PDA

Zobacz pełną wersję : Dentysta sadysta!

wrc
25-01-2010, 09:38
Chodźcie tu :]

Elegion, nie możesz na fundusz?
Z tego, co się orientuje to płaci się chociażby za plombę krystaliczną.
Nie wiem jak jest z rtg zęba, wyrwaniem itd.
Ogarnia ktoś, co i jak?

Drastyczne historie o tym jak dentyści coś spieprzyli, jak bardzo bolało itd proszę od jutra.
Dzisiaj się pocieszamy.

b.
25-01-2010, 09:45
Drastyczne historie o tym jak dentyści coś spieprzyli, jak bardzo bolało itd proszę od jutra.
Dzisiaj się pocieszamy.

Chciałbyś :p

Mojego kumpla bolał ząb. Zapisał się do dentysty, chodził na wizyty ( czy jak to się nazywa ), ona mu coś w tym zębie tworzyła, jakieś wiercenia itp.

No i ona powiedziała po pewnym czasie, że już wszystko w porządku, ale kumpla dalej bolał ząb. Zapisał się do innego, a ten mu powiedział, że ta dentystka uzdrawiała mu zdrowego zęba, a ten co go boli jest obok :lol:

Ja szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem u dentysty. Wiem, że będę miał przez to problemy, ale nie mogę się przełamać. Niczego się tak nie boję jak dentysty :ucieka:

Dozgonny szacun dla tych, którzy się nie boją :]

Kubal
25-01-2010, 09:46
Ja generalnie sraczki przed wizytą u dentysty nigdy nie mam.Recepta jest prosta,raz do roku na kontrole,jeżeli pojawia się jakaś zajawka ubytku,sprawe załatwia się w parę minut i po krzyku,Najgorzej odkładać wizytę w nieskończoność,aż nazbiera się nam pare lat od ostatniej,wtedy jest płacz i lament a na fotelu zamulamy w katorgach po kilka godzin.

legart
25-01-2010, 09:47
na jesieni wyleczyłem sobie pare zębów - plombka ze znieczuleniem 180 od sztuki

Maniek
25-01-2010, 09:50
ósemka do wyrwania... ale się dygam... może sama się naprawi? :modli:

raff
25-01-2010, 09:58
ósemka do wyrwania... ale się dygam... może sama się naprawi? :modli:

ja mam wszystkie 4 do wyrwania/wycięcia, ale jakoś nie mogę się zapisać na zabieg..

a co do dentysty to bardziej się boję właśnie rachuneczku za wizytę, niż samego borowania, itp. Ceny z kosmosu..

A co do znieczulenia - tylko raz miałem, przy kanałowym leczeniu [i tak napier#@@ jak skur$#@#].

Flip
25-01-2010, 09:59
Szkoda,że tego Ukraińca-piekarza przyskrzynili :lol: Bo byś Achmed po taniości się wyleczył :D

Na fotelu samochodowym,oświetlał pacjentów starą lampką,o losie.Pełna sterylność :lol:

Bootleg
25-01-2010, 10:06
Byłem. Odwiedziłem ją 3 dni temu. Nie płaciłem, byłem na fundusz... oczywiście odpowiednio dużo wcześniej się rejestrowałem. Zaplombowała mi dwa kły... wkurwiła mnie przy tym nie miłosiernie gdyż stwierdziła, że szóstka którą całkiem niedawno mi robiła jest do poprawy bo dała za mało plomby i dziura będzie dalej.... oczywiście zasugerowała, że poprawka wchodzi w grę już podczas wizyty prywatnej :zly: kij jej w oko !

PabloMag
25-01-2010, 10:11
Zaciskasz zęby i jazda

A tak serio to 3 ósemki czekają na chirurga. Nie cierpie dentysty, mimo że nigdy nie miałem większych problemów z zębami. Sam odgłos wiertarki mi go przypomina takie syczące bzzzZZzzzZZzzzzz i obraz wiertła w gębie i unosząch się kropelek wody i pyłku z zęba przed oczami od razu brrrr

rolnik
25-01-2010, 10:30
Temat do zamknięcia, autor do rozstrzelania :ucieka:

Nie w k u r w i a ć!

wrc
25-01-2010, 10:33
na jesieni wyleczyłem sobie pare zębów - plombka ze znieczuleniem 180 od sztuki

To może nie będę ulegał stereotypom i opiniom mówiącym prywatnie=lepiej.
Chyba, że na NFZ też się buli za plombę?

Szkoda,że tego Ukraińca-piekarza przyskrzynili :lol: Bo byś Achmed po taniości się wyleczył :D

Na fotelu samochodowym,oświetlał pacjentów starą lampką,o losie.Pełna sterylność :lol:

Profeska. Sprytny naród! Może byśmy w ramach przyjaźni Polsko-Ukraińskiej wyemigrowali na Ukrainę i gabinet ginekologiczny otwarli?:D

Sam odgłos wiertarki mi go przypomina takie syczące bzzzZZzzzZZzzzzz i obraz wiertła w gębie i unosząch się kropelek wody i pyłku z zęba przed oczami od razu brrrr

A temu to bana dać. Profilaktycznie, żeby nie pojawili się naśladowcy.

Rolnik, a jak Ci powiem, że może coś zgodowego będzie?:D Koszulka, szaliczek :P

legart
25-01-2010, 10:38
To może nie będę ulegał stereotypom i opiniom mówiącym prywatnie=lepiej.
Chyba, że na NFZ też się buli za plombę?

Ja bym nawet poszedł do dentysyty finsowego przez NFZ tylko że ja od połowy lat osiedemdziesiątych nie moge wyczaić wyrwizęba u którego musiałbym nie bulić. A co do krzystania z ubezpieczenia przy leczeniu zębów to podam przykładowo ze byłem świadkiem zapisów w mojej przychodni (dosyć dawno temu) - 6 numerków na tydzień - pierwsza osoba z kolejki w poniedziałek rano zapisała całą rodzinkę i następne zapisy za tydzień....

e(L)egion
25-01-2010, 10:43
Chodźcie tu :]

Elegion, nie możesz na fundusz?
Moge ale trochę mi zależy na czasie, a w przychodni to się w pyte czeka. Znalazłem jednak sposób na finanse. Mam trochę zaległego urlopu i najprawdopodobniej pojadę do rodziny poza Warszawę na leczenie. Mam info że za 70 zł ze znieczuleniem da radę zrobić wiec porównując do tego co napisał legart, przy paru zębach (a takiej ilości ubytków się spodziewam) takie ferie na pewno mi się opłacą, choć i tak kilka stówek może pęknąć. Ogólnie to od teraz bedę co roku ogarniał tę sprawę.

rolnik
25-01-2010, 10:54
Rolnik, a jak Ci powiem, że może coś zgodowego będzie?:D Koszulka, szaliczek :P

A może kierwa jakieś plomby zgodowe skręcicie? :D

Temat w ignorowanych :efoch:

PabloMag
25-01-2010, 11:03
A temu to bana dać. Profilaktycznie, żeby nie pojawili się naśladowcy.

nie ma co zgrzytać zębami :prawi:

:lol2:

wrc
25-01-2010, 11:25
Zobaczymy, co mi dzisiaj kobiecina powie. Jak się okaże, że będę musiał długo czekać, to już chyba wybulę.
W międzyczasie coraz bardziej się zniechęcam :D

Rolnik zgodowy aparat na zęby np. Psmks już zbiera śrubki, będziemy sami skręcać :D

PabloMag bajecznie podpadasz:>

Francais
25-01-2010, 11:31
Sam odgłos wiertarki mi go przypomina takie syczące bzzzZZzzzZZzzzzz i obraz wiertła w gębie

takie cos?
http://images.doctissimo.fr/private/photo/hd/7114234711/private-category/dentiste-3199524dcc.jpg

http://www.i-love-my-shoes.com/wp-content/uploads/2008/07/dentiste.jpg

pzeciez nie ma sie czego bac:lol2::lol2::lol2:

Bugi B.
25-01-2010, 11:35
U mnie rosnące ósemki powodują chyba przesuwanie się zebów.... :zdziwiony:
Najlepiej jak ktoś z rodziny/znajomych jest dentystą i ma podpisaną umowę z NFZetem.
U mnie okazało się, że ciotka ze Sz-na ma właśnie podpisaną umowę i wzięła ode mnie tylko za "materiały"(w sumie za 3 zęby zapłaciłem lekko ponad 100 złotych), pojechałem bez znieczulenia 8) a z drugiej strony to wstyd przed ciotką drzeć japę w tym wieku:D

Ps. http://i2.demotywatory.pl/uploads/1259360147_by_wski_500.jpg

Bootleg
25-01-2010, 11:39
KLASYK !!!! :lol2:

http://www.youtube.com/watch?v=gBrsWEA78C8&feature=related

me(L)u
25-01-2010, 11:52
Na nic nie czekać, iść jak najszybciej. Chyba, że chcecie mieć aferę, jak ja przed dwoma laty - pięć dni opuchlizny, szczękościsk taki, że gębę otwierałem nie szerzej niż na centymetr, wszystko zakończone wizytą u chirurga szczękowego i otwieraniem na siłę, żeby dał radę wsadzić tam skalpel i nożyce chirurgiczne... :p

Jaco
25-01-2010, 12:10
Klasyk to jest tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=dG5Qk-jB0D4

Czy jest bezpiecznie? :kowboi:

wrc
25-01-2010, 14:47
Veni, vidi, spierdoliłem :D
Zerknąłem na godziny przyjęć i tyle. Za zimno na leczenie zębów.

Włóczykij
25-01-2010, 15:33
co wy pierdolita wszyscy po koleji :D:D
Dentysta jest zajebistą opcją!
szczególnie znieczulenie i efekt chwile po :D:D

dzisiaj na 18:30 wizytacja

MTP
25-01-2010, 16:06
co wy pierdolita wszyscy po koleji :D:D
Dentysta jest zajebistą opcją!
szczególnie znieczulenie i efekt chwile po :D:D

dzisiaj na 18:30 wizytacja
Szczególnie fajnie jak jest jakaś fajna dentystka albo pomocniczka.
Można się gapić cały zabieg w oczy.
To jest takie romantyczne ;)

Włóczykij
25-01-2010, 16:24
haha, nie do końca miałem to na myśli, ale ok :D
choć nie ukrywam, na swoją dentystkę narzekać nie mogę :]

PabloMag
25-01-2010, 16:53
efekt zdrętwiałego dziąsła wolę w sytuacji bezwiertłowej :) żeby nie powiedzieć bezwiertniczej

wrc
24-03-2010, 09:41
O 2 miesiące minęły, a ja dalej się zastanawiam hehe.
Może by tak sobie znieczulenie dotchawicze zażyczyć? :D

e(L)egion
24-03-2010, 09:56
Ja od ostatniej rozmowy w tym temacie odwiedziłem dentystę dwa razy. Okazało się że na szczescie mam tylko jeden ubytek i przy wzieciu znieczulenia poszło jak z płatka. Finansowo tez wyszedłem na tym nieźle. Także obawiałem się najgorszego, a wyszło w sumie bezstresowo :)

wrc
24-03-2010, 12:05
Zazdroszczę.
Ja mam ósemki do wyrwania, coś tam do łatania i mam wrażenie, że mi się dziąsła cofają :uciekaj:

Maniek
24-03-2010, 13:12
ja po ostatnich przygodach (nie śpiewać o 2 w nocy na krupówkach, że Legia jest mistrzem Polski!) spędziłem w poniedziałek 1,5 godziny na fotelu... :ucieka:

prze-je-ba-ne!

ale bardziej przejebane byłoby chyba życie bez jedynki... :hmm:

wrc
24-03-2010, 13:15
Ostatnio z nudów łaziłem po jakiś pojebanych blogach to panna się chwaliła, że za nową jedynkę wybuliła 1300zł.
Jak to tylko kosztuje to nie zazdroszczę.

Maniek
24-03-2010, 13:18
u mnie pierwsze rokowania oscylowały wokół 2k... na szczęscie skonczyło się dużo taniej...

nie mniej jednak do końca miesiąca będę musiał jechać na vifonach...

wrc
24-03-2010, 13:28
Skręca mnie na samą myśl, że muszę się w końcu zarejestrować.
Jeszcze durny włączyłem sobie filmiki na yt z wyrywania. *****!

Btw. Miał ktoś usuwany polip miazgi?

Jaco
24-03-2010, 13:37
Btw. Miał ktoś usuwany polip miazgi?
Ten gościu:

http://onephoto.net/uploads/a/amancay/1154729346_gal_as_212_szczerb_x.jpg

:-

Maniek
24-03-2010, 13:38
ja też się srałem strasznie przez parę lat na wizytę, ale po tym co przeszedłem to mógłbym teraz co tydzień chodzić...

Guzik
24-03-2010, 13:50
ja po ostatnich przygodach (nie śpiewać o 2 w nocy na krupówkach, że Legia jest mistrzem Polski!) spędziłem w poniedziałek 1,5 godziny na fotelu... :ucieka:

prze-je-ba-ne!

ale bardziej przejebane byłoby chyba życie bez jedynki... :hmm:

przypomina mi się Władysławowo 2002 :]

gonzo(L)
24-03-2010, 13:56
EUhBtt-1jqU

:pimp:

wrc
24-03-2010, 13:57
Wyjdź!!!!

CywiL
24-03-2010, 13:57
Ja ma ósemkę do wyrwania ale coś na razie się zmotywowac nie mogę.

W październiku/listopadzie zeszłego roku po kilku latach nieobecności się ogarnąłem i zrobiłem 6 zębów (wszystkie kanałowo) = 2 tysiące opuściło portfel, a dentysty mam dość na najbliższe parę lat. :uciekaj:

Kijek
24-03-2010, 14:18
CywiL, wyrywałem 8mke w zeszlym tygodniu.

Polecam - szpital na Nowogrodzkiej. Jak sie dobrze zakrecisz to 2 tygodnie od zapisania Cie wezma na zabieg i naprawde robia to dosc sprawnie i za darmoche.

Dodatkowy plus (a w zasadzie głowny) - bardzo fajne stazystki na korytarzach :prawi:

Jeszcze dwie mi zostały wiec ze 4 razy napewno sie tam pojawie :raca:

Guzik
24-03-2010, 14:19
Ja ma ósemkę do wyrwania ale coś na razie się zmotywowac nie mogę.

miałem 2 lata temu 2x8 chirurgicznie usuwane

gościu (chirurg) był fenomenalny, szybko i sprawnie
moja ciotka-stomatolog powiedziała, że nie podejmuje się rwania 8 bo nie ma siły i skierowała mnie do niego

gościu wziął 150 zł za oba (po znajomości)

końska dawka znieczulenia i jazda

pierwszy poszedł gładko, niestety drugi to juz masakra
nie obyło się bez cięcia i zakładania szwów, na koniec recepta na ketanol i do domu
następnego dnia się zaczęło, ból niesamowity, trwał ok 2 dni, ale to nic w porównaniu z bólem jaki miałem przed wyrwaniem

rumun1990
24-03-2010, 16:30
Ja też się zbieram od października na wyrywanie 8-emek hehe. Na roentgen wyszło że nie wyjdą na powierzchnie same i będą mi musieli dziąsła nacinać i wyrywać. Jak jest z jedzeniem po takiej operacji ?

wrc
20-04-2010, 16:05
:gwiazda:

Pierwszy krok za mną. Ząb wyrwany, a 17 maja tam wracam.
Póki co trzyma mnie znieczulenie, które czuje na pół żuchwy, ale zaopatrzyłem się w leki przeciwbólowe.

Było sympatycznie:)

Bonhart
20-04-2010, 16:32
Ja też się zbieram od października na wyrywanie 8-emek hehe. Na roentgen wyszło że nie wyjdą na powierzchnie same i będą mi musieli dziąsła nacinać i wyrywać. Jak jest z jedzeniem po takiej operacji ?

Mam to samo, wszystkie 4 do wyciecia... Odkladam od 5 lat :)

Kumpel mial wycinane 2, mowil ze ryj spuchl jak u chomika i tydzien odsiadki w domu murowane. Jesli chodzi o bol ponoc ketonal elegancko zalatwil sprawe. Niestety podobno jest problem z otwarciem japy wiec katowal zupki przez slomke i odzywki dla pakujacych na silowni.

PabloMag
20-04-2010, 17:17
Łącze się w bólu. 3 albo 4 do cięcia ósemki, nie pamiętam. Nie lubię się tam pojawiać, wiec raczej nie skocze zapytać ile ich w końcu było hehe nie mogę się jakoś przełamać, by pójść. tymbardziej, że wsio w pariadkie z innymi

Pag
20-04-2010, 17:21
EUhBtt-1jqU

:pimp:

Widziałem osobiście podobną sytuację również na Pradze. To było parę ładnych lat temu, więc nagranie na telefon niestety nie było możliwe. Możecie wierzyć, lub nie, ale gość wyrywał sobie sam ząb za pomocą... zacisków szczękowych od akumulatora z malucha ;)

http://www.exnor.pl/images/products/krokodylki7.jpg

Maniek
11-05-2010, 18:31
dzisiaj kolejne 2 godziny na fotelu... ;/

Maniek
05-06-2010, 13:47
dzisiaj wyjebana ósemeczka... dentysta da się lubić... :pimp:

Bugi B.
07-06-2010, 14:04
jedna ósemka wyautowana...:] myślałem, że mi dwie na raz da radę ogarnąć, a tak to 5 razy do Szczecina muszę śmigać...:jezor:

rey
08-06-2010, 11:35
To ile Ty ich masz...? :ucieka: ;) Ja na fotelu spędzam regularnie co miesiąc ze dwie godzinki i tak już ze dwa lata... :o Jak się zaczęły sypać to kierwa jeden za drugim, ilości kanałowych leczeń już nie pamiętam.

Bugi B.
08-06-2010, 14:56
To ile Ty ich masz...? :ucieka: ;) Ja na fotelu spędzam regularnie co miesiąc ze dwie godzinki i tak już ze dwa lata... :o Jak się zaczęły sypać to kierwa jeden za drugim, ilości kanałowych leczeń już nie pamiętam.

po standardcie 4:jezor: ale zauważ, że po 4 rwaniu/borowaniu/dłutowaniu trzeba jeszcze przyjechać na zdjęcie szwów:jezor: no chyba, że to już ogarnę na miejscu...

jak sobie pomyślę, że jeszcze 3 krotnie trzeba tak cierpieć po zabiegu(właśnie mam przed sobą mielonego, buraczki, ziemniaczki, ogóreczek i ledwo co kotleta zmęczyłem :jejku:, obok stoi sobie zimny szklany zielony bosmanek i nawet nie można tknąć) to mnie dosłownie k****a bierze...

j***ć ósemki!

Maniek
08-06-2010, 18:04
mi nie zakładała żadnyh szwów... wyrwała i tyle... 10 min na fotelu...

Ardiano
08-06-2010, 20:10
mi nie zakładała żadnyh szwów... wyrwała i tyle... 10 min na fotelu...

o to to! :prawi: właśnie pożegnałem się z jedną z ósemek

Bugi B.
08-06-2010, 20:43
nie ma takiego wyrywania!:poddaje:

U mnie trzeba było ciąć, bo nie wyszły jeszcze w całości, w sumie ledwo wystawała...

szczena Was nie napitala?:jezor:

Rey - to ja chyba w całym życiu tyle na fotelu nie spędziłem. W Ostatnie wakacje miałem 2 albo 3 wizyty(po maks pół godzinki) i na razie wszystko jest ok, prócz tych ósemek oczywiście.

Ardiano
09-06-2010, 09:31
.

szczena Was nie napitala?:jezor:

znieczulenie się skończyło to i trochę napitala. Da się żyć, ale mam nadzieję, że do piątku przejdzie i będzie można spokojnie melanżować przy mistrzostwach.

Bugi B.
09-06-2010, 10:00
znieczulenie się skończyło to i trochę napitala. Da się żyć, ale mam nadzieję, że do piątku przejdzie i będzie można spokojnie melanżować przy mistrzostwach.

i bez ketonalu jedziesz?:| pierwsze dwa dni brałem 3 x dziennie, dziś może uda się już dwa raz użyć, do tego antybiotyk do końca tygodnia, a w weekend wesele, poprawiny i swój mecz. Czuję, że lipa będzie:jezor:

Maniek
09-06-2010, 12:21
ja jestem już 4 dzień po i jest lux... po wyrwaniu żadnych przeciwbólowych nie brałem...

Wojtek.
09-06-2010, 18:58
Ja ostatnio dentyste odwiedzam co tydzien(lecz od razu-nie czekaj!) ,kanalowe itd. Wyrywana mialem 6ke i po pierwsze nic nie bolalo,po drugie zadnego bolu nie czulem po tym jak znieczulenie zeszlo ;) Czuje ,ze osemki tez is eszykuja ,bo coraz bardziej je czuje

Bugi B.
30-06-2010, 09:28
druga wyautowana:hasao: tym razem górna, bo nie wziąłem zdjęcia ze sob:jezor: trwało koło 10 minut, po zabiegu raz ketonal i fajrant, w sumie na drugi dzień można już spokojnie jeść, mówienie to nawet bezpośrednio po zabiegu ładnie szło, tak więc górna a dolna to jak niebo a piekło:)

MAYDAY
30-06-2010, 10:27
Ja po wczorajszym usunięciu 7 i 8, mordka napierdziela aż sie pracować nie chce, tramal i cała naprzód:mf:

Zajacc
30-06-2010, 11:28
Po ponad 10 latach przemogłem się żeby odwiedzić gabinet dentystyczny (traumatyczne przeżycia z dzieciństwa swoje zrobiły). Wszystkie zęby zdrowe! :gwiazda:

meraś
16-07-2010, 10:49
testował ktoś u stomatologa żel usuwający próchnicę ?

Podobno trzeba liczyć razy 2 względem normalnego borowania, ale nie czujesz, jakbyś był u dentysty :)

Bugi B.
16-07-2010, 11:09
może na fundusz się da ? \')

Ps. Ja już mam 4 ósemeczki wyautowane :hasao:

rumun1990
16-09-2010, 15:54
1 ósemka z 3 wyrwana 8)... dentysta nieźle się narobił żeby ją usunąć , za tydzień zdjęcie szwów i kolejna do wyrwania. zobaczymy jak będzie jak przestanie znieczulenie działać..

PabloMag
16-09-2010, 16:36
ja czekam z pierwszą ósemką do wtorku :wkurzony: niech ją dentysta zabiera już dziś bo mnie tak wku...., że głowa mała.

Bugi B.
16-09-2010, 21:27
ja czekam z pierwszą ósemką do wtorku :wkurzony: niech ją dentysta zabiera już dziś bo mnie tak wku...., że głowa mała.

to masz sporo czasu by przygotować się na niezły hardcore:]

PabloMag
16-09-2010, 22:24
jak mnie nie znieczuli odpowiednio, to się chyba znieczule jakąś butlą przed zabiegiem. a jak nie pomoże to jego znieczule po zabiegu chyba.

bkt
17-09-2010, 13:19
ja wyrywalem osemke pare dni temu. Ibum pomagal na pare godzin ale ja mialem tak, ze 1/3 zeba mi sie skruszyla. Dentysta mi przejrzal stan uzebienia i mam lekkich prochnic (takich z b\rzega) do zrobienia... 5 :) Na raz nie mozna a szkoda bo chcialbym miec to z glowy za jednym znieczuleniem.

Osemka wyrywana byla w kawalkach bo sie dalej kruszyla i zamiast energicznym ruchem to coraz mocniejszym naciskiem, wielka byla jebana jak **** :D

Na szczescie nic pozniej nie bolalo :)

Ja mam z tyry ubezp z lim,. za wyrwanie place po znizce 90 zl a za leczenie 70zl od zeba. Znajde gdzxies tanszego dentyste w Warszawie?

rey
17-09-2010, 20:34
70 zł obejmuje znieczulenie? Jeżeli tak, to prywatnie imo nie znajdziesz taniej.

PabloMag
17-09-2010, 20:54
Nie ma takiego psychicznego wspomagania!!!! Jakie wyrywanie w kawałkach?! Jezus Maria Józefie Święty!

mathi86slo
18-09-2010, 00:36
Nigdy nie pójdę, Ketonal na akord :ucieka:

Bugi B.
18-09-2010, 08:17
a po co w ogóle płacić??? jak można zrobić dobrze i na fundusz:cinkciarz:

PabloMag - relax, to tylko jedna z metod:D, są jeszcze rozwiercenia zęba i np. późniejsze dłutowanie go. U mnie przy pierwszej dolnej, przez 5 dni ketonal 3x dziennie był grany, o innych przywilejach nie będę wspominał. Polecam się na przyszłość:prosze:

rumun1990
29-09-2010, 17:09
dziś pierwsza i ostatnia 8-emka dolna poszła w pi.z.du . Dostałem kompres lodowy od razu po wyrwaniu, jeszcze musiał ją urżnąć trochę bo 7 ją blokowała... więc trochę z nią walczył. Nie dał mi żadnego ketonalu, tylko że jak coś to brać jakieś przeciwbólowe co są w domu i mówił że może spuchnąć ta część twarzy... wam puchła ?

Jeszcze tylko jedna górna i koniec!

prawie 500 zł zawinął za tą dolną...

PabloMag
29-09-2010, 18:44
Sporo. Ja zapłaciłem 200 z refundacją. Zostały jeszcze dwie, ale skoro nie sprawiają kłopotu to sobie siedzą. We wtorek były zdjęte szwy, póki co została dziura. Ząb był kawałem sku...... Lekko spuchłem, ale bez przesady. Tylko że mogłem jeść tylko jogurtopodobe rzeczy przez pare dni.

Aha. Co do tych leków - raczej te z "domowej apteczki" g.... dadzą.

Bugi B.
29-09-2010, 18:47
Ja nie wiem jak to jest(czy to W Warszawie dosłownie tak rżną?) bo w Sz-nie nie zapłaciłem nic(poza transportem do Szczecina oczywiście). Normalnie dawał znieczulenie miejscowe na zabiegu, po zabiegu wypisał receptę na antybiotyk+ketonal i żadnych problemów.

rumun1990
29-09-2010, 20:17
no ja w prywatnej klinice robię, jak mieliście jakieś szczękościski po wyrwaniu ? Samo to przechodzi czy bierze się jakieś specyfiki na to ? naczytałem się na forach i nie wiem bo podobno jak trwa długo to się pogłębia :/

MałaMi
29-09-2010, 20:36
Ja jestem dwa dni po wyrwaniu prawej dolnej, łaziłam z nią do usunięcia ponad 1,5 roku, raz na jakiś czas jakieś zapalenie itp. Rwałam w Ursusie na Skoroszewskiej na fundusz, nie płaciłam za zdjęcie, dłutowanie, rwanie czy znieczulenie. Fakt faktem sadysta( całkiem mlody) rozśmieszał mnie żebym nie zjechała ze strachu bo po zdjeciu okazało się ze korzeń tej ***** ósemki był na wysokości dolnej trójki :szok:, jak było po wszystkim antybiotyk i ketanol, ale z ręką na sercu zjadłam już dziś normalne (nie jogurtopodobne) jedzenie.

lans
29-09-2010, 22:53
a ja zadnego zabiegu nie mialem od 3 lat, w tym czasie mialem ze 2 kontrole ktore wykazaly, ze z kłami wszystko w porzadku. dziekuje, dobranoc.

Marek.Only
30-09-2010, 09:05
Nienawidze tego miejsca.... Swoja 2 lata temu po kanalowym musialem zrobic rentgena. I sie okazalo ze na gornym kle siedzi mleczak a pod nim szykuje sie staly do wyjscia. Jak mnie chciala rwac odrazu to wyskoczylem :oczko:

'co pani na glowe upadla? przeciez to zdrowe zeby chyba nie? no to pilowac jak jakiemus zajacu?'

http://www.youtube.com/watch?v=qUaQabFtGa0

Naguto
16-11-2010, 23:48
Idę jutro do dentysty. Nie ma gorszego bólu , niż ból zęba.
Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

raff
17-11-2010, 09:08
Ja idę i dziś, i jutro.

6 ubytków, pozdro. Tak to jest, jak się 2 lata nie chodzi do tego sadysty...

A do tego wszystkie cztery ósemki do wyje...

Pytanko do kumatych [Bugi? :p] - czy po wyrwaniu/wycięciu ósemki jest jakiś ban na sport, czy można normalnie trenować?

Bugi B.
18-11-2010, 17:08
Ja idę i dziś, i jutro.

6 ubytków, pozdro. Tak to jest, jak się 2 lata nie chodzi do tego sadysty...

A do tego wszystkie cztery ósemki do wyje...

Pytanko do kumatych [Bugi? :p] - czy po wyrwaniu/wycięciu ósemki jest jakiś ban na sport, czy można normalnie trenować?

ładnie kolego, ładnie:D

Tak na prawdę zależy, każdy organizm inaczej reaguję na wyrwanie/wycięcie ósemek. Ja po pierwszej tydzień leżałem i kwiczałem, tak więc trenowanie w moim przypadku odpadało, jak będzie w Twoim? zobaczymy:) powodzenia:D

pzk
18-11-2010, 21:14
Właśnie. Jak to jest z tymi ósemkami. Trzeba wyrywać czy nie? Słyszałem, że u jednych trzeba u innych nie i już nie mam pojęcia. Mi wyrosły dwie jakiś czas temu. Teraz coś mnie chyba ta jedna zaczęła boleć, a raczej gdzieś tam obok niej. Muszę się w końcu przejść do sadysty. Pewnie teraz dziura na dziurze. :ucieka:

Edyta: A jak mi ząb zaczął gnić czy jak to się tam nazywa ? :strach: Możliwe to?

Bugi B.
18-11-2010, 21:32
Właśnie. Jak to jest z tymi ósemkami. Trzeba wyrywać czy nie? Słyszałem, że u jednych trzeba u innych nie i już nie mam pojęcia. Mi wyrosły dwie jakiś czas temu. Teraz coś mnie chyba ta jedna zaczęła boleć, a raczej gdzieś tam obok niej. Muszę się w końcu przejść do sadysty. Pewnie teraz dziura na dziurze. :ucieka:

Edyta: A jak mi ząb zaczął gnić czy jak to się tam nazywa ? :strach: Możliwe to?

Kyrie elejson :lol2:

a na poważnie, z ósemkami to najlepiej zrób tak:
1)zrób zdjęcie szczęki(pantogram się zwie albo jakoś tak),
2)udaj się do dentysty
3) dentysta Ci powie, czy do wycięcia są, czy mogą zostać.

Znam ludzi, którzy mają normalnie 4 ósemki i nie maja potrzeby ich wycinania, są tacy(jak ja np.) gdzie w pizdu trzeba było 4 wywalić, a u niektórych jeszcze np. tylko dwie:) wszystko zależy od tego jak rosną i czy przeszkadzają pozostałym zębom. Co do gnicia, to nie słyszałem o takowym zębowym:hyy:

pzk
18-11-2010, 22:10
Kyrie elejson :lol2:

a na poważnie, z ósemkami to najlepiej zrób tak:
1)zrób zdjęcie szczęki(pantogram się zwie albo jakoś tak),
2)udaj się do dentysty
3) dentysta Ci powie, czy do wycięcia są, czy mogą zostać.

Znam ludzi, którzy mają normalnie 4 ósemki i nie maja potrzeby ich wycinania, są tacy(jak ja np.) gdzie w pizdu trzeba było 4 wywalić, a u niektórych jeszcze np. tylko dwie:) wszystko zależy od tego jak rosną i czy przeszkadzają pozostałym zębom. Co do gnicia, to nie słyszałem o takowym zębowym:hyy:
Ja też nie słyszałem :D Ale faktem jest, że jakoś mnie boli wokół tej ósemki. Jak nie "gnije" to się może ******** zatruł.

Jutro zadzwonię do Sadysty, nie ma co czekać.

Dzięki Bugi.

Huxley
18-11-2010, 22:15
Panowie i Panie, a miało któreś z was robione szyjki zębów bez znieczulenia? Polecam, ekstatyczne doznania. Pani dentystka do mnie tiu tiu tiu, ha ha hi hi...i jak mi przyjeb....borowaczką po tych szyjkach to prawie salto zrobiłem na fotelu, robiła mi dwie szyjki, jestem tydzień po i do dzisiaj jeszcze to czuję.

Snoopy
18-11-2010, 22:16
byłem dziś u dentysty po hmm... 8-10 latach? wszystko okiej :ucieka:

dentysta - luzik :hyhy:

wrc
18-11-2010, 22:22
Piotrek mogą gnić - jak zwał tak zwał. Ósemki mają to do siebie, że są zębami raczej słabymi, szybciej się psują.

Jak się boisz to poszukaj sobie gabinetu z urządzeniem The Wand, daj te 20-30zł więcej i będziesz spokojniejszy.

pzk
18-11-2010, 22:23
Snoopy pogratulować. Jak teraz pójdę to będzie comeback po 4 latach. Dziury będą, to pewne :ucieka:

Piotrek mogą gnić - jak zwał tak zwał. Ósemki mają to do siebie, że są zębami raczej słabymi, szybciej się psują.
A jednak. Właśnie tak mi się coś wydawało, że mogą gnić/psuć się, bo niektórzy muszą właśnie z tego powodu wyrywać.

Jak się boisz to poszukaj sobie gabinetu z urządzeniem The Wand, daj te 20-30zł więcej i będziesz spokojniejszy.
Jest się czego bać? Raz w życiu miałem ząb wyrywany jak miałem kilka lat (więc pewnie był to mleczak co stawiał 'opory'), użyła takiego znieczulenia, że jakby mi nie powiedziała to bym nawet nie wiedział.

Bugi B.
18-11-2010, 22:35
Jest się czego bać? Raz w życiu miałem ząb wyrywany jak miałem kilka lat (więc pewnie był to mleczak co stawiał 'opory'), użyła takiego znieczulenia, że jakby mi nie powiedziała to bym nawet nie wiedział.

:ucieka: skoro ja po rwaniu pierwszej ósemki przez tydzień nie mogłem nic żreć, dosłownie 3 x dziennie ketonal, mordy nie ma jak otworzyć, bo napitala jak siemasz wiktor:D to raczej jest czego:oczko: chociaż górne poszły jak z płatka(tego samego dnia Bosmana zielonego piłem:)). Wszystko zależy jak są ułożone, mi dolne rosły pod kątem 45 stopni, nie można było ich normalnie wyrwać, to szlifował mi by je na kawałeczki rozciułać. Nie to, żebym Cię jakoś chciał nastraszyć czy coś, ale dla mnie to niezły hardcore :D rozcinanie dziąseł, zaszywanie, wiercenie, dłutowanie....

wrc
18-11-2010, 22:38
Właśnie poorałeś koledze psychikę.

pzk
18-11-2010, 22:40
No poorał i to bardzo. Bugi, po Twoim poście mocno rozważam czy zdecydować się na wizytę :lol:

W sumie nie ma co odkładać, bo będzie tylko gorzej. A tak to będę wiedział ocb i jak dalej działać w tej sprawie. Nazwijmy to wizytą kontrolną będzie mi się łatwiej zmobilizować :lol2:

rumun1990
18-11-2010, 23:04
dolne 8-emki to hardcore, górne da się przeżyć ;)

rey
19-11-2010, 07:58

Ja mam jak najgorsze wspomnienia z tym urządzeniem. Zawsze po znieczuleniu tym napierała mnie cała żuchwa i to przez cały następny dzień. Mało tego, żona po zastosowaniu tego znieczulenia dostała martwicy dziąsła :ucieka:

księciuniu
19-11-2010, 08:41
:ucieka: skoro ja po rwaniu pierwszej ósemki przez tydzień nie mogłem nic żreć, dosłownie 3 x dziennie ketonal, mordy nie ma jak otworzyć, bo napitala jak siemasz wiktor:D to raczej jest czego:oczko: chociaż górne poszły jak z płatka(tego samego dnia Bosmana zielonego piłem:)). Wszystko zależy jak są ułożone, mi dolne rosły pod kątem 45 stopni, nie można było ich normalnie wyrwać, to szlifował mi by je na kawałeczki rozciułać. Nie to, żebym Cię jakoś chciał nastraszyć czy coś, ale dla mnie to niezły hardcore :D rozcinanie dziąseł, zaszywanie, wiercenie, dłutowanie....

o ****, to już wiem czemu podświadomie od półtora roku odkładam usunięcie wszystkich (a co najmniej dolnych) 8-mek - wyrosły pare lat temu gdzieś na boki i teraz ściskają wszystkie pozostałe zęby. A miałem się dzisiaj przełamać i umówić na wizytę (mam już nawet rentgen), ale chyba nie znajdę na to czasu :ucieka:
A pomyśleć, że w życiu miałem dwie plomby, w tym jedną w mleczaku, a teraz takie wyzwania przede mną. Shit happens.

nicole91
19-11-2010, 16:35
o ****, to już wiem czemu podświadomie od półtora roku odkładam usunięcie wszystkich (a co najmniej dolnych) 8-mek - wyrosły pare lat temu gdzieś na boki i teraz ściskają wszystkie pozostałe zęby. A miałem się dzisiaj przełamać i umówić na wizytę (mam już nawet rentgen), ale chyba nie znajdę na to czasu :ucieka:
A pomyśleć, że w życiu miałem dwie plomby, w tym jedną w mleczaku, a teraz takie wyzwania przede mną. Shit happens.

To musisz uważać bo jak ściskają ci ósemki pozostałe zęby (a przynajmniej siódemki) to może ci je trochę poniszczyć i będziesz miał więcej do wyrwania. Więc nie zwlekaj.

wblekicienieba
19-11-2010, 16:59
Nie ma co zwlekać z ósemkami. Lepiej usuń jak najszybciej, bo później to już tylko aparat, ale przynajmniej zawsze szybko piwo otworzysz :ucieszony:

księciuniu
19-11-2010, 22:43
To musisz uważać bo jak ściskają ci ósemki pozostałe zęby (a przynajmniej siódemki) to może ci je trochę poniszczyć i będziesz miał więcej do wyrwania. Więc nie zwlekaj.

Nie ma co zwlekać z ósemkami. Lepiej usuń jak najszybciej, bo później to już tylko aparat, ale przynajmniej zawsze szybko piwo otworzysz :ucieszony:

Łatwo powiedzieć:niebij:
Ale dziękuję za troskliwe rady ;)

pzk
20-11-2010, 13:22
Przestało boleć, więc już mi się tak nie śpieszy na wizytę :lol2:
Ale porządek i tak trzeba zrobić z tymi ósemkami. Ciekawe czy te na górze też mi wyrosną :hmm:

Huxley
20-11-2010, 17:55

Lub trochę pożywienia zmagazynujesz :D

kaLasz
20-11-2010, 18:53
japierdolekurwa.... wczoraj polazłem i tak sobie pomyślałem, że w końcu się wam pochwalę, że wszystkie 15 dziur zrobionych (nie spodziewałem sie, że mam tyle zębów :hmm: ) a tu jeb! jeszcze dwie się znalazły naraz... szósteczka zatruta i kanałowe będzie, a siódemeczka na razie tylko z opatrunkiem :jejku: No i potem już będzie "ostatni"...

MałaMi
20-11-2010, 18:58
Ja się wybieram na dłutowanie drugiej dolnej ósemki, jak miałam usuwana poprzednia to mi pół szczęki rozcinał żeby ją usunąć bo 1,5 roku zwlekałam. Nie dopuszczę bo ból niesamowity

księciuniu
23-11-2010, 09:38
Powoli dojrzewam do decyzji :\\
Czy ktoś z was miał styczność przy wyrywaniu ósemki albo ew. innej dentystycznej przyjemności z:
- dr Andrzejem Zielińskim z ul. Sękocińskiej (W-wa) albo
- dr Jarosławem Sochackim z Komorowa (ul. Szmaragdowa)
Bedę wdzięczny za wszelkie opinie/uwagi

deszcz
21-12-2010, 22:50
Kuuuuuuuuuuurwa! szykuje się 3 nieprzespana noc przez tego jebanego zęba.
Trzeba się będzie wybrać do dentysty po dłuższej przerwie i obawiam się, że nie tylko ząb będzie mnie bolał, ale i pustka w portfelu :humorek:

Bootleg
30-12-2010, 10:49
Byłem dziś. Nie było najgorzej, dwa zęby zaplombowane. Dentystka okazała się spoko kobitą i polecił aby jutro znieczulić ząbki i całą szczękę odpowiednimi płynami ;)

Niestety jak zwykle po wizycie u zębologa pozostał niesmak. Nastraszyła, że będzie trzeba usunąć dolną 8 z prawej strony (oczywiście prywatnie :zly: ) Po przeczytaniu ostatniej strony tematu mocno zwątpiłem (wprawdzie uprzedziła, że moze to być bolesne, pytała również, czy mam możliwość wzięcia wolnego od pracy itd.) Wygląda to dośc nie ciekawie, bo moja "ósemka" jest umiejscowiona prawie na odwrót :/ Aż strach iśc tam poraz kolejny...

e(L)egion
30-12-2010, 11:20
Hehe jak już dentysta mówi że bedzie to bolesne to nie zazdroszczę. U mnie z ósemkami jest taki myk że jak robiłem sobie 4 lata temu fotkę szczęki do aparatu to widziałem że są przyczajone i czekają. Do tej pory wyrosła mi jednak tylko jedna a reszty ani widu ani słychu. Nie wiem jednak czy to tylko bomba z opóźnionym zapłonem czy taki stan "uśpienia" może potrwać do późnej starości.

raff
21-01-2011, 11:25
Zaraz idę na usuwanie górnej ósemki, niby tej, którą najłatwiej usunąć. Ale i tak po różnych opowieściach "trochę" się obawiam tego zabiegu. :roll:

Bugi B.
21-01-2011, 11:31
Zaraz idę na usuwanie górnej ósemki, niby tej, którą najłatwiej usunąć. Ale i tak po różnych opowieściach "trochę" się obawiam tego zabiegu. :roll:

a kiedy dolne?:zlosliwy: Górne to pikuś:kawa:

Ps. Koniecznie daj znać jak wrażenia po zabiegu:pociesza:

kaLasz
21-01-2011, 11:31
powo! ;)

A ja się w końcu nie pochwaliłem... po 9 miesiącach łażenia W KOŃCU zrobione wszystkie 18 ubytków :bauns:

księciuniu
21-01-2011, 11:35
Wstyd przyznać, ale ja się cały czas do tego [ósemek] przymierzam :niebij:

raff
21-01-2011, 13:08
a kiedy dolne?:zlosliwy: Górne to pikuś:kawa:

Ps. Koniecznie daj znać jak wrażenia po zabiegu:pociesza:

Już po. Póki co spoko - poszło gładko, mimo "dziwnych" korzeni :chees: Ale pewnie najgorsze jeszcze przede mną, jak znieczulenie przestanie działać... Idę teraz w kimę.

Dolne to rzeczywiście będzie hardkor - u mnie jedna rośnie w bok, druga jest do połowy schowana za kością :rotfl:

powo! ;)

A ja się w końcu nie pochwaliłem... po 9 miesiącach łażenia W KOŃCU zrobione wszystkie 18 ubytków :bauns:

Dzięki!
Też miałem podobną sytuacje z ubytkami i po 6 miesiącach wreszcie jest szansa na załatanie wszystkiego :D Bez kitu, już zacząłem używać nitki, dokładnie myję zęby itp. - ile to hajsu idzie na tego dentystę, jak się zaniedba..

edyta: nie ma dramatu, ból jest tylko przy ruszaniu szczęką. Jedyny minus, że jest mi maskarycznie zimno. Siedzę w 2 dresach i 3 bluzach i cały czas zimno :zdziwiony:

księciuniu
31-03-2011, 20:00

No i wreszcie poszedłem i się pozbyłem gorszej z dolnych ósemek :paker:
Piszę "pozbyłem", a nie "wyrwałem", bo dziwka rosła w poziomie, prostopadle do pozostałych zębów, częściowo tylko wystając z dziąsła i jeszcze "korzeń miała nie w ta stronę co potrzeba" - cokolwiek to znaczy. W efekcie trudniejsze od wyrwania zęba było jego wydlubanie z dziąsła; trzeba było szmatę na kawalki kroić i dopiero wyjmować. Pychotka :D

Teraz pół gęby sparaliżowane, a ćwierć już nawala. Ale twardym trzeba być, a nie miętkim :) A jakby co, to ketonal.

Kałasz - jeszcze raz dzięki za namiary na wyrwizęba.

Bugi B.
31-03-2011, 21:25
No to pogratulować:D wrażenia z zabiegu bezcenne:mistrz: teraz zwykła wizyta u dentysty to pikuś:snoopi:

ŻbiQ
11-04-2011, 13:15
Właśnie wróciłem z przeglądu... Chyba będę musiał sprzedać nerkę, żeby wyleczyć wszystko co mam w gębie... Nie myślałem, że jest aż tak źle...:\\

rumun1990
25-05-2011, 16:39
trzecia a zarazem ostatnia 8-emka wyrwana :bounce:

Shin-Ski
25-05-2011, 17:17
Wczoraj miałem odkamienianie ultradźwiękami. Gorsze to niż kanałowe!

rey
25-05-2011, 17:25
Wczoraj miałem odkamienianie ultradźwiękami. Gorsze to niż kanałowe!

Ja ostatnio miałem czyszczenie kanałów ultradźwiękami... :| Nic przyjemnego.

h_L
25-05-2011, 17:36
To może i ja się włączę do dyskusji:)
Ma ktoś do polecenie godnego i w miarę taniego dentystę.Najlepiej Białołęka, Targówek. Ostatnio moja zaufana dentystka skosiła mnie za jedną plombę 200 PLN:hyy:
A jeszcze pół roku temu płaciłem u niej w granicach 100-150 zł...

rey
25-05-2011, 17:42
Ja za zwykłą plombę, ze znieczuleniem płącę tutaj:

http://www.perfektdent.pl/kontakt.html

170 zł.

h_L
25-05-2011, 21:32
Dzięki Rey.
Ja chodzę do Estetic również na Skarbka z Gór. I cena 200 PLN obowiązywała ostatnio bez znieczulenia. Z usług jestem bardzo zadowolony, bo kobieta jest super dokładna i delikatna ;) Ale ostatni wzrost cen zwalił mnie delikatnie z nóg.

Jaco
25-05-2011, 21:35
Ale ostatni wzrost cen zwalił mnie delikatnie z nóg.
Sprzedaż wzrosła o 18,6 %. :uklony:

rey
24-08-2011, 09:06
Wczoraj, po kilkumiesięcznej walce o ocalenie, musiałem się niestety pożegnać z górną siódemką... :zly: Już pomijając kasę, którą w ratowanie włożyłem, a która okazała się wywalona w błoto, i katorgę z leczeniem, m.in. wycinanie dziąsła i leczenie kanałowe, to nienawidzę wyrywania zębów. O ile samych wizyt u dentysty jakoś się nie boję, w sensie takich standardowych zabiegów, borowania itp. to wyrywanie zębów jest jakąś masakrą... I jeszcze na dokładkę nie mogę pić alkoholu, dopóki mi szwów nie ściągną... :( A zapowiadało się kilka fajnych spotkań w najbliższych dniach i taki wuj.

Francais
05-10-2011, 08:21
Odkopuje temat

Wczoraj, po kilkumiesięcznej walce o ocalenie, musiałem się niestety pożegnać z górną siódemką... :zly:

Dzis to samo u mnie,siodemka wyrwana o tyle dobrze ze dentysta powiedzial odrazu ze nie warto jej leczyc i pakowac w nia pieniedzy

MałaKatarzynka
05-10-2011, 08:38
I jeszcze na dokładkę nie mogę pić alkoholu, dopóki mi szwów nie ściągną... :( A zapowiadało się kilka fajnych spotkań w najbliższych dniach i taki wuj.

Bez alkoholu też bywa fajnie,a obudzić się bez kaca tym bardziej :D

MaCieJeWski
05-10-2011, 09:04
A mnie od wczoraj rozpiera duma.
Moje dziecię na fotelu u dentysty sadysty fantastycznie się bawiło.
Ja w jej wieku darłem się w niebogłosy. A uje******nie dentystki w paluch należało do standardowej obrony

Mało(L)at
14-02-2012, 16:12
Czy leczenie kanałowe jak mam już zatruty ząb mocno napierdala? Bo idę dziś do tego s****ysyna i nie wiem czy mam brać znieczulenie czy nie? :help:

Szawar
14-02-2012, 16:27
Czy leczenie kanałowe jak mam już zatruty ząb mocno napierdala? Bo idę dziś do tego s****ysyna i nie wiem czy mam brać znieczulenie czy nie? :help:

Ja to jestem obsrany na tym punkcie, ze biora znieczulenie na dzien dobry, nawet jesli to ma byc czyszczenie szkliwa. Tak, ze to zalezy od Twojej odporności psychicznej i fizycznej.

Angela
15-02-2012, 14:11

Jak masz zatruty ząb to nic cię nie boli. Ja miałam wypełnianie kanałów i lajtowo bez znieczulenia ;)

R.
23-02-2012, 12:11
Ludzilem sie, ze temat mnie ominie. Niestety. Pare dni temu jedna osemka mi sie ulamala, a ostatnio druga wbija mi sie w dziaslo. Perspektywy straty miliarda monet i cpania ketonalu nie sa wesole... :(

h_L
23-02-2012, 17:22
To i ja podpytam przy okazji. Gdzie w Warszawie można bezpiecznie i w rozsądnej cenie wyrwać chirurgicznie ósemkę?
Poprzednie wyrwane zakończyło się uszkodzeniem nerwa...
A cena podyktowana w jednej z klinik (koło 500 zł) zbiła mnie delikatnie z nóg.

Jerzman79
12-03-2012, 17:43
Poleci ktoś jakiegoś fachowego aczkolwiek w miarę taniego stomatologa? Lokalizacja Bemowo, ewentualnie Praga. Przecież te ceny są z kosmosu. Aktualnie leczę kanałowo dolną szóstkę. Jak na razie zapłaciłem za dwie wizyty 450 pln, a dziś się dowiedziałem, że kolejna wizyta(wypełnienie 4 kanałów) będzie mnie kosztować 500 pln:(. Ktoś wie czy da się to fachowo zrobić taniej?

wiara
12-03-2012, 19:53
Ja chodziłam do dentystki na tyłach bazarku przy Wrocławskiej, na takiej uliczce prostopadłej do ul. Wrocławskiej, zaraz za tym bazarkiem, idąc w głąb bloków. Tam jest jeden dentysta (dentystka- bardzo, sympatyczna pani). Leczyłam u niej kilka zębów i wszystko OK, jestem zadowolona. Leczyłam też jednego kanałowo i wszystko gra. Co do ceny... nie pamiętam ile wyszło, bo to było kilka wizyt z tym kanałem, ale za jedną wizytę więcej niż 100zł to raczej nie płaciłam, czasami chyba nawet coś ok. 50-60zł.
W każdym bądź razie jeśli chodzi o Bemowo- polecam.

Google podpowiada, że to ulica Kaden-Bandrowskiego albo Bailly Rosy- na pewno znajdziesz, tam obok jakaś restauracja była jeśli dobrze kojarzę- i delikatesy spożywcze gdzieś na rogu.

Mało(L)at
12-03-2012, 20:42
Poleci ktoś jakiegoś fachowego aczkolwiek w miarę taniego stomatologa? Lokalizacja Bemowo, ewentualnie Praga. Przecież te ceny są z kosmosu. Aktualnie leczę kanałowo dolną szóstkę. Jak na razie zapłaciłem za dwie wizyty 450 pln, a dziś się dowiedziałem, że kolejna wizyta(wypełnienie 4 kanałów) będzie mnie kosztować 500 pln:(. Ktoś wie czy da się to fachowo zrobić taniej?

To ładnie Cię kasuje. Za wypełnienie 3 kanałów 100 zł. Z tym, że na Tarchominie.

Jerzman
12-03-2012, 20:49
Dzięki za podpowiedzi dla Was. Podzwonię i popytam. Omijajcie szerokim łukiem to miejsce: http://dentalmedicenter.pl/. Oprócz uroczej Pani Kasi nie ma tam wartego kasy, jakiej sobie życzą za swoje usługi.

Bandini
15-03-2012, 08:48
Na Grouponie można czasami trafić zniżki, np. dzisiaj:

http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/centrum-stomatologiczne-demed/4079212

2 tygodnie temu korzystałem z groupona na dentystę w innej klinice, na Grochowie i byłem bardzo zadowolony. W tej dzisiejszej ofercie za 189 zł. jest do wydania 600 zł. Od razu mówię, że nie znam tej kliniki z dzisiejszego groupona :)

wiara
27-09-2012, 09:14
Wyrwanie górnej ósemki to pikuś:paker:
Nawet jednego przeciwbólowego wczoraj nie wzięłam po ustąpieniu znieczulenia. Oby tylko zagoiło się prawidłowo.

Jeszcze 3:chuligan:

Tak więc drodzy forumowicze...nie ma co zwlekać, im szybciej tym lepiej, jeśli i tak musicie się ich pozbyć:prawi:

(ja od "zamiaru" wyrwania do wyrwania czekałam ponad 2-3 lata:hyhy:)

JohnnyX
27-09-2012, 09:24
Wyrwanie górnej ósemki to pikuś:paker:

poczekaj na dolną :)

wiara
27-09-2012, 09:35
Narazie na drugą górną się umówiłam...8)

Co do dolnych...ja się tak zastanawiam czy są w ogóle ludzie, którym one rosną normalnie do góry, czy też każdemu w siódemki się wbijają i ledwo na powierzchnię dziąseł wychodzą?

Co do górnych, rosnących "prawidłowo"- całym sercem polecam przychodnię na Wacie- szybko, sprawnie i za darmo!!!
Nie ma sensu na takie gówno wydawać kilku stów prywatnie.

Jedyne pocieszenie jest takie, że u mnie dłutowania "tylko" 2 dolne będą wymagać,a nie wszystkie 4:).

deszcz
27-09-2012, 09:43
Co do dolnych...ja się tak zastanawiam czy są w ogóle ludzie, którym one rosną normalnie do góry, czy też każdemu w siódemki się wbijają i ledwo na powierzchnię dziąseł wychodzą?

Są i mają się całkiem dobrze;)

R.
24-10-2012, 17:20
Pierwszy raz mialem kanałowe bez znieczulenia. Mówiąc lekko - nie polecam wrażeń. :ucieka:
Swoją drogą ładnie podrożały usługi dentystyczne...

EviLmonkey
24-10-2012, 17:41
Znacie może jakiś ekspertów w Warszawie od rehabilitacji stawów żuchwowych (problem z zaciskaniem zębów, ewentualnie szczękaniem nocnym)?

dimatteo
24-10-2012, 21:24
Ja,1,5 tyg temu przeżyłem coś podobnego,to się domyślam co czułeś ;p po nieprzespanej nocy,szprycowaniu się ketanolem,zalewaniem dziury spirytusem (co gówno pomogło) udałem się do sadysty,nie miałem pojęcia co mnie czeka ;d byłem u dentysty chyba raz za małolata,wiec nie zdawalem sobie sprawy co to za jazda;) wyrywałem ząb z dolnej szczęki,do którego wkradła się ropa;/ dostałem dwa zastrzyki(jak sie pozniej okazało nawet 10 by nic nie zmieniło) nie wiem jaki mają sprzęt dentysci w Warszawie,ale u mnie kobieta operowała zwykłymi kombinerkami;d takimi jak się gwozdzie wyciąga,nigdy w życiu nie przeżyłem takiego bólu,w pewnym momęcie myślałem,że mi puszczą zwieracze;) cena za tą przyjemność-70zł.

Neeryng
24-10-2012, 21:37
jak dbasz tak masz, a kowadła nie miała w gabinecie ?

dimatteo
24-10-2012, 21:48
Masz racje;) postanowiłem się ogarnąć,bo drugi raz niechce tego przeżyć,kowadło pewnie ma schowane jak zawita ktoś z adhd;)

Angela
12-01-2013, 22:49
Niech mi ktoś powie, normalną sprawą jest taki ból zęba, w którym usunięte zostały nerwy? W czwartek miałam usunięte pod znieczuleniem, wróciłam do domu i po odejściu znieczulenia boli mnie do tej chwili. Najgorsze jest to, że nie działa na mnie żaden lek przeciwbólowy. Poszłam do apteki i poprosiłam o najsilniejszy specyfik i biorę go jak cukierki, zero reakcji ze strony organizmu. Jak bolało tak boli. Co ciekawe po tym jak zadzwoniłam do dentystki, bo kazała dzwonić gdyby się coś działo, dostałam informację że nie powinno boleć a jak nie przestanie to mam się zgłosić w środę (!!!) bo dopiero wtedy będzie w gabinecie... Co ciekawe ból zamiast zmaleć to się nasila i nie mam pojęcia czy to jest normalne.

Tysh
12-01-2013, 23:02
Niech mi ktoś powie, normalną sprawą jest taki ból zęba, w którym usunięte zostały nerwy? W czwartek miałam usunięte pod znieczuleniem, wróciłam do domu i po odejściu znieczulenia boli mnie do tej chwili. Najgorsze jest to, że nie działa na mnie żaden lek przeciwbólowy. Poszłam do apteki i poprosiłam o najsilniejszy specyfik i biorę go jak cukierki, zero reakcji ze strony organizmu. Jak bolało tak boli. Co ciekawe po tym jak zadzwoniłam do dentystki, bo kazała dzwonić gdyby się coś działo, dostałam informację że nie powinno boleć a jak nie przestanie to mam się zgłosić w środę (!!!) bo dopiero wtedy będzie w gabinecie... Co ciekawe ból zamiast zmaleć to się nasila i nie mam pojęcia czy to jest normalne.

no nie powinien boleć :/ Poszukaj kogoś z ketonalem...

Angela
12-01-2013, 23:10
Chyba przejdę się w poniedziałek do rodzinnego niech mi przepisze coś hiper mocnego. Ech, zawsze mam szczęście :D

Tysh
12-01-2013, 23:14
Chyba przejdę się w poniedziałek do rodzinnego niech mi przepisze coś hiper mocnego. Ech, zawsze mam szczęście :D

Mi jakieś krasnoludki podpierdzieliły ketonal, bo chciałam Ci podrzucić... szukam szukam "znajść" nie mogę :/

Angela
12-01-2013, 23:18
Jaka ty kochana Tysiu jesteś :* Spokojnie, do poniedziałku dam radę :)

(L)ookasch
12-01-2013, 23:26
Jakby co to ja służę Ketanolem tylko nie wiem jak on pokona taką odległość :hmm:

Szejdi
12-01-2013, 23:36
Jakby co to ja służę Ketanolem tylko nie wiem jak on pokona taką odległość :hmm:

To podrzuć do Warszawy, ja odbiore :lol:

(L)ookasch
12-01-2013, 23:37
Nie ma problemu w lutym się wybieram :lol:

Angela
13-01-2013, 12:06
Nie ma problemu w lutym się wybieram

Miejmy nadzieję, że do lutego przestanie boleć :lol:

Ytong
15-01-2013, 20:01
Dopóki się nie pójdzie do sadysty to nic nie boli...po wizycie nie da się żyć. Po co dentyści pytam się ;)

pawelpawel
27-03-2013, 18:58
Ja się dentystów za bardzo nie boje, swoje już z nimi w życiu przeszedłem, gdy miałem problem z jedynkami :P Pełno różnych zabiegów itp. uodporniły mnie na nich :)

B.O.
27-03-2013, 19:07
Z czystym sumieniem mogę polecić dentystkę z Ożarowa Maz. Babka ma tak pewną rękę, że kanałowe bez znieczulenia, wyjęcie nerwu z zęba i czyszczenie kanału w ogóle nie boli!!! Jak nie chodziłem do dentysty z obawy, że będzie bolało, tak teraz z uśmiechem na gębie popierdzielam do jej gabinetu.
Dla zainteresowanych: http://www.bodent.info/ ( cennik się różni z tym co jest na stronie, płaci się mniej :D )

:mistrz:

Angela
29-03-2013, 17:32
Miał ktoś może taką sytuację, że miał leczony ząb, usunięte nerwy, wyczyszczone kanały ale jeszcze nie zaleczone i okropny ból przy dotykaniu zęba,a pulsujący bez dotykania? Już tak leczę ząb trzy miesiące (warto dodać że prywatnie). Nie mogła dentystka kanałów wypełnić bo gdy wsadzała urządzenie do kanału to bolało (mimo że był martwy). Dostałam do zęba jakiś lek, który miał uspokoić ząb a od wczoraj zamiast lepiej to bez powodu zaczął się okropny ból, nie do wytrzymania przy dotykaniu chociażby językiem. Mam wielkie szczęście, ponieważ dentystka zrobiła sobie już święta i wyłączyła telefon... Teraz pytanie czy jechać na przeciwbólowych (które na dobrą sprawę nic nie dają) i czekać na nią do czwartku, czy jechać na pogotowie dentystyczne i dać się leczyć "konowałom", którzy pewnie będą chcieli mi go wyrwać?

Jaco
29-03-2013, 17:43
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/35013/Maria-Preiskorn-Rynkiewicz/stomatolog/Zalesie%20Gorne

http://www.znanylekarz.pl/maria-preiskorn-rynkiewicz/stomatolog/warszawa

https://www.facebook.com/maria.preiskornrynkiewicz

http://www.mariadent.pl/

:kowboi:

Ljubo-jad
29-03-2013, 20:53
Miał ktoś może taką sytuację, że miał leczony ząb, usunięte nerwy, wyczyszczone kanały ale jeszcze nie zaleczone i okropny ból przy dotykaniu zęba,a pulsujący bez dotykania? Już tak leczę ząb trzy miesiące (warto dodać że prywatnie). Nie mogła dentystka kanałów wypełnić bo gdy wsadzała urządzenie do kanału to bolało (mimo że był martwy). Dostałam do zęba jakiś lek, który miał uspokoić ząb a od wczoraj zamiast lepiej to bez powodu zaczął się okropny ból, nie do wytrzymania przy dotykaniu chociażby językiem. Mam wielkie szczęście, ponieważ dentystka zrobiła sobie już święta i wyłączyła telefon... Teraz pytanie czy jechać na przeciwbólowych (które na dobrą sprawę nic nie dają) i czekać na nią do czwartku, czy jechać na pogotowie dentystyczne i dać się leczyć "konowałom", którzy pewnie będą chcieli mi go wyrwać?

Szczerze współczuje bo też tak raz miałem. Nie aż na tak długą mete jak Ty, ale wiem jak człowiek wariuje przy takim bólu. okropne doświadczenie i zwijanie się z bólu na łóżku. Podejrzewam że na pogotowiu szału Ci nie zrobią, polecam szukać każdego stomatologa który mógłby Ci coś z tym bólem zrobić. Najgorsze to że już prawie święta i mało takich którzy mogli by pomóc ale szukaj kogoś dobrego co by pomógł, a jak nie to spróbuj zalać czym wyskokowym , może pomoże. powodzenia!

hummel
29-03-2013, 21:19
KETONAL , KETONAL , KETONAL ! Z tym że to na recepte i trochę szkodliwe na wątrobe.

B.O.
29-03-2013, 21:42
@Angela

Ja miałem ostatnio wyciągany nerw i czyszczony kanał. Tylko, że po wyjściu od dentystki nic mnie nie bolało i nie boli do tej pory. :hmm: A wsadziła Ci jakiś antybiotyk do środka? Bo mi tak. Powiedziała, że jak będzie boleć to od razu mam przyjść i wtedy zmieni na inny, dlatego że ból oznacza zły lek.

e: Na wszelki wypadek niech Ci zrobi rentgen tego zęba, bo może być tak, że w okolicy korzenia mógł się zrobić zgorzel. Przy jednym zębie tak miałem. Wtedy właśnie miałem takie akcje jak Ty.

Angela
30-03-2013, 10:25
Miałam robione prześwietlenie z miesiąc temu.
Udało mi się dodzwonić do dentystki i specjalnie dziś przyjechała dla mnie do Siedlec i przyjęła mnie. Okazało się, że ten ból to po prostu wolna przestrzeń, która zrobiła się pod lekiem, który do zęba mi wsadziła. Ale ból był niesamowity, wczoraj do zęba doszła głowa i problemy z zachowaniem pozycji pionowej, tylko łóżko i tabletki. Na razie po wizycie jest dobrze, miejmy nadzieję, że już tak będzie do końca.

Dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi :)

mike87
31-03-2013, 15:46
Hej. Orientuje sie ktoś na terenie Warszawy i okolic, dobre miejsce i tanie które specjalizuje sie we wszepianiu implantów??

jackland
31-03-2013, 16:52
Ale temat wsród Legionistów :))))Jestem Dentystą. Zatem pytajcie ;)

jackland
31-03-2013, 17:03
Hej. Orientuje sie ktoś na terenie Warszawy i okolic, dobre miejsce i tanie które specjalizuje sie we wszepianiu implantów??

Musisz wiedziec, ze to nie bulka z maslem. Jesli znajdziesz miejsce zapytaj o kwalifikacje , doswiadczenie i jakie firmy sa implanty. Implant jest wszczepiany raz na cale zycie. Do danego implantu zazwyczaj pasuja tylko komponenty z danej firmy, bez nich nie odbudujesz zeba. Nie warto inwestowac w no name bo za 20 lat mozesz zostac ze sruba w kosci do ktorej nikt nic nie przykreci.

deszcz
29-04-2013, 13:43
No niestety ja muszę skrobnąć coś w tym wątku. Lewa dolna 8 opuchnięta to granic możliwości, jedyne co mogę jeść od 2 dni to jogurt. Wizyta u dentysty i diagnoza do wycięcia nie napawa optymizmem, ale za to lekarka pierwsza klasa;) Szkoda, że poznana w takim, a nie innym stanie...

ra4319
30-04-2013, 18:01
no ja pindole, ząb mi się ułamał, a najbliższy wolny termin do sadysty 10 maja :/

jak wytrzymać :|

Sosen
30-04-2013, 19:21
6 kanałowo robiona w lutym ubeiegłego roku. Od 4 dni mnie bolała więc dzisiaj przypadkowo wdepnąłem do dentysty żeby zobaczył co się dzieje. Diagnoza mnie wkurwiła po maksie. Na 3 kanały (robione w innym salon dent. ) 2 przeczyszczone do połowy 3 lekko ruszony. Ewidentna fuszerka i walenie w ****.a. Doprowadzenie tego do normalności kosztowało mnie dzisiaj 250 + recepta na ketonal i antybiotyk. W czwartek kolejna wizyta, która miejmy nadzieje zakończy tą historię. Połowa twarzy opuchnięta. Do tego podobnie jak u deszcza 8 po lewej stronie do usunięcia jak najszybciej się da.
Zastanawiam się co teraz zrobić skoro jawnie ktoś odjebał fuszerke. Miał ktoś taki przypadek ?

Fatman
30-04-2013, 19:27
W zasadzie to możesz dochodzić tylko sądowo, bo dentysta raczej sam z siebie nie odda ci hajsu ani nie zrobi zabiegu ponownie. Parę lat temu wypadły mi 2 plomby miesiąc po ich wstawieniu i jedyne co mogłem zrobić to odpowiednio "rozreklamować" panią dentystkę. Ewentualnie możesz napisać skargę do samorządu lekarzy dentystów, ale to też w sumie pewnie nic, poza jakąś drobną satysfakcją, nie da.

Ytong
08-05-2013, 17:45
Czas umierac...wizyta u sadysty i wytrzymac nie mozna.

hasor
22-06-2013, 12:03
Może ktoś miał taki problem, Panowie możecie polecić jakiegoś dobrego dentystę? Mniej więcej pół jedynki ułamane, nie wiem czy są jakieś głębsze zniszczenia. Ile może kosztować dobudowa zęba (jeżeli by się szczęśliwie okazało że reszta zęba jest ok)?

Alek
22-06-2013, 13:51
Może ktoś miał taki problem, Panowie możecie polecić jakiegoś dobrego dentystę? Mniej więcej pół jedynki ułamane, nie wiem czy są jakieś głębsze zniszczenia. Ile może kosztować dobudowa zęba (jeżeli by się szczęśliwie okazało że reszta zęba jest ok)?

ważne by korzeń nie był złamany , bo wtedy wkręcają Ci jakąś śrubę ( ok.3 k )

h_L
04-09-2013, 18:20
Szukam gabinetu stomatologicznego (najlepiej Białołęka, Bielany, acz jak ma ktoś gdzie indziej to proszę o priv), gdzie w ramach NFZ można usunąć kamień nazębny.
Podobno raz do roku można zrobić zabieg w ramach funduszu.

TRCH
13-12-2013, 20:40
Dentysta sadysta !! Dzisiaj pożegnałem się z szóstką , bardziej niż wyrwanie zęba bolało wybecelowanie 210 złotych za taką imprezkę.Wcześniejszy dentysta tak mi leczył i leczył ząb ,że przy wizycie u innego musiałem się z nim pożegnać HWDD !

berserk
13-12-2013, 20:45
o losie, dzisiaj przeglądałem ten temat, bo od poniedziałku chodzę ze spuchniętym ryjem, jutro czeka mnie wizyta u tych rzeźników...sprawdzałem już nawet ile kosztuje zabieg w znieczuleniu ogólnym (od razu zrobiłbym jeszcze jeden ząb), ale 5 baniek to raczej nie na moją kieszeń, więc pozostaje mi darcie ryja...jakby co to byliście dobrym kolegami i koleżankami, żegnajcie...

TRCH
13-12-2013, 20:58
o losie, dzisiaj przeglądałem ten temat, bo od poniedziałku chodzę ze spuchniętym ryjem, jutro czeka mnie wizyta u tych rzeźników...sprawdzałem już nawet ile kosztuje zabieg w znieczuleniu ogólnym (od razu zrobiłbym jeszcze jeden ząb), ale 5 baniek to raczej nie na moją kieszeń, więc pozostaje mi darcie ryja...jakby co to byliście dobrym kolegami i koleżankami, żegnajcie...

Szczerze współczuję ,znam ten ból u mnie podobna bajka od niedzieli zapuchnięty chodziłem.Teraz wyłożone 2 bańki na wstępie i to też nie na moją kieszeń a niestety musiałem wyrzygać i jestem ząb do tyłu...A do tego sadysta się upiera ,że to dopiero początek maratonu tylko skąd brać na to hajs.

Ge(L)o
13-12-2013, 22:12
A wystarczyła dycha na szczoteczkę i pastę...

TRCH
13-12-2013, 23:08
A wystarczyła dycha na szczoteczkę i pastę...

Jak nie masz nic ciekawego do napisania w temacie to proponuje sobie darować,poza tym żarcik mało śmieszny...

Ge(L)o
13-12-2013, 23:29
Akurat w temacie miałbym dużo do napisania.

A to nie żarcik, sama prawda.
Oprócz dychy na szczoteczkę i pastę, dodałbym 4 minuty szczotkowania dziennie.

MeHow
14-12-2013, 19:26
Przy okazji, bo znów nigdzie nie pójdę, jak rok temu - gdzieś w okolicy Mokotowa jakiś sadysta, który nie będzie naciągać na dodatkowe zabiegi, żeby tylko przykleić lepszy kwit, a przy tym trzymający sensowny poziom?

Chmielo
14-12-2013, 19:42
Nie wiem czy chodzicie do dentysty tylko wtedy, kiedy Wam coś spuchnie.. ale dwie kontrolne wizyty w roku (co pół roku każda) w zupełności wystarczą żeby później nie mieć niemiłych przygód. Plus oczywiście regularne mycie zębów. Ostatni raz z nabrzmiałą gębą chodziłem z 15 lat temu za gnoja kiedy się klawiaturę jeszcze państwowo leczyło.

Bootleg
13-02-2014, 13:40
Dziś dłutowana Ósemka. Maskara. Plapa spuchnięta jakbym wyrwał strzał od Kliczki (i to nie jednego). Ketonal zapisany. Na fotelu spędziłem raptem 2 godzinki. Koszt tej przyjemności: 500 zł (ząb "leżał w poprzek" i był go widać tylko trochę).

h_L
13-02-2014, 20:43
Jeśli mowa o ósemkach, polecam Extradent na Górczewskiej. Bardzo profesjonalna robota w ramach NFZ.

http://www.extradent.com.pl/

Xevatiz
13-02-2014, 21:05
Tak, dzisiaj zatruty a za dwa tygodnie leczenie kanałowe... I razem 400zł pojdzie w pizdziet ;- Ale tak to jest jak sie chodzi do dentysty raz / 5 lat ;p

MałaMi
13-02-2014, 21:41
Ja miałam tak leczoną kanałowo czwórkę dolną,że jutro o 15 melduję się na Ludnej,żeby ją usunąć. echhh

Mieczysław
13-02-2014, 21:49
Proponuję dobrze zadbać przed 30stką, później zęby się sypią jak zapałki i bardzo kosztowne jest posiadanie pełnej klawiatury, bo zostają tylko implanty. A naprawdę wiele nie trzeba. Ja swoim dzieciakom wpajam od małego i wszędzie zapylają ze szczoteczką i pastą. W ich wieku ja juz miałem za sobą borowania, plombowania etc., oni na szczęście wszystko git. Czyli profilaktyka działa, każdemu polecam.

2Faces
23-05-2014, 16:31
edit

ZwykłyCzłowiek
31-01-2018, 23:31
Odkurzę też tutaj :)
Witam,
Poszukuje dentysty dosyć pilnie. Jeden klawisz do pilnego leczenia, dosyć mocno się posypał. + Ogólny przegląd, może wymiana plomby konsultacja co do ósemek itp. Ktoś kto zrobi solidnie robotę, a jakoś strasznie nie złupi.
Wszelkie info mile widziane.

pioben
13-03-2018, 12:39
Dużo zalezy tutaj od genetyki. Jasne,ze odpowiednie dbanie o zeby jest bardzo ważne ale są osoby, które z natury mają mocne zęby. Sa osoby, które maja słabe zeby i bez znaczenia jak będą o nie dbały to zęby będą im sie psuły. Rozmawialem o tym ze stomatologiem.
Jeśli chodzi o samego stomatologa prywatnie w Warszawie to sugeruję zorientować się o terminy w Dental Fraternity. Pomimo,ze jest to prywatny gabinet to zapisać się można jedynie z dużym wyprzedzeniem. Maja wielu klientów.

Ljubo-jad
13-03-2018, 23:55
Ogromna prośba do któregoś z forumowiczów, który mial lub ma problemy z paradontozą. Proszę o priv.