PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy trener - Stefan Białas

Strony : [1] 2

Marek.Only
14-03-2010, 15:25
Podobno nie bylo planu awaryjnego na wypadek odkrycia glupoty glupiego Jasia, wiec zacznie sie serial z nowym szkoleniowcem. Wydaje mi sie ze sezon dokoncza z Magiera i Brychczym a w miedzyczasie beda rozmawiac z potencjalnymi kandydatami. Sytuacja jest o tyle korzystna ze wielu dziewczynom koncza sie kontrakty i nowa miotla bedzie mogla wskazac potencjalne wzmocnienia, taka swoista lista zyczen. Ciekaw jestem na kogo postawia, wg mnie Majewskie i inne Bialasy mozna wlozyc miedzy bajki. Najlepszy moment zeby sciagnac jakis autorytet na lawke z jakimis osiagnieciami, oby nie w stylu Bakero. Innego wyjscia z tego marazmu nie widze

Flip
14-03-2010, 15:28
Z trenerów rodzimych,tylko jedno nazwisko Ulatowski.Oprócz niego,nie widzę kandydata nad Wisłą.

Sprowadzić zamordystę pokroju Okuki,najlepiej z Bałkanów jakiegoś hardkorowca,z uczestnictwem w wojnie w CV.Koniec cackania się i głaskania po fiutach inaczej to ten cały cyrk będzie trwał,a towarzystwo wzajemnej adoracji wciąż wcinało będzie smakołyki.

Bold
14-03-2010, 15:36
Znając życie to nowym trenerem będzie Majewski.
Swoją drogą, jak to ***** jest możliwe że kilku piłkarzom jednocześnie kończą się kontrakty.:gupi:
Kto za to odpowiada? Przyjdzie koniec sezonu a na Łazienkowskiej obudzą się że nie mają nawet wyjściowej jedenastki i zacznie się łapanka. Oczywiście za tych kilku piłkarzy można by było wyciągnąć parę groszy no ale dziwnym zrządzeniem losu wszyscy będą dostępni za darmo, choć z taką grą co najwyżej zgłosi się po nich Biedroń.
-Kiedy w Legii będzie dobrze?
-Dobrze już było.

twarog1987
14-03-2010, 15:42
niech się kończą te kontrakty,po żadnym płakał nie będę,niech sobie darmozjady szukają innego frajera,bo dawno tak słabego zespołu u nas nie było,osobiście nie pamiętam by Legia grała taki antyfutbol,Urbanowi trzeba przyznać ,że przez te 3 lata spierdolił poziom tego zespołu koncertowo,niech teraz idzie zbawiać Zabrze:)

Marek.Only
14-03-2010, 15:44
Szczerze to jedynymi osobami z ktorymi powinni przedluzyc kontrakty to przede wszystkim Szalach no i Grzelak bo pomimo swojego kalectwa widac ze grac potrafi. W awaryjnych sytuacjach moze sie przydac. Za reszte to powinni nawet doplacic zeby ktokolwiek ich wzial

e(L)egion
14-03-2010, 15:46
Swoją drogą, jak to ***** jest możliwe że kilku piłkarzom jednocześnie kończą się kontrakty.:gupi:
Kto za to odpowiada? Przyjdzie koniec sezonu a na Łazienkowskiej obudzą się że nie mają nawet wyjściowej jedenastki i zacznie się łapanka. Oczywiście za tych kilku piłkarzy można by było wyciągnąć parę groszy no ale dziwnym zrządzeniem losu wszyscy będą dostępni za darmo, choć z taką grą co najwyżej zgłosi się po nich Biedroń.
-Kiedy w Legii będzie dobrze?
-Dobrze już było.
Z naszego punktu widzenia to chyba dobrze. Wyleci większa grupa na raz i będzie spokój. Z polskich trenerów to tak jak Filip napisał - tylko Ulatowski. Kadra tez musi zostać przewietrzona, ale to opowieśc na inny temat.

Nazgul
14-03-2010, 15:54
Z trenerów rodzimych,tylko jedno nazwisko Ulatowski.Oprócz niego,nie widzę kandydata nad Wisłą.

A ja - dwóch: Probierz i Lenczyk. Ale gdybym to byłą moja kasa i moja decyzja zrobił bym rewolucję w pionie sportowym i zatrudnił managera. Kogo? a to juz rzecz do ugadania. Mógłby być Vincente del Bosque :D :D :D

RG
14-03-2010, 15:58
A ja - dwóch: Probierz i Lenczyk.

Lenczyk w Legii?
LOL

Jego trenerski warsztat rowniez sobie cenie.

maciej_KO
14-03-2010, 16:02
Do końca sezonu dać zamordystę żeby pizdeczki płakały po treningach a po sezonie wypierdolić wszystkich (może Choto i Astiza zostawić) wziąć trenera z warsztatem i wizją, który od podstaw stworzy drużynę.
Tylko na to potrzebny jest hajs a tego Walter nie da... więc dalej będzie trener frajer, banda panienek z dyskotek i łamagów za darmo.

me(L)u
14-03-2010, 16:21
Mógłby być Vincente del Bosque :D :D :D

Ale już po wywalczeniu mistrzostwa świata, czy jeszcze przed? :D

Na razie będzie pewnie Jaaaaceeeeek Magieeeraaaaa. A jak Wisła zwolni Skorżę, to przyjdzie do nas.

SPQR
14-03-2010, 16:22
http://legia.com/www/index.php?akt=13579

Trzeciak złożył dymisję! :konfetti::konfetti:

Trenerem tymczasowym Białas.

Bold
14-03-2010, 16:24
:konfetti: :gwiazda: :brawo:

A my swoje: ITI **********!

rey
14-03-2010, 16:27
Miklas jełopie, może byś wziął przykład z byłego dyrektora sportowego i też złożył dymisję?

SPQR
14-03-2010, 16:29
Ciekawe czy Trzeciak ujął się honorem, co by było bardzo dziwne, czy go do złożenia dymisji zmuszono? :hmm:

GregorAE
14-03-2010, 16:33
Nie było w planach, ale w takim wypadku piwko będzie dzisiaj grane :)

Zdrowie Panowie J. i M.

arczi
14-03-2010, 16:34
Powodzenia Stefan.

daimler
14-03-2010, 16:39
Tylko, że Białas to taki dobry wujek jest. On ich za mordę nie złapie, a oni wejdą mu na głowę. Tego się boję... :/

Kamilos
14-03-2010, 16:43
Szczerze to jedynymi osobami z ktorymi powinni przedluzyc kontrakty to przede wszystkim Szalach no i Grzelak bo pomimo swojego kalectwa widac ze grac potrafi. W awaryjnych sytuacjach moze sie przydac. Za reszte to powinni nawet doplacic zeby ktokolwiek ich wzial

Nie przesadzaj Astiz Choto też się jeszcze przydadzą ;)

Naguto
14-03-2010, 16:44
cos czuje w gnatach ze to bedzie kasperczak

Nazgul
14-03-2010, 16:47
Ale już po wywalczeniu mistrzostwa świata, czy jeszcze przed? :D

Lepiej przed :D Po będzie droższy o kilka stówek :D :D :D

Kamilos
14-03-2010, 16:50
Zwolnienie Jana Urbana z funkcji pierwszego trenera Legii to nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła w klubie. Do dymisji podał się asystent Urbana, Jose Antonio Vicuna. Dymisję przyjęto. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, legia.com, nowym szkoleniowcem Legii został Stefan Białas. Już w poniedziałek poprowadzi trening zespołu. Jego umowa z warszawskim klubem ma obowiązywać do końca maja. Ponadto w związku z rezygnacją Mirosława Trzeciaka obowiązki Dyrektora Rozwoju Sportowego przejął Marek Jóźwiak.
No i oficjalnie Białas tymczasowym trenerem. Zobaczymy co z naszymi pajacami stworzy...

arczi
14-03-2010, 16:56
Kamilosie piętnasty... ogarniaj się waćpan bardziej

Ziel
14-03-2010, 17:36
Nie jest źle. Pamiętajcie, że mógł być "doktor:gwiazda:

el majoneze
14-03-2010, 17:57
A mi się pomysł z Białasem podoba. Pamiętam jego poprzednie "ratowanie". Było całkiem nieźle, a zwolnili go tylko dlatego, że słusznie IMO uznał, że wycieczka do Ameryki to kiepski pomysł na przygotowywanie się do ligi. Poza tym, jakby nie patrzeć, to legionista. Taki pełnym sercem, co to dla niego w Polsce liczy się tylko jeden klub. On nie zapyta "A co to jest Legia?". W naszych warunkach chorego klubu, to i tak dużo.

e(L)egion
14-03-2010, 18:03
Mimo fatalnej gry w ostatnich meczach, po tych roszadach patrzę z optymizmem na najbliższe mecze. Nie wiem ale po wywaleniu Urbana poczułem jakąś taką ulgę. Gorzej chyba być nie może, a być może Białas do nich jakoś dotrze. Może nie wszystko jeszcze stracone.....

Wieczny Turysta
14-03-2010, 18:10
Białasa witamy , urban dobrze że wypierdala , to samo cieciak, czuję ulgę.

Napiłbym się ale na cyklu jestem:rotfl:

Barwol
14-03-2010, 18:13
gdyby Urban zostal to chyba bym sie pochlastal szarym mydlem ... to co on prezentowal jako trener to gorzej jak aklasa

Bootleg
14-03-2010, 18:16
Ciekawi mnie tylko jak Białasa traktuje nasz "wspaniały" zarząd... czy jest to opcja tymczasowa czy może już bardziej na dłuższą perspektywę (z tego co doczytałem to narazie umowa do maja :hmm: , być moze jest jakaś klauzula o ewentualne przedłużenie, zresztą pozyjemy zobaczymy...) Na ta chwilę życzę powodzenia i "szybkiego" ogarnięcia sytuacji ;)

Romanov
14-03-2010, 19:05
nam potrzeba kogoś takiego jak Wdowczyk! młodego, charakternego.

Wojtek Kowalczyk!

rumun1990
14-03-2010, 19:06
Ciekawi mnie tylko jak Białasa traktuje nasz "wspaniały" zarząd... czy jest to opcja tymczasowa czy może już bardziej na dłuższą perspektywę (z tego co doczytałem to narazie umowa do maja :hmm: , być moze jest jakaś klauzula o ewentualne przedłużenie, zresztą pozyjemy zobaczymy...) Na ta chwilę życzę powodzenia i "szybkiego" ogarnięcia sytuacji ;)

Z tego co mówili w Lidze+Extra. To od czerwca chcą jakiegoś zagranicznego ściągnąć do Legii. Też teatr zarząd zwolnił Urbana przez telefon. Majewski nie chciał być tymczasowym, więc wybrali Białasa. Białas o tym że został trenerem dowiedział się od dziennikarzy. CYRK

casual
14-03-2010, 19:09
Całkiem pozytywny wybór chyba, przynajmniej "na papierze". No ale poczekajmy.

yossarian1916
14-03-2010, 19:15
Z tego co mówili w Lidze+Extra. To od czerwca chcą jakiegoś zagranicznego ściągnąć do Legii. Też teatr zarząd zwolnił Urbana przez telefon. Majewski nie chciał być tymczasowym, więc wybrali Białasa. Białas o tym że został trenerem dowiedział się od dziennikarzy. CYRK

Bakero wtedy powienien być już wolny:lol:

Pablos85
14-03-2010, 19:18
Mam sentyment do Stefana Białasa. Bardzo lubiłem jego Legię AD 1999, grała naprawdę fajną piłkę. Było mi bardzo szkoda, jak go wtedy zwolnili.

Białas, powodzenia. :hasao:

Flip
14-03-2010, 19:18
Bakero wtedy powienien być już wolny:lol:

Już widzę Miklasa na konferencji-"Postanowiliśmy kontynuować eksplorację kierunku hiszpanskiego"...

tylko_Legia_
14-03-2010, 19:48
Ja bym widział kogoś na tym miejscu kto miał by wpływ przede wszystkim na tych naszych pseudo grajków,z pomysłem na grę,charakternego.Myślę,że Wojtek Kowalczyk mógł by zostać trenerem Legii,może nawet konflikt by minął;).

żyła
14-03-2010, 20:12
może być Białas, jak już sporo osób pisało, to legionista, więc może chcoiaż trochę poprawi dbanie o dobre imie Klubu przez osoby będące w nim.
A ja widizałbym jako nowego trenera-Probierza. Ten człowiek z chujowych drużyn robi takie, które walczą, starają się i na warunki jakie mają, grają dobrze. Myślę, że potrafiłby z Legii zrobić dobrą drużynę, skoro ze słabych robi solidne ekipy

Tuzin
14-03-2010, 20:14
Ligę francuską w C+ komentuje OK.

Marek.Only
14-03-2010, 20:22

Obejrzyj ostatni wywiad z urbanem z oficjalki i jak masz mozliwosc to obejrzyj powtorke z Ligi+ Extra i wywiad z Bialasem to moze zauwazysz roznice miedzy plotami przekazywanymi przez dziennikarzy z Fucktu a tymi uzyskiwanymi ze zrodla...

siekan
14-03-2010, 20:25
Pełna zgoda z Żyła. Ja, również, z naszych rodzimych trenerów widziałbym Probierza. Chłop ma jaja, potrafi postawić na swoim, no i jednak coś tam o tej trenerce wie.

To wszystko jednak melodia przyszłości. Na razie szasnę dostał Białas i jeżeli ją wykorzysta to powinien zostać. Wiadomo, może i mało medialny, ale jak coś tam osiągnie to niech zostaje. Boję się jednak, że jego przygoda z Legią skończy się jakimś nieporozumieniem z zarządem i nie będzie mu dane nawet dokończyć obecnego sezonu.

gem
14-03-2010, 20:29
Białas w Lidze+ Extra "prezes do mnie zadzwonił i poinformował, że jestem nowym trenerem Legii" :|
A tak na marginesie: z zagranicy tylko jeden trener... CHOVANIEC!!!!

Marek.Only
14-03-2010, 20:29
Ja obstaje ze polski trener to jednak podejscie minimalistyczne... Kim jest Probierz? Co on osiagnal? 2 lata bez zwyciestwa na wyjezdzie... Badzmy powazni i wymagajmy wreszcie jakiejs jakosciowej zmiany, albo bedziemy sie paprac w tej ligowej gnojowicy

Chovancowi zona nie pozwala :D no chyba ze juz sie rozwiodl

Bialas dodal rowniez ze bardzo mu sie podobalo to ze KP najpierw rozwiazalo kontrakt z glupim Jasiem a dopiero sie z nim skontaktowano...

P.S. a Probierz to czasem nie chcial zima wiac do Zabrza?? Kolejny gornik nam potrzebny?? :D

Z.
14-03-2010, 21:15
Zycze powodzenia nowemu trenerowi.

--------------------------------------

Na normalny czas Białas jest idealny. Spełnia wszystkie moje wymagania. Na pewno nie będzie umniejszania sukcesów Legii. Poza tym, zawsze fajnie jak ktos kto gral tutaj w pilke dalej cos robi dla klubu. W koncu Galeria Sław zobowiązuje..

Martwi mnie tylko jak wytrzyma cisnienie zwiazane z protestem. Troche jak z Zielińskim. Super piłkarz, ale jak został trenerem to troche wspomnien i pogladów na jego osobe uciekło. Martwie się wiec, ze Białas rzuci pare niepotrzebnych zdań w wywiadach albo okaze zbyt wielka lojalenosc w stosunku do Mikiego.

Prawde mowiac, byc w takich czasach trenerem Legii to ciezka sprawa. Ale zdecydowanie wole, zeby to on zapisal sie w kronikach Legii jako ten, ktory zdobyl mistrza 2010 (ale poplynalem :D), ze jest to jego zasluga, a nie pilkarzy i zeby to on byl trenerem na debiucie na nowym stadionie, a nie jakis smieszny zagraniczny w stylu Leo czy Camacho.

gawron
14-03-2010, 21:28
Coś mi się widzi, że rozpoczyna się nowy nurt w Legii - nurt francuski (powiązania z żabojadami ma zarówno Jóźwiak jak i Białas).
Do tej pory mieliśmy nurty serbski (Okuka), brazylijski (Kubicki-Zieliński), hiszpański (Urban) oraz żydowski za Smudy :D.

karakan
14-03-2010, 21:58
się dzieje się! :prawi:

iniemamniejusz
14-03-2010, 22:11
Ja obstaje ze polski trener to jednak podejscie minimalistyczne... Kim jest Probierz? Co on osiagnal? 2 lata bez zwyciestwa na wyjezdzie... Badzmy powazni i wymagajmy wreszcie jakiejs jakosciowej zmiany, albo bedziemy sie paprac w tej ligowej gnojowicy

A wyniki Jagielloni Białystok oprócz tych wyjazdowych to kolega ogarnia?

Co do samego Białasa to już gorzej niż za Urbana raczej nie będzie, zanosi się na to, że łatwą pracę będzie miał.

IX14
14-03-2010, 22:22
Zobaczymy ,przynajmniej swój człowiek ,lecz ,patrząc na zmiany zarówno prezesa w 2007 czy dyrektora ''bezpiecznika'' były na gorsze. Urban zapewne radosny ,Górnik wygrał :)

Francais
14-03-2010, 23:55
Martwi mnie tylko jak wytrzyma cisnienie zwiazane z protestem. Troche jak z Zielińskim. Super piłkarz, ale jak został trenerem to troche wspomnien i pogladów na jego osobe uciekło. Martwie się wiec, ze Białas rzuci pare niepotrzebnych zdań w wywiadach albo okaze zbyt wielka lojalenosc w stosunku do Mikiego.

O tym samym pomyslalem jak przeczytalem o jego przyjsciu.Zaczal dobrze,dzis w Lidze + powiedzial ze jest Legionista i Legia jest dla niego najlepszym miejscem.Napewno na czysto mozna powiedziec ze po gorniczym Urbanie przyszedl czlowiek dla ktorego nasz klub cos znaczy i napewno nie robi tego tylko dla pieniedzy.

Z.
15-03-2010, 00:04
Tak, ale w tym samym wywiadzie starał się w pewnym momencie za wszelką cene przekonać, że prezes postąpił bardzo profesjonalnie z Urbanem i z nim. Zobaczymy jak wyjdzie, facet ma ponad 60 lat moze zupelnie inaczej patrzeć na wszystko..

U mnie ma duży kredyt zaufania. Az sam jestem w szoku jak duzy. Ciesze się z tej nomiacji.

e(L)egion
15-03-2010, 07:16
Tak, ale w tym samym wywiadzie starał się w pewnym momencie za wszelką cene przekonać, że prezes postąpił bardzo profesjonalnie z Urbanem i z nim.
Dajmy mu pracować i nie wymagajmy od niego od razu krytyki. Ja mam nadzieję że on właśnie ani razu nie wypowie się na temat konfliktu. Wiadomo że do końca sezonu nic się nie zmieni w kwestii konfliktu i ogólnych zachowań działaczy, wiec niech Białas się zajmie trenerką.

Jastrząb
15-03-2010, 08:22
Najważniejsze, że mamy za trenera człowieka, który Legię ma w sercu. A o to było ostatnimi czasy ciężko wśród zatrudnianych tu osób.

Orzeł
15-03-2010, 08:57
Tylko co z tego ze on ma Legie w sercu zmieni z faktem ze te pizdy piłkarskie beda chcialy grac przeciwko niemu tak jak teraz przeciwko Urbanowi? Powypierdalałbym ich na zbity pysk.

Marek.Only
15-03-2010, 09:03
A wyniki Jagielloni Białystok oprócz tych wyjazdowych to kolega ogarnia?

Bez przesady zadnej wielkiej pilki nie graja. Wyjac stamtad Frankowskiego i by sie moglo to posypac. Nie trafia do mnie ten argument. Urban tez niezle sobie radzil w meczach u siebie, smiem twierdzic ze nawet lepiej. 2 lata bez zwyciestwa w lidze na wyjezdzie z takimi tuzami jak piast gliwice, odra itd budzi raczej smiech niz szacunek. Probierz to taki trener wlasnie na Bialystok, nie na Legie

iniemamniejusz
15-03-2010, 09:26
Bez przesady zadnej wielkiej pilki nie graja. Wyjac stamtad Frankowskiego i by sie moglo to posypac. Nie trafia do mnie ten argument. Urban tez niezle sobie radzil w meczach u siebie, smiem twierdzic ze nawet lepiej. 2 lata bez zwyciestwa w lidze na wyjezdzie z takimi tuzami jak piast gliwice, odra itd budzi raczej smiech niz szacunek. Probierz to taki trener wlasnie na Bialystok, nie na Legie

Nie wiem jak to się ma do wyników osiąganych przez nas z tymi samymi tuzami.

Nazgul
15-03-2010, 09:33
Ledwie ogłoszono, że tymczasowym trenerem Legii został Stefan Białas a już w mediach pojawiają się spekulacje na temat tego, kto w czerwcu miałby go zastąpić. Przewijają się nazwiska Probierza (jestem za), Ulatowskiego (nie mam zdania, ale Bełchatów gra przyzwoicie) a dziś w Trójce padło nazwisko Kasperczak (apage...). Zastanawiam się - po co? A jeśli Białas dotrze do grajków i okaże się, że Legia to nie taka mizeria za jaką skutecznie stara się uchodzić od dwóch z góra lat? Dlaczego Białasa skreśla się już na starcie? Ja tam życzę mu jak najlepiej. Niech zdobędzie majstra a zarząd niech z nim w czerwcu przedłuży kontrakt jeśli zespół się przebudzi i wreszcie stanie się zespołem a nie grupą kilkunastu facetów robiących wrażenie, że się pierwszy raz na oczy widzą.

Czekam niecierpliwie na następny mecz...

Yevaud
15-03-2010, 10:23
Bialas moze dotrzec do grajkow, albo nie.

Zastanawiam sie jeszcze nad fenomenem Urbana.
Podobnio opierdzielal grajkow - mowil: Ja to gralem w pilke, a wy jestescie frajerzy.
No i takim frajerom potem jeszcze wolne dawal?

No raczej Bialas tego robic nie bedzie.
grajkowie powinni mocno sie wsluchowac w slowa Bialasa. Im powinno bardziej zalezec, przynajmniej teoretycznie. Jesli to o Urbanie to prawda, to problemow z wysluchaniem Bialasa grajkowie miec nie powinni.

Fajnie by bylo, gdyby Bialas dotarl tez do zarzadu. Jakos nie wierze w to, ze ITI sobie pojdzie. Ale moze ktos z wiekszym doswiadczeniem z autorytetem wieku dotrze do Waltera i wytlumaczy, ze fajnie jednak grac przy pelnych trybunach, ze zachowanie ochrony wobec ludzi jest niedopuszczalne i jeszcze pare tego typu spraw Walterowi przetlumaczy - to moze i ITI sie zmieni?

SPQR
15-03-2010, 10:28
ajnie by bylo, gdyby Bialas dotarl tez do zarzadu. Jakos nie wierze w to, ze ITI sobie pojdzie. Ale moze ktos z wiekszym doswiadczeniem z autorytetem wieku dotrze do Waltera i wytlumaczy, ze fajnie jednak grac przy pelnych trybunach, ze zachowanie ochrony wobec ludzi jest niedopuszczalne i jeszcze pare tego typu spraw Walterowi przetlumaczy - to moze i ITI sie zmieni?

Ja mam nadzieję, że Walter dojdzie do takiego wniosku sam, bez niczyjej pomocy. Powinien się jorgnąć, że skoro zarząd robił go w kakao z wynikami i poziomem sportowym, to tak samo jest w sprawie kontaktów z kibicami.

uho
15-03-2010, 12:31
Jeśli chodzi o Probierza to drugiego Urbana w Legii nam nie trzeba

http://www.weszlo.com/news/4518

Poza tym każdy polski trener tak samo jak każdy polski piłkarz grający w polskiej lidze to dno i 3 metry mułu. W Legii potrzeba kogoś z zagranicy Włoch, Niemiec, Holandii, Francji kogoś nie uwikłanego w żadne układy.:prawi:

iniemamniejusz
15-03-2010, 12:44
Poza tym każdy polski trener tak samo jak każdy polski piłkarz grający w polskiej lidze to dno i 3 metry mułu. W Legii potrzeba kogoś z zagranicy Włoch, Niemiec, Holandii, Francji kogoś nie uwikłanego w żadne układy.:prawi:

Leo!

arczi
15-03-2010, 14:07
Why?

Bootleg
15-03-2010, 14:26
For Money :hyhy:

b.
15-03-2010, 14:48
Nie specjalnie mi się widzi, że Białas odmienie oblicze Legii, ale to dobrze, bo im gorzej - tym lepiej :]

Po pierwsze tępy skrwysyn nie przygotował ich do sezonu. Po drugie wmawiał im przez 3 lata, że nie muszą wygrywać, pozwalał, żeby się opierdalali. Tego nie będzie tak łatwo zmienić. I po trzecie, ale najważniejsze, my potrzebujemy trenera, który będzie stosował metodę pięści, a nie marchewki. A wydaje się, że Białas będzie tą drugą metodę stosował.

siekan
15-03-2010, 14:57
Może i masz rację, ale jednak Białas jest stąd, jest związany z tym klubem, jak sam mówi to jego klub. W przeciwieństwie do Urbana, który pytał: "A co to jest ta Legia?". Wiadomo, że samo to nie uczyni, że te pizdeczki coś wreszcie zrozumieją i zaczną grać tak jak ten klub na to zasługuje. Ja przynajmniej wierze w to, że po części coś do tych wszystkich wyżelowanych łbów dotrze.

Teraz JA
15-03-2010, 15:03
z tego co mówi Białas, to Legia ma grać systemem 4-4-2 lub też 4-3-3. I trzymam go za słowo, bo o ile jestem w stanie zrozumieć grę z 1 napastnikiem np na Bułgarskiej czy Reymonta, to za ch**a nie mogłem zrozumieć, że z takimi Odrami czy Piastami i to na Ł3 graliśmy z 1 na szpicy.

siekan
15-03-2010, 15:15
Tak sobie myślę, że do tego 4-3-3 to Białas za bardzo nie ma wykonawców. No bo kto miałby niby grać w pierwszej formacji? Radović, Rybus? Nie nadają się, przynajmniej nie w takiej formie. Grzelak? Łamaga, która za chwilę dozna kontuzji (oby). Zresztą już kiedyś ktoś podobny grał na boku ataku i wszyscy widzieliśmy jak to wyglądało ;) Mięciel? Może i na środku ataku by się sprawdził, ale ma już swoje lata i różnie u niego z wytrzymałością, chociaż przykład Frankowskiego pokazuje, że wiek nie odgrywa w naszej lidze praktycznie żadnej roli. Ba, taki Frankowski czy Mięciel wydają się być lepiej przygotowani i wytrzymalsi od połowy tej słabiutkiej ligi. Dong? Może i by się nadał na grę obok Mięciela, ale też nikt nie wie na co go stać. Szansę jednak, i to poważną, powinien dostać. Szałachowski? Jak poprawi skuteczność to owszem i można go ustawiać na boku ataku. Nic jednak na siłę.

W pomocy może i jest większe pole manewru, ale tylko teoretycznie. Jest Iwański, który coś tam potrafi, jednak to co w tej chwili robi na boisku to jest śmiech na sali. Giza? Gra w Legii wyraźnie go przerosła. Jarza? Gdyby nie kontuzje to byłby to jeden z lepszych graczy w Legii, a tak to może być ciężko. W Bytomiu furory nie zrobił. Wiadomo grał na pozycji, na której dość długo nie występował, ale jednak wszędzie podaje się tak samo i tak samo walczy, a z tym w sobotę nie było najlepiej. Borysiuk? Młody, może i zdolny i to by było na tyle. Bez kogoś takiego jak Vuko nic z niego nie będzie. Smoliński? Ma dobre momenty, ale jest to gracz wybitnie ofensywny, a w ustawienie 4-3-3 pomocnik powinien też radzić sobie dobrze w destrukcji, To raz. Dwa - nikt nie wystawi w takim systemie dwóch ofensywnych pomocników.

Teraz JA
15-03-2010, 15:25
Można by spróbować zastosować wzór Barcelony. W środku ataku na szpicy Mięciel lub ewentualnie Grzelak/Dong. Prawo skrzydłowy-napastnik Rybus, zaś lewo skrzydłowy-napastnik Szałachowski. Za nimi dwaj rozgrywający- Iwański i Smoliński. Za ta dwójką DM- Jarza. Obrona to wiadomo- Rzeznik, Astiz, Choto, Wawrzyn. W ramach mieszania szyków u rywala, taki Mięciel zmieniał by się pozycjami z Szałachem w trakcie meczu (notabene sam zawsze jak grałem z kolegami na boisku szkolnym to lubiłem grać po lewej stronie skrzydła/ataku mimo tego, że jestem prawonożny. Gdy schodzi się do środka pola karnego, to wtedy ma się dobra nogę do strzału;))

Wiadomo, że wyćwiczenie tego wymagało by czasu, ale warto by spróbować. Bo gra z 1 napastnikiem gówno daje, Legia nie stoi w miejscu, tylko się cofa.

owca
15-03-2010, 16:26
Białas preferuje grę ofensywną, chce poprawić skuteczność. W Legii jest najlepsza obrona w lidze więc jeśli uda mu się poprawić grajków w ataku to może nie będzie źle!

PS
Kasperczak w Wiśle

Zdzisiek
15-03-2010, 16:59
"Nowy trener Legii liczy na wsparcie kibiców"

On się z choinki urwał, czy co ??? :gwizdze:

pewnie tak jak reszta pajacollachów:

tak, tak sledziłem na bieżąco wyniki, i wydarzenia na Legii,
a co ?, niema kibiców, ???
że co ???, bez dopingu ???!

i to jeszcze TVN (tfuuu), wrzuca te mierne ściemy i hasła

SPQR
15-03-2010, 17:56
Można by spróbować zastosować wzór Barcelony. W środku ataku na szpicy Mięciel lub ewentualnie Grzelak/Dong. Prawo skrzydłowy-napastnik Rybus, zaś lewo skrzydłowy-napastnik Szałachowski. Za nimi dwaj rozgrywający- Iwański i Smoliński. Za ta dwójką DM- Jarza. Obrona to wiadomo- Rzeznik, Astiz, Choto, Wawrzyn. W ramach mieszania szyków u rywala, taki Mięciel zmieniał by się pozycjami z Szałachem w trakcie meczu (notabene sam zawsze jak grałem z kolegami na boisku szkolnym to lubiłem grać po lewej stronie skrzydła/ataku mimo tego, że jestem prawonożny. Gdy schodzi się do środka pola karnego, to wtedy ma się dobra nogę do strzału;))

Wzór Barcelony to wprowadza za miedzą pewien Hiszpan \')
To zbyt skomplikowane dla polskich grajków.

Dla mnie to mogą grać i prymtywnym 3-5-2. Byle wyniki były.

me(L)u
15-03-2010, 18:16
On się z choinki urwał, czy co ??? :gwizdze:

A dlaczego? Osobiście uważam, że jakiś gest w stosunku do Białasa się należy. To jest człowiek od nas. Pasjonat, który Legię kocha. Skoro potrafiliśmy zarzucić hanysowi "słuchaj Urban, to dla ciebie", to Białasowi jesteśmy to zwyczajnie winni. Kwadrans dopingu lub inny gest poparcia naszej strony.

arczi
15-03-2010, 19:16
Nie mieszajmy zagadnień. Protest protestem, a Białas Białasem. Róbmy swoje i walczmy o trybuny, a Białas niech walczy z pizdeuszami. Nie ma co oczekiwać od niego (ja zresztą od nikogo tego nie wymagam) zrozumienia w naszych sprawach. To nasz problem, nie jego. Niech gada co chce. To z resztą oczywiste że chce dopingu. Bo co ma powiedzieć... Świetnie chłopaki. Protestujcie dalej! (?). Wyjątków robić dla niego też robić nikt nie zamierza, są sprawy ważne i ważne bardziej. Niech każdy w tym klubie zajmie się swoją działką.

PLX
15-03-2010, 19:18
A dlaczego? Osobiście uważam, że jakiś gest w stosunku do Białasa się należy. To jest człowiek od nas. Pasjonat, który Legię kocha. Skoro potrafiliśmy zarzucić hanysowi "słuchaj Urban, to dla ciebie", to Białasowi jesteśmy to zwyczajnie winni. Kwadrans dopingu lub inny gest poparcia naszej strony.

Melu, zgadzam się. Dla takiego człowieka warto zdobyć się na taki gest !

mort
15-03-2010, 19:19
Stefan Białas to mój ulubiony trener w historii Legii - byc może dlatego,że za cholernie niesłuszne uważałem jego zwolnienie.

Naprawdę cholernie chciałbym pomóc akurat temu facetowi,żeby mu się udało bo uważam, że na to zasługuje.

To mój kolejny prywatny powód do obrzydzenia wobec obecnych władz klubu. One mi bowiem powyższe uniemożliwiają.

Zdzisiek
15-03-2010, 19:45
Proszę nie spodziewać się żadnych rewolucji. Tej drużynie na pewno są jednak potrzebne pewne zmiany. Mam kilkadziesiąt godzin do pucharowego meczu z Ruchem. Na treningu zdążymy przećwiczyć jedynie kilka schematów. Chcę, żeby ten zespół zaczął grać bardziej ofensywnie. Na pewno będę chciał grać taktyką z dwoma napastnikami. Jeżeli dane będzie mi pracować dłużej, poważnie pomyślimy nad taktyką 1-4-3-3.

nareszcie ktoś, kto uwierzył w siłę ataku......
a nie obrony z ustawieniem 0-0-10-1

pablos
15-03-2010, 20:24
Cieszy mnie przyjście Białasa. Szkoda tylko, jak napisał mort, że okoliczności są takie a nie inne...

Co do charakteru i zasad wyznawanych przez pana Stefana w kontekście obecnej wojny przy Ł3, to nie sądzę aby "szedł on na pasku ITI" jak to było w przypadku Urbana. Swego czasu pokazał już, że potrafi się przeciwstawić zarządowi. Chodzi mi o sprawę z koszulką Kucharskiego po meczu z Widzewem w 1999. Czarek podarował ją znajomemu, za co później był ścigany przez Stachurskiego i Pietruszkę. Ci dwaj dali Białasowi do podpisu jakieś konfidenckie pismo na Kucharza. Białas ich olał.

me(L)u
15-03-2010, 20:26
Arczi, ale kto mówi o robieniu wyjątku? Przecież nie mam na myśli zawieszania protestu i normalnego dopingowania. Jeszcze niedawno narzekaliśmy, że w Legii nie pracuje nikt związany emocjonalnie z klubem. No to mamy w końcu kogoś takiego i moim zdaniem powinniśmy wykonać w stosunku do niego gest, że go wspieramy, chociaż nie możemy w pełni, bo mamy swoje sprawy do załatwienia. Coś takiego czyniliśmy pod adresem Urbana, a Białasowi powiemy "zajmij się pan swoimi sprawami"? Dla mnie to nie jest w porządku. No, ale ja mogę tylko wyrazić swoje zdanie ;)

arczi
15-03-2010, 20:27
No to odpowiem ci dyplomatycznie...
Kto chce, niech śpiewa. Pod lufą nikt nikogo przecież nie trzyma ;)

a-d-a-m
15-03-2010, 21:00
chciałem Stefana Białasa lub Drago Okukę... i jest jeden z nich...
i też mi cholernie szkoda, że nie dane mu będzie poczuć, przynajmniej na razie, jakim szacunkiem się cieszy u większości z nas...

SPQR
15-03-2010, 21:05
No to odpowiem ci dyplomatycznie...
Kto chce, niech śpiewa. Pod lufą nikt nikogo przecież nie trzyma ;)

Żeby śpiewać to może nie, ale wypadało by czasem Białasa pozdrowić.

Na zasadzie "Panie Stefanie Pan się nie boi, cała Żyleta za Panem stoi" ;)

kamilsson
16-03-2010, 13:07
Żeby śpiewać to może nie, ale wypadało by czasem Białasa pozdrowić.

Na zasadzie "Panie Stefanie Dziewulski Pan się nie boi, cała Żyleta za Panem stoi" ;)
Że co?? ;)

Cebek
19-03-2010, 14:04
"Białas: To będzie trudny mecz..."
Czyżby się zaczynało? Cieszy przynajmniej końcówka "...ale wygramy". Chciałoby się dopisać "no bo w końcu to jest Legia!" w nawiązaniu do słynnej wypowiedzi JU.

Wieczny Turysta
19-03-2010, 14:11
a ma mówić że łatwy ? jak te pizdeczki piłki nie potrafią prosto kopnąć :[
, chociaż wmawia im że wygrają.Do Białasa nie mam nic , niech czyni to co ma robić.

Cebek
19-03-2010, 14:15
Nie, nie musi mówić że łatwy, ale na Boga, cokolwiek byle nie "trudny mecz". Jestem już przewrażliwiony na to zdanie, ale może tylko na mnie to tak działa.

legart
19-03-2010, 15:03
Dajcie troche czasu Białasowi, z tego co pamiętam Okuka zaczął prace od serii 6 meczy bez zwycięstwa....

yossarian1916
19-03-2010, 15:05
I 3 porażki na start ligi:]

R.
19-03-2010, 15:28
Trudno mowic o latwym meczu jak sie przegrywa trzy spotkania z rzedu w fatalnym stylu...

Z.
19-03-2010, 17:11
I 3 porażki na start ligi:]

Dwie 8) potem 4-0 w Reichu.

karpen
19-03-2010, 18:36
Z tego co da się zauważyć na konferencjach,to to,że Białas mało medialny treneiro jest,ale na szczęście nie o to chodzi.Co do szans na MP to nie zostaje nic innego jak czekać na rozwój wydarzeń,pozostaje "kibicować" Białasowi by wyciągnął z tych patałachów jak najwięcej.

I teraz pytanie z mojej strony,czy to nie Białas właśnie,wraz z kilkoma piłkarzami kiedyś miał nie miłą konfrontacje z kibicami za odpuszczenie meczu?

Kamilos
19-03-2010, 20:45
W sobotę Legia zmierzy się ze Śląskiem. Kilkanaście miesięcy temu na meczu z wrocławianami miało miejsce pożegnanie Żylety. Na trybunach panowała wtedy wspaniała atmosfera. Od dłuższego czasu piłkarze Legii pozbawieni są dopingu, co ma związek z protestem kibiców wobec działaczy i właścicieli. Bartłomiej Grzelak wierzy, że powrót na Łazienkowską Stefana Białasa sprawi, że na trybuny wróci doping.

"Wszyscy w zespole wierzymy, że obecność Stefana Białasa wpłynie pozytywnie na kibiców oraz że doping wróci" - mówi w rozmowie z futbolnews.pl napastnik Legii.

Nadzieja matką głupich :popcorn:

Pag
19-03-2010, 21:58
Pogadaj z Wawrzyniakiem, on zna się na dopingu jak mało kto :lol2:

IX14
19-03-2010, 23:20
Strach u duupy to prośba o doping ,Choto i Szala mają wolne to wam pośpiewają. Łoch z Iławy was prosił?

mLr
20-03-2010, 01:26
Strach u duupy to prośba o doping ,Choto i Szala mają wolne to wam pośpiewają. Łoch z Iławy was prosił?

Choto?

Włóczykij
20-03-2010, 08:26
Czerwona kartka w meczu z Craxą.

twarog1987
20-03-2010, 08:35
tylko,że 2 mecze w których miał pauzować już były

Włóczykij
20-03-2010, 09:57
to nie wiedziałem :]

b.
20-03-2010, 12:02
Choto też nie zagra. Przynajmniej tak wczoraj w C+ mówili.

mLr
20-03-2010, 13:41
Choto też nie zagra. Przynajmniej tak wczoraj w C+ mówili.

Choto na boisku ;)

Nazgul
20-03-2010, 20:37
Dzisiejsze z weszlo:

http://www.weszlo.com/news/4687

Trudno mi się nie zgodzić...

Pag
20-03-2010, 20:47
http://www.weszlo.com/fotonews/1268698308_bialas-kopa.jpg

http://legia.com/www/index.php?zdj=1&dir=legia/2010-03-20&img=1004.JPG

Jeśli ten krawat jest szczęśliwy trzeba zmienić garderobę Panie trenerze.

lukasz9209
21-03-2010, 20:46
Bardzo sobie cenię Białasa, w końcu gość Legionista :yeah: z drugiej strony mi go szkoda, że musi pracować z takimi pizdami jak nasi kopacze :kurde:

b.
22-03-2010, 10:50
Grzelak przypomina hipochondryka

Hipochondria (zaburzenie hipochondryczne) - zaburzenie somatoformiczne, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby somatycznej.

Osoba cierpiąca na hipochondrię ujawnia uporczywe skargi somatyczne lub stale skupia uwagę na ich fizycznej naturze. Normalne czy banalne doznania lub przejawy są często interpretowane jako nienormalne i świadczące o chorobie, a uwaga skupiona jest zwykle na jednym czy dwóch narządach albo układach ciała.

Często występuje wyraźna depresja lub lęk.

Przyczyną powstawania zaburzenia jest egocentryczna lub narcystyczna orientacja. Historia dzieciństwa jest bogata w doświadczenia urazów psychicznych, łącznie z przemocą i nadużyciami seksualnymi.

:lol2:

PS. Wiem, że będę miał przejebane na Legii, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Yevaud
22-03-2010, 13:43
Hipochondria (zaburzenie hipochondryczne) - zaburzenie somatoformiczne, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby somatycznej.

Osoba cierpiąca na hipochondrię ujawnia uporczywe skargi somatyczne lub stale skupia uwagę na ich fizycznej naturze. Normalne czy banalne doznania lub przejawy są często interpretowane jako nienormalne i świadczące o chorobie, a uwaga skupiona jest zwykle na jednym czy dwóch narządach albo układach ciała.

Często występuje wyraźna depresja lub lęk.

Przyczyną powstawania zaburzenia jest egocentryczna lub narcystyczna orientacja. Historia dzieciństwa jest bogata w doświadczenia urazów psychicznych, łącznie z przemocą i nadużyciami seksualnymi. :lol2:

PS. Wiem, że będę miał przejebane na Legii, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Przychodzi hipochondryk do lekarza i zaczyna sie skarzyc:
-Panie doktorze. Jestem bardzo zaniepokojony. Wszyscy mowia, ze mnie zona zdrzadza, ale jakos nie widze, zeby mi rogi rosly.
Doktor na to:
-alez to tylko takie powiedzenie, ze rogi rosna!
- ufff. a juz sie balem, ze to niedobor wapnia...

w zasadzie moznaby mala trawestacje powyzszego dowcipu zrobic.

Przychodzi hipochondryk do lekarza i zaczyna sie skarzyc:
- Panie doktorze. Wszyscy mowia, ze gram, jak *****. Ale ogladalem pornola - kutasy sie szybciej ruszaj i maja lepsza kondycje.
Machowski na to:
- Bartus.... idz do domu.

Kenijczyk
23-03-2010, 18:07
dwa ciekawe fragmenty wywiadu z Białasem z dzisiejszej Piłki Noznej

Ma pan pomysł, co zrobić, by uzdrowić sytuację z kibicami?
- Pewnie, że mam. Grać dobrze, dostać się do eliminacji Ligi Mistrzów, mierzyć z dobrymi drużynami na nowym obiekcie. Wtedy ludzie przyjdą i będą dopingować zespół.
A jeśli chodzi o kibiców, to jestem zbudowany ich postawą w meczu ze Śląskiem. Na początku naprawdę mocno nas wspierali.

...

Ale Jakuba Wawrzyniaka od razu pan wyczuł i odsunął od składu w Chorzowie?
- Skądże znowu. Problem jest inny. W dwóch wiosennych meczach Kuba, choć nie grał na swojej pozycji, miał udział przy straconych bramkach. To po pierwsze. A po drugie - on śpi z Bartkiem Grzelakiem. :lol:

Co takiego?
- To znaczy mieszkają na zgrupowaniach w jednym pokoju. A Bartek w Chorzowie sie rozchorował, miał grypę i wysoką gorączkę.

Teraz JA
23-03-2010, 18:19
- Skądże znowu. Problem jest inny. W dwóch wiosennych meczach Kuba, choć nie grał na swojej pozycji, miał udział przy straconych bramkach. To po pierwsze. A po drugie - on śpi z Bartkiem Grzelakiem. :lol:

Stara miłość nie rdzewieje, w końcu znają się z Widzewa :lol2:

Kawa
23-03-2010, 20:27

I obaj lubią gorący i żywiołowy doping!

Q_(L)
23-03-2010, 20:40

- Skądże znowu. Problem jest inny. W dwóch wiosennych meczach Kuba, choć nie grał na swojej pozycji, miał udział przy straconych bramkach. To po pierwsze. A po drugie - on śpi z Bartkiem Grzelakiem
to może jest jednak dwóch pedałów (znaczy się gejów) a nie jeden "tajemniczy", o którym mówił biedroń

Z.
24-03-2010, 09:12
I Białas niestety stanał przed testem szybciej niz myslalem. Jezeli nie zrobi z tego afery, jezeli w Gdańsku zagraja grzelak i iwański to niestety będzie słabo..

Nazgul
24-03-2010, 11:09
I Białas niestety stanał przed testem szybciej niz myslalem. Jezeli nie zrobi z tego afery, jezeli w Gdańsku zagraja grzelak i iwański to niestety będzie słabo..

Już jest słabo. Jeśli prawdą jest, że Grzelak i Mięciel odmówili gry ze Śląskiem to obydwaj już nie powinni być zawodnikami Legii. O Iwańskim (poza jego "strefą") niczego nie wiem. Wychodzi na to, że miał racje ten, kto napisał ze znów się okaże, że świat składa się ze świętych krów i kozła ofiarnego (Urban) przy czym nie twierdzę, że Urban był bez winy.

Ja chcę Petrescu!!!

e(L)egion
24-03-2010, 12:00
Już jest słabo. Jeśli prawdą jest, że Grzelak i Mięciel odmówili gry ze Śląskiem to obydwaj już nie powinni być zawodnikami Legii. O Iwańskim (poza jego "strefą") niczego nie wiem. Wychodzi na to, że miał racje ten, kto napisał ze znów się okaże, że świat składa się ze świętych krów i kozła ofiarnego (Urban) przy czym nie twierdzę, że Urban był bez winy.

Ja chcę Petrescu!!!
Kim by nie był nowy trener trzeba wywalić też kilku zawodników pierwszego składu. Jak widać cześci z nich nie tylko brak zaangażowania ale i jakiejkolwiek sympatii do naszego klubu. Grzelakowi dziękujemy już teraz bo kończy mu się kontrakt, a Iwański powinien zostać jakoś "nakłoniony" do transferu na jakiś Cypr czy gdzieś indziej, bo też jest skończony, a jedyna przeszkoda to ten kontrakt. To samo co z Iwańskim trzeba zrobić z Radoviciem i Gizą. Zastanowić się trzeba nad pogonieniem Wawrzyniaka i wypożyczeniem gdzieś Borysiuka. Oby się tylko nie skończyło na tym że przyjdzie nowy trener a odejdzie tylko Grzelak i parę osób co siedzi głównie na ławce rezerwowych.

Nazgul
24-03-2010, 12:49
Kilku wywalić?

Kilku to ja bym zostawił: Astiza, Choto, Szałachowskiego, Chinyamę, Jarzę, Donga i może (może może może) Wawrzyniaka. Reszta wypad.

twarog1987
24-03-2010, 13:00
Astiz moim zdaniem się zmyje stąd po tym sezonie,zaciąg z Hiszpanii zniknął ,chłopina został sam ,a jego ostatnie występy dają do zrozumienia,że skoro już został sam bo Urbana i Kibu nie ma to sam też pewnie myśli o powrocie...,ale to akurat problem nie jest,mamy tego Jędrzejczyka w Koronie myślę,że to będzie kawał dobrego obrońcy,tym bardziej ,że w przeciwieństwie do Astiza potrafi grać przy stałych fragmentach gry

Marek.Only
24-03-2010, 13:54
Kilku wywalić?

Kilku to ja bym zostawił: Astiza, Choto, Szałachowskiego, Chinyamę, Jarzę, Donga i może (może może może) Wawrzyniaka. Reszta wypad.

bez kitu nie rozumiem tego kredytu zaufania jaki ma u niektorych ding dong. A Szalach sie skonczyl 2 lata temu nic z niego nie bedzie

SPQR
24-03-2010, 14:06
Ja proponuję wymieniać tych, którzy powinni zostać, mniej pisania będzie :lol3:

Szałachowi bym podziękował. Niestety po którejś z rzędu kontuzji chłopak się skończył.

Z obecnego składu, to zostać może ...Choto nikt poza nim :] Rybusa, Machnowskiego (bramkarza) Borysiuka i Żyrę można zostawić warunkowo, Donga będę po tej rundzie oceniał.

A wracając do tematu, czy Stefan powinien wystawiać Pana Katara i Pana Pączka w meczu z Lechią... . Nawet jeśli pojawią się w 11, nie ma co psioczyć na Białasa, bo jeśli ich nie wystawi, to kim ma grać? U nas zjawisko ławki rezerwowych nie istnieje. Jedyne co Białas może, i moim zdaniem powinien, to wyjebać tych kutasów do ME, i dokończyć sezon młodzieżą. Gorzej i tak być już nie może, a młodziki poczują trochę ligowego smrodu.. .

b.
24-03-2010, 14:15
Rybusa można zostawić

:o jak dla mnie to on jest pierwszy do wyjebania, zaraz za pączkiem i hipochondrykiem.

A zostawiłbym Astiza, może Choto ( ogólnie gra gorzej niż kiedyś i zdarzają mu się głupie błedy, ale jak na naszą ligę to i tak jest dobry ), ewentualnie mogliby zostać Rzeźniczak i Smoliński, może Borysiuk. A , no i Szałacha bym zostawił. Reszta WON.

No i w piątek test dla Stefana. Zobaczymy jak będzie.

siekan
24-03-2010, 14:18
Rzeźniczak zostać? On jako jeden z pierwszych powinien spierdala.ć jak najdalej

Yevaud
24-03-2010, 14:20
bez kitu nie rozumiem tego kredytu zaufania jaki ma u niektorych ding dong. A Szalach sie skonczyl 2 lata temu nic z niego nie bedzie

No coz/

Nie chcial Donga Urban. To naprawde bardzo dobra rekomendacja.

Szalach poniewaz byl wiecznie kontuzjowany zostal w najmniejszym stopniu skazony mysla szkoleniowa Urbana, wiec tez ma jeszcze szanse sie rozwinac.
Kiedys juz jeden napastnik po znacznie dluzszej kontuzji byl spisywany na straty. Grywal w Odrze Wodzislaw. Potem przyszedl do Legii i stal sie ulubiencem trybun.
Szalachowskiego bym nie skreslal pochopnie.

Jarzebowskiego, mimo glupiej wypowiedzi tez nie. Zaczyna u Bialasa grac. I mysle, ze bedzie gral z meczu na mecz lepiej. Jest zadziorny jak zaden z legionistow. I jak zaden inny potrafi grac glowa.

Choto powinien zostac.

Borysiuk ma tez jeszcze szanse sie podniesc.

Moze wszyscy beda rotfl-owac i lol-owac, ale i Kielbowicza bym zostawil (kazda druzyna musi miec maskotke). Moze Wawrzyniaka.

Uzupelnic to zawodnikami z ME i jazda. Coz zlego moze sie stac? 7 miejsce zamiast 5?

e(L)egion
24-03-2010, 14:21
. No i w piątek test dla Stefana. Zobaczymy jak będzie.
Znaczy się że jak wystawi Grzelaka lub Iwańskiego to Białas out?

b.
24-03-2010, 14:22
Rzeźniczak zostać? On jako jeden z pierwszych powinien spierdala.ć jak najdalej

Pijesz zapewne do tej jego wypowiedzi na FB. Fakt - dał do pieca, że nie widział nic złego w tym, że dostali wolne po Odrze i za to należy mu się wychowawczy liść.

Ale ogólnie mam wrażenie, że jeżeli komuś z tych kopaczy się coś chce, to najbardziej Rzeźnikowi. Zmienił się od czasów, kiedy płakał jak miał zjazd do szatni po czerwonej kartce, czytałem, że zdarza mu się zostawać po treningach czy pracować na siłce. Mam wrażenie, że przy dobrym trenerze i innym zespole on by się rozwinął na solidnego obrońcę.

edit:

Nie out, ale zobaczymy, czy liczy się z kibicami i potrafi ukarać gwiazdorów za chore akcje, czy tak jak Urban potrafi tylko lizać po fiutach.

Yevaud
24-03-2010, 14:25
Pijesz zapewne do tej jego wypowiedzi na FB. Fakt - dał do pieca, że nie widział nic złego w tym, że dostali wolne po Odrze i za to należy mu się wychowawczy liść.

Ale ogólnie mam wrażenie, że jeżeli komuś z tych kopaczy się coś chce, to najbardziej Rzeźnikowi. Zmienił się od czasów, kiedy płakał miał zjazd do szatni po czerwonej kartce, czytałem, że zdarza mu się zostawać po treningach czy pracować na siłce. Mam wrażenie, że przy dobrym trenerze i innym zespole on by się rozwinął na solidnego obrońcę.

Co jakis mecz ogladam to widze tez calkiem niezle rajdy Kuby (moze niezle w porownaniu z Radvocem, Kielbowicze, Wawrzyniakiem i Rybusem tylko, ale wyglada zdecydowanie najlepiej). Chlopak duzo biega a i zagrozenie pod bramka rywali stwarza.

Jakos mi mentalnie nie pasuje jednak do moich wyobrazen o Legii.

Ale coz - moze w innych okolicznosciach inaczej by sie zachowywal?

SPQR
24-03-2010, 14:27
:o jak dla mnie to on jest pierwszy do wyjebania, zaraz za pączkiem i hipochondrykiem.

A coś jednak parę razy pokazał, napewno spiździał, ale gdyby się za niego wziął taki Felix Magath i po zobaczeniu jego profilu na fotce kazał mu przeleciec się z hantlami parę kilosów, może byłby by z niego ludzie :lol3:

W każdym razie jeszcze młody jest.

A co do Rzeźnika, to może też zasługuje na kolejną szansę, ale... dla mnie to już nie jest talentem w wieku 25 lat :hipis:

siekan
24-03-2010, 14:28
Baciek to nawet nie chodzi o tą jego słynną fejsbukową wypowiedź. On zwyczajnie jest za krótki do tego klubu. Nie nadaję się i już. Zresztą, mało która z tych pizd się nadaje. Fakt, może i coś tam się rozwinął. Może i gra lepiej, ale nadal wygląda jakby miął się zaraz rozpłakać z byle powodu. Niech idzie sobie byle jak najdalej.

A co do tego kto mógłby zostać. To cóż Warszawiacy - Smoliński i Jarzębowski. Choto z Astizem, Jędrzejczyk, Szala, Borysiuk i Tejksiur. Reszta WYPIERDALA.Ć!

SPQR
24-03-2010, 14:30
Szala!

Błagam, Siekan, dziś nie 1 kwietnia :rotfl2:

siekan
24-03-2010, 14:33
Eee tam. Wolę oglądać walczącego i kłócącego się z przeciwnikami i sędziami Szalę niż płaczącego i mającego kupę w majtkach na widok większego od siebie rywala rzeźniczaka.

P.S. Tam ma wykrzyknika :foch:

rolnik
24-03-2010, 14:35
Błagam, Siekan, dziś nie 1 kwietnia :rotfl2:

Od Wojtka wara bo krew się będzie lać! :wkurzony:

SPQR
24-03-2010, 14:36
Ja to rozumiem, ale Wojtek poza walką to nic sobą nie reprezentuje :jezor: To, że jest jednym z "najmniej nie nadających się", nie czyni go "nadającym się" do gry w Legii. Do tego wiek już jego, mocno emerytalnym nazwać można.

Dlatego też bym Wojtusiowi podziękował. Dla Szali kwiaty, butelka Wyborowej i doswidanija!

wrc
24-03-2010, 14:37
Jak tak patrzę na Szalę to widzę w nim jakiś ostatni bastion normalności w tej zbieraninie panienek. Właśnie taki gość, który jak coś to wypierdoli komuś strzała w ryj, a nie będzie lamentować, że sędzie oszukuje.

b.
24-03-2010, 14:39
AK47 - ja o Rybusie mam takie samo zdanie jak Siekan o Rzeźniczaku. Mnie się to w głowie nie mieści, żeby w wieku 20 lat mieć konto na fotka.pl i pisać z napalonymi czternastkami. A poza tym pije desperadosa :lol:

Nie ma dryblingu, nie ma szybkości - jak na bocznego pomocnika to trochę blado.

PS. http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2iiv4ia&s=5

Marek.Only
24-03-2010, 15:39
Widze ze juz ogolne pier&*%#%$# sie zaczyna i jazda na wszystkich. To moze zamiast wypisywac kto out (bo to jest oczywiste) to moze zaproponujecie kto w zamian - w miare realne propozycje.

A co do Szali gdyby byl taki jak tu piszecie to by wzial takiego rybusa w obroty, ale nie jest. Tak samo jak to niektorzy powoluja sie na casus Zielinskiego - a jaki z niego lider pokazal bedac trenerem. Nie mam pytan.

Nie widze alternatywy dla takiego Rzezniczaka w tej porabanej lidze. W obronie widzialbym Choto i Jedrzejczyka. Dalej to juz sam nie wiem chyba tylko Chinyama

SPQR
24-03-2010, 16:22
AK47 - ja o Rybusie mam takie samo zdanie jak Siekan o Rzeźniczaku. Mnie się to w głowie nie mieści, żeby w wieku 20 lat mieć konto na fotka.pl i pisać z napalonymi czternastkami. A poza tym pije desperadosa :lol:

Nie ma dryblingu, nie ma szybkości - jak na bocznego pomocnika to trochę blado.

PS. http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2iiv4ia&s=5

Dlatego podkreśliłem pisząc o Rybusie, że może zostać warunkowo. 8) Co do twoich przemyśleń Baćku, to się zgadzam, ale Rybus jest jeszcze młody... szczególnie jak na ligę, w której 25 letni piłkarz to dalej młody talent.

Powiśle
24-03-2010, 16:29
pamiętam, że za czasów Smudy w Legii była podobna nagonka na piłkarzy i codziennie w przeglądzie sportowym pojawiały się tabelki, zestawienia, giełdy transferowe ilu to Legia piłkarzy się nie pozbędzie i jakich to gwiazdorów nie kupi (Grzelak :lol3:, Madej, Frankowski itd.) - mieli budować "nową, wielką Legię".

Oczywiście nic z tego nie wyszło, w następnym sezonie grali dokładnie ci sami zawodnicy a później dostaliśmy jeszcze trochę szrotu z Łodzi.
Myślę, że nie ma co się rozwodzić na tym, kto powinien zostać a kto odejść bo chyba większość z nas ma świadomość, że 90% obecnego składu to nieporozumienie i żaden z tych piłkarzy nie zasługuje, żeby grać w takim klubie jak Legia.

Niestety w następnym sezonie zobaczymy dokładnie ten sam szkielet zespołu, zmiany nawet jak zajdą to będą minimalne - dalej będziemy oglądać uśmiechniętego Pączusia biegającego po boisku, po lewej stronie cały czas będzie się miotał Rybus, który z każdym meczem będzie się cofał w rozwoju, w obronie niezastąpiony Tomasz Kiełbowicz, w ataku grający radosny futbol Czini itd itp

smutnych czasów doczekaliśmy, smutne jest to przeprowadzając selekcję tych co powinni zostać w zespole na przyszły sezon bierzemy przede wszystkim uwagę to czy "walczą" - jeszcze pare lat temu wszyscy zapierdalali i szanowało się zawodników na podstawie ich umiejętności. Widać te czasy (bezpowrotnie?) minęły.

pzk
24-03-2010, 16:36
Nie ma dryblingu, nie ma szybkości[...]
No chyba jednak ma, co pokazywał jak mu jeszcze zależało i wiedział, że w każdej chwili może wrócić do ME. A teraz żadnej alternatywy nie ma na jego pozycję, więc sie opierdala.

A co do Donga, to właśnie teraz po tej manianie co odjebał nieudany, powinien dostać szansę kilku występów (pod rząd) w pierwszym składzie i pokazać na co go stać, a jak nie umie strzelać bramek to nara!

Zdzisiek
24-03-2010, 16:36
Rybus w Chorzowie, nie do nas, a do kolesi Widzewiaków podbiegł...
i jest to powód wystarczający. Bo trzeba mieć "L" w sercu...
(dla mnie, jako kibica Legii)

bez namysłu, bartuś, ivan, rybusik.... OUT NOW !!!

reszta wedle zasług, siły, zaangażowania, talentu i stażu...

Widze ze juz ogolne pier&*%#%$# sie zaczyna i jazda na wszystkich. To moze zamiast wypisywac kto out (bo to jest oczywiste) to moze zaproponujecie kto w zamian - w miare realne propozycje.

proszę :lol3:

Legia poszuka talentów w Brazylii

W środę dyrektor ds. rozwoju sportowego Legii - Marek Jóźwiak - wyleciał do Brazylii, gdzie będzie szukał nowych zawodników dla naszej drużyny.

- Wyjechaliśmy, aby obserwować zawodników do pierwszej drużyny. Jest to kolejny wyjazd, podczas którego będziemy szukali wzmocnień na nowy sezon. Mam nadzieję, że uda się znaleźć następców Edsona oraz Rogera. W Brazylii spędzę tydzień. W tym czasie będę oglądał mecze w ramach rozgrywek Paulista 2010 - powiedział legia.com Jóźwiak.

Przypomnijmy, że tydzień temu legijny dyrektor odpowiedzialny za rozwój sportowy wspólnie z Jackiem Magierą obserwowali młodych zawodników w afrykańskim Abidżanie.

no dobra bez jaj,
są w Ojczyźnie jeszcze tacy, którzy kompetentni będą.....

gonzo(L)
24-03-2010, 16:42
a w europie to już nie ma młodych zdolnych, że musi lecieć aż do Brazylii? niech w Afryce jeszcze poszuka.

Zdzisiek
24-03-2010, 16:45
a w europie to już nie ma młodych zdolnych, że musi lecieć aż do Brazylii? niech w Afryce jeszcze poszuka.

hahahaha, i tu jest pies pogrzebany. Wakacje służbowe :?

za rok pojedzie "scautować" na Kanary, lub Bahama....

p.s. Jak dla mnie to szczyt głupoty....
debile, szukają rozwiązania, i recepty na sukces, nie tam gdzie trzeba........

pzk
24-03-2010, 17:37
Ameryka Północna już była, ostatnio z Afryki wrócili, teraz Ameryka Południowa, to zostaje jeszcze Azja i Australia. Najwyraźniej na świecie (o Europie nie wspominam) coraz mniej piłkarzy, którzy sprostaliby grze w Legii.

b.
24-03-2010, 18:11
A poza tym pije desperadosa :lol:

Na potwierdzenie moich słów: Rybus w Platinum - http://i39.tinypic.com/2iiv4ia.jpg

Wiem, że jest młody, wchodzi do kadry, ale ja się do niego nigdy nie przekonam. Nawet jakby miał wysokie umiejętności ( a moim zdaniem jest przereklamowany i nigdy nie poradzi sobie w innej niż Polska lidze ), to nie chcę pizdowatej Legii. On jest symbolem tej pizdowatości.

mort
24-03-2010, 18:12
******... żeby chociaż wóde chlał :lol:

Raffi
24-03-2010, 18:13
W Afryce był w zeszłym tygodniu.
Ja tam osobiscie nie mam wcale o to do niego pretensji.

a-d-a-m
24-03-2010, 18:27
Wiem, że jest młody, wchodzi do kadry, ale ja się do niego nigdy nie przekonam. Nawet jakby miał wysokie umiejętności ( a moim zdaniem jest przereklamowany i nigdy nie poradzi sobie w innej niż Polska lidze ), to nie chcę pizdowatej Legii. On jest symbolem tej pizdowatości.

Mam tak samo... Jak patrzę na tych metroseksualnych piłkarzyków i przypominam sobie tych normalnych facetów, co kiedys tu grali w piłkę, to się niedobrze robi...
Rybus, Rzeźnik, Pączek... oni tu nie pasują...

Kamilos
24-03-2010, 18:42
W Afryce był w zeszłym tygodniu.
Ja tam osobiscie nie mam wcale o to do niego pretensji.

Dokładnie. Śmiem twierdzić że Jóźwiak jakieś pojęcie ma na temat piłkarzy i ich umiejętności to raz. A dwa lepiej że lata po Afryce Brazylii itd. bo tam to się chce komukolwiek grać w piłkę nie to co w Polsce. Wolę jakiegoś Brazylijczyka pokroju Edsona niż kolejnego Rybusa. Tylko oczywiście bez przegięć żeby to nie była zaraz Brazylijska Legia.

LCP

"Przez cztery czy pięć dni wciąż kulałem i nie byłem w stanie ćwiczyć na treningach. Bez problemu mogłem wystąpić w kolejnym meczu, ale żeby wyjść na murawę musiałbym opuścić około 60-70 procent treningów. Nie powiedziałem ani menedżerowi, ani klubowym lekarzom, że moja kontuzja jest na tyle poważna."

"Po prostu bardzo chciałem grać w piłkę." - Rio Ferdinand o swojej kontuzji.

"Mięciel i Grzelak byli chorzy lub kontuzjowani(...). Mięciel zgłosił wyższą gorączkę na godzinę i dwadzieścia pięć minut przed pierwszym gwizdkiem. A Grzelak? Już na ławce zgłosił, że ma kontuzję pachwiny". - trener Stefan Białas o napastnikach Legii.

Sport to coś więcej, niż tylko zarabianie i "podbijanie stempla", w sporcie największym zarobkiem jest osiągnięty sukces, zwycięstwo i sława. To właśnie w tej kwestii najbardziej odstajemy od zachodu. Autostrady, stadiony, hotele możemy wybudować na przestrzeni dziesięciu lat, ale zmiana mentalności zajmie nam pokolenia. To właśnie dlatego Matusiak, Żurawski czy Saganowski nie podbili Europy. Polacy to piłkarscy minimaliści, którzy nasycają się zapachem zwycięstwa, ale nie są wystarczająco głodni sukcesu, by najeść się nim do syta. Brakuje charakteru i mentalności zwycięzcy. Przykładem tego jest ostatni mecz ze Śląskiem. Legioniści przestraszyli się wygranej! Po strzeleniu bramki ("Ajwen" dobrze dośrodkował! Piłka nie była za ciężka…?) piłkarze bali się podejść, dobić rywala. Oni po prostu czekali, aż Śląsk w końcu wejdzie z piłką do naszej bramki.

Od razu skojarzyłem ten mecz z 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Aleksa Fergusona, niemal pewni awansu (w końcu strzelili 3 bramki na wyjeździe), podejmowali Milan. Choć wiadomo, że Rio Ferdinand i spółka rzadko tracą więcej niż jedną bramkę w domowym meczu, to głównym celem Brytyjczyków było okazałe zwycięstwo! Nie liczyło się czy ktoś dostanie kartkę, czy może ktoś dozna kontuzji, piłkarze zapomnieli o tym! Liczył się atak, od pierwsze do dziewięćdziesiątej minuty. Przeciwnik został zmiażdżony, a cel osiągnięty. Teraz każdy rywal oprócz respektu czuje też strach przed konfrontacją z Manchesterem, o czym świadczą kolejne wyniki podopiecznych Fergusona.

Wniosek jest prosty: polskim piłkarzom brakuje ambicji! Od walki i zapieprzania na boisku wolą ligową stagnację. W innych krajach (Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy, Holandia) piłkarze grają dla chwały. Zawodnicy poświęcają zdrowie, nie szukają tłumaczeń tylko ostro harują, by pokazać swoją wartość na boisku... Właśnie takich (charakternych!) zawodników nam potrzeba.

Teraz JA
24-03-2010, 19:04
Na potwierdzenie moich słów: Rybus w Platinum -

tą fotę strzelił Rybusowi mój kolega ze studiów. Pokazywał ją nam w aparacie. Wysłał do faktu i jeszcze zarobił trochę kasy :lol3:

Nazgul
24-03-2010, 20:13

1. A ile Dong pograł?
2. O Saganowskim jak przychodził tez mówili że były piłkarz, że skończony. Szałach ma jaja i nie po kolei we łbie - to jego wielkie atuty. Sezon życia jeszcze przed nim. Może niejeden...

P.S. Co macie przeciwko Desperadosowi? Bardzo lubię tę oranżadkę :)

proNsua
24-03-2010, 22:16
W Fukcie byle pierdnięcie jest newsem dnia ! :)

Z.
25-03-2010, 08:32

Z tego co czytalem wypowiedz Białasa dla futbol.pl chyba to wiadomo, ze nic ciekawego z tego nie bedzie. Powiedzial cos na kształt, ze nikogo nie chcieli obrazic. Nie wiem w takim razie co mial na mysli iwański pokazując wała, nawet szydzic sie nie chce.

Do tego dochodzi jeszcze ta denna sytuacja z Mięcielem. Jakies kompletne nieporozumienie.

Białas to nie był dobry wybór. Gdy przychodził do Legii byly glosy, ze bedzie za mily. Niestety potem nastapily wydarzenia do ktorych opcja mily nie moze byc brana pod uwagę.

Jak dla mnie to Legia się własnie rozleciała (jezeli chodzi o szatnie). W tej chwili kazdy ciagnie w swoja strone, niektorzy maja w dupie trenera inni kibicow. Jeszcze inni marnuja swoje kariery. Troche to wyglada tak, ze trener przychodzi na treningi 'chodzcie chlopaki, mam dobra taktyke rozwalimy przeciwnikow, a potem sobie odpoczniecie, potem zagramy tak i tak i zajmiemy 2 miejsce na koniec to wstydu nie bedzie, stac Was na to', a pilkarze patrza na niego jak na wariata i mysla sobie 'wariat, sezon jest przegrany, jest taki smrod, ze juz nic go nie naprawi, jak wygramy to nic sie nie zmieni, zreszta jestesmy tak slabi, ze na pewno jakas wpadka bedzie i znow afera, a jak przegramy to sie powie, ze Urban nas fatalnie przygotowal'. I dlatego ten autentyczny entuzjazm Białasa trafia na sciane. I przez ten autentyczny entuzjazm Białasa zwyczajnie mi go żal.

siekan
25-03-2010, 09:07
No szkoda, że Stefan zareagował tak łagodnie. Nie wiem jak dla niego ale dla mnie gest pokazany przez tego zapasionego wieśniaka jest obrażliwy. Mój kolega, który Legią na co dzień nie za bardzo się interesuje powiedział, że za takie cos to powinień *********** stąd. Widać nawet postronnych takie zachowanie rusza. Liczyłem na jakieś potępienie ze strony Białasa, ale jak widać przeliczyłem się. A szkoda.

Rybus :lol:

Ar2ras
25-03-2010, 09:51
Panowie, Białas musi zrobić wynik bo inaczej się pożegna w maju. Gdyby miał kontrakt na rok-dwa to może już teraz po tym co zobaczył zrobił by rewolucje i wy-je-bał by kilku grajków. Niestety musi trzymać to gówno w kupie. :mf:

b.
25-03-2010, 11:00
http://legia.com/www/index.php?akt=13786

Co mówi Białas od 2,30 filmiku? Powiedział, że Mięciel miał włączony tel. czy wyłączony, bo nie zrozumiałem?

Bo dzisiaj mówi, że miał wyłączony - http://legialive.pl/news/34375_Nie_ma_konfliktu_na_linii_Mieciel_-_Bialas.html

Edit: Z kontekstu wynika, że miał włączony - zdanie 'może nie ma mojego nr, dlatego nie odbierał'.

Z.
25-03-2010, 11:05
Na moje to brzmi 'wyłączony', ale konstrukcja zdania wskazuje, ze miał na mysli 'włączony', a powiedział to tak, gdyby zamiast 'zjadł' powiedzieć 'zyjadł'. Cyrk.

b.
25-03-2010, 11:07
Na moje to brzmi 'wyłączony', ale konstrukcja zdania wskazuje, ze miał na mysli 'włączony', a powiedział to tak, gdyby zamiast 'zjadł' powiedzieć 'zyjadł'. Cyrk.

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem.

Kłamiesz Białas, kłamiesz?

Q_(L)
25-03-2010, 11:09
******... żeby chociaż wóde chlał :lol:
ale pali papierosy... tylko trzyma fajka jakoś dziwnie :lol:

Yevaud
25-03-2010, 12:04

A co za roznica? Chocby juniorzy i juniorzy mlodsi!

Jak do konca sezonu zostanie Mucha, Choto, Astiz, Jarzebowski, Szalachowski, ewentualnie Rzezniczak, Wawrzyniak, Borysiuk - to z tylu jestesmy rownie mocni. A gorzej niz 0 w ataku i tak nie bedzie.

w ostatnich kilku spotkaniach na 3 bramki dla Legi jedna strzelil Choto jedna Jarzebowski

Nie ma co plakac, ze nie ma alternatywy dla ZER.

daimler
26-03-2010, 11:13
Dzisiejsze wydanie Faktu informuje, że od nowego sezonu trenerem Legii będzie Michał Probierz, obecnie prowadzący Jagiellonię Białystok. Z trenerem kontaktowali się już przedstawiciele warszawskiego klubu. Na razie Probierz nie może rzucić Jagiellonii - ma za zadanie utrzymać drużynę w ekstraklasie i lojalnie... nie wypowiada się o swoich dalszych planach. Gdyby nie 10 ujemnych punktów na początku sezonu, dziś Jagiellonia byłaby siódma w tabeli ekstraklasy.

Probierz wywalczył z drużyną także awans do półfinału Pucharu Polski. Umowa Stefana Białasa z Legią obowiązuje do końca maja. Później na Łazienkowskiej ma dojść do znacznych zmian personalnych. "Tylko facet o twardej ręce jest w stanie pociągnąć wózek z napisem Legia. Probierz idealnie pasuje do tej koncepcji. Warto zaryzykować" - mówi informator Faktu, związany z warszawskim klubem.

Jeszcze Jacek Wiśniewski na asystenta! :konfetti:
Lepiej nie bedzie, ale przynajmniej w końcu ktoś tymi gwiazdorami przeora pole :chees:

rolnik
26-03-2010, 11:21
Niby Fakt więc tradycyjnie na 90% farmazon. Ale... Mariusz przecież ceni młodych i perspektywicznych trenerów (vide Zieliński i Wdowczyk) więc...

b.
26-03-2010, 11:25
Po meczu z Lechią Gdańsk, do kadry pierwszego zespołu zostaną włączeni Michał Żyro i Jakub Kosecki, którzy na wiosnę nie zagrali ani minuty w pierwszym zespole. Stefan Białas zamierza skład uzupełnić także innymi zawodnikami Młodej Legii. "Do końca sezonu będziemy trenowali w grupie 25-30 piłkarzy" - zapowiada Stefan Białas. Wiadomo, że w poniedziałek treningi z pierwszym zespołem rozpoczną również dwaj 20-latkowie - Adam Banasiak (pomocnik) i Maciej Górski (napastnik)

Bardzo dobry ruch ( opórcz Koseckiego ). Kto wie, może Stefan naprawdę chce tych pizdeuszy odstawić od gry i dać szansę młodym?

Poza tym, tracę trochę zaufanie do Białasa. Kłamie na temat Mięciela, broni Pączka i hipochondryka, i jeżeli prawdą jest, że powiedział Pączkowi, żeby się nie przejmował tym pressingiem, to szkoda słów.

A idealnym kandydatem na trenera jest Roy Keane. ;)

rey
26-03-2010, 11:28
Po wypowiedzi Pączka nt. Kowala, jestem skłonny się zgodzić z Kiubzem i zawołać: Kowal na trenera!!! :lol:

e(L)egion
26-03-2010, 11:42
Dla mnie z tym Probierzem to beznadzieja. Ciągle się mielimy w tym samym sosie i cały czas ten sam ch***. Skorża wyleciał z Wisły i już się mówi o Lecha. Kasperczak poleciał z Górnika, teraz jest w Wiśle. W Piaście znowu pojawia się Wieczorek i tak w kółko. Nic do Probierza nie mam ale jak za nim ma przemawiać tylko to że potrafi opierdolić grajków( bo wyniki to on ma nie za dobre jako szkoleniowiec) to dziękuję bardzo za takiego trenera.

Włóczykij
26-03-2010, 13:56
Mam pytanie ten Maciej Górski to ten sam, który grał w Świcie NDM i Koronie?

nevermind
26-03-2010, 13:59

Nie. http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10860

tamten co grał w Swicie, i Korone to nazywa sie Maciej Górecki.

Dudi.
26-03-2010, 14:00

Według 90minut grał w Piasecznie i Amice.

gonzo(L)
26-03-2010, 14:02

co pan, nie byłoby kim grać:lol2:

Numer
26-03-2010, 14:05

Pisałem to kilka stron do tyłu. Trener z niego chyba nie najlepszy, ale było by wesoło.

gade
30-03-2010, 07:04
Białas będzie gościem Magazynu Legia w Radiu Dla Ciebie, w poniedziałek wieczorem
http://www.rdc.pl/index.php?/pol/sport/magazyn_legia/magazyn_legia_stefan_bialas

EDIT: można sobie już posłuchać http://www.rdc.pl/index.php?/pol/sport/magazyn_legia/magazyn_legia_stefan_bialas

Nazgul
30-03-2010, 12:33
Białas będzie gościem Magazynu Legia w Radiu Dla Ciebie, w poniedziałek wieczorem
http://www.rdc.pl/index.php?/pol/sport/magazyn_legia/magazyn_legia_stefan_bialas

EDIT: można sobie już posłuchać http://www.rdc.pl/index.php?/pol/sport/magazyn_legia/magazyn_legia_stefan_bialas

To jest najważniejsze bo tego nie było w ogóle:

- Było bardzo trudno, ciężej niż się spodziewałem. Wiedziałem, że oni umieją grać, bo ci zawodnicy byli najlepsi w swoich poprzednich klubach. Przecież oni przed rokiem zdobyli wicemistrzostwo, a dwa lata temu sięgnęli po Puchar Polski. Legia cały czas gra pierwszoplanowe role. Kiedy przejmowałem zespół ona była trzecia, więc ciągle gramy o najwyższe stawki. Nawał pracy spowodował, że nie mieliśmy czasu na pełnowartościowe zajęcia. Treningi opierały się na rysowaniu schematów gry, współpracy formacji. Podczas zajęć było sporo dyskusji i trudno coś zmienić u zawodników, kiedy mają zakodowane pewne schematy. Cieszę się, że moi podopieczni tak szybko wchłonęli te idee.

To jest dokładnie to co zauważyłem u Legii już rok z górką temu...

Powiśle
30-03-2010, 13:06
W Legii rozważają zatrudnienie Pawła Janasa - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Powołuje się przy tym na dwa źródła.

Dziennik pisze, że powrót "Janosika" na Łazienkowską to już nie tylko plotki. Swoich źródeł oczywiście nie zdradza, ale akurat taki scenariusz wydaje się bardzo logiczny. Przy założeniu oczywiście, że Stefan Białas faktycznie jest opcją tylko tymczasową.

Legia potrzebuje na ławce trenerskiej człowieka dobrze kojarzącego się miejscowym kibicom. A Janas święcił z drużyną wielkie triumfy, osiągnął przecież ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Doskonale zna także presję obecną na Łazienkowskiej i potrafi sobie z nią radzić. Jak pisze "GW", na nowy stadion, na nowe rozdanie byłby w sam raz.

Były selekcjoner reprezentacji zmierza obecnie z Widzewem Łódź to ekstraklasy, ale ponoć nie pracuje mu się tam komfortowo. "Gazeta" pisze, że nie po drodze mu chociażby z dyrektorem sportowym Markiem Zubem, z którym różni się w sprawie założeń polityki transferowej. Prawdopodobnie z podobnego powodu zrezygnował swego czasu w PGE GKS Bełchatów.

Janas był trenerem Legii w latach 1994-96.

Gazeta Wyborcza/wp.pl

bardziej w ramach ciekawostki niż jakiegoś mega ważnego newsa. Taki typowy "artykuł" o niczym, równie dobrze mogliby napisać w ten sposób o każdym trenerze w Polsce. Wiadomo że bierze się pod uwagę Janasa jako potencjalnego trenera Legii, więc nie za bardzo rozumiem po co te informacje o tajnych źródłach :lol3:

Yevaud
30-03-2010, 15:31
To jest najważniejsze bo tego nie było w ogóle:

[quote]schematy[/qutoe]

To jest dokładnie to co zauważyłem u Legii już rok z górką temu...

Znaczy, co konkretnie zauwazyles? Ze byly jakies schematy, ktore zawdonicy nieporadnie wykonywali? Czy ich brak? Czy byelajkosc schematow szkicowanych przez Urbana?

Jesli chodzi o schematy Urbanowe to zdecydowanie do nich nalezalo wybijanie roznych na poziomie kolan. Im dluzej nad tym mysle, tym bardziej nie wierze, ze to wbrew trenerowi.

Przeciez gdyby tak bylo, to po jednym meczu w ktorym Wentyl kopie pilki na poziomie kolan Urban powinien byl zmienic wykonawce! A tu zadnej reakcji? Co mecz ten sam SCHEMAT. Widoczenie treneiro tak chcial i tak nakazal wybijac kornery tudziez rzuty wolne.

Zmienil sie trener i nagle Legia stwarza zagrozenie po rzutach wolnych i po roznych.Nagle sa bite wyzej. To jest cos, co trenerowi najlatwiej zmienic i widac przynosi praca Bialasa efekty.

Nazgul
30-03-2010, 16:35
[QUOTE=Nazgul;641815]To jest najważniejsze bo tego nie było w ogóle:

Znaczy, co konkretnie zauwazyles? Ze byly jakies schematy, ktore zawdonicy nieporadnie wykonywali? Czy ich brak? Czy byelajkosc schematow szkicowanych przez Urbana?

Totalny burdel na boisku, dezorganizacja, brak współpracy między formacjami, akcje na hurra i może się uda. Wystarczyło aby którykolwiek zespół zagrał nieco bardziej agresywnie w środku i nie popełnił prostego błędu w obronie a kończyło się na 0:0 - jak z Cracovią, jak z Zabrzem w zeszłym sezonie...

Często gęsto ci faceci w ogóle robili wrażenie że pierwszy raz w życiu na oczy się widzą. Zobaczymy jak będzie w Poznaniu...

Yevaud
31-03-2010, 08:49
[QUOTE=Yevaud;641854]

Totalny burdel na boisku, dezorganizacja, brak współpracy między formacjami, akcje na hurra i może się uda. Wystarczyło aby którykolwiek zespół zagrał nieco bardziej agresywnie w środku i nie popełnił prostego błędu w obronie a kończyło się na 0:0 - jak z Cracovią, jak z Zabrzem w zeszłym sezonie...

Często gęsto ci faceci w ogóle robili wrażenie że pierwszy raz w życiu na oczy się widzą. Zobaczymy jak będzie w Poznaniu...

Acha. No to jasne.

Bo z cytowanej wypowiedzi wynikalo, ze pilkarze maja zakodowane jakies schematy w glowach, ktore ciezko zmienic. No ja tych sechematow za bardzo nie widzialem. Mialem takie samo wrazenie, jak Ty.
No moze w wybijaniu roznych byl jakis schemat, ale byl do dupy.

Nazgul
31-03-2010, 09:13
[QUOTE=Nazgul;641868]

Acha. No to jasne.

Bo z cytowanej wypowiedzi wynikalo, ze pilkarze maja zakodowane jakies schematy w glowach, ktore ciezko zmienic. No ja tych sechematow za bardzo nie widzialem. Mialem takie samo wrazenie, jak Ty.
No moze w wybijaniu roznych byl jakis schemat, ale byl do dupy.

Jedno z drugim jest związane. Nowy sposób zachowania na boisku musi się dotrzeć - i tu nie ma dwóch zdań :) Pytanie, czy zadziała w Poznaniu?...

Klosiak1916
05-04-2010, 16:50
według serwisu goool nowym trenerem Legii zostanie Maciej Skorża !
Maciej Skorża od nowego sezonu będzie trenerem Legii Warszawa - podaje serwis "goool.pl", powołujący się na swojego informatora z klubu przy Łazienkowskiej.
Aktualnie funkcję szkoleniowca Legii sprawuje Stefan Białas, który na tym stanowisku zastąpił Jana Urbana. Wg informacji "goool.pl" zatrudnienie Białasa było jedynie tymczasowym rozwiązaniem. Po zwolnieniu Urbana i zatrudnieniu Białasa jednocześnie prowadzono rozmowy ze Skorżą.

Negocjacje ze zwolnionym z Wisły Kraków Skorżą miały się zakończyć sukcesem. "Skorża już na pewno wylądował w Legii" - pisze serwis "goool.pl" i dodaje, że 38-letni szkoleniowiec rozpocznie pracę od nowego sezonu.

Warto przypomnieć, że Skorża karierę trenerską rozpoczął w 1994 właśnie w CWKS Legia Warszawa, gdzie był trenerem grup młodzieżowych. Przez dwa lata Skorża odbywał również staż w KP Legia u boku Pawła Janasa.

goool.pl/WP.PL

Golec
05-04-2010, 17:01
Właśnie miałem to wkleić ale mnie uprzedziłeś ;)

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym serwisie i nie wiem na ile wiarygodne jest ta wiadomość.

SPQR
05-04-2010, 17:03
Oby to nie było prawdą.

Zamienił by stryjek Jasia na Maciusia :roll: tylko obcokrajowiec może coś tu wskurać.

Teraz JA
05-04-2010, 17:12
Jestem na nie. Skorża to równie słąby trener co Urban. Poza tym zbyt bardzo przywiązuje się do nazwisk- jakiej chujni nie grałby Łobo, to miał u Maćka pewny plac. To samo z Pawłem Brozkiem czy Diazem, którego uporczywie wystawiał na pomocy.
Kolejna sprawa to to, że Skorża nie ma nosa do zmian w trakcie spotkania. Często czeka z nimi do 80-85 minuty. Nawet gdy Wisłą prowadziła wysoko, to wpuszczał takiego Burligę na ostatnie 2-3 minuty.

Urbana przewyższa tym, że nie miał aż tak idiotycznych wypowiedzi. Ale i jemu się takowe zdarzały, jak np po porażce stwierdzał, że ''liga będzie ciekawsza''.

karakan
05-04-2010, 17:40
Jeśli to prawda , to znaczy ,że Ci debile z KP i ITI się kompletnie nie uczą.
Nie ma żadnej przesłanki żeby twierdzić ,że Skorża jest w stanie zapewnić nam walkę w pucharach.

e(L)egion
05-04-2010, 17:44
Mam nadzieję że to ściema. Serwis jakiś taki niepewny to może chcą błysnąć.

Eman
05-04-2010, 17:46
Oby to nie było prawdą.

Zamienił by stryjek Jasia na Maciusia :roll: tylko obcokrajowiec może coś tu wskurać.

a kto o zdrowych zmyslach wybierze prace w Legii/Polsce nikogo ze znanym nazwiskiem i tak nie sprowadza najwyzej jakis szrot

Pawel Janas to najlepsze wyjscie z sytuacji ale nie dyskredytowal bym Bialasa

p(L)m
05-04-2010, 18:34
Oby to nie było prawdą.

I byśmy mieli kolejne próby nauczenia polaków zachodniej piłki. Zgodzę się pod warunkiem że byłby to naprawdę utalentowany koleś, ktoś co ma szanse coś wskórać. A tak to dostaniemy kolejnego jasia, tylko że mówiącego po angielsku.

Jak na razie nie widzę kandydatów na trenera, ani w Polsce, ani za granicą.

mLr
05-04-2010, 19:05
Jak to serwis taki nie pewny?
Osucha to panowie znają?

Jasne, że może być pierdoła ale coś musi być na rzeczy.
W Polsce nie ma innego kandydata.

bo przez ponad dwa i pół roku pracy, zdobył tam dwa tytuły Mistrza Polski i dalej był liderem ekstraklasy

Mi to wystarczy.

orson
05-04-2010, 19:30
Jezeli prawda że Skorża bedzie Waszym trenerem to możecie się cieszyć ale tylko jeżeli wymienią Wam starą gwardie czyli Pączka i spółkę, Maciej Skorża to takie ciepłe kluchy, Wisła grała świetnie jeżeli najpierw Kosa trzymał drużynę twardą ręką a potem Sobol, w momencie jak tego zabrakło to sami widzieliście.
Aha i gość ma jedną taktykę i ustawia pod nich zawodników a nie na odwrót.
Napewno jest lepszy od Urbana bo patrząc obiektywnie nie mieliśmy lepszego składu, zwłaszcza w pomocy od Was, a ugraliśmy więcej.

karakan
05-04-2010, 20:10
Jak to serwis taki nie pewny?
Osucha to panowie znają?

Jasne, że może być pierdoła ale coś musi być na rzeczy.
W Polsce nie ma innego kandydata.

Mi to wystarczy.

Ekspert! :ucieka:

Marek.Only
05-04-2010, 20:13
ze co?? :d
/
kosa trzyma druzyne twarda reka??? Kosowska??:D

P.s. KOSA byl tylko jeden - Roman Kosecki

mLr
05-04-2010, 20:39
Ekspert! :ucieka:

Nie no lepiej pierdolić, że ten zły , tamten gorszy, tamten całkiem zły.
A prawda jest taka, że z tego gówna to i Jose M by drużyny nie zrobił.

Wyraziłem swoje zdanie i według mnie Skorża to dobry wybór.
Wśród polskich trenerów nie ma lepszego kandydata.

Po drugie pierdolisz o zapewnieniu sukcesów w pucharach.
Żeby grać w pucharach to trzeba w lidze zająć miejsce premiowane awansem.
W pucharach może i odpadał (Barcelona, Tottenham i wypadek z Lewadią) ale gdyby został to w maju by świętował 3 mistrzostwo z Wisłą.

gem
05-04-2010, 21:10
Z Wisłą to i Werner Liczka miał mistrzostwo... Ot zamiana jednej panienki na drugą, jeśli info by się potwierdziło.
Teraz będzie gadanie o budowaniu drużyny przez nowego trenera, poczekaniu z rozliczeniem (najlepiej tyle co z Urbanem) i kolejne 2 lata przelecą.

laukas
05-04-2010, 22:15
Skorza dostał porozbijaną drużynę z najwyższym budżetem, trafił na fantastyczny sezon Brożka i wygrał ligę w cuglach. Pierwszy sezon miał rewelacyjny, tak jak Jasiu pierwsze dwa miesiące. Drugie mistrzostwo podarował mu Chinyama, Wisła grała coraz gorzej, odpadła z Levadią. Do tego grali dosyć topornie (długie piłki na napastnika), popsuł im się Brożek, a kopacze zaczęli sobie używać na trenerze (publiczne pyskówki z własnymi kopaczami). W Legii pewnie poradziłby sobie równie dobrze, co Smuda - szkoda czasu.

cffan
06-04-2010, 07:12
Skorża? Oby nie

karakan
06-04-2010, 07:41
A prawda jest taka, że z tego gówna to i Jose M by drużyny nie zrobił.

Ja nie pierdole.

Wyraziłem swoje zdanie i według mnie Skorża to dobry wybór.
Wśród polskich trenerów nie ma lepszego kandydata.

Ja też.Napisałem też dlaczego tak uważam.
No wg mnie jest.Skorża nie ma dobrych opinii w środowisku , ale nie ważne.
Tobie wystarczą 2 MP w słabej lidze.Szkoda ,że nic o europejskich pucharach nie wspomnisz.

Po drugie pierdolisz o zapewnieniu sukcesów w pucharach.
Żeby grać w pucharach to trzeba w lidze zająć miejsce premiowane awansem.
W pucharach może i odpadał (Barcelona, Tottenham i wypadek z Lewadią) ale gdyby został to w maju by świętował 3 mistrzostwo z Wisłą.

Ja nie pierdole , w przeciwieństwie do Ciebie.Jasnowidz?Wow.
Jakieś argumenty czy tylko banialuki masz mi tu do przekazania?

Skorża?To Ty?

R.
06-04-2010, 08:21
Tak jak ktos kiedys napisal - niedlugo kazdy polski trener bedzie sobie mogl wpisac w CV wiekszosc klubow ekstraklasy. Na polskie podworko to moze i wystarczyc przy odrobinie szczescia i slabosci rywali. Ale zeby myslec o jakiejs rewolucji taktycznej/podejsciu do zawodnikow, treningu itp. to nie ma innej opcji niz trener zagraniczny. Ale porzadny trener a nie jakis odpadek z 2 ligi hiszpanskiej. Przede wszystkim trener z mocnym charakterem, ktory nie da sobie w kasze dmuchac. I nie mowie tu tylko o Legii, z taka mentalnoscia polskich kopaczy tylko taki trener imo gwarantuje jakis postep(chociaz to zalezy rowniez od prezesa, ktory nie da sie robic w uja przez pilkarzy, ktorzy po trzecim treningu beda mu sie skarzyc na zbyt intensywne treningi[pozdro Citko] albo zaczna przeciw trenerowi grac, a przeciez to u nas powszechne).

Nicpoń
06-04-2010, 08:40
Trener trenerem ale przy obecnej formie płacenia piłkarzom każdy trener wymuszając ciężkie treningi i mocną dyscyplinę spotka się z buntem.
Brak motywacyjnego systemu wynagradzania automatycznie kasuje "wymuszenie" podnoszenia umiejętności , walkę na treningu o załapanie się do 18 a potem do 11. Najbardziej załamujące w całym bałaganie zwanym polską piłką jest to że już małolaty zadowalają się pensjami w wysokości 10 tys/mc (wcale się nie dziwię - niewykształcony ,wychowany w kulturze pieniądza ma gdzieś rozwój - kasa się liczy) i nic nie robią po przecież starsi z drużyny też nic nie robią.
Sporo się pisze na temat skorży - to ten sam typ co urban - miękki i kluchowaty , grający schematem - nic ta zmiana nie da. Może Nowak to jakieś rozwiązanie.

gawron
06-04-2010, 08:51
Dla mnie najlepiej żeby został Białas. Mimo słabych wyników ja widzę poprawę w grze. W Poznaniu wybiegli z jakąś koncepcją i co najważniejsze bez elektryka - zabrakło poprostu umiejętności. A co najważniejsze Białas to legionista - przynajmniej jeden w drużynie powinien być.

Teraz JA
06-04-2010, 09:44
będą jaja, jak przyjdzie Skorża a wraz z nim trener bramkarzy Kazimierski, a Dowhań out :lol: Nie od dziś wiadomo, że Skorza lubi wchodzić w 'układy' z tym człowiekiem.

NIE dla Skorży

Yevaud
06-04-2010, 10:56
Skorza jest lepszy niz Urban - co do tego chyba nie ma watpliwosci. Tylko co z tego? Rozwoju nie gwarantuje..
Zdecydowanie wolalbym dalej Bialasa w roli trenera. Mimo iz nadal w podstwaowym skladzie wybiega najmniej skuteczny napastnik w historii Legii i Wentyl tez.
Stefan widac rewolucji robic nie lubi, ale wydaje sie, ze dazy w dobrym kierunku.

A prawda jest taka, że z tego gówna to i Jose M by drużyny nie zrobił

primo - pochamuj troche swoj jezyk.
secundo - Bialas juz teraz po kilku tygodniach pokazal, ze niewiele trzeba, zeby nawet z Paczusia i spolki cos wycisnac.
Ile punktow Legia stracila z ogorami przez to, ze nie potrafila wykorzystac rzutow wolnych i roznych? To sie juz zmienilo. Wiec twierdzenie, jakoby z "tego gowna" sie nic wycisnac nie dalo jest niepoprate zadnym argumentem.

mLr
06-04-2010, 12:29
"pochamuj" - nie ma takiego słowa w moim słowniku , nawet dzieciaki w 1 klasie wiedzą jak to się pisze

Kto by nie był trenerem to i tak źle. Każdy marudzi, że każda kandydatura jest zła a nie potrafi wskazać odpowiedniego kandydata.

Może najlepszy jest Okuka co ma tylko Legię w sercu, a jak dostał ofertę z Wisły to w podskokach do Krakowa zasuwał.

e(L)egion
06-04-2010, 12:33
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,7735886,Zarzad_Legii_Warszawa_jest_po_slow ie_z_Maciejem_Skorza.html
Kurde, kolejny news o Skorży w Legii. Wpadniemy z deszczu pod rynnę.

Orzeł
06-04-2010, 12:40
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,7735886,Zarzad_Legii_Warszawa_jest_po_slow ie_z_Maciejem_Skorza.html
Kurde, kolejny news o Skorży w Legii. Wpadniemy z deszczu pod rynnę.

Znowu zbieramy ochłapy... gratulacje KP. jestescie k... geniuszami!
Jak ktos mi powie ze wygrywał z Wisła, ok... tyle ze prawie kazdy kto ja tykał to wygrywał, wiec nie jest cudotworca...

Jak dobrze napisal eLegion... z deszczu pod rynne... znowu w pizde.

mLr
06-04-2010, 12:46
Z Amicą też grał w Fazie Grupowej Pucharu Uefa.
Z Wisłą 2 mistrzostwa, 3 w drodze.

Ale co tam. Wiadomo każdy z Amicą by to osiągnął, każdy z Wisłą by zdobył Mistrza.
Szkoda, że on w Krakowie z Wisłą w 2 lata zdobył więcej niż Legia przez 10 lat.

Ci co tak krzyczą kogo byście chcieli za trenera?
Może Leszka?

siekan
06-04-2010, 12:48
Z Amicą był w PU, bo grał to za duże słowo.

Jak tak jarają Cię sukcesy Wisły to może zmień obiekt zainteresowania?

gem
06-04-2010, 12:51
Może Leszka?
Wojtek trenerem, a Legia będzie liderem :kawa:

Bugi B.
06-04-2010, 12:59
Z Amicą też grał w Fazie Grupowej Pucharu Uefa.
Z Wisłą 2 mistrzostwa, 3 w drodze.

Ale co tam. Wiadomo każdy z Amicą by to osiągnął, każdy z Wisłą by zdobył Mistrza.
Szkoda, że on w Krakowie z Wisłą w 2 lata zdobył więcej niż Legia przez 10 lat.

Może Leszka?

Heh, siekan już Ci odpowiedział na temat grania w PU. Koledzy dobrze mówią, tutaj potrzebujecie trenera, który ma pewien autorytet i w razie potrzeby zruga gwiazdeczki, wywali do rezerw czy walnie karę finansową bez oglądania się na reakcje piłkarzoli. Skorża w sumie wydaje się w porządku i nic do niego nie mam, ale jego "styl bycia" jako trener mi nie pasuje do obecnie grających grajków u Was..

b.
06-04-2010, 13:02
Trenera rozlicza się z wyników, a nie ze stylu gry. I tu kolego mLr masz rację - Wisła prowadzona przez Skorżę zdobyła dwa razy mistrzostwo. Zadania może trudnego nie miał, bo pewnie Wisła dysponowała najlepszym w Polsce składem, ale nie spieprzył tego i na polskim podwórku Wisła była najlepsza.

Ale mam wrażenie, że ty uważasz Skorże za jakiegoś cudotwórce, genialnego stratega. Dlaczego więc Wisła odpadała z ogórkami w Europie?

Nie twierdzę, że Skorża jest słabym trenerem - zobaczymy, jak poradzi sobie, gdy dostanie słabszą drużynę - np. taką Lechie, Polonie Bytom czy Korone.

Czy jednak Skorża jest dobrym kandydatem na trenera Legii? Moim zdaniem nie, bo nam trzeba kogoś, kto złapie za jaja te rozpieszczone gwiazdeczki, zrobi o 4 rano trening, odsunie jakiegoś gwiazdora od składu i w zimie każe zapierdalać 10 km po górach. Skorży chyba na to nie stać.

mLr
06-04-2010, 13:16
Ale mam wrażenie, że ty uważasz Skorże za jakiegoś cudotwórce, genialnego stratega. Dlaczego więc Wisła odpadała z ogórkami w Europie?

Akurat tego nigdzie nie napisałem, jak i tak nie uważam.
Według mnie nie ma lepszego kandydata wśród polskich trenerów.
To jest moja indywidualna opinia i chyba mam prawo do takiej?
Skoro inni twierdzą, że zatrudnienie MS to głupota to niech rzucą nazwiskiem kto by był idealnym rozwiązaniem.

Wisła odpadła z ogórkami racja. Ale takie odpadanie to jest norma drużyn z naszej ligi.
Z drugiej strony rok wcześniej mało co nie wyeliminowała Tottenhamu.

Ja to bym chciał, żeby L miała chociaż okazję odpadać z taką Levadią.
Od meczów z Szachtarem minie 4 lata, a kolejnej okazji szybko może nie być.

A jaki ma facet charakter?
Nie wiem , nie byłem w życiu na jego treningu, nie siedziałem, nie rozmawiałem z nim w szatni.

Z.
06-04-2010, 13:29
Skoro inni twierdzą, że zatrudnienie MS to głupota to niech rzucą nazwiskiem kto by był idealnym rozwiązaniem.

http://bi.gazeta.pl/im/1/5606/z5606571X.jpg

Szawar
06-04-2010, 13:47
A jakie on ma pojecie o trenerce? Ja rozumiem ze to legionista z krwi i kosci, ale badzmy powazni.

Teraz JA
06-04-2010, 13:50
Od Skorży z polskich trenerów wolę Pawła Janasa.
Za jego czasów nasza kadra miała styl, grała dobrą piłkę, ładną dla oka i co najważniejsze- skuteczną. Fakt, na samych MŚ Polska nic nie pokazała, ale to już temat na inną rozmowę.
Później prowadził GKS B i robił tam wiele dobrego. Zespół znów miał styl. Teraz jest trenerem Widzewa, nie wiem jak tam ze stylem, bo nie oglądam spotkań Widzewa. Ale ze swojego zadania wywiązuje się nad wyraz dobrze- jego klub prowadzi i jest na najlepszej drodze do awansu.
Już nie będę wspominał o jego sukcesach z Legią, bo to 'inne' czasy i 'inni' piłkarze.

Z polskich trenerów tylko Janas jak dla mnie.

hajti
06-04-2010, 13:52
A jakie on ma pojecie o trenerce? Ja rozumiem ze to legionista z krwi i kosci, ale badzmy powazni.

Zawsze można zostawić Białasa jako pierwszego trenera,Kowal jako asystent ds. motywacji pizdograjków.Ale takie coś nie przejdzie...

Teraz JA
06-04-2010, 13:54
KP ogłasza- trenerem Legii Wojciech Kowalczyk

Ciekawe co pomyślałby sobie Iwański, gdyby przeczytał taką informację :lol2:

Bugi B.
06-04-2010, 14:04

a czy Joseph Guardiola miał jakieś doświadczenie w prowadzeniu zespołu przed objęciem Barcelony? wydaje mi się, że nie. Kowalczyk, jakby to powiedzieć, dość nietypową kandydaturą by był, pomimo tego uważam, że piłkarze wiedzieli, że nie mogą sobie pozwolić na truchtanie czy opierdzielanie się, a jak wiemy w naszej lidze wolą walki i ambicją dużo można ugrać. Szczerze to wolałbym takiego Kowalczyka niż Urbana:) z polskich szkoleniowców w sumie dać szansę można by Ulatowskiemu.

Tomereek
06-04-2010, 14:07
Guardiola prowadził juniorskie drużyny Barcelony, co nie zmienia jednak faktu, ze również chętnie widziałbym Kowala na stanowisku trenera.

Orzeł
06-04-2010, 14:22
Wy tak gdybacie a te pizdy z kp i tak wezma kogos ze swjoej poronionej wizji.
to tak jak z wejsciem kosmali za mik asa. Pokaza mediom ze cos sie zmienia...a gowno sie zmieni.

meraś
06-04-2010, 14:22
mógłby w razie niepowodzeń uderzyć w taniec :)

nie no, nie ma co - Kowalczyk trenerem ? dajcie spokój :) ekstarklasa jest strasznie słaba, ale żeby aż tak ?

Wojtek powinien zostać psychologiem drużny :fajek:

Szawar
06-04-2010, 14:32
Guardiola prowadził juniorskie drużyny Barcelony, co nie zmienia jednak faktu, ze również chętnie widziałbym Kowala na stanowisku trenera.

Jako pilkarz mial mozliowsc trenowac u boku takich trenerow jak Johan Cruyff, Bobby Robson, Luis Van Gaal w Barcelonie czy Fabio Capello w Romie. Mial od kogo sie uczyc.
Kowal to niech zrobi moze najpierw odpowiednie papiery trenerskie, poszkoli druga druzyna (od tego zaczynal Guardiola) i niech najpierw tam sie wykaze.

thug.yak51
06-04-2010, 16:27
Moim zdaniem Kowal mądrzę się wypowiada na wiele tematów, też m.in. o piłce nożnej, taktyce, mentalności i realiach Polskiej piłki. W sposób kolokwialny, prosty ale trafia do słuchaczy. Myślę, że zna się na piłce, a przede wszystkim polskiej ponieważ też trochę pograł w swojej karierze i trenował nie z jednym fachowcem. Tylko jakby zrobił papiery trenerskie bez chwili zawahania dałbym mu szansę. Też pod z względem medialnym byłoby korzystnie dla naszego klubu:ucieszony:

Teraz JA
06-04-2010, 16:52
http://wisla-online.pl/news/skorza-niczego-nie-podpisalem-983

Maciej Skorża zdementował plotki jakie wczoraj pojawiły się w mediach, iż podpisał kontrakt z Legią Warszawa na przyszły sezon. Dziś wykonaliśmy telefon w tej sprawie do naszego byłego trenera.

Oto co powiedział trener Skorża:

"Wcześniej w mediach byłem już w Lechu Poznań, tak więc te wszystkie informacje są na tej samej zasadzie. Niczego nie podpisałem, jak na razie jestem wolnym trenerem i mam urlop."

Z.
06-04-2010, 21:16
Jako pilkarz mial mozliowsc trenowac u boku takich trenerow jak Johan Cruyff, Bobby Robson, Luis Van Gaal w Barcelonie czy Fabio Capello w Romie.

A Kowal u Aragonesa ;)

Piszac już serio kluczowym problemem nie jest dobór taktyki, rozegranie schematów, ułożenie formacji. Problemem jest mentalność i forma fizyczna.

Zreszta to nawet nie o wynik sportowy chodzi. Ja po prostu bardzo bym chciał kiedyś zobaczyc jak trener Legii mówi niektórym pseudopiłkarzykom, wymachujacym przy kazdej okazji eLeczkami w kazdą stronę trybun z usmiechem na ustach, krókie 'nie nadajesz się'. I out. Wole to niż awans do pucharów i upokorzenie z FK Moskwa.

Yevaud
07-04-2010, 11:46
"pochamuj" - nie ma takiego słowa w moim słowniku , nawet dzieciaki w 1 klasie wiedzą jak to się pisze

Kto by nie był trenerem to i tak źle. Każdy marudzi, że każda kandydatura jest zła a nie potrafi wskazać odpowiedniego kandydata.

Może najlepszy jest Okuka co ma tylko Legię w sercu, a jak dostał ofertę z Wisły to w podskokach do Krakowa zasuwał.

no tak.
Moglem sie domyslec. Pewnie w Twoim slowniku nie ma tez takich slow jak "itiota".
Gdybym napisal po(c)hamuj - bys aluzje zrozumial? Odnosilem sie do chamstwa w Twoich wypowiedziach. Malo czytelnie zapewne.

Nevermind.

Nie trzeba wskazywac zadnego kandydata. Legia ma w tej chwili trenera i nic nie wskazuje na to, zeby byl jakos specjalnie gorszy od innych.

Skorza nikim wybitnym nie jest. Nie widze najmniejszego sensu wymieniania Stefana Bialasa na Skorze.

Yevaud
07-04-2010, 11:47
A Kowal u Aragonesa ;)

A procz tego u Wojcika i Janasa ;)

Nazgul
07-04-2010, 11:51
Skorza nikim wybitnym nie jest. Nie widze najmniejszego sensu wymieniania Stefana Bialasa na Skorze.

Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza, że efekty pracy Stefana już widać a zmiany trenerów co kilka tygodni nie niosą z sobą niczego dobrego. Jeśli zarząd poważnie liczy na przyzwoity (wreszcie) start w EC to trener powinien zostać zmieniony przed przerwą zimową aby wskazał słabe punkty, wzmocnił je zimą i wiosną przygotował zespół do walki od lipca. Budowa drużyny to nie jest hop siup...

oracze
07-04-2010, 12:01
Wydaje mi się że Pan Stefan od początku został sprowadzony z myślą że będzie zwolniony. Nie wiem czy w biurze u Pana Leszka M nie dano mu dostatecznie do zrozumienia że jest tymczasowo przejazdem. On nie załapał i zaczął znowu się popisywać jak to jemu się gra podoba i jaka to jest lepsza od poprzedniej. Było widać na Lechu tą lepszą grę. Ale to nie jest jego wina. Po prostu jak się widzi zawodnika który wszedł z ławki (M M ) i rusza do kontry ma przewagi nad Bandrowskim kilka metrów a on po kliku sekundach wszedł mu w tor biegu i odebrał piłkę to jest znak że ktoś w przygotowaniach zamiast zająć się utrzymaniem kondycji nie wiem co robił. A Pan Stefan no cóż może zacytować prezesa Arki który nazwał osłabioną Arkę przed jakimś ze spotkań porównując do określeń brydżowych "Co mom to grom"

mLr
07-04-2010, 15:31
Stefan Wam pokazał jaką ma twardą rękę przy incydencie z Grzelakiem i Iwańskim.
Podobno szukamy trenera z charakterem?

Kubal
07-04-2010, 18:01
A ja powiem tak,jakiego byśmy trenera nie mieli,z gówna bata nie ukręcisz :kawa:

gawron
07-04-2010, 18:12
A ja powiem tak,jakiego byśmy trenera nie mieli,z gówna bata nie ukręcisz :kawa:

chciałeś powiedzieć - z gówna diamentu nie zrobisz :D

Yevaud
08-04-2010, 07:07
Stefan Wam pokazał jaką ma twardą rękę przy incydencie z Grzelakiem i Iwańskim.
Podobno szukamy trenera z charakterem?

I mialby byc nim Skorza? Dobry, bardzo dobry zart.
Wlasnie dlatego nie ma sensu zamieniac Bialasa na kogokolwiek z polskich trenerow (no moze Janas....)

Swoja droga, choc mnie rozczarowal puszczajac dalej Grzelaka na boisko, Bialas odpowiada za sprawy sportowe.
Za obrazanie klientow przez pracownikow odpowiedzialnosc wyciagac powinien zarzad.

cffan
08-04-2010, 07:31
Swoja droga, choc mnie rozczarowal puszczajac dalej Grzelaka na boisko, Bialas odpowiada za sprawy sportowe.
Za obrazanie klientow przez pracownikow odpowiedzialnosc wyciagac powinien zarzad.
Jeśli zarząd to cipy to chociaż trener powinien zareagować, np. odsunąć ich od składu, niech sobie pograją do końca w ME, albo chociaż 2-3 mecze. Jak będziemy mieli trenera co tak zrobi - wtedy będę spokojny o wyniki :)

me(L)u
08-04-2010, 07:51
Jeśli zarząd to cipy to chociaż trener powinien zareagować, np. odsunąć ich od składu, niech sobie pograją do końca w ME, albo chociaż 2-3 mecze. Jak będziemy mieli trenera co tak zrobi - wtedy będę spokojny o wyniki :)

Jeśli zarząd to cipy, a trener zacznie odsuwać zawodników i przez to przegra 2-3 mecze, to zarząd wypierdoli trenera a nie piłkarzy. Zarząd musi stać za trenerem i reagować w takich przypadkach, bo inaczej kopacze poczują, że ten nie ma dużego poparcia na "górze" i trenera szybciutko wykolegują.

Yevaud
08-04-2010, 07:53

Dlatego, jak napisalem, mnie rozczarowal.
Nie mniej - nie bardzo widze jakiegos polskiego trenera, ktory by to zrobil. Wiec obstaje przy swoim - zamiana Bialasa na kogos z polskiej ligi jest bez sensu.

e(L)egion
08-04-2010, 08:53
Jeśli zarząd to cipy, a trener zacznie odsuwać zawodników i przez to przegra 2-3 mecze, to zarząd wypierdoli trenera a nie piłkarzy. Zarząd musi stać za trenerem i reagować w takich przypadkach, bo inaczej kopacze poczują, że ten nie ma dużego poparcia na "górze" i trenera szybciutko wykolegują.
I to, moim zdaniem, powinno być na tyle w tym sporze. Lepiej tego napisać chyba nie można.

cffan
08-04-2010, 09:13
Nie mniej - nie bardzo widze jakiegos polskiego trenera, ktory by to zrobil.
Mi się wydaje, że Probierz mógłby to zrobić, ale co z tego jak jego warsztat trenerski jest delikatnie mówiąc nie za dobry (tak wywnioskowałem z obserwacji meczów Jagi).

Dlatego opcja zagraniczny trener, solidny, a nie pokroju Bakero byłby moim zdaniem strzałem w 10. Oczywiście taki trener powinien mieć wolną rękę w dobrze sztabu, przede wszystkim medycznego i od przygotowanie fizycznego(!). Identycznie z transferami, nie może tak być, że ktoś ala Trzeciak ściąga piłkarzy bez konsultacji z trenerem. Trener wybiera, trener ponosi odpowiedzialność z niego.
Dobrze by było zmienić mentalność grajków, chociaż trochę. Wydaje mi się, że piłkarze pokroju Iwański, Grzelak, Brożek, Lobodziński itd mają wyjebane na to, czy gdzieś pójdą czy nie, mają największe pensje w lidze (no może poza Grzelakiem) i stosują zasadę - 'czy się stoi czy się leży'. My narzekamy na Grzelaka, ale w Wiśle Łobodziński zagrał dobre mecze, które można policzyć na palca jednej, no może dwóch rąk a on dalej jest albo w pierwszym składzie, albo do zmiany. W normalnej lidze już dawno byłby sprzedany/wypożyczony albo grał w rezerwach.

Yevaud
08-04-2010, 10:41
Mi się wydaje, że Probierz mógłby to zrobić, ale co z tego jak jego warsztat trenerski jest delikatnie mówiąc nie za dobry (tak wywnioskowałem z obserwacji meczów Jagi).

Dlatego opcja zagraniczny trener, solidny, a nie pokroju Bakero byłby moim zdaniem strzałem w 10. Oczywiście taki trener powinien mieć wolną rękę w dobrze sztabu, przede wszystkim medycznego i od przygotowanie fizycznego(!). Identycznie z transferami, nie może tak być, że ktoś ala Trzeciak ściąga piłkarzy bez konsultacji z trenerem. Trener wybiera, trener ponosi odpowiedzialność z niego.

O tym pisal Nazgul od dlugiego, dlugiego czasu.
Ten typ zza granicy musialby miec wplyw na cale szkolenie - wszystkich pionow od najmlodszego rocznika. I "solidny" to moze byc za malo.

Marzylby mi sie Christoph Daum.

SPQR
08-04-2010, 11:32
O tym pisal Nazgul od dlugiego, dlugiego czasu.
Ten typ zza granicy musialby miec wplyw na cale szkolenie - wszystkich pionow od najmlodszego rocznika. I "solidny" to moze byc za malo.

Marzylby mi sie Christoph Daum.

NO i na marzeniach się skończy Panowie :)

Dobry trener z zagranicy kosztuje. A żeby nakłonić dobrego trenera z zagranicy do pracy w piłkarskim mega zadupiu jakim jest Polska, trzeba mieć tego hajsu dwa razy tyle, aby takowego jegomościa przekonać, że jednak warto.

Podsumowując, trzeba mieć tyle kasy, co przeciętny ukraiński oligarcha, a takiej sałaty nikt w Polsce po pierwsze nie ma, po drugie nawet gdyby miał to raczej by jej na trenera nie wyłożył, a szczególnie walter który na Legii chce zarabiać, a nie w nią inwestować. Niestety, u nas kibiców pokroju Achmetowa ze świecą szukać.

P.S Gdyby Rinat spotkał mariusza, to miałby niezły ubaw. mariuszek czołowy polski biznesmen, który ma majątek 720 mln... Achmetow ma 8,1 miliarda. Pinczuk (dobrodziej Dnipro Dniepropietrowsk) coś około 5 miliardów. Nad Wisłą nawet bogacze są żałośni... .

cffan
08-04-2010, 11:56
Dobry trener z zagranicy kosztuje. A żeby nakłonić dobrego trenera z zagranicy do pracy w piłkarskim mega zadupiu jakim jest Polska, trzeba mieć tego hajsu dwa razy tyle, aby takowego jegomościa przekonać, że jednak warto.

Wydaje mi się, że zachodniego trenera ze średniej półki dałoby rade namówić i nie są to aż takie wielkie pieniądze. Wystarczy pogonić Grzelaka, Gize, Wentyla i kasa się znajdzie. A później jak Miklas obiecał wyłożyć kasę na transfery i sukces (na papierze) gotowy :)
Niestety właściciele polskich klubów do tęgich głów jeśli chodzi o zarządzanie klubem nie należą. Zamiast zatrudnić normalnego trenera, wywalić kasę i czekać na sukcesy to oni wolą się wymieniać trenerami, ściągać piłkarskich nierobów i przepierdalać z Levadia czy innymi Gruzinami. U nas pewnie nie będzie inaczej, przyjdzie Skorża, ściągnie paru grajków, zdobędziemy mistrza (już teraz byśmy pewnie zdobyli, gdyby nie to, że piłkarzykom odechciało się grać) i dostaniemy baty tym razem od Wysp Owczych bo mądre polskie głowy 'nie trafią z formą', albo 'pierwsze śliwki robaczywki', albo 'murawa była za szybka'.

Kubal
08-04-2010, 12:55
Dopóki ktoś nie wyłoży grubego hasju na transfery,to żadna drużyna z ekstraklasy nie ma szans na zdobycie czegokolwiek w Europie,choć zdobycie,to za mocne słowo,bardziej pasuje na pogranie w Europie.
Od lat panuje zasada,ktoś jest dobry-sprzedajemy.Tak było z Wisła,Legią,Lechem.Budując dobrą drużynę trzeba dobierać zawodników nowych,lepszych,ale trzeba również zapłacić odpowiednio tym,którymi zaczynają się interesowac kluby zagraniczne,tak to rozegrać,żeby zostali.Przypomnijcie sobie Wisłę,gdy ta pokazała się w Europie,połowa tych,co choć w jakimś stopniu lepiej zaprezentowała się w tamtych meczach po sezonia odeszła do innych klubów.To samo w Legii,Boruc zajebisty-do widzenia,Fabian zajebisty-do widzenia,Mucha rośnie w siłe-do widzenia.Akurat tu wymieniłem bramkarzy,w Wiśle było podobnie,Żurawski zajebisty-do widzenia,Kosowski się pokazał-do widzenia,Uche zajebisty-do widzenia.
I znów zaczyna się szukanie talentów,od nowa budowanie drużyny i tak cały czas.
Powstają stadiony,jest gdzie przyciągnąć kibiców,więc albo inwestują konkretnie w zawodników,albo do usranej śmierci przygody polskich drużyn z prawdziwą piłką będą się kończyć w zarodku.
Dlatego to, czy teraz Cupiał,Walter czy inny pajac sprowadzi do klubu choćby Fergusona gówno zmieni.Żeby dobrze grać,trzeba mieć kim :pimp:

Yevaud
08-04-2010, 14:55
Dopóki ktoś nie wyłoży grubego hasju na transfery,to żadna drużyna z ekstraklasy nie ma szans na zdobycie czegokolwiek w Europie,choć zdobycie,to za mocne słowo,bardziej pasuje na pogranie w Europie.
Od lat panuje zasada,ktoś jest dobry-sprzedajemy.Tak było z Wisła,Legią,Lechem.Budując dobrą drużynę trzeba dobierać zawodników nowych,lepszych,ale trzeba również zapłacić odpowiednio tym,którymi zaczynają się interesowac kluby zagraniczne,tak to rozegrać,żeby zostali.Przypomnijcie sobie Wisłę,gdy ta pokazała się w Europie,połowa tych,co choć w jakimś stopniu lepiej zaprezentowała się w tamtych meczach po sezonia odeszła do innych klubów.To samo w Legii,Boruc zajebisty-do widzenia,Fabian zajebisty-do widzenia,Mucha rośnie w siłe-do widzenia.Akurat tu wymieniłem bramkarzy,w Wiśle było podobnie,Żurawski zajebisty-do widzenia,Kosowski się pokazał-do widzenia,Uche zajebisty-do widzenia.
I znów zaczyna się szukanie talentów,od nowa budowanie drużyny i tak cały czas.
Powstają stadiony,jest gdzie przyciągnąć kibiców,więc albo inwestują konkretnie w zawodników,albo do usranej śmierci przygody polskich drużyn z prawdziwą piłką będą się kończyć w zarodku.
Dlatego to, czy teraz Cupiał,Walter czy inny pajac sprowadzi do klubu choćby Fergusona gówno zmieni.Żeby dobrze grać,trzeba mieć kim :pimp:

Eee tam.

Jaka kase na transfery mial Petrescu w marnym rumunskim klubiku (Unirea)? Jakie gwiazdy sciagneli? Myslisz, ze u nich tak duzo lepsi zawodnicy sie rodza? A mozna bylo zagrac w LM? No mozna bylo!

EDIT,

zeby nie szukac daleko:

Ile kasy na transfery bylo z Okuki?
Stanko, Aco, Omeljanczuk sie pojawili.
A dalo sie ograc Utrecht i powalczyc z Schalke?

i jeszcze jedno:
Zurawski w Wisle pogral kilka ladnych lat, a nie to, ze sie pokazal i odszedl. Uche uciekal sam - Wisla nie chciala go zwolnic wcale. Oni i inni dobrzy zawodnicy odeszli jak sie okazalo, ze Wisla jest dobra tylko na nasze podworko. Po jednym swietnym sezonie zawsze dostawala baty w starciu z zagranica. A potencjal miala przeciez wiekszy niz chocby Lech w ostatnim sezonie. (to tez powod dla ktorego nie chcialbym Kasperczaka).

uho
08-04-2010, 16:40

średnia europejska półka
http://en.wikipedia.org/wiki/Trond_Sollied

Kubal
08-04-2010, 16:45
A dalo sie ograc Utrecht i powalczyc z Schalke?

A dało się zagrać Porto wraz z Monaco w finale LM,dało i co z tego?

Zurawski w Wisle pogral kilka ladnych lat, a nie to, ze sie pokazal i odszedl.

Ale odszedł jak był w największym gazie.

Uche uciekal sam - Wisla nie chciala go zwolnic wcale.

No właśnie,nie chciała,zaczeły się cyrki,więc sam spierdolił,bo nie była mu wstanie zapewnić warunków,o jakich pisałem w poprzednim poście.W tym właśnie problem naszych klubów.

Po jednym swietnym sezonie zawsze dostawala baty w starciu z zagranica.A potencjal miala przeciez wiekszy niz chocby Lech w ostatnim sezonie.

Dostawała,bo zamiast robić wzmocnienia,sprzedała większość najlepszych piłkarzy.Odnośnie potenacjału w następnych sezonach,miała nie miała,po czym wnosisz?Kasperczak budował zespół przez długi czas i jak ten zaczął osiągać sukcesy,to "połowa" drużyny odeszła.

Możesz mi dawać przykłady,że ktoś gdzieś kiedyś ze słabej czy też przeciętnej drużyny zrobił dobry zespół,ale to są pojedyńcze przypadki,w które ja w Polsce nie wierzę.Dopóki klubu nie zaczną wykładać konkretnego hajsu na transfery,doputy żaden,nawet najlepszy trener nie osiągnie nic z polskimi zespołami,z zawodnikami którzy teraz w nich grają.

Yevaud
09-04-2010, 07:52
Możesz mi dawać przykłady,że ktoś gdzieś kiedyś ze słabej czy też przeciętnej drużyny zrobił dobry zespół,ale to są pojedyńcze przypadki,w które ja w Polsce nie wierzę.Dopóki klubu nie zaczną wykładać konkretnego hajsu na transfery,doputy żaden,nawet najlepszy trener nie osiągnie nic z polskimi zespołami,z zawodnikami którzy teraz w nich grają.

A mnie sie wydaje wrecz przeciwnie.
Dopoki sie nie zainwestyuje w szkoleniowcow z prawziwego zdarzenia, to nigdy sukcesu europejskiego nie bedzie.

A wracajac do Wisly - po czym wnosze, ze miala potnecjal?

Ot - po prostu po jednym dobrym sezonie w europejskich pucharach Odeszlo trzech zawodnikow: Hugues (ktory tam byl jeden sezon, wiec o "budowaniu zespolu" w jego przypadku mowy byc nie moze), Kosowski i Kuzba.

Trzon zespolu pozostal bez zmian:

Baszczynski, Glowacki, Jop, Stolarczyk, Uche, Szymkowiak, Strak, Zurawski, Frankowski, Cantoro. Moskal (Kazimierz), Pater czy Dubicki - owszem, odeszli - ale do Gornikow z Zabrza i Polkowic - wiec nie dla kasy.
Przybyli za to w kolejnym roku:
Mijajlovic, Majdan, Klos, Gorawski, Kukielka, Zienczuk - wrocil Kuzba, odszedl Uche.

W porownaniu ze skladem sprzed 18 miesiecy Wisla byla biedniejsza o Kosowskiego, Hugeusa i Uche.
W zamian za to byli Zienczuk, Mijajlovic, Klos, Majdan, Gorawski...
Na tej podstawie smiem twierdzic, ze potencjal Wisly nie zmalal, a transfery, nawet bardzo dobre sukcesu w Europie i tak nie gwarantowaly i gwarantowac nie beda. I to nie tylko w Polsce.

Powiem tak: eksperyment z transferami juz byl. ale jak dotad nikt nie postawil na swietnego trenera odpowiedzalnego za caly pion szkoleniowy.

karakan
09-04-2010, 08:38
No tak , ale oni nie zatrudnią trenera z prawdziwego zdarzenia.
To tylko dla nich kłopot.Gościu by chciał pracować jak w Europie.
Z kim miałby tak pracować?Z Miklasem?Kosmalą?Drabczykiem?

Kim by miał grać?Komorowskim?
Przyjdzie poważny gość , popatrzy co się dzieje w tym burdelu zwanym KP i się zawinie.Każą mu podpisac na wejściu lojalke , zdobyć LM i dadzą mu rocznie 1 mln euro( na transfery).

Gościowi szczena zjedzie i papa. :lol2:

Yevaud
09-04-2010, 09:41

Tak przy okazji oceniajac zachowanie pilkarzy:

W Niemczech ktorys z pilkarzy rzucil w kibica bidonem. (mecz HSV - Hannover - rzucal Peruwianczyk Paolo Gurerro)
Zareagowal DFB (Niemiecki Zwiazek PN). Zawiesil kolesia na 5 spotkan ligowych i dolozyl 20.000 EUR kary. Klub sie bedzie odwolywal...
HSV sam z siebie nalozyl tez na zawodnika kare w wysokosci 50.00-100.00 EUR. Ale nie chcial najlepszego napastnika od gry odsuwac.

http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/523368/artikel_Saison-Aus-fuer-Guerrero.html

http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/523422/artikel_Einspruch-im-Fall-Guerrero.html

PS. W rozgrywkach europejskich Guererro nadal moze wystepowac.

Wprawdzie pokazanie "faka" to nie to samo, co rzut bidonem, ale i za pokazanie "faka" Effenberg byl odsuwany. Z tym, ze znow, nie przez trenera, lecz przez zwiazek.

cffan
09-04-2010, 10:39
Nie żartuj, u nas związek ma ważniejsze sprawy teraz, np. organizację urodzin Grzesia.

Tak nie raz się zastanawiam na tym, właściciele klubów robią duża kasę (Łolter, Solorz, ten od Groclinu, Wojciechowski, Cupiał itd), można powiedzieć, że mają głowę do interesów, ale inwestycję bieżące na pewno są konsultowane z doradcami itd.
Czy patrząc na innych nie mogą pójść po rozum do głowy i zatrudnić kogoś kto im pokaże jak się prowadzić średni klub europejski? Nie wierzę, że jakiś Niemiec, Holender, Anglik wołał by fortunę za stanowisko prezesa i żeby poukładał to wszystko. Widocznie niektórzy lubią tkwić w tym marazmie.

mLr
23-04-2010, 15:32
Przez kolejne dwa lata Michał Probierz będzie trenerem piłkarzy Jagiellonii Białystok. W piątek podpisał nowy kontrakt, który ma obowiązywać od lipca 2010 do końca czerwca 2012 roku. Wcześniej mówiło się, że w przyszłym sezonie szkoleniowiec ten może poprowadzić Legię Warszawa.

Jeden kandydat mniej.

nevermind
25-04-2010, 12:31
Nie wiedzialem gdzie to dać, myslalem zeby do "smiesznych linków", ale jednak wkleje to tu.

Trwają spekulacje na temat personaliów trenera, który poprowadzi Legię Warszawa w sezonie 2010/11. Ponoć klub ze stolicy prowadzi rozmowy z Jose Antonio Camacho.

- Według moich informacji do Legii przymierzany jest trener Camacho. Ponoć to właśnie z tym szkoleniowcem Legia prowadzi rozmowy - zdradził w programie "Cafe Futbol" prowadzący Bożydar Iwanow.

Proszony o zabranie głosu w tej sprawie Wojciech Kowalczyk odparł, że nie wierzy w to, że taki szkoleniowiec może trafić na Łazienkowską.

- Nie wierzę w to. Skąd Legia weźmie pieniądze na Camacho? Zapłaci za trenera i nie będzie miała na zawodników? Nie wierzę, że Camacho tu wyląduje - przekonywał były piłkarz warszawskiego zespołu.

Nieco mniej sceptyczny był drugi z zaproszonych do studia ekspertów, Roman Kołtoń.

- Camacho to trener z wysokiej półki i ja jestem jak najbardziej za. Legia ma kilkadziesiąt milionów złotych budżetu, więc spokojnie, stać ją. Chcąc budować wielki zespół warto zapłacić za dobrego szkoleniowca - skomentował Kołtoń.

Jose Antonia Camacho trenuje obecnie hiszpańską Osasunę Pampeluna. W swojej karierze prowadził m.in. takie zespoły jak Espaniol Barcelona, FC Sevilla czy Real Madryt. W latach 1998-2002 był selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii z którą awansował do ćwierćfinałów mistrzostw Europy i świata. Jako piłkarz był jednym z najlepszych hiszpańskich obrońców. W barwach Realu Madryt dziewięć razy zdobywał mistrzostwo kraju, a w 1984 roku został wicemistrzem Europy z drużyną narodową.

Ta kórfa :lol:

a w obronie Ramos, w pomocy Xavi lub Iniesta a w napadzie Torres z Villa :lol:

Kamilos
25-04-2010, 12:52
Etam Torres, Messiego z Barcelony wyciągną :) Co do Camacho to uważam podobnie jak Kowal Legia nawet jakby go naprawdę chciała to nie stać jej na niego.

cffan
25-04-2010, 14:10
Etam Torres, Messiego z Barcelony wyciągną :) Co do Camacho to uważam podobnie jak Kowal Legia nawet jakby go naprawdę chciała to nie stać jej na niego.
Nawet jakby było ją na to stać to on by tu nigdy nie przyszedł! ;)

mLr
25-04-2010, 14:37
Przyjdzie, przyjdzie, a Janek Urban asystentem :popcorn: :rotfl3:

Pag
26-04-2010, 06:49
Paweł Janas już w czerwcu może rozstać się z Widzewem Łódź. Bezrobocie mu nie grozi, bo może się spodziewać ofert z czołowych polskich klubów - Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Zainteresowanie doświadczonym szkoleniowcem wyrażają szefowie Legii. Po zakończeniu sezonu prawdopodobnie z warszawskiego klubu odejdzie Stefan Białas, który został zatrudniony tylko awaryjnie, po zdymisjonowaniu Jana Urbana.

Według naszych informatorów (:lol:), selekcjoner mógłby prowadzić warszawski zespół wspólnie z Maciejem Skorżą. Były trener Wisły Kraków odpowiadałby głównie za sprawy szkoleniowe, a obecny opiekun Widzewa za transfery. Byłby to więc powrót do systemu, który kiedyś już funkcjonował w Amice Wronki.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

e(L)egion
26-04-2010, 07:20
Nie no pomysł z dupy. Skorża po pierwsze - nie, a po drugie jeśli Janas to tylko szkolenie.

Kijek
26-04-2010, 07:23
Pomysł może i nie jest taki zły tyle, że pewnie żaden z nich się nie zgodzi. Skorża może ale Janas nie sądzę.

Jesli prawdą jest, że to co powiedzieli podobno wczoraj w Cafe Futbol, że Legia rozmawia z Camacho :o

siekan
26-04-2010, 09:01
Tyś widzioł Camacho :lol:

detoxizer
08-05-2010, 22:33
Weszło podaje, że na 100% nowym trenerem będzie Maciej Skorża.

Numer
12-05-2010, 10:12
Dzisiejszy Fakt informuje, że po sezonie dojdzie do sporych zmian nie tylko w składzie drużyny z Łazienkowskiej, ale i w sztabie trenerskim Legii. Pracę mają stracić asystent Stefana Białasa, a wcześniej Jana Urbana - Jacek Magiera oraz trener od przygotowania fizycznego, Ryszard Szul. W klubie pozostaną trenujący bramkarzy Krzysztof Dowhań oraz Lucjan Brychczy.

W czerwcu Maciej Skorża oficjalnie ma zostać nowym trenerem Legii. 38-letni trener sprowadzi na Łazienkowską swoich ludzi do pomocy.
:konfetti:

siekan
12-05-2010, 10:14
Przyjdzie Skorża i nadal będą się głaskać po fiutkach.

detoxizer
12-05-2010, 10:32
Żal mi było wczoraj Stefana Białasa na konferencji. Tak zdruzgotanego, załamanego i zawstydzonego p. Stefana nie widziałem NIGDY, jeszcze raz: NIGDY!

Te śmiecie nie liczą się z nikim. Przesiąknęli ITI.

emse
16-05-2010, 09:29
Stefan Białas: Nie ukrywam jednak, że gdybym ja budował tę drużynę, to niektórzy piłkarze nigdy by tu nie trafili.

I bardzo dobrze ich podsumował.

Mazz
16-05-2010, 14:36
Z tego co zauważyłem to wszyscy zdobywają się na szczerość na temat tego klubu dopiero jak odchodzą i niczego już nie mogą stracić. Czyżby papa walter także wśród zespołu i sztabu zabronił "wolności słowa"? :)