PDA

Zobacz pełną wersję : Film o Deynie

Afgan
08-10-2003, 08:31
15 października o godzinie 19:35 na antenie TVP 2 zostanie wyemitowany film dokumentalny o Kazimierzu Deynie. Ze względu na to, że jest to emisja pomiędzy dwoma meczami może się zdażyć, że w przypadku przedłużającego się pierwszego meczu film nie zostanie wyemitowany. Wtedy kolejnym terminem ma być 1 listopada o godz. 13:20.
"Film opowiada o najwybitniejszym polskim piłkarzu – Kazimierzu Deynie. Rozmowy z bliskimi osobami (rodziną, kolegami z boiska, trenerami) oraz kibicami młodego pokolenia, dla których Deyna jest legendą, są wzbogacone licznymi materiałami archiwalnymi. Film pokazuje człowieka, którego sukcesy przeplatały się z porażkami – zarówno w sporcie, jak i życiu prywatnym. Rozmówcy mówią o Deynie jako bohaterze polskiej piłki, nie przemilczają jednak tematów drażliwych. Film dokumentalny "Deyna" odbiega od standardów przedstawiania znanych postaci. Nie jest tylko "pomnikiem" na cześć legendarnego piłkarza, ale przede wszystkim jest opowieścią o człowieku, którego życie składało się z tylu sukcesów, co i problemów." - mówią autorzy.

Autor: Woytek

:+: :+: :+:

Beny
08-10-2003, 08:42
Bardzo ładnie, tylko kogoś pogieło z terminem rezerwowym (który przecież jest prawdopodobny), 1 listopada o 13:20! Nie wie, jak inni, ale ja o tej porze będę się pewnie bujał od jednego cmentarza do drugiego. 8)

Mini
08-10-2003, 09:08
Bardzo ładnie, tylko kogoś pogieło z terminem rezerwowym (który przecież jest prawdopodobny), 1 listopada o 13:20! Nie wie, jak inni, ale ja o tej porze będę się pewnie bujał od jednego cmentarza do drugiego. 8)

ja ze względu na tych innych 1 siedze w domu (z uwagi na bezpieczeństwo mojego smochodu-wiadomo że niekórzy wtedy jedyny raz w roku wyciągają fure z garażu i niesamowity tłok ktorego nie lubie bo to w końcu chwila refleksji zadumy i spokoju a nie ludzi skaczących sobie po głowach) i po cmentarzach jeżdżę tydzień wcześniej albo tydzien później.też jest sporo narodu ale zdecydowanie mniej.

Beny
08-10-2003, 09:16
ja ze względu na tych innych 1 siedze w domu (z uwagi na bezpieczeństwo mojego smochodu-wiadomo że niekórzy wtedy jedyny raz w roku wyciągają fure z garażu i niesamowity tłok ktorego nie lubie bo to w końcu chwila refleksji zadumy i spokoju a nie ludzi skaczących sobie po głowach) i po cmentarzach jeżdżę tydzień wcześniej albo tydzien później.też jest sporo narodu ale zdecydowanie mniej.

W sumie racja, tylko niestety u mnie w rodzinnym domu jest tradycja odwiedzania cmentarzy 1.11., tydzien wcześniej to jeździmy posprzątać na grobach.
A co do komunikacji to prawdziwy hardcore jest w autobusach... 8-

Mini
08-10-2003, 10:29

na szczęście nie miałem pzyjemności

Beny
08-10-2003, 10:40

na szczęście nie miałem pzyjemności

Twoje szczęście... ;)

Franz
08-10-2003, 20:41
Z przyjemnością obejrzę ten film. A jeżeli nie macie nic przeciwko, to skopiuje ten temat na Forum Zagłębia aby więcej osób wiedziało o edycji tego filmu.

szczepan
13-10-2003, 22:06
przypominam '8 :+:

Joker
15-10-2003, 19:12
Bardzo fajny film!! Kaziu byłes, jestes, i bedziesz wielki!!! Na zawsze w naszych sercach!!! :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+:

Ce
15-10-2003, 19:17
dużo gości. ciekawie przedstawiona historia Kazimierza Deyny.

jak ktos chce to mam nagrane na komputo hehe.

bemowiak
15-10-2003, 19:19
Film ciekawy, strasznie mnie wciągnoł. Oby więcej takich filmów a nie pokazywania piłki w złym świetle.

P.s: Ce ile ten film waży?

Aigel
15-10-2003, 19:24
Fajny film, nie wiedzialem ze Kaka byl takim podrywaczem :)
Szkoda tylko ze kolki nie pokazaly portertu Kazika z kartonow :hmm:

Wasil
15-10-2003, 19:32
Musiał być naprawdę Wielkim piłkarzem jeśli jego legenda pozostałą do dzisiejszych czasów.
:+: Kaziu Spoczywaj W Pokoju :+:

I jak tu szanować hanysów. :hmm:

Ce
15-10-2003, 19:33
Film ciekawy, strasznie mnie wciągnoł. Oby więcej takich filmów a nie pokazywania piłki w złym świetle.

P.s: Ce ile ten film waży?

nagrane mam chyba 34 minuty. bez kompresji coś koło 560 mb 8- hehe. dużo ale jakość dobra. jak przerobie do .avi to sporo mniej zajmie a jakość obrazu tylko troche sie pogorszy.

Skanda(L)
15-10-2003, 19:40
to przerob jak mozesz.bo inaczej 2 tygodnie bym sciagal ;) tak to chetnie sciagne!

NORBI
15-10-2003, 20:30
Ludzie zróbmy w końcu przynajmniej tablicę od nas kibiców.Nie czekajmy na działaczy.Proponuje" Wielką Zbiórkę Na Wielkiego Kazia"

Beny
15-10-2003, 20:42
Film moim zdaniem bardzo dobry, chociaż potraktowany trochę po macoszemu, ale rozumiem, że wynikało to z ograniczonego czasu, w którym był emitowany. Dobrze, że ukazano wypowiedzi wielu ludzi. Mierziła mnie trochę postać Szczepłka, ale to efekt jego artykułów w rzepie.

Mam nadzieję, że nowy stadion będzie imienia KAZIMIERZA DEYNY, jako Legionisty i najlepszego polskiego piłkarza w historii!

Aureliusz
15-10-2003, 21:00
Film moim zdaniem bardzo dobry, chociaż potraktowany trochę po macoszemu, ale rozumiem, że wynikało to z ograniczonego czasu, w którym był emitowany. Dobrze, że ukazano wypowiedzi wielu ludzi. Mierziła mnie trochę postać Szczepłka, ale to efekt jego artykułów w rzepie.

Mam nadzieję, że nowy stadion będzie imienia KAZIMIERZA DEYNY, jako Legionisty i najlepszego polskiego piłkarza w historii!
No mnie też Szczepłek wkurwiał niezależnie od tego, czy mówił prawdę, czy nie.
Trochę mało było zagrań i bramek Deyny, choć tych najważniejszych oczywiście nie zabrakło.
Ale w sumie była to esencja życia Kaki. Dużo o sporcie, dużo o życiu, dużo komentarzy, krótkie, stare wywiady z Deyną.
Naprawdę ładny film. Kto nie widział, niech żałuje.

Mrozik
15-10-2003, 21:07
Ale to co powiedział Aigel - zabrakło ujęcia z portretem z kartonów. TO najlepiej podsumowałoby cały film :)

Kempes
15-10-2003, 21:52
Dobrze ,że chociasz pokazali naszą flage z podobizną Kazika.

Widziałem ten moment już pare razy ale w przekroju tego filmu jak oglądałem te gwizdy po jego strzale z rogu , to normalnie ciśnienie mi sie podniosło na maksa :/

A ci z pociągu gdyby nie byli w TV to chyba by ostrzejszych słów użyli niż frajerzy 8)

film b.dobry choć szkoda ,że nie pokazali jego gry dla (L)

wymych
15-10-2003, 23:14
Film super kiedy my doczekamy następnego takiego kazia.Smutno mi sięzrobiło jak koleśstrzelił bramkęna Słąskim i zaczęli na niego gwizdać co za debilizm :/

Sharn
15-10-2003, 23:20
To nie byli "ci" z pociągu tylko np. ten po lewej to Wiktor B. z NL.
Pod koniec łezka mi sie w oku zakręciła. To był wspaniały piłkarz. te urywki z MŚ i siatki które zakładał. Balet... :+:

Hash jesteś gwiazdą :D

Keleborn
16-10-2003, 08:01

Nie ma innej możliwości. Tak musi być.

Mini
16-10-2003, 13:51
To nie byli "ci" z pociągu tylko np. ten po lewej to Wiktor B. z NL.
Pod koniec łezka mi sie w oku zakręciła. To był wspaniały piłkarz. te urywki z MŚ i siatki które zakładał. Balet... :+:

Hash jesteś gwiazdą :D

:) uciekał przed kamerą ale i tak go dorwali z profilu na pomoście :>

Walek_C.Z.K
16-10-2003, 18:28
Ja nigdy nie mialem mozliwosci obejrzenia na Żywo w akcji Kazika i bardzo tego żałuje, ale mimo to jak oglądałem ten film, to ciarki przechodziły po plecach. Coś niesamowitego.
Jak schodził z boiska na Śląskim i był wygwizdywany, to pomimo tego że nie urodziłem się w stolicy, byłem dumny że tutaj mieszkam i kibicuję Legii.
Kaziu, zawsze pozostaniesz w naszej pamięci !!!

yusta
16-10-2003, 21:30
Ma ktos może ten film nagrany i ma mozliwość przegrać go dla mnie?
Kurde nie miałam możliwości zobaczyć go wczoraj i jak czytam Wasze wrażenia to szlag mnie trafia :fu:

Beny
16-10-2003, 22:44
Ma ktos może ten film nagrany i ma mozliwość przegrać go dla mnie?
Kurde nie miałam możliwości zobaczyć go wczoraj i jak czytam Wasze wrażenia to szlag mnie trafia :fu:

Niejaki Ce chwalił się postów kilka wcześniej, że ma go na kompie, skoro ma to może zrzucić na CDR i wysłać kurierem... '8 ;)

Ce
16-10-2003, 22:59
Niejaki Ce

hehe ten sam co zawsze aaajt.

chwalił się postów kilka wcześniej,

noo. nienazwał bym tego chwaleniem sie... ale...

że ma go na kompie, skoro ma to może zrzucić na CDR i wysłać kurierem... '8 ;)

co racja to fakt. dla mnie nie problem (chyba) nagrać to na cd i na szybko sie ustawić.

_Bart
17-10-2003, 08:23
ja obejrzałem dopiero wczoraj i kurna mimo ze nigdy nie widziałem Kazika na Żywo to na koniec filmu sie popłakałem.
Jego duch jest w NAS

Creator
06-11-2003, 01:16
Dwa razy go jush w telewizorni puszczali,a ja za piewrszym razem i za drugim nie mogłem obejrzeć,bo mi cos wypadło wtedy!!!Ale żałuję..... :/

szczepan
06-11-2003, 22:48
film jest wart obejrzenia naprawde starajcie sie go dostac kazda mozliwa medota

domber
07-11-2003, 12:07
film naprawde fajny :) ale szkoda ze tak malo bylo o kibicach ktorzy pamietaja o Kaziku dlaczego nie pokazali kartonidy z meczu z Wisla :hmm:

minsk maz
09-11-2003, 21:56
dużo gości. ciekawie przedstawiona historia Kazimierza Deyny.

jak ktos chce to mam nagrane na komputo hehe.

jak by można było ... mój mejl dopel@op.pl
z góry bardzo dziękuje

domber
10-11-2003, 02:24
zeby czesciej takie materialy na tv byly

Luk@s
10-11-2003, 10:55
co racja to fakt. dla mnie nie problem (chyba) nagrać to na cd i na szybko sie ustawić.

a nie mozesz udostepnic go na DC czy czyms podobnym? bo tudziez bym chcial.

Szaser
12-11-2003, 16:22
Bardzo ciekawy i interesujący :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: