pozdrowki, wracaj chlopaczyno jak najszybciej), teraz moze bedzie cos nowszego. I od razu uwaga, sam nie jestem skinheadem, bo dawno z tego wyroslem, wiec nie ma ograniczen. Wazne, zeby zainteresowani mysleli odpowiednio, mieli sluszne poglady na pewne sprawy, a jesli bedzie nas mala banda moze bedzie fajnie i ciekawie :box:
Pozdrowki,
Misiek88
8o

Kawa
13-10-2003, 23:21
Czyżby jakas bojówka netowa? '8

Sharn
13-10-2003, 23:34
Ja jestem mocno w prawo, ale od faszyzmu i rasizmu się odcinam. Jak zrobicie te szale to napisz, obejrzymy. Pozdr.

Pesto
14-10-2003, 01:03
Wyznawcy Hakenkreuza - na ulicę Cichą !

Można być nacjonalistą , można lubić prawicę , można (nawet należy) być antysemitą ... ale żeby wielbić Adolfa H. , trzeba mieć nasrane do głowy. Zwłaszcza w mieście, które chciał zrównać z ziemią.

Dla niekumatych : ten palant miał tylko jedno jajo , a od Ewy B. żądał sikania na twarz :buhaha: Poza tym okazał się ćwokiem - chciał potęgi Niemiec i zniszczenia komunizmu , wyszło na odwrót.

cfc
14-10-2003, 13:02
piter , ja tam tylko sie urodzilem :P
a z tym poludniem to masz racje, tylko moze niektore osoby z Radomia moga byc ( powtarzam , niektore)

Grzywa
14-10-2003, 13:11
Dla niekumatych : ten palant miał tylko jedno jajo , a od Ewy B. żądał sikania na twarz :buhaha: Poza tym okazał się ćwokiem - chciał potęgi Niemiec i zniszczenia komunizmu , wyszło na odwrót.

Przekoleś jeszcze bardziej go lubię :cheesy: ;)

A tak na serio jestem rasistą zgadzam się z nie którymi poglądami hitlera ale daleko mi do tego żeby był dla mnie jakimś wzorem albo wogóle żebym go nawet lubił :)... Za to lubię jak ludzie się wkurwiają i oburzają w związku z tym tematem a jakie niektórzy potrafią monologi sadzić nigdy byście się nie spodziewali :] :>

crolick
14-10-2003, 13:17
qrwa,
ludzie wezcie sie opamietajcie!! zacznijcie czytac xiazki a nie pierdolic glupoty ze nsdap to prawica!!! ja pierdole, wezcie sprawdzcie co ten sqrtooznacza!! jesli komus sie nie chce to podpowiem national sozialistische deutsche arbeits partei!!! qrwa co to ma wspolnego z prawica?!!? wystarczy spojrzec na jego program polityczny!! przeciez tam byly roboty publiczne!! typowe socjal-myslenie!! wqrza mnie ten lewicowy belkot mowiacy ze najwiekszymi mordercami sa prawicowcy, bo to gowno prawda!! 3 najwiekszych to mao-zedong [200 mln], stalin [60 mln], lenin [20 mln]. do tego dochodza pol-pot [2 mln] i kim-ir-sen i jego nastepcy [3 mln]. ludzie MYSLCIE!!!

pesto --> jakos nie jestem przekonany o tym ze nalezy byc antysemita :/ mozna nim byc, ale nie nalezy nim byc. a jakbys ty sie czul gdyby niemcy uwazali cie za cos gorszego i obrazali na kazdym kroq?!? kazdy kij ma dwa konce

Beny
14-10-2003, 13:39
Spokojnie Crolick. NARODOWY-SOCJALIZM kojarzy się właśnie z prawicą. A program polityczny, cóż coś musieli tam zapisać, aby masy bezrobotnych, zdesperowanych Niemców poszły za nimi. Elementy socjalne są w programach większości partii niezależnie od ich nazwenictwa, czy pochodzenia. I nie ma co stawiać komunizmu i nazizmu w celach porównawczych. I jedni i drudzy to mordercy. A większe "osiągnięcia" mogą wynikać m. in. z faktu, że jedni mordowali całe dziesięciolecia, a drudzy lat dwanaście. Jedno i drugie było i jest złe.

Ciekawią mnie przypadki kliniczne Polaków wielbiących nazizm i Hiltera, tacy są teraz cwani, a przecież gdyby historia inaczej się potoczyła to by wylecieli przez komin krematorium, albo teraz szwargotali po niemiecku, nie mając żadnego pojęcia o tym, że są Polakami.

Dla mnie radykalni prawicowcy, lewicowcy zresztą również, to tylko grupy czyhające na swoją chwilę w czasoprzestrzeni, bez racji politycznego bytu, korzystający tylko z przywilejów demokracji.

Adis
14-10-2003, 14:38
...

Foxx
14-10-2003, 16:41
Beny - Crolick ma rację (sam to napisałem trochę wcześniej - tyle, że bez analizy lingwistycznej ;) ). Nie chodzi o to co się z czym KOJARZY, tylko czym JEST. Narodowy socjalizm (jak każdy socjalizm) zakładał dużą ingerencję państwa w życie obywateli i całych rodzin, uznawał marksistowski podział społeczeństwa na klasy (polecam "Mein Kampf"), zwalczał religię (jako opium dla ludu) i postawy konserwatywne. Miał także dość swobodny stosunek do własności prywatnej. BYŁ WIĘC SYMETRYCZNYM PRZECIWIEŃSTWEM PRAWICOWOŚCI W JAKIMKOLWIEK SENSIE. Jeżeli jeszcze dodamy zafascynowanych okultyzmem paranoików, którzy stworzyli symbolikę nazistowską, to mamy komplet.

Misiek88
14-10-2003, 20:02
Sorry, jak sie komus nie podoba rasizm i skrajna prawica - jego wybor. Ten post byl adresowany do zainteresowanych, wiec cala reszte serdecznie zegnam. A od rasizmu i faszyzmu do nazizmu droga jest jednak dosc daleka, wiec nawet pod tym wzgledem nie zaczynajcie dyskusji

Misiek88
14-10-2003, 20:36
Wprowadzam adresy wszystkich chetnych do ksiazki adresowej, jak beda jakies konkrety to bede na biezaco wszystkich informowal. Moze jakies spotkanko bysmy zorganizowali, wtedy przy wiaderku "krola" mozna by sie poznac...

Beny
14-10-2003, 20:44
Beny - Crolick ma rację (sam to napisałem trochę wcześniej - tyle, że bez analizy lingwistycznej ;) ). Nie chodzi o to co się z czym KOJARZY, tylko czym JEST. Narodowy socjalizm (jak każdy socjalizm) zakładał dużą ingerencję państwa w życie obywateli i całych rodzin, uznawał marksistowski podział społeczeństwa na klasy (polecam "Mein Kampf"), zwalczał religię (jako opium dla ludu) i postawy konserwatywne. Miał także dość swobodny stosunek do własności prywatnej. BYŁ WIĘC SYMETRYCZNYM PRZECIWIEŃSTWEM PRAWICOWOŚCI W JAKIMKOLWIEK SENSIE. Jeżeli jeszcze dodamy zafascynowanych okultyzmem paranoików, którzy stworzyli symbolikę nazistowską, to mamy komplet.

Powtórzę: Moim zdaniem narodowy socjalizm (zwany inaczej nazizmem, faszyzmem niemieckim) wiąże się nierozerwalnie z prawicą, także przez negowanie socjalistów i komunistów, niezaprzeczalnie będących lewicą.

Zawiera w sobie mi. in. elementy socjalne, ale tak jak wspomniałem wcześniej te elementy zawierają w sobie programy większości partii, ruchów i ugrupowań politycznych, bo trzeba coś dać szarym ludziom (likwidacja bezrobocia, opieka socjalna itp. - a jest to podatny grunt niezależnie od kraju i czasu), więc argument to żaden. Poza tym ludzie, którzy w jakikolwiek sposób gloryfikują NS wywodzą się ze środowisk prawicowych i tu ciekawa rzecz, niespecjalnie "lubią" się z organizacjami lewicującymi, więc nie widzę związku.

Dla mnie narodowy socjalizm to prawica (mimo elementów socjalnych i Waszych argumentów) i poglądów tych nie zmieniam odkąd historia stała się moim drugim po piłce nożnej hobby.

Żeby nie było wątpliwości, odkąd mam jako taką świadomość polityczną moje poglądy oscylują wokół lewicy, albo ja to ładnie się nazywa socjaldemokracji (tak bardziej w formie skandynawskiej, po części francuskiej, może także brytyjskiej), więc możecie uznać, że stawiam NS na przeciw swoim poglądom i dlatego upieram się przy jego prawicowości. Ale tak nie jest - oprócz elementów socjalnych NS miał jeszcze zasadę wodzostwa (fuhrerprinzip) i hierarchiczny podział społeczeństwa, dalej były uprzedenia rasowe i przestrzeń życiowa dla narodu (również w rozumieniu rozwoju gospodarczego dla wielkich koncernów prywatnych). Jeśli dalej uważacie, że to są elementy lewicowe to jest to Wasza sprawa, ale ja się z tym nie zgadzam.
Oczywiście druga strona też nie jest bez winy, ale licytacja kto wymordował więcej jest conajmniej nie na miejscu z naszej strony, ze względu na pamięć i szacunek dla tych ludzi. Jeden i drugi totalitaryzm był, jest i będzie zły. Miejmy nadzieję, że ani my ani nasi potomkowie nie będą musieli mieś z nimi nic wspólnego, wystarczy że mieli nasi przodkowie (no i my jeśli ktoś pamięta i kojarzy PRL).

BTW: "Main Kampf" Hitlera znam dość dobrze - na przedmaturalnych fakultetach z historii pisałem referat o genezie, rozwoju i upadku faszyzmu w Niemczech od "Main Kampf" do Procesu Norymberskiego. To może "tylko" szkoła średnia (bo studia miałem wybitnie w innej dziedzinie), ale ten temat, jak i inne zagadnienia historyczne są mi znane.

Misiek88
14-10-2003, 21:29
Widze Beny, ze jestes kumaty facet, wyjasniles to bardzo zgrabnie i podobnie do moich pogladow na temat podzialu prawicy i lewicy. Jezeli ktos ma watpliwosci czemu skrajna lewica i skrajna prawica maja zblizone elementy (pewne) niech sobie rozrysuje wszystko na planie kola z niewielkim wycieciem. Ja akuraty konczylem politologie, ale ten temat posta na prawde nie jest po to, zeby wyjasniac roznice w ruchach politycznych i klasyfikowac wszystkie nurty. Krotko mowiac ja sie uwazam za prawicowca, dosdaje skrajnego prawicowca, ale nie to jest najwazniejsze. To jest forum Legii, wiec dajmy sobie spokoj z takimi dyskusjami, a jajuz pisalem: komu sie nie podoba, dziekuje za obecnosc i zegnam bez zalu...

Beny
14-10-2003, 21:34
Widze Beny, ze jestes kumaty facet, wyjasniles to bardzo zgrabnie i podobnie do moich pogladow na temat podzialu prawicy i lewicy. Jezeli ktos ma watpliwosci czemu skrajna lewica i skrajna prawica maja zblizone elementy (pewne) niech sobie rozrysuje wszystko na planie kola z niewielkim wycieciem. Ja akuraty konczylem politologie, ale ten temat posta na prawde nie jest po to, zeby wyjasniac roznice w ruchach politycznych i klasyfikowac wszystkie nurty. Krotko mowiac ja sie uwazam za prawicowca, dosdaje skrajnego prawicowca, ale nie to jest najwazniejsze. To jest forum Legii, wiec dajmy sobie spokoj z takimi dyskusjami, a jajuz pisalem: komu sie nie podoba, dziekuje za obecnosc i zegnam bez zalu...

I ja jestem za tym, bo się temat rozmył straszliwie (aż mnie kiedyś Mody w tym temacie przećwiczą). Bez żalu... By.

M_I_G
14-10-2003, 21:52
co do hitlera to zgodze sie ze byl jebniety ale malo osob wie o tym ze jego pierwotnym planem bylo podobicie europy razem z Polska , ktora chcial uczynic swoim sojusznikiem.

ja osobiscie jestem antysemita bo wkurwia mnie ta cala zydowska otoczka. apropos zastanawial sie ktos z was jakim prawem zydzi blokuja miejsce w ME w pile takim druzyna jak np : Polska ??!!

a jesli chodzi o szale to jestem ciekawy jaka bedzie weryfikacja osob ktore beda chcialy nabyc owe m bo nie powiesz mi przeciez ze jakis 14 latek ma pogaday odpowiednie i juz szaliczek :D

Misiek88
14-10-2003, 22:09
Wlasnie dlatego pisalem ze zanim przystapimy do konkretnego dzialania (czyli ostatecznej listy chetnych) musimy sie kiedys spotkac, bo nie usmiecha mi sie spotykanie dzieciakow w tym szaliku. Jednak glownie dlatego, ze moga one same nie rozumiec co nosza, a poza tym nie chce, zeby przypadkiem jakis dzieciak oberwal za to po ryju... I rowniez dlatego, ze nie mam ochoty przekazywac tego wzoru w rece jakiegos pajaca, juz nie wspominam o lewakach czy innych "tolerancyjnych"...

szczepan
14-10-2003, 22:21
ej to jest temat o szalach nie o pogladach... jezeli chcecie o tym pogadac to zalozyc nowy temat :look:

Łysolek
14-10-2003, 23:14
jak juz pisałem biorę szaliczek , zajebisty projekt Misiek :+: co do reszty jako , zę jestem tu modem , proszę o wyrozumiałośc , temat dotyczy szalików a nie kto jakie ma poglady , uważam , ze jest to sprawa prywatna czy ktoś jest skinem , naziolem , ojem albo narodowcem !! Nie ma sensu sie o to wykłócać , bo wiadomo , ze racja zwsze bedzie ( po częsci ) po obu stronach , a wiec jak ktoś ma ochote na szalik ze skrajna prawica to niech sie wpisuje 8)
uwazam ze wszelkie rozmowy w tym temacie na temat poglądów nie miały sensu i jesli takowe będa dalej prowadzone , będą usuwane posty , a w najbardziej ostrych wypowiedziach ( dotyczy obu stron ) upomnienia bądź bany tymczasowe , temat neonazizmu , faszyzmu czy choćby rasizmu jest tematem bardzo buźliwym nie uważam za stosowne poruszanie go na tym forum ... w końcu jest to forum kibicowskie a nie skinheadowskie czy na temat poglądów ( no moze co do klubów i sympatii )
pozdro

Pesto
15-10-2003, 00:39
1.co do hitlera to zgodze sie ze byl jebniety ale malo osob wie o tym ze jego pierwotnym planem bylo podobicie europy razem z Polska , ktora chcial uczynic swoim sojusznikiem.

2.ja osobiscie jestem antysemita bo wkurwia mnie ta cala zydowska otoczka. apropos zastanawial sie ktos z was jakim prawem zydzi blokuja miejsce w ME w pile takim druzyna jak np : Polska ??!!

3.a jesli chodzi o szale to jestem ciekawy jaka bedzie weryfikacja osob ktore beda chcialy nabyc owe m bo nie powiesz mi przeciez ze jakis 14 latek ma pogaday odpowiednie i juz szaliczek :D

1.może i mało ... ale niektórzy wiedzą :] politologia się kłania :)
Po to właśnie Goring przyjeżdżał do Białowieży. Tyle że w razie zawarcia sojuszu spadlibyśmy do roli państwa satelickiego (jak Węgry Horthy'ego czy Rumunia Antonescu). Z drugiej strony Korwin - Mikke całkiem logicznie argumentował , że ZSRR był jeszcze gorszy , a po rozgromieniu komunizmu wystarczyło poczekać na odwilż po śmieci Fuhrera.

2. Ja też jestem antysemitą , ale z poważniejszych powodów niż piłka nożna. Zresztą żydo - szczury są za słabe , żeby "blokować nam miejsce".

3. co do szali : naprawdę niektórzy się rozminęli z przeznaczeniem :fu: Miejsce swastyki jest w Chorzowie.

crolick
15-10-2003, 00:48
hmm beny to nie jest tak.

zgodzisz sie z moim stwierdzeniem ze plan gospodarczy hitlera byl typowo lewicowy [a wiec i socjalistyczny]. z pewnoscia przyznasz, ze jak powiedzial stone - tak jak w komunizmie, tak i w nazizmie religia byla marginalizowana, gdyz zgodnie z dewiza marxa - religia to opium dla mas, religia jest "konkurentem" dla wladzy totalitarnej, jaka mial zamiar urzeczywistnic hitler. nie zapominajmy takze, ze panstwo totalitarne o jakim pisali arendt, brzezinski a takze i adorno, jest z definicji sprzeczne z idea liberalna, a ta jak wiadomo jest nadrzedna mysla przyswiecajaca calej prawicy. wiec jak ty to widzisz ze hitler i nsdap byla prawicowa?!

mowisz o negowaniu komunistwo i socjalistow - no coz konkuerencje zawsze sie neguje, popatrz chocby na pilsudskiego socjalista jak sie zowal, a bereza jednak byla. lepper tez socjalista a jak po sld jedzie, negowanie kogos to zaden argument, to po prostu element walki politycznej i usuwanie przeszkody w drodze do zloba...

wiesz, to ze w polsce wieksza czesc sceny [poza upr uklony w strone stacha wojtery :D], wszystko to lewica i w programach zawiera elementy socjalne to gowno oznacza. to ze wiekszosc partii jest lewackich, i zamieszcza takie elemnety w swoich programach nie obala tego argumenty wrecz go wzmacnia - odsylam do ponownych lektur hobbesa, locka i smitha a takze i ricardo :))

no fajnie ze uwazasz ze to prawica, tylko uzasadnij to zamiast walic lewicowy belkot

ps. jesli modowie uznajecie ze to juz jest zbyt duzy off-topic to moze przeniesiecie cala dyspute do nowego tematu bo sie ciekawa dyskusja zapowiada

pozdrawiam,
crolick

Pesto
15-10-2003, 00:54
panstwo totalitarne o jakim pisali arendt, brzezinski a takze i adorno, jest z definicji sprzeczne z idea liberalna, a ta jak wiadomo jest nadrzedna mysla przyswiecajaca calej prawicy.

a to ciekawe :hmm: czyli po twojemu Mussolini (ITA) , Franco (ESP) , Salazar (POR) , Tiso (SLO) , Pavelić (CRO) , Szalaszi (HUN) , Videla (ARG) - to wszystko byli liberałowie ? nie wydaje mi się.

crolick
15-10-2003, 01:13
panstwo totalitarne o jakim pisali arendt, brzezinski a takze i adorno, jest z definicji sprzeczne z idea liberalna, a ta jak wiadomo jest nadrzedna mysla przyswiecajaca calej prawicy.

a to ciekawe :hmm: czyli po twojemu Mussolini (ITA) , Franco (ESP) , Salazar (POR) , Tiso (SLO) , Pavelić (CRO) , Szalaszi (HUN) , Videla (ARG) - to wszystko byli liberałowie ? nie wydaje mi się.

ehh pesto czytaj dokladnie :/

jaksa
15-10-2003, 01:24
Misiek88 - więc jesteś prawicowcem, i partia Hitlera Cię nie pociąga, jako daleka od Twych zasadniczych wyznań. Tak ?
Więc czemu nawet w nicku kierujesz w stosunku do Hitlera pozdrowienie ?
88 to HH, nie Hip-Hop, a Heil Hitler.
Nie mogę zrozumieć, jak przedstawiciele narodu gnębionego i mordowanego przez hitlerowców mogą Hitlera wielbić.

Skanda(L)
15-10-2003, 01:39
Sorry, jak sie komus nie podoba rasizm i skrajna prawica - jego wybor. Ten post byl adresowany do zainteresowanych, wiec cala reszte serdecznie zegnam.

szkoda ze ja nie moge ciebie pozegnac i tych twoich szali. a mody zamiast zamknac ten temat to jeszcze zamawiaja te szaliki(mozna by to zrobic na priv). dla mnie to nie jest normalne zeby ***** reklamowac i popierac rasizm na tym
forum. tematow chuliganskich nie wolno poruszac ale takie gowno jest ok???
ja mam swoje zdanie polityczne i co do niektoych narodow itd. ale przeciez nie mozna dopuscic do takich rzeczy na tym forum. przynajmniej takie jest moje zdanie. ale chyba tylko moje.

MaxyM
15-10-2003, 07:05
Łysy napisał, że dyskusja nie ma sensu. Tak jak Skandalowi nie podoba mi się ten temat ale jestem też za wolnością słowa. Póki dyskusja toczy się w sposób kulturalny nie będę tego tematu kasował.
Chciałem zwrócić uwagę, że temat jest o szalach i przestańcie jeden drugiego przekonywać, bo to nie ma sensu.

P.S.

Jeden mod zamówił - nie mody.

Beny
15-10-2003, 08:53
Tak jak napisał Łysolek, MaxyM i Skanda(l) rozmowy w temacie o szalikach nie miały sensu. Podobnie tematy o NS itp. tam jak pisze Łysolek nie powinnym mieć miejsca na forum kibicowskim, bo są tematem kontrowersyjnym.

Crolick piszesz, że "no fajnie ze uważasz ze to prawica, tylko uzasadnij to zamiast walic lewicowy belkot" - może i fajnie dla Ciebie, ale wydaje mi się, że uzasadniłem dlaczego dla mnie NS to prawica :look:. Jeśli Tobie to nie pasuje to nie nazywaj tego "lewicowym bełkotem", bo mogą to być czyjeś poglądy, które jako normalnie myślący człowiek powinieneś szanować, mimo że są niezgodne z Twoimi, albo wydają Ci się owym bełkotem.

A na koniec jeszcze jedno Misiek pisze o "mocno" prawicowych szaliczkach - projektów nie widziałem, ale ciekawi mnie jakie tam będą symbole. Pesto napisał, że "3. co do szali : naprawdę niektórzy się rozminęli z przeznaczeniem Miejsce swastyki jest w Chorzowie." Rozumiem, że chodzi o te szaliki. Czyli jak "mocno prawicowe" i swastyka w jednym. Przecież swastyka, oprócz wcześniejszych znaczeń, na świecie kojarzy się z NS. No to jak to jest "prawicowe" szaliki ze swastyką, związaną z NS, który tak jak niektórzy argumentują (maja tą przewagę, że sobie studiowali np. politologię) był lewicowy (socjalny). To ja może jestem za głupi na to, aby zrozumieć. Wybaczcie jestem tylko człowiekiem, ale postaram zapoznać się z właściwą literaura, m. in . z częścią tej polecanej przez Crolicka, aby lepiej poznać temat. Ale myślę, że wątpię abym zmienił swoje poglądy. A jeśli ktoś nazywa je "bełkotem" to jest to jego problem.

Dalszej dyskusji z mojej strony nie będzie, ani tu ani w innym temacie o podobnej treści. Każdy z nas ma swoje racje i niemożliwością jest przekonanie drugiej strony.

Ale szkoda, że takie szaliki pojawią się na naszym stadionie. To nie jest miejsce na takie manifestacje. Mam nadzieję, że ich właściciele nie ściągną na siebie kłopotów poprzez upublicznianie np. symboli faszystowskich. A jeśli tak, to sami będą sobie winni.

Jeszcze raz napiszę - z mojej strony EOD, ale z niecierpliwością czekam na kolejny zarzut o "lewicowy bełkot"... Poczytam sobie.

Foxx
15-10-2003, 10:40
Ja się też się - oczywiście - podporządkuję decyzjom modów (chociaż uważam, że taka dyskusja - z Benym - byłaby interesująca).

Dodam jednak, że jeżeli takie szaliki (swastyka, SS, cyferki oznaczające HH) miałyby się pokazać na trybunach klubu "miasta krwawego", które pod tą symboliką próbowano wyrżnąć i zrównać z ziemią, byłaby to straszna kicha i obciach nie do zmazania. Macie bogatą symbolikę POLSKIEGO nacjonalizmu przedwojennego... Nie rozumiem...

Dla mnie oczywiście również EOT.

ems
15-10-2003, 12:46
Jeszcze raz napiszę - z mojej strony EOD, ale z niecierpliwością czekam na kolejny zarzut o "lewicowy bełkot"... Poczytam sobie.

nie wiem czy lewicowy ale ciezko Cie zrozumiec :P

Łysolek
15-10-2003, 13:23
***** przestańcie rozmywać , temat jest o szalach a nie o poglądach :/

Misiek88
15-10-2003, 17:35
Widze ze do niektorych normalne argumenty nie trafiaja... Juz wczesniej napisalem, ze ten post jest dla zainteresowanych szalikami, a nie do prowadzenia politycznych dyskusji. Jesli ktos jest zainteresowany moze otrzymac wstepny projekcik i powiedziec co o nim mysli (jak na razie sa zainteresowani, dodam wielu...). A mnie najbardziej ciekawi skad wziely sie te wypowiedzi o swastykach, skoro ich autorzy projektu nie widzieli, a moze wiedza wiecej ode mnie i juz znaja gotowy produkt. A co do mojej ksywki (Misiek88) niech kolega (ciekawe czyj?) Jaksa sie laskawie od...czepi, bo nie mam ochoty sie ze wszystkiego tlumaczyc...

szczepan
15-10-2003, 19:47
DOKLADNIE MISIEK88 ZALOZYL TEMAT O SZALACH CHCECIE GADAC O POGLADAC TO ZAKLADAC NOWY TEMAT!

~ps
tak jak Stone uwazam ze pojawianie sie na Legii symboli ktore byly uzywane przez organizacje/panstwa/ideologie ktore chcialy zniszczyc to miasto jest chore...

Skanda(L)
15-10-2003, 19:48
mi tez chodzi jak najbardziej o szale. i tutaj nie powinno byc platformy zeby ropowszechniac tego typu gadzety. powinno to sie zwalczac jak najbardziej. duzo jest tutaj forumowiczow w wieku 12-16 lat i nie powinno sie im ulatwiac dostepu. kto chce niech sobie nosi dla mnie to sobie nawet moze wytatuowac 88 na czole jak mu sie podoba jego sprawa ale niech ci ludzi nie szukaja "nowych kolegow" na tym forum. a co do dyskusji o lewicy i prawicy to przeciez dyskutowac sobie mozna(w hyde parku) jak jest to dyskusja na jako takim poziomie. dla mnie to koniec w tym temacie.

PS. tlumaczyc z nicku to ty sie juz nie musisz bo wszystko jasne!

Adis
15-10-2003, 21:51
...

Łysolek
15-10-2003, 21:53
Łysolek albo misiek, mozecie wkleic tu ten projekt, bo mi na @ cos nie chodzi :(
sorry ale chyba autor nie chciałby oficjalnej publikacji szala przed jego wydaniem :>

Adis
15-10-2003, 22:23
...

Misiek88
15-10-2003, 22:40
Skandal, jeszcze pare tego typu "wycieczek" w moja strone, a bedziemy musieli sie spotkac przy okazji meczu. Ja sie nikogo z was o poglady nie pytam, wiec uprzejmie prosze 3 metry w bok od mojej osoby. A to, ze jestem rasista wcale nie musi oznacza braku patriotyzmu. Daj boze zeby choc czesc z was miala okazje wykazac sie swoja polskoscia w takim samym stopniu jak ja, pomieszkajcie kilka lat w obcym srodowisku, chodzcie do tamtejszej szkoly i badzcie dalej tacy chardzi... Dlatego skonczcie te swoje glupie gadki o nacjonalizmie, faszyzmie itd. Nie jestem nazista, ale czesto lubie ogladac szok jaki pewne symbole wywoluja u ludzi waszego pokroju... 88!!!!

Misiek88
15-10-2003, 23:37
Koncze tego posta, bo moge stac sie niegrzeczny, a nie lubie dawac sie prowokowac. Pozdrawiam wszystkich internetowych "wojownikow"...

szczepan
15-10-2003, 23:41
Lysolek, MaxyM kasujcie wszystkie posty oprocz pierwszego i koniec zabawy :/

a swoja droga do tych ktorzy tutaj dyskutuja to czy tak naprawde wiecie od czego wziela sie nazwa faszyzm... i jakie byly jego poczatki?

Sharn
16-10-2003, 00:16
Właśnie, na kija (sorry Kiju) te głupie napinanie? Ja kupie szalik jak go zobaczę i określę że jest to szalik dla mnie. Tak powinna wygladać typowy post w tym temacie. A o genezie, historii i celach narodowo-socjalistycznych gdzie indziej... :/
Ja jestem narodowym demokratą. Viva Dmowski! ;)

MaxyM
16-10-2003, 06:48
::o::

DOŚĆ!

Macie adres maila - kto zainteresowany - niech piszę do Miśka na mail.

Inne posty będą kasowane.

Adis
16-10-2003, 13:15
...

turi
19-10-2003, 09:32
mi tez chodzi jak najbardziej o szale. i tutaj nie powinno byc platformy zeby ropowszechniac tego typu gadzety. powinno to sie zwalczac jak najbardziej. duzo jest tutaj forumowiczow w wieku 12-16 lat i nie powinno sie im ulatwiac dostepu. kto chce niech sobie nosi dla mnie to sobie nawet moze wytatuowac 88 na czole jak mu sie podoba jego sprawa ale niech ci ludzi nie szukaja "nowych kolegow" na tym forum. a co do dyskusji o lewicy i prawicy to przeciez dyskutowac sobie mozna(w hyde parku) jak jest to dyskusja na jako takim poziomie. dla mnie to koniec w tym temacie.

PS. tlumaczyc z nicku to ty sie juz nie musisz bo wszystko jasne!]

100 % poparcia

Grzywa
20-10-2003, 14:32
Lysolek, MaxyM kasujcie wszystkie posty oprocz pierwszego i koniec zabawy :/

a swoja droga do tych ktorzy tutaj dyskutuja to czy tak naprawde wiecie od czego wziela sie nazwa faszyzm... i jakie byly jego poczatki?

Śmieszny jesteś w pierwszej części posta piszesz żeby zakończyć rozmowę i wykasować wszystkie posty a później zadajesz pytanie które rozmowę znowu może rozwinąć no i jak zadajesz to chyba oczekujesz odpowiedzi... wiec kasowanie postów stoi tutaj w konflikcie z tym. 8)

Ps. A może mi by ktoś wysłał ten projekcik '8 ? :> (Grzywa44@o2.pl) Może bym się zdecydował :lol: a za pobraniem też można? :] Czy musze do Warszawy specjalnie przejeżdżać 8) ?

Norbas
21-10-2003, 02:13
a czy równolegle do szali pojawi się na Legii nowa, mocno prawicowa flaga??