PDA

Zobacz pełną wersję : Ekstraklasa: Będzie nowy sponsor?! ... i w TVP!?

Beny
07-10-2003, 09:21
PAP/06 października 2003 21:46

Ekstraklasa: Będzie nowy sponsor?!

W poniedziałek w Warszawie odbyło się spotkanie władz Polskiego Związku Piłki Nożnej i Piłkarskiej Ligi Polskiej z przedstawicielami 14 klubów ekstraklasy. Dyskutowano m.in. o przyszłości praw medialnych i pozyskaniu sponsora tytularnego dla ekstraklasy.

"Ostatnio pojawiły się pogłoski, że Canal Plus chce wypowiedzieć kontrakt dotyczący praw medialnych do ekstraklasy. To nieprawda. Spotkanie miało służyć wyjaśnieniu obecnej sytuacji" - powiedział dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN, Marcin Stefański.

"Kontrakt z Canal Plus ma obowiązywać jeszcze przez półtora roku i zostanie dotrzymany. Natomiast chodzi o przyciągnięcie dodatkowych sponsorów do ligi, w tym tytularnego, który przejmie od Canal Plus prawa marketingowe" - dodał Stefański.

Zdaniem dyrektora Departamentu Rozgrywek rozmowy w sprawie pozyskania sponsora są bardzo zaawansowane i być może w niedalekiej przyszłości zostanie podpisana umowa. Według niego jest jednak za wcześnie na ujawnianie szczegółów.

"Na poniedziałkowym spotkaniu przedstawiciele klubów wypowiedzieli się na temat współpracy z Canal Plus i ich wizji dotyczącej przyszłości rynku medialnego związanego z polską piłką. Najważniejsze jest to, że kluby mówią jednym głosem" - powiedział Stefański.

"W poniedziałek powołano do życia grupę roboczą, która ma przygotować projekt umowy partnerskiej pomiędzy PZPN i PLP, dotyczącej przekazania PLP praw do ligi. Ze strony związku w jej skład weszli Marcin Stefański i szef Departamentu Prawnego Andrzej Wach. Kluby będzie reprezentować Maciej Janicki z Wisły Płock, a PLP - dyrektor wykonawczy Leszek Miklas.

Na spotkaniu poruszono także kwestie licencji trenerskich (poszerzenie liczby trenerów z uprawnieniami do prowadzenia zespołów ekstraklasy), poziomu sędziowania (zbyt dużo pomyłek arbitrów - jak je wyeliminować) i omówiono sprawy dotyczące szkolenia młodzieży (ostatnio PZPN pozyskał od UEFA około miliona złotych wyłącznie na ten cel).

Gazeta Wyborcza/WH/07 października 2003 07:23

Ekstraklasa w TVP?!

Prawdopodobnie od wiosny lub najpóźniej od nowego sezonu TVP będzie pokazywała magazyn piłkarskiej ligi polskiej. To ma być największy magnes dla sponsora tytularnego polskiej ligi – informuje „Gazeta Wyborcza”.

„Z doświadczenia wiem, że możliwość reklamy w telewizji ogólnodostępnej to może być decydujący argument” – powiedział dyrektor wykonawczy Piłkarskiej Ligi Polskiej Leszek Miklas.

Polskie kluby I i II ligi szukają inwestora od dawna. Bez skutku. Teraz ich prezesi, razem z szefami PZPN i Canal+, który ma wyłączność do pokazywania ligi, postanowili zewrzeć szeregi, by go znaleźć. Dlatego zdecydowali o połączeniu wszystkich praw marketingowych.

„Canal+ zrzekł się swoich praw marketingowych do ligi, za tę samą kwotę, za którą je kupił. To jest jakieś 8 - 9 procent całej umowy z klubami. Odda nam 30 metrów miejsca reklamowego na stadionach, loga na koszulkach i czas reklamowy itp., My dołożymy to do tego prawa marketingowe, które mają kluby i zaoferujemy wszystko razem sponsorowi” – powiedział Miklas.

Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canal +. Okieńczyc uważa, że z telewizji otwartych największe szanse na kupienie magazynu ma TVP.

”Potwierdzam, że jesteśmy tym bardzo zainteresowani. Chcemy, żeby zaczynać jak najwcześniej, nawet od rundy wiosennej” - mówi Janusz Basałaj, szef sportu w TVP.

Więcej szczegółów w "Gazecie Wyborczej"

bemowiak
07-10-2003, 09:27
Hehe, jak Lech zostanie sponsorem ligi to będzie podobna sytułacja jak w lidze koszykarskiej,sponsorem ligi Lech sponsorem Legii Królewskie.Ciekawe co z tego wyniknie czy takie niezgodności jak w koszu?

C@mo
07-10-2003, 17:35
Tylko licze ze Lech troche groszem sypnie i da kazdemu klubowi przynajmniej polowe tego co Canal +

VASCO
07-10-2003, 20:15
Ja juz o sponsorze dla ligi słyszę od kilku dobrych lat , więc nie ma się czym podniecać. Chce ujrzeć jakies efekty.... Ale gdyby się udało to bardzo fajnie. Oby ....

szczepan
07-10-2003, 20:43
pamietajcie ze bedzie to tylko magazyn zreszta ja sobie nie wybrazam zeby C+ oddala mecze... bo innaczej to bylaby tragedia... jak dla mnie zaden z kanalow tv w polsce nie jest w tej chwili w stanie dorownac C+ w "prezentacji" meczy... a magazyn w TVP wydaje sie byc ok... tylko zeby znow popeliny nie odwalali...

Nazgul
07-10-2003, 21:33
No to wygląda mi na to że C+ dogorywa :) Zobaczymy kiedy posypie się całkiem :)

szczepan
08-10-2003, 01:08
No to wygląda mi na to że C+ dogorywa :) Zobaczymy kiedy posypie się całkiem :)

ja sadze ze nie dogorywa... wygrana przetarg na lige hiszpanska nba nfl :D

to raczej Polska Liga jest coraz mniej oplacalna... i tak naprawde z tego co tu pisza to wynika jedynie ze C+ szuka kogos kto by wsparl sama lige a nie koszta transmisji... :D

kamyk
08-10-2003, 13:47
jesli chodzi o sponsora dla ligi przydal by sie ! ale nie chcial bym zeby inna stacja transmitowala meczow bo C+ to zajebiscie robi inne stacje tak nie umial pokazac meczow polskiej ligi! i sponsor jest potrzebny ale stacja niech ta transmitoje mecze a program w odkodowanej telefizi jakis godzinny powinnien byc po kazdej kolejce ligowej!

szczepan
08-10-2003, 21:54
sponsor ligi to pnaprzyklad firma ktora da kasa a nazwa bedzie w raz z nazwa firmy czyli naprzyklad firma kosmetyki daje hajs i liga nazywa sie kosmetyki ekstraklasa polska...

a C+ szuka chetnych np.: na miejsca reklamowe... na koszulkach spodenkach i stadionach...