PDA

Zobacz pełną wersję : Która Liga najatrakcyjniejsza dla widza

MaxyM
14-05-2003, 15:05
Jak dla mnie Premiership, walka przez cale spotkanie, kazdy mecz pilkarze walcza jakby mieli po nim zdobyc Mistrza, bez udawania, udawali ze boli to przestali pilki wybijac na auty, kibice, fanatyzm nawet mozna powiedziec.

Najgorsza to Makaron A, nic tylko: aktorstwo, wypierdalanie sie, wypierdalanie, napierdalanie, aktorstwo, udawanie ze sie nie napierdalaja i ze boli i tak wkolo, az za ktoryms meczem czlowiek sam chce sie zapierdolic, napierdolic i poudawac, ze boli.

Na drugim miejscu pod wzgledem atrakcyjnosci: Liga Francuska, nieobliczalna jak i kibice (mecze OLM - PSG).

Bundesliga - bo nasi i tylko tyle.

Hiszpańska - dwa kluby, jeden mam nadzieje, ze spadnie jak ogladam, a drugi mi obojetny jak cala liga.

Holandia - Fanatyzm :o .

legart
14-05-2003, 15:10
Dla mnie Premiership tylko MaxyM daj mi mozliwość zagłosować :rotfl: (poprawka już mogę głosować na szipa), lubie jak piłkarze grają każdy mecz z zaagażowaniem, walką, bez ściemniania i udawania (jak Włosi). Poza tym napewno bardzo widowiskową jest liga hiszpańska (dają pograć gwiazdom, nie tak jak Włosi :> ).

_Bart
14-05-2003, 16:21
Dla mnie też angielska liga jest debeściarksa. Grają tak, że aż się nie chce wierzyć że mają tyle siły. Walka przez 90 minut, nikt nie odpuszcza, poprostu zajebioza.

R@dek (L)
14-05-2003, 16:30
Ja tam preweruje Lige Włoską :) i nie sądze żeby było tam durzo udawania :rotfl:

c_zary
14-05-2003, 16:38
W roli widza to tylko Polska ogladam, czemu nie ma takiej opcji w ankiecie. :lepper:
Z tych co sa w ankiecie to wybiore cos z pary Premiership - Primiera Division.

Mazi
14-05-2003, 16:44
Zdecydowania Premiership . Powod ? Patrz wypowiedź Maxyma ( może troszeczke tylko z fanatyzmem kibiców przesadził ;) ).

Luqas
14-05-2003, 17:07
dla mnie zdecydowanie Angielska.żywiołowa, szybka bardzo fajnie się ją ogląda.trybuny bliziutko choć z drugiej strony to może popsuć atmosferę (ale nie zawsze).bardzo fajnie się ją ogląda.dla mnie najlepsza liga świata

Adams_
14-05-2003, 19:02
Angielska? :oho: Trybuny ala Fifa'96 - nie dziekuje!
Wloska? :look: to jest to co ultrasy lubia najbardziej!

MaxyM
14-05-2003, 19:20

Weź pod uwage, takze aspekt sportowy, bo trybuny - zgoda, ale jezeli chodzi o sam futbol to niech sie makarony same mocza w tym sosie i nie podaja go nam, bee i fee i spie.

yakuza
14-05-2003, 19:36
Jak dla mnie to francuska liga jest bardzo ładna dla oka. Chociaż nie ogladam zbyt czesto meczy w lidze francuskiej to jednak bramki w strzelane w tamtejszej lidze robią na mnei spore wrazenie. PSG i ronaldinho to jest coś pięknego.
Na drugim miejscu oczywiście Premiership. Piłkarze graja w niej cholernie twardo. I tak właśnie powinno się grac i jeszcze to co mi sie bardzo podoba-trybuny blisko płyty boiska

Tomi
14-05-2003, 21:51
Sportowo Primera Division - lubię techniczną piłkę, a pod względem kibicowskim proste że Serie A. Nie wiem co wy widzicie w tej Premiership - kibiców to tam w ogóle nie ma, a i poziomem sprtowym jakoś nie imponują co widać po LM. :hmm:

Mrk
14-05-2003, 21:54
Bez dwóch zdań Serie A! Uwielbiam tę ligę!

Mrk
14-05-2003, 21:55
Najgorsza to Makaron A, nic tylko: aktorstwo, wypierdalanie sie, wypierdalanie, napierdalanie, aktorstwo, udawanie ze sie nie napierdalaja i ze boli i tak wkolo, az za ktoryms meczem czlowiek sam chce sie zapierdolic, napierdolic i poudawac, ze boli.

:help: :buhaha:

Legia_____
14-05-2003, 23:03
Dlaczego w odpowiedziach nie ma ligi polskiej? '8

A tak na powaznie, moje oko najmniej cierpi gdy ogląda Anglików :) a później Hiszpanów, a później Szwabów i Włochów. Ligi Francuskiej nie cierpie :)

Adams_
15-05-2003, 00:27

Weź pod uwage, takze aspekt sportowy, bo trybuny - zgoda, ale jezeli chodzi o sam futbol to niech sie makarony same mocza w tym sosie i nie podaja go nam, bee i fee i spie.

Chodzby najpiekniejszy mecz w historii rozegral sie miedzy Arsenalem a Liverpoolem to nie bede ogladal tego bo robi mi sie niedobrze jak widze siedzacych "kibicow" przy linii autowej, machajacych do kamery i glupio usmiechajacych sie. Do teatru to ja wole isc na sztuke a nie na mecz.

Futbol wloski jest fee? Tam sie walczy! Tam jest gra zespolowa. Nie ma zespolu gwiazd. Sa walaczaki. Pawel Nedved to najlepszy przyklad.
Poza tym sklad 1/2 LM ad 2003 wystarczy za komentarz.
Kazdy mecz, nawet z Serie C to zywe, kipiace energia trybuny. Do jest esencja pilki noznej.

Q_(L)
15-05-2003, 10:27
Maxym ciekwie zatytułowałeś ankietę... "która najatrakcyjniejsza dla widza?"

A wiemy, że dla widzów przygotowana jest Premiership...

Ja jednak oddam swój głos na Serie A, m.in. ze względu na AC Milan.
Może i we Włoszech się "wypierdalają" i udają... ale gdzie nie udają :hmm: ???

Jeszcze jedno... jednak integralną częścią widowiska piłkarskiego są trybuny stadionu, a dokładnie publiczność na nich zasiadająca, a tu Włosi są prawie bezkonkurencyjni. Nie mówię tu tylko o ruchu Ultras, ale o ich żywiołowości, czy miłości do klubów piłkarskich oraz piłki nożnej.

kamyk
15-05-2003, 11:44
liga hiszpanska na 1 miejscu i na 2 liga wloska to sa dwie ligi najlepsze w tej chiwli na swiecie !!!

MaxyM
15-05-2003, 12:34
A ja tam wole rozśpiewanych anglików i to co się dzieje na boisku, oczywiście że lubie popatrzeć na oprawe u Włochów i czasami mi kopara opada ale jednak Premiership mnie pochłoneła kompletnie. Zgodze się z Adamsem, że na stadionie Arsanalu strasznie źle się ogląda mecze bo źle rozstawione kamery i zupełnie jakbym oglądał Fife2003 - za blisko :) .

Francja też całkiem konkretna liga pod względem Ultras.

emde
15-05-2003, 12:50
MaxyM w swojej pierwszej wypowiedzi zdecydowanie przesadziles. Badz choc troche obiektywny, bo twoja milosc do Premiership i nienawisc do Serie A przeslania Ci prawdziwy obraz.

Wracajac do tematu to zdecydowanie Serie A o argumentach dlaczego ta liga napisal juz Adams i z nim sie zgadzam.

Keleborn
19-05-2003, 12:11
Zdecydowanie dla widza angielska. Kick & Rush w prostym jak cep wydaniu.

DrZeFkO
19-05-2003, 17:59
Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United... I WSZYSTKO JASNE !!!

Q_(L)
20-05-2003, 12:17
Jak donosi GW - Prawie połowa angielskich piłkarzy uważa, że w ich dyscyplinie coraz większą rolę odgrywają narkotyki.

Przeprowadzona przez BBC ankieta, na którą odpowiedziało siedmiuset zawodników ekstraklasy i niższych lig, ujawniła również, że znane są przypadki używania środków dopingujących. Do tej pory żadnemu piłkarzowi w Anglii nie udowodniono stosowania dopingu - przeprowadzono ponad 6,500 testów, zdarzały się natomiast zawieszenia za używanie kokainy (Mark Bosnich) lub marihuany (Lee Bowyer).

p.s. Jak dobrze, że nie oddałem głosu na Premiership... tam się tak brzydko "bawią"... 8-

Q_(L)
20-05-2003, 12:45
I jeszcze coś, za GW...

Hiszpańska piłka nożna jest na krawędzi bankructwa - alarmują piłkarze. Trzydzieści klubów ekstraklasy i drugiej ligi jest zagrożonych karnym spadkiem za niepłacenie piłkarzom

- Upadek hiszpańskiej piłki widać gołym okiem - twierdzi szef związku zawodowego piłkarzy (AFE) Gerardo Gonzalez.

Spirala długów, w którą wpadło wiele zespołów, staje się pułapką bez wyjścia, bo nadal nie podpisano nowej umowy ze stacją telewizyjną. Kluby nie mogą więc zaciągnąć kredytów, potrzebnych na spłatę należności. Samym piłkarzom osiem klubów ekstraklasy i dwadzieścia dwa (czyli wszystkie) drugoligowe zalegają na 45 milionów euro. Według hiszpańskich przepisów, te zespoły, które nie spłacą należności do 31 lipca, zostaną automatycznie zdegradowane o klasę niżej. Większość dłużników nie ukrywa trudnej sytuacji, postulując przesunięcie terminu spłaty. Gonzalez nie wykluczył strajku piłkarzy, jako metody nacisku na kluby.

Zawodowa Liga Piłkarska (LFP) zaapelowała do rządu o zmianę przepisów. Wśród postulatów znalazły się m.in. rekompensaty dla klubów za zwalnianie zawodników na zgrupowania reprezentacji, zwiększenie udziału w zyskach z zakładów piłkarskich oraz wydłużenie okresu przysługującego klubom na rozliczenie z fiskusem. LFP szacuje, że długi klubów dwóch najwyższych lig wynoszą 1,6 miliarda euro.

Ewelina
21-05-2003, 12:05
Liga hiszpanska jest najbardziej fajna liga :) nie ma fajniejszej :)

Gelo
21-05-2003, 22:06
jezeli rozpatrujemy atrakcyjnosc ligi z punktu jej atrakcyjnosci dla widza na pierwszym miejscu bezapelacyjnie stawiam Premiership (trybuny zaraz przy bojsku, zaangazowanie etc.) Pozniej lokuje lige hiszpanska i slynna BARCE ;)

PS. Ale i tak serce krzyczy, ze najlepiej jest na :zyleta: