PDA

Zobacz pełną wersję : Felieton o Legii

Erazmus
11-10-2003, 10:52
Na stronie www.fanslask.prv.pl w dziale Świat Kiboli WKS możecie przeczytać felieton pod tytułem " Jest mi wstyd, lecz lubię Legię"

- Wstyd się do tego przyznać, że jako kibic Śląska... lubię Legię. Wiem, że to niepoprawne, lecz tak właśnie jest - twierdzi jeden ze starszych, nie jeżdżących kibiców wrocławskiego klubu. Wypytywany na okoliczność zaszczepienia się na tą przypadłość odpowiedział:
- W Warszawie publika potrafiła wytworzyć...

Pozdrawiam

C@mo
11-10-2003, 12:36
Male pytanjko?

Jak tam u was sytuacja Czy schetyna odbuduje wam team, czy tylko na szumnych zapowiedziach sie skonczylo. Bo glupiotroche zeby takie City jak Wroclaw nie mialo 1ligi.

Siekier
11-10-2003, 14:40
ja osobiście nie mam nic do Śląska ! są kluby które lubie , które szanuje , które są mi obojętne i w końcu kluby dla których nie mam szacunku ! Śląsk należy do tej drugiej grupy czyli mają u mnie szacunek ! Wiedzą na czym polega kibicowanie (mają ładne barwy :> )! I umieją się zachować (wpuszczenie nas na ich sektor po kolejnej bezsensownej karze nałożonej na nas przez PZPN). Nie wiem czy powinno być mi wstyd za to ale wiem że tak na pewno nie jest ! W końcu każdy ma prawo do własnego zdania ! e(L)o

Erazmus
11-10-2003, 22:02
Jeśli chodzi o odbudowę klubu przez Schetyne to na razie nie widać nikogo innego , kto mógłby przywrócić Śląskowi jego dawny blask. Widać małą poprawę . Sytuacja finansowa może nie jest wspaniała ale piłkarze nie narzekają że nie mają co włożyć do garków , jak to miało miejsce kilka miesięcy temu , gdy z hukiem polecieliśmy do III ligi. Atmosfera w drużynie jest wspaniala a piłkarze wspólnie z piłkarzami cieszą się z każdej zdobytej bramki.

Jeśli chodzi o Legie większość kibiców Śląska, których ja znam ma szacunek do Was za świetne ultras oraz dobre liczby wyjazdowe. Ja sam darze was sporą sympatią choć bardzo mi jest smutno że kilka tygodni po tym jak odwiedziliśmy Warszawę i śpiewaliście nam ŚLĄSK SZACUNEK zostaliśmy nieciekawie potraktowani wracając z Olsztyna ...

Siekier
11-10-2003, 23:38
Jeśli chodzi o odbudowę klubu przez Schetyne to na razie nie widać nikogo innego , kto mógłby przywrócić Śląskowi jego dawny blask. Widać małą poprawę . Sytuacja finansowa może nie jest wspaniała ale piłkarze nie narzekają że nie mają co włożyć do garków , jak to miało miejsce kilka miesięcy temu , gdy z hukiem polecieliśmy do III ligi. Atmosfera w drużynie jest wspaniala a piłkarze wspólnie z piłkarzami cieszą się z każdej zdobytej bramki. Jeśli chodzi o Legie większość kibiców Śląska, których ja znam ma szacunek do Was za świetne ultras oraz dobre liczby wyjazdowe. Ja sam darze was sporą sympatią choć bardzo mi jest smutno że kilka tygodni po tym jak odwiedziliśmy Warszawę i śpiewaliście nam ŚLĄSK SZACUNEK zostaliśmy nieciekawie potraktowani wracając z Olsztyna ...

heh to ciekawe :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sharn
12-10-2003, 00:54
Co do Śląska to ja mam doswiadczenia bardzo pozytywne. Kiedyś po meczu normalnie sobie wyszliśmy na ulicę, a jeden z Wrocławian zabrał nas na browary. Starzy zresztą też sobie piwkowali razem. Jak nas odprowadzali na dworzec poznałem też Lechię (szacunek) i Wisłę. Niestety kolega z Krakowa to taki palant, że nawet ziomki chcieli go lać. W całej tej zgodzie najmniej potrzebna jest Wisła. Życzę Śląskowi i Lechii szybkich awansów i powrotu na swoje miejsce. :)

Erazmus
12-10-2003, 03:44
Jeśli chodzi o odbudowę klubu przez Schetyne to na razie nie widać nikogo innego , kto mógłby przywrócić Śląskowi jego dawny blask. Widać małą poprawę . Sytuacja finansowa może nie jest wspaniała ale piłkarze nie narzekają że nie mają co włożyć do garków , jak to miało miejsce kilka miesięcy temu , gdy z hukiem polecieliśmy do III ligi. Atmosfera w drużynie jest wspaniala a piłkarze wspólnie z piłkarzami cieszą się z każdej zdobytej bramki. Jeśli chodzi o Legie większość kibiców Śląska, których ja znam ma szacunek do Was za świetne ultras oraz dobre liczby wyjazdowe. Ja sam darze was sporą sympatią choć bardzo mi jest smutno że kilka tygodni po tym jak odwiedziliśmy Warszawę i śpiewaliście nam ŚLĄSK SZACUNEK zostaliśmy nieciekawie potraktowani wracając z Olsztyna ...

heh to ciekawe :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Przynajmniej jedna osoba czyta ze zrozumieniem ;-) cieszą się oczywiście z kibicami np . wskakując na płot ...

Pozdrawiam

Yevaud
12-10-2003, 09:37
Śląsk trochę mnie drażnił, jak grał tam Leszek Pisz.
Zamiast sie od mistrz uczyć, to tam próbowali z niego zrobić jakiegoś harpagona.

Co do Lechii to żyuczę jej także dobrze. Choćby po to, żeby była przeciwwaga na Pomorzu dla Arki, której jakoś wyjątkowo nie lubie. Chyba tylko Lecha Poznań lubię mniej niż Arkę.

Grzywa
13-10-2003, 10:33
W całej tej zgodzie najmniej potrzebna jest Wisła.

Przepraszamy... 8) Specjalnie dla ciebie żeby zrobić ci przyjemność zrywamy trójprzymierze :+: :> ;)

Co do Legii oraz Śląska i Lechii wiem że w Gdańsku szczególnie przez starszych fanów Legia jest dażona bardzo dużą sympatią... a i wśród młodych jest dużo osób które lubią Legie... w Wrocławiu za to wydaje mi sie że Legia jest kibicą Śląska objętna ale przeważnie odnoszą się do niej bez żadnej wrogości a nawet z lekką sympatią (jeżeli się myle prosze mnie poprawić) i Legia ani do Śląska ani do Lechii nic niema z tego co wiem i dużo razy spotkałem sie akurat na necie z stwierdzeniami Legionistów że szkoda że ta Wisła... :)
Ale nie ważne...
Życze Śląskowi i Lechii by jak najszybciej zawitały w szeregi II a później i I ligi... jak narazie wszystko jest na dobrej drodze bo Lechia jest liderem IV Ligi a Śląsk vice III... i coś mi się wydaje że wszystko rozstrzygnie się w 21 kolejce...
A ty Sharn wiesz że jeżeli życzysz szybkiego awans to to odbędzie się kosztem Zagłębia Sosnowiec? :] :cheesy:

Trzej Królowie Wielkich Miast:
ŚLĄSK
WISEŁKA
LECHIA GDAŃSK

Kempes
13-10-2003, 13:48
Najpierw wchodzi Sosnowiec ,a zaraz potem cała reszta 8)

;)

ems
13-10-2003, 13:56

Przepraszamy... 8) Specjalnie dla ciebie żeby zrobić ci przyjemność zrywamy trójprzymierze :+: :> ;)

Co do Legii oraz Śląska i Lechii wiem że w Gdańsku szczególnie przez starszych fanów Legia jest dażona bardzo dużą sympatią... a i wśród młodych jest dużo osób które lubią Legie... w Wrocławiu za to wydaje mi sie że Legia jest kibicą Śląska objętna ale przeważnie odnoszą się do niej bez żadnej wrogości a nawet z lekką sympatią (jeżeli się myle prosze mnie poprawić) i Legia ani do Śląska ani do Lechii nic niema z tego co wiem i dużo razy spotkałem sie akurat na necie z stwierdzeniami Legionistów że szkoda że ta Wisła... :)
Ale nie ważne...
Życze Śląskowi i Lechii by jak najszybciej zawitały w szeregi II a później i I ligi... jak narazie wszystko jest na dobrej drodze bo Lechia jest liderem IV Ligi a Śląsk vice III... i coś mi się wydaje że wszystko rozstrzygnie się w 21 kolejce...
A ty Sharn wiesz że jeżeli życzysz szybkiego awans to to odbędzie się kosztem Zagłębia Sosnowiec? :] :cheesy:

ŚLĄSK
WISEŁKA
LECHIA GDAŃSK

teraz w III lidze sa baraze

Sharn
15-10-2003, 23:27

Ale nie ważne...

ŚLĄSK
WISEŁKA
LECHIA GDAŃSK

Wiesz, to nie tylko moje zdanie, ale też niektórych kibiców Śląska których poznałem... :]

Joker
16-10-2003, 00:01
Śląsk i Lechie Gdańsk naprawde lubie. Macie duze tradycje i dobrych kibiców. Poza tym BARWY (co jest dla mnie bardzo wazne, m.in. dlatego lubie tez Celtic i Sporting Lizbona) bardzo podobne do Legijnych. WKS dodatkowo klu wojskowy jak Legia. Dlatego czuje do was sympatie. Wracajcie szybko do 1 ligi, choc kibicowsko na pewno juz w niej jestescie. zawsze jakos zywiłem do was duzy szacunek. podobnie moi znajomi. Pozdro ;) ;) ;) ;)

Sharn
16-10-2003, 00:52
Jeszcze o kasie. We Wrocku dzieje się coś niedobrego ogólnie. Jak czekałem ostatnio przejazdem na pociąg poznałem miłą dziewczynę i z jej opisu uwarunkowań bytowych wynika, że jast tam źle. Wrocław, Wrocław trzymaj sie! 8)

Grzywa
20-10-2003, 13:46

Ale nie ważne...

ŚLĄSK
WISEŁKA
LECHIA GDAŃSK

Wiesz, to nie tylko moje zdanie, ale też niektórych kibiców Śląska których poznałem... :]

Wiem nigdy nie będzie tak że wszyscy się będą lubić znam też na Wiśle jedną osobę która Śląska akurat nie lubi... ale to jednostki. I u was przecież jest tak że i w Szczecinie są ludzie którzy Legii nie lubią a i w Warszawie są osoby które za Pogonią nie przepadają ale czy to ma jakieś większe znaczenie? Poza tym Wisła odnosi sukcesy jest promowana przez TV i na każdym kroku jest coś o Wiśle... przez niektórych ludzi Wisła widziana jest przez pryzmat odpustowych kibiców Telefoniki i jestem wstanie zrozumieć przez to niechęć do Wisły... tylko potem jest problem z argumentacją tej niechęci (Mam tak samo z Małyszem gościa nie lubię a za co? 8o to już inna sprawa). W Polsce zawsze jest tak że nie lubi się tego któremu się udało zresztą powinniście o tym coś wiedzieć... :)

Pesto
21-10-2003, 00:51
Co do Śląska , to najbardziej nie lubi Lecha i Arki , potem Odry Opole i Zagłębia Lubin (ale to już nie ta "półka"). Z Legią mieli kiedyś całkiem dobrą zgodę.

Nie będę oryginalny - Śląsk zasługuje na I ligę , a Polar to śmieszne gówno.

aaa , jak ktoś twierdzi , że we Wrocławiu jest ciężko , to co powiedzieć o Wałbrzychu ? :fu: :fu: :help: swoją drogą - orientuje się ktoś , co zostało z tamtejszych klubów ? Górnika to chyba już 3 razy rozwiązywali , Zagłębie to samo :hmm:

Jastrząb
21-10-2003, 12:25
Co do Śląska , to najbardziej nie lubi Lecha i Arki , potem Odry Opole i Zagłębia Lubin (ale to już nie ta "półka"). Z Legią mieli kiedyś całkiem dobrą zgodę.

Nie będę oryginalny - Śląsk zasługuje na I ligę , a Polar to śmieszne gówno.

aaa , jak ktoś twierdzi , że we Wrocławiu jest ciężko , to co powiedzieć o Wałbrzychu ? :fu: :fu: :help: swoją drogą - orientuje się ktoś , co zostało z tamtejszych klubów ? Górnika to chyba już 3 razy rozwiązywali , Zagłębie to samo :hmm:

Ale Górnik Wałbrzych chyba gdzieś jeszcze gra???

Raffi
21-10-2003, 12:41
Teraz jest Górnik/Zagłębie, zaczynali od zera i właśnie awansowali do okręgówki (u nich to 5. liga) i są coraz bliżej awansu do 4. ligi (prowadzą aktualnie).
Pod względem kibicowskim nastąpiła tam chyba zawieszenie broni (czy wręcz współpraca) między kibicami obu klubów. Przyznam się, że za Górnikiem ("Górnik to potęga - do kopania węgla!")nie przepadałem, za to Zagłębie było mi obojętne :]