PDA

Zobacz pełną wersję : STOP dla budowy meczetu na Ochocie !

meraś
24-03-2010, 17:02
za nacjonalista.pl

Pikieta przeciwko budowie meczetu Bractwa
STOP ISLAMIZACJI EUROPY !

Meczet, który powstaje na warszawskiej Ochocie, ma wysokość sześciu pieter i jest wyposażony w tradycyjne wieże – minarety. Na budowę wyrazili zgodę warszawscy radni, poproszeni przez Ligę Muzułmańską RP. To organizacja powiązana z Bractwem Muzułmańskim, którego cele są sprzeczne z wartościami demokratycznych społeczeństw Europy.

Z tym, że jest to marsz organizowany przez Stowarzyszenie Europa Przyszłości, wie ktoś kto zasila ich szeregi ?

Pan Shat
24-03-2010, 17:06
ale kiedy?

Kowal244
24-03-2010, 17:10
pikieta W SOBOTĘ 27 marca O GODZINIE 12.00 przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

deszcz
24-03-2010, 17:26
A gdzie ten cały meczet ma stanąć?

rydzuuu
24-03-2010, 17:37
Przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

http://forum.legialive.pl/showpost.php?p=632589&postcount=2061

meraś
24-03-2010, 17:52
aha, jeżeli był już taki temat to najmocniej przepraszam :)

Mientah Warszawski
24-03-2010, 18:32
Jak ktoś jest niedowartościowany to każdy powód jest dobry by wyjść na ulicę i prostesować:)

meraś
24-03-2010, 18:44
dla Ciebie to przejaw braku własnej wartości, dla mnie wprost przeciwnie.

Mientah Warszawski
24-03-2010, 18:49
Rozumiem, że gdyby między minaretami rozciągnięto baner TESCO to już byś nie protestował?

Nazgul
24-03-2010, 19:11
Można przyjść z kebabem?

Pag
24-03-2010, 19:27
Ten temat wałkowany jest w necie, chyba z miesiąc. Zrobili to po cichu i tyle. Protest nic nie zdziała, może jedynie pokazać dezaprobatę społeczną. Media i tak to pokażą jak będą chciały (czyt. rasizm). Osobiście mi to się nie podoba, biorąc pod uwagę że meczety w mieście już istnieją. Właściwie nie wiem czy jest zapotrzebowanie na kolejny. Chyba nie.

Tutaj więcej na temat lokalizacji:

LveYPVdFDZw

Tutaj ciekawy wywiad:

Jh5_xAqijnY&feature=related

meraś
24-03-2010, 19:51
Rozumiem, że gdyby między minaretami rozciągnięto baner TESCO to już byś nie protestował?

Nie rozumiem co masz na myśli, rozwiń się jak możesz

Pag, konkretnie jeden, bodaj na Wilanowie, tak czy siak nie robi dla dla mnie żadnej różnicy.

karakan
24-03-2010, 19:59
Tu meczecik , tam meczecik i za 10 lat dzielniczka islamska i biadolenie , bo nie może saper do Abdula z psem wejść bez kapci , bo inaczej nie szanuje jego wartości i nie jest tolerancyjny.

No , ale Mientah by potem dzieciom mówił ,że ten saper to niedowartościowany jest.

me(L)u
24-03-2010, 20:02
No dobrze, ale dlaczego dopiero teraz ktoś się obudził, jak już jest pozamiatane? Wrzaski, które nic nie dadzą. Wolę pójść na rower w tym czasie.

meraś
24-03-2010, 20:08
Liberałem jest, daj mu spokój ;)

Mi powiedział o tym znajomy rano, żona natomiast oglądała w TV jakiś reportaż.

dlaczego dopiero teraz o tym mówią ?

Teraz już raczej musztarda po obiedzie, ale myślę, że w przypadku większej liczby osób zostałoby to zauważone... tak na przyszłośc :)

1 meczet, 2 meczety....to nie jest duży problem

Gorzej kiedy zaczną by stawiane na przedmieściach, w każdej dzielnicy - dla nich hajs to nie jest problem - postawią, tak na przyszłośc, na zapas, w nadzieji, że kiedyś i tak się tu zadomowią jak w całej Europie.

Nazgul
24-03-2010, 20:10
No dobrze, ale dlaczego dopiero teraz ktoś się obudził, jak już jest pozamiatane? Wrzaski, które nic nie dadzą. Wolę pójść na rower w tym czasie.

Dokladnie :) Właśnie dlatego pytałem czy można przyjść z kebabem :)

casual
24-03-2010, 20:26
Prof. Wolniewicz jak zwykle impulsywnie i emocjonalnie, ale tym razem bardzo trafnie.

Cieszy ton jakim zrugał Tuska :lol:

SPQR
24-03-2010, 20:45
Liberałem jest, daj mu spokój ;)

Mi powiedział o tym znajomy rano, żona natomiast oglądała w TV jakiś reportaż.

dlaczego dopiero teraz o tym mówią ?

Teraz już raczej musztarda po obiedzie, ale myślę, że w przypadku większej liczby osób zostałoby to zauważone... tak na przyszłośc :)

1 meczet, 2 meczety....to nie jest duży problem

Gorzej kiedy zaczną by stawiane na przedmieściach, w każdej dzielnicy - dla nich hajs to nie jest problem - postawią, tak na przyszłośc, na zapas, w nadzieji, że kiedyś i tak się tu zadomowią jak w całej Europie.

Spoko luz z tymi meczetami! Niech budują! Jak przyjdzie co do czego, to my Polacy mamy doświadczenie w rozbieraniu świątyń innowierców. W latach 20 XX wieku cerkwie, to może w latach 20 XXI wieku będziemy mieli meczety na tapecie :)

Mientah Warszawski
24-03-2010, 20:54
Nie rozumiem co masz na myśli, rozwiń się jak możesz

Pag, konkretnie jeden, bodaj na Wilanowie, tak czy siak nie robi dla dla mnie żadnej różnicy.

Jakby wybudowali Tesco w miejscu meczetu to każdemu byłoby to obojętne. Ale są tacy, którzy na hasło "meczet", "islam", "muzłumanin" reagują tak jakby w tejże chwili pod ich drzwiami stała al kaida...

Pers
24-03-2010, 21:02
Krzyżaków też sobie kiedyś ściągnęliśmy sami na własne życzenie. Co do tego że będziemy je rozbierać, to jeśli nawet to na pewno nie po dobroci. A tego raczej by nikt nie chciał.

casual
24-03-2010, 21:06
Mientah- podobnie jak Ty rozumowali Francuzi, podobnie Niemcy. Dzisiaj co mądrzejsi z nich bardzo żałują swojego postępowego rozumowania sprzed jakiegoś czasu. Dobrze by było, gdyby Polacy nie powielili błędów swoich zachodnich sąsiadów i Francuzów (ktorych akurat mi nie szkoda, zasłużyli na swój los). I tyle.

Na meczecie się zacznie. Dasz palec, a... Zupełnie jak z pedałami, którzy zaraz będa chcieli dzieci adoptować.

Argument z TESCO nie jest żadnym argumentem.

RG
24-03-2010, 21:08
To nie będzie meczet a a centrum kultury muzułmańskiej z "ichnią" kaplicą w kompleksie.
Tak słyszałem dzisiaj w TOK-FM. A oni raczej w takich sprawach się nie mylą :>

me(L)u
24-03-2010, 21:11
Jakby wybudowali Tesco w miejscu meczetu to każdemu byłoby to obojętne. Ale są tacy, którzy na hasło "meczet", "islam", "muzłumanin" reagują tak jakby w tejże chwili pod ich drzwiami stała al kaida...

I bardzo dobrze, że tak reagują, bo z lekcji historii mógłbyś się w szkole dowiedzieć, że to bardzo ekspansywna, niosąca inne wartości i styl życia kultura, która już nie raz próbowała opanować Europę, ale jak dotąd się nie udało. Właśnie dlatego, że nie byliśmy (my, Europejczycy, chrześcijanie) podobnymi Tobie pięknoduchami, dla których sklep, czy meczet to jeden ****.

karpen
24-03-2010, 21:19
Tak jak do dziś w łodzi stoją synagogi tak i w Warszawie będą stały meczety,GLOBALIZACJA i nic nie poradzisz.Najlepszym przykładem jest Francja lub Anglia która zgubiła już dawno swe wartości,A Polska nie od dziś uważana jest za gościnny kraj,także od nas zależy czy będzie tolerowane chodzenie w myckach na głowie,lub klękanie i modlitwa KORANU czy *** wie jak to zwą.Takie moje zdanie ale przed tym nei uciekniemy.

karakan
24-03-2010, 21:23
tak jest...schylmy się po mydło!

Pan Shat
24-03-2010, 21:24
nie uciekniemy, ale możemy opóźnić.

wkurwia mnie ta bierność ludzi, którzy mówią, że "przed tym nie uciekniemy". Trzeba zapierdalać i się starać, a nie narzekać.

karpen
24-03-2010, 21:24
To się schylaj ja nie zamierzam.

Pers
24-03-2010, 21:25
Polska nie od dziś uważana jest za gościnny kraj
Każda gościnność kiedyś się kończy.

karakan
24-03-2010, 21:26
To się schylaj ja nie zamierzam.

A to ciekawe , bo przekonujesz że to mydło już tam leży...

PeCe
24-03-2010, 21:32
nie uciekniemy, ale możemy opóźnić.

wkurwia mnie ta bierność ludzi, którzy mówią, że "przed tym nie uciekniemy". Trzeba zapierdalać i się starać, a nie narzekać.

I tym postem Shat pozamiatał. Tak jest ze wszystkim. Wszyscy marudzą pod nosem, że to i tamto złe, a potem na pikiecie przeciw feministkom jest 80 osób, a Antify, pedałów i feministek 4 razy więcej.
Żeby tylko tak nie było z EuroPride. Trzeba w takich sprawach dawać duży oddźwięk i aktywnie się sprzeciwiać, bo większości się nie podoba np. EuroPride, a jak jest już petycja, której wypełnienie zajmuje 15 sekund, to podpisało się na dzień dzisiejszy 3334 osoby w Polsce...

Edit: AK47, w większości się z Tobą zgadzam, że jest to spuścizna kolonializmu, ale nie tylko. Nadmierna tolerancja w polityce robi swoje. Swoją drogą ciekawe jakby to u nas wyglądało, gdyby w 1882 roku Stefanowi Szolcowi-Rogozińskiemu udało się założyć skrawek polskiego państwa (nie powiem kolonii, bo formalnie Polski nie było na mapie świata) w Kamerunie...

SPQR
24-03-2010, 21:32
Panowie pomijacie jeden ważny aspekt sprawy.

Murzyni i araby pojawili się w GB i Francji ponieważ były to imperia kolonialne i przez długie stulecia ruchały tychże arabów/murzynów w dupe, wyzyskując ich i bogacąc się na tym. Dlatego teraz niech się z nimi użerają.

Myśmy zysków z tego nie czerpali, więc nie mamy żadnego obowiązku ich tu przyjmować - tym bardziej, że kto jak kto, ale araby wogóle się nie asymilują. Wręcz przeciwnie, narzucają innym swoje obyczaje.

Dlatego trzeba z tą hołotą krótko - nie po to Sobieski skopał Turasom dupe pod Wiedniem, aby teraz nam tu meczety budowano. Jakiś skromny można pierdolnąć, ale pod warunkiem że będzie należał do organizacji tych "naszych" polskich muzułmanów - Tatarów lipkowskich czy jak im tam. Żadnej jebanej chałastry z Bliskiego Wschodu.

karpen
24-03-2010, 21:41

Ale ja się z tobą zgadzam.Bo fakt jest taki ŻE PRZED TYM NIE UCIEKNIEMY lecz można temu zapobiec!

wblekicienieba
24-03-2010, 21:46
Pewnie media stwierdzą, że jesteśmy krajem zacofanym i nie wiemy co to tolerancja. Ciekawe jak oni zareagowaliby na kościół katolicki w swoim kraj i to na dodatek w stolicy...

Magik2501
24-03-2010, 21:48
Tę pikietę organizują jacyś fani Izraela...tak gwoli ścisłości.

Ale zgadzam się, że z Shatem. Rozumiem, że ktoś nie chce babrać się w politykę - ale póki jest się młodym i ma trochę chęci (i czasu) można wpaść na pikietę/manifestację słuszną.
Na feministki co roku mało osób wpada, ale nie powiem - liczę na sporo osób z Legii na EuroPride. W końcu dewianci walczący o prawa adopcji dzieci będą szły ulicami WARSZAWY, z którą kibice Legii są utożsamiani.

CywiL
24-03-2010, 21:52

Nie wiem jak można uzyć tak idiotycznego porównania...:strach:

rolnik
24-03-2010, 22:28
Tak bez napinki: ile jest meczetów w Warszawie?

Edit: Cywil, nie działa :(

PeCe
24-03-2010, 23:20
http://pl.wikipedia.org/wiki/Meczet_w_Warszawie

1, w dodatku na ul. Wiertniczej :D:D:D

W Polsce są 4 wg wiki, w tv niedawno słyszałem bodajże, że 5.

Kre
24-03-2010, 23:32
Pewnie media stwierdzą, że jesteśmy krajem zacofanym i nie wiemy co to tolerancja. Ciekawe jak oni zareagowaliby na kościół katolicki w swoim kraj i to na dodatek w stolicy...

7:33 pierwszy filmik odpowiedź na Twoje pytanie

Mientah Warszawski
24-03-2010, 23:46
Nie wiem jak można uzyć tak idiotycznego porównania...:strach:

Ucinam swój udział w tej dyskusji, a dlaczego to rozkmiń sam;)

laukas
24-03-2010, 23:52
Na Wiertniczej jest mała sala do modlitwy (przerobiona ze zwykłego budynku mieszkalnego), w której nie mieszczą się wszyscy chętni. Na Ochocie ma stanąć centrum kultury muzułmańskiej, w której będzie m.in. sala do modlitwy. Rozładuje to na pewno ciasnotę panującą na Wiertniczej. Nie będzie to meczet z minaretami, z których nawoływałby muezzin.
W Warszawie mieszka kilka tysięcy muzułmanów - emigrantów, Tatarów, dyplomatów, handlowców i Polaków.
Jako ciekawostkę podam, że w Warszawie powstaje również Centrum Kultury Żydowskiej - kilkakrotnie większe (ponad 10 tys. m2) niż centrum muzułmańskie (3 tys m2).
http://www.faab.pl/projekty/Centrum_Kultury_Zydowskiej_5.html
Każdy chce mieć swoje miejsce w naszym wielokulturowym mieście.

W Damaszku, Stambule i Teheranie bywałem w kościołach chrześcijańskich, więc nie jest tam tak źle.

b.
25-03-2010, 01:18
Mientah to ogólnie toleruje wszelakie dewiacje i jak to kiedyś napisał jest 'konserwatywnym liberałem'.

Ja nie mam zamiaru pozwolić, aby z Polski zrobiono drugą Francję. Od czegoś zawsze się zaczyna. Daj palec, a wezmą rękę. Won z tym meczetem do Mekki czy innej Medyny.

legart
25-03-2010, 07:38
I tym postem Shat pozamiatał. Tak jest ze wszystkim. Wszyscy marudzą pod nosem, że to i tamto złe, a potem na pikiecie przeciw feministkom jest 80 osób, a Antify, pedałów i feministek 4 razy więcej.

No bo nie każdy lubi być gwiazdą milicyjnej ukrytej kamery. Albo wyłapać kilka lat za dostannie pałą od milicjanta....

Budyń
25-03-2010, 07:57
ku... brakuje wszędzie przedszkoli dla dzieciaków a tu meczet postawią :-/

dziś meczet tu, jutro tam...

MK
27-03-2010, 10:58
A co to ma do przedszkoli? Przecież nie miasto stawia meczet.

A co do imigarntów, to jeśli nie zwiększymy przyrostu naturalnego, a pewnie nie zwiększymy, to ktoś będzie musiał na nas pracować...

KBK
27-03-2010, 11:08
możliwe że będą to Ukraińcy

Fizi
28-03-2010, 22:19
Delikatnie rzecz ujmując wielkim sympatykiem islamu nie jestem, ale we wszystkim można dostrzec pozytywy:

jak się już turbanów najedzie i poczują już swoją moc, to najbardziej przejebane będą miały u nich liberalne vel lewackie tłumoki w wydaniu michnikoidalnym, feministycznym, pedalskim - tych dwóch systemów wartości i stylów życia połączyć po prostu się nie da

wyobrażacie sobie spotkanie parady równości z procesją islamskich fanatyków - miód na moje serce

więc , o ile rzeczywiście nie sposób tego zatrzymać, to w takim układzie:

Allahu Akbar , niech się pozabijają!

Budyń
29-03-2010, 11:02
A co to ma do przedszkoli? Przecież nie miasto stawia meczet.

ale w mieście stawiają.

bardziej tu odniosłem się do ogólnej koncepcji tego co jest miastu bardziej potrzebne wg mnie.

yossarian1916
29-03-2010, 11:09
Delikatnie rzecz ujmując wielkim sympatykiem islamu nie jestem, ale we wszystkim można dostrzec pozytywy:

jak się już turbanów najedzie i poczują już swoją moc, to najbardziej przejebane będą miały u nich liberalne vel lewackie tłumoki w wydaniu michnikoidalnym, feministycznym, pedalskim - tych dwóch systemów wartości i stylów życia połączyć po prostu się nie da

wyobrażacie sobie spotkanie parady równości z procesją islamskich fanatyków - miód na moje serce

więc , o ile rzeczywiście nie sposób tego zatrzymać, to w takim układzie:

Allahu Akbar , niech się pozabijają!

Ale zdajesz sobie sprawę ilu by musiało się ich zjechać? Bo Berlin z dzielnicami brudasów uchodzi za stolicę (jedną ze stolic?) sodomii, nie słychac by w Holandii pedzie się kryli, a tamliczba i tych i tych jest ogromna.
Michnika zaboleć moga jedynie odważne media, ale wtedy turasy musieliby je kontrolować, lub miec wpływ na ich linie. Since fiction:)

legart
29-03-2010, 11:19
Na Wiertniczej jest mała sala do modlitwy (przerobiona ze zwykłego budynku mieszkalnego), w której nie mieszczą się wszyscy chętni. Na Ochocie ma stanąć centrum kultury muzułmańskiej, w której będzie m.in. sala do modlitwy. Rozładuje to na pewno ciasnotę panującą na Wiertniczej. Nie będzie to meczet z minaretami, z których nawoływałby muezzin.
W Warszawie mieszka kilka tysięcy muzułmanów - emigrantów, Tatarów, dyplomatów, handlowców i Polaków.
Jako ciekawostkę podam, że w Warszawie powstaje również Centrum Kultury Żydowskiej - kilkakrotnie większe (ponad 10 tys. m2) niż centrum muzułmańskie (3 tys m2).
http://www.faab.pl/projekty/Centrum_Kultury_Zydowskiej_5.html
Każdy chce mieć swoje miejsce w naszym wielokulturowym mieście.

W Damaszku, Stambule i Teheranie bywałem w kościołach chrześcijańskich, więc nie jest tam tak źle.

Jak pokażesz mi kosciół chrześcijański najlepiej nowowybudowany w Rijadzie, Chartumie albo inszym Adenie to moze cofne swoje obiekcje.

Niedawno czytałem artykuł Terlikowskiego ze zachwalany przezemnie "tatarski" model islamu jest w Polsce a także Na Bałkanach w odwrocie. I juz polscy muzułmanie zaczynają sie szkolić np w Arabii Saudyjskiej...

SPQR
29-03-2010, 13:27
A co do imigarntów, to jeśli nie zwiększymy przyrostu naturalnego, a pewnie nie zwiększymy, to ktoś będzie musiał na nas pracować...

A widziałeś kiedyś pracującego Araba? :look: (poza kebabbudą)

Jak się kończy ściąganie wszelkiego rodzaju brudasów do swojego kraju, wiedzą już dobrze Francuzi, Niemcy czy Szwedzi. Jeśli któryś z Was myśli, że jakakolwiek integracja kolorowych jest możliwa to niech pojedzie na zachód i pójdzie do emigranckiej dzielnicy - przekonacie się co to prawdziwy rasizm.

Rękami do pracy tych fajfusów też nazywać nie można. No chyba że robienie hord małych brudasów uznamy jako formę pracy. W Szwecji mają ludzie już powoli dość utrzymywania zgraji śmierdzących nie robów - bo prawda jest taka, że araby to się pracą nie chańbią nigdzie i żyją z zasiłków. Ci nieliczni, którzy coś robią, to poza sprzedaż owoców i kebaby się nie wychylają.

Swoją drogą, ktoś czytał dzisiajszą Rzepę i artykuł o wizycie Merkel w Ankarze? Erdogan żąda, aby w Niemczech budowano WIĘCEJ meczetów i aby niemiecki rząd finansował TURECKIE gimnazja. Do tego samego dojdzie kiedyś u nas, jeśli zachowamy się jak tępe małpy (a tego by chciał michnik z kolegami) i skopiujemy błędy zachodu.

Założę się, że z tymi wszystkimijak arabami, czy czarnymi, w Europie będzie względny spokój jeszcze jakieś 10-30 lat, lub do momentu, aż skończy się zachodowi kasa na ich utrzymywanie. Kiedy przekroczymy ten punkt krytyczny, częściowo wrócimy się do średniowiecza. Znów zaczną się krwawe pogromy, noce kryształowe itp. itd. Nie zdziwię się, jak znów zaczną pracować tu i ówdzie piece... .
:joint:

Mam nadzieję, że dane mi będzie to zobaczyć (z wielką satysfakcją zresztą)

P.S A co do problemów demograficznych, to jest wielkim zwolennikiem zajebiście wysokiego bykowego. Nie chodzi tu o ograniczanie wolności itp., ale obecnie ludzi trzeba drastycznie zmotywować do prokreacji. Taka konieczności... .

legart
29-03-2010, 13:37
Lekarza Araba widziałem.....

Naguto
29-03-2010, 13:38
Dentysta to nie lekarz :lol2:

SPQR
29-03-2010, 13:39
Lekarza Araba widziałem.....

Ja i czarnego widziałem ... ale chyba te 2,5 mln Turasów w Germanii to nie sami lekarze, kebabowcy i sprzedawcy frukt! :lol3:

legart
29-03-2010, 13:43
Ja i czarnego widziałem ... ale chyba te 2,5 mln Turasów w Germanii to nie sami lekarze, kebabowcy i sprzedawcy frukt! :lol3:

Zdaje się że Niemce w latach sześcidziesiatych miały koncepta co by Turki u nich wywozili śmiecie, sprzątali ulice etc....

siekan
29-03-2010, 13:46
No i dożyli czasów, w których sami sprzątają ulice, wywożą śmieci etc Turkom.

RG
29-03-2010, 23:05
Do tego samego dojdzie kiedyś u nas, jeśli zachowamy się jak tępe małpy (a tego by chciał michnik z kolegami) i skopiujemy błędy zachodu.

Michnik raczej zwolennikiem islamizacji nie będzie. Dla niego to groźna konkurencja.
Co najwyżej może ugrać pare marnych punktów na "ksenofobiźmie" Polaków.

prowokator
30-03-2010, 00:02
Nie podzielam obaw części z Was.
Po pierwsze póki co naprawdę zalew imigrantów będących wyznawcami islamu nam nie grozi. Państwo polskie prowadzi restrykcyjną politykę imigracyjną. Jeśli chodzi o muzułmanów to wydaje mi się że najwięcej do nas przybywa ich z Czeczeni i są to uchodźcy. Większość z nich ma tu problemy i chcą albo wyjechać na Zachód albo po jakimś czasie wrócić do siebie. Niemożliwa jest w Polsce sytuacja jak we Francji, Niemczech, W.Brytanii czy Holandii gdzie Muzułmanie stanowią solidny procent społeczeństwa, mieszkają w dużych skupiskach, słabo się integrują, stoją kiepsko ekonomicznie i przy tym wszystkim niektórzy się jeszcze radykalizują poprzez swoją religię bądź budują swoją tożsamość wyłącznie wokół faktu, że są odrębną wobec "miejscowych" grupą. Pamiętajmy również o tym, że w Polsce wyznawcy islamu są obecni i to już od kilkuset lat (potomkowie Tatarów). Doskonale się przez ten czas zintegrowali, wtopili w folklor Podlasia i dla nikogo nie stanowią żadnego problemu. Wniosek taki że można dopuścić stopniową i rozsądną w skali imigrację oraz prowadzić mądrą politykę asymilacji napływowej ludności a większych napięć nie będzie. Poza tym nowy meczet w Warszawie nie wpłynie na ilość muzułmanów, ma służyć tym co już tu są (wiele z nich tymczasowo), a w ogóle pierwsze jego plany budowy istniały jeszcze za czasów II RP.

Po drugie dziwi mnie defetyzm niektórych i brak wiary w polskie społeczeństwo, jego tożsamość narodową i religijną. To że, do pewnego stopnia, tolerujemy obecność przedstawicieli innych narodów, religii wokół siebie nie znaczy, że automatycznie stracimy swoje korzenie i się zaraz np. "zapiszemy" do religii zupełnie obcej nam kulturowo. Spokojnie. Przede wszystkim patrzmy na siebie bez kompleksów a nie oglądajmy się z trwogą na innych. Pamiętajmy skąd jesteśmy, co przeszliśmy i co nas łączy, promujmy naszą kulturę, język i historię, rozwijajmy się konsekwentnie gospodarczo i cywilizacyjnie a nasz kraj będzie atrakcyjny dla innych a nie na odwrót.

Po trzecie czytałem wywiad z przewodniczącym Ligi Muzułmańskiej w RP, która buduje meczet i w mojej opinii w żadnym aspekcie tej rozmowy nie ma nic niepokojącego. Gdyby wszyscy muzułmanie mieli takie podejście, żylibyśmy naprawdę w lepszym świecie. Od razu zaznaczę, że wywiad ukazał się w GW, co dla niektórych może być z miejsca dyskwalifikujące

A na marginesie to meczet nie ma stać w historycznej części Warszawy, a w miejscu raczej mało przyjaznym (dworzec, wiadukt, rondo, wylotówka z miasta). Bryła dużo bardziej przypomina nowoczesny biurowiec a nie tradycyjną świątynię muzułmańską a specyficzny minaret kojarzy mi się z wieżą ...kościelną. Podsumowując - osobiście nie będzie mi przeszkadzał.

PS. A propos świątyń chrześcijańskich w krajach muzułmańskich to widziałem na własne oczy jedną w Dauha, stolicy Kataru a dla tych co nie wiedzą to państwa z nad zatoki Perskiej są najbardziej ze wszystkich arabskich fundamentalistyczne w interpretacji Koranu. Poza tym nie rozumiem dlaczego mamy "równać w dół" i iść za przykładem ignorantów.

aaaaaa
30-03-2010, 14:55
W obiektywny sposób przedstawiłeś swoje zdanie, ale moim zdaniem jesteś właśnie zbyt naiwny. Pamiętajmy, że nasze życie jest niczym w przypadku wieczności. Powstanie takiej świątyni uważam za kolejne "przełamanie" po którym cieżko będzie czegoś zakazać gdyż będzie punkt odniesienia właśnie w owych meczetach.
Pamiętaj też, że to idzie za kasę z Arabii Saudyjskiej i wogóle mało się mówi i pokazuje tych ludzi. Też oglądałem filmy o polskich muzułmanach i nie łykam zarzutów „powielania zasłyszanych interpretacji Koranu”. Wiem, że nie wszyscy muzułmanie to nastawieni na walkę fanatycy, ale w tym „nie wrzucaniu muzułmanów do jednego worka” lewacy i liberałowie zapędzili się w drugą stronę. Nagle okazuje się, że problem z Islamem nie istnieje…To zgubne. Nasza tolerancja umacnia terroryzm – może on łatwiej zapuścić w Europie korzenie.
Brak wiary w polskie społeczeństwo bierze się z tego, że jak się okazało walczyć potrafimy tylko o wolność gospodarczą. Po 1989 roku potencjał Solidarności upadł...I w lipcu mamy europride.
Chrześcijaństwo przechodzi kryzys, kilku idoli przejdzie na Islam bardziej niż Eldo go promując i meczety mogą sie zapełnić szybciej niż Ci się wydaje.

No bo nie każdy lubi być gwiazdą milicyjnej ukrytej kamery. Albo wyłapać kilka lat za dostannie pałą od milicjanta....

Heh, bardzo wygodne.
Byłem na kontrze przeciwko pedałom w Krakowie i też czułem się jak Britney Spears - flesz na fleszu. Ale wracając do auta spotkaliśmy fanów Wisły, któzy chodzili dwójkami z plecakami czy reklamówkami (z których wydobywał się charakterystyczny dla Krakowa dźwięk, heh :oczko: ) i pytali czy idziemy z nimi. Na samej manifie ich nie było.
Dla chcącego nic trudnego. A kiedy zbierze się nas wielu, ludzie ruszą dupę na to europride (póki co Arka wywiesiłą trans o meczecie - na KSP...) to nawet flesze nie będą nam straszne. Podobnie jak na meczu wyjazdowym.
To jest właśnie ta nasza cecha, której się obawiam...I przez którą przegramy. Niestety.

Mazi
30-03-2010, 15:45
Jak budować meczet, to tylko na Konwiktorskiej 6 ;)

karakan
30-03-2010, 16:40
Idealnie się zgrała sprawa meczetu w Warszawie z zamachami w Moskwie.

Ach te paranoje nietolerancyjnego pospólstwa!

casual
30-03-2010, 17:49
W ramach ciekawostki: Arka wywiesiła na meczu na K6 trans: STOP ISLAMIZACJI EUROPY.

karakan
30-03-2010, 19:55
Antifa wygrażała im pięściami?

;)

MK
31-03-2010, 14:00
Idealnie się zgrała sprawa meczetu w Warszawie z zamachami w Moskwie.

Ach te paranoje nietolerancyjnego pospólstwa!

Zamachy w Moskwie nie mają chyba żadnego podłoża religijnego o ile się nie mylę.

Nicpoń
01-04-2010, 08:39
Osobiście jestem przeciwny, natomiast wczoraj udało odbyć mi się ciekawą rozmowę z Jemeńczykiem mieszkającym w Polsce już ponad 10 lat. Typ jest bardzo zorientowany w strukturach islamu w naszym kraju, zna mnóstwo "ważnych "osób z tego środowiska itd.
Wnioski następujące:
- meczet w Warszawie osobom religijnym (islam) jest bardzo potrzebny i jako miejsce do modlitwy i jako pewne centrum skupiające społeczność - ten w Wilanowie jest po prostu za mały
- cała sprawa z budową jak i osoby zaangażowane w tą budowę z "tamtej" strony to jeden wielki wałek niemający z zasadniczymi i prawilnymi zasadami islamu nic wspólnego - firma inwestująca w meczet to ściema a kasę w interes wkładają bardzo podejrzane osoby
- w/g mojego rozmówcy skandalem pokazującym jak mało wspólnego z religia ma ta budowa był nieoficjalny "zakaz" na poinformowanie opinii publicznej o budowie przez króla Arabii Saudyjskiej podczas niedawnej wizyty w Warszawie

Koras(L)
01-04-2010, 12:04
Swoją drogą, ktoś czytał dzisiajszą Rzepę i artykuł o wizycie Merkel w Ankarze? Erdogan żąda, aby w Niemczech budowano WIĘCEJ meczetów i aby niemiecki rząd finansował TURECKIE gimnazja. Do tego samego dojdzie kiedyś u nas, jeśli zachowamy się jak tępe małpy (a tego by chciał michnik z kolegami) i skopiujemy błędy zachodu.

Nie wiem jak z gimnazjami, ale bedąc wczoraj w swojej byłej uczelni, zobaczyłem wiecej araboturasów i brudasek w chystach niz białych ludzi. Tak więc szkołę wyzszą juz w Polsce maja. Dzięki Bogu, ze juz ją skończyłem. Z tego co się zorientowałem na szybko to jakiś czas temu WSEI została wykupiona przez Turków i chcą zrobić z tego swoją uczelnię. Na maila od szkoły juz kilka wiadomosci dostałem w stylu "mówmy wszyscy jednym językiem - uczmy się tureckiego".

Zamachy w Moskwie nie mają chyba żadnego podłoża religijnego o ile się nie mylę.

- Jak wszyscy wiecie, 29 marca w Moskwie zostały przeprowadzone dwie operacje w celu zgładzenia niewiernych i żeby przesłać pozdrowienie Federalnej Służbie Bezpieczeństwa - powiedział Umarow w trwającym 4,5 minuty nagraniu.

raff
01-04-2010, 12:14
Z tego co się zorientowałem na szybko to jakiś czas temu WSEI została wykupiona przez Turków i chcą zrobić z tego swoją uczelnię. Na maila od szkoły juz kilka wiadomosci dostałem w stylu "mówmy wszyscy jednym językiem - uczmy się tureckiego".

Ta, WSEI należy do Turasów. Na ich hali mam treningi, w soboty jak oni mają zajęcia to naprawdę od groma Turków tam chodzi.

Nie wiem, czy cały ten Meridian Schools nie należy do Turków (coś takiego kiedyś usłyszałem).

MK
02-04-2010, 09:20
To, że Umarow stwierdził, że to walka z niewiernymi to jeszcze nic nie wyjaśnia. Powiedzmy sobie szczerze religia zwykle jest pretekstem, a ukrytym celem walka o władzę i materialne korzyści. Tym, którzy walczą bez względu na to czy są to terroryści, żołnierze czy powstańcy zawsze dodaje się mistycyzmu w postaci, albo religii, albo walki narodowo wyzwoleńczej, bo tylko dla takich rzeczy pozostaje im walczyć, szary bojownik za wiele nie korzysta na wojnie. A Czeczenom się nie dziwię, w Warszawie pewnie też nikt nie płakał jak bombardowali Drezno.

Maniek
07-04-2010, 16:35
nie wiem czy było:

http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY

:brawo:

PabloMag
07-04-2010, 16:45
Nie jestem zwolennikiem budowy meczetu i mimo, że będe tu pewnie w zdecydowanej mniejszości podobna wypowiedź polskiego profesora to raczej powód do wstydu niż do dumy.

arczi
07-04-2010, 18:41
Cóż, kwestia poglądów i umiejętności warzenia własnych ideałów oraz zagrożeń nań czyhających. Ja w postawie profesora dostrzegam starą dobrą szkołę sarmackiego pierdolnięcia w stół w chwili zagrożenia. Bez ceregieli i lansowanego europoprawnego delikutaśnego doboru słownictwa. Nie i basta. Szkoda, że tego typu jednostki są już na wymarciu.

aaaaaa
07-04-2010, 20:03
Dokładnie, gumowych Donaldów i tego typu polityków, "autorytetów" mam po dziurki w nosie. Dbają tylko o PR, o poparcie, o to by nie wyjść na nietolerancyjnego, a gdzieś w tym wszystkim zagubili poglądy (o ile wogóle je kiedys mieli)...
Niestety za sprawą społeczeństwa mamionego ramówką TVNu odebrany będzie raczej jako oszołom...Takie czasy.

casual
07-04-2010, 22:04
nie wiem czy było:

http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY

:brawo:

Było, było, ale mądrego to i drugi raz warto posłuchać. 100% poparcia tak dla tez Wolniewicza jak i dla stylu w jakim je wypowiada (w tej konkretnej sprawie nie dziwie się jego skrajnie emocjonalnej postawie).

SPQR
07-04-2010, 22:33
Szkoda tylko, że głos pana profesora zostanie zakrzyczany przez poprawnych politycznie pederastów.